APPELS Ce Publieke Veiling B SPORT Marktdag.koopjes (Or Gewatteerde Dekens H. LINSSEN inmaak Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Veeverzekering „Eensgezindheid"^ 100 Dekkleden Qnze Reclame mujj.coEw kantoorbediende R.K. Meisje 22 jr. net meisje als hnlp Ld. hnisb. Hypotheek 2 nette kostgangers rode wortelen I pers- en aanmaaktnrf prima trapnaaimachine Iets nodig voor de inmaak Het Warenhuis £eqeig,cedeien A. SCHEEPERS, Telefoon 875 Alle SOLA-artikelen Kleedt U warm Vals nes J. Coenen-Haetackers Wij zijn weer gestart diepMiet qicentm en fruit Tob niet langer J. HENDRIKX Haarsnijmachines dut :i IM w -4- H.H.irr I C T( 6« met een huurauto, waarbij nogal wat brokken veroorzaakt werden, vooral aan de huurwagen. Een paserende fietser werd ook de dupe, doordat zijn rijwiel ver nield werd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de materiële schade was groot. Ook hier was de verkeerspolitie weer actief. Grote B.B.-oefening Zaterdag 2 October a.s. zal de plaatselijke B.B.-afdeling een grote oefening houden op het Hensenius- plein, waar o.a. 3 brandweerploegen van de B.B. uit Venray zelf aan mee doen. Zo doet hieraan mede de blokploeg uit Huize Servatius. Verder komen in actie de genees kundige B.B.-teams uit Venray en Meerlo, alsmede de opruimings- ploegen van Venray en Vierlings beek. Deze oefening begint om 4 uur en zal tot uitdrukking brengen de taak, die de Bescherming Burger bevolking ook in vredestijd heeft. Er zal namelijk voorgesteld worden dat op het plein een grote brand ontstaan, welke door de B.B. moet worden bedwongen. GEELZUCHT-EPIDEMIE IN OVERLOON. In Overloon is de laatste weken een geelzucht-epidemie opgetreden, die vooral onder de jeugd vele slachtoffers eist, een zelfs met dodelijke afloop. In het ziekenhuis te Venray is namelijk het 6-jarig zoontje van de fam. H. aan de gevolgen van deze ziekte overleden. Men schat het aantal zieken op ruim honderd. Overwogen wordt de scholen te sluiten, maar men wacht het schoolonderzoek af, om zo de haard van besmetting te vinden. TREINENLOOP HELMOND- EINDHOVEN. Op het baanvak Eindhoven— Venlo zal in de loop van de win- terdienst nieuwe, thans nog in aanbouw zijnde, getrokken door gangsrijtuigen worden afgeleverd hetgeen in de loop van de a.s. winter wordt verwacht zullen deze rijtuigen, getrokken door Die sel-electrische stroomlijn-treinen, afgewisseld met getrokken treinen. De frequentie op deze lijn wordt al onmiddellijk verhoogd: Helmond- Eindhoven krijgt een volledige uur- dienst en Helmond—Venlo een uur- dienst op vier treinen in elke richting na. Hoofdstad Operette naar Gennep Sinds begin September is de Hoofdstad Operette, de voortzetting van de Fritz Hirsch Operette, onder directie van Meijer Hamel, Otto Burich en Fritz Steiner, op tournee met haar nieuwe werk „Sag' beim Abschied leise Servus". In uitver kochte zalen wordt dit werk overal met zeer veel enthousiasme ont vangen, Thans komt het gezelschap blijkens achterstaande advertentie naar Gennep. Op Vrijdag 1 Oct. n.l. geeft het van deze operette van Julius Wilhelm en Peter Herz, met muziek van Bernhard Grün, een voorstelling in Concertzaal van Bergen. Afrika-park in Arcen De tuin van het missiehuis Sint Paul te Arcen zal worden herscha pen