Thomassen Thomassen naar P. HENDRIX (OtW 8 ïldtöft m jeeit Nieuwe zaken in Venray Kerkelijke Diensten. KAARSEN Het Warenhuis K.A.B. HOEKJE Eet- Koffie- en Theeserviezen Mooie kop met schotels Drinkserviezen Glazen Compote- en Gebakstellen Emaille en aluminium Keukenuitzetten De afgelopen week heeft het einde betekend van 10 jaren nood behuizing voor enkele zaken in Venray. Dat was op de eerste plaats Banketbakkerij Goumans die na al die tijd nu eindelijk een nieuw pand kon betrekken. Onder leiding van architecten bureau Gebr. de Vries heeft bouw bedrijf Akerboom aan de Stations weg een prachtig nieuw pand gebouwd, dat naast een groot café restaurant, waarvan we binnenkort de opening mogen verwachten, aan de nieuwe banketbakkerij en kokerij Goumans onderdak biedt. En be hoorlijk onderdak biedt, want niet alleen de bakkerij, maar ook de winkel is het aankijken waard. De bakkerij is eenvoudig, maar zeer doelmatig gehouden. De winkel is in overeenstemming met de artikelen, die worden ver kocht. In aardige showkasten wordt een goed overzicht van het sorti ment gegeven, terwijl het geheel in een rustig moderne sfeer is gehouden. Ook de etalage is niet overdreven uitgevoerd, maar vormt als het ware een overgang naar het in de winkel ge-exposeerde. Een nieuwe winkel, die er zijn mag en weer een schrede nader tot Venray's definitief herstel. Custers' Woninginrichting is het tweede herbouwgeval, dat nu eindelijk uit de rompslomp van formulieren en wederopbouw is opgedoken. Hier heeft architect de Best uit Boxmeer in samenwerking met het aannemersbedrijf Houwen uitOirlo een modern pand doen verrijzen, dat niet alleen de entree van de Stationsweg beter en vlotter maakt, maar vooral aan dit bedrijf weer eens eindelijk de zo nodige exposi tieruimte geeft. Vooral voor een meubelhandel is die toch onontbeerlijk en we kun nen ons voorstellen, dat de heer Custers een zucht van verlichting slaakt als vanmiddag de nieuwe zaak wordt geopend. Maar deze voldoet dan ook aan al de eisen, die men voor een dergelijk gebouw maar stellen kan. Ruimte en licht, twee voorname dingen bij een dergelijke expositieruimte, zijn in ruime mate voorhanden. Ariaens-Royers was de derde zaak, die deze week heropende. Ditmaal geen weder- opbouwgeval, maar modernisering. Architect Rademaker heeft in sa menwerking met aannemersbedrijf Gebr. Dinghs uit Castenray, het oude pand wel grondig gemoderni seerd, zodat vooral de winkel heel wat ruimer en moderner is gewor den. De nieuwe zaak geeft op de eerste plaats door zijn grotere etalage een beter overzicht over het grote sortiment dezer firma, maar ook de ruime goed verlichte winkel geeft betere keuze en ge makkelijker vergelijkingsmogelijk heden. Het geheel is in lichte stijl ge houden, zonder overdadige luxe, maar mede daardoor juist doet het aangenaam aan en de plaats gehad hebbende veranderingen vallen daardoor des te meer op. Met deze modernisering is niet alleen de fa. Ariaens-Royers gebaat, maar de gehele Venrayse winkelstand, die hierdoor met een pracht-zaak is verrijkt. van 8 t.m. 9 October PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Ken Uw plicht en doe Uw plicht. Priester v. d^ week: Pater Domitius 17e Zondag na Pinksteren. Rozen kranszondag. 