l Boerenleenbank in ,,'t Brouwe S.V.V. 2-Volh Slagers- reclant Bevolkingsonderzoek. Kindetuacantleweik BUITENLAND Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Gerardus llubertus Reintjes Jozef Vullinghs geroutineerde Typiste J. P. A. MUSSEN Venray Boerenleenbank Leunen W.N. Gieskens Boumakaeteideli Glaswerk en Porceleinartikelen Gras- en Klaver zaad Damestassen Vlees en Vleeswaren Slaqeiil Cceadees Pleegzuster Bloedwijn R.K. boerendochter 87 jaar chanffenr voor vrachtwagen Flink persoon Net R.K. Meisje Morellen prima Gebak Bakkerij Vloet Jan Hendrikx en e; Lopende rekenii Dames, hebt U al eens kennis BRONLEfBf Wim Pouwels OPRI JAN H muziek van't bekende\l\ Incarnaatklaver, Serrad' Ital. en Westerwoldir M. Hendriks, Oostrc Tongworst 1005 250 C Gek. metworst 100 8 200D Venroyse De beste kwaliteit Slaqeeii Cóendeei fijn Krentebrood Bakkerij Vloet Voor de Kermis De ie uitbetp Het v Voor hen, die willen deelnemen aan het bevolkings-onderzoek, be staat hiertoe alsnog gelegenheid op Maandag 26 Juli van 24 en 58; Dinsdag 27 Juli 9—12 en 1.30—4.30; Woensdag 28 9—12 en 1.304.30; Donderdag 29 2—4 en 5—8 uur in het Groene Kruis-gebouw aan de Merseloseweg. Inlichtingen ten Gemeentehuize, Afd. II. G. HEINTJES OVERLEDEN Donderdagavond is te Leunen vrij plotseling de heer G. Reintjes, oud wethouder der gemeente overleden. De heer Reintjes bereikte de leef tijd van 62 jaar. Hij heeft naast zijn wethouderschap nog vele andere functies vervult in het openbare leven. Zo was hij o.a. lid van het Kerkbestuur, bestuurslid der Fan fare, terwijl hij verder van ver schillende coöperatieve instellingen bestuurder was. In die functies èn als Kassier der Boerenleenbank was hij veler vertrouwensman en zijn overlijden wordt door velen betreurd. GESLAAGD Aan de R.K. Technische School „St. Joseph" te Venray, behaalden 16 timmerlieden het diploma: Hendriks, J.J.Fr.Maasheseweg 20; Keijsers, W.C.G. O verbroek K 116. Martens, J.Th. K 2d Leunen; Pijpers M.H. B 88 Wanssum; Peeters, P.J. Horst; Versteegen, M.J.G. Gasstraat 3a; Roelofs Fr.H., Kleeven J.M. en Riswick, J.R. Horst; Peeters, H.Th. Ch. Ruysstr. 2; van Vegchel, P.G, M 45 Merselo; v. Kessel, J.M. Over- loonseweg 47; Verstraaten, Th.Over- loon; Smits,G.J. Maashees; Camps, P.J.M. D 19a Oostrum; Gielen, J.C. G. M22 Merselo. 31 Metaalbewerkers behaalden het diploma: Sijbers, J.H.L. Merseloseweg 26A; Janssen. Th.W. Overloon; Philipsen, H.G.M. KI. Oirlo F 36; v. Kempen M.J. Veulen; Luijpers, A.H.P., Land- weert 16; Peeters, H.W.J. Hiept M 92a; Teunissen, C.Fr. Ysselsteyn; v. Bergen A.J.W.. Tacken W.J.M., Paulissen P.H., Zanders J.H.P. en Hesen, Th.L. Horst; Verhaegh, J.H. M. Landweertweg 14; van Leipsig, C.G.P. Leunen; Oomens, A.E.I.Th. Kempweg 16; Hensing, G.A. Yssel steynJeuken, P.E.E.M. Landweert weg 18; Hermans, M.M.G. Leunse- weg 5; Rongen, L.P.H. Landweert weg 28; Custers, L.H.M. Boshuizen C 65a; Arts, J.K.J. St. Jorispark 23; Joosten, H.J.G. F la Oirlo; van der S terren, M.L. America; Peeters,P.H. Swolgen; Janssen, P.M.M. Stations weg 55a; Lucassen, B.J. Oude Oos- trumseweg 31; van Meyel, L.J. Deurnseweg L 18; v.d. Hoogenhof, L.J.J. Oude Oostr.weg 42; Jansen, A.Th.J. Langeweg 43; Lemmer, W. H.J. en Verlinden, G.J.P. Horst. VOLKSCONCERT Het door de Harmonie Venray op Zondag 25 Juli a.s. te geven volksconcert zal niet plaats hebben op de Grote Markt, doch op het Sportterrein aan de Leunenseweg. Aanvang 8 uur. Naar het concours Op Zaterdag 14 Augustus zal Venrays Harmonie nu het con cours in Thorn is uitgesteld in Zevenaar naar het Federatief con cours gaan. Leunens fanfare, die Zondag in Thorn ook niet terecht kon, gaat morgen Zondag naar Stein(L.) P.D.V. DE ZWALUW Morgenvroeg van 6—7 inkorven voor de 3e africhtingsvlucht met de jonge duiven. Komt op tijd! De leden welke het geld van de loten nog niet hebben afgedragen moeten dit voor Donderdag 29 Juli doen bij P. Lemmen. Prestatielijsten voor de vluchten met de jonge duiven zijn verkrijg baar bij M. Tonen, tegen betaling van 25 cent. Hierbij zijnde overige prestatielijsten van le 2e en 3e tour inbegrepen. