Kent gij bet Mandement van de Bisschoppen? gggSffi^™"I^™SEMaiE'£ÏÏÊ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN a Zieken Triduum vetpeinzinqeti Zaterdag 24 Juli 1954 No. 30 VUR EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT 'T KLEDING WINT 'T PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN Ik EEN RIJK BEZIT Waarom zijn NVV en VARA voor ons verboden De Bisschoppen verklaren in hun Mandement dat het nog steeds ver boden blijft lid te zijn van een socialistische vereniging zoals het N.V.V. en een daarbij aangesloten vakbond. Tevens verklaren zij, dat het voor een katholiek ongeoorloofd Is regelmatig naar de V.A.R.A. te luisteren. Om dit verbod goed te kunnen begrijpen moeten wij eigenlijk eerst gelezen hebben wat in het eerste deel van het Mandement staat. Daar wordt o.a. gezegd, dat gods dienst en leven niet gescheiden mogen worden. Men moet niet alleen in de kerk en bij het bidden katholiek zijn, maar in heel zijn leven. Er zullen zeker mensen zijn die zeggen: „Waarom zou ik niet bij hét N.V.V. mogen zijn, als die beter voor mijn rechten opkomt dan de Katholieke Bond? Ik ben toch zeker katholiek genoeg als ik Zondags naar de kerk en op tijd te biechten en te Communie ga". De Bisschoppen verklaren echter, dat de katholieken thuis horen in katholieke organisaties om samen het maatschappelijk leven in chris telijke zin te helpen opbouwen; daar worden de belangen van de arbeiders ook even goed behartigd als in het N.V.V. De voorstanders van het N.V.V. zullen natuurlijk het tegendeel beweren, maar laten zij het dan ook met feiten bewijzen en niet met kletspraatjes aan komen Als iemand ten onrechte meent, dat hij onrechtvaardig werd behan deld, dan kan het N.V.V. hem niet helpen evenmin als de Katholieke Bond; wel kan het N.V.V., als het gaat over geen groot bedrag, iets uit de bondskas geven aan die man, om zo propaganda te maken voor het N.V.V. Het kan ook gebeuren, dat de Katholieke Bond niet altijd even actief is, maar dan is het Bestuur van zo'n Bond er ook schuld aan als een zwakke broeder dan naar een verboden Bond over loopt. En zelfs al zou het N.V.V. in een of ander geval beter helpen dan de Katholieke Vakbond, ook dan nog is het niet verantwoord zich socialistisch te organiseren. Want zulke bij het Socialisme aangesloten leden lopen het risico van mede verantwoordelijkheid voor besluiten, welke zij krachtens hun geweten niet kunnen noch mogen aanvaar den. „Ik doe dit voor mijn boterham", zo zal iemand kunnen zeggen, „maar ik blijf evengoed katholiek". Dit laatste juist is echter te betwijfelen. De Bisschoppen verklaren, dat zij toenemende onkerkelijkheid, gods dienstloosheid en als gevolg daar van verzwakking en verval van zedelijke normen vrezen van de socialistische vakverenigingen en de socialistische pers en radio. De socialistische levensbeschou wing, die hierachter staat, wil immers het maatschappelijk leven opbouwen onafhankelijk van Gods Wetten en van het Evangelie, en zij houdt geen rekening met de eeuwige bestemming van de mens, kortom: het socialisme in ons land Nieuws uit Venray en Omgeving staat nog ver af van het Christen dom, al streeft het evenals de Katholieke Kerk ook naar de materiële en culturele verheffing van de arbeiders. En iemand, die bij het N.V.V. is aangesloten, komt ongemerkt, vooral door de socialis tische bladen te lezen, onder invloed van de socialistische levensbeschou wing. Daarom vrezen de Bisschop pen ernstig voor het behoud van het christelijk geloof en van de christelijke zeden bij hen die zich bij de socialistische vakbond aan sluiten. Wanneer de Bisschoppen aan katholieken verbieden regelmatig naar de radio-uitzendingen van de V.A.R.A. te luisteren, dan doen zij dit om dezelfde reden, omdat zij nl. ernstig vrezen voor het behoud van het christelijk geloof en de christelijke zeden. Het is duidelijk, dat de Bisschoppen hier niet de muziekuitzendingen bedoelen, maar de sprekers die