8e Zondag t.e.v. St. Gerardus; 0.30 pl. Nachtmis vd. parochianen; stille H. Missen om 2. 3, 4, 5, 6. 7, 8 en 9 uur; 10 uur Hoogmis; 7 uur lm. Elisabeth Gom- mans-Vermeulen; 8 uur lm. overl. fam. Schouten-Breusten; 9 u. Kin dermis Bernard Hendriks. Vandaag is geen kinderlof. 4.30 toewijding van het gehele dekenaat Venray aan O. L. Vrouw, Sterre der Zee; geen Lof om 7 uur. Maandag: H. Franciscus. 6.30 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.15 lm. Piet Jansen en dochter Aleida; 8 uur gest. jaard. Eerw. Heren Mathijs en Frans Roelofs, Jacob Michels en echtgenote (1H); 7 uur Rozenhoedje en zielelof. Dinsdag: H. Placidus en gezellen. 6.30 lm. Antonia Verstegen-Bon- geerds en kinderen; 7.15 lm. z.int.; 8 uur best. jrd. kinderen Keijzers; 9 uur pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Koenen- S winkels. Woensdag: H. Bruno. 6.30 lm. Ant. v. Meijel en Wilhelmina Arts; 7.15 lm. Jos. Vullings, besteld door Bridgeclub; 8 uur gest. jrd. Maria Claessens en overl. kinderen (3kl.) Donderdag: feest v.H. Rozenkrans 6.30 lm. Simon Lltjens en Hendrica Beerkens-Nohr; 7.15H. Sacraments hoogmis, leiding meisjes; 8 uur gest. jaard. Gebr. Piet, Jozef en Martin Janssen (2kl). Vrijdag: H. Birgitta. 6.30 lm. Peter Jonckers en Anna Maria Verkuilen; 7.15 lm. Winand Greefkens; 8 uur gest. jrd. Mgr. Dr. P. Hoefnagels en ouders (sol lkl). Zaterdag: H. Joannes Leonardus 6.30 O. L. Vrouwhoogmis; 7.15 lm. zek. int. (C); 8 uur gest. jrd. Julia Jos. Verbunt (2kl); 9 uur pl. Hoog mis uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Linders-Verkoeijen. 7.45 Jeugd-H. Familie. KATECHIS MU SAlle schoolkin deren leren deze week de 7e en 8e les. VELTUM: Donderdag 7 uur leesmis Hendrina Berbers-Slechlin. ROZENKRANSMAAND: In Octo ber iedere avond' om 7 uur Rozen hoedje, Lof en gebed tot St. Jozef. TOTIES-QUOTIES-AFLAAT. Deze kan in onze kerk verdiend worden van Zaterdag 2 October 's middags 12 uur tot Zondagavond. Patronaat Zaterdagavond en Zondagmiddag is er geen patronaat om de jongens gelegenheid te geven mee te doen aan de plechtigheden ter ere van de Sterre der Zee, maar Zondagavond om half 8 wordt er in de zaal iets moois geboden voor alle jongens. Heden jeugd van 14-17 jaar Heden Zaterdagavond half 7 wor den de jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar in de Parochiekerk ver wacht in verband met de zegetocht van de Sterre der Zee. PATERSKERK VENRAY 17e Zondag na Pinksteren. 5.45 en 6.30 H. Mis; 7.45 v. Wilhelmus Jeuken, best. door de buurtver. de Vriendenkring; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; eerste collecte Paterskerk, tweede biss. noden; 4.20 pl. gez. Vespers v. 't feest van St. Franciscus; 5 uur pl. Lof met gebeden vd. October- maand. We herinneren er aan, dat er 's Zondags onder en tussen de H. Missen geen biechtgelegenh. is. Maandag: feest van O.H. Vader Franciscus. Gen. Abs.; 7 uur H. Mis voor overl, ouders Jeuken-Willems; 7.30 pl. Hoogmis; 8 uur 1^. Pluym; 8.30 wed. Houba-Henssen; 4.15 pl. gez. Vespers; 7 uur pl. Lof, waar onder enkele Tertiarissen hun pro fessie zullen doen. Na 't Lof her denking van Franciscus zalig afst. Dinsdag: 6 uur uitst. v. 