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Hoe noodzakelijk de actie, die de vereniging voor alcoholbestrijding bij snelverkeer is, bleek weer eens ter zitting van de Politierechter te Roermond, waar niet minder dan 50 pet der verdachten wegens in be schonken toestand aan het snel verkeer deelnemen, terecht stond. De Officier van justitie Mr Wil- brenninck noemde het percentage personen, dat met andermans en eigen leven speelt, ontstellend en voegde er ter informatie van de Rechter aan toe, dat het percen tage voor het ressort van het Bos sche Gerechtshof (Brabant en ook Limburg) 30 en voor dat van de zittingen van de Politierechter te Venray 30 tot 70 pet bedraagt! Gaarne gunt de Officier elkeen zijn biertje of borrel, maar zij, die met een stuk in de kraag aan het snelverkeer deelnemen, in plaats van zich door een fatsoenlijk nuch ter man naar huis te laten bren gen, horen zijn inziens in de ge vangenis thuis. De Rechter legde conform de eis talrijke behoorlijke geldboeten op en veroordeelde enige automobilis- zelfs tot gevangenisstraffen. K.A.B. en de loonsverhoging Zolang het loonniveau in ons land gemiddeld op een zódanig peil staat, dat daaraan nog heel wat te kort schiet voor de bereiking van een enigermate ruim individueel wel vaartspeil, prefereren wij een loons verbetering boven collectieve maat regelen in andere vlakken. Aldus schrijft „Ruim Zicht", het blad van de Kath. Arbeidersbeweging. Bezoekt gij het Schuttersfeest dan met een S.peldje van het De tragische dood van een caféhouder Van officiële zyde is medegedeeld, dat te Nijmegen, de verdachte W. bekend heeft in de nacht van Za terdag op Zondag de caféhouder F. v. Rissenbeek bij een woordenwis seling in diens café een stomp ge geven te hebben, waardoor de heer R. voorover viel en terecht kwam op een hardstenen dorpel tussen gang en café. R. kreeg een bloe dende wond aan het hoofd en is aan de gevolgen overleden. W. die de mishandeling pleegde, was'onder medische behandeling wegens een zenuwstoornis. De deskundigen moeten de doods oorzaak van R. nog vaststellen. Hooi rot op weiland Het koude en uitzonderlijk natte weer van de laatse weken heeft grote schade toegebracht aan het hooi, dat opgehoopt was op het weiland. Het drogingsproces duurde te lang terwijl het product dagen lang aan de regen bloot stond. Men heeft dan ook geen kans gezien het hooi bin nen te halen, aangezien het te weinig invloed van de zon onder ging. De landbouwers, die met gras maaien gewacht hebben, zijn er misschien nog het best aan toe. EEN WAPENSTILSTAND OP LOSSE SCHROEVEN. INDO-CHINA Terwijl de diplomaten te Genève vergaderden, ging de strijd in Indo China door. De Vietminh trok een ijzeren ring om sommige gedeelten van de Rode Delta, waarbij wel zeer sterk naar voren kwam hoe „neutraal" China zich hield. De Fransen deden juist de laatste dagen uitvallen, die met succes werden bekroond en toonden, dat zij nog geenszins strijdensmoe waren. De waarschuwing van Mèndes- France dat hij, alvorens af te tre den, bij het mislukken van de wa