Victoria Sterre der Zee in Yenrav M«ubestehulp Herfst en Winter... Anthraciet of Öliestook m LUUI - Leunen Sd\óenbandet Jan6&en - CleueU vnutitélthm öEBRiVOSS RONDO-WASMACHINES fa. P. G. MOOREN ZN. El. Jaarsma - Jan Jaarsma - Etna Colemans - Haas en Mn - Adem Telefoon 760 Kit Winkel alle soorten Herenschoenen oersterke Jongensschoenen Chique Damesschoenen Degelijke Meisjesschoenen Vlotte sterke Kinderschoenen Werkschoenen vanaf f 14.95 W ff: Reeds vorige week moesten we erkennen, dat het ondoenlijk is een verslag te geven van al de festivi teiten, welke zijn georganiseerd bij de komst van het Genadebeeld der Sterre der Zee in de verschillende parochies van 't Venrayse Dekenaat. Ieder dorp had zich opgetooid met bloemen en vlaggen, met licht en met slingers om de Moeder Gods een zo schoon mogelijk welkom toe te roepen. Ieder dorp had er prijs opgesteld op haar eigen, dikwijls orginele wijze, de Sterre de Zee te ontvangen en zo is haar tocht door de parochies van het Venrayse Dekenaat een zegetocht geworden, waarvan de beschrijving alleen al vele kolommen zou vullen. En dan had men nog slechts het uiterlijke. De bloemen en vlaggen, de con certen en de preken, de versiering en de kerkelijke plechtigheden. Maar juist de grote betekenis van deze tocht, de vliegende missie, kan niet beschreven worden, omdat die zich afspeelt in de harten der mensen, die door deelname aan deze missie nieuwe moed, nieuwe op beuring en zelfs een nieuw begin gevonden hebben. Zo moet dan ook een verslag van de plechtigheden in de hoofdparochie St Petrus Banden zeer onvolledig zijn en kan men slechts enkele hoogtepunten pogen te beschrijven. Aankomst van het beeld Dat was allereerst de komst van het genadebeeld uit Merselo. Uit geleide gedaan door practisch alle inwoners van Merselo vertrok het beeld Zondagavond naar Venray, waar intussen van de Grote Markt wel een van de grootste processies vertrok, die we in deze parochie ooit gekend hebben. Het regenachtige weer had niet verhinderd, dat duizenden mee op trokken om Moeder Maria plechtig in te halen in Venray-dorp. De versiering naar een ontwerp van Y. Pyper was nog al vlug op gezet moeten worden en had veel te lijden van het doorlopende slechte weer. Maar toen Zondagavond de lampen en de verlichting aanging, leverde het een fantastische aanblik op. Zo ook aan het kruispunt Mer- selosewegLangeweg, waar de ge hele lange stoet wachtende was op het Genadebeeld. Ook Mgr. Hanssen, als de plaats vervanger van Vader Bisschop, arri veerde rond half zeven aldaar en enige minuten later kwam de rij wagens, die het genadebeeld bege leidden, uit Merselo aan. Onder voortdurend gebed werd het beeld overgebracht naar een klein rustaltaar, waar een bruidje uit Merselo een afscheidsgedichtje opzei en een Venrays bruidje de Moeder Gods welkom heette in de parochie St. Petrus Banden. Dan nam Mgr. Hanssen het woord, die er zijn verheugenis over uitsprak in zijn geboorteplaats het genade beeld welkom te mogen heten. Hij dankte Merselo voor de prach tige ontvangt en hoopte, dat ook in Venray de komst van dit beeld een stroom van genaden met zich mocht brengen. Voorafgegaan door een eindeloos rij biddende mensen en tientallen bruidjes ging Maria dan de triomf tocht door Venray beginnen. Duizenden trokken biddend door de hoofdstraten naar de Parochie kerk, die alle processiegangers lang niet kon bevatten. Daar werd het beeld op de door talrijke bloemen versierde troon geplaatst en begon nen de kerkelijke plechtigheden, die onafgebroken doorgingen van Zon dagavond tot Dinsdagavond. Kerkelijke plechtigheden We zelden hierboven