y'M Venray's Mannenkoor, superieur Gemiste kansen... SPORT Balans der droogte Hand- en spandiensten.. Meisjes, WEEKBLAD .VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Uit„Peel en Maas" Zaterdag 29^Mei 1954 No. 21 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ONDERVINDT 7 pM KLEDING WINT 7 PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN uunrcv. i ic r- EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Degenen, die hun aanslag voor de hand- en spandiensten nog niet had den afgekocht, zijn in de loop van de voorafgaande weken opgeroepen om hun hand- en spandiensten inder daad te vervullen: En prompt daar op is de reactie weer gekomen, dit maal in een groot artikel in Else- viers Weekblad, waarin zelfs een nauwkeurige reproductie op ware grootte van een dergelijke oproep verscheen. Het is weer het oude liedje: hand en spandiensten zijn uit de tijd, het is dwangarbeid, belachelijke ana chronisme e.d. meer. Een redacteur, die apart voor dit onderwerp naar Venray gekomen is, heeft naar een oplossing gezocht maar er ook geen gevonden. En ook wij vragen ons af, wat men nu feitelijk wil. De Gemeente Venray heeft het grootste wegennet van Brabant en Limburg. Het in orde houden hier van kost geld en dit geld moeten de gemeentenaren op de een of andere wijze bij elkaar brengen. Daarvoor dienen de belastingen. Er is wel niemand, die graag be lasting betaalt, maar dit is nu eenmaal een noodzakelijk „kwaad". Nu heeft men echter voor deze wegenonderhoud-belasting een mis schien oude maar daarom niet direct te verwerpen vorm geko zen. Men kan er namelijke arbeid voor leveren, of men kan betalen. Betaalt men niet graag of kan of wil men niet betalen om de een of andere reden, dan kan men er werk voor leveren en er staat nergens geschreven, dat men zich bij dit werk behoort af te beulen. In het andere geval betaalt men een afkoopsom, die naar recht en billijkheid opgelegd wordt. Tegen zijn wil is nog nooit iemand ge dwongen om te werken. De redacteur van genoemd week blad zegt, dat de ontstemming over de hand- en spandiensten in de kom niet gering is, zo zouden de middenstanders er ronduit een hekel aan hebben en de intellec tuelen en notabelen zouden deze vorm van belasting als een recht streekse belediging opvatten. Ons lijkt deze bewering nogal bout. Want zowel middenstanders als intellectuelen als notabelen kunnen rekenen. En zij zullen dan becijferen, dat de arbeid en het geld voor het wegenonderhoud geleverd moeten worden. Doet men dat onder een andere vorm als onder hand- en spandiensten, bv. door verhoging van straatbelasting, dan blijft even goed de plicht tot betalen. Men kan zich dan even goed beledigd gevoelen, maar het feit op zich, verandert daar niets aan. Maar er zijn ook middenstanders en intellectuelen, ja zelfs notabelen, die gehuurd wonen en nu komt de aap uit de mouw.... Want als de hand- en spandiensten gaan ver dwijnen en de straatbelasting ver hoogd zou worden, dan wordt de huiseigenaar kind van de rekening. We hebben een sterk vermoeden dat verschillende intellectuelen etc. die een eigen huis bewonen, zich zeer weinig om de hand- en span diensten bekommeren en helemaal niet beledigd zijn als ze een derge lijke oproep krijgen, maar die gewoon beschouwen als een aan maning, om alsnog te betalen en er ook naar handelen. Hetzelfde doet de fabrieksarbeider en de kleine zelfstandige, die heus zo gek niet is om voor f 2.een dag te verzuimen of in eigen bedrijf te verliezen, zoals word gesugge reerd in dat artikel. We vinden deze hele geschiedenis een bar flauwe vertoning, opgezet om grond- en huiseigenaren de lasten op hun schouders teladen via een verhoging van de straat belasting. De onbillijkheid hiervan