rum locating tegen diphterie en kinkhoest Het nnt van een Retraite Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Tbeodorns Gerardus Jan Slits G. Philipsen-Thijssen fam. v.d. Tak-v. Zwamen Boerenleenbank Leunen Veeverzekering Ysselsteyn Clephas SIJBERS' bossen naar Wittern Vastelaovesliedje electriciën appelplukkers werkster voor 1 dag p. week electriciën roor vast werk Electriën gevraagd SLAGERIJ J.MDERS P. Hendrix Bazar kunstzog Voor Overalls vitaminetekort Drogisterij DIM POUWELS G. PHILIPSEN Lampeglazen RONDO-WASMACES fa. P. G. MOORE 2 Thomn Droogrekjes Televisie Radio Gramofoons Gramofoonplaten Saffieren Platenborstels Platenrekken Platenmappen Voor WOL Speelkaarten Jos. R Voor ijafc kojte M. IV» E Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Maandag 11 October a.s. de tweede en op Maandag 8 Nov. a.s. de derde inenting tegen diphte rie en kinkhoest zullen plaats hebben in het Groene Kruisgebouw, gelegen aan de Merseloseweg, om 2 uur namiddag. Men wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn. Venray, 7 October 1954. Geslaagd Op het te Arnhem gehouden examen voor eierverzamelaar slaag de heren L. en H. van Aarssen uit Oostrum. Verlaging vleespryzen De Slagersvereniging alhier heeft besloten, de vleesprijzen te verlagen. PATRONAAT Voortaan is er Zondags voor de jongens van groep I patronaat 's morgens van 1012 uur. Voor de jongens van groep II van 57 uur; voor de jongens van groep III van half 8 tot kwart vóór 10. Wij reke- ren op de medewerking van de ouders, dat zij hun jongens aan sporen trouw naar het patronaat te komen, en dat de ouders contact opnemen met de leiders. Als ouders en leiders samenwerken kan er voor de jongens veel meer gedaan worden. Heden Jeugd-H. Familie Heden, Zaterdagavond, kwart vóór acht is er bijeenkomst in de Grote Kerk. Mogen we op een goede op komst rekenen Als de ouders meewerken: ja. Het zal slechts een half uur duren. Voor en na de bijeenkomst is gelegenheid tot biechten. Sint Petrus' Liefdewerk Deze maand moeten we volgens de intentie van de Paus bidden voor meer priesters uit de inheemse bevolking van de missielanden. De opleiding van die priesters vraagt ook een offertje van ons. De zela- tricen van de Pauselijke Missie- Genootschappen zullen deze maand rondgaan om de contributie op te halen van het Sint Petrus' Liefde werk, dat hiervoor speciaal is inge steld, en om nieuwe leden te win nen. October-Lof Aan het bijwonen van het October- lof en het gezamenlijk bidden van de Rozenkrans voor het uitgestelde Allerheiligste zijn speciale aflaten en geestelijke voordelen verbonden. Hoe druk werd het Rozenhoedje in de kerk bijgewoond, toen de Sterre der Zee er was. Het October-lof moest toch eigenlijk even druk be zocht worden. Huisvrouwen-forum In aansluiting op ons bericht over het huisvrouwenforum op Woensdagavond 8 uur in Hotel de Keizer, kunnen wij U nog mede delen, dat het forum is samen gesteld uit drie dames niet uit de middenstand en drie heren midden standers. Dit om een grotere veel zijdigheid in de antwoorden te bevorderen. Rest ons nog te vermelden, dat niet alleen de middenstanders, maar iedereen van harte welkom is, en dan ook vragen kan stellen welke rechtstreeks of zijdelings verband houden met de middenstand. RENS VAN DORTH komt naar Gennep De bekende revue-artist komt met zijn revue-show „VOOR U" binnen korten tijd naar Gennep. Voor vele van onze lezers is Rens van Dorth geen onbekende en menigeen