t t Divanbedden en Ledikanten Debr. van Mil naaisters! leerling-naafe] CAPPELS'3 naar EBBERINf naaisters en léir naaister Q. veipeiHZinqen net dagmeisje Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN ff. Spreeuwenberg-Vcrvonrt A. Loonen-ffilms Gymnasium I.C. K.A.B. bedevaart naar Kevelaer Prei- en Sprnitkoolplanten Preiplanten Iedere foto R.K. dienstbode Loopjongen Net dagmeisje gevraagd hulpbesteller een timmerman Bakkerij m. winkel transpirerende voeten RUTRANEX Drogisterij WIM POUWELS Maaien en dorsen H. CAMPS ommunt P. Hendrix Bazar tyat 524a Ned. Staqte M. SCHEEFHALS, Hoersti IfldaalwaUH^aêdek Ufc AGENT-BEZOR flinke Magazijnbetie Confectie-atelier Fr. Bei Maak zelf nw jam Drogisterij WIM POUWELS Verdrinking Bij nader onderzoek inzake het verdrinkingsgeval van A. H. uit Merselo. is gebleken, dat het slacht offer, dat behoorlijk zwemmen kon, vermoedelijk door de kou bevangen ls en tengevolge daarvan, is ver dronken. Benoemd Met ingang van 1 September a.s. ls benoemd tot leraar in de Duitse taal en letterkunde, aan de R.K. H.B.S. te Hoensbroek, onze vroegere dorpsgenoot Johan Zwitserlood. Aan de Landbouwschool te Venray, werd benoemd de heer de Ponti, thans onderwijzer te Merselo. Bekendmaking Burgemeesters en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken- kens, dat de raad van deze gemeente in zijn openbare vergadering van heden heeft besloten met ingang van heden een wachtverbod vast te stellen voor de westzijde van de Patersstraat. Venray, 29 Juni 1954. Burgemeesters en Wethouders vnd. A.H.M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. Volksconcert Het concert, hetwelk door de Harmonie van Venray zou gegeven worden op 4 Juli a.s. op het Hen- senlusplein, is uitgesteld tot Zondag 29 Augustus a.s. Zelfs in de oudste geschiedenisbronnen treft men voortdurend aanwijzin gen, dat wijn ter versterking aan zieken en herstellenden werd aan geboden. De faam van de wijn is zo oud als de wereld. Meer dan 40 jaren brengen wij de bekende PLEEGZUSTER BLOEDWIJN in de handel, waaruit tienduizen kracht en energie putten. Waardevolle opbouwstoffen zijn aan een heerlijke wijn toegevoegd. Voor zieken en herstellenden een belangrijke factor in het genezings proces. Voor ouden van dagen net dat opklkkertje dat ze nodig hebben. ®PleegzusterBloedwijn werkt sterk bloedvor mend en zenuwverster kend. In het jachtige tempo van vandaag ook voor U een bron van extra energie. Vraagt vandaag nog aan Uw apo theek of drogist zo'n fles vol le venskracht. (Ingez. med.) Broeder Arsenius Meers OFM f In het Patersklooster overleed Donderdagavond 1 Juli, de Eerw. Broeder Arsenius (Albertus, Johan nes, Pierre, LouisMeers. Hij werd geboren 1 April 1900-te Amsterdam en trad in 1923 in de Orde van de Minderbroeders. Vele jaren woonde hij te Venray op het Gymnasium en in het klooster. Ondanks jaren lange ziekelijke gesteldheid, ver richtte hij vele nuttige bezigheden, zijn tijd doorbrengend in arbeid en veel gebed. