Betere Radio-ontvangst in onze streek. Luisterrijke plechtigheden in St Pieter In de Peel komt een F.M.-dubbelzender. 0. H. Hemelvaart Bnrgerlqke Stand Venray ADVERTENTIEN Stilte Qmqanq O.L. Vronw van Oostrnm. Kotg edelmoedig, zodat zij voor het geloof en de uitbreiding van het Rijk van Christus offertjes weten te brengen. Het beste was als ieder kind zijn eigen, liefst zelfgemaakt, missie busje had, waarin het telkens de spaarcentjes deponeert die het voor de Missie afstaat. Dan behoeven de moeders ook niet meer te mop peren als de zelatrice de contributie van de H. Kindsheid ophaalt. En dan zal het niet gebeuren, dat de kinderen, als ze groot geworden zijn, schijnen vergeten te zijn, dat zij als gedoopten altijd de plicht hebben het Missiewerk te steunen door lïun gebeden en hun offers. Zondagavond Kindsheid-toneel Bij gelegenheid van het jaarlijks Kindsheidfeest hebben de school kinderen enkele mooie toneelstuk jes ingestudeerd onder leiding van de onderwijzers. Morgen Zondagavond kunnen ook de grote mensen ervan komen ge nieten in de Wilhelminazaal. Er wordt o.a. opgevoerd: Aan de He melpoort, de ladder van St Jozef, St Antonius kocht een koe. 't Is werkelijk de moeite waard om dit te gaan zien en begint om half 8 precies. Voor de eerste rang betaalt men f 1 en voor de tweede rang slechts 50 ct. De opbrengst is geheel voor de Missie. PATRONAAT De jongens van groep I komen Zondag na het kinderlof met de kinderzegen, dus om half 4 tot half 6 naar het Patronaat. De andere jongens op de gewone tijd, om half 6 en om half 8. Zaterdags is tegen woordig ook Patronaat voor alle jongens van half 8 tot half 10. Dienstpl ichtigen-r etrai te. Maandagavond om half 8 begint in het Retraitehuis Manresa te Venlo de dienstplichtigen-retraite voor de jongens, die zich opgegeven hebben. Toilet-artikelen en contri butieboekje van de Vakbond mee brengen. Plechtige kinderzegen. Morgen Zondagmiddag om 3 uur is in de parochiekerk de plechtige zegening der kinderen bij gelegen heid van het Kinsheidfeest. Er zal gecollecteerd worden voor kleren voor Kindsheidoptocht van volgend jaar. VOLKSCONCERT Morgen Zondag zal de fanfare St. Oda uit Merselo een Volkscon- cent geven op de Markt. Aanvang 8 uur nam. Vacantie-oord Swalmen De jongens, die deel willen nemen aan de vacantieweek op Groene - woudt, in Augustus a.s.. moeten zich voor 5 Juni opgeven bij W. Peeters, Langeweg 36 of A. van Soest Vlakwaterweg 2. V.V.V.-wandelingen A.s. Zondag zullen demaandelijkse wandelingen door Venrays natuur schoon wederom door Venray Voor uit worden georganiseerd. Morgen vertrekt men om kwart over 10 vanaf het Henseniusplein voor een wandeling door Veltum en Vlak water. Deelname staat voor ieder een vrij. Opening kinderbad Café Prinsenhof opent op 30 Mei a.s. haar nieuw kinderbad, wat is aangelegd achter de café. In een prachtig bad kan de Venray se jeugd haar hart ophalen en naar hartelust spelen en knoeien. Er is een ruim bassin, een flinke zandbak, terwijl voor de moeders keurige zitjes zijn aangebracht in een geheel nieuw aangelegde tuin. Ruime tegelpaden, vlotte banken en de aan Prinsenhof onafscheidelijk verbonden romantische sfeer geven daar voor jong en oudeen verpozing, die men in de warme zomerdagen zeerzekerzal weten te waarderen. Er komen gezinskaarten voor dit bad, waarbij de prijs voor grote of kleine gezinnen hetzelfde blijft. Voorlopig hebben jongelui tot en met 10 jaar en hun begeleiders alleen toegang. Gouden bruiloft Maandag a.s. zal het oud-Venrayse echtpaar Theodorus Slits en Berta