in een Afrika-park. Het ligt in de bedoeling hier door tentoonstel lingen en studie-bijeenkomsten voorlichting te geven over de mis sie van Afrika. In het park wordt een Afrikadorp geïmiteerd en worden inlandse kunstwerken geëxposeerd. Veiling Venlo Duizenden kroppen sla zijn aan de Venlose veiling gekocht voor export naar Zwitserland. De sla is in speciale koelwagens naar Zwitserland ge transporteerd. Ook Duitsland en België hebben veel belangstelling voor kropsla. A-tomaten werden voor 38 cent per kilo verkocht naar Duitsland en B.-tomatenvoor export naar België tegen 40 cent per kilo. De prijzen van bonen blijven ab normaal hoog. De minder goede kwaliteiten spek- bonen, waarvoor in normale om standigheden niemand belangstel ling heeft, brachten 75 ct per kilo op. Limb. Kleermakerspatroons gaan studeren De R.K. Kleermakerspatroons, aangesloten bij St. Martinus, ge west Limburg hebben de primeur van Nederland en gaan studie's maken op vaktechniek. Voorlopig zijn twaalf cursussen gepland, met zes middag en avondlessen in de plaatsen Maastricht en Venlo. De patroons van de kring Noord- Limburg zullen te Venlo in de Gelderse Poort (Heutz) hun lessen ontvangen, terwijl de kring Zuid- Limburg de technische voordrachten zullen opgeschoteld krijgen in de Gouden Poort op 't Vrijthof te Maastricht. De voordrachten zullen gegeven worden door de bekende Deutse Bekleidüngs Akedemie van M. Müller en Sohn uit Munchen en hier zal men behandelen het systeem Rundchau. Ook zal op een der bijeenkomsten de film vertoond worden van de Sneidertag te Munchen die de vorige maand aldaar vertoond werd en door vele kleermakers uit geheel de wereld bezocht werd. Inlichtingen betreffende deze technische voordachten kan men verkrijgen bij de heren Duchatau te Maastricht en Naus te Helden, hoofdbestuursleden van de lande lijke bond St. Martinus, alsook bij de plaatselijke bestuursleden. De eerste technische voordracht zal worden gehouden te Venlo op 1 October a.s. om 2 uur terwijl Maastricht om half 8 zal starten. Aanvullende bedrijfsschade Zij, die in 1944 schade geleden hebben aan hun bedrijfsuitrusting kunnen tot 1 October a.s. onder opgave van hun enquête-nummer nog om een aanvullende bijdrage verzoeken bij de Schade Enquête Commissie in Roermond. Algemene loonsverhoging van 6 procent De Regering heeft haar goed keuring gehecht aan het voorstel van de Stichting van den Arbeid inzake een algemene vergunning tot loonsverhoging van maximaal 6 pet. Aan het College van Rijks bemiddelaars is in verband hiermede medegedeeld, dat de richtlijnlonen, die door het College en de Stichting van den Arbeid bij de beoordeling van loonvoorstellen plegen te wor den gehanteerd, met ingang van het loontijdvak waarin 1 October valt met 6 pet. kunnen worden verhoogd. Voor lonen, welke niet in een col lectieve arbeidsovereenkomst of loonregeling geregeld zijn, zal door het College met ingang van dezelf de datum een algemene vergunning tot een loonsverhoging van maxi maal 6 pet gegeven worden. Nieuwe wetten op stapel Minister Zijltra kondigt in zijn nieuwe begroting aan, dat hij de volgende wetsontwerpen zal gaan indienen bij de Staten-Generaal: Een wijziging van de Merkenwet, een wet „stichting industrieel ga rantiefonds", een