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand Juni 1954, ingelegd f 48.235,25, terug betaald f 56.152,82. Geslaagd Voor 't banketbakkersdiploma gemengd bedrijf, slaagde teHeerlen. de heer M.P. Claessens, Grotestraat. Bij de Eerw. Zusters te Over- loon, slaagden voor het diploma costumière en lingerie. Costumière: Maria Vermeulen, Gerda Jansen, Miep Tacken, Miny Schaeffers, Mientje Janssen uit Venray; Lies v.d. Sterren, Heide; Marietje Arts, Martha Litjens, Anny Gielen, Merselo; Truus Michels, Ysselsteyn; Drina Verstegen, Anny Rutten, Smakt; Betsie Voermans, Dora Claessens, Doortje Martens, Leunen; Maria Pennings, Anny v. Mil, Drina Eibers, Tiny Hendriks Overloon; Lingerie: Anny Kersten, Anny Lamers, Tiny Dijkmans, Mientje Verhaegh, Toos v. Gerven, Truus v. Treek, Thea Flinsenberg, Venray; Liesvd. Sterren, Toos Gielens Heide; Dora Claessens, Doortje Martens, Leunen; Tony Janssen, Martha v. Vegchel, Merselo; Trees Stappers, Mientje Deriet, Miny Hendriks, Truus Wilmsen, Gerry Henckens, Nelly Hendriks, Overloon; Marietje Sijmons, Maashees; Miny Vloet. Westerbeek; Leny Cuypers, Geijs- teren. Nu 'n goede Parker Ballpen PARKER, 's werelds beste vulpen- fabriek, brengt thans ook in Neder land de zeer bekende PARKER BALLPEN met een ongekend grote vullingen verschillende dikten van de kogel. Keuze in blue-black, blue, green en red inkt. Onder volle garantie. f 14.50 fa. v.d. Munckhof heeft ze...... PAROCHIE YSSELSTEYN 4e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm 8.15 lm t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand en de H. Gerardus; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis t.e.v. H. Bonefatius; 2.30 lof; collecte voor de Oostpriesterhulp. Maandag: 8 u. gez. jgt. v. Maria v. LipzigWillemse. Dinsdag: 8 u. lm v.d. overl. fam. Heidens—Smits. Woensdag: 8 uur lm Gerard en Willy Puts. Donderdag: 7.30 lm voor Emilia Smeets-Janssen en Gerard Smeets. Vrijdag: 7.30 lm v.d. overl. fam. ClaessensMuyzers. Zaterdag: 7.30 lm voor Willem Jacobs; 7 iu Marlalof. Paardenfokdag in Horst Het grote jaarlijkse evenement voor de Noord-Limburgse Paarden fokkers de paardenfokdag in Horst zal dit jaar op Dinsdag 6 Juli gehouden worden. Ook dit jaar is het aantal in schrijvingen weer zeer groot en de keuringsnummers bedragen er liefst 321. Niet alleen bestaat grote belang stelling in Noord-Limburg voor deze fokdag, maar reeds nu is gebleken, dat zowel uit binnen- als buitenland vele bezoekers aanwezig zullen zijn. Men verwacht zelfs Ministriële belangstelling. Wilde zwijnenjacht in Noord-Limburg De strijd tegen de wilde zwijnen, die in troepen van 20 a 30 stuks des nachts uit het Reichswald ko men afzetten en die in dit seizoen blijkbaar hun operatieterrein in de rijke Ottersumse akkers, welke in en om de buurt van het Ven te Ottersum, zijn gelegen, hebben ge kozen. duurt nog steeds onvermin derd voort. Bijna iedere nacht betrekken jagers de wacht in de kilometer lange uitgestrektheid van het terrein waar vooral de aardappelen een ge liefde versnapering voor de dieren zijn. Dinsdagnacht was het weer raak. De jager Th. Arts wist een zeug van 140 pond neer te leggen, ter wijl zijn collega Th. Ehren een zeug van 70 pond schoot. Een aantal wilde zwijnen-biggetjes, dat zich in de korenvelden verstopte, wist tenslotte te ontkomen. Waarborgfonds voor hagelschade De regering overweegt een waar borgfonds op te richten om de slachtoffers van het noodweer, dat op 19 Juni Zuid-Beveland geteisterd heeft, aan credieten te helpen. Deze mededeling deed de minister van Landbouw, de heer Mansholt, Woens dag in de Tweede Kamer tijdens het vragenuurtje. De totale schade bedraagt rond drie millioen. De oogst van ongeveer 600 hectaren werd geheel of voor een groot deel vernield. Tour de France Al ligt 8 Juli, de datum van de start van de Tour de France 1954 in Amsterdam, dan ook nog bijna een week in het verschiet, toch beginnen in de Nederlandse hoofd stad de voorbereidingen zichtbare vormen aan te nemen. Hier en daar in de