zal zijn optreden voor Radio, Televisie en Wereldomroep zich nog wel herinneren. Nu komt van Dorth met zijn eigen revue-show, waaraan bekende ar- tisten hun medewerking verlenen, naar Gennep. Het gehele programma van humor, muziek, zang, dans en acrobatiek bezorgt U een onver getelijke avond. P.D.V. DE ZWALUW Jemeppe, Oude 1 6 J. Verstegen, 2 4 Crooymans, 3 9 Lormans, 5 7 H. v.d. Heuvel, 8 10 H. Derks. Late Jongen 1 3 Crooymans 2 4 J. Verstegen, 5 6 W. Kessels, 7 J. Strijbos. MELKPRIJS WORDT NOG HOGER Nieuwe regeling voor verkoop Minister Mansholt heeft aan de Tweede Kamer een brief geschre ven over het consumptie melk-be- leid. De voornaamste punten uit deze brief zijn: 1 De prijs van melk zal in toekomst nog meer verhoogd worden. De oorzaken zijn stijging van de productiekosten en geleidelijke afschaffing van de subsidie op de melk. 2 Overwogen wordt, om de krui deniers in de gelegenheid te stel len „verpakte" melk en melk producten te verkopen. 3 Minister Mansholt denkt er ver der nog over na, of het wense lijk is, veehouders vooral in kleinere plaatsen zelf melk aan de consumenten te laten verkopen (dit zal dus volle, niet gestandaardiseerde melk zijn). 4 Er is een ontwerp voor een melk- kwaliteitswet klaargemaakt. De regering beraadt zich hier nog over. 5 Verhoging van het vetgehalte van de melk wordt door de mi nisterafgewezen. Wel overweegt hij twee s< orten melk beschik baar te laten stellen: naast de gestandaardiseerde melk (2,5 percent), melk met een vetge halte van 3,5 percent. Deze kwestie is op het departement nog in studie. Aardappeloogst Het natte weer en het tekort aan personeel doet overal het ergste vrezen voor de aardappeloogst, die normaal begin October voor het grootste deel moet beginnen. Vooral in de kleigebieden begint men zich ernstig ongerust te maken, daar het natte weer aan blijft hou den en rooiing hierdoor onmogelijk wordt. Men vreest het ergste ook al omdat het personeelsgebrek ern stige afmetingen aanneemt. Hier op de zandgronden is men ook veel later als anders en zijn ook al verschillende percelen in zo danige staat, dat men ernstig vreest, dat van een behoorlijke opbrengst geen sprake is. De koeien wisten het wel De koeien keken verder dan hun staart lang was. Enkele minuten voor de vreselijke aardbeving in Orleansville losbarstte voelden som mige dieren de ramp naderen. In een stal loeiden de koeien hevig. Ze rukten zich zelf los en renden weg. De bewoners, die. er niets van begrepen er achteraan. Toen de aarde begon te beven bleven de losgebroken runderen on beweeglijk staan. De bewoners van de boerderij vielen plat op de grond. Achter hen zagen ze hun huis en stallen instorten. Het instinct der koeien had hen het leven gered. Enkele getuigenissen. Een zekere B. Ph. uit Nijmegen schrijft ons het volgende: ,Ik ben dankbaar voor de retraite. Ik gun ieder van harte de uitnodi ging van God, om eens een paar dagen bij Hem te gast te zijn. Ik geloof niet, dat er veel zijn, die na afloop vinden, dat ze 'n paar dagen vacantie of snipperdagen kwijt zijn maar integendeel, dat het de meest radicale manier was om in de kort ste keren een enorme innerlijke rijkdom op te doen." Een ander getuigenis is van een zekere G. L. uit Zaandam: „In 1951 heb ik voor de eerste maal de moed gehad, een retraite te houden. Ik had me er van te voren steeds vanaf gemaakt met de woorden: „Dat is niets voor mij een paar dagen niets doen dan dan bidden. Laat