*0 Woorden van oprechten dank. Venray's toekomst... Denk aan de Winkelsluitingswet skwsysïïv's,"n'g.k,?"'ass™ weekblad voor venray en omstreken Economische en sociale aspecten van Venray in de K.A B. belicht! Zaterdag 9 October 1954 No. 41 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI 11 Het is voor mij onmogelijk, de plechtigheden, welke in de afge lopen weken in Venray plaatsgrepen, stilzwijgend voorbij te gaan. De tocht van „de Sterre der Zee" door het Dekenaat en de Pa rochie van St Petrus Banden is prachtig geweest. Er is fijn gesierd, de opkomst was overweldigend en het allervoornaamste: er is veel gebeden Dat alles kan niet onverhoord blijven en zal Gods zegen afroepen door Maria's voorspraak. Het is volkomen onmogelijk iedereen te bedanken, die aan het welslagen heeft meegewerkt. Daarom mijn dank aan allen, aan de werkers, die op de voorgrond moestentreden, maar ook aan de stille huismoeder, die het kleine kaarsje plaatste voor haar raam. Dank aan allen, die baden, niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de noden en belangen van anderen, voor de grote noden van de Kerk in deze tijd. Onze bede is, dat deze tocht zijn blijvende nawerking zal hebben bij allen. Aan dit woord van dank moet ik nog een ander toevoegen. Mijn dank aan allen, die hebben meegewerkt om de dag van mijn installatie tot een onvergetelijke te maken. Ook hier wil en durf ik niemand afzonderlijk noemen, ik zou zeker iemand vergeten. Ik heb menen te bemerken, dat gij allen de nieuwe pastoor en deken met hartelijkheid zijt tegemoet getreden. Zo sta ik ook tegenover U. Het geeft mij steun bij mijn zware en verantwoordelijke taak. Ik dank U voor dit alles. Laten wij elkander helpen door voor elkaar te bidden. ANT. LOONEN, Pastoor-Deken. De plaatselijke afdeling van de K.A.B. te Venray heeft de laatste tijd nieuwe, frisse ideën gebracht. Zo hebben we bijv. een forum avond gehad, waarop deskundige sprekers over verschillende ter reinen een antwoord gaven op vragen, die de mensen bezig hiel den. Zo zal binnenkort de be kende paedagoog Dr Sis Heyster een lezing-cyclus houden over de opvoeding der kinderen. Zo waren we vorige week getuige van een ontwikkelingsavond, waarop twee Venrayenaren hun visie op de toe komst van Venray gaven. Een interessante avond, niet al leen door het feit, dat hier een onderwerp behandeld werd, waar van men redelijk mag verwachten, dat het ieders belangstelling heeft, maar ook door de keuze van het onderwerp, omdat dit aantoont, dat zeker de bestuurderen van de plaatselijke K.A.B.-afdeling op dit punt hun aandacht gericht houden en hiervan een ernstige studie maken. 1930-1945 De heer L. Laurensse, die de economische toekomst van Venray onder de loupe nam, riep in de herinnering terug het Venray van voor de oorlog. Een uitgesproken plattelandsgemeente met grotedeels landbouwende bevolking, met een betrekkelijk laag welvaartspeil. Toen kwam de oorlog, die o.a. ook in Venray grote materiële schade achterliet. Een korte op somming daarvan toont dat wel duidelijk aan. Verwoest werden 127 boerderijen en 165 woningen. Zware schade: 853 woningen en boerderijen met een schadebedrag van f 5.873.000. Lichtere schade: 983 woningen en boerderijen met een schadebedrag van f 1.750.000. 80 pet. van het 500 km. lange wegennet werd vernield en 29 daar in gelegen bruggen, 6 kerken wer den beschadigd, 10 van de 13 scho len zwaar beschadigd, 3 verwoest. Naast de materiële schade stond de morele schade, die niet in cij fers is uit te drukken. Na de bevrijding was de eerste opgave: herstel. We mogen consta teren, aldus spreker, dat zowel de overheid als het particulier initia tief hier haar sporen heeft ver diend en met name de middenstand. Maar met herstel alléén is men er niet. De grote bevolkingsaanwas en het nijpend gebrek aan bouwgrond stelt andere eisen. Industrialisatie werd het wachtwoord. Weer ging