reeds, dat na het korte lof, waarin Mgr. Hans sen opnieuw de kansel besteeg om de gelovigen aan te sporen toch alle plechtigheden mee te maken en de stroom van genaden toch op te vangen, een reeks oefeningen en plechtigheden begon, die onafge broken doorgingen tot Dinsdag avond. Daar was allereerst het Concert van de Venrayse Harmonie, die al musicerende de kerk binnen trok en de Moeder Gods een concert aan bood, dat op alle aanwezigen een diepe indruk maakte. Daar was de plechtige rozenkrans, waarbij de vijf diakens het gehele kerkelijke jaar door hun evangelieverhalen opriepen in de herinnering. Daar waren de nachtmissen en de nach telijke biduren, die druk werden be zocht en die altijd een belevenis op zich zelf zijn. Dan begonnen Maandag de oefe ningen voor de verschillende scholen, waarbij de Paters voor iedere school weer andere actie-punten naar voren brachten. Daar was in het middag uur de rozenkrans en de oefening voor de vrouwen. Tegen vijf uur waren daar dan de honderden babies en kleuters, die apart ge zegend werden. Zo ging dat door. Oefeningen, biduren, rozenkransen, concerten... Ieder programmapunt trok vele bezoekers en inderdaad is in die dagen Venrays kerk geen ogenblik zonder biddende mensen geweest. Jong en oud, rijk en arm zijn allen rond Maria's troon geweest en heb ben er troost en opbeuring, ver horing en genade gevonden. En zoals het in Venrays St. Petrus Banden was, zo was het ook in de verschillende kloosters. Overal is Maria feestelijk ingehaald en ge huldigd en ieder heeft op zijn eigen manier het genadebeeld ontvangen. Dat Vader Bisschop Dinsdagavond het feest mee kwam vieren accen tueerde nog eens de grote betekenis van deze dagen. Voor heden en morgen geven wij hieronder nog even in het kort het programma, terwijl U elders een artikel vindt over de betekenis van de Dekenale toewijding aan Maria op Zondag a.s. Programma Hedenmorgen om 9 uur is er in Paterskerk een plechtige hoogmis, waarbij de gezangen worden ver zorgd door de studenten van het Gymnasium. Om 12 uur is in die kerk een rozenhoedje. Om half 7 's avonds is er in de grote kerk een oefening met preek voor meisjes van 14—17 jaar. Om half 8 begint dan de boetetocht en lichtprocessie. Iedereen boven de 14 jaar wordt verzocht hieraan deel te nemen. Men sluite zich aan op de Grote Markt en houde zich aan een op stelling van 2 bij 2. Iedere deel nemer heeft een kaars gekocht en houdt deze brandende. Langs de route, die loopt via Hofstraat, Maas heseweg, Gasstraat, Overloonseweg, Eindstraat en verder de gewone processieroute, worden de bewoners verzocht een brandende kaars ach'er ieder raam te hebben, maar verder geen verlichting. Denk aan het brandgevaar. Na afloop is er dan een kort lof in de grote kerk, waarna om half 10 een oefening is voor de leden van het Marialegioen. Om half 11 geeft het dameskoor een concert en om half 12 is er een oefening voor priesters en hun familie. Om half 1 's nachts is de plechtige nachtdienst, terwijl verder vanaf 2 uur om het uur een H. Mis gelezen wordt. Afvaardiging van Ysselsteyn, Mer selo en Heide beginnen om 2 uur met de aanbidding, uit Leunen, Veulen en Castenray om 3 uur, uit Oirlo, Oostrum en Blitterswijk om 4 uur, Geijsteren, Wanssum en Smakt om 5 uur. De parochiekerk is ook de gehele nacht geopend voor alle parochianen van de St Petrus Banden. Dan is er Zondag om 12 uur een Rozenkrans, waarna om half 5 de plechtige toewijding volgt voor het gehele Dekenaat. Na deze toewijding vertrekt het genadebeeld naar het Dekenaat Gennep. Vader Bisschop zal een kort af scheidswoord spreken op het bordes van het