Luyten, wonende te Brussel, Senne- straat 67. zijn Gouden bruiloft vieren. Om 11 uur zal een plechtige H. Mis worden opgedragen door de Venrayenaar Pater Beda Verbeek, een neef van de gouden Jubilaris. Ongetwijfeld zal deze bekende oud- Venrayenaar vanuit zijn vroegere woonplaats vele blijken van belang stelling ondervinden. Zomer zegels Op de postkantoren zijn vanaf heden wederom de zomerzegels ver krijgbaar. Een aansporing om deze zegels te kopen zal niet nodig zijn, omdat iedereen nu onderhand weet, dat de meeropbrengst besteed wordt voor verenigingen van Maatschap pelijk werk, Volksgezondheid en Culturele Zorg, te steunen en te helpen. Gezien de kleine bedragen, die als toeslag geheven wordt, is het voor iedereen mogelijk, die brieven verstuurd, om deze post zegels te plakken en zo meer levens vreugde te geven aan anderen. Plotseling dood Dinsdagmorgen werd Mej. Ver meulen bij haar werkzaamheden op het postkantoor alhier plotseling onwel. Even later,was haar toestand zo ernstig, dat geestelijke en me dische hulp moest woreen inge roepen. Op weg naar het Ziekenhuis, waarheen ze werd overgebracht, is Mej. Vermeulen overleden. Zij was ruim twintig jaren in dienst der P.T.T. Onder grote belangstelling vond Vrijdag de begrafenis plaats. In de Peel komt een F.M.-dubbelzender voor relayering van de beide Hilversumse programma's voor Oostelijk Noord-Brabant en Noordelijk Limburg. Aldus een mededeling van het Ministerie van Onderwijs, K. en W. Met de bouw ervan zal spoedig een aanvang worden gemaakt. De bouw van deze zender is noodzakelijk omdat de Hilversum se zenders in onze streek vaak zeer slecht worden ontvangen. Reeds geruime tijd werd er over geklaagd, dat de programma's van de zenders Hilversum I en II in sommige streken van ons* land on voldoende kunnen ontvangen wor den.! Dit geldt met name voor een brede strook langs de Oostgrens van ons land voor Noord tot Zuid. Terstond na de oorlog is reeds getracht door het plaatsen van steunzenders in Hoogezand in de provincie Groningen. Hengelo in de provincie Overijsel en Hulsberg in Zuid-Limburg verbetering in de toestand te brengen, doch hiermee konden niet alle moeilijkheden on dervangen worden. De regering heeft zich in de af gelopen jaren dan ook ernstig be raden, over maatregelen, om voor de toekomst een afdoende verbe tering aan te brengen, zodat de beide programma's van Hilversum voor alle luisteraars in Nederland goed hoorbaar zouden zijn. In verband met de beschikbare golflengten, die aan Nederland zijn toebedeeld en mede gezien de mo gelijkheden op radiotechnisch ge bied, is komen vast te staan, dat een afdoende verbetering alleen verkrijgbaar is, wanneer de uitzen dingen van de omroep, die thans alleen, met amplitune-modulatie (am) geschieden, mede met frequ entie-modulatie (fm) zullen plaats vinden. Bij de behandeling van de On derwijsbegroting in de Tweede Kamer heeft minister Cals reeds medegedeeld, dat de Regering be sloten had een frequentie modula tie-zender in Friesland te doen bouwen. Thans kan worden medegedeeld, dat de Regering het besluit heeft genomen de uitzendingen met fre quentie-modulatie op brede schaal in ons land in te voeren en daar mede onverwijld een aanvang te doen maken. Door de N.V. Neder landse Omroepzender Maatschappij (Nozema) is een plan ontworpen, dat voorziet in het bestrijken van het gehele land met FM-zenders. Dit plan zou in drie verschillende fasen kunnen worden uitgevoerd. De regering heeft thans besloten de eerste twee fasen terstond te doen uitvoeren of voor te bereiden