het particulier initiatief van Ven- rayse ondernemers voor, terwijl ook uit andere plaatsen industrie kon worden aangetrokken. Zo is de toestand nu. Straten en wegen zijn en worden verbeterd en uitgebreid. Het woningprobleem, ofschoon niet opgelost, is al veel verbeterd. Het welvaartspeil staat op hoger niveau. Bij deze gunstige verbetering moet echter tevens ge wezen worden op een niet-gelijk- matige sociale en culturele ont wikkeling, welke onontbeerlijk is voor de wijziging in de levenshou ding en levensgewoonten, die de industrialisering en urbanisering veelal met zich meebrengt. Industrialisatie Naast een uitbreiding van de bestaansmogelijkheid in de agra rische sector hoe beperkt ook zal, aldus de heer Laurensse, zeker industrialisatie voortgang moeten vinden om het bevolkingsoverschot op te vangen. Door vooraanstaande landbouw deskundigen is verklaard, dat bijv. het bevolkingsoverschot onder de agrariërs bij lange na niet in de land- of tuinbouw geregeld lonende arbeid kunnen vinden. Hiervoor moet dus elders werk gevonden worden, ook al omdat men verwacht, dat in 1962 deze „verborgen" werkloosheid een ont zaggelijke omvang zal hebben aan genomen. Er moet dus industrie komen. Daarvoor is nodig [een gunstige ligging ten aanzien van het verkeersnet. Hieraan is reeds veel gedaan, maar de kwestie wa terwegen, waarmede andere plaat sen in Limburg zich bezighouden, vindt hier te weinig aandacht. Beschikbaar arbeidspotentieel moet bruikbaar gemaakt worden via scholing, waarbij vakonderwijs aan jongeren nog steeds moet worden gepropageerd. Dan moet de mogelijkheid tot huisvesting aanwezig zijn. Op dit punt moest de heer Laurensse critiek laten horen, omdat plaatse lijke ondernemers niet die steun en medewerking voor huisvestiging van hun personeel van de Overheid ondervonden hebben, waarop zij als pioniers van onze industrialisatie recht hebben. Wordt aan deze voor waarden voldaan, dan zal industrie vestiging mogelijk zijn, die mits goed geleid tot hogere welvaart zal leiden. Hiervan zal ook de middenstand profiteren, die na de oorlog individueel bewezen heeft onder nemingsgeest te hebben en grote risico's wil dragen. Het is slechts jammer dat deze individuele onder nemers zo los van elkaar staan en niet gezamelijk proberen Venray tot dat winkelcentrum te maken, wat het kan zijn i.v.m. het geweldige achterland en de goed geoutilleerde winkelstand. In dit verband wees hij op de grote betekenis van de nieuwe brug te Well. Al met al is de economische toestand bepaaldelijk gunstig al zal ook in de toekomst waakzaam heid en daadkracht worden ge vraagd. Sociaal-culturele achterstand In het vervolg van zijn lezing kwam de heer Laurensse nog terug op de door hem geconstateerde achterstand op sociaal-cultureel terrein. Spreker was van mening dat men zich te weinig heeft be zonnen op de sociaal-culturele en geestelijke gevolgen van de techni sche en economische mogelijkheden tot hoger welvaart bij de platte landsbevolking. Het probleem der vrije tijdsbe steding en dat van de culturele ont wikkeling heeft te weinig aandacht gehad, terwijl wij als cultureel en recreatiecentrum juist meer bete kenis moeten gaan krijgen. De nood is groot; het aanstaande on derzoek van het KASKI zal deze niet alleen aantonen, maar hopen- lijk ook wegen wijzen tot oplossing hiervan. Regionaal denken De toekomst voor Venray is niet somber, want er liggen grote kansen, aldus de spreker. Indivi dueel is veel tot stand gebracht, maar aan een samenbundeling van al de individuele initiatieven kan tot groter kracht leiden. Daarvoor moeten we ruimer gaan denken en het algemeen belang voorop zetten. Venray is geen afgesloten' ge meenschap meer, maar een belang rijk centrum met een integrerende werking op het hele Noord-Lim burgse gebied. Daarom zal ook het Overheidsbeleid meer regionaal gericht zijn. Maar daarvoor is nodig, dat men onderling in