mij maar wer ken." Dit zal met de meesten wel het geval zijn. Maar eigenlijk zijn we bang, dat God ons helemaal voor Zich zal opeisen. Ik zag er tenminste tegenop. Maar na afloop ben je een ander mens en ik zou het iedereen wel willen toeroepen: Probeer een paar dagen vrij te maken." Retraite-actie vraagt Uw steun. Morgen wordt in de Parochiekerk en in de Paterskerk onder alle H. Missen gepreekt over de retraite. U hebt allen thuis een envelop ontvangen, waar U een vrijwillige bijdrage kunt insluiten voor het Retraitewerk in de Parochie St Petrus Banden. Dan kunnen we de mensen, die een retraite willen meemaken,, maar de onkosten niet volledig kunnen betalen, de mogelijkheid bieden zo'n retraite toch mee te maken. Die envelop wordt morgen of in het begin van de week opge haald. Enkele Retraite's. Voor mannen in Venlo van 29 October (Vrijdagavond) tot 1 Nov. Voor Middenstanders speciaal in Venlo van 2326 October. Behalve bij Pater Domitius (tel. 502) kunt U zich ook opgeven bij de heren van de Vorst, Kempweg 30 en Hermus, Oud-Oostr. weg. Voor meisjes is er retraite in Roermond op de volgende dagen: Van Zaterdagavond 16—19 Oct. van Dinsdag 1922 Oct., van Za terdag 6—9 Nov., van Dinsdag 9— 12 Nov., van Zaterdag 1316 Nov., en van 2023 November. U kunt uitzoeken Geeft U vooral op voor de eerste twee retraiten, zo spoedig mogelijk bij Mej. Olga PiJJs, Grotestraat. U kunt een belangrijke reductie krijgen. Vraagt inlichtingen van 1 t.m. 7 Oct. 1954 GEBOREN: v. Meijel, Maria G.J. Deurneseweg 7 Muijsers, Mechelina G.A. Heide L 39 Oudenhoven, Martina Th. Akkerweg Schaeffers, Renier M. Stationsweg Joppen, Cornelia J.M. Overl.weg lb Poels, Maria P.L. Deurneseweg 28 Mommen, Petronella G.M. St Antoniusstraat 4a OVERLEDEN: Kooltjes, Maria echtgen. van v.d. Hombergh, J.M. 70 jr, won. 1e Ede van Oorschot, Martinus echtgen van Loonen, Maria C. 88 jr, OirloE25 ONDERTROUWD: Gommans, Theodorus A.M., 27 jr, metselaar, Smakt B 13 en Geurts, Wilhelmina J., 26 jr, Spurkt B18a Blonk, Cornelis J., 29 jr, huis schilder, Boxmeer en Verbruggen, Maria M.E., 25 jr, Leunseweg 12 Achten, Gerardus H.M., 22 jr, mijnwerker, Heerlen en Swinkels, Wilhelmina 21 jr, Gasstraat 5 Mossink Wilhelmus J. 26 jr, bouwk. opzichter, Smakt B13en Wijnhoven, Cornelia M., 25 jr, Smakt GETROUWD: Frints, Willem H„ 25 jr, rangeer der N.S., Margraten en Maas, Anna G.W.M., 25 jr, Oostrum Boormans, Johannes H.J., 27 jr, bedrijfscontroleur zuivelfabriek, en Janssen, Huberta C. 30 jr, beiden te Venray Hendriks. Hendrikus W.A., 31 jr, landbouwer en Hendriks, Catharina W„ 30 jr, beiden te Venray Mevrouw Theo Slits-Luyten, Mijnheer en Mevrouw Leon Hustinx-Slits, Mijnheer en Mevrouw Gustaaf Slits-Beersmans en hun zoon Daniel, Mijnheer Theo Slits-v.Humbeeck en zijn zoon Albert, Mijnheer Henri Slits, melden U met diepe droefheid het smartelijk en onherstelbaar verlies van Mijnheer echtgenoot van Mevrouw Paulina Luyten hun welbeminde echtgenoot, va der, grootvader, schoonvader, broeder, oom en bloedverwant, geboren te Venray 19 Februari 1864 en godvruchtig overleden te St.-Pieters-Woluwe, op 1 Oc tober 1954, na een kortstondige ziekte, voorzien van de Hulp middelen Onzer Moeder de H. Kerk. De plechtige lijkdienst, gevolgd van de begrafenis op het kerk hof van Brussel, te Evere, heeft plaats gehad in de parochiale kerk van Onze Lieve Vrouw ter Rijke Klaren, op Dinsdag 5 Oct. 1954, te 10 uur. Gedenk zijn ziel in Uw god vruchtige gebeden. Brussel, de 2 October 1954. 