T S.V.V. SupportersclÉ halfjaarlijkse l| Voor de K Gen NMIMMli Slagers- reclaf Bazar P. HE Bij de a.s. Schuttersfeesten te Venray Gerardus Albertns Stevens Kerkboeken en Missaals Burgerlijke Stand Venray boelplichtigc Jaarvergadering ADVERTENTIEN Vacantiebonnen Vergadering ruim 2 ha. ontgioningsgrond Om het kampioenschap bekwaam fabrieks-electricien Motor of stofzniger defect? Ook Uw voeten Autorijschool CON PETERS Boomkweker 2 timmerlieden jonge kracht Duizend en-een nacht Damesschoenen vanaf 4.90 Herjn Kinderschoenen ijzersterk crêpezolei - TH. L. BROK - LEUlj B. BUYSSEN* merkrijwielen, brfi onderdelen en ren A. GOOREN - Mersfc Gebr. gehakt 100 zeer smakelijk 250 Berl. leverworst 100, Venraysea Leerling-Verplii (OcKtr 'h geslaagd eXü 1 h gedaagd Hendrix Rijwie Profiteert: GEBR. (a. P.§. KÏIóóUh i stijlvol programma gealenen hebben'n Romantischer kunnran|ernie1tCTlrOUSVOOrStemngen dansgelegenheid Niet alleen de dressuurnummers werden vlot en keurig gebracht, ook de overige nummers waren goed verzorgd en stijlvol. De rolschaatsende dames, de trapezewerksters, de aap-mens, de sterke man, de clowns, de jongleur er de man aan het rek vertoonde sterke staaltjes van hun kunnen, waardoor Circus van Bever de goede naam in Venray zeker heeft opge houden. 'n Bedienstel, kruis en wijwaterbakje mag in geen huls ontbreken. Voor een grote keuze en goedkoop naar HET WARENHUIS Hofstraat 10 Dienstplichtigen-retraite a.s. Donderdagavond begint in Venlo, op ,,Manresa", de dienst plichtigen-retraite om half 3. Con tributieboekje van de Vakbond en toiletartikelen meebrengen. Geen rozenkrans? Wij hebben ze voor U sterk en goedkoop HET WARENHUIS Hofstraat 10 Bekendmaking Burgemeesters en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen ingevolge art. 12 onder a der Winkelsluitingswet 1951 tijdens de kermis te Venray kom algehele onthef fing is verleend van de bepaling der Winkelsluitings wet 1951 en wel: op 1 en 8 Augustus a.s. van 8 tot 24 uur; op 2, 3, 4 en 5 Augustus a.s. van 18 tot 24 uur. Venray, 21 Juli 1954. Burgemeester en Wethouders vnd. Mr. A.H.M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. BEVOLKINGS-ONDERZOEK. liet Bestuur van de plaatselijke Afdeling van het Limburgse Groene Kruis maakt bekend, dat degenen die aan het bevolkingsonderzoek willen deelnemen en op Zaterdag 24 Juli a.s. nog niet in het bezit zijn gekomen van een oproeping, om zich te melden aan het Groene Kruisgebouw aan de Merseloseweg, in de gelegenheid worden gesteld hiervan onder opgave van naam voornamen, geboortedatum en adres mededeling te doen ten gemeen tehuize, afdeling n, waarna alsnog een uitnodiging zal worden toege zonden, of uitgereikt. VAK-DIPLOMA. Vanwege de Stichting Vakoplei ding Stacodoorsbedrijf werd te Vierlingsbeek het examen afgeno men ter verkrijging van het vak diploma Stucadoor. Hierbij slaagde de heer H. vd. Heuvel uit Venray. ZIEKEN-TRIDUUM De worst aan St. Clara is schijn baar te klein geweest, want op het Ziekentriduum was het weer zoda nig, dat de zieken practisch niet naar buiten konden. Maar het slechte weer deed toch geen afbreuk aan de prettige sfeer en stemming, die traditioneel begint te worden op het Venrayse Zieken triduum. De 143 zieken zijn gedurende deze dagen weer eens recht hartelijk ontvangen door de Zusters van Liefde en de talrijke helpers en helpsters hebben hun uiterste