onze eigen gemeenschap een intensief contact heeft. Zo is er te weinig binding tussen plaatselijke Overheid en bevolking en diverse bevolkingsgroepen, want het niet zo, dat bv. een college als de Raad practisch geen binding heeft met de bevolking, niet door schuld van de raadsleden, maar omdat we dat zelf niet willen. Is er niet te weinig contact tus sen de standsorganisaties, te weinig contact tussen de verschillende verenigingen. Als die contacten er zijn tussen verschillende groepen dan is er nog zoveel mogelijk. Dat kan echter alleen door samenwer king van de verschillende individuen van de verschillende groeperingen. Met een beroep om deze samen werking mogelijk te maken, besloot de heer Laurensse zijn visie op Venray's toekomst. Sociaal aspect De heer W. Peeters behandelde als volgende spreker het sociaal aspect van Venrays toekomst. Na duidelijk gemaakt te hebben, dat de mens een innerlijk levens doel heeft: nl. God te dienen en tevens een uiterlijke bestemming heeft, n.l. om anderen te helpen en te dienen, wees spreker er op, dat tegen dit raam de sociale aspecten van de toekomst geplaatst moeten worden. Daaruit volgt, dat de moei lijkheden van de toekomst niet al leen door geestelijke en wereldlijke Overheid gedragen en opgelost moeten worden, maar door allen, hetzij individueel, hetzij in groeps- of maatschappelijk verband. Ook deze spreker wees op de ge varen, die een omschakeling op zich brengen. Deze gevaren op zich normaal kunnen normaal gedwongen worden, als de mensen, die het aan gaat en, dat zijn wij allen, zorgen bij te blijven, zorgen genoegzaam ontwikkeld te zijn om die gevaren te onderkennen en op te lossen. En zich alleen beperkende tot de K.A.B. moest spreker erkennen, dat aan deze vorming en ontwikkeling nog wel het een en ander ontbreekt. Niet omdat er geen gelegenheid is, maar omdat de leden er geen belangstelling voor hebben. Huisvesting Als een bij uitstek sociaal pro bleem wees de heer Peeters op de huisvesting, een probleem, dat in Venray mede door de oorlogsver woesting en de grote bevolkings toename nijpend was en is. In Venray zelf worden thans 62 woningen met 9 bedden gebouwd en 3 duplex-woningen (40 in Venray- Oost, 16 in Leunen, 2inMerselo en 4 in Ysselsteyn). Van de 40 wo ningen in Venray-Oost moeten er 35 beschikbaar zijn voor IN ALFA. Tekening en bestek voor 2 wonin gen in Oirlo liggen gereed, terwijl de bouw van 140 woningen rond de Henseniusschool wordt voorbereid. Verder worden plannen gemaakt voor nogmaals 20 woningen in Venray-Oost, terwijl hier bovendien met de bouw van een 25-tal zg. premiewoningen reeds begonnen is. Is dat dus wat klaar ligt, vele nieuwe plannen zullen gereed moeten komen. Woningen voor industriën, woningen voor het vliegveldpersoneel, de bouw van het nieuwe dorp in de Vredepeel, Daarbij zal immer gedacht moeten worden aan de noodzakelijke sprei ding van arbeiderswoningen, wil men niet vervallen in koloniën. En intussen is Venray op weg naar de 20.000 inwoners een ge zonde groei, die echter ook aan de huisvesting grote problemen stelt. Deze moeten worden opgelost, waarbij dan ook het vraagstuk komt, van bouw van nieuwe wo ningen op de kerkdorpen, nu op verschillende plaatsen onmogelijk door gebrek aan bouwgrond. Met het huisvestingsprobleem hangt nauw samen de scholenbouw. Alleen de drie jongensscholen in de kom tellen al 732 leerlingen, waarvan jaarlijks 160 tot 170 jon gens de school verlaten. In dit verband zij er gewezen op het belang van een goede beroepskeuze voorlichting, waarvan vooral vele boerenzoons kunnen profiteren, die thuis onmogelijk een lonend bestaan kunnen vinden. De bouw van een nieuwe meisjes school is noodzakelijk, evenals de bouw van een kleuterschool. Spreker waarschuwde, dat men niet al te licht moet denken over de stichting van dergelijke scholen. Dat kost veel tijd, geld en voor bereiding. Hulp in de huishouding