SPORT groente en fruit Inl. eikels Orgelhoekje De ouden van dagen Een Haags bezoek Film-agenda ADVERTENTIEN Bij ons vertrek naar Australië Bij ons vertrek naar Canada Tandarts tnllinghs Burgerlijke Stand Venray Uitslag Loterij Fancy-Fair Oirlo bonnen inleveren Paardenmarkt Hedel autobus P. van Opbergen Ik koop ook mijn lie van den 11e.... BAL van de Raodv.Elf Onderlinge Paardenvcrzekering K.A.V. Woningruil witte slopen Bekendmaking Bekendmaking nette jongen loodgieter of halfwas nette jongen 15-16 j. R.K. Meisje boven 18 jaar leerling bakker net dienstmeisje 50 are bouwland Confie Verantwoording vorig bedrag f 18.296,62 Orgelbusjes nagekomen46, Offerbl. parochiekerk 23,95 Totaal f 18.368,46 Nog ruim anderhalf mille en de 20.000 is vol. Wie helpt daaraan mee? Werkt mee aan de AFbouw van Uw Orgel. Orgelfonds Venray Gironummer 576604 te VENBAY Nu de trieste herfstdagen hun intocht hebben gedaan en de winter voor de deur staat, zijn de ouden van dagen zelf gestart voor 't hou den van bijeenkomsten, om wat tijdpassering en gezelligheid te vinden in het leggen van 'n kaartje of 'n gezellig babbeltje. Deze bijeenkomsten worden ge houden in een der lokalen van de vroegere Ambachtsschool en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag middag van 25 uur. Iets is er echter veranderd sinds vorig jaar. De oudjes hebben nl. een eigen vereniging of bond ge sticht onder een eigen bestuur. Iedereen kan zich als lid aan melden bij de secretaris Johannes van Gerven, Kemp weg 22. Noodzakelijkerwijze zijn aan deze bijeenkomsten enige onkosten ver bonden. Collecteren of bedelen is de vereniging niet van plan. Zij rekent er echter op, dat in Venray veel dames en heren zullen zijn, die 't spreekwoord: Eert de ouder dom! in practijk willen brengen. Dit is mogelijk door een vrijwil lige gave in geld of natura te doen toekomen aan het adres van boven genoemde secretaris. U gunt toch de oudjes wel een gezellig warm zitje met een kopje koffie met suiker? S.V.V.-nieuws De derby tegen Horst ging Zon dag niet door. Eigenaardig, dat Horst wel een vriendschappelijke wedstrijd kon spelen maar geen competitie. Na de oefenwedstrijd tegen Mau rits zal SW Zondag tegen Blerick in het krijt treden. Blerick is blij kens de competitielijst nu niet be paald sterk, maar het blijft een moeilijke opgaaf, waarmede we bovendien nog de rekening van de Kraal indertijd te vereffenen heb ben. Ook heeft onze stand op de ranglijst dringend verbetering nodig. Laten we Zondag hopen goed samenspel te zien, flitsend en open, Misschien dat we dan een overwin ning mee naar huis kunnen nemen, Venray 2 speelt thuis tegen Wit- tenhorst 2 en ook zij kan een over winning best gebruiken. Venray 3 moest Zondag in de Meterik ondanks hard werken en goed spel verre de meerdere er kennen. Met 9—2 te verliezen, on danks dat men allerwege zijn best deed, is een van die zware pillen, die men soms bij voetbal te slikken krijgt. Dat mag echter niet ver hinderen, om Zondag met evenveel élan de strijd aan te binden tegen Wit tenhorst 3, waarbij men dan misschien meer succes heeft. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Geslaagd Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, slaagde voor het candi- daatsexamen „Rechten": J. M. M. Neeteson. Succesvolle toneelopvoering Het Dameskoor had Zondag een overweldigend succes met haar jaarlijkse opvoering in zaal Wilhel- mina. Lang niet alle belangstellen den voor de opvoering „Millionair tegen wil en dank" door de Oos- trumse toneelclub konden binnen en dit bewijst wel, hoe beide ver enigingen de aandacht weten te trekken. Derde Orde-mededelingen Zondag 7 Nov. is de vergadering van de D.O. op de gewone tijden in de kerk. De bijbelclub is vanwege Allerheiligen een week verplaatst. De andere groepen