Schutters Kermis in het land... viebden feest Lilliputstad in Venray SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Sdveitee gateen Geslaagd Zaterdag 31 Juli 1954 No. 31 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT 'T KLEDING WINT 'T PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN Tsk EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Ondanks regen en herfstweer sukkelen we de zomer door en is het weer zo Augustus. En de Augus tusmaand krijgt in Venray altijd een feestelijke opening door de jaarlijkse kermis. Dit oude feest, wat zijn oorsprong in de wereldse omlijsting van het gedachtenisfeest van de patroon der Dekenale Kerk, St Petrus Banden heeft, begint veel van zijn oude glorie te verliezen. Nog niet zo heel lang geleden was het een van de weinige feesten, die hier gevierd konden worden en daarom ook goed gevierd werden. Nu de verbindingen beter zijn ge worden, nu practisch iedereen reizen en 1 rekken kan, waarheen hij wil en bovendien andere festiviteiten telkens weer opnieuw de aandacht en centen vragen, nu gaat het lang zaam maar zeker terug-uit met de kermis. Waren dit vroeger hoogtijdagen voor familiebezoek, ook dat begint te minderen en de moderne mens is nietmeer tevreden met een stoom- carroussel, eenkop-van-juten meer van dergelijke spullen, die 30—40 jaren geleden de grootste attracties waren. Wil dit nu zeggen, dat er daarom met de kermis niets te doen zal zijn? Integendeel, de jeugd bouwt en sjouwt de laatste dagen nog even hard als vroeger mee, met de ker- misspullen en trotseert alle ouder lijke vermaningen om op tijd thuis te zijn etc., voor het vasthouden van een of ander stuk maleriaal. Voor hen is de kermis nog altijd een der hoogtepunten, hetperdjes- spul en de kramen nog altijd de allermooiste en begerenswaardige dingen. Voor de oudere jeugd is er nu j de stoomcarroussel haar jarenlange traditie heeft onderbroken nog altijd het lunapark en de auto scooter en ook de danszalen, waar in ze vier dagen dit feest kunnen vieren. En voor de ouderen is er nog altijd die plezierige wandeling van kermisplein naar kermisplein, de attracties van schommelen en schie ten en ook het lilliputdorp, waar over elders meer. Voor hen is er het familiebezoek, het uitgaan in allerlei gelegenheden, die voor deze kermis opnieuw zijn toegerust en uitgebreid. Zo zal Venrayse kermis wederom een prettig feest zijn, voor iedereen. De vacanties gaan dan eerst goed begimien en misschien laat de zon zich nu eens verleiden een paar dagen goed te schijnen. Dan zal het, zoals in het verleden, weer goed zijn in Venray te toeven en als mende voorschriften der Overheid dan nog opvolgt, dan zal ook geen enkele wanklank dit gemeenschapsfeest ontsieren, maar ook Kermis 1954 een prettige herinnering achterlaten van blijde en genoegelijke dagen. Dat zij ons allen toegewenst. Het Schuttersfeest, dat we voor het eerst sinds vele jaren, weer in Venray mochten vieren, kan men geslaagd noemen. Weliswaar heb ben de altijd maar vallende regen massa's ook op dit feest hun natte stempel gedrukt, maar desondanks heeft een talrijk publiek getoond nog iets te voelen voor dit folklo ristische gebeuren. Dat begon al Zaterdagavond, toen het grote schuttersbal geopend werd. Het was er behoorlijk druk in de danstent, dank zij ook de intensieve propaganda die Schut terij Het Zandakker, de