Hulp in de huishouding is een ander probleem van sociale aard, waarvan de oplossing zo moeilijk is in deze dagen, Niet alleen blijven daardoor vooral grote gezinnen verstoken van hulp, maar boven dien wordt een pracht-gelegenheid tot vorming voor later door de tegenwoordige meisjes niet geac cepteerd noch gewaardeerd. Ouden van dagen. De huisvesting van onze oudjes vraagt noodzakelijk de aandacht, evenals hun verzorging. Het steeds groter wordende aantal ouderen dwingt tot spoed, maar van de andere kant moet men ook zien, In de laatste Raadsvergadering stond bij de ingekomen stukken een schrijven van Ged. Staten, waaruit bleek, dat de Kroon de wijzigingen in de Winkelsluitingswet heeft goedgekeurd. Daarmede is dus de Winkelslui tingswet van kracht geworden voor onze gemeente en de winkeliers en venters zullen er dus goed aan doen onderstaande bepalingen zeer nauwlettend te bestuderen, aange zien er alle kans bestaat, dat op de naleving van deze bepalingen in de toekomst streng de hand zal worden gehouden. Winkelsluitingswet De Winkelsluitingswet bepaalt in het kort gezegd dat het verboden is winkels open te heb ben: a. op Zondagen, b. op werkdagen voor 5 uur 's morgens en na 6 uur 's avonds. Alleen kapperszaken mogen op werkdagen tot 18.30 uur open heb ben; viswinkels endaar, waar men in hoofdzaak tabaksproducten ver koopt, mogen tot 19.00 open zijn. De straathandel (het zgn. venten) is verboden: a. op Zondagen, b. op werkdagen voor 5 uur 's morgens en na 7 uur 's avonds. Verder is in de wet bepaald, dat winkels, in afwijking van boven staande bepalingen tot 9 uur 's avonds geopend mogen zijn: van 29 Nov. tm. 4 Dec., maar alléén op werkdagen, van 20 Dec. tm. 24 Dec., maar alléén op werkdagen, op 30 Dec., indien deze datum op een Zaterdag en op 31 Dec., mits dit een werkdag is. Bovenstaande is in de wet be paald. De Gemeenteraad heeft van de bevoegdheid echter gebruik ge maakt om enkele wijzigingen in te voeren. Deze zijn nu goedgekeurd en luidden als volgt: ZONDAGEN Op Zondagen mogen geopend zijn van 812 uur: winkels van foto grafen, maar alléén voor opname van foto's en wat Horst en Overloon in deze doen, terwijl ook hier het bedie- ningsvraagstuk nijpend is. Vrye tijdsbesteding Hoewel de beste besteding van vrije tijd ligt in het gezin, kan men van de jeugd niet altijd eisen, dat zij thuis moet blijven zitten. Dit probleem zal moeten worden opgelost, evenals de bo vengenoemd e, in samenwerking met de verschil lende maatschappelijke groeperin gen en de overheid, waarbij niet alleen aan sport gedaan moet wor den, maar ook aan zang, toneel e.a. culturele uitingen. Het lidmaatschap van zuiver kerkelijke verenigingen wordt door het lossere contact met geestelijk heid en parochie van groot belang. Splitsing der parochies zal enige verlichting brengen, maar het pro bleem op zich zal zeker bij verdere industrialisatie groter .worden en hiervoor moet een oplossing ge vonden worden. Beroepskeuze Reeds eerder had spreker de be roepskeuze ter sprake gebracht. Gezien het grote belang van een behoorlijke beroepskeuze-voorlich ting, moest het spreker van het hart, dat de standsorganisaties mede door de schriele houding van de Overheid zich op dit terrein niet kunnen ont plooien zoals nuttig en wenselijk was. Dit is echter van het grootste be lang, want niet alleen kan daar het tekort aan goed geschoolde vaklui worden opgeheven, maar vooral zal hier het toekomstig geluk van de jongeman of vrouw vanaf hangen. Daarnaast zal men dienen te zor gen, dat de mogelijkheden tot een behoorlijke vakopleiding nog ver beterd en uitgebreid worden. Een vakman is een groot sociaal goed, aldus spreker. Samenwerking Na zo enkele punten naar voren te hebben gebracht, waarvan een oplossing voor Venrays toekomst van het grootste belang is besloot ook deze spreker zijn rede met er op te wijzen, dat men een oplossing kan vinden als men