terwijl over de derde fase nog een nadere beslissing zal worden ge nomen. Met de bouw van verschillende FM-zenders wordt nu een begin gemaakt. Heiligverklaring Pius X van bijzondere betekenis Wederom worden in de St Pieter te Rome toebereidselen getroffen voor een heiligverklaring. Deze keer zal de canonisatie een bijzonder accent hebben. Want het zal onze Pius XII zijn, die zijn roemrijke voorganger Pius X, die hij zelf nog diende als ambtenaar van de staats- secretarie, tot de eer der altaren verheft. Het zal een grootse plech tigheid zijn op 29 Mei, die bijge woond zal worden door het nage noeg voltallig college van kardina len, door honderden bisschoppen, duizenden priesters en tienduizen den gelovigen. Grote geestkracht ondanks ouderdom Joseph kardinaal Sarto, patriarch van Venetië was reeds 68 jaar, toen het conclaaf op 4 Augustus 1903 hem als opvolger aanwees van de grote Paus Leo XIII. Deze was in de hoge ouderdom van 94 jaar op 20 Juli 1903 overleden. Als Pius X aanvaardde kardinaal Sarto de stoel van Petrus. Volgens velen in die dagen was het wapen dat de nieuwe Paus ge kozen had, in tegenspraak tot de geestelijke en lichamelijke gesteld heid van deze plaatsbekleder van Christus op aarde. Want de leeuw met het evangelieboek tussen de poten geklemd, het anker gedom peld in een blauw waterveld en de gouden ster in de top, het waren symbolen van kracht, volhardende ijver in het priesterschap en uit vertrouwen geputte hoop, welke men niet meer aanwezig achtte in kardinaal Sarto die reeds tegen de zeventig liep. Maar de wereld vergiste zich. Want Pius X was geen lichamelijk en psychisch afgemat man, zoals werd verondersteld. De zware ont beringen welke hij leed door de Selectie-Concours te Merselo Heden Zondag zal de rijvereniging St Jan, voor de eerste maal een selectie-concours organiseren, waar in o.a. de nummers dressuur sprin gen, schoon- en harddraven in zijn opgenomen. Voor dit evenement verwacht men veel belangstelling uit ruiters- kringen. Qeilónden voorwerpen 2 sjaals, gele leren handschoen, herenrijwiel, kinderportemonnaie, paar zwarte dames-glacé's en een dames-rijwiel, (merk Padvinder) Rijkspolitiekazerne, 1 herenrijwiel. (Gezelle) Michels, Leunen K 18. groene kinderstep, Relouw, Merse- loseweg. zwarte dameshandschoen, Stationsweg 26. vergulde armband, Stoks,Leunsewegl3. wieldop auto, Wientjes, Oostrum C 6. vulpen, C 38 Oostrum. portemonnaie, Backus Stationstraat, glacéhouder, Custers Patersstr. 23. kinderschort, Merse- loseweg 6. kind.portemonnaie, Jen- niskens, Wieënweg 5. verkenners- riem, Kempweg 9. herenhorloge m. ketting, den Holder, Mersel.wegl6., damesarmband, v.Soest, Vlakw.weg 2. nikkelen aansteker, van Meijel, Leunen K 60. Gouden Bruiloft Zaterdag jl. vierde onder grote belangstelling het echtpaar Antoon Loonen-Wilms hun gouden huwe lijksfeest. 's Avonds bracht Venray's Harmonie een serenade. vele offers welke hij bracht uit liefde voor de armen, zijn grote zorgen voor zijn priesterlijke taak, juist deze feiten hadden gemaakt, dat Pius X bij het aanvaarden van zijn regering nog sterk was naar lichaam en ziel. In weerwil van de ouderdom in zijn gestalten, brandde in hem de sterke geestkracht van het apostolisch vuur waardoor hij in staat bleek, grote en belangrijke daden voor de Kerk te stellen. Troosteloze toestand Pius X werd als Joseph Sarto in 1835 te Riese in de provincie Treviso in Italië geboren. Hij kwam uit een eenvoudig gezin, waar de armoede regelmatig aan tafel aan zat. Na zijn priesterstudie werd hij kapelaan van