pis Zieken-Triduum. Het kleuteronderwijs in Venray SPORT S«F'™N oiroci506°2 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIjlRp^R KWARTAAL0}' L25 Bolteo Veor«y f 1.48 I Ook i\rd.-Limbnrg moet TBC vrq worden 1 Overbevolkte klaslokalen Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum Zaterdag 19 Juni 1954 No. 24 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT 'T Hf kleding wint -t PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN LUiarcv-i it. v EEN RIJK BEZIT J—wmmHmmmmm E Bevolkingsonderzoek te Venray in voorbereiding Men weet het, iedereen weet het; de besmetting met jg y t.b.c. brengt nog steeds voor de lijders zelf, maar weinig minder in hun gezinnen een ellende, die moeilijk te be- g 1 schrijven valt. Ofschoon er, dank zij mede en vooral het 1 werk van het Groene Kruis enorme vooruitgang te bespeu- ~L ren is, dienen wij ons toch wel te realiseren, dat er op 't g ogenblik nog ?n honderdduizend landgenoten door de ver- radelijke ziekte gedwongen zijn in 'n sanatorium, 'n zie- g I kenhuis of thuis te kuren. Wat 'n zee van ellende schuilt er achter dit cijfer: p 100.000. Helaas: Noord-Limburg heeft daarvan 'n nog vrij H hoog percentage en het is dan ook een prachtig initiatief g van het Groene Kruis om te trachten door massaal onder- g H zoek ook in in deze streek de ziekte volkomen de kop in g p te drukken. Het bevolkingsonderzoek op tuberculose, waartoe in g M Venray thans de voorbereiding parochie-gewijs in volle gang g H is, dient de belangstelling te hebben van alle inwoners g zonder uitzondering. g ff Nadat wij in ons blad gewezen hebben op het nut, M beter: noodzaak ervan, zullen we thans niet in herhaling g vervallen. Slechts willen wij onze lezers opwekken een ge- g M willig oor te lenen aan de huisbezoekers en huisbezoeksters g Ij die in deze dagen huis aan huis de mensen tot deelneming g g komen opwekken M Ij Het is van het grootste belang; voor ieder persoon- g g lijk en voor de gehele gemeenschap. Moge de gezmshoof- g den zich in deze hun grote verantwoordelijkheid bewustzijn g g en bedenken, dat enige moeite en 'n financieel offertje niet g |i opwegen tegen het heil, van een algemeen onderzoek. g Het programma in de gemeente Venray luidt als g 1 volgt: Oirlo 28 en 29 Juni, Oostrum 29 en 30 Juli, Mer- g 1 selo 1 en 2 Juli, Castenray 2 Juli, Leunen 5 en 6 Juli. g g Veulen 6 Juli, Heide 7 Juli, Ysselsteyn 8 en 9 Juli, g Venray Kom 12 t/m 16; 19 t/m 23 en 26 t/m 29 Juli. fl Immbbm inn in i iMtuT mimiiiiu.iin.imi 11 m mm un mmm Geen medelijden maar dankbaarheid Er wordt hard gewerkt aan ons Triduum, maar veel mensen doen dat uit medelijden met onze zieken en dat is mis, helemaal mis. U moet voor de zieken veel over hebben uit dankbaarheid. Wat meent U, is ziekte, pijn, een raadsel, iets zinloos? Zou alles in het leven betekenis hebben en de zieke, het lijden, pijn niet? Wie met het lijden in aanraking komt, overal waar zieken zijn, waar geleden wordt, hij weet, dat het lijden niet zinloos is. Hij voelt het: 'o zieke, 'n lijdende mens heeft wijding om zich heen. Een zieke heeft iets eerbiedwaardigs. Alleen een lompe bruut ontgaat het, dat hier een roeping wordt vervuld. Het lijden mag U gerust een verschrikkelijke uitverkiezing noemen maar een uitverkiezing is het. In de ongeziene maar zeer werkelijke orde van het bovennatuurlijke, achter de schermen van het wereld gebeuren, in het hart van het wereldleven, wordt hier een tegenwicht geboden aan een verschrikkelijke dreiging, aan al het kwaad. Ja lijders, zieken die eindeloos, eindeloos moet liggen, wij kunnen uw lijden niet beschrijven, maar we begrijpen er toch wel iets van. Gij voelt U als afgedaan en nutteloos onttrokken aan het proces der wereldwording, maar vergist U niet. U bent de grootste, de beste, de edelste en meer dan wij die gezond zijn en met veel branie een weg banen door het leven. Gij zijt meer dan de uitvinder, de ontdekker, de knappe, de geleerde. Gij zijt het die de wereld beter