organisa toren van dit feest, hiervoor hadden gemaakt. Zaterdagmiddag werd reeds een fikse mars door het dorp gemaakt, waarbij ook Schutterij St. Anna acte de presence gaf. Zondagmorgen kwamen dan van heinde en ver de gildebroeders om aan dit feest niet alleen mee te doen, maar ook mee te dingen naar de talrijke prijzen die waren uitge loofd. En zo trok tegen half twee voor afgegaan door Venrays Harmonie een bonte stoet van geüniformeer den door de straten van Venray, waarbij het ene korps nog krijgs- haftiger keek als het andere en de ene koningin nog al liefelijker was als de ander. Van het bordes van 't Gemeente huis nam de heer Burgemeester en de Jury het défilé af van de voorbijtrekkende schutters, die keurig hun groet aan de autoritei ten brachten. Via de Kempweg werd dan ge trokken naar het sportterrein aan de Leuneeweg, dat omgetoverd was in een kermisterrein. Perdjesspul en andere kermisvermakelijkheden nodigden iedereen uit zich te ver pozen, maar daar konden de schut ters nog niet aan denken, want die werden, zowel door de Heer Burgemeester als Baron deWeichs deWenne, welkom geheten. Dan begonnen de wedstrijden on der het critisch oog van een des kundige jury, waarbij een talrijk publiek kon genieten van marche ren, excercitie, roffelen, marsslaan, vaandelzwaaien en zo meer. Jammer was, dat de regen hier spelbreker werd, zoals dat in het verdere verloop der wedstrijden dikwijls het geval was. De schutters, die hiermede klaar waren, vertrokken in het apart voor deze gelegenheid gecharterde treintje, naar het schietterrein aan de Vlakwaterweg, waar de schut ters hun krachten maten met de vogel, die dapper weerstand bleef bieden. In de avonduren gaf Venrays Harmonie nog een kort concert en tot laat werd er gezellig gefeest in de ruime danszaal waar prettige muziek zorgde voor een genoege lijke en feestelijke stemming. Al met al heeft Venray weer eens kunnen genieten van een echt schuttersfeest en ondanks het slechte weer geloven we, dat de organisatoren tevreden kunnen zijn. De uitslagen waren: Beste houding optocht gilden: 1 Hulm (D.), 2 Sambeek. 3 Well. Idem schutterijen: 1 Eysden, 2 Weeze (D.), 3 St. Anna, Venray. Grootst aantal leden: 1 Weeze (D) Oorspr. costuums gilden: 1 Sam beek. Idem schutterijen: 1 Eysden. Mooiste costuums gilden: 1 Lies- sel. Idem schutterijen: 1 Eysden. Mooiste gilde-koningin: 1 Liessel. Idem schutterijen: 1 Eysden. Idem buitenland: 1 Goch. Excerceren: 1 Eysden, 2 Geijste- ren. Idem buiten!.: 1 Goch, 2 Hulm. Verstk. vereniging: 1 Eysden. Groepsvendelen: 1 Liessel, 2 Sam beek. Solovendelen: 1 Jonkers, Sam beek, 2 Houben, Liessel. Idem bui tenland: 1 Janssen, Hulm, 2 Beks, Weeze. Trommelen gildetrom: lHenssen, Eysden, 2 vd. Mortel, Liessel. Idem muziektrom: 1 Cornelissen, Venray, 2 Janssen, Geijsteren. Idem buiten land: 1 Engelbrans, Weeze, 2 Hen driks, Goch. Jongste tamboer: 1 Janssen, Geys- teren, 2 Hendriks, Venray. Trommel en fluitcorps: 1 Weeze, 2 Goch. Beste commandant: 1 Goch. Mooiste verzameling zilver: 1 Sambeek. Mooiste papegaai: 1 Geysteren. Mooiste standaard: 1 Liessel. Oudste gildebroeder: 1 Rousch, Eysden. Beste tamboermaitre: 1 Eysden, 2 Goch. Korpsschieten vaste paal: 1 Af f er- den. Keizerskruis en Erekruis: Roosen Well. Personeelschieten vrije hand: C. van Amstel, Agatha, 2 Goossens Agatha, 3 Diebeis Bergen, 4 Weere- pas