wet die de bedoe ling heeft enige artikelen van de Distributiewet 1939 opnieuw in wer king te laten treden, een wetsont werp, waardoorde „Prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939" weer in wer king zal treden, een wet „Beheer staatsmijnen in Limburg", de In- en uitvoerwet, de Uitverkopenwet, een wet die bepalingen zal inhou den betreffende het vorderen van zaken in buitengewone omstandig heden, een wet, die het spaar- en betaalzegelkas bedrijf regelt, een wijziging van de Winkelsluitings wet 1951 en een Gaswet, die bepa lingen zal inhouden op het gebied van de gasvoorziening in Nederland. Bouwprogramma 1955 De regering heeft in het kader van de begroting voor Wederop bouw en Volkshuisvesting ook het bouwprogramma voor 1955 bekend gemaakt. Zoals reeds uit de Millioenennota bekend is, werd f 830 millioen uit getrokken aan bouwvolume. Daarbij is het streefgetal 65.000 woningen, als volgt verdeeld: 29.500 woning wetwoningen, 25.000 premiewonin gen, 8000 herbouwwoningen (oor- logs- en watersnoodschade) en 2500 woningen in de vrije sector. Voor 1955 moet nog op 650 boer derijen-herbouw oorlogsschade wor den gerekend. Daarbij komen 150 boerderijen in watersnoodgebieden, 75 grote en 60 kleine boerderijen in de N.O.-polders, 50 boerderijen voor Domeinen, 200 boerderijen ter ver vanging van door brand verwoeste en 200 door de cultuurtechnische dienst gesubsidieerde boerderijen in andere gebieden. Levenslang voor gifmoordenares Christa Lehmann, een 31-jarige weduwe die drie personen met ver gif om het leven heeft gebracht, zat Woensdag onbewogen op een appel te kauwen toen de openbare aanklager het hof te Mainz ver zocht, haar driemaal levenslang op te leggen. Zij werd veroordeeld con form de eis. De zaak-Christa Lehman heeft de gemoederen in West-Duitsland een half jaar lang in beroering ge houden. Met 'n onkruidverdelgings- middel had „de gifmoordenares van Worms" eerst haar man gedood, omdat zij hem „verachtte"; daarna haar schoonvader, omdat deze af wist van een door haar begane misstap. Vervolgens had zij het vergif ge mengd in een stuk chocola met de bedoeling dit aan haar buurvrouw te geven. Maar het was haar beste vriendin die deze chocola opat, zo dat ook deze stierf. Een getuige-psychiater verklaarde dat Christa Lehmann een „koud egoïstisch persoon" was, die vol ledig verantwoordelijk was voor haar daden. De redenen, die zij voor haar moorden aanhaalde, noemde hij van een welhaast belachelijke onbelangrijkheid. Nieuwe pry zen Voor tarwe én rogge De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft de prijs voor tarwe van de oogst 1955 vastgesteld op f 25.per 100 kg. als gemiddelde prijs bij levering franco pakhuis handelaar. Deze prijs, welke geldt voor tarwe van gezonde doorsneekwaliteit bij een vochtgehalte van 17 pet, is derhalve f 1.