67 Zennestraat. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 40-jarig huwelijks feest, betuigen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank speciaal dank aan Aannemersbedrijf Gebr. Dinghs en personeel. Langstraat 52 Voor de vele blijken van deel neming en gebeden bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Maria H. Henssen weduwe van TH. HOUBA, betuigen wij onze hartelijke dank. Familie Houba Oostrum, October 1954. Dankbetuiging. Voor de belangstelling en mede leven, ondervonden bij het overlij den en de begrafenis van ons ge liefd zoontje en broertje HENKIE, betuigen wij hartelijk dank; vooral dank aan de Zusters van het Gr. Kruis en de buurt en aan de Be- grafenisondern. Goumans voor de keurige verzorging der begrafenis. en kind Venray, Smakterweg 44. Maandag 11 October kantoor gesloten. Premiebetaling Zondag 10 October na de Hoogmis, in zaal van Asten. Premie bedraagt V, pet. Wegens familieomstandigheden Zaterdag 16 October gesloten Gasstraat 36 Wegens familieomstandigheden Zaterdag 16 Oct. gesloten Brandstoffenhandel en Schoorsteenvegersbedrijf 16 en 17 October Hiervoor opgeven bij Garage Derksen Ut Durluchtig Keilege van de Raod van Ellef verzuukt dichteresse en dichters, componiste en liedjes- maekers in urre penhouwer te klimme vur ut neej Vastelaovend- liedje 1955, op neej of onbekende melodie geschreve. Ut Durluchtig Kellege verwaacht, dat hiervur ernstig moeite gedaon werd, zodat weej ok ien Venraoy wer is aardige Venraodse liedjes kriege. Daorum allemaol an de slag, want de winnars kriege en vorstelike be loning. Ienzendinge vur den urste van den elfde ienlevere beej den drukker van dit blad. VERLOREN polshorloge tussen Wanssum en Oirlo. Tegen beloning terug te bezorgen bij Fr. Weijs, Castenray. Te koop voldragen vaars goede melklijsten, A stal, 3 biggen (borgen) Joh. van Osch, Weverslo. Te koop 2 tomen biggen en jonge vaars 25 Oct. aan telling, A stal. G. Jenniskens, Wieënweg 5. Te koop partij zware biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a. Kruiwagen te koop Vlakwaterweg 7. Te koop witte en savoye kool Merseloseweg 13. Te koop partij biggen Wed. Bouten, Oostrum C 44. Te koop plukappelen 6 ct. p. kg als Ster, Bellefleur, Bramling en Goudreinet. G. Willems-vd Munckhof, K 54, Leunen. TE KOOP grote partij aspergeplanten Roem v. Brunswijk en Washington W. Linders, Horsterdijk 54, Lottum TE KOOP div. soorten plukappelen Pouwels, O 62, Oostrum. Te koop best maalkalf S. Claessens, E 62 Oirlo. Te koop 6 zware biggen M. Hoenselaar, Kleindorp-Merselo Te koop bloemkool Oude Oostrumseweg 43. Te koop een vaars 19 Oct. voldragen, A stal. M. van Hoof, Merselo. Te koop goed onderh. wit fornuis Clephas, Gasstraat 36. Te koop nieuw gouden heren zakhorloge Br. onder no. 108 bureau dezer. Te koop dragende vaars aan telling 11 October. P. J. Seijkens, Buus-Smakf. Te koop toom biggen W. Claes, Heide. Te koop 3 zware biggen en foxhond J. Hulshof, Veulen. Te koop 2 tomen biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. Valperen te koop H. Goumans, Stationsweg C 1 Te koop Ster plukappels 8 ct. per kg A. Fleurkens, Stationsweg C 17 GEVRAAGD voor directe indiensttreding. fa. M. Fransen Zn., Electro- Techn. Inst.bureau, Vierlingsbeek. GEVRAAGD H. Creemers, B64 Blitterswijck. GEVRAAGD flinke dienstbode voor dag en nacht. Goed loon. Mevr. Rutten, Eindstraat 27. GEVRAAGD Maasheseweg 57. GEVRAAGD G. de