penstilstand zou voorstellen nieuwe Franse troepen naar Indo-China te zenden, heeft, gelijk in Korea, wel enige indruk gemaakt. Maar alles staat op vrij losse schroeven en het vertrouwen tus sen de drie geallieerden is zeker nog niet ten volle hersteld. Teneinde dit laatste te bereiken, nodigde Foster Dulles zichzelf te Parijs uit. Mendès-France en Eden moesten er een paar dagen uit Genève voor uitbreken. Zij zullen dat niet plezierig hebben gevonden, maar opgeademd hebben bij het vernemen van Dulles' komst, die betekende, dat Amerika in elk geval nog niet direct dacht aan een drastische wijziging van zijn buitenlandse politiek. EN DE E.D.G. Dat er echter te Parijs minstens evenveel is gesproken over Europese vraagstukken als over Aziatische, staat nu wel vast. Men vermoedde reeds, dat aan Mendès-France zekere toezeggingen over de Europese Defensiegemeenschap waren af gedwongen. Nog een dag tevoren wist een blad te vertellen, dat de Duitse souvereiniteit niet geheel zou wor den teruggegeven, zeker niet ten aanzien van de herbewapening; on middellijk daarop werd te Washing ton en Londen medegedeeld, dat het in de bedoeling van Amerika en Engeland ligt, om de bezettings troepen uit Duitsland terug te trek ken, ongeacht wat Frankrijk in zijn zone zal doen. Dit bericht was al dadelijk niet duidelijk, want deze bezettings troepen worden al lang niet meer als zodanig beschouwd, al oefenen zij nog zekere bezettingsrechten uit. Men mag aannemen, dat de be doeling is, dat het geen bezettings troepen meer zijn, maar bescher mingstroepen, welker bijzondere voorrechten in het contract van Mei 1952 van Bonn, dat Duitsland zijn volledige souvereiniteit terug geeft, zijn geregeld. De mededeling daarbij, dat Mendès France het parlement tot 15 Aug. zal bijeenhouden, duidt er op, dat een beslissing over de E.D.G. voor die datum zal worden verkregen èn uiteindelijk misschien toch nog in gunstige richting. Of Amerika er juist aandoet om op deze wijze Frankrijk te dwingen op een weg, waarin zovele Fransen geen vertrouwen hebben, is een andere vraag. Maar dan stond al leen de onbeperkte Duitse herbe wapening, al dan niet in NATO- verband, open. van 16 t.m. 22 Juli 1954 GEBOREN: Barents, Arnoldina C.M. Langeweg Janssen, Marie A.H. Oostrum C 52 van Opbergen, Catharina P.M. Grote Markt 11 v. Trier, Antonius J.M. Ruysstraat.16 Goumans Anfonia W.J. St Odastr. 15 Arts, Adriana M.M. Merselo N 15a Willems, Matheus H.M. Oirlo E 75 Cremers, Carolina Th.M. Castenray Baltissen, Franciscus L.G. Merselo OVERLEDEN: Noijen, Hendrika M., 16 jr, Merselo ONDERTROUWD: Op 't Veld, Jacques G.H. 27 jr, ambt. ter secretarie, en Arts Petro- nella G. 27 jr, beiden te Oostrum Arts. Johannes H.J. 27 jr. land bouwer, en Janssen, GerardaA. 27 jr. beiden te Merselo Cox, Peter J.C. 19 jr. verwarmings monteur, Qastenray en Barents, Cor nelia 18 jr., Spurkt Poels, Jan P.A. 30 jr. loodgieter, Heerlen en Winters, Majella I.M. 31 jr, Langstraat GETROUWD: Franssen, Jolnn Chr. 25 jr. tim merman, en Clephas, Aldcgonda P.J. 22 jr, beiden te Venray Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons eerste kindje INEKE Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Catharina Petronella Maria JACQ. VAN OPBERGEN JOSÉ VAN OPBERGEN— VERHEUGEN Venray, 17 Juli 1954, Markt 11a Tijdelijk adres: St. Elisabeth- Ziekenhuis kamer 30 Enige en algemene kennisgeving t Heden overleed, vrij plotse ling, voorzien van het H. Oliesel onze lieve echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader echtgenoot van A. M. Petronella van Megen in de ouderdom van 62 jaar. Wij vragen voor zijn zielerust Uw godvruchtig gebed. Leunen: Wed. P. Reintjes-v. Megen Harry Reintjes Maastricht: Pr. Sergius Reintjes OFM Nieuw Zeeland: Tilla vd. Hulst-Reintjes J. vd. Hulst en kinderen Geleen: M. Bouten-Reintjes J. Bouten 's Bosch: Zuster Gervatia, Zusters v. Barmh. (Betsy Reintjes) Leunen: Jo Bertha Goen Jan Wim Joseph Leunen, 22 Juli 1954. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats Maandag 26 Juli a.s. te 10 uur in de Parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. Heden overleed plotseling, doch niet onvoorbereid, voorzien van het H. Oliesel, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader echtgenoot van Jeanne Sehreinemakers in de leeftijd van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw gebeden aan VENRAY, 23 Juli 1954. Henseniusplein 13 Venray: J. Vullinghs-S chrei.nemakers Louis Hermine Fons Fam. Vullinghs Fam. Sehreinemakers De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben op Maandag 26 Juli a.s. om 10 uur in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray Bijeenkomst: Henseniusplein 13 om 9.45 uur. Enige en algemene kennisgeving voor Venray. Openlijk dank aan O.L. Vrouw voor welslagen van examen na gehouden noveen W. N. te N. VERLOREN zilveren broche i. d. Paterskerk. T.b.t.t.b. Antonius- straat 7. GEVRAAGD Eisen meerdere jaren kantoor- ervaring. Kennis van moderne ta len strekt tot aanbeveling. Uitvoerige schriftelijke sollicita ties met uitvoerige inlichtingen te richten aan op 26 en 27 Juli GESLOTEN Te koop flinke partij biggen en compl. Simplex damesfiets Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 HUIDARTS Tot 8 Aug. geen spreekuur in het Ziekenhuis te Venray. die in aajamerking wensen te ko men voor aanvulling vacantiegeld voor de Vac.week, kunnen hiervoor formulieren afhalen op Dinsdag 27 Juli van 7—S uur. Men moet ech ter in het Bouwbedrijf werkzaam zijn. Kwitantie van ingeleverde bon nen meebrengen, ook van de eer tijds ingeleverde bonnen van de Landbouw. Beekvveg 6c Herenfiets verloren in de omgeving van Overloon. Tegen beloning terug te bezorgen bij de Rijkspolitie te Overloon. Hebt U iets aan te vullen in dan naar BAZAR P. HENDRIX Grotestraat Tel. 601 U krijgt alles gratis thuisgebracht In voorraad v. blijvend grasland en kunstweide Verheijen's Zaadhandel Leunen Telefoon 550 H.H. Landbouwers, steeds uit voorraad leverbaar prima complete 3poots ruiters Prijs afgehaald le kwaliteit f 2.10 2e kwaliteit f 1.60 per compleet stel Houthandel Gebr. Janssen Bestellingen worden ook aange nomen bij de L.L.T.B. Ysselsteyn, Leunen, Castenray, Wanssum en Oirlo. diverse modellen en kleuren, boodschaptassen,portemonnaies,enz P. HENDRIX BAZAR Grotestraat Wij bieden U steeds de beste kwaliteit in tegen de laagste prijs. voedsel voor uw zenuwen, energie voor uw lichaam. Haal heden nog zo'n fles bij Wim Pouwels, Drogisterij Langstraat hoek Henseniusstraat Te koop 4wielige wagen op luchtbanden, hakselmachine en wanmolen. H. Maessen, Kempkensberg. Te koop Bouvier (reu) 2 jaar, waakt goed, vertrouwd bij kinderen. Tevens een nachthok met tochtscherm. Lichteveld, Geijsteren A 4. Te koop toom biggen P. Janssen, Maashees B 86. Te koop partij zware biggen L. Janssen, Peel weg 5, Ysselsteyn Te koop partij serradellazaad Th. v.d. Pas, Rouwkuilenweg 4, Ysselsteyn. Te koop partij biggen J. Arts, Schoor G 37f. Te koop drachtige koe aan telling, A stal. A. van Tilburg, Merselo. Te koop toom biggen J. Derikx, Heide. Te koop dragend varken 14 weken dracht, 2e worp. Ewals, Heide. GEVRAAGD voor spoedig aank. banketbakker en leerling fa. Verheugen, Grotestraat Biedt zich aan als huishoudster. Brieven onder nr. 217 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor terstond Adres bureau van dit blad. Voor direct gevraagd boerenknecht 14-17 j. Bezoek Landbouwsch. geen bezw. W. van Osch, Hoebertweg 5. biedt zich aan voor kantoorwerk zaamheden. Adres bureau van dit blad. met diploma typen, biedt zich aan. Reeds als zodanig werkz. geweest. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD wegens teleurstelling R.K. meisje vanaf 14 j. voor 15 Aug. of later. Jos. vd Weegh, horlogemaker, Vierlingsbeek Pullen te koop J. Linders, Deurneseweg 12. dagelijks versgeplukt. P. Duyckers, Fruitbedrijf Castenray Tel. 703 TE KOOP serradellazaad P. van Meijel, Deurneseweg 19 Nachtegaal Te koop partij zoete lupine en serradellazaad Wed. Th. Hendriks, Kleindorp- Merselo Te koop Yellow Transp. appelen J. Loonen, Volen L 56. Te koop slachthaantjes van Osch, Landvveert. Te koop nieuwe aardappelen Wed. H. Martens, K 21 Leunen Verkrijgbaar boerenkool- spruitkool- en andijvieplanten P.J. vd Putten, Kruisstraat 10 Te koop serradellazaad M. Janssen, Heidsepeelweg 28 Ysselsteyn Te koop partij biggen P. Goumans, Molenhof. Te koop wegens vertrek naar Nw.-Guinea nieuw Prisma wasmachine Adres bureau van dit blad. Te koop Parkieten alle kleuren f 3. Lutino's f 15.-, gr. Sebra vinken 5.- Witte Sebra vinken f 12.- alles p.p. Verder Jap.Meeuwtjes, Silverbekjes Beige Sebra vinken, enz. Alles met ring N.B.v.V. L. RONGEN, Blitterswijck B 42 Te koop hand- of stoofperen Tonen, Oude Oostr.weg 38 Te koop jonge en vette konijnen voor de kermis. Gebr. vd Winkel, Smakt B 14a. Te koop compleet herenrijwiel Deken Thielenstraat 3. Te koop N.S.U. 200 cc 1937 of Jawa 250 cc 1950 Leunen K 3. Te koop partij biggen F. Mulders, Paardenkopweg Veulen Wilt U verzekerd zijn van Wij zijn ruim gesorteerd en heb ben voor ieder wat wils. Profiteert van de Kermis met een paar gemakkelijke voeten. Bespreekt U even, dan zorgen wij hiervoor. Gedipl. Voetkundige Kantoor: Leunsewei Hebt U al eens kennis genomen rentevergoeding van de bij onze Bank De steeds stijgende inlagen aan spa; c name van het aantal spaarders, bevesiwr dat algemeen in onze Bank w Spaart ook U bij de Boerenleenbank e yC kinderen een spaarboekje Wij vergoeden een rt|; 2.50 pet. voor direct opvordering, 2.40 pet. voor direct opvordert^, 2.75 pet. voor spaargelden mefeJ 3 pet. Spaarreserve-rekeningen Rente wordt vergoed over het volle BESTUUR BOERENLEENBAN y Produce of Eng ye Drogisterij Langstraten Nog slechts enkele dagen dui Wij hebben nog pr.achtkoopjej: Zomerschoenen maar ook in ge A.s. Zondag vanaf 5 uur o.l.v. Alex van Waerzenl Tic Zondag half 3 Entrée 25 ct., kinderen 10 ct. Uit voorraad leverbaar: l Alles extra kwaliteit. voor de week van 23 Juli29 Juli De houder van polis 307016 der E. R. K. Levensverzekeringsmaat schappij te Nijmegen wordt ver zocht zich met de directie van ge noemde maatschappij in verbinding te stellen. Wordt hieraan binnen 3 maanden niet voldaan, dan zal een duplicaat-polis worden afgegeven, waardoor de oorspronkelijke polis waardeloos wordt. van Vlees en Vleeswaren en de laagste prijzen vindt U bij Met de Kermisdagen gaat U voor - natuurlijk naar Specialiteit heerlijk Krentebrood. ontvangen nieuwste broches, corsages, oorbellen, ringen, armbanden, kralen enz. BAZAR P. HENDRIX Grotestraat vindt U t[f Autorrw A.S. Dini Ui welke zijn kels, Maas! voor de kan Maandjsi 7 uurpersole bij Poels' I el

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2