voor de V.A.R.A. optreden. De Bisschoppen handhaven in het Mandement de bepaling, dat de heilige Sacramenten moeten ge weigerd worden en als hij zonder bekering sterft, ook de kerkelijke begrafenis aan de katholiek, van wie bekend is, dat hij lid is van een socialistische vereniging, (zoals het N.V.V.), of dat hij, zonder lid te zijn, toch geregeld socialistische geschriften of bladen leest (zoals „Het Vrije Volk") of socialistische vergaderingen bijwoont. Dezelfde strenge bepaling geldt ook natuurlijk, om nog zwaardere redenen, voor hen die lid zijn van de Communistische partij of deze partij begunstigen en voor hen die aangesloten zijn bij de Eenheids vakbeweging (E.V.C.) of die com munistische geschriften of bladen (b.v. „De Waarheid") lezen of verspreiden. De communistische leiders, ook al beweren zij met de mond niet tegen de godsdienst te zijn, tonen zich immers door hun leer en hun daden verbitterde tegenstanders van God, van het ware geloof en van de Kerk van Christus. P.D. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Jubileum Maandag j.l. werd de heer J. Min in de Raadzaal van het Gemeente huis gehuldigd, in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubilaris, vergezeld van zijn familie, werd allereerst gelukge wenst door de heer Burgemeester, die de heer Min prees als een ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar, die en bij zijn superieuren en bij zijn collega's hoog stond aangeschreven. Hij memoreerde het werk van de jubilaris in de afgelopen 25 jaren en wees vooral op zijn werkzaam heden voor de brandweer en in de bevrijdingsperiode. Met het aanbieden van bloemen aan Mevr. Min en een cadeau aan de zilveren feesteling, besloot de heer Burgemeester zijn rede, waar in hij nog eens uitvoerig op de taak van een ambtenaar was ingegaan. De heer Vorst sprak dan namens het Gemeentepersoneel, dat even eens aanwezig was. Ook hij prees in Jaap Min de plichtsgetrouwheid en de werklust en ook hij liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een blijvend aandenken en bloemen. Daarna was er een drukke recep tie op de Raadzaal, waarbij de heer Min en familie vele felicitaties in ontvangst moest nemen. H. WIJDING. Morgen Zondag 25 Juli zal onze oud-dorpsgenoot, Frater Jan Wijn hoven, tot Diaken gewijd worden in de Abdij der Benedictijnen te Gerieve (Westfalen). Volksconcert Op Zondag 25 Juli a.s. zal de Harmonie van Venray, een volks concert geven op de Grote Markt. Aanvang 8 uur. DERDE ORDE Maandagavond 26 Juli om 8 uur vergadering van de gehele Derde Derde Orde in de Paterskerk. Wisten we voor wie we werkten Ons Triduum is voorbij en met grote dankbaarheid denken wij er aan terug. Ondanks het slechte weer is ons Triduum volledig geslaagd. Het waren heerlijke dagen van écht katholiek zijn, dat is echt goed zijn. „Alle gezonden voor alle zieken", was ons motto. De medewerking was dan ook geweldig. En dit is het mooie: Die medewerking kwam zo van zelfsprekend, zo zonder om haal, zo bescheiden. De meisjes van de K.A. knapten het vervelende werk van het col lecteren op. Wisten zij voor wie ze vroegen? De Zusters van St Anna en an dere Zusters, verpleegsters en ge zinsverzorgsters en vele andere dames sloofden en sjouwden, smeer den boterhammen, kookten enz. enz. Wisten ze voor wie ze dat deden De automobilisten, (prachtig heb ben ook zij geholpen) haalden de zieken en brachten ze 's avonds weer thuis. Wisten zij wie ze vervoerden? Vele mensen uit ons dekenaat gaven hun bijdragen en gaven roy aal. Wisten zij aan wie ze gaven? Doordringen wij ons er toch goed van, dat Christus Zelf het was aan wie we goed deden. Hij verenigt zich heel bijzonder met elke lijden de mens. Hij wil in de lijdende mens geholpen en bemind worden. Wie gaf en hielp, die gaf aan Chris tus, die hielp Christus. Wie niet gaf terwijl hij wel kon geven die laten we daar niet over spreken; het waren er heel weinig Goddank. Tot slot wensen we de zieken het