schijnen de heren niet te snappen, integendeel... Er zullen vele mensen zijn, die wensen dat alle belastingen op deze wijze voldaan zouden kunnen worden en dat alle belasting zo billijk over alle lagen van de gemeenschap zou worden uitgesmeerd. Dat heeft de Raad der Gemeente begrepen, dat heeft ook de Wet gever begrepen, die nog altijd in deze verlichte tijd dergelijke „mid deleeuwse dwangarbeid" rustig laat verrichten. Uit het artikel in ge noemd weekblad blijkt echter, dat een enkele intellectueel dat maar niet begrijpen en billijken kan. Maar wel om begrijpelijke rede nen.... W. W. De Minister van Economische Zaken Prof. Zijlstra, wilde zichzelf overtuigen van de nood en de wen sen in het noodgebied Noord-Lim burg. Daarom is hij vorige week in deze contreien op bezoek geweest, heeft o.a. fabrieken bezocht en over leg gepleegd met verschillende auto riteiten. O.m. met de burgemeesters van de overkant der Maas, die in Gennep gelegenheid kregen de Mi nister op de hoogte te brengen van de wensen en verlangens, die er in hun gemeenten zijn, speciaal t.a.v. de industrialisatie. Blijkens sommige krantenver slagen is een en ander nu niet be paald verlopen zoals men zich had voorgesteld, maar de man, die ten slotte voor een groot deel in deze materie de verantwoordelijkheid draagt, is er geweest en men heeft summier of niet met deze Excellentie van gedachten kunnen wisselen, nadat hij door eigen aan schouwing een en ander reeds ge zien had. In het ministeriële reisplan was Venray niet opgenomen en nu rijst bij ons de vraag, of de econimische aangelegenheden, waarvoor deze mi nister kwam, aan deze kant van de Maas niet dezelfde zijn als aan de overkant. O.i. is een oplossing van de vele moeilijkheden, waarmede deze ge hele streek sukkelt, niet mogelijk, als niet de gehele streek wordt „ge saneerd". Mogelijk had Zijne Excellentie het echter zo druk, dat een reis over Venray te bezwaarlijk was. Er zijn immers nog altijd lange wachttijden voorgeschreven bij de Maas over gangen. Maar dan was een uitno diging voor de gemeente Venray in Gennep toch wel de eerste ver eiste geweest. Dat dit niet is gebeurd is o.i. een blunder van de samensteller van het ministeriële programma en een gemiste kans voor Venray. O— Niet alleen de Minister houdt zich bezig met de oplossing der moeilijk heden in het noodgebied Noord- Limburg. Ook de K.A.B. Limburg heeft reeds meermalen blijk gegeven de ontwikkeling van deze streek ernstig te bestuderen en naar een oplos sing der moeilijkheden te zoeken. Zo was de Kaderdag, diejl. Zon dag in Well voor de bestuurderen der K.A.B. werd gehouden, even eens voor het overgrote deel aan deze materie gewijd. De heer Jan Maenen heeft in een inleiding o.a. gewezen op de be tekenis van het begrip noodgebied en de taak van de K.A.B. in deze gebieden. Bij deze belangrijke be spreking waren o.a. ook alle burge meesters aanwezig van de overkant der Maas. Alleen Venray ontbrak op het appél. Zijn we goed ingelicht dan is hier totaal geen uitnodiging daarvoor ontvangen. Ook hier is Venray dus uitgeschakeld. Dit is geen uiting van plaatselijk chauvenisme, maar wij herhalen nogmaals, dat een oplossing van de moeilijkheden aan de overkant van de Maas niet mogelijk is, zonder dat ze aan deze kant eveneens zijn opgelost en visa versa. Ook hier spreken wij onze be vreemding uit over de genomen maatregel, die wij, zeker niet van de KAB hadden verwacht. O— En tenslotte hebben wij voor ons liggen het jaarverslag van de Fe deratie van Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Limburg. Een boekje, waaruit de nuchtere conclusie te trekken is, dat deze Verenigingen niet alleen zeer goed werk verrichten, maar ook al lan ger hoe meer resultaten