maakt. Ziekte, is dat erg? Eigenlijk is het een schone uitverkiezing. Weet U wat erg is? Mensen die ondergaan in zonde, mensen die God uit hun leven willen bannen. Zo'n ongelukkige bekerenis de mooiste taak die een mens vervullen kan met Gods genade. Dat is uw taak en de zin van uw lijden arme, gelukkige zieke. Wij gezonden danken U. Hebben we niet genoeg gegeven we zullen méér geven. Wordt er een beroep op ons gedaan, we zullen helpen met de kracht van onze armen, met onze auto, als we er een hebben met alles. Alle gezonden voor alle zieken niet uit medelijden maar Uit dank baarheid. P. BEATUS. Iedere dag stappen in Venray- kom 240 peuters de straat op om zich naar de bewaarschool te be geven. Begeven is misschien een deftig woord, want het grootste deel van de weg wordt al spelend afgelegd en als Mère Theodora liaar belletje rinkelt, dan is het dikwijls haasje-rep-je om nog op tijd te komen. Die 240 peuters volgen dan de „voetsporen" van de ontelbare andere Venrayse peuters, die ge durende meer dan 100 jaren hun kleuteronderwijs hebben gevolgd bij de Zusters Ursulinen, welke hier mede een pracht stuk werk hebben verricht, waarvan de paedagogische en sociale betekenis wel nooit te hoog kan worden geschat. ARMENSCHOOL De Venrayse kleuterschool is feitelijk ontstaan uit een armen- schooltje, dat de Zusters Ursulinen indertijd hebben opgericht voor de kinderen van arme mensen, die toch ook onderwijs moesten hebben, ondanks het feit, dat de ouders het niet konden betalen. Toen later het Lager Onderwijs behoorlijk werd geregeld, bleven de kleintjes onder de zes jaren achter in de bewaarschool. En voor dit soort onderwijs was niets geregeld. De Zusters moesten niet alleen hun werkkracht gratis ter beschik king stellen, maar ook hun gebou wen, hun materiaal enz. en jaren en jaren lang hebben de Zusters dit werk geheel gratis gedaan voor de Venrayse gemeenschap. Toen echter ook de Venrayse kinderen in last en aantal groeiden is omstreeks de vorige oorlog de somma van 1 gros per maand ge vraagd aan de ouders. Veel later is dat 20 cent per maand geworden, nog later 25 cent, totdat tenslotte na deze oorlog f 2.50 per maand moest worden gevraagd. Een gemeentelijke subsidie bracht na de oorlog verder enige verlich ting van de kosten maar niet vol doende om de onkosten te dekken van Zusters, leken, gebouwen, materiaal enz. Want 240 peuters, verdeeld over 4 klassen hebben op het ogenblik 5 leerkrachten tot hun beschikking, die toch ook een dragelijk salaris moeten verdienen, terwijl ook het lesmateriaal geld kost. Om van gebouwen, licht, verwarming e.a. dingen maar niet te praten. En naast die 240 peuters staan er nog minstens 200 te dringen. Want die 240 zijn alleen de vijf jarigen, de vierjarigen zijn al lang niet meer aan bod gekomen. Het zal iedereen duidelijk zijn, dat dit langzamerhand een ondra gelijke toestand wordt. Want niet alleen wordt het werk, het zware werk, van deze leer krachten, de school en de uitrusting slecht betaald, maar bovendien zitten bijna 200 Venrayse moeders met het probleem, wat ze toch moeten aanvangen met hun vier jarige kinderen, die nu zijn over geleverd aan de straat enz. En dat is geen goede leerschool, want men rekent nu op de kleuterschool al op 3 maanden om de nieuwe lingen weer in het oude vertrouwde gareel te krijgen. Wat is nu de oplossing van al deze problemen. Dat is kort en goed de zgn. Kleuterwet. KLEUTERWET De Regering heeft tot op heden nog geen cent besteed aan het kleuteronderwijs, met uitzondering dan een krats voor de Inspectie. Inspecteren doet men namelijk wel en men maakt wel opmerkingen, dat onze Venrayse peuters in vier lokalen zijn ondergebracht. Dat moesten, volgens dezelfde inspectie er minstens 6 zijn, met verder een groot speellokaal en een nog groter speelterrein, welke laatste hier eveneens ontbreken. Maar dat is tot op heden alles. Het ontwerp van deze wet ligt nu vier jaren ten departemente ge reed. Minister Rutten is er mee begonnen en zijn opvolger