U. v.d. Ilonibergli, arts Onze Heclame Vlies 70 ct. Slagerij J. €0Ë\DËRS U stellas BIS tfóct-Sch i emm ^iamó(óónftaten Cu i 9n Hilt I C Pootgoedbandel v.d. Boom Bnrgcrlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Maria Dabertina llcnsscn Onderlinge Veeverzekering Venray-Dorp Leny v. Gog, Deurne Jos. Tonen, Vlakwaterwcg Bloedworst 50 ct bankwerkers fam. van pla^eVnu P, HB|X T.N Coon JongeiOv J. HID FORT Werkschoen Bulldozer J. HENDRIKX nette jongen J. COENEN EBIR gezet om Venray met 'n grote zege huiswaarts te laten keren. Ook sprak hij lof tot de muzikanten, die menig uurtje voor deze wedstrijd gegeven hebben. De avond werd verder gezellig in zaal Wilhelmina doorgebracht. Wandeltocht van de Gilde St Anna Ruim 300 wandelaars hebben Zon dag genoten van de wandeltocht, die uitgeschreven was door het Gilde St Anna. De jury bestond uit heren: Schön- bergen, van IJck enColsen. De uit slag van deze wandeltocht, die weinig uitvallers telde, was als volgt: Groepen buiten Venray. Ie Be scherming Burgerbevolking Tege- len; 2e Bescherming Burgerbevol king Blerick; 3eBurgergroep Venlo; 4e Verkenners Velden. Groepen binnen Venray. Ie Sint Servatius Venray; 2e Jonge Boeren Merselo; 3e Jonge Boeren Heide; 'le Dames en heren tippelaars, Venray. Personeelsgroepen 1 personeel- groep Venlo. De extra prijzen, die waren uitgeloofd, vielen ten deel aan de dames: Derks en Snijders en de heren: van Bergen en Hendriks uit Venray. Vader Keizers, dochter en zoon vielen eveneens een extra prijs ten deel, terwijl de jongste loper (8 jaren) met zijn vader, de lieer Odenhoven, ook al door de jury bedacht werd. De heren Th. Claassens en Math. Janssen die voor de derde maal met de schutters op pad waren, kregen 'n eervolle vermelding. De wisselbeker als ere prijs viel ten deel aan de Servio tippelaars van Huize St. Servatius, die als beste groep uit de bus kwam. De tippelaars waren allen vol lof over de wandeling en de perfecte orga nisatie en men hoopt wederom op het volgende jaar. Op vacantia met nylons van PIJLS Patronaat Op de gewone tijden is er patro naat voor de verschillende groepen, te beginnen om 5 uur. Als er vol doende belangstelling voor is, wil Pater Domitius volgende week met de jongens die er iets voor voelen een mooie fietstocht maken naar Nijmegen met bezoek o.a. aan de H. Landstichting. De kosten zijn zeker niet hoger dan 75 cent. Mor gen kan verder worden afgesproken. Sluiting Vacantieweek Heden Zaterdagmiddag zal de officiële sluiting plaats hebben van de vacantieweek, georganiseerd door het Comité kindervacantiewerk. Deze sluiting zal bij gunstig weer gehouden worden met demonstraties op het sportterrein aan de Leunse- weg om 2 uur, voor ouders, ge nodigden en belangstellenden. In de oude jongensschool in de Patersstraat wordt heden een ten toonstelling gehouden, van de werk stukken, die de kinderen in de vacantie gemaakt hebben. Deze is toegankelijk van 10 tot 4 uur. Studentenclub Zaterdag jl. hield de Studenten club, voordat een groot gedeelte der studenten op bivak naar het Zuiden ging, een vergadering, waarop o.m. werd besloten tot een excursie naar de bierbrouwerij in Arcen op 28 Augustus a.s., een fietstocht naar Venlo op Maandag jl. en een tocht naar Berg en Dal op Donderdag jl. De sportdag werd besproken alsmede de in de Kerst- vacantie