best gedaan, om het deze mensen nog eens echt naar hun zin te maken. De plechtigheden van een zieken triduum zijn altijd ontroerend en liet is Pater Gilbertus Lohuis wel toevertrouwd om deze dagen tot echt troostvolle dagen te maken voor de Venrayse zieken. Zo zijn deze dagen in de kapel en de gangen van Huize St Anna echt prettige en opwekkende dagen geworden, waarin als hoogtepunt van dit triduum genoteerd kan worden het bezoek van Vader Bis schop en Mgr. Pessers, O.F.M., de verdreven Apostolisch Prefect uit China. Drie dagen, waarin voor onze Venrayse zieken veel opbeuring, troost en nieuwe moed putten, dank zij het werk en de offers der gezonden. Wanneer de laatste Een tractor met ploeg, bestuurd door W. Nooyen uit Milheze is op de grens Rips-Venray op 'n tank mijn gereden. Het oorlogstuig ont plofte, vernielde de ploeg en be schadigde de tractor. De bestuur der werd tegen de grond geslingerd en liep gelukkig slechts enkele kleinere verwondingen op. A. Glaudemans, die meestal vlak achter de ploeg loopt, was op 't ogenblik van de ontploffing daar van 7 meter verwijderd. Met een andere arbeider werd hij tegen de grond geslagen, óók zonder ernstige gevolgen. De ploeg werkte voor de N.V. Grontmij. De ploeg, die 450 kg woog, werd met zo'n kracht uiteen geslagen, dat stukken ervan op honderd meter afstand werden teruggevon den. Katechismus groot en klein HET WARENHUIS Hofstraat 10 Moederretraite in Venray a.s. Dinsdag, Woensdag en Don derdag is de moederretraite in het pensionaat „Jerusalem". De deel neemsters worden verzocht vóór 9 uur op het terrein van „Jerusalem" aanwezig te zijn, ingang Eindstraat. Onder de H. Mis van 9 uur be staat gelegenheid om te Commu niceren. Men moet zelf boterham men meenemen voor heel de dag tot 5 uur. Ook 'n boek (godsdienstig) of 'n handwerkje voor de vrije tijd. die tijdens de Kermisdagen PRINSENHOF U biedt, vindt U in heel Venray niet. Plaats voor 500 personen. De huismoeders die zich voor de retraite op „Jerusalem" opgegeven hebben, kunnen allen meedoen. Ze krijgen geen verdere kennisgeving thuisgestuurd. Door de mededeling van de vorige week was niet bedoeld de moeders, die al grotere kinderen hebben, uit te sluiten. Er zal immers ook over de opvoeding van de grotere jongens en meisjes gesproken worden. Volharding, Vierlingsbeek, bestaat 40 jaar De voetbalclub „Volharding" te Vierlingsbeek, welke club voor de Venrayse voetballiefhebbers geen onbekende is, viert a.s. Zondag haar 40-jarig bestaan. Reeds verleden Zondag werden'in het kader van deze feestviering een tweetal wedstrijden gespeeld, n.l. Volharding-juniorenS S S junioren welke ontmoeting door de gasten met 50 werd gewonnen en als tweede, een elftal samengesteld uit de beste spelers van de gemeente Vierlingsbeek tegen Jan van Cuyk, welke met 40 werd verloren. En nu volgt a.s. Zondag, de eigen lijke feestviering. Die dag wordt begonnen met een H. Mis. Na ge zamenlijke koffietafel recipieert het bestuur van half 12 tot half 1 in het clublokaal. Om 2 u volgt dan 'n voorwedstrijd tussen de veteranen van Volharding en die van S.S.S., waarna om half 4 de eigenlijke jubileumwedstrijd be gint tussen de 2e klassers S.V.V. I en B.V.C. I uit Bilthoven, welke laatste club onlangs tegen het En gelse amateur-elftal Brendwood een —3 gelijk spel wist te behalen. Tevoren wacht de bezoekers van deze wedstrijd