Minister Cals is er ook al twee jaren mee bezig en geeft al de goede raad om toch maar vast te beginnen, maar door allerlei oorzaken is er tot heden nog steeds niets van deze wet gekomen en de laatste mede deling is, dat het wel 1955 zal worden voordat ze in de Kamer komt. Door deze wet zal evenals bij het Lager Onderwijs Rijkssubsidie ge geven worden en is een betere salarisregeling mogelijk. Dan, maar dan ook alleen is er kans om dit probleem op te lossen. Dan zouden eventueel zonder grote kosten voor gemeente of particulieren nieuwe lokalen gebouwd kunnen worden, of een nieuwe school gesticht. Zoals de stand van zaken nu is voor de kom, moeten er minstens 10 lokalen zijn. Er zijn er maar 4. En dan spreken we nog niet van speellokalen voor gymnastiek en spelen, alsmede voor speelterreinen. KWALITEIT VAN HET ONDERWIJS Mère Theodora, die reeds meer dan veertig jaren het kleuter onderwijs in Venray heeft geleid, is niet bevreesd, dat bij een even tuele uitbreiding der school of splitsing geen bevoegd en bekwaam personeel te vinden zal zijn. Zelfs nu, aldus Mère Theodora, nu de salarissen zeer klein zijn, zijn leer krachten genoeg te krijgen. En zo staat er dan aan de Venrayse school ook alleen gediplomeerd personeel, dat door steeds nieuwe cursussen up to date blijft, al zijn het ook hier weer dikwijls de kosten die een en ander zo moeilijk maken, Wat dus de leerkrachten en de kwaliteit daarvan betreft kan men gerust zijn. Daar houdt trouwens de Inspectie een toeziend oog op. De zaak is alleen om tot uitbrei ding te komen. Bij de bestaande school is dat onmogelijk. De lagere meisjesscholen vragen steeds meer plaats en Mère Theodora moet nu al het mogelijke doen om de vier klaslokalen waarover ze beschikt voor het kleuteronderwijs vrij te houden. Maar meer kan ook zij onmogelijk krijgen. De enigste oplossing zal zijn, dat bij de nieuw te bouwen meisjes school tévens de mogelijkheid ge schapen wordt voor kleuteronder wijs. Maar zo lang de kleuterwet niet is, zal het schoolbestuur daar weinig voor voelen i.v.m. de kosten. Zo draait dus alles om een wet, waarvan het voorontwerp reeds de kleuterleeftijd van 4 jaren heeft gehaald. Het zal duidelijk zijn, dat Venray niet alleen sukkelt met dit probleem In 1945 bedroeg in Nederland het aantal kleuters dat het kleuteron derwijs volgde 209.726. Thans zijn er meer dan 380.000 Hoewel hier en daar geld beschikbaar is van Ge meenten en particulieren, is toch wel bekend, dat het overgrote deel van de groei niet opgevangen kan worden, terwijl bovendien bestaande outilages dikwijls nog ver onder de maat zijn. Het zal dus dienstig zijn, dat deze kleuterwet er zo spoedig mogelijk komt. En als minister Cals dan be weert, dat men in afwachting daar van toch maar vast moet beginnen, dan kunnen wij ons voorstellen dat de meeste Gemeentebesturen zeg gen: Kom eerst maar met Uw wet, 4 jaren is lang genoeg, dan weten we tenminste waar we af en aan zijn. Het ziet er naar uit, dat de Ven rayse kleuters en het kleuteronder wijs daarop zullen moeten wachten. Zoals ze al zolang, veel te lang, wachten.... voor een nieuw orgel in deze zelfde kerk ook het nodige van de pa rochianen had geëist. Als men het aantal parochianen op een kleine 5000 schat, kan men zelf op zijn vingers narekenen wat hier in Horst gegeven is. Al zal het misschien waar zijn, dat in Horst „meer geld zit" we slaan dan toch wel een heel pover figuur, als we zien, hoe in meer dan twee jaren, voor het nieuwe orgel nog geen f 20.000 is bijeen gebracht, om van giften voor ramen of toren nog maar niet te praten. Wij, die zo stiekum met de ge dachte rondlopen, dat we het van Horst op velerlei terrein dik en dik winnen, zijn hier toch wel knap de mindere. Misschien, dat we eens een poging kunnen doen, om ook op dit terrein Horst te evenaren. Verkeer... Al meermalen is hier in dit blad gewezen op de soms benauwende verkeerssituaties in de Grote- en Paterstraat, om van de Hofstraat nu maar te zwijgen. Als men