komen op de gewone tijd bijeen: de kern-groep van Maria-Dinsdag, die van Hu welijks- en Gezinsleven Donderdag moderne stromingen Vrijdagavond om half 8 in San Damiano. Dinsdag 9 Nov. is ook de bijeen komst van de oude van dagen, des middags om half 4. Degenen, die er aan deel willen nemen en zich nog niet hebben opgegeven, worden ver zocht dit zo spoedig mogelijk te doen bij een van de bestuursleden, De een-stuks-actie voor Kerstmis wordt ook weer actueel. Wij hopen door deze actie weer veel mensen te kunnen helpen. Zorgt U iets voor hen klaar te hebben!? Kanarle-tento on steil ing Op 19 December zal evenals ver leden jaar in café Den Engel een kanarie-tentoonstelling gehouden worden. Fancy-Fair tc O vertoon Op 31 October en 7 November zal te Overloon een Fancy-Fair gehouden worden ten bate van de handboogschutterij „De Rare Schut ters". Zie advertentie. Zoals in het Gemeenteraadsver- slag staat, heeft de Rijksinspecteur voor Gemeentefinanciën een bezoek aan Venray gebracht. Dat dit be zoek succesvol is geweest, is daar in ook al vermeld. Het begrotingstekort van 1953 werd indertijd opgevangen door het reservepotje aan te spreken, wat de Gemeente nog heeft. De bespre kingen hebben tot gevolg gehad, dat een extra uitkering komt uit het -Gemeentefonds, waardoor ons reservepotje niet aangesproken be hoeft te worden. Van de andere kant moest de Gemeente de op brengst van de schoolgelden, die lager waren geraamd, als ze inder daad hebben opgebracht, tot het juiste bedrag optrekken. Ook voor 1954 is een zelfde rege ling toegepast, maar hier verwijnt dan ook de post Verhoging van de algemene uitkering uit het Gemeen tefonds, een post, die men reeds in het vooruitzicht van het bezoek der Inspectie had opgenomen. Er is ook accoord gegaan met het vormen van een reserve uit de gewone middelen die dient tot dek king van het ten laste der gemeente blijvende deel van de kosten van oorlogsherstel. Men schat dit op een half millioen, waarvan men via een afschrijving van f20.000 per jaar binnen 25 jaren van deze schuld af is. Dezelfde faciliteiten die verleend zijn voor de begrotingen 1953 en 1954 zullen ook gelden voor 1955. We kunnen Den Haag, waar nog al eens een keerop gefoeterd wordt, ditmaal echter niet genoeg dank baar zijn. Uit dit alles blijkt, dat men open oog heeft willen hebben voor de moeilijkheden, waarmede onze ge meente bij het herstel en uitbouw te kampen heeft en dat men ook in Den Haag genegen is zoveel als mogelijk is de daaruit gevolgde kosten voor rekening van het Rijk te nemen. Een besluit waarvan de conse quenties van grote betekenis zijn bij de verdere ontwikkeling onzer gemeente. Middenstands-bedevaart Een delegatie van 14 leden heeft Zondag namens de Venrayse Mid denstand deelgenomen "aan de tweede internationale Midden standsbedevaart te Tongeren in België. 500 Duitsers, 3000 Belgen 100 Limburgers waren daar tegenwoordig. Ook Deken Loonen, als adviseur van de Lim. Middenstand, heeft op de middagvergadering gesproken o.a. over de christelijke structuur in het openbare leven. Hij assisteerde ook bij de Ponti ficale Hoogmis, opgedragen door Mgr. Zuijlen, hulp bisschop van Luik, aan het hoofdaltaar, dat in 1863 uit Venray's Kerk naar Ton geren werd verkocht voor 12.800 fr. PATRONAAT Zondag op het feest van Christus Koning is overdag geen patronaat; wel worden 's avonds om kwart vóór acht ongeveer, alle jongens verwacht, na het Lof in de Parochie kerk met de toewijding aan Christus Koning. Op zo'n feestdag behoren de jongens zeker naar het Lof te gaan. Op het feest van Allerheiligen is er gewoon patronaat, maar de 2de groep duurt tot half 7 en de 3de groep begint pas om 8 uur om alle jongens de gelegenheid te geven de Allerzielenpreek bij te wonen. Huize St. Anna bouwt In de