te organiseren Ouderdag. Morgen „Parade"-collecte voor het Thuisfront Morgen wordt aan de kerkdeuren gecollecteerd voor het Katholiek Thuisfront. Voor elk kwartje, dat U geeft voor het Thuisfront krijgt U 2 figuurtjes, waarmee waardevolle prijzen gewonnen kunnen worden. De uitslag wordt morgen om half 2 over Radio Luxemburg bekend ge maakt. Zitdag voor aspirant emigranten Woensdag 25 Aug. zal te Venray in Hotel de Zwaan van 2 tot 5 uur n.m. de directeur van de Katholieke Limburgse Emigratie Stichting of een zijner plaatsvervangers, een zitdag houden voor aspirant-emi granten. Deze is toegankelijk voor personen uit alle beroepen. Hier zullen alle gewenste inlichtingen inzake emigratie verstrekt worden. Belangstellenden wordt verzocht zoveel mogelijk hun bescheiden als trouwboekje, paspoort, oproep, etc. mee te brengen. BENOEMING Door de Hoogeer w. Pater Pro vinciaal der Minderbroeders werd benoemd tot assistent in de R.K. Parochie Hofdijk in Rotterdam Pater Adriaan Loof, de Klokkeluier, thans in Drachten. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge artikel 12, onder a, der Winkelsluitingswet 1951 tijdens de kermis te Casten- ray, voor dat kerkdorp algehele ont heffing is verleend van debepalingen der Winkelsluitingswet 1951 en wel op 29 Augustus van 8 tot 24 uur; op 30 en 31 Augustus en 1 Sep tember van 18 tot 24 uur. Venray, 18 Augustus 1954. Zilveren feest in Leunen Op 5 September a.s. zal 'tvijf en twintig jaren; geleden zijn, dat de heer A. Vissers benoemd werd tot hoofd der Jongensschool in Leunen. Tevens herdenkt op die dag Mej. J. Esser haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan deze zelfde school. Ongetwijfeld zal Leunen de beide feestelingen, die zoveel hebben ge daan voor het Lager Onderwijs in dit dorp, op deze dag eens extra in de bloemen zetten en hun huldigen voor alles wat zij voor de Leunse jeugd in de afgelopen kwart eeuw hebben gedaan. Bijtijds is steeds de grote zaak, Te beklagen hij die komt te laat. We komen U dan nu vertellen Uw pootgoed nu te gaan bestellen, Want zijn we eenmaal uitverkocht 2S-35 in de maat vergeefs gezocht. BOTSING. Met een harde klap vlogen Don derdagmiddag twee luxe-wagens tegen elkaar op de hoek bij het Postkantoor. Persoonlijk bekwam niemand letsel, doch de schade was beduidend. De Verkeerspolitie stel de enkele uren later een onderzoek in naar de schuldvraag. De publie ke belangstelling was groot. Geslaagd Te Rotterdam slaagde voor het diploma woningtextiel, de heer H. Billekens, Langstraat. Merselo krijgt veldkapel In dit Maria-jaar heeft de parochie Merselo gelden bij elkaar gebracht om een Maria-veldlcapel te bouwen. Men hoopt de kapel in gebruik te nemen wanneer in September O.L. Vrouw Sterre der Zee in deze Parochie zal verblijven. Venray's Beeldhouwer maakte veldkruis Overloon is wederom in het bezit gekomen van een veldkruis. Het oude kruis werd door het oorlogs geweld aldaar vernield. Maar het hele dorp werd vernieuwd en zo meenden de bewoners, moest ook het kruis vernieuwd worden, dat zich geheel aan de nieuwe omgeving aanpaste. Er werd bij de parochianen ge collecteerd en het opgehaalde bedrag was voldoende, om beeldhouwer P. van Dongen aan het werk te zetten. De bekende kunstenaar maakte een prachtig crucifix. Het corpus is geslagen uit Franse zandsteen. Door