stad zijn reeds bordjes te vinden, die de route naar het Olym pisch Stadion aangeven en Dinsdag ochtend begon met het opzetten van tenten buiten het Stadion, om er zeker van te zijn, dat het de ren ners bij hun aankomst in Amster dam voor het grote avontuur niet aan verzorging zal ontbreken. Tweeling-kuikens Uit een kippenei kwamen te Den Burg (Texel) in het kippenhok van de heer Van der Meer, twee kuikens tegelijk te voorschijn. Geleerden zeggen, dat zoiets althans in Ne derland nog nooit zou zijn voor gekomen. De kuiken-tweeling, die iets klei ner is van formaat dan de andere kuikens van hetzelfde broedsel, heeft aan het uiteinde van de snavel een licht plekje. De diertjes zijn voor de speciale gelegenheid onder de hoede gesteld van een kunstmoeder. De vorige herfst heeft men in Engeland een proef genomen door 260 eieren met zgn. dubbeldooiers te laten uit broeden; resultaat van al dat pogen was slechts één tweeling. Kind ernstig gewond door projectielen Woensdagmiddag is het negen jarig zoontje van de fam. T. uit Wellerlooi ernstig gewond. Het jongetje dat op weg van school naar huis was, moet langs de weg een aantal projectielen gevonde hebben. Het kind heeft daarmede kennelijk gespeeld. Plotseling moet een der projectielen tot ontploffing zijn gekomen met het noodlottig gevolg, dat het kind met bloedende ver wondingen aan gezicht en handen naar het ziekenhuis te Venlo moest worden overgebracht. VERSIERING 20 Juni trok de processie weer uit. Eeu rondtocht van Ons Heer door de kom van het dorp. De vlaggen hingen uit en in de deuren en ramen stonden de mooiste bloemen, als een stille hulde aan Hem, die heerser is over ons allen. En langs de straten heeft men de officiële versiering geplaatst. Schots en scheef staan de half ge verfde paaltjes in de betonnen voet. Sommige mensen hebben er bloe men ingezet, anderen weer niet. En op plaatsen, waar men niet heeft betaald, wordt de rij zo maar op eens onderbroken. Wat vuile vlaggetjes proberen nog een enigsinds fleurige noot aan het schamele geheel te geven, waar 's avonds te voren de baldadige jeugd al niet af kon blijven. Dat men na de bevrijding niet direct het beste kon krijgen, is logisch, maar nu toch meer nor male tijden terugkeren, wordt het toch wel tjjd, dat deze versiering niet alleen wordt opgeknapt, maar ook verbeterd. GEVRAAGD voor Va dagen, in klein gezin Adres bureau van dit blad van 25 Juni t.m. 1 Juli 1954 GEBOREN: Jenniskens Wilhelmus, Leunen K70 v. Cuijck Johannes, Beekweg M 88 Achten Lamberdina, Leunen K 24 Smits Maria, Maashese weg 49 Kruijsen Maria, Grote Markt 15 van Rijt Johanna, Broekweg 11 Oudenhoven Antonius, Deken Thielenstraat 20 GETROUWD: Alders Petrus J., 43 jr, landb., Vierlingsbeek en van Aarssen Maria A. M. J., 30 jr, Venray. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons derde dochtertje en zusje MIEKE B. A. M. KRUYSEN P. M. F. H. KRUYSEN-PEETERS WILBERT HILDE BERNADETTE Venray, 28 Juni 1954. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de talrijke blijken van belangstelling bij ons Gouden Huwelijksfeest. Bijzonder dank aan de Gezins verzorgsters, Venrays Harmonie, Garage van Haren, de Geestelijk heid, alsook aan de buurt voor de prachtige versiering. H. Huisman-Vermeulen Veltumseweg L 74a Dankbetuiging. Mede namens kinderen en klein kinderen betuigen wij onze harte lijke dank voor de mooie versie ring, vele gelukwensen en cadeaux bij ons Gouden Huwelijksfeest. Speciaal dank aan Heren Geeste lijken, de buurt, verenigingen en allen die hebben medegewerkt deze dag voor ons tot een onvergetelijke te maken. Ysselsteyn, Juli 1954. Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan de Brandweer van Venray, aan de buren en aan allen, die zo krachtdadig hebben geholpen bij de brand, die mijn gezin getroffen heeft op Vrijdag 18 Juni j.l. J. Claessens Boshuizen C 61 (In plaats van kaarten) Hartelijk dank, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele blijken van belangstelling bij ons 50-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Gasstraat 2 De leveranciers en allen, die nog iets van de studenten te vor deren hebben, worden verzocht vóór of op 10 Juli hun rekeningen in te dienen bij Pater Econoom wordt wegens te geringe deelname per bus, uitgesteld tot nader te be palen datum. Men kan zich nog op geven tot 18 Juli a.s. bij H. J. van Gerven, Merseloseweg 12a. Te koop best maalkalf en een koe 15 Juli voldr. of een guste koe met 10 1. melk A. Engels, Merselo Endepoel B 31 Te koop partij biggen J. Flinsenberg, Merselo N 24. Te koop toom biggen W. Claes, Heide. Te koop bromfiets merk Solex Vlakwaterweg 6. Te koop 2 tomen biggen en 4 dragende varkens L. vd Pasch, Overloon C 259. Te koop prima foklammeren Leunseweg 1. Te koop koelkast 1000 It in bedrijf te zien, en ruw ijsmachine met motor alles in prima staat. Adres bureau van dit blad. verkrijgbaar bij P. J. v.d. Putten, Kruisstraat 10. Te koop 4 biggen C. Cremers, Steegshroelt I XG. DE KAPPER KAPT KNAP.... en iedereen zal dit ogenblikkelijk toegeven. Niettemin wil in grote gezinnen het regelmatig knippen van de jeugd nog wel 'ns financiële moeilijkheden geven. Welnu, met 'n haarsnijmachine kunt u zélf de coiffure van de jongens verzorgen. Wij hebben goede tondeuses voor u en natuurlijk kunt u ook rekenen op onze deskundige voorlichting. J. Coenen-IIoutackers vanaf heden verkrijgbaar. Elk kwantum leverbaar. Verheijen's Zaadhandel Leunen Telefoon 550 Voor 'n Overall naar EBBERINK, Marktstraat 5 past het mooiste in de nieuwste Fotolijstjes met spiegelrand. Zie etalage Alleenverkoop P. HENDRIX BAZAR Grotestraat Telefoon 601 GEVRAAGD voor dag en nacht. Mevr. Kramer, Delistraat 11. Nijmegen gevraagd. J. Coenen-Houtackers GEVRAAGD net meisje 14-15 jaar voor huish., voor hele dagen. Br. onder nr. 17 bureau dezer. GEVRAAGD voor direct bakkersknecht Bakkerij C.Verhoeven,Vierlingsbeek J. Goumans, Kempweg 15. GEVRAAGD in bezit van rijbewijs of bereid tot chauffeur opgeleid te worden. Stoomwasserij De Peelparel. Aanmelden Zaterdagsmiddags of 's avonds na 8 uur Kempweg 15. GEVRAAGD die zelfstandig kan werken. J. Raedts, aannemer, Oostrum. GEVRAAGD meisje voor d. of d. en n, Mevr. Smits, Schoolstraat. In de kerk laten liggen zilveren rozenkrans (huwelijksgeschenk) Tegen bel. t. t.b. Hoenderstraat 22. Aan hetzelfde adres te koop een riemschijf Biedt zich aan meisje voor d. en n. als hulp in de huishouding, Adres bureau van dit blad. Nog gelegenheid om een paar beesten te weiden of 40 a. gras te pachten om te beweiden. C. Vink, Brukske. Te koop woonhuis en behoorlijke tuin Vrij të aanvaarden half Aug. Voor flinke werker uitstekende kansen. Adres bureau van dit blad. Te koop een vaars 17 I. melk met vaarskalf, tbc vrij P. van de Ven, Oirlo. Te koop toom biggen A. Gerrits, Smakt. Te koop oude Holl. pannen, deuren, glasramen en balkhout. K. Jacobs, Heuvelstraat 11. Te koop drachtig varken 15 w. L. Weijs, D 52 Oostrum. Te koop bijna voldr. JvR zeug H. van Osch, M 100 Merselo. Te