plaats van het door oorlogs geweld verwoeste paviljoen Saint Ghislain, zal op Huize St. Anna een nieuw gebouw verrijzen, waarin lopende patiënten in de toekomst onderdak en werk vinden. Donder dag had hiervan de aanbesteding plaats. De uitslag hiervan was: Berentsen-Braam, Nijmegen 856 500 Nelissen, Venray 845.845 van Seters, Venlo 824.800 vd. Linden, St Michielsgestel 807.480 Gebr. Janssen, Venray 806.000 vd. Bouwhuizen, 's Bosch 804.105 Schietterrein Schutterij St. Anna, dat haar schietterrein kwijt raakt door vesti ging van de nieuwe industrie, zal waarschijnlijk haar schietterein thans krijgen bij café M. van de Ven, Hagelweg. Hazenconcours Op de doelen van St Anna, werd Zondag 't jaarlijks hazenconcours gehouden. De prijswinnaars waren: le prijs Th. Thielen St Anna 26 p. 2e pr. A. Jacobs St Anna 4x5 3e pr. P. Wilms Diana 5x4 4e pr. J. Pubben St Hubertus 5x3 5e pr. H. Dinghs Batavieren 4x2 6e pr. M. Stoks St Anna 3x1 Ongeluk Vrijdagmorgen reed een militaire wagen, die deelnam aan de oefenin gen in de Peel, op de Deurneseweg tegen een boom. Drie militairen, afkomstig uit den Haag, werden hierbij zo ernstig gewond, dat over brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk werd. Canadese bruidegom Zaterdag huwde te Ysselstevn het echtpaar Claessens-Vermeulen. De bruidegom is al geruimen tijd ge-emigreerd naar Canada, maar kwam nu enkele dagen over om hier het meisje zijner dromen te halen. Het bruidspaar is intussen al weer op terugreis. Dorp in de Vredepeel Op de gehouden boerenbonds vergadering in Merselo wist weth. Pubben te vertellen, dat onderhan delingen gevoerd worden om te komen tot stichting van kerk en school in de Vredepeel. Millioenenwerk in Frankrijk Dinsdag vertrekt de eerste ploeg van het aannemingsbedrijf Nelissen naar Sarrebourg in de Elzas in Frankrijk voor de bouw van een Sanatorium. Evenals destijds in Mulhouse staat ook dit werk o.l.v. architect Lerou. Na maandenlange voorbereidin gen werd dit werk, wat ongeveer 2l/« millioen kost, aan het aan nemingsbedrijf Nelissen opgedragen en binnen niet al te lange tijd zullen ook Venrayse vaklui naar la douce France" vertrekken. Oorlogsmuseum Overloon Plannen zijn gereed gekomen om het Oorlogsmuseum van Overloon zodanig uit te breiden dat behoor lijke expositie-ruimte verkregen wordt voor de afdeling documen tatie. Deze uitbreidingen zullen 1200 m2 groot zijn en de kosten worden geraamd op 3 ton. zeggen wij familie, vrienden en be kenden hartelijk vaarwel. Tevens danken wij Pater Aegidius Versluys en de heren Gerrits en Meesters voor de goede lessen en verdere hulp. A. Relouw H. Vollenberg a.b. ms „Seven Seas" zeggen wij ouders, broers, zusjes, familie, vrienden en bekenden har telijk vaarwel. M. Claessens M. Claessens- Vermeulen a.b. Sasconia, 27 Oct. 1954. De practijk van Dinsdag 2 November gesloten. Spoedgevallen Tandarts Ruyten van 9—11 uur. De laatste dagen van Warschau Een Pools-Franse verzetsfim over de dagen van 1944, toen de Duitsers heel Warschau met de grond gelijk maakten. Een groepje partisanen is in de stad achter gebleven en hun belevenissen vormen het kern punt van de film. Het is een verzorgd en sober op gebouwd verhaal, waaain de sen saties niet zijn aangedikt, al schuilt er achter al die bouwvallen en brandende ruïnes wel enige poli tieke propaganda. Vanwege de geschetste oorlogs gruwelen voor jongeren minder ge schikt. Boven 14 jaar. Ich tanze mit dir den Himmel hinein Een jong meisje, dochter van een degelijke professor, weet de hoofd rol in een revue te krijgen door zich aan de theaterdirecteur voor te doen als diens onwettige dochter. Hieruit vloeien allerlei tamelijk be denkelijke misverstanden vóórt, die bij de ontknoping worden rechtgezet. Deze ontknoping vormt een zg. deugdzaam slot en het excuus