't Allerh. De H. Missen zijn van 't feest van Franciscus; 7 uur v. pater Casimir en overl. ouders; 7.30 Hoogmis; 8 uur overl. zoon en broer; 6.30 Lof met de gebeden vd. Octobermaand. Woensdag: H. Maria Francisca. 7 uur voor overl. ouders Jeuken- Willems; 7.30 v. overl. fam. Gerrits- Derks; 8 uur voor Franciscus vd. Wollenberg; 6.30 Lof met gebeden vd. Octobermaand. Donderdag: feest vd. H. Rozen krans; 7 uur v. 'n overl. moeder; 7.30 v. Petrus Rongen en echtgenote; 8.30 v. wed. Houba-Henssen; 6.30 Lof met gebeden vd. Octobermaand. Vrijdag: H. Brigitta; 7.30 H. Mis t.z.i.; 6.30 Lof met gebeden van de Octobermaand. Zaterdag: H. Joan. Leonardus. 7 uur H. Mis v. overl. fam. Gerrits- Derks; 6.30 Lof met gebeden van de Octobermaand: 38 biechthoren. Derde Orde mededelingen Zondag moest eigenlijk de ver gadering van de Derde Orde zijn, maar daar het de volgende dag feest is van St. Franciscus en op de Zondag de sluitingsdag valt van de Sterre der Zee in ons dekenaat, zal deze vergadering verzet worden naar Maandag 4 October. In die vergadering zullen een 10- tal leden hun professie afleggenen het Zalig Afsterven van O.H.Vader Franciscus herdacht worden. De vergadering is 's avonds om 7 uur in de Paterskerk. Na de vergadering worden de Nieuw-geprofesten uit genodigd om even op San Damiano te komen waar zij door het bestuur gefeliciteerd worden. Daarna is er nog een korte ver gadering voor het bestuur naar aan leiding vd.besturendaginBrummen. Het is de bedoeling om voor die mensen, die in de vergadering niet kunnen komen op Dinsdagmiddag na de eerste Zondag van de maand des middags om half 4 een verga dering te houden. De vorige keer waren er 10. Er zijn er zeker nog meer, die gaarne komen. A.s. Dinsdag is er eenFranciscus- dag in San Damiano. Wij verwach ten U allen. U moet zich wel even opgeven, als Uzichwilt laten halen. De studieclubs starten half Oct. Er zijn reeds meer dan 80 mensen, die zich hiervoor hebben opgegeven. Mochten er nog meer zijn, dat zij het even doorgeven aan een van de bestuursleden. RECTORAAT SMAKT 17e Zondag na Pinksteren: feest vd. Kleine H. Teresia; 6.30 lm voor een overledene; 7.30 lm tot zek. int.; 10 uur hoogmis voor zegen en uit dankbaarheid; 3 uur lof; vandaag collecte voor de Doof-Stommen. Maandag: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm voor bijz. gunst. Dinsdag: 6.30 lm v. genezing van 'n zieke; 7.30 lm voor 'n overledene. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St Jozef; 7.30 lm voor gelukkige levensstaat; 7.30 rozenkrans en lof t.e.v. O.L.Vr. Donderdag: feest vd. H. Rozen krans; 6.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St Jozef; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw Vrijdag: 6.30 lm uit dankbaarheid; 7.30 lm v. overl. ouders en familie. Zaterdag: 6.30 lm v.GerardBraun; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel voor de bruid Annie Koenen; van 57 uur biechthoren; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 17de Zondag, Rozenkrans-zondag 7 u. H. Mis vd. parochie, 8.30 voor P.J. Rongenenechtg., 10.15 hoogmis vd. levende leden vd. Br.sch. vd. H. Rozenkrans, 3 u. lof. Maandcol- lecte