echter een evene ment, dat in onze streek nog wel niet is voorgekomen. De voor de wedstrijd benodigde shirts en ballen zullen n.l. gedropt wordendoor het vliegtuig P.H. N.E.O., hetwelk zal worden gevlogen door H. Thijssen uit Overasselt. Natuurlijk bestaat voor deze dropping grote belang stelling. Wij willen de bezoekers, die de wedstrijd gaan zien, dan ook ad viseren, tijdig op het terrein aan wezig te zijn. Van auto gevallen en gedood In Baarlo is een vijfjarig jongetje om het leven gekomen. Meteen van zijn kameraadjes had het ventje zich 's middags na schooltijd vast geklampt aan de aanhangwagen van een bestelauto toen deze in de Grotestraat wegreed. Bij het loslaten van de auto sloeg de vijfjarige Th. Grossens tegen het wegdek en werd dodelijk verwond. Een ernstig ongeval, gelukkig niet de dood tot gevolg hebbend, heeft zich voorgedaan op het landings terrein van de Venlose zweefclub. Daar werd een dertienjarige Ven lose jongen aan het hoofd getroffen door de vleugel van een tinnen- komend zweefvliegtuig. Wegens een ernstige schedelbasisfractuur werd aanvankelijk voor het leven van de jongen gevreesd. Venray zal op 24 en 25 Juli a.s., een groot aantal schuttersgilden door zijn straten zien trekken, en wel bij gelegenheid van het schut tersfeest van de schuttersbond Venray e.o„ te organiseren door het Zandakker (Gilde St. Jan). Dan zijn er weer kleurrijke uni formen en historische costuums. Het sierlijke en kunstige spel van het vendelzwaaien zal te zien zijn en aan belangstellenden zal op hun vraag wellicht de een of andere deskundige een verklaring geven van het verschil tussen muziek- trommen, dieptetrommen de eigen lijke gildetrommen. Men. zal de met zoveel trots ge dragen papepaaienhet schitterende koningszilver van dichtbij kunnen bewonderen, alsmede de oude en nieuwe vaandels. Het critisch oog zal de vaardig heid in het schieten kunnen keuren. En heel Venray zal die dagen kun nen genieten van folkloristisch feest, waaraan meer dan 30 verenigingen en gilden zullen deelnemen. Het St Jansgilde of het Zand akker, gesticht omstreeks 1600, heeft dit feest met zorg voorbereid. Want, aan het welslagen ervan is veel gelegen. Het gaat n.l. niet meer of minder dan om het voort bestaan van de vereniging, die werd j (esticht door een lid van de adelijke familie Van der Boyen, baron van Macken. Eens heeft dit gilde een bloeiend bestaan gekend; eens bezat het ook in onze prachtige parochie kerk een eigen altaar. En aan deze feiten uit de ge schiedenis, zou het gilde van van daag slechts nieuwe roem willen toevoegen, de oude eretitels uit het De vraag wordt dikwijis gesteld of een schutterij nog wel bestaans recht heeft. De een kent de ge schiedenis niet, de ander vindt het beneden zijn stand. En toch was het vroeger juist het schuttersgilde, dat zovele groepen en standen samenbracht, die nu vol wederzijds onbegrip langs elkaar leven of zelfs vijandig tegenover elkaar staan. Men vergeet, dat nog zeer onlangs een schuttersfeest te Margraten, bijna 50.000 bezoekers urenlang liet genieten van een der kleurrijkste optochten en hen opgetogen liet huiswaarts keren. Het was alsof er enkele uren iets van die rustige verbondenheid en die sterke eenheid uit de middel eeuwen weer levend was geworden in ons Limburg van de twintigste eeuw. verleden wil het bewaren en de vroegere privileges weer tot de zijne