mogen boeken voor Limburg in het alge meen en voor de gemeenten waar voor zij werken, in het bijzonder. Hoewel de Burgemeester van Venray bestuurslid is van deze Fe deratie, ontbreekt verder de naam van Venray volkomen in dit verslag en hieruit zou blijken, dat een Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in Venray tot de onmoge lijkheden schijnt te behoren. Nu is er bij ons weten nog altijd een Venray Vooruit, dat in deze zij het beperkt door de geringe mogelijkheden nog altijd het hare doet om vreemdelingen naar Venray te trekken, maar in dit verslag blijkt daarvan niets. We vragen ons af, waarom Ven ray op dit appèl ontbreekt en menen, dat dit ook eender gemiste kansen is, omdat ook in deze, o.i. samenwerking nog altijd meer ver mag, dan op eigen houtje wat te organiseren. Wat de oorzaak ook is van dit verzuim, ons inziens moet zo spoe dig mogelijk een oplossing gevon den worden, opdat ook Venray samen met de andere Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer haar taak in deze kan vervullen. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Zonder veel koude drukte, zoals een van de leden zei, is Zondag het Mannenkoor van Venray naar Huissen (G.) gegaan naar het Vo caal Concours, waar ze uitkwamen in de Superieure afdeling. In alle stilte had dit ongeveer 50 zangers tellende koor zich voorbe reid op dit concours en zowel het verplichte nummer de Marcia Fu- nèbre van Pieter Heins, als het vrije nummer de Coplas van Oscar van Hemel, zaten muurvast. Het begin was weinig goeds be lovend. Doordat een der leden van het koor, dat juist voor Venray optrad, plotseling doodbleef, moest ons Mannenkoor naar een andere zaal, waar niet alleen weinig plaats was, maar waar men bovendien de rook wel kon snijden. Onder de indruk van dit plotse linge sterfgeval en een beetje ver bijsterd door de daarop volgende moeilijkheden werd begonnen met het verplicht werk. De jury schrijft hierover, dat dit stuk heel goed werd uitgevoerd en een prestatie was, die er mocht zijn. Vooral in de zachtere delen prijst de jury de beschaafde koor klank en over de voordracht is zij zeer goed te spreken, Bij de Coplas, het moeilijke werk van Oscar van Hemel, kwam het koor er nog beter in en al had, volgens de jury, in de aanvang het rythme beter verzorgd kunnenzijn, op het einde moest zij erkennen, dat het een prachtige prestatie was, waarvoor op de eerste plaats de leiding alle waardering kreeg, maar ook de tenoren en bassen geprezen werden om hun pracht zang. De eindconclusie liet dan ook niet lang op zich wachten. Met 341 punten mocht zich Ven- ray's Mannenkoor de eerste noe men in de Superieure afdeling en de beste van dit concours. De jury, die bestond uit de heren de Vaal, Smeets en Alting, waren de eersten, die hun gelukwensen aanboden en directeur en koor com plimenteerden met de prachtige uitvoering en het behaalde succes. Dat in Huissen al feest was, is te begrijpen en het spontaan con cert, dat Venray's Mannenkoor daar aanbood, liet nog eens te meer de muziekliefhebbers merken, dat dit koor inderdaad over zeer behoor lijke kwaliteiten beschikt. HULDIGING IN VENRAY. Maandag was de dag, dat Ven ray's Mannenkoor in Venray zelf in de bloemen werd gezet. Reeds Zondag waren talrijke ge lukwensen binnen gekomen van de zusterverenigingen en particulieren, maar Maandagavond ging het dan wat officiëler. Daar was op de eerste plaats Venray's Harmonie, die de gebrui kelijke serenade bracht, waarbij Dr Vercauteren aller tolk was bij het Het RODE KRUIS helpt U wel... maar wat doet UP 60 belangrijke vredestaken... Kent U 2e...? Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesoverbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen... Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad? Wees blij! Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt... aanbieden der gelukwensen. Hij wees het Mannenkoor aan als een voorbeeld voor alle muziek- en zangverenigingen en hoopte, dat ditzelfde peil zal blijven gehand haafd. Het dameskoor bracht een feeste lijke aubade en Mej. Kronenberg bood namens dit koor haar geluk wensen aan. Dr. v.d. Hombergh als ere-voorzitter bracht ook zijn geluk wensen over en benadrukte nog eens de grote verdiensten van het Mannenkoor voor het culturele peil van de Venray se Gemeenschap. Hij sprak de hoop uit, dat vele jongeren door dit succes zouden worden aangespoord zich als lid van het Mannenkoor op te geven, zodat het hoge peil gehandhaafd kon blijven en het vocale peil bij de jeugd zou verhoogd worden. De heer Burgemeester bracht de gelukwensen over van de Venrayse Gemeenschap en bood als symboli sche bloemruiker een bal aan, dat tevens de beloning mocht zijn voor het vele en zware werk van dirigent en koor. En dan waren er nog talloze particulieren, die het bestuur en de dirigent hun gelukwensen aan boden. Bloemen werden binnen gebracht en delegaties uit Oirlo en de Heide, waarmede het Man nenkoor via de Federatie nauw verbonden is, kwamen feliciteren. Zo was er Maandagavond een pret tige stemming in zaal Wilhelmina en kon men duidelijk merken dat deze verdiende overwinning een aansporing is om het Mannenkoor verder uit te breiden en nieuwe roem te verwerven. bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot Bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. P.D.V. DE ZWALUW Zwaar, zeer zwaar zelfs was de wedvlucht op Dourdan. Met harde wind tegen moesten zij de weg naar huis zoeken, voor menige duif was deze opgave te zwaar en het verlies cijfer was dan ook hoog. De kopprjjzen zaten ditmaal in Horst, in de vereniging waren deze hoofdzakelijk voor Wanssum. Uitslag Dourdan 436 km 1 6 Th. Rutten, 2 25 39 W. Lor- mans, 3 M. Franken, 4 41 G. Jans sen O. 5 8 10 33 H. Vissers, 7 P. Vermazeren, 9 H. Hendriks. 11 36 J. Aarts, 12 H. Rutten, 13 25 P. Strijbos, 14 Smits-Voesten, 1517 20 43 J. Gommans, 16 J. Verstegen, 18 H. Arts en Zn, 21 50 A. de Riet, 22 J.W. Kessels, 23 A. Loonen, 24 G. Viscers, 27 J.v. Els, 28 P. Kersten, 29 P. Vheeuwen, 30 J. Boom, 31 Fr. Weys, 32 34 W. Bertrams, 35 W. Janssen, 37 P. Manders, 38 M. v.d. Broek, 39 Gebr Willems, 41 P. Dings, 44 H. Lucassen, 45 J. Kus- ters, 46 J.W. Dinjes, 47 J. vd. Hey- den, 48 P. Swaghoven, 51 J. Strij bos. Ruiterfeest te Merselo Het selectieconcours, wat Zondag in Merselo werd gehouden door de rijver. St. Jan had aan belangstel ling niet te klagen. Na een défilé van de talrijke deelnemers werd deze sport-middag geopend door de heer Pubben, die alle deelnemers een welkom toeriep. Voorzitter Ver- straaten sprak nog een kort aan moedigingswoord, waarna de wed strijden begonnen. De uitslagen hiervan waren: Dressuur achttallen zwaar: 1 Ys- selsteyn. Middel: 1 Oirlo, 2 Meerlo, 3 Well Licht: 1 Leunen. Viertallen middel: 1 Venray, 2 Wanssum. Licht: 1 Merselo. Springen zwaar: 1 J. Litjens Well, 2 Fr. v.d. Weyer, Ysselsteyn, 3 J. Lucassen, Leunen. Middel: 1 C. Nooren, Well, 3 Th. Loonen, Oirlo, 3 P. Gielen, Wanssum. Licht: 1 E. Reynders, Wanssum, 2 A. Cornelis- sen, Well, 3 M. Hubers, Ysselsteyn. Schoondraven L.B.T. paarden: 1 J. Bistervelds, Venray, 2 Th. Loo nen, Oirlo, 3 M. Derks, Leunen. Individuele dressuur licht: 1 J. Kessels, Meerlo, 2 A. Cornelissen, Well, 3 B. Lenssen, Well. Middel: 1 J. Kessels, Well, 2 J. Lucassen, Leunen, 3 J. Keysers, Well. Zwaar: 1 Fr. v.d. Weyer, Ysselsteyn en J. Als het getij gaat keren, worden de bakens verzet. Nu eens worste len wij in Nederland met