niet in Engelbewaarders gelooft, zo merkte laatst iemand op, dan wordt men daartoe wel ge dwongen als men zo van half twaalf tot twee uur en van half vier tot zes eens door die straten gaat. Dan jakkert daar het verkeer langs ge parkeerde wagens, langs school gaande jeugd, die op de trottoirs en op de straten stoeit, dan bromt en fietst men van zijn werk, kortom, dan vraagt men zich ieder moment af, wanneer er slachtoffers zullen vallen. De laatste tijd komen daar de grote Duitse trailers bij, geladen vetp einzingen Voorbeeld... Enkele weken geleden vertelde de Z.E. Heer Deken van Horst, op de preekstoel van zijn nieuwe kerk, dat voor het uurwerk op de nieuw te bouwen toren en voor enkele ge brandschilderde ramen in de kerk, f 35.000 nodig zouden zijn. Via een enveloppe actie, waarin ieder zijn gift kon storten, zou begonnen worden met het bijeenbrengen van deze gelden. Nog geen drie weken daarna kon hij de parochianen van Horst mee delen, dat niet alleen dit bedrag bij elkaar was, maar zelfs ver (f 45.000) overtekend was. En dat, terwijl nog niet zo heel lang geleden de actie met basalt en de Engelsen die voor de brug in Well, materieel aan voeren. Een verkeersagent schijnt er zeker op die uren nog steeds niet af te kunnen, maar er zou al veel ge wonnen zijn, als men tussen deze uren het parkeren in deze straten zou verbieden. Deze beperking zal misschien voor een enkeling wat meer moeite op leveren, maar van de andere kant zal de veiligheid voor het grote publiek toenemen. Het is nu een maal zo, dat dit vrijwillig toch niet gebeurt en dat een ontlasting van het verkeer via Julianasingel nog wel wat op zich zal laten wachten. Misschien, dat mende put nu eens wil dempen, voordat het kalf ver dronken is. Pomp... We hebben een pomp. Een van de monumenten van Venray. Het heeft zeven jaren geduurd, voordat die was opgebouwd en toen dat gebeurd was, toen bleek het waterputje, voor de waterafvoer te klein te zijn. Nu kan ieder mens zich vergissen, maar dat die vergissing nu ook al weer bijna een jaar duurt, dat wordt wat bar... Indertijd heeft men het putje wat groter gemaakt, maar tot heden liggen er nog steeds een paar plank jes op, die de buurt er op gelegd heeft, opdat anders een vreemdeer in zou vallen. Maar voor deïrest ligt het daar maar. Boze stemmen fluisteren, dat er nu weer eerst 7 jaren voorbij moeten gaan, voordat het putje in orde is. Een jaar is in ieder geval al ver streken. JAARVERGADERING Ouden van dagen In zijn inleiding tot de jaarlijkse vergadering van het Sociaal Cha ritatief Centrum gaf de Voorzitter dhr. L. Laurensse o.a. een overzicht van wat door het Centrum is ge daan, betreffende een goede huis vesting van ouden van dagen. Reeds lang heeft het centrum ge ijverd om te komen tot de stichting van een zgn. bejaarden-complex in Venray. Zo werd voor drie jaren een commissie in het leven geroe pen, die dit probleem bestudeerde en een oplossing zocht. Er werd contact opgenomen met de Katholieke Landelijke Stichting voor Bejaarden inUtrecht.dat ech ter zulke summiere gegevens be schikbaar stelde, dat men hierop moeilijk verder kon bouwen. Bovendien voelden noch Gemeente noch Provincie veel voor samen werking met de Stichting. Een aanvrage om subsidie om te komen tot een bouw-suggestie werd door deze laatste instantie afgewezen. Door bestuurswisseling etc. verliep enige tijd, voordat opnieuw het be jaarden probleem de aandacht van het Centrum kreeg. Aangezien de Katholieke Stich ting intussen was opgeheven werd nu een andere weg bewandeld en ging men op zoek naar een zuster congregatie, die niet alleen de zorg zou krijgen over een nieuwe meis jesschool, maar daarnaast ook het bejaardentehuis zouden beheren. Met verschillende Congregaties en met de Kerkelijke Overheid is hierover meermalen vergaderd, maar resultaten mochten niet worden geboekt. De Congregatie, die tenslotte de nieuwe meisjes school zal besturen, was niet bereid de zorg voor de ouden van dagen op zich te nemen. Er