allerbeste toe. Wij blijven vragen om hun gebed en offer, opdat wij allen altijd weer vervuld mogen worden van die echt edele katho lieke goedheid. Ons Triduum was een feest van Naastenliefde dat is Gods liefde, moge het dat altijd blijven. P. Beatus Vreemdelingen-Verkeer Het is in dit blad reeds meerdere malen betreurd, dat in Venray geen vereniging meer is, die als haar doel stelt, bevordering van vreem delingenverkeer. Als we zien wat in den lande om gaat staan op dit terrein, hoevele duizenden ieder jaar opnieuw naar Nederland komen en hoeveel dui zenden Nederlanders ieder jaar op vacantie gaan,' dan is het toch niet meer als logisch, dat ook Venray daarvan een uiteraard klein graantje probeert mee te pikken. Ontegenzeggelijk komen er hier vreemdelingen, maar reclame voor onze gemeente, voor deze streek, wordt niet gemaakt, of de een of andere hotelhouder moet in een of ander blad een advertentie plaatsen. In de officiële publicaties van de Limburgse Federatie van vereni gingen voor Vreemdelingenverkeer komt Venray niet meer voor en dus ook niet in algemene publicaties. Zo troffen we van de week een reisroute aan van de A.N.W.B., waarin netjes stond verteld, dat Venray in het patersklooster een pracht 17e eeuwse kerk bezit, dat hier uitgestrekte peelvelden te be zichtigen waren in de Vredepeel en, dat we bovendien gezegend zijn met uitgestrekte landgoederen... Dat in diezelfde beschrijving de kortste weg van Venray naar Nij megen, via Overloon loopt, toont alleen maar aan, hoe over de ene plaats door gebrek aan propaganda pertinent onjuiste inlichtingen wor den gegeven, een ander echter gratis propaganda krijgt. Zeker Venray Vooruit verleent mede door de vriendelijke geste van een plaatselijke bank nog enige service op dit terrein voor de in woners zelf, maar dat is dan ook alles. Het aardige verkeersbureautje is ontijdig gehemeld en dient nu als opslagplaats voor marktspullen. Is al of niet in samenwerking met de overheid, die op dit gebied toch ook belangen heeft liggen, nu niets meer te bereiken? We kun nen ons voorstellen dat men ge leerd door de ervaringen in het ver leden, wel schrik heeft voor een en ander, maar een plaats als Ven ray met een omgeving, waardoor we door vele anderen worden be nijd, moet toch ook op dit terrein veel meer kunnen bieden, als nu gedaan wordt. De brug in Wanssum, het vlieg veld, de nieuwe peelontginningen, het zijn alleemaal factoren, die er aan meewerken om meer mensen hier naar toe te brengen. Mits men ze behoorlijk inlicht. Een onderzoek naar de mogelijkheden op dit ter rein mogen o.i. niet langer ver waarloosd worden. STATIONSBUS Een andere service, die we de be zoekers van Venray bieden is de stationsbus. Een noodzakelijk kwaad omdat men vroeger het onzalig idee heeft gehad om het station Venray ruim 3 km. buiten de kom te leggen. Voor het probleem stationsbus is men nu nog zoekende naar een oplossing, aldus de officiële mede delingen ten stadhuize. Maar waarschijnlijk om kosten te sparen laat men op de laatste trein naar Nijmegen en de laatste naar Venlo slechts één bus rijden voor beide treinen. En dit heeft tot ge volg, dat 'n argeloze vreemdeling 's avonds de laatste trein naar Ven lo en het Zuiden nog wel eens mist, omdat hij in al zijn argeloos heid op de stationsbus staat te wachten, die al 10 minuten eerder, nm. op de trein naar Nijmegen is vertrokken. Wat deze mensen dan over Venray denken, is voor publi catie niet geschikt. Het argument, dat deze mensen dan maar beter op moeten letten, toont hoogstens aan, dat we op het gebied van service nog wel wat te leren hebben. HERINNERING Zo nu en dan wordt men plotse ling weer eens voor de voltooid verleden tijd geplaatst. Dan duikt een oude foto, een oude herinner ing op, die onwillekeurig onze ge dachten weer terug doet gaan aan vervlogen tijden. Daaraan moesten we denken, toen Tante Pos ons deze week een brief bezorgde, die blijkens een schrijven van