voor vrij muffe grappigheid. Voor de rest is het een vlotte revue-film, waarin veel goedgemaakt wordt door het S taatsballet, dat in de revue-scènes optreedt. Voor volwassenen. P.SOp de affiches is vorige week per vergissing 14 Jaar vermeld; Ontheemden der 20ste eeuw In dit filmwerk wordt nog eens aangetoond het grote leed dat vluchtelingen in deze tijd moeten ondergaan, voordat zij dikwijls eindelijk en na vele omzwervingen rust en vrede vinden. Nu we in Nederland de grote actie voeren tot verlichting van het leed der vluchtelingen is deze film voor de film-cyclus wel van bij zondere betekenis. Toegang 14 jaar. Zie voor verklarend-artikel over de filmkeuring ons blad van komende week. Red. Correspondentie Wegens plaatsgebrek moet het „KAB-hoekje" alsmede een artikel over de Getuigen van Jehova blijven liggen tot volgende week. Het is dringend gewenst copij èn advertenties steeds zo vroeg moge lijk in te zenden. van 22 tjn. 28 Oct. 1954 GEBOREN: Gielens Joseph J.H., Heide L 36 van Hoof Henricus, Hoebertweg 3 Franken Lilian, Paterslaan 14 Pijpers Bernardus, Gasstraat 18 Tonen Maria, Schoolstraat 10 Djababu Ottofina, WoonoordVlakw. Muijzers Josephina, Langstraat 28 Creemers Antonius, Vlakwater M72 Koenen Hendrina, Antoniusstr. 8 Kuenen Hendrikus, Scheide K 95 Janssen Maria, Leunen K 5 Mooren Francisca, Grotestraat 10 OVERLEDEN: Geen aangifte. ONDERTROUWD: Arts Joseph P., 33 jaar, landb., Zwartwater N 15 en Franssen C. P. H., 26 jaar, Hiept M 90. Kuijpers Cornelis A. Th. M., 22 j., loodgieter, en Verstegen Wilhelm. J., 24 j., beiden Hoenderstraat 102. Jacobs Chr. K., 35 j., chauffeur, S wolgen C 67 en Arts JacominaC. M. 23 j., Hoenderstraat 21. GETROUWD: Arts Gerard H. M., 22 j., mijn werker en S winkels Wilhelmina, 21 j., beiden te Venray. Claessens Math. A. W., 24 jaar, landb. en Vermeulen Anna M. C., 21 jaar, beiden te Venray. Blonk Cornelis J., 29 jaar, huis schilder te Boxmeer en Verbrug- gen Maria M. E., 25 j. te Venray. Janssen Jacobus H. M., 39 jaar, fruitteler en Thijssen Johanna H.J. 33 jaar, beiden te Venray. Met grote vreugde geven wij ken nis van de geboorte van ons doch tertje en zusje FRANCIEN H. MOOREN R. MOOREN—ACHTEN KARINE Venray, 28 October 1954 Grotestraat 10 le prijs 415, 5e prijs 591, 3e prijs 632, 6e prijs 295 Prijzen die na 7 Nov. niet zijn afgehaald vervallen aan de Ver. Biedt zich aan net dagmeisje voor enkele dagen per week. Adres bureau dezer. A.s. Donderdag 4 November tus sen 8 en 9 uur 's avonds voor Allerheiligen, bij F. Swinkels Maasheseweg 9. Maandag 8 November a.s. rijdt een naar Hedel. Vertrek: Castenray kerk 5.50, Venray Paterskerk 6 u., Ysselsteyn Deurneseweg bushalte Ysselsteyn 6.10 uur. Opgave te Horst Garage Centrum tel. 39, Castenray café van Rhee, Venray G. van Ham tel. 725. Zondag 31 October aanv. 11 uur K. lOnllneHCÓHCÓUi$ doelen St. Antonius P. J. van Arsen, Halfweg. Het Bestuur Een paar prachtige geminderde Nylons, 30 denier, zwarte naad slechts 2.25 Grotestraat 24 Te koop 2 beste maalkaveren waarvan een volbloed. Wed. G. Camps, Oostrum tel. 295 Te koop 10 zware biggen A.H. vd Hulst, Laagh.weg B de tyanq' Paterslaan 18 Denkt an den Halt den aovend vreej vur 't BEL OP BIJ BRAND No. 392 Te koop gevraagd kinder-driewielertje(s) moet(en) in goede staat zijn! Adres opgeven bureau vd. blad De dame die vorige week Zater dag 23 Oct. een verkeerde d. fiets heeft meegenomen wordt verzocht deze aan het Stati on Venray te komen omruilen. VENRAY Premiebetaling Zondag 31 October vm. van 11—12 uur in café K. Spierings, Oirlo. Premie 1 pet. Donderdag 4 November half 8 bijeenkomst in zaal Schellen Spreker HoogEw. Heer Deken. Peulvruchten-demonstratie. Gratis verloting. Schoteltje en lepeltje meebrengen Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur AANGEBODEN op goede stand in Venray vrije woning. GEVRAAGD behoorlijke woning te Deurne. Eventueel via Venlo. Brieven onder nr. 123 bureau van dit blad. te koop gevraagd. Aanb. niet minder dan 25 kilo bij van Baar, Kwekerijen S makter weg Te koop toom biggen P. Bonants, Smakt B 18 Te koop partij biggen J. Kuenen, Veulen. GEVRAAGD net dagmeisje Goumans, Henseniusstraat 5 Te koop 7 zware biggen en stamboekzeug 2e worp J. Rongen, Heide L 36. TE KOOP verse volbloed koe 3 x gekalfd, of verse vaars volbl. met allerbeste melklijsten. partij biggen en Yselster eetaardappelen W. Janssen, Lull C 52. Te koop appelen Cox Orange en Laxton Superb. Oostrum C 34c. Te koop voldragen vaars A stal, aan telling 3 Nov. M. Flinsenberg, Broekweg 6. Te koop dragende vaars beste melklijsten Kind. Custers, Veltum. Te koop 2 of 3 pinken ook ruil tegen dr. vaars of koe. Jos. Direks, Oirlo E 74a. TE KOOP oude vette stalmest A. Hendriks, Puttenweg 25 Ysselst. Te koop toom biggen G. Wolters, Oostrum D 40. Te koop 2 jonge zeugen met ieder 9 biggen 10 dagen oud. A. Janssen, Overbroek H 2. Te koop toom biggen E. Poels, Heide L 29. Te koop 4 of 5 zware biggen L. Poels-Philipsen, Merselo M 68 Te koop partij biggen Kusters, Veltum L 71. TE KOOP Grasparkieten alle kl. p.p. f 2.50 Albino parkieten f 5. Lutino parkieten f 6. Zebravinkjes f 5. H. Linssen, Grotestraat 32 tel.419 Groente- en Fruithandel. ^eek-aan^iedlnq Deze week stellen wij tot November beschikbaar hotelsluiting behoorlijke kwaliteit samen voor slechts 2.65 Naar EB3ERINK 't Is uw voordeel De Burgemeester van de gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat van 31 October 1954 af gedu rende een termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is neergelegd het door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden vastgesteld uitbreidingsplan in onderdelen voor het kerkdorp Leunen met bebou wingsvoorschriften. Venray, 26 October 1954. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis dat van 31 October 1954 af gedu rende een termijn van 14 dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd het door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 26 October 1954 vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen voor het kerkdorp Ys selsteyn met bebouwingsvoorschrif ten. Venray, 26 October 1954. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN GEVRAAGD voor magazijn- en bestelwerk. Banketbakkerij Verheugen. GEVRAAGD Loodgietersbedrijf J. GOUMANS Charles Ruysstraat 6a VENRAY GEVRAAGD Aanmelding Zaterdagmiddag of 'savonds na 8 uur. „De Peelparel", Kempweg 15 GEVRAAGD eerlijk, net en degelijk per 15 Nov., voor huishouding en bedrijf. J. Koenen, Zaal-Café „Walaria' Well Telef. 265. GEVRAAGD L. Rooyackers, Eindstraat 16. Mevr. E. van Haaren, Kempweg 25 vraagt Hade uiaetetcH te koop gevraagd, af boerderij, aan zeer hoge prijs. Wij kunnen a.s. week nog verladen. A. JANSSEN, Mark» 6 Telefoon 229 Venray Te koop gevraagd wandelwagen i.g.s. Opg. van prijs enz. aan bureau van dit blad. Te koop 2 ramen, keukenkast en keukentafel alles in goede staat. Leeuwstraat 6. Te koop toom biggen en appelen J. Droesen, Heide. Te koop 9 biggen J. v. Well, Puttenweg31 Ysselsteyn Te koop spekkuip Gasstraat 12. Te koop geschikt voor bouwterrein. Brieven onder nr. 2910 bureau van dit blad. Te koop 3 dragende varkens 14 w. Jos. Rutten, Smakt B 5. Te koop Goudreinetten pluk 6 ct p.k. G. Kusters, Veltum. Te koop watertank 1700 liter A. Hanckx, Wanssum. Te koop jongensoverjas 10-13 j. i.g.s. Franssen, Wilhelminastraat. TE KOOP partij biggen Ewals, Heide L 61. TE KOOP partij stekruben J. Emonts, Tlmmermannsweg 40 Ysselsteyn. TE KOOP drachtig varken P.J. Claessens-Poels, Puttenweg 20, Ysselsteyn

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2