Agatha. Personeelschieten vaste baan: 1 Weerepas Agatha, 2 Hendriks Aga tha, 3 M. Koenen Well, 4 G. Cor nelissen Af ferden, 5 Th. van Amstel Agatha, 6 J. Rutten Bergen, 7 G. Clabbers Well, 8 J. Diebeis Bergen, 9 P. Roozen Well, 10 Cr. Giepmans Afferden. Luchtbuks: 1 H. Jacobs Venray, 2 J. Maes Heyen, 3 A. Wijnen Ven ray, 4 P. Goossens Agatha. Extra aanbieding: 1 Afferden, 2 Afferden, 3 Sambeek, 4 St Agatha, 5 Oeffeit, 6 Afferden. Ereprijs medaille van Pr. Bern- hard: Eysden. Ereprijs met medaille van Com missaris der Koningin: Goch. Bij regen of zon Alleen verkrijgbaar by De kleinste man van het continent, de 27-jarige Helmut Doering ver blijft momenteel in Venray. Hij is 78 cm lang en zijn schoenmaat is 21. Deze lilliputter is één van de 20 artisten van Erich Schneiders sprookjesstad, welk momenteel in Venray wordt opgebouwd. Deze Lilliputstad heeft een suc cesvol tournee door de Scandina vische landen, Engeland, Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland gemaakt en brengt thans een bezoek aan een aantal plaatsen in ons land. Het is, zo vertelde ons de pers manager, de heer J.H.M. van Baar, een werkelijk verdiende belang stelling die wij overal krijgen. Dit is geen „te kijk stellen" van een klein soort mensen, maar het bren gen van een interssante attractie, met een volwaardig artistiek pro gramma. Lilliputers zijn, zoals men weet, goed geproportioneende volwaar dige kleine mensen en in het merk waardige wereldje van Schneiders Lilliputstad kan men zien, dat zij bekwame artisten onder zich tellen. Er wordt hoge school dressuur ge geven met Shetlandse ponnies, er worden sprookjesachtige balletten gedanst, er staan goede muzikale nummers op het programma en zelfs de clowns ontbreken niet. Een nummer in rococo-stijl, waar- j aan door een apparte belichting een bijzondere sfeer wordt gegeven, j trok in al de plaatsen waar Lilli- putstad verscheen ook sterk de aandacht. I Een nieuw nummer, dat men I in Venray hoopt te kunnen brengen, is de „Amerikaanse cace-walk", l waarbij door ultra-violette belich- ting een speciaal effect wordt ver kregen. Er worden volledige voorstellingen gegeven van telkens ruim een uur, in een circustent, welke ca 500 toeschouwers kan bevatten. Men kan ook de Lilliputstad be zichtigen met postkantoortje, win keltjes, café's enz. Voor het geheel wordt een facade aangebracht waar van de neon-verlichting het sprook jesachtige effect van alles nog ver hoogt. Aan het programma wordt mede werking verleend door een vast klein circus-orkestje (3 man sterk) van gewone grote mensen. Lilliputstad vertoeft gedurende de Kermisdagen hier in Venray en heeft als standplaats Julianasingel. INGEZONDEN Rumoer rond het Mandement. In een artikelen-reeks in uw blad constateer ik, dat het Mandement als iets alléén-zalig-makend wordt voorgesteld. Natuurlijk zal ik de laatste zijn, die het Mandement niet serieus neemt, vooral het gedeelte, wat be treft, dat men zich in het openbaar leven, als 100 pet Katholieken te gedragen heeft. Wat dit betreft, kunnen vele Katholieken een voor beeld nemen aan puur-sang Huma nisten (er zullen ook wel anderen zijn). In dit verband gezien, zouden de Bisschoppen zelfs hebben kun nen zeggen: het geweten van de mensen is niet meer klaar wakker. Hoe is dat eigenlijk zo gegroeid? Als ik om mij heen zie, zou ik ook kunnen zeggen: waar zijn