de directeur van dat postkan toor, sinds September 1944 was verborgen geweest onder de vloer van het kantoor te Gennep. En zo lazen we dan een boze brief van der Herr Perschef van de Rijkscommissaris uit den Haag, waarom het artikel over de hervor ming van 't Duitse Luchtwapen niet, zoals dat voorkwam in Die Deutsche Zeitung in den Niederlan- den voorgeschreven was, in ons blad overgenomen was. We hebben der Herr niet meer kunnen antwoorden, omdat in die dagen de Engelsen druk bezig wa ren de Duitse Luchtmacht te her vormen en gelukkig zo volkomen hervormd hebben, dat perschef en commissaris de benen namen. En we hebben voor ditmaal Tan te Pos moeten roemen om haar zo wijs besluit toen de brieven ook maar onder te laten duiken en we prijzen haar ijver om bijna 10 jaren daarna eindelijk te ontdekken, dat er nog wat onder de vloer zat. In Oostrum is deze week ook een brief gearriveerd die bijna tien jaar onderweg is geweest van Deventer naar Oostrum. In September 1944 was de brief in Deventer gepost geadresseerd aan Mulders' Ketel- fabriek te Oostrum. Nog verschillende anderen ont vingen post van genoemde datum. De Kleine Apostel van Augustus s.v.p. komen afhalen bij R. Schreurs, Stationsweg 10. Bedevaart Lourdes Bij voldoende deelname vertrekt binnenkort een reiswagen naar Lourdes. Zij, die wensen mee te gaan, kunnen zich nu hiervoor opgeven bij A. van Aarssen, Paters- straat 26, Telefoon 486. PATRONAAT Zondag begint het patronaat voor de verschillende groepen om 5 uur, half 7 en 8 uur. De bedevaart naar Kevelaar zal worden besproken en verder zal een ander uitstapje in de vacantie aangekondigd worden. Moeder-retraite in Venray zeer geslaagd De retraite voor Moeders, die deze week in het pensionaat „Jerusalem" is gehouden, mag een groot succes genoemd worden. De ongeveer 50 moeders, die er aan deelnamen, waren tenminste hoogst voldaan over de mooie dagen, die zij, ook dank zij de gastvrijheid van de Eerw. Zusters van „Jerusa lem", hebben mogen meemaken. Zij hebben er veel kracht opgedaan en veel geleerd om haar taak in het gezin zo goed mogelijk volgens Gods bedoelingen te kunnen blijven vervullen. Wij verwachten dan ook dat de deelneemsters bij de volgen de retraite goede propagandisten hiervoor zullen zijn. Met schutters op mars Schutterij St. Anna organiseert op 15 Aug. a.s. een wandeltocht door Venrays natuurschoon, zowel voor groepen als individuelen. Over Overloon en Holthees, gaat het naar Maashees en vandaar uit via Geijsteren en Oostrum, weer naar Venray toe. Voor de deelnemers is er een aardige verrassing, terwijl er nog verschillende extra prijzen zijn voor de beste groepen. Deelname staat voor iedereen open, mits men zich voor 10 Aug. a.s. meldt, bij G. Rooyackers Beek- weg of D. Cornelissen. Overloonse- weg. Inschrijfgeld bedraagt f 1. Ongelukken Op het gevaarlijke kruispunt Paterslaan-Henseniusstraat gebeur de Woensdag wederom een auto ongeluk. Door een vrachtwagen van de Fa. N. uit Leunen, komende uit de Henseniusstraat, werd de motor rijder R. uit Rosmalen aangereden, De motor werd totaal vernield, de motorrijder bekwam verwondin gen aan hoofd en arm, de vracht wagen liep slechts geringe schade op. Dr v.d. Hombergh, verleende eerste hulp. Rijkspolitie onderzoekt de schuldvraag. Door het breken van de vooras belandde een vrachtwagen deze week midden in een korenveld aan de Merseloseweg. De materiële schade was groot, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Waarschijnlijk tengevolge van duizeligheid fietste Woensdag mevr. T. tegen de trottoirband op, waar door zij zo ernstig kwam te vallen, dat haar schouder ernstig werd gekneusd en haar bovenarm op twee plaatsen brak. Overbrenging naar het Ziekenhuis werd nood zakelijk geacht. O.L. VROWKE VAN OSTRUM Leerlingen spelen toneel. Een propvolle Aula, dat was 't overweldigend succes van enkele weken hard werken voor de meisjes van de St Ursula-school. Ze hadden 't werkelijk