— lager dan die, welke geldt voor de oogst 1954. Naar de mening der regering is er geen aanleiding meer voor een aanmoedigingspremie. Aangezien hij het door middel van monopolieheffingen niet moge lijk acht een redelijke prijs voor de rogge te effectueren, heeft de minister besloten aanvullende maat regelen te nemen voor de rogge yan de oogst 1954. Over de practische uitvoering van deze maatregelen wordt nog overleg gepleegd. De maatregelen zijn er in beginsel op gericht voor rogge van oogst 1954 een prijs van f 24.25 per 100 kg. te effectueren. Rijkspostspaarbank verhoogt rentegrens Het ligt in de bedoeling om in de toekomst over een groter bedrag van de gelden, die bij de Rijkspost spaarbank in bewaring zijn gegeven, rente te geven. Dit deelde de minister van Verkeer en Water staat, mr. Algera, Donderdag in de Tweede Kamer mee. Op het ogen blik wordt slechts rente gegeven over de eerste 2500 gulden. Centrale Fokveedag te Roermond Uit Venray e.o., verwierven de volgende dieren een prijs: Rubriek 1 (Stieren geboren na 15 Febr. 1954). Paulien's Jumbo, G. Rutten, Wanssum. Rubriek 2. Stieren geb. tussen 1 Jan. en 1 Febr. '54. 3a"Liza's Paul, W. Reynders Geijsteren; 3b Borus, J. Willems Venray. Rubriek 3. Stieren geb. tussen 15 Oct. '53 en 1 Jan. '54. la Napoleon, P.J. Hendrix, Geijsteren. Rubriek 4. Stieren geb. tussen 1 Sept. en 14 Oct. '53. la Nico, P.J. Hendrix, Geijsteren. Rubriek 5. Stieren geb. tussen 1 Jan. en 1 Aug. '53. 4b Liza's Paul, W. Reijnders, Geijsteren. Rubriek 6. Productieklasse gekalfd voor 1 Jan. '54. 3b Paula. L.Philip- sen, Ysselsteyn; 4a Mietje, W. van Rens, Heide. Rubriek 7. Productie, gekalfd in 1954. If Nelly, J. v. Meyel, Venray. Rubriek 8. Koeien, geb. voor 30 Juni '45, gekalfd in '54. 3a Frieda, M. Rhul. Wanssum. Rubriek 10. Koeien geb. tussen 1 Juli '45 en 28 Febr. '47. lb Toosje, P. Litjens, Wanssum; 3a Mia 1, E. Martens, Oirlo; 3b Mia 1, E. Mar tens, Oirlo. Rubriek 11. Koeien geb. tussen 1 Mei '46 en 31 Dec.'46. la Johanna W. Gielen Wanssum. Rubriek 12. Koeien geb. 1 Maart tot 31 Oct '47. 2d Marie, P.J. Hen driks, Geijsteren. IOp Dinsdag 12 October hopen onze lieve Ouders en Grootouders Theodoor Lichteveld Elisabeth Lichteveld-Gilsing hun 50-jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Venray, Merseloseweg 4. Dagadres: Hotel De Keizer. Gelegenheid tot feliciteren 12 u. P.D.V. DE ZWALUW Noyon 301 km 1 4 v.d. Ileyden, 2 48 Vermazeren, 3 30 Swachofer, 5 39 G. Vissers, 6 42 43 v. Els, 7 Janssen Gr., 8 20 26 47 56 57 Crooymans, 9 51 Manders, 10 J. Strijbos, 11 31 Gebr. Ewalds, 12 J. Janssen K, 13 25 Smits-Voes- ten, 14-41 H. Vermeulen, 15 34 55 Boom, 16 36 37 H. Vissers, 17 24 50 J. Verstegen, 18 58 Sijbers, 19 29 Gebr. Rutten, 12 33 H. Arts en Zn. 22 52 Vercauteren 23 35 H. Derks, 27 P. Jansen en Zn. 28 Bertrams, 32 G. Janssen H. 38 Oudenhoven, 40 Jenniskens, 44 G. Philipsen, 45 Th. Rutten, 46 Kessels, 48 Loonen, 49 54 Joh. Janssen, 53 J.W. Hendriks We kunnen ons niet meer herin neren, dat we ooit zulk een bar slechte vlucht hebben meege maakt als Zondag j.l. op Eïsden. De verliezen waren vrij groot en de meeste liefhebbers zullen er nu voor dit seizoen dan ook wel een punt achter zetten. Oude duiven Eisden 1 5 G. Philipsen, 2 24 Munckhof, 3 Ewalds, 4 6 13 21 H. Derks, 7 18 Bergmans, 8 9 14 25 Lormans, 10 29 H. vd Heuvel, 11 Tor.en, 12 22 28 J. Janssen Kr. 15 16 17 P. Jan sen en Zn. 19 Kessels, 20 de Riet, 23 26 Thissen, 27 v. Teeffelen. Late Jongen 1 vd Laar, 2 11 14 Kessels, 3 10 22 Smits-Voesten. 