Tombolo, later pastoor van Salzano, daarop spiritunlis en naderhand president van het groot seminarie. In 1875 volgde de be noeming van Joseph Sarto tot Kanunnik-kanselier van Trevisie. Negen jaar later werd hij gewijd tot bisschop van Mantua, terwijl hij in 1893 de hoge benoeming van kardinaal-patriarch van Venetië kreeg. In zijn verschillende geeste lijke bedieningen heeft Pius X het over het algemeen niet gemakkelijk gehad. Als neomist in de geringe parochie van Tombola stond hij voor vraagstukken, die feitelijk het inzicht vergden van een ervaren zielzorger. Zijn ontvangst als pastoor van Salzano was ook niet bepaald be moedigend, want de parochianen gaven niet overtuigend blijk van respect voor de nieuwe herder uit het boerendorp Tombolo. Na zijn benoeming tot bisschop van Mantua zag Mgr Sarto zich als belangrijkste taak gesteld, de geestelijke stand van zaken van het bisdom in het reine te brengen. 4 jaar voor pleger van 94 inbraken Het Gerechtshof te Den Bosch heeft Woensdag een 27-jarige leer ling terrazzowerker uit Heerlen ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf en daarna ter beschikking stelling van de regering. De eis was zes jaar. De man werd door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf voor het plegen van 94 inbraken met diefstal. Zijn aanhouding kon geschieden, nadat hij door de secretaris van 't Fonds voor Sociale instellingen te Heerlen op heterdaad werd betrapt. Valkenburgs wereldreiziger in Nieuw-Zeeland De wereldreiziger Ernst Lamberty uit Valkenburg is met zijn zeiljacht de „Anna Elisabeth" de haven van Auckland in Nieuw Zeeland binnen gelopen. Zoals bekend vertrok deze Valken burger op 7 Augustus 1951 vanuit de haven van IJmuiden voor een wereldreis over de zeven zeeën. Aan boord van de „Anna Elisa beth" bevond zich o.a. zijn plaats genoot Chr. Pluymaekers. Na een avontuurlijke reis naar Tahiti ging het tweetal uit elkaar. Ernst Lamberty zwierf met zijn jacht enkele jaren over de oceanen en landde tenslotte in Nieuw Zee land, Chr. Pluymaekers, bracht als schipper het luxe jacht Sikrid van een Amerikaanse millionnair naar San Francisco en verblijft thans in Het was daarmede treurig gesteld. De kanunniken lieten na het koor gebed te bidden, de pastoors be kommerden zich niet om de ver kondiging van het woord Gods en verwaarloosden het catechismus onderricht. En dit alles geschiedde in een tijd, dat de goddeloosheid onder de bevolking hand over hand toenam, de kerken leeg stonden en het sluiten van een huwelijk voor het "altaar, tot een zeldzame ge beurtenis was geworden. Van deze toestand profiteerden de hogere standen, om de ideeën van vrijmet selarij en liberalisme vrij spel te geven in het maatschappelijk leven. Belangrijke decreten. Onder invloed van Mgr Sarto veranderde er echter veel. De seminario raakten weer be volkt en het aantal priesterwij dingen nam belangrijk toe. De consequenties van deze nieuwe geestelijke bloei waren ook goed merkbaar op vele terreinen van 't maatschappelijk leven. Zo gebeurde het in Venetië, dat twee jaar na de benoeming van Mgr Sarto als kardinaal-patriarch van deze stad, bij de gemeenteraad verkiezingen de katholieken zich weer van een royale meerderheid verzekerden. Ook na de verkiezing van Mgr Sarto tot Paus Pius XII, deed zich in Rome hetzelfde verschijnsel voor, toen de joodse vrijmetselaar. Nathan werd weggestemd en de katholieke burgemeester Colonna, de Romeinen weer een christelijk stadsbestuur gaf. Een zegenrijke tijd brak nu aan vpor Rome en de Kerk. Maar de tijden waren