de gemeente werd een prachtige beplanting rond het nieuwe kruis aangebracht. Zondag had de wijding plaats door de ZeerEerw. Heer Pastoor. De pastoor hield een toespraak terwijl het zangkoor passende ge zangen uitvoerde. Na afloop was het kruis door een zee van bloemen omringd. Tragisch ongeval. Te Helmond zijn in het Tehuis voor Bejaarden de Sljarige Kooien en de 76jarige vd. Eijnde door ver stikking om het leven gekomen. Lotery „actie voor God" De bliksemloterij ten bate van 't werk van de „actie voor God" welke Zondag is gehouden heeft het be drag van f 401.237.25 opgebracht. De onkosten die zijn gemaakt be dragen iets meer dan 22 pet, het geen zeer weinig is als men weet dat de wet een onkosten percen tage toestaat van 35 pet. Nieuwe voorschriften voor koplampen In verband met de nieuwe voor schriften voor de koplantaarns van auto's en motoren wordt auto- en motorhouders- het volgende aan geraden: na te gaan of de koplan taarns van de door hen gehouden motorvoertuigen reeds voorzien zijn van het Rijkskeurmerk: zo niet, na te gaan of deze koplantaarns tot één van de nog goed te keuren typen lantaarns behoren, en, indien blijkt, dat deze koplantaarns wél voor stempeling in aanmerking kunnen komen, deze lantaarns tijdig te doen merken. Boeren van Siebengewald vertrouwen het niet De door het laatste besluit van de Raad van Rechtsherstel tot terug gave van hun zogenaamde tractaat- gronden gedwongen landbouwers in Siebengewald, zijn niet van zins zich zonder meer bij dit besluit neer te leggen. Voordat de zo gedupeer de boeren hun akkers en weilan den afstaan, willen zij een nauw keurig onderzoek instellen naar de nationaliteit van de vroegere, en nu weer nieuwe eigenaren van de an dere zijde van de grens. De onverwachte staatloosheid van zo vele der vroegere eigenaren heeft in Siebengewald grote verwonde ring gewekt. Prinses Margaret-brug bij Well De door de Engelse genie gebouw de Ballybrug over de Maas tussen Well en Wanssum is dezer dagen klaar gekomen. De brug werd voor enkele dagen opengesteld voorver- keer, omdat de pontveer over de Maas aldaar defect geraakt was. De officiële opening van deze „Prinses Margaretbrug" zal, naar wij vernemen half September plaats vinden. Gas in Boxmeer Op 4 September a.s. zal het ge meentelijk gasbedrijf van Boxmeer worden geopend. Dat gebeurt op bijzondere wijze. Per helicopter n.l. zal de commissaris van de Konin gin met mevr. De Quay zich van Den Bosch uit naar Boxmeer be geven en omdat een begroeting aan de grens van de gemeente anders niet goed mogelijk is, zal ook bur gemeester Nolet van Boxmeer reeds in de Hertogstad in de helicopter stappen. Daling van koffieprijs in Amerika Voor de eerste maal in acht maan den heeft de groothandelsmarkt in New York, een daling der koffie prijzen te zien gegeven. Deze da lingen varieerden van 2 tot 10 dol larcent per 3 pond. Deze ontwikke ling is het resultaat van nieuwe valutabepalingen in Brazilië. In Nederland hoogste melkgift per koe. De melkproductie van de Neder landse koe is nog altijd de hoogste in de gehele wereld. In 1952 bedroeg de gemiddelde jaarlijkse melkpro ductie per koe in Nederland 3780 kg, tegen 3560 kg in België en 3340 kg in Denemarken. Voor de andere landen der wereld liggen deze cijfers veel lager. Al leen valt het op, dat de melkpro