blijft dus pracüsch niets anders over als dit alles aan leken toe te vertrouwen, maar dit was volgens de heer Laurensse onmogelijk, omdat dan het geheel te kostbaar wordt en het verloop van personeel een zeer nadelige factor is. Nu men echter in Overloon doende is een bejaarden-tehuis op te rich ten, terwijl ook in Horst een derge lijke instelling gaat verrijzen, mag de vraag gesteld worden, aldus de heer Laurensse, of het voor Venray nu nog nut heeft, om tot een derge lijke Stichting te komen. Uit de vergadering bleek echter, dat men het niet eens was met de conclussies van de Voorzitter, dat leken-verpleging te duur zou zijn en dat door de oprichting in Over loon in Venray een dergelijk insti tuut niet meer nodig zou zijn. Het resultaat was, dat een nieuwe commissie nogmaals de huisvesting der ouden van dagen diepgaand zal bestuderen. Volkscredietbank In zijn verdere inleiding wees de Voorzitter er op, dat het gezinscre- diet in Venray een grote omvang heeft genomen. Het mag rustig op tienduizenden guldens geschat wor den. Het kopen op afbetaling is zeer toegenomen en dit maatschappelijk verschijnsel zal een onderwerp van studie moeten zijn, niet alleen om dat het ernstige gevolgen kan heb ben voor de koper, maar ook voor de verkoper i.e. de plaatselijke mid denstand, die voor grotere liqui- diteitselsen worden gesteld. Daar door komt zowel bij de een als bij de ander de financiële draagkracht in gevaar en om dit te ondervan gen, moet men komen tot een volks credietbank. Dit plaatselijk financieringsinsti tuut, waarbij overheid en midden stand, ten nauwste dienen betrok ken te zijn, moet op zuiver sociale basis worden opgezet. Hierdoor zullen de grote gevaren van over- creditering van huurkopers worden voorkomen, ten voordele van die kopers zelf, maar ook ten voordele van de middenstand. Omtrent deze aangelegenheid zal contact gezocht worden met de commissie van Sa menwerking der Standsorganisaties en hierin zal dit probleem nader be sproken dienen te worden. Grotere belangstelling Reeds eerder had de Voorzitter gewezen op de grotere belangstel ling, welke het Centrum in het af gelopen jaar mocht ontvangen zowel van de zijde der Overheid in de vorm van subsidies alswel van de ver enigingen, die al langer hoe beter het nut gaan inzien van dit insti tuut. De werkzaamheden van het Centrum zijn intussen zodanig ge groeid, dat aanstelling van een tweede sociale werkster dringend nodig is. Doch het is niet de taak alleen van de sociale werksters, de chari- tas te beoefenen, wij allen zijn daar toe geroepen. Gezien de vele pro blemen, die om een oplossing vra gen, gezien de vele groepen mensen in-nood zullen vele vrijwilligers no dig zijn. Spreker deed een dringend be roep, vooral op de jongeren om zich toch te doordringen van het grote apostolaatswerk, dat zij in deze tijd te vervullen hebben. Structuurverandering De heer Laurensse wees op de belangrijke tijd waarin wij leven, nu deze gehele streek voor een omwenteling staat, waarbij zowel op sociaal, cultureel als op het economische en maatschappelijke terrein veranderingen gaan komen, die een goede en gezonde aanpas siug noodzakelijk maken, wil deze structuurverandering geen slacht offers vragen. Het wetenschappelijk onderzoek, wat door de Gemeente is voorge steld, zal ook voor het Centrum- werk van veel belang zijn en kan tot verbetering en voorkoming leiden. Met de dank aan allen, die het Centrumwerk hebben gesteund be sloot de heer Laurensse zijn inlei ding, waarvan verschillende punten in het vervolg van de vergadering nog diepgaand werden besproken, Patersstraat 10a Ook uit het jaarverslag van de Secretaris bleek, dat het Centrum ieder jaar meer belangstelling trekt. Het aantal huisbezoeken en bezoe kers van Patersstraat 10a stijgt voortdurend en ook hieruit bleek wel dat de aanstelling van een tweede sociale werkster dringend nodig is. Nieuwe parochiële comité's wer den opgericht in Leunen en Smakt. Oostrum en Oirlo hoopt men dit jaar in te schakelen. De vergadering, welke gehouden werd in Lunchroom Verheugen had niet die opkomst, die voor een dergelijke belangrijke vergadering te verwachten was. S.V.V.