verdiend. Hiermede zij tevens een pluim gegeven aan de onderwijzeressen, die voor de tekst en regie van het stuk zorgden. De inhoud hiervan is eenvoudig en origineel. Het gaat over de stichting van Oostrum als Maria- oord. Een boerengezin speelt voor ons het verhaal van een oude ge schiedenis. Als narrator treedt op 'n hele klas leerlingen, gepresideerd door 'n „echte" zuster. Voor extra beweging en fleurig heid zorgden nog vele dansende vlasbloempjes en vlinders. Erg mooi! Ik wil iedereen aanraden aanst. Zondag om 5 uur eens te gaan zien in de Aula van Jerusalem. Wij geloven beslist, dat 40 cent eigenlijk te weinig is. Daarom, ouders en vrienden: Van harte wel kom en aan de speelsters: Doe 't nog is zö moj ('n Toeschouwer) Geslaagd Aan de M.T.S. te 's Hertogen bosch, slaagde voor werktuigbouw kunde, de heer M. Hendriks, Smak- terweg. Te Eindhoven slaagde voor het Mulo-diploma, mej. Jeanne Gom- mans, Maasheeseweg. Voor het diploma werktuig bouwkunde slaagden aan de M.T.S. te Venlo, de heren W.A. Peters en H.G. Thielen uit Venray. Voor het diploma B.L.O.-lerares, slaagde te Tilburg, mej. I. Ver- straelen, Eindstraat. Venrayse geiten naar Israël Bij Venrayse geitenfokkers zijn lammeren aangekocht voor Israël. 13 stuks zijn reeds afgeleverd tegen prijzen van f 30.tot f 40. Kringconcours Handboog Op de doelen van de uitspanning in Griendtsveen, zullen a.s. Zondag de Kringwedstrijden plaats hebben v.d. Handboogschuttersbond Kring XI, Venray. Succes op concours Kregen de muziekcorpsen Venray en Leunen Zaterdag j.l. onverwacht bericht, dat het concours in Thorn, in verband met het slechte weer was uitgesteld, de Zangvereniging het Heidebloempje had meer succes. Zij konden in Nijmegen terecht en deden daar zo van zich horen, dat ze de eerste prijs behaalden in de tweede afdeling. Dat de zangeressen en zangers vanwege dit succes op de Heide in de bloemen werden gezet en gehul digd, spreekt vanzelf. En bij dit alles werd natuurlijk dirigent J. Janssen niet vergeten, die zulk een werkzaam aandeel had in dit prach tige succes van dit gemengd koor. Nieuwe trainer j.l. Dinsdag zijn de elftallen van S.V.V. begonnen aan een nieuwe trainingsperiode, ditmaal onder lei ding van de heer de Hoedt uit Maastricht, die toen zijn eerste proeftraining gaf. De aanstelling van de heer de Hoedt als trainer schijnt verzekert te zijn. Quick Voetbalschoenen vederlicht, Hong.model, patent studs 19.50 23.75 24.50 Beslist het beste. Tli. Ariaens-Kosman Zn. Sportartikelen Lederwaren De nieuwste Wellkok anti-zwik voetbandage. Speciaal voor sport lui bij ons verkrijgbaar. Brand Zaterdag werd de brandweer in actie geroepen voor een brand, die was ontstaan in de achterbouw van Magazijn de Zon, waar de opslag plaats voor oud papier in vlammen opging. De brandweer beperkte er zich toe de aanbelende percelen te bescher men, daar al direct bleek, dat het weinig zin had om de oude, reeds door oorlogsschade zwaar ver woestte achterbouw te redden. Toen men het vuur meester was. werd tevens opruiming gehouden en werd het oude gebouw zoveel mogelijk gesloopt. Een en ander trok nog al wat publieke belang stelling. Brug in Well gereed Met een doffe klap zakte vorige week Vrijdag reeds het middenstuk op de pijler en daarmede was de oeververbinding via een vaste brug tussen Wanssum en Well, een feit geworden. Het werk werd echter niet onderbroken, maar direct werd alles ingezet ter verdere afbouw van de brug. Voetgangers kunnen reeds deze week van de brug gebruik maken, voor zover de stand der werkzaam heden, dat echter toelaat. Heren van de Provinciale Water staat, die op excursie kwamen, hebben reeds de overtocht via de brug gemaakt. Ook General J.C. Wolkery, Gene raal der Engelse Genietroepen, die Maandag j.l., namens het Engelse Ministerie van Defensie op inspectie kwam, is de Maas op deze wijze overgestoken. Na zijn inspectietocht verklaarde hij zeer tevreden te zijn over het snelle tempo van de bruggenbouw