samenwerkt. Niet alleen de maatschappelijke groeperingen onderling, maar ook de individuele leden met elkaar. Dan is alles te bereiken. Zo is het vroeger geweest, zo kan het ook in de toekomst worden en is op velerlei terrein nog ontzaglijk veel te bereiken voor ons aller woon plaats. Na deze spreekbeurten ontstond een interessant debat, waarbij op verschillende uit de aard der zaak summier genoemde pro blemen dieper werd ingegaan. winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen, banket, suikerwerk, chocolade of bloemen worden verkocht, maar alléén voor de verkoop van genoemde artikelen. Van half 2 tot half 8 nam. mo gen Zondags open zijn die winkels, welke in de nabijheid van het zie kenhuis liggen en in hoofdzaak fruit verkopen. Echter alléén voor de verkoop van fruit. Zij hebben daartoe een speciale machtiging nodiging nodig van B. en W. Op Vastenavond-Zondag mogen alle winkels van 8 tot 24 uur open zijn, Op Kermis-Zondag mogen alle winkels, van dat gedeelte van de gemeente waar het kermis is, open zijn van 8 tot 24 uur. In de maand Maart mogen de winkels op de Smakt des Zondags geopend zijn van 8 tot 17 uur. Op de Zondagen in de maand Mei, le Pinksterdag, Zondag 15 Aug. of de eerste Zondag daarna en Zondag 8 Sept. mogen in Oos trum de winkels van 8 tot 17 uur open zijn, doch alleen voor de verkoop van souvenirs, religieuze artikelen, tabak, banket, suiker werken, bloemen en fruit. Eveneens mag op Zondagen van 9 tot 18 uur het souvenir-winkeltje aan het Duitse kerkhof zijn geopend voor de verkoop van bloemen en souvenir-artikelen. WERKDAGEN Verder heeft de gemeenteraad bepaald, dat alle winkels in de ge meente open mogen zijn op werk dagen tot 19 uur in de maanden April tm. September. Het gehele jaar mogen tot half 8 nam. open zijn de fruitwinkels in de nabijheid van het ziekenhuis, mits zij een speciale machtiging hebben van B. en W. Tot 24 uur mogen op Kermis- Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag de winkels open zijn in Venray-kom en idem in Leunen met Leunse kermis. Op de andere kerkdorpen geldt dezelfde regeling voor de daar gevestigde winkels, met uitzondering echter van de Donderdag. Alle winkels mogen tot 9 uur open blijven, (ongeacht wat hier over in de wet gezegd is) op: 1 Januari (mits deze niet op een Zondag valt); Zaterdag voor, Maandag en Dins dag met Vastenavond; Koninginne ver jaardag (mits het een werkdag is) Bevrijdingsdag (mits het een werkdag is); daags voor 's Heren Hemelvaart; daags voor Maria Hemelvaart (mits het een werkdag is); Vrijdag en Zaterdag voor Eerste Paasdag en Eerste Pinksterdag; Zaterdag voor de tweede Zondag in Mei (Moederdag); Zaterdag voor de derde Zondag in Juni (Vaderdag); 5 December (mits vallende op een werkdag. Bekendmaking Burgemeester en Wethouder der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad der gemeente in zijn vergadering van heden medewerking is geweigerd aan het R.K. Kerkbestuur van de H. Matthias te Venray-Castenray het bestuur uitoefenende over de R.K. Bijzondere Lagere School voor gewoon Lager onderwijs aldaar, voor de bouw van een gymnastiek lokaal Venray, 28 September 2954 DRANKWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen, ter vol doening aan het bepaalde bij artikel 16, le lid, der Drankwet (S. 1931, no. 476) ter openbare kennis, dat op 22 September 1954 is ingekomen een verzoek van Janssen, Petrus Franciscus Maria caféhouder, wo nende te Venray, Tuinstraat 19, ter bekoming van een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein uitsluitend voor het gebruik ter plaatse, voor welke de vergun ning geldt van de binnenkamer van het perceel hoek Stationsweg Maasheeseweg te Venray. Binnen twee weken na dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlenen der ver gunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. Venray, 29 September 1954. Burgemeester en Wethouders