moeilijk en de zorgen groot. De openhartige natuur van Pius X, die geen com promissen kende, bezorgde aan hem veel zware gewensstrijd. De breuk tussen het Vaticaan en Frankrijk en de strijd tegen het modernisme, waren bronnen van veel verdriet. Maar ondanks de neerslachtig heid, welke Pius X van deze moei lijkheden ondervond, behield hij de geestelijke veerkracht om belang rijke decreten te kunnen uitvaar digen. Vooral moeten hiervan genoemd worden het decreet over de veel vuldige en dagelijkse communie in 1905, over de vervroegde kinder communie in 1910 ende Exhortatio ad clerum in 1908 over de vorming van de geestelijkheid. Hiernaast bevorderde Pius X de oprichting van het Bijbelinstituut, hervormde hij het brevier, schreef het gebruik van de Gregoriaanse zang voor en verbeterde de huwe lijkswetgeving. Tevens bracht Pius X met de constitutie Sapienti consilio in 1918 een belangrijke reorganisatie van de Romeinse curie tot stand, welke de taak en bevoegdheden der ver schillende organen nauwkeurig regelde. Voorbeeldig leven De heiligverklaring van Pius X op 29 Mei, zal een luisterrijke plechtigheid zijn van bijzondere betekenis. Allereerst omdat de heiligverkla ring zal worden uitgesproken door Pius XII, die in vroeger jaren als Mgr Pacelli deel uitmaakte van het staatssecretariaat van Pius X, Bijzonder zal ook zijn, dat ver scheidene familieleden van Pius X, onder wie zijn naamgenoot dr Josef Sarto, de plechtigheden zullen bij wonen. Zonder twijfel zullen op die dag de gedachten van velen uitgaan naar de grote daden, welke Pius X in het belang van de Kerk heeft verricht. Maar het zijn in de eerste plaats deze feiten, waardoor Pius X waar dig bevonden is, tot heilige te wor den uitgeroepen. Voor alles zijn het zijn heilig en voorbeeldig leven, zijn vrome nederigheid en grote deugdzaam heid, die gemaakt hebben, dat Pius X ten aanschouwe van tienduizen den tot heilige zal worden uitge roepen. Na Pius V, die regeerde van 1566 tot 1572 zal Pius X de vijfde Paus zijn, die na het jaar 1000 werd heilig verklaard. In totaal zullen dan 77 Pausen tot de eer der altaren verheven zijn. Amerika. Voorlopig zijn de Valken burgers nog niet voornemens naar Nederland terug te keren. Schutterij verzocht niet naar Duitsland te komen Nadat enkele weken geleden de schutterij „Ons Genoegen" te Sie- bengewald (L.) was uitgenodigd tot deelneming aan een bondsfeest van Duitse schutterijen te Hassum (Did.) heeft men thans in Sieben- gewald het verzoek van de organi serende vereniging ontvangen, niet op dit feest te verschijnen met het oog op de gespannen toestand („Spannende Lage") die langs de grens tussen Duitse grensboeren en Nederland zou zijn ontstaan wegens de kwestie van de tractaat- gronden. Slagers in Vaals gedupeerd De Vaalse slagers hebben niet lang kunnen profiteren van de stromen Duitse klanten die dage lijks vanuit Aken hun inkopen kwamen doen in Vaals. Tijdens de weekends waren dit niet minder dan 8 10.000 kopers, die meest vleeswaren en kruideniersartikelen vanuit Nederland naar Duitsland plachten mee te nemen. Aan de gouden tijd voor de slagers uit Vaals is echter thans een plotse ling eind gekomen door een maat regel van het Hauptzolant uit Aken, dat elke invoer van vlees in het district Aken om veterinaire redenen verbiedt. Geëst wordt, dat het Nederlandse vlees, alvorens in Duitsland $te worden ingevoerd, gekeurd moet worden. Deze keuring kan slechts aan enkele grenskantoren geschie den. In Vaals bestaat deze moge lijkheid niet, zodat de duizenden Duitse klanten nu