ductie per koe op Hawaii bijzonder hoog is, n.l. 3380 kg, terwijl de koeien in de Ver. Staten het niet verder brengen dan een gemiddel de jaarlijkse productie van 2420 kg. Dodelyke ongelukken Te Meersen is Maandagavond een 15-jarig meisje uit Amby onder een vrachtwagen geraakt en op slag gedood. Te Geleen is een 16-jarige jongen door een autobus aangereden en gedood. Te Einighousen is de 45-jarige W.V. met zijn bromfiets gevallen en overleden. Dinsdagochtend werd de dertig jarige machinist W. Janssen uit Nieuwstadt tussen de pijler wand en zijn locomotief bekneld, tengevolge waarvan hij op slag werd gedood. Het ongeluk gebeurde, doordat J. te ver uit het raam van zijn loco motief naar buiten hing. Een twee-jarig dochtertje van de fam. S. te Stein, is Dinsdagavond na het drinken van benzine aan de gevolgen daarvan overleden. Maandag j.l. werd in het gezin S. het achtste kindje geboren. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Jemeppe 1 5 111 137 J. Gommans, 2 23 115 H. Thissen V. 3 4 49 50 97 98 141 Crooymans, 6 20 125 Ewalds, 7 45 65 113 114 P. en J. Hendriks, 8 86 142 155 G. Janssen H., 9 30 70 Ser vio, 10 243 151 vd Laar, 1125 28 57 74 80 85 St. B. 12 Fr. Vermeulen, 13 Sijbers, 14 22 118 119 134 P. Janssen Gr. 15 34 36 94 95 156 G. Philipsen, 16 Wester, 17 19G.Jans-, sen O. 18 33 39 54 109 110 Lormans 21 32 56 59 106 126 Swachofer, 24 35 75 123 Loonen, 26 31 130 146 E. Vermeulen; 27 116 H. Vermeulen en Zn. 29 W. Peeters, 37 60 62 van Ass, 38 63 H. Derks, 40 108 Chr v. Hoof, 41 92 F. v. Zwamen, 42 43 44 112 128 129 H. Peeters, 46 53 73 H. Arts en Zn. 46 Thijssen, 48 138 Kelders, 51 P. Philipsen, 52 107, v. Leuken, 55 Barends, 58 140 154 A. van Loon, 61 117 H. Hendriks V. 64 93 Hermsen, G6 67 68 83 84 89 148 J. Verstegen, 69 81 de Riet, 71 87 125 M. Siebers, 72 J. Kusters, 76 Jos Vermeulen, 77 100 144 145 de Bruin, 79 157 Smits-Voesten, 82 W. Janssen, 88 91 136 v. Rooy. 90 153 P. Janssen en Zn. 16 H. Janssen L. 99 133 P. Strijbos, 101 Kleuskens, 102 Boom, 103 104 Jac Verstegen, 105 120 J. Janssen en Zn. 121 Jos van Zwamen, 122 vd Broek, 127 Manders, 131 Din j ens, 132 v. Houdt, 135 117 de Lauw. 139 Jo van Hoof, 149 Vercauteren, 150 Joh. Janssen. 1 52Gebr. Hedriks. Hedenmiddag afhalen ere-prijzen. Uw jonge duiven in top form met HERMANS DUIVENVOER Graan- en meelhandel Leunen K 2a S.V.V.-nieuws Dat het SVV ernst is met het tweede klassersschap is bewezen op het tournooi, wat Melderslo voor 14 dagen organiseerde en tevens op het Zilveren Bal-tournooi van Kim- bria Zondag j.l. Wist ze in het eerste tournooi als winnaar boven al haar oude rivalen te komen en eerste te worden, ook bij de Zilveren Bal, toonde de club haar kunnen. Sportclub Emma kreeg het niet klaar SVV er onder te krijgen en moest na een lang en spannend gevecht de punten met SW delen (11). Het was een faire wedstrijd, waarin de vecht- kracht van SVV resultaat van de nieuwe trainer? bijzonder opviel. Slechts door een betere comerver- houding bleef Sportclub Emma in de running. Dat men niet van plan is verder tot de competitie met de armen over elkaar te zitten, bewijst het bezoek van Groene Ster, dat Zon dag liefst met eerste en tweede elftal naar Venray komt om daar de krachten te meten. Gezien het feit, dat SVV voldoen de op de hoogte moet zijn van het spelpeil