Gemeentehuis. Auto's, die meegaan, moeten zich opstellen op de Julianasingel. In rijden via Oude Oostrumseweg om 5.15 uur. Iedere autobezitter kan nog meerijden. de Rondo Reinetle Inderdaad, voor U als huis vrouw is de Rondo-wasmachine „Reinetfe" de beste hulp! Denkt U eens in, een zware emaille waskuip met een inhoud van 100 Liter en meteen aluminium wasbeweger, waar door slijtage van het wasgoed, ook bij langer wassen, is uitgesloten. Zelfs zéér vuile werk kleding wordt volkomen schoon. De Rondo „Reinetfe" is uit gerust met de wereldbekende en best beveiligde electr. wringer ACME. Wassen* en wringen kunt U tegelijk.. De .Rondo „Reinetfe" kan ook met verwarming en met een waterpomp worden geleverd. Hef wasvermogen is in één 10 pond droge was. U kunt economisch een kleine of grote was mee doen. Contant f 635.- of f 78.95 contant en f 36.- p. mnd. Laat U bij Uw winkelier de Rondo „Reinetfe" eens demonstreren. sintis, 45 jaar een kwaliteitsproduct in alle modellen en uitvoeringen steeds volop verkrijgbaar bij Grotestraat 10 VENRAY Telefoon 683 r ongeveer Koud, guur en nat weer, maar binnen is 't behaaglijk en gezellig, als er zich een goede warmtebron in Uw kamer bevindt. Mocht dit nog niet het geval zijn, komt dan eens bij ons kijken, wij hebben in voorraad prachtmodellen van de beste merken: Koopt geen kachel IN uw vertrek maar.... Een kachel VOOR uw vertrek Vraagt de voorlichting van de vakman, het verplicht U tot niets. Kolenkitten, pijpen, ellebogen, sierringen, mica enz. enz. Alles wordt thuisbezorgd. Wij zijn zeer ruim gesorteerd in Robinson, Cowboy, H.B.S. in alle prijsklassen. met leder- en crêpezooi. hoge en lage Schoenenreparatie Henseniusstraat 8 Kousenreparatie ppïevfó Vort' Zlc&ze/p Een sprekend voorbeeld van stijlvolle coupe en karaktervolle stof. A Dit type met en zoncfefc bontgarnering en vele andere vindt U in onze wintercollectie. Prijzen van n 89,75 98»" 110,- tlm ft_198y/ %ISLUITEND GEVESTIGD TÈ NIJMEGEN - KORTE MÖLËNSTRAAT HOEK ZIEKERSTRAAT en 's-HERTOGENBOSCH - HOGE STEENWEG 3 presenteert U nu drie voortreffelijke biscuits. Ze zijn bijzonder smakelijk en ze wegen heel weinig: minstens 50 stuks in 250 gram. Of U nu de een of de ander neemt, dan wel alle door elkaar: ze kosten slechts 52 cent per 250 gram. U krijgt er tijdelijk een verrassing bij. Zie de waardebon! Victoria Petit Beurre Dit neutrale biscuitje is een overtuigend bewijsvoorieder, die proeven kan, dat Victoria beter bakt dan wie ook 50 stuks voor 52 cent). Victoria Marie Lijkt een beetje gewoon. Maar als de naam Victoria er op staat is er zelfs van dit een voudige biscuitje iets bijzon ders gemaakt. Proef zelf maar eens (250 gram voor 52 cent). Victoria Croquette De manier waarop Victoria hierin vanille heeft verwerkt, de wijze waarop Victoria deze biscuit bakt, de geur en het aroom, dat Victoria Croquette U biedt... maken het de moeite waard „Victoria!" te zeggen, als U biscuits wenst (250 gram voor 52 cent). tracteert U daarbij op GRATIS VICTORIA PENNYWAFEL Een luchtige gevulde wafel, overgoten met een milde chocolade-laag. Kost anders 12'/2 cent. Wordt nu echter door Uw winkelier GRATIS overhandigd, als U bij hem de waardebon inlevert en tege lijk 250 gram van bovenstaan de Victoria biscuits bestelt. GRATIS WAARDEBON f| 2 Geldig t/m 30 October 1954. Bij inlevering aan Uw winkelier geeft SrcS? deze bon recht op één GRATIS VICTORIA PENNYWAFEL van 121/2 ct bij aankoop van 250 gram (al of niet gemengde) Victoria Petit Beurre. Mfe Cr\C Lf,r{, ffTSV «5 Croquette, of Marie. 2!£2I£2l£2!£3i£3i£3i£3!£3i£3l£3i£3!£3';£'

Peel en Maas | 1954 | | pagina 4