een watervloed, die ons het vorig jaar een ramp presenteerde, dan weer moeten we studie maken van de gevolgen van droogte. Ons land is op een plek in de wereldkaart gezet, waar men rekening moet houden met snelle temperatuurs wisselingen. Nu, daar kunnen we de laatste weken over meepraten. De ene dag zitten we te rillen bij een haastig opnieuw gevulde haard en de volgende dag is het heerlijk zonnig weer, al komt het laatste minder voor dan het eerste. Maar dwars door warmte en kou zijn we dit voorjaar bedreigd door een droogte, zoals we die in dertig jaar niet hebben gekéhd. Allereerst betekent dat: geen of te weinig drinkwater waar nog geen waterleiding is. En verder, waar het watergebrek niet zicht baar is, zijn de weiden lelijk ge worden en verschroeid. De akkers liggen soms met brede kloven, die smeken om vocht. De meeste boeren zijn het er direct over eens, dat ze een slecht jaar zullen hebben. Er groeit niets, zo hebben we wel honderd maal gehoord, terwijl de koeien veel minder melk geven, omdat er geen gras in de weiden staat. Zo op het eerste gezicht moet dit voor hen wel een enorme schadepost bete kenen. Hoe zit dat nu met ons drink water Waar waterleiding bestaat, is er van watergebrek geen sprake. Men haalt het water hier uit de ondergrond, waar zich grote voor raden bevinden, die een wekenlange droogte kunnen opvangen. Het wordt direct anders, wanneer er nog geen waterleiding aanwezig is. In vele hoger gelegen delen van onze gemeente is geen waterleiding. De waterputten staan spoedig droog, zoals in de Peel, waar de laatste weken een geregeld pendeldienst voor tankwagens moest worden onderhouden. Een en ander kost geld en tijd, terwijl het nog altijd maar een noodoplossing is. Het bericht dat hier waterleiding zal komen is dan ook zeer gunstig ontvangen. Alleen hoopt men dat zo spoedig mogelijk begonnen kan worden. DE GROEI GEREMD. Heeft nu de droogte tot gevolg, dat onze voedselvoorziening in ge vaar komt of ontstaat een nood toestand op ander gebied? Daarover kan men wel gerust zijn, al ondergaat het economisch beeld van Nederland en van Euro pa weer een verschuiving. Zo is de aspergeteelt wat minder overvloedig geweest en de totaal- opbrengst van deze geringere pro ductie is ook lager. Dus een aan wijsbare schadepost. In het algemeen heeft de droge periode de gewassen twee tot drie weken in de groei tegen gehouden. Jonge planten zijn er verloren ge gaan door zandstormpjes in de droge zandstreken, terwijl ook de zon schade heeft aangericht. Er waren echter ook gewassen, die enkele weken onder nachtvorst leden en die van de zon geprofi teerd hebben. De weiden hebben over 't geheel genomen ernstig geleden, omdat de temperatunr in April te laag was en er te weinig regen viel. Dan groeit het gras onvoldoende. Daarnaast is noodzakelijk, dat er bij de temperatuurstijging ook nog regen komt en die regen is nu al wekenlang uitgebleven. Voor de veevoeding heeft dit al nadelige gevolgen gebracht. Een schatting van deskundigen uit landbouwkringen zegt, dat de melkproductie de laatste weken 5 pet lager is dan het vorig jaar om deze tijd. Er komt dus minder aan bod van zuivel. De keerzijde van de medaille is echter, dat ook onze buurlanden grote droogte hebben gehad. Ook daar minder opbrengst. En daar wij er wat zuivel- en landbouwproducten betreft ge woonlijk „warmpjes bij zitten", kan de export weer veel goed maken van hetgeen de weergoden bedier ven. In de landbouw verwacht men een slechte graan- en aardappel oogst met hoge prijzen. Die hoge prijzen zouden tot gevolg kunnen hebben, dat de opbrengst van de oogsten nog wel meevallen. Er is voorlopig een ander kind van de rekening; dat is de consu ment, die dure voorjaarsgroenten