en tempo, zijn deze wed strijden van groot belang en velen zullen bovendien deze wedstrijden wel eens willen zien in verband met de nieuwe trainer. Leden van SVV gelieve er aan te denken, dat Zondag om 9 uur een H. Mis is besteld door SVV voor het overleden lid van de Sportraad Tandarts Vullinghs. Verder wordt er nog een korte maar krachtige naam gezocht voor het op te richten clubblad van SVV. Men kan namen hiervoor inzenden bij Hartman en de naam, die ge kozen wordt krijgt f 2,50. Jonge Middenstand A.s. Zondag houdt de KJMV afd. Venray, een voetbaltournooi op het sportterrein aan de Leunseweg, waaraan behalve Venray, ook Horst, Sevenum, Venlo en Blerick deel nemen. bouw in Venray nog altijd urgentie- punt Nr. l acht. De eigen, wei gescheiden woning, uitsluitend voor het eigen gezin acht ik voor een gezond gezinsleven en daarmee ter verkrijging van geestelijk gezonde mensen en 'n gezonde maatschappij van fundamentele betekenis. Het geen niet wil zeggen, dat men andere, toch ook zeer nodige, zaken achter wege mag laten, totdat de woning nood geheel is gelenigd. Wat heb ik dan bedoeld tot uit drukking te brengen en naar ik stellig meen ook gezegd? Aan mijn antwoord op deze vraag moge ter toelichting het volgende vooraf gaan: Onlangs werd ik zeer welwillend in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de manier waarop toe wijzingen in de Provincie Limburg tot stand komen. Voor de volgende categoriën zijn (waren) contingenten beschikbaar: I. Herbouw (is vervallen, alle ge vallen zijn reeds toegewezen) II. In te lopen woningtekort Hier geschiedt de verdeling volgens normen, die gebaseerd zijn op de toestand 'per I Januari 1953. III. Vervanging van woningen (be schikbaar contingent zeer klein) IV. Natuurlijke bevolkingsgroei V. S ociaal economische bevolkings groei (dus i.v.m. industrieves tiging enz.) Alles bleek zeer precies te zijn geregeld en ik kreeg de overtuiging, dat de aangehouden normen wel doordacht waren gekozen. Uiteraard kan daarbij niet met bijzondere ge vallen rekening worden gehouden, maar ik hoop, dat bij toepassing soms de mogelijkheid zal bestaan om dit wel te doen. Vanzelfsprekend ging mijn belangstelling vooral uit naar de cijfers voor Venray. Daar bij werd ik getroffen door het feit, dat de op gegevens per 1 Jan. 1953 gebaseerde woningbehoefte in Ven ray zeer laag is vergeleken met de gemiddelde woningbehoefte in de provincie Limburg. Men vergelijke: Limburg 11,44 pet; Venray 3.37 pet; Bij enige nadere informatie is mij gebleken, dat de woningbehoefte in N.-Limburg beduidend kleiner is in 't Zuiden. Maar in 't Noorden behoort het percentage voor Venray tot de laagste. Aan deze zijde van de Maas vond ik alleen een lager getal voor de gemeente Broekhuizen. Enkele cijfers moge hieronder volgen: Horst 7,57, Helden 5,17, Sevenum 5.37, Grubbenvorst 6.06, Broekhuizen I,37, Wanssum 4,02, Meerlo 5,22, Maasbree 5,84, Venlo 8,30, Tegelen II,13, Arcen 7,63, Bergen 3.14, Gen nep Mook en Ottersum 7,84 pet. Het zal nu wel duidelijk zijn, wat ik bedoelde te zeggen. Hoe .moet dit opvallende verschil worden verklaard? Is het woning tekort in Venray werkelijk zoveel geringer dan gemiddeld elders in onze Provincie? Of zijn de normen, welke men hier bij beantwoording der enquête heeft aangehouden mis schien scherper gesteld, dan