—Budel Zondag half zes is het voor de laatste maal aantreden geblazen tegen Budel, eveneens een preten dent voor het tweedeklasserschap. De wedstrijd wordt gespeeld op het voetbalveld van Helmond in Helmond, en er wordt begonnen om half zes nm. Het is een beslissingswedstrijd met alle gevolgen van dien. Degene die met een breed gebaar wijst op de 10-nederlaag in Budel, wordt schaakmat gezet met de 41 overwinning in Venray en ook andersom. Er valt niets te voorspellen. Beide clubs kennen nu eikaars sterke en zwakke plaatsen en zullen terdege opletten. Uithoudingsvermogenmo rele sterkte en enthousiasme zullen de weegschaal doen overslaan. Venray, dat weet, dat die 4—1 overwinning in feite niets zegt, zal van het begin af aan moeten vech ten, hard, maar fair, om Budel zijn wil op te leggen. Dan zal van iedere speler afzon derlijk het uiterste gevraagd wor den, en als club in zijn geheel, daar samenwerking alles vermag. Het is een zeer zware opgave die de hoogste eisen zal stellen. Het is het tweede klasserschap ook waard. Met de beste troeven in handen speelt Venray iets gemakkelijker, maar men moet dat ook weer niet te licht nemen. De overwinnings kans is er, maar er zal van het begin tot het einde voor gewerkt moeten worden. Pinkstermaandag heeft laten zien, dat het kan en het is aan SW om daar de conclusies uit te trekken. Het legioen supporters trekt na tuurlijk ook mee en zal deze laatste wedstrijd onze jongens door hun aanwezigheid en door hun aanmoe digingen nog een extra riem onder het hart steken. Laten we vertrouwen, dat nu eindelijk de drempel overschreden mag worden. Het is Venray van harte gegund. Schuttersnieuws Onze schutterij „St Anna" ging Zondag j.l.. op bezoek bij hun gilde- broeders in Gaanderen( Geld.) Daar wist zij met klinkende cijfers enkele prijzen in de wacht te slepen, o.a.: Ie prijs beste tamboer-maitre (F. Linders), met 280 punten; le prijs marcheren, met 122 punten; le prijs defileren, met 123 punten; 3e prijs groepstrommen met 114 punten. Verder nog een prijs voor het verst komende gezelschap. Een teken, dat onze Venrayse schutters, ook buiten het land van Peel en Maas, belangstelling trek ken en een reden voor het Venrayse publiek om hun schutterijen, "die eeuwenoude tradities handhaven, in ere te houden. Koningschieten Zondag j.l. werd op de doelen van St Oda het jaarlijks koningschieten gehouden, ondanks dat er wegens regen een paar keren gepauseerd moest worden, werd er toch goed geschoten. De schutter P. van Ooi, wist met 428 punten in 100 pijlen voor een jaar het koningschap te behalen. Tweede werd H. vd. Putten met 414 punten en derde A. v. Ooi met 402 punten. CASTENRAY. Zondag j.l. had alhier door de handboogschutterij „De Batavieren", het jaarlijkse ko ningschieten plaats, waarbij het aan de oude koning H. Dinghs, mocht gelukken, om weer voor een jaar beslag op deze titel te leggen. De uitslag van het eerste zestal was, (in 32 pijlen): H. Dinghs 123, M. Emonts 121, G. v. Kuijck 113, P. Willemse 107, H. v. Kuijck 102 en P. Duijkers 95 punten. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen VOLKSCONCERT Heden Zaterdagavond om 8 uur zal Venray's Harmonie een volks concert geven op de Grote Markt Geslaagd Op het te Eindhoven gehouden Staatsexamen voor het Politie- diploma B, slaagde de heer P.A. Saarloos, Brigade-Commandant der Koninklijke Marechaussee te Vier lingsbeek. Aan de kweekschool „Gerardus Majella" te Dongen, slaagde voor onderwijzer de heer Jan Ballussen uit Leunen. Zomer-inspectie Ned. Rundvee Stamboek Bij de gehouden zomer-inspectie door het Nederlands Rundvee Stamboek in het gebied van de IC.I.-vereniging „Venray" werden in de aan ommezijde vermelde plaatselijke fokverde daarbij vermel de aantallen dieren ingeschreven

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1