4 32 34 39 H. Jans sen L. 5 6 7 12 21 33 G. Philipsen, 8 27 Kousemaekers,9 38 J.Janssen Kr. 13 H. Derks, 15 P. Janssen Gr. 16 Lormans, 17 H. Peeters, 18 35 J. Verstegen, 19 G. Janssen O. 20 Bergmans, 23 24 25 28 31 P. Strij bos, 26 29 G. Janssen H. 30 Crooy mans, 36 Siebers, 37 K. Sijbers, 40 J. Strijbos. Alle leden die menen een kans te hebben aan een diploma van de eerste tweede of derde TQur, onder ling, of in samenspel met Horst, moeten dit vóór 1 October opgeven bij de Secretaris. van 17 t.m. 23 September 1954 GEBOREN: vd. Bereken Anna M., Langstraat 66 Philipsen Anna, Timmermannsw. 26 Keizers Maria J., Vlakwater M 81 Broeren Gerardus J., Oostrum C 51 Verschuuren Matheus, Overbroek 9 OVERLEDEN: geen. ONDERTROUWD: Hendriks Hendrikus, 31 jr., land bouwer te Oploo, Noordkant 29 en Hendrikus Catharina, 29 jr. te Veulen H 40a. Jeucken Jozef, 28 jr., chauffeur te Heerlen, Elfmorgenstraat 7 en Vollenberg Hendrika, 24 jr. te Ven ray, Heidse Peelweg 3. Hendriks Wilhelmus, 29 jr. brood bezorger te Wellerlooi F 118 en Claessens Philomina, 21 jr., te Ven ray, Broek weg 10. Peters Gerardus, 25 jr., landbou wer te Venray Oirlo F 19 en Gou- mans Maria, 25 jr., te Venray Mo lenhofweg 4. Schraven Leonardus H., 36 jr. groentenhandelaar te Meerlo B 26 en Jacobs Petronella, 23 jr, Venray, Spur kt B 22a. GETROUWD: Kusters Peter, 33 jr, transport arbeider en Loonen Maria, 33 jr, beiden te Venray. Ris wick Jacobus, 28 jr, mijnwer ker, te Horst en Drabbels Theodora, 25 jr, te Venray. Met vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons eerste kindje MINY Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Wilhelmina Francisca Maria BERT KERSTEN JO KERSTEN- LOENEN Pokuru R. D. 3 Te Awamutu New Zealand Premiebetaling op Zondag 26 September na de Hoogmis, bij E. Nellen, Heide. Premie x/s pet., pinken de helft. Het Bestuur Op Maandag 27 September 1954 des vm. 10 uur, zullen in Zaal „De Sport" Wed. Schellen, Hensenius- straat te Venray, publiek contant worden verkocht: en TENTZEILEN uit Eng. legerdumps, in diverse af metingen, grotendeels nieuw en in prima staat. Deze zeilen zijn voor diverse bedrijven geschikt, b.v. Aannemers, Be tonbouw, Wegenbouw, Land bouwers, Houthandel, Expe ditiebedrijven enz. Bezichtiging één uur voor de verkoop. Deurwaarder G. SCHREURS Geld. rookworst 100 gr. 35 ct Boterhamworst 250 gr. 70 ct Kostheer of kostdame gevraagd. Adres bureau van dit blad. Groothandelskantoor vraagt een Brieven onder no. 229 bureau van dit blad. 2V, jaar als verpleegster werk zaam geweest, zoekt als zodanig een betrekking bij bejaard persoon (echtpaar) of als kinderjuffrouw intern, in Venray of omgeving. Brieven onder nr. 249 bureau van dit blad. Biedt zich aan winkelmeisje voor enkele halve of hele dagen per week. Adres bureau dezer. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige S. Keijsers, Ysselsteyn. GEVRAAGD jongen v. boerenwerk L. Weijs, D 52 Oostrum. verkrijgbaar ten bedrage van f 10.000 of meer. Zeer gunstige condities. Brieven onder nr. 923 bureau van dit blad. GEVRAAGD met huiselijk verkeer, f 21.alles inbegrepen. Wed. M. Smits, Veltum L 3. GEVRAAGD net meisje voor d. en n Schaeffers-Derksen, Patersstraat Te koop gevraagd ieder kwantum. Zeer hoge prijs. Worden aan huis afgehaald. Opgave aan ANT. JANSSEN, Markt 6 Telefoon 229 Venray. TE KOOP GEVRAAGD 6 10 kippen aan of tegen de leg. Adres bureau dezer. Ipersoons 17.75 