geen vlees meer in Vaals kunnen kopen. Begrijpelijkerwijs is dit een strop voor de Vaalser slagers, die deze maatregel meer zien als een be scherming van de Akense slagers, wier omzet de laatste tijd daalde omdat in Nederland het varkens- en kalfsvlees aanmerkelijk goed koper is dan in Duitsland. Het verschil in prijs tussen een kilo varkensvlees in Duitsland en Nederland bedraagt 1.80 mark per kilo, terwijl dit verschil bij kalfs vlees zelfs 2.30 mark beloopt. Reeds Vrijdag zou deze maatre gel zijn ingegaan. Omwille van de Nederlandse slagers, die met het oog op een druk weekend hun vleesvoorraad reeds hadden inge slagen, is toen echter de dag van ingang verschoven naar Maandag. Verder is deze maatregel verre van algemeen en alleen door het Hauptzollamt Aken uitgevaardigd. Twee vluchtelingen gearresteerd Na de sensationele ontsnapping van een gedetineerde Belg uit de Stichting Norgerhaven, hebben dezer dagen andermaal twee ge detineerden kans gezien de benen te nemen. Hun vrijheid is evenwel van korte duur geweest, want kort daarna werden ze reeds in Haren, nabij Groningen gearresteerd. De beide vluchtelingen hadden de barakken in Norgerhaven verlaten om, zoals ze tegen hun medegevan genen zeiden: even 'n luchtje te scheppen, 't Waren de 38-jarige B. L. A. uit Emmen en de even oude J. J. uit Venlo, die beiden veroordeeld zijn tot langdurige straffen. De achtergeblevenen heb ben uiteindelijk, naar gezegd wordt uit angst voor represailles, een bewaker gewaarschuwd, waarna direct alarm geslagen werd. De gebouwen van de Stichting werden doorzocht. De gevangenen waren evenwel over de gracht gezwommen en in de bossen verdwenen. Het proces om de schilderijen van Henri Jonas Het juridisch debat in de civiele procedure om het eigendomsrecht van Jonas' zg Venrayse schilderijen gaat onverminderd voort. Thans in feite gevoerd tussen twee erfgena men van de inmiddels overleden weduwe en de Ver. Broeders van Liefde te Venray. Donderdag jl is de partij Jonas weer aan het woord geweest en heeft bij „conclusie van antwoord'' de beide titels bestreden, waarop de tegenpartij zich voor haar eigen domsrecht beroept: de arbeidsthe- rapie en de schenking door Jonas. Beide titels werden bestreden aan de hand van de wet en getuigen bewijs. De partij Jonas zei verder te weten, dat in de werkkamer van de geneesheer-directeur ook na de in beslagname nog een tweetal schil derijen van Jonas gehangen hebben, terwijl een voormalige geneesheer een dertigtal schilderijen van Jonas heeft. Deze zijn thans ondergedo ken, evenals de vele door verple gers van de inrichting in Venray en omgeving verkochte schilderij en van Jonas en de stukken, die in eigen bezit van dit personeel zijn. Overtreders Zondagswet opnieuw voor rechtbank In hoger beroep zelfde of stren ger vonnis geëist Daar het Openbaar Ministerie hoger beroep had aangetekend tegen het vonnis van de katonrechter uit Heerlen en Maastricht, inzake de Zondagswet, moesen Dinsdag alle overtreders van de Zondagswet op nieuw op het beklaagdenbankje plaats nemen, dit keer voor de ar rondissementsrechtbank te Maas tricht. Voor de drie kerkmeesters van de St Jozef parochie uit Maastricht, was dit niet bijzonder onprettig, omdat zij de officier van Justitie, mr, J. Dantzenberg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter uit Maastrecht t.w. vrijspraak hoor den vragen. Zondag 28 Maart j.l. hadden zij bij gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van hun parochieher der een ortocht georganiseerd, die de jubilaris naar en van de