elders in het algemeen geschiedde? Wat ervan zij, dit verschil maant tot nadere bezinning van bevoegde zijde. Want veronderstel eens, dat ten slotte ons cijfer te laag zou blijken, dan zou dat betekenenminder toe wijzingen, dan wij behoorden te krijgen en dus langer voortduren van de woningnood. J.B.M. VERAART, INGEZONDEN In Uw blad van 14 Augustus j.l. stelt de Heer S.B. v.d. Burgt, „dat Dr. Veraart het doet voorkomen alsof in Venray het bouwen van meer woningen niet zo urgent zou zijn" De uitdrukking is voorzichtig ge kozen. De spreker heeft het mis schien niet gezegd, maar hij deed het voorkomen. Ik hoop, dat maar weinigen mijn betreffende korte opmerking in de Gemeenteraad hebben verstaan zo als de Heer v.d. Burgt het deed en ik maak van deze plaats gaarne gebruik te verklaren, dat ik woning van 13 t.m. 19 Augustus 1954 GEBOREN: vd. Berg Elisabeth A.M., Leunen K 84 Bakens Rudolph J., Henseniusstr. 10 Teunissen Maria P., Overbroek K113 Smets Albertus G., Steegsbroekl 10 Duijf Petrus L. J. M., Oirlo F 4 OVERLEDEN: Maria Hubertir.a Ilenssen, wed. van Theodorus H. H. Houba, 87 jr, Oostrum. ONDERTROUWD: Stroeken Godefridus J. G., 41 jr, schoenhandelaar, Tegelen en Gou- mans Petronella J. Chr. S., 34 jr, huishoudlerares, Venray. GETROUWD: Arts Johannes H. J., 27 jr, landb. en Janssen Gerarda A., 27 jr, beiden te Venray. Poels Jan P. A. M., 30 jr, lood gieter, Heerlen en Winters Majella I. M., 31 jr, Venray. Mooren Leonardus G. M., 28 jr, leraar nijverheidsschool, Horst en de Ponti Maria C. J., 28 jr, Venray. Bens Henricus Chr. M., 24 jaar, mijnwerker, Sittard en Linders Wilhelmina G. M., 22 jr, Venray. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, in het St. Elisabethziekenhuis te Venray, gesterkt door de genademidde len van onze Moeder de H. Kerk, onze inniggeliefde Moeder, Be huwd- Groot- en Overgrootmoe der, Tante en Nicht weduwe van Theodorus Houba in de ouderdom van bijna 88 j. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Oostrum: Paulina Houba Venray: Jeannette v.Opbergen-Houba P. van Opbergen kinderen en kleinkinderen Oostrum: Maria Houba Noorbeek: I-Iarry Houba Felicie Houba-Kijnné en kinderen Venray: Hub. Houba Toos Houba-Verheijen en kinderen Familie Henssen Familie Houba Oostrum, 18 Aug. 1954. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats op Zaterdag 21 Augustus te 10 uur in de parochiekerk van O.L, Vrouw Geboorte te Oostrum. Bijeenkomst Stationsweg C 25a te 9.30 uur. Condolatie-adres: Stationsweg C 25a Op Zaterdag 4 Sept. hopen onze lieve Ouders M. Willemsen A. Hermkens hun 25jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dier bare kinderen. AFWEZIG van 21 t.m. 31 Aug. Inlichtingen over waarneming Oostsingel 6 dagelijks v. 11—12 uur Premiebetaling Zondag 22 Augustus 1012 uur, ten huize van de secretaris. Premie l/t pet. Op Woensdag 25 Augustus hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders G. Wijnhoven G. Wijnhoven-Achten de dag te herdenken waarop zij vóór 40 jaren in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Oostrum D 46. VERLOREN Zondag 15 Aug. van Station naar Pelzer Boshuizen doublé armband horloge. T.b.t.b. bij W. S winkels. Smakt B 18 e. Bij ons vertrek naar New-Zealand wensen wij fa milie. vrienden en bekenden har telijk vaarwel. Tevens hartelijk dank aan Reis bureau