wij naar toe geleid? Hier raakt men dan het element van de eigen nalatigheid. Zouden nu alle Katholieken voor God ver loren zijn gegaan, omdat zij het socialisme van Marx aanhingen? Immers, Rerum Novarum kwam eerst ruim 50 jaar later. Ik meen in alle bescheidenheid, dat God rechtvaardig is, Hij zal zeker het criterium vaststellen, van het hoe en waarom, die mensen socialis tisch gegroeid zijn, ondanks sancties van kerkelijke zijde. Het rumoer wat losgebroken is, na 't verschijnen van 't Mandement moet men van socialistische zijde ook zien, als 't miskennen hunner idealen. Immers hun huidige idealen staan stellig niet op Marxistische grondslag, wat m.i. al een grote winstpunt is. Alles gaat hier om de doorbraakgedachte afbreuk te doen. Men kan er van op aan, dat men niet weinig geschrokken is van de verkiezings-uitslag in '52, maar ook van '54. Al was in '54 wel een kentering te bespeuren in de doorbraak-gedachte, toch stellig niet in Limburg. Dit mag voor het Katholieke Lim burg onaangenaam zijn, maar 't is juist opvallend, dat in katholieke industrie-centra's de doorbraak gedachte het sterkst tot uitdruk king gekomen is in stemmenwinst voor de P.v.d.A. Volgens mij is hiervoor een re delijke verklaring te vinden, zeker, wanneer we zien, dat de katholieke werkgever gerust lid mag blijven van zijn liberale werkgeversorgani saties. Niet zelden heeft 't socialis tisch groeien van de werknemer als oorzaak: de liberale a-sociale ver houdingen. Het is mij bekend, dat in zeker concern mensen gewoon behandeld worden als koopwaar of een stuk afgedankt gereedschap en wanneer in zulk concern ook nog een pro minente figuur der K.V.P. zetelt als commissaris (en wat hier staat is volle waarheid) waarom zou de werknemer dan vertrouwen stellen in de K.V.P. Men moet dit niet te licht achten, immers een commissaris dekt de directie en volgens mij niet alleen efficiënt-commercieel, maar stellig ook sociaal. Immers uit hoofde van hun prominente kwaliteiten worden zij uitgenodigd, zitting te nemen in het college van commissarissen en door zulks te aanvaarden, dekken zij de lading van hét concern, die in wezen een augias-stal van sociaal- onrecht is. Hier liggen de eigen nalatigheden. Natuurlijk weten onze Bisschop pen daar niets vanaf, maar het moest zo gesteld zijn, dat een poli tieke figuur als in het onderhavige geval, geen deel mocht uitmaken van concerns in welke vorm ook en zeker niet als commissaris die ver antwoordelijk is voor de bedrijfs organisatie, ook sociaal. Zo deugt er nog niks van en kan ik er goed inkomen, dat het geweten van de mensen niet meer klaar wakker is. Wat tot gevolg heeft, het negeren van het Mandement, ondanks de sancties. De mensen redeneren zo: wanneer Mr. v. Doorn voor de K.R.O. durft te beweren, dat Dr. Drees, met zijn tegenwoordigheid op de Kaderdag v.d. P. v.d. A. te Utrecht als minister president, al het daar uitgesprokene niet had mogen dekken (watik niet kan inzien), dan zijn er in de K.V.P. prominente-politieke-figuren, die heel iets anders dekken, zelfs het renuëren van een gezin. De houding van P. vd. A. en N.V.V. is psychologisch dus best verklaar baar, al zal hierin ook het element van rancune schuilen, omdat nu eenmaal niet bewezen is, dat de onkerklijkheid en vervlakking der moraals-begrippen, bij die organi saties liggen. Men kan van Bisschoppelijke zijde