maken. Bestaansrecht van schatter ij en Wie nog gevoel heeft voor een echt feest, wie een kleurrijke op tocht of een stemmige processie nog kan bewonderen, hij beseft ook nog, dat een schuttersgilde of schut terij een levend, een bijna onmis baar element in onze gemeenschap is. Met onze fanfares en harmonieën weet Brabant en Limburg mede door zijn schutterijen een geheel eigen feestelijkheid ten toon te spreiden, die andere gewesten ons benijden. Geschiedenis Onze schuttersgilden moeten dan ook niet tot het verleden gaan be horen. Ze moeten levend blijven en we mogen ons niet blindstaren al leen op de geschiedenis, hoe rijk die ook is. Want de schuttersgilden kunnen werkelijk op een rijk ver leden terug zien. De eerste dateren uit de Middeleeuwen. Het waren verenigingen van bur gers, vaak van de voornaamste burgers, die zich toelegden op een geregelde beoefening van de wapen handel. Aan de gildebroeders werd de verdediging van de eigen haard steden en eigen gemeenschap op gedragen; zij hadden de zorg voor herstel van orde en rust in geval van oproer of tumult. Daarom wer den zij ook schutters genoemd, niet omdat zij zich oefenden in de han tering van het schietgeweer, maar omdat ze de kostbaarste aardse goederen schutten of beschutten. De kerk en haar goederen namen hierbij natuurlijk de eerste plaats in. Vandaar, dat ze dan ook in kerk of kapel, evenals vele andere gilden, hun altaar hadden. Ook in Venray was dit in vroeger tijden het geval. Iets van dit vrome ontstaan is nog blijven voortleven in 't feit, dat zij nog steeds optreden bij de jaarlijkse S acramentsprocessies. De oorspronkelijke taak van de gilden is nu door andere instanties overgenomen, maar de gedachte aan broederschap, aan onderlinge hulpvaardigheid aan opluistering van kerkelijke feesten is levend gebleven. En daarom moet het gildefeest slagen. Respect voor verleden, traditie en folklore moeten een aansporing zijn naar vermogen mee te werken. De geest die in de oude gilden heerste en die in de onze weer tot nieuw leven tracht te komen, is een geest, die we maar al te zeer ontberen. Of Venray hetzelfde élan op kan brengen als Margraten, of dat we onze schutterijen rustig laten uit sterven.... Dit Gildefeest kan dat bewijzen Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der Ster venden, in het St. Elisabeth- Ziekenhuis, onze innig geliefde vader, behuwdvader, grootvader en oom weduwnaar van Petronella Gertruda Strijbosch in de ouderdom van 87 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. Venray: Alb. Stevens M. Stevens-v. Meijel en kinderen M. Manders-Stevens L. Manders en kinderen Fr. Stevens A. S tevens-Jenniskens en kinderen Overloon: W. Giebels-Stevens H. Giebels en kinderen Venray: H. Stevens G. Stevens-Stevens en kinderen Oostrum: Th. Lemmens-Stevens G. Lemmens en kinderen Venray: A. Manders-Stevens M. Manders en kinderen M. Thielen-Stevens B. Thielen en kinderen Canada: J. Stevens Th. S tevens-Wilmsen en kinderen Delft: G. Stevens W. Nieuwenhuys Venray, 12 Juli 1954. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad op Donderdag 15 Juli te 9.30 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden. Te koop 2 jonge drachtige zeugen Wed. Janssen, Geijsteren. Te koop toom biggen M. Arts, Heidsepeelweg 32 Ysselsteyn groot- klein- of middendruk alle soorten HET WARENHUIS Hofstraat 10 van 9 t.m. 15 Juli 1954 GEBOREN: Verkoeijen Petrus G.C. I-Iagelweg G Goumans Maria L. W., Moostdijk 7 Swuste Bernard F. H., Kempweg 3 Mulders Theodora, Spurkterweg 5 v.Kessel Wilhelmina, Overl.weg 14 Keijzers Anna M. I. J., Ysselsteyn v.Gend Johanna, Pr. Beatrixstraat 2 OVERLEDEN: Jacobs Mathias, echtg. van Ebben E., 80 jaar, Zwarte Klef A 3. Stevens Gerard, weduwn. van Strijbosch Gertruda P., 87 jaar, te Overloon Maessens, Henricus H„ echtgen. van Mans, Maria E.H., 69 jr, land bouwer, Peelweg 6 Ysselsteyn ONDERTROUWD: v.d. Goor, Wilhelmus L.H., 32 jr, metselaar, Brunssum en Kupers, Maria P.A., 32 jr, Beekweg M 88a Mooren, Leonardus GJVL, 28 jr, leraar nijverheidsschool, Horst en de Ponti, Maria C.J.,28 jr,OirloE 21 Janssen, Frans J., 29 'jr, fabrieks arbeider, Horst en Thijssen, Johanna ~.G„ 26 jr, Maasheeseweg 44 Schelbergen, Franciscus G.R., 24 jr, eierverzamelaar, en Versleijen Theodora G.M., 23 jr, beiden te Oostrum GETROUWD: Vostermans, Hendrikus G.J., 33 jr, landbouwer, Meerlo en Muijres, Wilhelma B.M., 32 jr, Oostrum Kersten, Victor F.J., 28 jr, kan toorbediende, Holthees en Geurts, Petronella H.E., 23 jr, Buitenweg Zaterdag 24 Juli om 8 uur voor alle werkende Seniorenleden^ AGENDA: Opening. Notulen. Verslag Secretaris. Financieel ver slag. Verslag Kascommissie. Be noeming nieuwe Kascommissie. Bestuursverkiezing, aftr. C. Geurts, J. Kersten en Th. Hoedemakers, allen herkiesbaar. Verkiezing Elf talcommissie. Nieuwe candidaten reglementair opgeven bij het Bestuur. Trouwe opkomst wordt verwacht. Voor de gewaardeerde belang stelling, betoond bij het overlijden van onze dierbare Zuster, Behuwd zuster en Tante Jeanne Vermeulen betuigen wij onze hartelijke dank. familie 1$ ei meuten Venray, Juli 1954. Dankbetuiging. Voor de geweldige belangstelling en het enorm aantal hartelijke ge lukwensen bij het behalen van de le prijs in de Superieure afdeling op het Concours in Huissen, 23 Mei 1.1., zeggen wij langs deze weg hartelijk dank. Loodgieters, fitters en rijwiel herstellers kunnen hun vacantie- bonboekjes t.m. 21 Juli inleveren bij J. POELS, Rijwielhandel, Ven ray. T« koop Best maalkalf Wed. G, Camps, Oostrum Heden Zaterdagavond 8 uur in Hotel De Keizer. Toegankelijk voor iedereen. Tevens gelegenheid tot inschrij ving van nieuwe leden. HET BESTUUR Te koop Kaptein motor 125 cc in goede staat. H. Hawinkels. Te koop bromfiets Kaptein Mobylette in goede staat, en een Bouvier 4m, H. van Meijel, Merselo M 54. Te koop best werkpaard Stationsweg C 16, Oostrum. Te koop 10 biggen P.H. Rongen, Vredehoeve B 26 Te koop wegens plaatsgebr. 10 witte pullen tegen de leg, guste koe (keuze uit twee) een met 22 1. melk, A stal. P. Arts, Lieseven L 48. Te koop hand-wasmachine 100 I. Evers, noodwoning Kempweg. Te koop toom biggen P. J. Michels, M 33 Merselo. Te koop partij biggen J. Poels-Bouten, Weverslo M 85. Te koop geschikt voor aspergeteelt, gelegen te Merselo, Laagheide. Adres bureau van dit blad. Te koop nieuwe aardappelen 10 ct. per kg. G. Bongers, M 99, Beek-Merselo. Te koop een maalkalf en vet beest H. de Mulder, Merseloseweg M 3. Te koop een koe 151. melk, 25 pullen a.d.leg en een wanmolen, bij J. Litjens— Direks, GerardushoeveH38aVeulen TE KOOP 2 tomen biggen Th. Strijbos, CastenrayF 14. Te koop café-buffet, kozijnen, deuren en ramen J. M. Schaeffers, Schoolstraat Coopmans' Zaadhandel heeft voorradig voor