moet kopen. Anderzijds zijn er mensen met meevallers, zoals de handelaars in veevoeders, die een zeer goed sei zoen hebben. van 4 Jnni 1904 De Hoogeerwaarde P. Provin ciaal nam elf studenten van het Gymnasium voor de Minderbroeders- orde aan. Onderhen bevonden zich: E. Emonds en H. Verbeek van Ven ray, S. Lemmens van Merselo, P. Janssen van Lull, J. Kurvers van Oirlo en H. Zeinstra van Harlingen. De parochiekerk te Oirlo en de kapel van Castenray werden verrijkt met een schone communie bank. In de boerderij te Oirlo, be woond door J.Kemmelings, brak 31 Mei brand uit. Er viel niet veel te redden. „Jan" schrijft een ingezonden stuk over: De Katholiekendag van 1905 te Venray. van 3 Juni 1899 Het nummer wordt geopend met een gedicht van P. fr. H. Th. (Hugo Thiemas) o.a.: DeZeereerw. Paters G. Maas en B. Greven op, de vijftigsten verjaardag van hun intreden in de St Franciscus Orde. Ook: H.M. plaatste een vers. Het zangerskoor van de pa rochiekerk kwam in het bezit van een nieuw vaandel, vervaardigd door Mère Alphonse van Jerusalem. De heer VV.L. Gitzeis van Ven ray, rijksveearts te Bemmel, werd ook belast met de practijk te Hussen. van 2 Juni 1900 Beschreven wordt de plechtige ontvangst van Pastoor J.P.Poelste Newark in Amerika. Euterpe bestond op 4 Juni 40 jaar. De heer Jean Verheugen was 40 jaar lid, waarvan 20 jaar als directeur. De schutterij „Het Hof" open de 27 Mei een schietbaan aan de Boshuizen. Van het bouwen van een slagerij ten behoeve van Math. Goumans, schreef Chr. Wijnhoven, als de laagste in voor f 759. De Mères Eugenie en Clemence en Soeur Agnes vierden op „Jeru salem" 27 Mei, het zilveren klooster- feest Soeur A£nes was de Venrayse Francisca Bekkers. Litjens Well beide gelijk, 2 L. Cus- ters, Meerlo. Groepspringen, 1 Meerlo 1.2 Well. 3 Ysselsteyn. Harddraven L.T.P. 1 J. Lucassen, Leunen, 2 W. Loenen, Leunen. van 28 Mei 1898 Op 27 Mei overleed Burge meester Philip Hubert Willem Esser. Hij stond 23 jaren aan het hoofd van de gemeente. Aan hem wijdde de Redactie een gevoelvol In Me- moriam. Bij de gehouden keuring van fokstieren te Horst, werd de stier van Jacvanden Munckhof, voor de tweede maal bekroond met de eerste prijs. Te Welllerlooi werd een nieuw orgel in de parochiekerk geplaatst uit de fabriek van W. Deckers, te Gorinchem. Pater G. Schuurman, professor te Venray, onderzocht nauwkeurig mechaniek en pijpen. van 28 Mei 1904 Balt te Venray plaatste een gedicht: Mijn Mei. V.B. Student een gedicht: Lenteschoon. Besloten werd te Heerlen na veel debat om in 1905 de Katholiekendag te Venray te houden. van 27 Mei 1899 Op 6 Junizoudende Paters Gijs- bertus Maas en Bernardus Greven, de gouden kroon als minderbroeder ontvangen. De heer Burggraaf, belasting- ambenaar te Venray benoemd te Maassluis. De heer Cavaillon, die tijdens de Frans-Duitse oorlog in 1871 te Merselo, als luchtreiziger neder daalde, kwam te Venray om een be langrijk werk te voltooien. van 26 Mei 1900 Het zangerskoor van Merselo, bracht een bezoek aan Oostrum op 20 Mei Dr. Henri Poels, hield de feestpredikatie. Pastoor J.P. Poels, met zijn zuster arriveerde in goede welstand te Newark. De ontvangst aldaar was vorstelijk. van 25 Mei 1895 Op 20 Mei was er een onge kende drukte wegens het passeren van de Koningin. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de derde en laatste inenting tegen diphterie en kinkhoest zal plaats hebben: in de kerkdorpen Merselo, Heide, Ysselsteyn en Veulen op 31 Mei a.s. in de kerkdorpen Leunen, Cas tenray, Oirlo en Oostrum op 14 Juni a.s. en in Venray-kom op 21 Juni a.s. Zulks op dezelfde uren waarop en de plaatsen waar de eerste en tweede inenting heeft plaats gehad.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1