nu wel het ideaal voorstaan, dat iedere katholieke werknemer katho liek georganiseerd moet zijn, maar dan moet het voor de katholieken ook een werkelijk ideaal kunnen zijn. Zolang men de oorzaken niet wegneemt die zulk een ideaal in de weg staan, durf ik te beweren, dat men van zekere katholieke zijde misdadig nalatig is. Wat ons nog te wachten zal staan, gezien de houding van P.vd.A. en N.V.V. Veel vraagtekens vragen veel. De lont is nou in het kruitvat geworpen, voor men er toe over ging de eigen fouten en nalatig heden op te lossen. Men zal nu van Katholieke zijde ook de consequen ties moeten dragen, die uit het hedendaagse rumoer der politieke constellaties kunnen voortvloeien. U dankend voor de plaatsruimte. F. A. DE VRIES, A'dam. Aan de Landbouwhuishoudschool Marianum verkregen het getuig schrift voor primaire opleiding: G. Aben, A. Arts, A. Derickx, C. Ehren, H. Jeurissen, F. Kersten, M. Klaassen, M. Lenssen, E. Martens, J. Min, J. Peeters, A. v. Soest, M. Stevens, N. Stevens, D. Baeten, H. Clephas, N. Drabbels, J. v. Goch en M. Kruysen, uit Venray; A. Arts, N. Arts, F. v. Hoof, M. Litjens, N. v. Meyel, T. Philipsen, N. Tijssen en D. Verhoeven, Merselo; R. van Arssen, Oostrum; D. Verheyen, Ys- selsteyn; T. Baltussen, M. Seykens, M. Strijbosch, Castenray; R. Bal tussen Overloon; A. v. Bergen, G. Geurts, T. Tijssen, G Voesten, Heide; A. Janssen, A. Cornelissen, A. Jen- niskens, T. Koenen, L. van Leipsig J. Martens, L. v. Meyel, N. Willemse en M. Willemsen, Leunen. Het diploma landbouwhuishoud- cursus behaalden: M. v. Dijck, M. Janssen, J. Lin- ders, J. Loenen, Leunen; P. Gellings, H. Maes, M. Philipsen en H. Jen- niskens, Castenray; A.Hendriks, H. Reintjens, Th. Reint jens, A. Smeedts F. Spreeuwenberg en J. v. Staveren Veulen; N. Verstegen, Smakt; G. Wismans, Venray; A. Ermens, Oirlo; H. Arts, J. Ermens, M. Manders, W. Michels. Merselo; H. Frederix, J. Wijnhoven, F. Kusters, Wans- sum; E. Geurts, P. Philipsen, J. Drabbels en G. Janssen, Heide; J. Janssen, G. Rutten en L. Vloet, Overloon; J. Janssen, J. Kerstenen M. v.d. Beuken, Venray; M. Litjens Geijsteren. Bij de te 's Hertogenbosch ge houden examens vanwege de Ko ninklijke Nederlandse Zuivelbond slaagde de heer M.W4 Raymakers uit Venray, voor het diploma Fa- briekscontroleur Zuivelfabriek, en de heer A. van Hoof uit Venray, voor het diploma Consumptiemelk- bereider. Te Deurne slaagde voor het diploma coupeuse, mej. A. v. Kem pen, Heide. Voor het diploma als coupeuse slaagde te Deurne Mej. Marietje Rongen, Ysselsteyn. Aan de Ambachtschool te Helmond slaagde voor het diploma autotechniek P. J. A. Vullings uit Ysselsteyn. Te Roermond slaagde voor het diploma machine-schrijven als typist (e) mej. Nel van Opbergen, Grotestraat en de heer Mossink te Smakt. Voor het Middenstandsdiploma slaagden te Venlo: mej. L. Ouden hoven, Oude Oostr.weg en de heren T. v. Meijel, Hofstraat, Fr. Janssen, Stationsweg en J. v. Gasselt, Veulen. Ga op vacantie met Nylons van PIJLS S.V.V.