koop 10 ha rogge op stam in de Vredepeel kavel 6. L. Poels-Peters, Merselo M 29. Te koop partij biggen Wedi Verschuuren, Overbroek. Te koop vroege eetaardappelen A. Hellegers, Leunen K 72. Te koop wandelwagen Stationsweg 21. Geen last meer van mits U een goed middel gebruikt. is onschadelijk, verstopt de poriën niet, geeft U een heerlijk fris gevoel Tel. 556 Langstraat- hoek Henseniusstraat van alle granen Prijs op aanvraag. Grote partijen reductie. Tegen 20 Juli een arbeider gevraagd. Aanbevelend, G. VAN SOEST Loondorsbedrijf Stationstraat 25 De stroom optische recepten die bij ons binnenvloeit is het beste bewijs voor het vertrou wen dat arts en patiënt stelt, in onze vakkennis en securiteit als het om brillen gaat I Erkend Opticiën Gero wordt jjooit alledaags Al gebruikt u het elke dag: Gero wordt nóóit alledaags. Sterker nog: u zult het elke dag meer waarderen. En zo is het, want wat is er mooier dan Gero Zilvium of wat is er practischer dan Gero Zilmeta tafel gerei..? En dank zij onze niet-alles- ineens methode behoeft u niet te wachten tot u een volledige cas sette kunt aanschaffen. Laat: u daarover vrijblijvend inlichten dooi de zaak met de grootste Gero-col- lectie. Dat is J. Coenen-Houtackers De wanhoop nabij Heeft U corset na corset gepro beerd en alleen maar teleurstelling geboekt Wanhoop niet, tiendui zenden vrouwen over de gehele wereld ontdekten reeds, dat CAMP het elegante Amerikaanse corset, voor haar geknipt was. CAMP maakt U fit en elegant. CORSETTEN EBBERINK Marktstraat 5 Profiteer nog van de extra aanb. in Communieschilderijen flinke maat vanaf 95 ct. Zeer grote maat 1.75. Verder grote en voordelige keuze in: Dagmissaais, Zondagsmissaais, Kinderkerkboekjes, Rozenkransen ook alpacca en zilver, Prentjes, Kettinkjes met kruisjes, Medailles, Dejeuners. Grotestraat Telefoon 601 Uitsluitend betrouwbare fabrikaten Ipersoons vanaf 24.75 Sleemodel vanaf 29.75 2persoons vanaf 47,50 Interieur Bovenmatrasstellen Ipers. met kapok kussen vanaf 69.75 2pers„ kapok kussens 119.75, 172.- Kapok Matrasstellen Ipersoons, compleet 123.50 2persoons, la Damasten 158.-165.- Matrasdekken, ongevuld 3.- 3.25 4.- Matrasdekken gevuld 6.50 7.- 8.50 Textielhandel PALTHE-depot Holstraat 2 vh. la. Winters Voor Uw medeleven, betoonjet c lijden van mijn inniggcliefde ffjetui mijn oprechte dank. MILL, Juni 1954. Begin verkoop der nieuwe l&ma Eerste trekking op 26 J54. Debitante Ned. Staatslot! Vraagt ons gratis I.D. Premieboekje 1954. vraagt voor haar bedrijfsbureau (voorltfel k: te Utrecht) Moet accuraat kunnen werken enpen. Goede sociale voorzienii GEVRAAGD voor het vervaardigen van herenpantalons e|irs. Confectie-atelier Thijssen-KISta; Wilhelminastraat 2 P. DE GRUYTER vraagt voor verkoop en bezorging in beiyon (Venray en omgeving Jaarinkomen f 2750,- tot f Leeftijd niet boven 30 Voor een goede kracht is uitstek i weggelegd met opname in het Pt Tevens gevraagd Gelegenheid tot solliciteren op Ma Juli in ons filiaal Grotestraat Venray. Ejke sollicitaties aan hetzelfde f tie 'ends. vraagt tegen goed loon. Aanmelding dagelijks ten kantore Merseloi 0 Kwaliteit Pasvorm Spotprijzen Zie etalages. In 10 minuten kookt U zelf de heerlijkste jams met OPEKTA. On beperkt houdbaar. Koopt uw ingrediënten bij de vakman, uw drogist, dan weet U dat U zuivere producten koopt. LANGSTRAAT-HOEK HENSENIUS- Tel. 655 STRAAT Camp en Anwest B-H's EBBERINK, Marktstraat 5 NS 10 KOkS WASH CEfU

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2