voor onze kerk. Maandag 7 u. H. Mis om Gods zegen over 't werk vd. B.J.B., 7.30 gest. sol. jg. voor Jan Alb. Hesen. Dinsdag 7 u. H. Mis, 7.30 gez. jg. Johanna Janssen-vd. Berg. Woensdag 7 u H. Mis v. Hednrik en Lena van Soest, 7.30 voor wed. Beurskens-Manders, 8.30 gez. ziele- dienst overl. fam. Koenen-S winkels Donderdag 7 u. H. Mis Gertrudis Martens, 7.30 tot zegen in gezin. Vrijdag 7.30 H. Mis voor Mathieu Vervuurt, 7,30 sol. gest. jg. Peter J. Willems en Johanna Wismans. Zaterdag 7.30 H. Mis, 7.30 sol. gest. jg. Maria Verkleij-Droste. 5.307u biechten, 7 u. Marialof. PAROCHIE OOSTRUM 17e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Oostrum uit dankbaarheid. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor vr. Mart. Verheiien. Woensdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Anna Jacobs; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: feest v.d. H. Rozen krans; 7.30 best. zmv. vr. Verrijdt. Vrijdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. Hulsman. Zaterdag: 7.30 best. zm voor Peter Jeuken en echtg.; 7.30 Marialof. Waxinelichtjes, Glaasjes, Kandelaars in alle soorten. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 PAROCHIE OIRLO Zondag: Hedeneerste Zondag der maand, Rozenkrans Zondag, 17e Zondag na Pinksteren. De H. Mis sen zijn om 7 uur 8.3Ó en om 10 u. de Hoogmis; 3 u. Rozenkrans, Lof en aanbiddingsuur. Eerste collecte is buitengewone collecte, tweede is voor de doofstommen. Maandag: 7.30 zieled. v. zal. oud Pastoor Gerards besteld door de Sint Antoniusgilde. Dinsdag: 8.30 zieled. Pieter Jan Lemmen. Woensdag: 8.30 gest. jaarg. Jan Muysers. Donderdag: 8.30 gest. jgt. Wilhel mus Steegs. Maria Janssen, Maria Catharina Maessen. Vrijdag: 8.30 best. zieled. Antoon Arts en Mechelina Smits. Zaterdag: 8.30 get. jgt. Peter Pauwels, Gertruda van de Ven, Peter Joh. Pauwels en Gerardus Pauwels; 5—7 biechten; 7 u. Maria lof. RECTORAAT HEIDE Rozenkrans-zondag; half 8 lm. overl. fam. Lenssen-Giezen; 10 uur Hoogmis v. Apost. des Gebeds. Maandag: 7.30 lm. v. verl. zielen van het Vagevuur. Dinsdag: 7.30 lm. voor Willem Voesten. Woensdag: 7.30 uit dankbaarheid Donderdag: feest v. O.L. Vrouw vd. H. Rozenkrans; 7.30 gez. jaarg. v. Mechelina Muijsers-Martens. Vrijdag: 7.30 lm. voor overl. fam. Geurts-Gellings. Zaterdag: 7.30 lm. bijz. intentie; 's avonds biechten vanaf 6 uur; 7.30 Lof waarna Congregatie v. jongens. PAROCHIE CASTENRAY 17e Zondag na Pinksteren. Sol. van de Allerh. Rozenkrans. Onder de H. Missen de maandel. collecte vd. Kerk. 10 uur Hoogmis voor de Parochie, daarna processie door de kerk. 3 uur Lof en Rozenhoedje. 4.30 te Venray in de parochiekerk sluitingsplechtigheid van de tocht en verblijf van O.L. Vrouw Sterre der Zee in ons dekenaat. Maandag: feest v.d. H. Franciscus van Assisië. Na de H. Mis Gen. Abs. vd. leden vd. Derde Orde. 7.30 gez. H. Mis tot dankzegging, int. fam. G. Weijs. Dinsdag i 7.30 gest. Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Woensdag: 7.30 gest. gez. H. Mis t.e.v. H. Theresia. Donderdag: feest vd. Allerh. Ro zenkrans; 7.30 gez. maandd. voor Piet Thielen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis vóór overl. ouders Dinghs-vd. Beuken. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden; v. 67 uur gelegenheid t. biechten; 7 uur Lof, Rozenhoedje en gebeden vd. Broederschap van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. A.s. Zondag: Film-zondag. Onder de H. Missen de 2e collecte ten bate van de Katholieke Film-Actie. PAROCHIE YSSELSTEYN 17e Zondag na Pinksteren. Rozen krans-zondag; 6.30 lm.; 8.15 lm. uit dankb. vd. fam. Hellegers-Maas; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis vd. parochie; na de Hoogmis H. Familie v.d. jongens; 2.30 Lof; vandaag kan men een volle aflaat verdienen telkens wanneer men de kerk be zoekt en bidt 6 x Onze Vader, Wees gegroet en Ere aan de Vader, mits men gebiecht en gecommuniceerd heeft. Maandag: 7.30 gez. jrg. v. Maria Thij ssen -Direcks. Dinsdag: 7.30 lm. v.d. overl. faifi. Lemmens-Poels. Woensdag: 7.30 maandd. v. Anria Janssen-S meets. Donderdag: feest vd. H. Rozen krans; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Vrijdag: 7.30 weekdienst v. Anria Janssen-S meets. Zaterdag: 7.30 lm. uit dankb. vd. fam. Helders-Smits; 9.30 Huwelijks mis vh. Bruidspaar Jeuken-Vollen- berg; 6.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 17e Zondag na Pinksteren. 7 uiir gel. tot Communiceren; 7.30 lm. v. Peter Joh. Ewals; 10 uur Hoogmis als jaarg. voor Peter Smedts en echtgenote; 2.30 Lof. Na het Lof H. Familie voor de vrouwen. Maandag: 7.30 hoogmis als jaarg. voor Jan Reintj es en echtgenote. Dinsdag: 7.30 lm. vrouw Cremers Woensdag: 7.30 lm. bijz. intentie Donderdag: 7.30 lm. vr. Heidens Vrijdag: 7.30 lm. voor overl. fam. Gebr. Verbugt. Zaterdag: 7.30 lm. bijz. intentie; Biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur; 8 uur Lof t.e.v. Maria. Deze week Donderdag feest van O.L. Vrouw vd. Allerh. Rozenkrans. Zondag 3 Oct. Sol. van dit feest, op die dag de hoogmis v.d. feest. Accoliet: Frans Fleurkens en Piet Clephas. Kerkpoetsen: Marie de Lauw en Dina Kleven. A.s. Zondag de tweede collecte voor de R.K. Universiteit. Speciaal in Kinder schoenen ruimesortering en uw voordeel gratis voet doorlichting, dus steeds passende schoenen. U ziet het met uw eigen ogen. Th. Ariaens- Kosman &Zn Duifjes Ludo Renata Bela Sneeuwwitje De K.A.B. leeft met Uw wel en wee leeft U mee met Uw K.A.B. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING Samen hebben wij in dit K.A.B.- hoekje achtereenvolgens behandeld de sfeer in de huiskamer en als een van de middelen deze sfeer te verhogen, het goede boek. Naarmate men liefhebberij krijgt in het lezen, hebben wij U aange raden geen slaafse gewoonte van dit lezen te maken, maar voldoen de tijd ter beschiking te houden voor Uw ontspanning en ontwikke ling buiten de huiskamer. Ontspanning en ontwikkeling, die zeker in uw stands- en vakorga nisaties te vinden zijn. Wanneer wij zien, hoeveel moeite, zorg, tijd en geld de besturen der standsorga nisaties en met name de KAB, be steden aan het organiseren van ontspannings en ontwikkelings avonden, voor haar leden, dan is het zo jammer, dat zo weinigen van deze zorg en moeite profiteren en het vele geld aan deze avonden be steed, zo weinig geestelijke rente opbrengt. Vooral onze jongeren laten vele