groenvoer en groenbemesting Serradella, Incarnaatklaver, Herfstknollenzaad in 3 soorten, enz. In planten: late Bloemkool, Glas- koolrabi-, Boerenkool- en nog wat Wintersavoyeplanten. van Nederland (Handboog) Zondag 18 Juli op de doelen van „St. Oda" te Venray Kamp door 36 van de beste schut ters van Nederland. Hartelijk dank aan de H. Antonius voor verhoord gebed. GEVRAAGD Vast werk. Ketelfabriek Muvero, Oostrum Wij wikkelen en repareren vlug en goedkoop, onder volle garantie. H. HAWINKELS, VENRAY VERLOREN op de weg Venray- Maashees dekzeil van vrachtauto Tegen bel. t.t.bez. bij vd Beuken, Schoolstraat, Tel. 226. VERLOREN lichtgrijze ceintuur van herenregenjas tussen Leunen en Ysselsteyn. H. Michels,Ysselsteyn hebben recht op een goede behan deling. Wij doen dit pijnloos. J. H ENDRIKX, Grotestraat 5 Zaterdagavond 8 uur THEORIELESSEN in Hotel De Keizer. gevraagd, die goed kan oculeren en enten en geschikt is als mees terknecht op te treden. Goede toe komst. Loon naar bekwaamheid. Gooiland Nurseries, Naarden. GEVRAAGD een dagmeisje Wed. P. Hendrix, Patersstraat 9 GEVRAAGD net meisje voor d. en n. in gezin met 3 kinderen, met huise lijk verkeer. Heibeek 87, Venlo. GEVRAAGD halfwas kleermaker zo spoedig mogelijk. Adres bureau dezer. GEVRAAGD Bouwbedrijf Akerboom, Eindstr. 19 GEVRAAGD met diploma Mulo of H.B.S., voor kantoorwerkzaamheden hier ter plaatse. Br. onder nr 157 bureau van dit blad. Huisnaaister gevraagd Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor direct net meisje voor huishouding eventueel ook voor administratief werk. Rijwielhandel A. Gooren, Merseloseweg 12b Biedt zich aan net meisje 16 jaar voor burgergezin, lief v. kinderen Adres bureau van dit blad. Ten behoeve onzer nieuwe ope rette zoeken wij het complete piano-uittreksel van van Joh. Strauss, of stukken hier uit. Hij die ons het complete werk bezorgt, wordt beloond met een fles champagne. Opgave aan secretaris Operette vereniging „Polyhymnia", Eind- straat 27, tel. 579. ATTENTIE OPRUIMll Wij ruimen op tegen zeer verlaagde prji Schoenen w.o.:^e Schoenhandel Reparatit Heden begint 10 pet. korting op allen LEUNEN- Stomen en Verven (i Uw adres voor prima SPARTA bromfietsen weer uit voo€t voor de week van 16 Juli22 Juli heerlijk zacht van smaak 20C" In de Psychiatrische Inrichtit. te VENRAY kunnen geplaatèn Naast vrije kost en inwoning, vrije bei e aanvangsalaris toegekend per maand, f 53.5) matige verhoging na de examens. Verder kioj Diploma B. Schriftelijke sollicitaties te rich B Sportrijwielen, Kilometertellers, Sfcc 3versnellingsnaven, Lampen, geru a en andere rijwielonderc Telefoon 381 Grote partij COSTUUMSTOF f 50.- beneden normale prijs, Ook aparte broeken. Eet- Koffie- Theeserviezen, Gebakstellen, Compotstellen, (door en door vlekvrij), kop en vleesschalen, kommen, nesten s vormen, bierglazen, borrelgli a emaille- aluminium- plast ei Byouterieën, Lederv Grotestraat Tel. 601. Alles wordt Degene die Zondag jl. een biljartbal heeft meegenomen, gelieve deze terug te bezorgen Schoolstraat 3. fsl is iets waarvan uw kleinkinderen i ir hebben. Wij leveren alleen door de I Naaimachinehandel erkende merken re Handmachines, Trapmacliitn Étagères voor huishoudt lil naaisters en kleermakers d Zig-Zag en Industriemachf'. machines. Vakkundige reparaties al Grotestraat 10

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2