Mulder, Leunen. R.K. dienstmeisje gevraagd voor hotel en huishouden Hotel Peters, Arcen. die zelfstandig kan werken. Vast werk. Prettige werkkring. Fonck, Electr.technisch Bureau, Wijchen. GEVRAAGD net R.K. dagmeisje als 2e hulp en voor de kinderen. Niet ouder dan 17 jaar. J. Verheugen, Grotestraat 7. In de winkel van fa. Thomassen zijn blijven liggen en terug te be komen 3 paar glacé handschoenen Ottze Hedame Gekookt spek 250 gr. 90 ct. Grove snijworst 250 gr. 90 ct, Voor le klas Inmaakglazen Inmaakartikelen Grotestraat 13 Telef. 601 H.H. Varkensfokkers, voor moederloze en boventallige biggen steeds in voorraad M.MUIJSERS, Langstraat28 Telef. 756 naar EBBERINK aan met DAVITAMON 10 ACTIFRAL 10 DAGRAVIT klei of zand in alle soorten en maten. Vraagt prijs. Zaad- en Pootgoedhandel Klein Oirlo F 34 a Branders, Lampekatoen, Lampen, enz. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. WALA - beha nr. 2208 met korfe maagband ideaal voor slanke en volslanke figuren met iets zwaardere buste In poplin 5.95 In safijn 7.75 Pas eerst, kies dan Onze WALA maatj sp ecialisle adviseert U gaarne in de paskamer Verkrijgbaar bij Pits de Corsetten-speciaalzaak. Manchester Heren plusfour broeken in grijs en bruin EBBERINK Marktstraat 5 fëmiqcaUehcWetS Het Warenhuis fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Worden thuisbezorgd. Te koop zware scheuteling J. Volleberg, Merselo M 106a. TE KOOP Sterappelen pluk 5 ct. p. kg winterperen, goudreinetten en bellefleur Gebr. Backus, Stationsweg 23. Te koop val- en plukappelen M. Janssen/Veltum L 67. TE KOOP 2 bijna voldr. vaarzen A stal A. Camps, Oostrum D 17a. Te koop g. onderh. wit kolenfornuis en een kruiwagen Overloonseweg 9. koo r De Rondo was- machine „Klara" heeft een onverwoestbare kuip van teakhout, dat 3 keer J? langer meegaat als iedere andere houtsoort. De kuip O heeft een inhoud van 100 liter, is gemakkelijk te onderhouden en is trek-en lekvrij. De Rondo „Klara" is een wasmachine, die sinds jaren heeft bewezen de beste te zijn. De Rondo „Klara" is uitge- rust .met de wereldbekende 0 en meest beveiligde electr. wringer ACME, waarmee elk gevaar is uitgesloten. 9 teakhout f 558.- of contant f 64.50 en f 32.-p. zonder wringer f 398.- of contant f 41.16 en eikenhout f 518.- 9 of contant f 50.97 9 zonder wringer f 358.- of contant f 21.50 sinds 45 jaar een kwalitcct- .Waar niet verkrijgbaar wende me Imp.-Fabr. Gebr. Timmermans, Kilo. in alle modellen en uitvoeringen steeds i 'ijgbL Grotestraat 10 VENRAY on t de Het succes van het de Oxford Top Die ja.=> st55t U! U op de keper bekijke coupe, zuiver wollen een afwerking, die scherpste critiek kan Een ja9 waar U mee voor de dag kunt k( Oxford, voorzieu vi vervaardigd van 1W Oxtorl Alleenverkoop ve e.o alle soorten drooglijnen, enz. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Klassiek Populair Langspeel Gewoon Hofstraat 6—2a Telef. 314—477 VENRAY Werklaarzei Heve Halve laarz Kinderlaarz 23-25 26 30 31-35 36-38 39-42 Lieslaarzen naar EBBERINK Onze bekende sterke Dam- en Schaakspelen, alle Tafelspelen. HET WARENHUIS Telefoon 566 Hofstraat 10 Zorg voi t Rui is Grotestraat V gd een alli Kinderbo ersl C jes Alles >rifc P. HEIfB, Grotestraat H.H. Veeli thans is het lor prl wij zijn Verder vei koe kalversC aru halsbanden rubber st ees haa nei borstels ien Langstraat Den beter dan fre st Uw costume, s Maandag getter EBBERIN k1 S

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2