kansen, om iets meer te weten te komen over alles wat de wereld bezighoudt, ongebruikt voorbij gaan De Sociale School der KAB, waaraan verbonden prima leer krachten, begon in 1953 met onge veer dertig leerlingen, waarvan, na het eerste cursusjaar, er nog onge veer twaalf over zijn. Jonge mannen begrijpt toch dat gij het zijt, die eenmaal de taak der ouderen zult moeten overnemen en dat gij dit niet kunt zonder dat u de nodige kennis is bijgebracht. Niet iedereen is in staat om aan deze sociale cursussen mee te doen, maar, ook de ontwikkelings-avon- den der K.A.B. waren in 't verleden doorgaans slecht bezocht, terwijl toch het gehalte dezer avonden op hoog peil stond. Naast deze ontwikkelingsavonden organiseert de K.A.B. nog haar werkvergaderingen en selectie's, waar vele urgente vraagstukken besproken worden en waar ieder een hartelijk welkom is. Informeert eens bij Uw bestuur en doet mee! Is het eigenlijk niet parasiteren op een organisatie, wanneer gij alleen maar lid zijt om de financi ële voordelen van het lidmaatschap, omdat deze organisatie steeds maar zorgt, dat Uw inkomen wordt aan gepast aan het prijsniveau. Waarlijk, Uw organisatie heeft nog een andere taak dan mléén voor Uw stoffelijk welzijn te zorgen, al wordt dit door de leden maar al te vaak vergeten. De taak der organisatie is mede er voor te zorgen, dat haar leden ingelicht en voorgelicht worden over alles wat op het levensterrein der arbeiders ligt. Neem bijv. de meest moeilijke taak, maar ook de meest mooie taak van iedere va der en moeder: de opvoeding van hun kinderen Voor een gedeelte zal deze op voeding overgenomen kunnen wor den door de jeugdverenigingen, maar nooit ten volle, omdat elke jeugdorganisatie, hoe goed ook, steeds een hulpmiddel bij de op voeding is, een hulpmiddel ten dienste der ouders, die hier een eerste taak hebben te verrichten. Hoe moet gij uw kinderen opvoe den? hoe moet gij uw kinderen voorlichten? Ook hierop geeft de K.A.B. op haar ontwikkelingsavon den voldoende antwoord. Bekijkt u eens het winterpro- gramma der KAB, dat u binnen enkele dagen zal bereiken, dan ziet gij dat deze winter op 't program ma staan drie spreekbeurten van de, over geheel Nederland bekende opvoedkundige Dr. Sis Heyster. Dat het KAB bestuur in staat is, u en veleandereninde gelegenheid te stellen, meer te weten te komen omtrent opvoedingen voorlichting, moet u toch iets zeggen omtrent •on*, de mo derne jas voor de verzorgd geklede man. ■n Comfortabele jas met een sportief en tochge- kleed cachet. De ori ginele *FORTEX* afwerking is Uw waar borg voor prima bin nenwerk. Het *Fortex* loodje is Uw garantie voor eerlijke confec tie. De confectie, die U door coupe en kwaliteit blijft waarderen... *FORTEX* 51 i p - o n in sf zuiver wol J' len tweed. Onze EXTRA SERVICE: Uw kleding gratis ver zekerd. Prijzenf 59.75 tot f 135.