-nieuws Deze week is de nieuwe competiie- indeling bekend geworden en hier uit blijkt, dat Venray zal spelen in de 2e klas B. van Zuid II tegen de volgende clubs: Blerick, Heer, Kim- bria, Maurits, Roermond, Sportclub Irene, De Ster, V.S.V. '34, Wilhel- mina '08, Wittenhorst en Wit Zwart '32. De competitie begint op Zondag 12 Sep temper. Sportdag Jonge Garde Kring Venray De sportdag van de Jonge Garde, kring Venray, welke Zondag jl. te Oostrum werd gehouden, is ge slaagd. De uitslag is als volgt: Senioren: 1 (Wissel-standaard) Windroos, Wanssum; 2 Hinde, Merselo; 3 Anjers, Wanssum. Junioren: 1 Herten, Geijsteren; 2 Annemonen, Wanssum; 3 Sneeuw klokje, Leunen. Na afloop had de prijsuitreiking plaats door de kring-aalmoezenier, Pastoor Berden van Blitterswijk, waarna de sportdag besloten werd met een Lof in het juvenaat St. Pascalis. Nieuws uit Venray en Omgeving AMBACHTSSCHOOL Vorige week had aan de Am bachtsschool de jaarlijkse diploma uitreiking plaats. De uitslagen pu bliceerden we reeds. Bij deze diploma- uitreiking werd o.m. het woord gevoerd door Direc teur Oomens, die een overzicht gaf van de stand der werkzaamheden. Hij was over het algemeen tevreden over de behaalde resultaten, maar spoorde de geslaagden aan om ver der te blijven studeren, opdat ook hier in deze streken de vaklui in derdaad meester in hun vak zouden zijn, waardoor zij niet alleen zelf zouden zijn gebaad maar ook de gehele gemeenschap. Ook de heer Deken sprak een kort woord, waarin hij bevestigde, dat hij binnenkort als Deken zou aftreden. Hij spoorde de jongelui aan hun verworven kennis zo ijverig mogelijk in de praktijk te brengen, opdat we naast vakkundige men sen ook ijverige en gehoorzame werkers zouden krijgen. Op deze vergadering, waarbij vele ouders der leerlingen aanwezig waren, werd ook afscheid genomen van de administrateur Muis, die binnenkort naar Arhem gaat ver trekken. Men prees zijn ijver en plichtsbetrachting en bracht hem dank voor het vele werk in en bui ten de school voor Venrays jeugd gedaan. Zitting Politierechter De Roermondse politierechter zal op 13 Augustus a.s. zitting houden op het Venrayse gemeentehuis en wel in de raadzaal. Aanvang 10 u. Diploma-uitreiking Boxmeerse Tech. School Zaterdagmorgen had in het ge bouw van de R.K. Techn. School te Boxmeer de sluiting van de cursus plaats met uitreiking der diploma's. Gediplomeerd werden o.a.: Afdeling Timmeren: W. Loonen en M. Linders, Overloon. Afdeling Metaalbewerking: A. Hendriks en E. Crooijmans, Over loon; L. Rutten, Venray. Getuigschrift kopklasse fijnbank- werken: J. Branje, Venray. Oud handschrift Op een tentoonstelling van middel- Nederlandse handschriften in Has selt, zijn o.m. elf kostbare hand schriften tentoongesteld uit het klooster Jerusalem te Venray. Vertrek Mej. R. van Gemert, onderwijze res aan de Meisjesschool in de kom gaat Venray verlaten in ver band met haar benoeming tot onderwijzeres te Voorburg. Zilveren ambtsjubileum Op 5 Aug. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer M. v. Rooy, als smid in Huize Servatius werd aangesteld. Dit feit zal wegens om standigheden niet 5 Augustus maar Zaterdag 21 Aug. herdacht worden. Ongelukken Mej. R., die aan de Groenewoldse- pad de bocht wat te ruim nam, botste met haar bromfiets tegen een muur en werd daarbij zo ernstig gewond, dat zij naar het Zieken huis moest worden overgebracht. Toen C. met zijn wagen uit de oprit Onder de Boog bij de Grote Kerk reed kwam hij in botsing met een andere luxe wagen, die uit de Hofstraat kwam. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar er was nogal wat materiële schade. Het zoontje van H. uit Leunen kwam bij het spel op de speelplaats der school zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Hij werd overgebracht naar het Ziekenhuis. Kerkhof Ysselsteyn Nadat geruime tijd geen stoffe lijke resten van gevallen Duitsers zijn overgebracht is men afgelopen week begonnen met de overbrenging van verschillende kerkhoven in Tilburg en omgeving. De belangstelling is nog steeds groot. Zo bezochten afgelopen weekeind meer dan 600 mensen de begraafplaats. Per fiets naar Lourdes Maandag a.s. zal de heer C. Stap pers uit Oostrum en z'n vriend Arts uit Veulen, per fiets naar Lourdes vertrekken. Zü hopen 24 Augustus weer terug te zijn. Geitenkeuring De afd. Venray en Bergen van de Geitenbond N.L. houden gezamelijk een grote geitenkeuring, die door de Rijksconsulent van Oers op het terrein van Schutterij „Het Zand akker" aan de Vlakwaterweg op Vrijdag 6 Augustus a.s. zal worden geleid. Deze keuring omvat de beste „melkkoe" uit geheel Noord Lim burg en Oost-Noord-Brabant. De keuring vangt aan om 2 uur. Leunse fanfare bekroond Na de teleurstelling, wegens het niet doorgaan van het concours in Thorn is de Leunse fanfare niet bij de pakken neer blijven zitten, maar Zondag j.l. naar het Bondsconcours in Steyn gegaan, waar ze een op merkelijk succes wist te behalen. Zij verwierf daar namelijk de eerste prijs in de tweede afdeling, met het hoogste aantal punten van het gehele concours nl. 302,5. Voor de fanfare, en zeker voor haar leider E. Dietz is deze promo tie een pracht succes. In verband met het sterfgeval van de heer Reintjes, bestuurslid dezer fanfare, is de officiële huldiging uitgesteld tot nader te bepalen datum. Oud-wetliouder Heintjes ten grave gedragen Dat Wethouder Reintjes een warme plaats heeft ingenomen in de harten van velen in deze streek en ver daar buiten, heeft men Maan dagmorgen kunnen constateren tij dens de uitvaart en begrafenis van deze zeer geziene figuur in Noord- Limburg. Met honderden was men naar Leunen gekomen om deze diensten bij te wonen. Als wethouder der gemeente en als kerkmeester, kassier van de Boerenleenbank, als bestuurslid van de handboogschutterij, bestuurslid van verschillende landbouworgani saties in en om Venray, had de overledene vele vrienden gekregen. Bij de begrafenis merkten wü op: burgemeester en wethouders der gemeente Venray, het lid van de Provinciale Staten van Limburg, H. Emonds, vele collega's kassiers van de Boerenleenbanken uit Noord- Limburg, afgevaardigden van het hoofdkantoor van de Boerenleen bank Eindhoven, en vele geestelijken De H. Mis van Requiem werd op gedragen door de pastoor met as sistentie van twee paters Francis canen. De kerk was te klein om alle belangstelenden te bevatten. De offergang duurde tot na de H. Mis. Alle verenigingen en schoolkin deren uit de parochie begeleidden de overledene naar zijn laatste rust plaats op 't R.K. Kerkhof. De kist met het stoffelijk overschot, welke bedekt was met bloemen en kran sen werd gedragen door leden va n de handboogschutterij St. Joris. Kringconcours Het Kringconcours van de hand boogschutterijen uit de Kring Ven ray en omstreken, welk jX Zondag in Giendtsveen maar half afgewerkt kon worden in verband met het slechte weer, zal op Zaterdag 28 Augustus worden afgeschoten op de banen van Diana. Op Zondag 29 Augustus zal het Kringconcours van de Bond ook op de Diana-banen worden afgeschoten. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1