vnd. A.H.M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, secretaris. Turnclub „St Christoffel" Het bestuur van de turnclub is voornemens om bij voldoende deel namen een Veteranen-cursus te geven. Aanmelding a.s. Dinsdag-avond uur aan de turnzaal Oude Am bachtschool. Venten mag men, in uitzondering op het hierboven geschrevene, op de vol gende Zondagen: van 820 uur op Vastenavond- Zondag: van 824 uur op Kermis-Zon- dagen; van 8—17 uur op de Smakt, in de maand Maart; van 8—17 uur in Oostrum, ged. de maand Mei, Eerste Pinksterdag, Zondag 15 Aug. of de eerste Zondag daarop en Zondag 8 Sept.; van 10—16 uur op de Timmer- mansweg nabij het Duitse Kerkhof, maar niet verder dan 500 meter ten noorden of zuiden van de in gang. Na 19 uur mag op werkdagen langer gevent worden: tot 24 uur nam. op de kermis dagen en Maandag en Dinsdag met Vastenavond. Nieuws uit Venray en Omgeving K.A.B.-Toneel Op Zaterdag 16 en Zondag 17 Oct. brengt de K.A.B. afd. Venray wederom een van haar jaarlijkse toneeluivoeringen Opgevoerd wordt „In een andere wereld". Voor nadere bijzonderheden zie advertentie komende week. Voor dames- heren- en kinderschoenen eerst kijken bij TH. ARIAENS-KOSMAN Het adres met de ruimste sortering Grotestraat 6 65-jarig professiefeest De kloostergemeenschap van de paters Minderbroeders van Maas tricht vierde in eigen kring het zeldzame professiefeest van de in Maastricht en Venray bekende pater B. Hoefnagels, die zijn 65-jarige professie herdacht. Ofschoon deze jubilaris zijn feest in stilte had willen vieren, hebben zijn confraters toch gemeend hun thans 82-jarigenestor, die nog steeds missie-procurator is, eens flink in de bloemetjes te zetten. W oningb ouw ver eniging „St. Oda" Op de Dinsdag 21 September ge houden ledenvergadering der plaat selijke Woningvereniging „St Oda", heeft de heer H. Jacobs, welke gedurende 35 jaar het secretariaat en penningmeesterschap der ver eniging heeft waargenomen, als zodanig ontslag genomen. De heer Jacobs blijft echter nog wel lid van het bestuur. Door de voorzitter werden de verdiensten welke de scheidende secretaris heeft voor de vereniging en de accurate en deskundige wijze waarop hij zijn taak steeds vervulde, nog eens extra onderstreept. In zijn plaats is nu als secretaris- penningmeester benoemd, de heer G. Schols, Langeweg 1 Venray. Huurders van woningen der ver eniging „St Oda", dienen zich der halve bij voorkomende gelegenheid tot de heer Schols te wenden, welke vanaf 1 October als secretaris penningmeester fungeert. Konijnen-concours te Merselo Zondag j.l. vond te Merselo het traditionele jaarlijkse konijnen-con cours plaats. De uitslagen waren: 1 H. v. Aarsen St. Anthonis 26pnt. laatste pijl 6; 2 H. vd Putten St. Oda 26 pnt. laatste pijl 4; 3 A. v. Ooi St. Oda 26 pnt. laatste pijl 3; 4 J. Pubben St. Hubertus 25 pnt. Rozenprijs: M. Hendriks St. An thonis 4X5; M. Peters St. Anthonis 4x4 na loting. Th. Franssen Rare Schutters 4x3; H. Flinsenberg St. Hubertus 5x2; C. v.d. Heuvel St Oda 4x1. Geluksbaan: P. v. Ooi St Oda 110 punten. Fancy-fair en voetbal te Leunen Heden avond 7 uur opening, le prijs Mulders spaarketel, honderden kuikens met voer, vla's, taarten, wijn enz. Zondagmiddag 3 uur GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Geslaagd Aan de Rijkslandbouwhogeschool te Wageningen slaagde als land- bouw-ingenieur de heer H. Weys uit Castenray. Geslaagd Aan het studiecentrum der paters Augustijnen te Culemborg slaagde Mevr. J. Renkien- v. Rooy dansle rares te Venlo voor het examen psychologie en het eerste gedeelte van de cursus Algemene Vorming. Rykspostspaarbank Aan het postkantoor te Venray en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand voetballen tussen de ruiters van September 1954 ingelegd f 66880.40 Leunen en Meerlo. Zondag voort en teruggetaald f 51679.97. zetting van de Fancy-falr.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1