- steeds ruime keus in Grotestraat 13 Alles wordt bezorgd. Telefoon 601 de activiteit van uw bestuur. Wij, als leden der KAB, mogen toch niet onverschillig staan, tegen over deze activiteit. Iedere gelegen heid die ons geboden wordt om ons te ontwikkelen op welk gebied dan ook, zullen wij dankbaar moeten aanvaarden. Ook de gelegenheid die ons ge boden wordt, betreffende gepaste ontspanning, zal wanneer wij daar toe tijd hebben, zeker benut moe ten worden, maar daarover een volgende keer. Premie op schieten van houtduiven vervalt Met ingang van 16 October zal de premieregeling voor het schieten van houtduiven tot nader order worden beëindigd. De regeling was getroffen om de ernstige schade, die de houtduiven aan de landbouw in Nederland toe brengen, te beteugelen. Krachtens deze regeling werd aan jachtakte- en vergunninghouders tot het schie ten van onbeschermde vogels voor de inlevering van een rechtervleugel en rechterpootje van elke geschoten houtduif een premie van 75 cent verstrekt. Tot 16 October heeft men dus nog de gelegenheid vleugels en pootjes van houtduiven bij de Pro vinciale Voedselcommissaris in te leveren. De premieregeling is niet zonder resultaat]gebleven. Het aantal klach ten over schade door houtduiven aan landbouwgewassen is sterk teruggelopen. Wiel Hendriks naar Engeland Wiel Hendriks uit Grathem is op genomen in de ruiter-equipe, die Nederland vertegenwoordigt op het internationale concours hippique, dat begin October gehouden wordt in Harrinate, Engeland. De heer Hendriks neemt deel met het paard Byou. De mogelijkheid bestaat ver der, dat de Nederlands équipe ook naar de Verenigde Staten en Canada zal gaan. Verkeersongeval op stopstreep Twee personen zijn gedood, twee zeer ernstig gewond en een licht gewond bij een verkeersongeval, dat Maandagmiddag gebeurde in Den Haag. Vijf wielrijders, die voor een stop- streep wachtten, tot de op het kruis punt geposteerde verkeersagent de weg zou vrijgeven, werden van achter aangereden door een met vier ton zand beladen vrachtauto, waarvan de remmen weigerden. Een vijftigjarige dame en een nog onbekende man werden op slag gedood. De 45-jarige echtgenoot van de omgekomen vrouw, kreeg een bekkenfractuur en werd in ernstige toestand in het ziekenhuis opge nomen. Een dertienjarig meisje had een ernstige shock en vermoedelijk ook ander letsel. Zij is eveneens in het ziekenhuis opgenomen. Ook haar toestand is ernstig. Een veertienjarig meisje kreeg, slechts zeer licht letsel. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Java oude duiven 1 4 W. Lormans, 2 7 10 15 25 H. Derks, 3 St. B., 5 A. v.d. Munckhof 6 P. Strqbos, 8 16 J. Janssen Kr. 9 12 13 17 18 28 G. Philipsen, 11 Gebr. Ewalts, 14 26 H. vd Heuvel, 19 20 J. Kessels, 21 M. Tonen, 22 M. Siebers, 23 27 A. de Riet, 24 G. v. Teeffelen. Late jongen 1 18 W. Lormans, 2 H. Derks, 3 13 P. Strijbos, 4 1116 20 G. Philipsen, 5 J. Verstegen, 6 7 J. Gommans, 8 H. Crooymans, 9 St. B. 10 G. Jans sen H., 12 K. Sijbers, 14 D. Kouse maker, 15 J. Strijbosch, 17 21 22 J. Kessels, 19 J. Wester. De leden worden er nogmaals op attent gemaakt, dat zij die menen een kampioenschap verdiend te hebben, dit alsnog voor uiterlijk Zaterdag a.s. op te geven bij de secretaris G. Janssen. Uw Spaar-Cadeaubewijs brengt weer zo'n verrassend koopje: met zijden bovendek, ingeweven motieven en wollen vulling. In di verse fraaie pasteltinten. Ruime Z-persoons maat. Alleen op Bon .5 van de *INCONE*-KETTINGACXIE

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2