RUYS Co. voor de zeer vlotte verzorging. A.s. Dinsdag 24 Aug. zijn onze zaken gesloten J. Hendrikx, Grotestraat J. Hendrikx, Maash.weg Aangeboden zit- en slaapkamer met pension in de kom van het dorp. Br. oqder nr. 208 bureau van dit blad. per 500 gram per 500 gram Alleen bij GEVRAAGD aankomende en gevorderde Ketelfabriek „Muvero" Oostrum Tel. 741 Voor de vele blijken van deel neming, beloond bij het overlijden en de begrafenis van onze geiiefde moeder, behuwd- en grootmoeder, betuigen wij onze oprechte dank. Venray, Aug. 1954. Te koop 2 tomen biggen P. Bonants, Smakt B 18. Te koop 2 tomen biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. Te koop 11 zware biggen J. Janssen, Brienshoek K 41. Te koop 2e hands heren- en damesfietsen P. Janssen, smederij Leunen K 58 Te koop partij biggen M. Arts, Oirlo F 34. Te koop 2 dragende vaarzen 15 Sept. aan telling. E. Lenssen, E 64 Oirlo. Te koop electr. veevoeder-stomer P. Muijsers, Oirlo E 46. Te koop partij biggen G. Hendriks, Leunen-Schoor H 1 Inmr Hgli thermoin^ n flessen ii TC», inm; Wij bczofe Voor Hoed, P,n ir E op een goedgg^ Koopt dan ei Het extra che ha met kapokaLg garantie op fraa Ook voor w, n£B GEVRAAGD voor direct in klein gezin flink degelijk meisje dat goed kan koken en werken, en meisje voor 2 halve dagen in de week, voor benedenwerk. Goed loon. H. Camps, Grotestraat 16. Te koop 4 zware biggen G. Arts, Endepoel N 20 Merselo Te koop partij biggen H. Cox, School weg 3, Ysselsteyn. Te koop zware voldragen koe melklijst ter inzage. Valckx, Boshuizen. TE KOOP partij biggen Wed. van Meijel, Veulen H 24. Probeer z«5 bij slijter, U stasias Alleenvei^oo: f5tra: Te koop suikerperen II. vd Heuvel, Oude Oostr.weg 37 TE KOOP Claps Favorite peren 15 c. pk Adres bureau van dit blad. Te koop fijne plukappelen aan het perceel Beekweg tussen huisnrs. 8 en 10. Te koop merrieveulen oud 6 md. en een van 18 md., merrie van 6 jaar, ruin van 8 jaar, beide laatste zeer mak. G. Geurts, Buitenweg 4. Te koop suikerperen 25 kg voor f 2.- Jos. Koenen, Leunen K 10 tel. 220 Wie heeft op Zondag 8 Aug. bij Verheugen of De Keizer een verkeerde regenjas meegenomen? Om te ruilen bij G. Stoks, Leunseweg 13a. Te koop partij biggen H. Peeters-Martens, Schoor. met patent en garantie zijn verkrijgbaar in heren- meisjes jongen- en kindermodellen. Probeer de eens. Waterdicht, soepel en 3 maal sterker als de beste andere werk schoenen. Pi ijs f 20.75 Alleenverkoop voor Venray: Grotestraat 5 GEVRAAGD jongen voor tuinierswerk werk voor het gehele jaar. M. Lommen, Laagheidseweg. GEVRAAGD loopjongen 14-15 jaar G. van Gassel, Veulen H 27a GEVRAAGD: 1415 jaar Stoomwasserij De Peelparel Kempweg 1523a Biedt zich aan jongen 15 j. v. boerenwerk Adres bureau van dit blad. het product met wereldnaam CASSETTES 6 en 12 pers. LEPELREKKEN 3-5-7 delig Alles los verkrijgbaar. Zie etalai Klassiek Populair Sprookjes Kinderliedjes Een prachtsortering vindt U bij Hofstraat 62a Tel. 314447 Venray De sterksteen is dfentsi CCET1 Een uitkocbor Over gehetwei bool van glhei vreugde, dathet CAMP-Corse: Het anatonwel ontwerp gaiert aan organen; e corrigeert huur Laat U aren van een corssor meerde CAJikoi Voor Venn Tel. 294 Vinöok Al mijn-nd jaloers ej- C heeft CA' ee werS As Ziekenfs'e "1 F*

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2