2pers. 160 x 200 18.95 2pers. 160 x 210 Record damast 22.75 2pers. 180 x 215 Record damast 25.90 60 pet. wolvulling. Zolang de voorraad strekt I Textielhandel Hofstraat 2 naast 't Raadhuis Te koop 2 beste dragende vaarzen a. telling Oct., A stal, ook te ruil t. jongvee, 2 merrieveulens Belg. en luxe, beide van stamboek-en premiemerries, en 5j. B stamb.merrie, mak en eerlijk, van Kempen, Erica, Veulen. Te koop dragend varken 15 w. dr. Th. vd Pas, Rouwkuilenweg 4, Ysselsteyn. Te koop 2 bijna voldr. vaarzen ook te ruil tegen jongvee, A stal. A. Stiphout, Merselo. Te koop raszuivere dwergkeesjes een blauw en een sneeuwwit. S. Groot, Vierlingsbeek A 243 Te koop partij biggen M. Voesten, Leunen-Steeg K 76. Ter overname gouden herenzakhorloge Brieven onder nr. 85 bureau van dit blad. Te koop partij beste biggen J. Jonkers, Lull C 49. Te koop toom zware biggen Wim Steeghs, Oirlo Zandhoek E65a Te koop prima haardkachel en klein kacheltje met pijp L. Linders, Oostrum. Let niet op de tijd, maar op de kwaliteit van Verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. P. Philipsen, KI. Oirlo F 34a Telefoon 719 Castenray Te koop een fornuis Ch. Ruysstraat 8. Te koop een vaars 5 Oct. voldr. Astal J. Willems, Leunseweg 23. Te koop nieuwe gashaard, uittrektafel 2pits gascomfoor, 6 stoelen en een fornuis Henseniusstraat 13. Te koop gascomfoor m. emaille tafel zo goed als nieuw P. Clephas, Patersstraat. Te koop toom biggen G. Arts, Endepoel N 20, Merselo. Te koop partij biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. Te koop verpakte Moet worden afgehaald. ARN. CUIJPERS Deken Thielenstraat 13, Venray Te koop gevraagd Brieven met vermelding van merk en prijs onder nr. 77 bureau dezer. Te koop dragende maal aan telling 1 Oct., A stal. Arn. Gerrits, Smakt. Te koop 2 volbloed vaarzen H. Camps, Heide. Te koop jong drag, varken 15 w. dr. H. van Osch, Beek-Merselo. Te koop fijne handperen A. Achten, Leunen. Te koop zeer goed onderh. gashaard Stationsweg 18. Te koop handperen en een kamerkachel P. Thoonen, O. Oostr.weg 38, Kinderkleding met Harmisol: stevig soepel waterdicht regenbui kinderen droog geen kou Weren schoon plezierig! vraag drogist Bel 566, wij bezorgen het U. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Verkoop gaat nog door. Grootste sortering. Schoolstraat 22 Het beste voor uw tafel! HET WARENHUIS Hofstraat 10 voor de Herfst met een Trainingsbroek Een zeergrote collectie in katoen en wol, in diverse modellen, tonen wij U gaarne. Prijzen vanaf 2.55 alleen merken met wereldnaam als Alexanderwerk Gloria Standaard met de verkoop van alle Iedere dag versgesneden SOEPGROENTEN. Tevens te koop mooie Parkieten. Groenten- en Fruithandel Grotestraat Telef. 419 Iets nodig voor de Bel 270 en wij bezorgen het U. J. Coenen-Houtackers Hofstraat 5 met eksterogen, ingegroeide, verhoornde en kalknagels. Wij behandelen deze absoluut PIJNLOOS. Levering van alle steunzolen, ook op doktersadvies. Gedipl. voetkundige Grotestraat met garantie vindt U bij J. Coenen-Houtackers **eteen Zaz: Na, ig e w«ïat rbij WH, ie( ize C(te VE Batthr tie: e I ïeld Leen Do® v persoonlijbek men opnefl hi klas kuitalle (oi beh log ijk Al Kt n Ee I Kol,

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2