en de prettige wijze van samen werken tussen Engelse en Neder landse troepen. Tentoonstelling en toneel Afgelopen weekeinde werd op de Ursulascholen een tentoonstelling georganiseerd van diverse naai werken, door de leerlingen van deze scholen vervaardigd. Voor deze tentoonstelling bestond vanzelfsprekend van de kant der ouders grote belangstelling. Zondagavond werd in de aula van Jeruzalem door de leerlingen van die scholen t.b.v. de Missies een toneelstuk opgevoerd, wat de ge schiedenis van O.L.Vrouw van Oos trum behandelde. Op originele wijze werd deze ge schiedenis door Venrays jeugd ten tonele gebracht en met zang en dans opgefleurd. Ook hiervoor bestond zeer grote belangstelling en de jeugdige toneel spelers werden langdurig toege juicht. 40 jaren bij de Post Maandag 2 Aug. a.s. hoopt de heer Thijs van de Water, brieven besteller bij de Posterijen alhier, de dag te herdenken, dat hij voor 40 jaren bij de Posterijen in dienst trad. Ongeval De heer B., die met zijn wagen via de Leeuwstraat naar de Langstraat reed, werd juist in de bocht van de Henseniusstraat aan gereden door een andere wagen. Er was nogal wat materiële schade. Nog meer op de kermis Bij de lijst van kermisvermake lijkheden welke vorige week in dit blad werd gepubliceerd, komt nog een Lilliput-dorp, dat als stand plaats het plein op de Julianasingel krijgt. Benoeming Tot koster aan de St. Willibror- duskerk te Arnhem is benoemd de heer L. Nelissen uit Oirlo. Nieuw missiehuis Paters van het Goddelijk Woord te Deurne Het in aanbouw zijnde missiehuis te Deurne, van de paters van de H. Geest, dat het vroegere Missie huis Sint Willibrord te Uden (in September 1944 verwoest) zal ver vangen, is thans zover klaar ge komen, dat de eerste Paters en Broeders er hun intrek in kunnen nemen. In September volgen dan de Paters, Broeders en leerlingen, die nog voorlopig verblijven in het missiehuis Sint Fransiscus Xave- rius te Teteringen. Het bouwwerk wordt uitgevoerd door de firma Nelissen uit Venray. Sociaal onderzoek in Noord-Limburg Eind Augustus zal in de gemeen ten Gennep, Mook, Ottersum en Bergen, een onderzoek worden ingesteld naar de algemene levens voorwaarden van de bevolking door Rooms-katholieke, protestantse en neutrale instellingen op dit gebied. Een plannencommissie uit het betrokken gebied zal een plan opmaken van de sociale activiteiten men denkt o.m. aan verhoging van de algemene ontwikkeling, aan leg van sportvelden en bouw van zaalruimte, stichting van dorps bibliotheken en bevordering der wooncultuur die er ontwikkeld moeten worden. Deze plannen zullen worden overgegeven aan een insti tuut van uitvoering, waarvoor men een stichting in het leven zal roepen. De resultaten van het sociaal onderzoek zullen ook wor den overlegd aan de interdeparte mentale commissie voor de negen ontwikkelingsgebieden van Neder land. Vrouw verbrand Woensdagmiddag is te Urmond, op het schip van de schipper Sm., de 36-jarige schippersvrouw, een moeder van drie kinderen, vermoe delijk bezig zijnde met benzine, plot seling in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. EXTRA AANBIEDING Beige Veterschoenen met sterke crêpe zool 21-22 4.95 23-24 5.50 25-26 5.75 27-28 5,90 Th. Ariaens-Kosman Zn. Grotestraat 6 Venray GROOT GALA-CONCERT TE DEURNE. Onder verwijzing naar achter staande advertentie wijzen wij onze lezers nog op het Gala-concert, dat a.s. Zondag te Deurne gegeven wordt door een van de meest be faamde muziekkorpsen van ons continent. De belangstelling voor deze mu zikale gebeurtenis blijkt groot te zijn. Tot ver buiten de provincie grenzen van Brabant en Limburg stromen aanvragen binnen van muziekliefhebbers. Les Guides brengen een brillant programma, w.o. de Moldau Suite; 5 Epigramen, Wilhelm Teil, de Ouverture 1812 en Oberon. De jubilerende harmonie van Deurne legt alle eer in met de organisatie van dit concert in gro te stijl. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1