kerk begeleidde. Door de kantonrechter was deze optocht als een godsdiens tige optocht beschouwd, op grond waarvan hij de kerkmeesters vrij sprak van het hun ten laste gelegde, n.l. het houden van een optocht op Zondagmorgen voor 13 uur. Hoe wel niet geheel eens met de moti vering van de kantonrechter twijfel de de officier van Justitie geenszins aan.het godsdienstige karakter van de optocht, waarom hij bevestiging van het vonnis vroeg. Bij de behandeling van de zaak tegen het harmonie-orkest van de Oranje Nassaumijnen uit Heerlen, dat op Zondag 14 Februari spelend naar de kerk trok bij gelegenheid van het 40-jarig bestaanfeest, was de officier van Justitie het niet eens met de Heerlense kantonrech ter. Deze immers sprak de leden van genoemd corps vrij van het primair ten laste gelegde, het houden van een optocht, omdat naar de mening van de kantonrechter geen sprake was geweest van een optocht in de zin der wet. Volgens de officier van Justitie was dit echter wel het geval. Wat het secundair ten laste gelegde be trof, het gerucht verwekken op meer dan 200 meter afstand, ont sloeg de kantonrechter de Heer lense verdachten van alle rechts vervolging, aangezien elke schuld vraag ontbrak, daar zij met goed vinden van de hoogste Heerlense politie-autoriteit dit feit hadden gepleegd. Gunstiger regeling kleuteronderwijs Op het gebied van het kleuter onderwijs bestaan op verschillende piaatsen in ons land toestanden, die verre ven rooskleurig genoemd moeten worden. Dit schrijft minis ter Cals aan de Tweede Kamer in antwoord op vragen van de heer Beernink (AR). De minister is van mening, dat initiatieven van schoolbesturen en met name van gemeentebesturen tot verbetering van de toestanden niet behoeven te wachten op het stand komen van een wettelijke regeling. Ongelukkige val Het zoontje van de heer Th. Fransen uit Overloon viel van het dak en kwam zo ongelukkig terecht dat hij een hersenschudding opliep, beide polsen brak en ernstige ver wondingen aan knie en gelaat be kwam. In zeer ernstige toestand werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht. In verband met de feestdag van op Donderdag 27 Mei a.s.. verzoe ken wij correspondenten en adver teerders om tijdige toezending van hun copie. Advertenties en Kerk- berichten moeten Woensdagmorgen 10 uur in ons bezit zijn. Adm. „Peel en Maas' van 14 tjn. 20 Mei 1954 GEBOREN: Asselberghs, Johanna W.J.M. Langstraat 2a Kurstjens, Lambertus A.H. Laagheidseweg A 11 Rambags, Gerardus M.H. Castenray G 37a v. Rijt, Henricus G.P. Smakterw. 54 Bistervelts, Petrus J.M. Leunen K 87 Adriaansens, Monica C.P. Kempweg Strijbosch,. Andreas J. Langeweg 18 OVERLEDEN: Beckers, Lamberdina C. echtgen. van: Beunen, Chr.H.A., 44 jaren, Overloon Vermeulen, Johanna G.C.M., 44 jr, ambtenares PTT, Leunseweg 25 Clephas, Hubertus echtgen. van de Jóng, Th.H., 73 jr, Patersstraat 7 ONDERTROUWD: Coenen, Johannes H., 26 jr, mijn werker, Hoensbroek en Vullings, Martina G., 23 jr, Leunen K 117 Verbeek, Johan M.E., 23 jr, tim merman, Hoenderstraat5 en Smits, Theodora H.M., 24 jr, StAnnalaan5 Thissen, Hubertus M„ 23 jaren, chauffeur, Bergen en Jans-Beken, Antonetta P.H., 24 jr, S makter weg 50 Stevens, Gerardus, 30 jr, land bouwer, Emmeloord en Rongen, Hu- bertina M.H., 23 jr, Oirlo E 36 GETROUWD: Broers, Arnoldus J., 39 jr, fabr. arbeider en Geurtjens, Theodora G. L., 32 jr, beiden te Venray Janssen, Martinus J., 46 jr, land bouwer en Muijsers, Geertruda P., 30 jr, beiden te Venray Op 25 Mei a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders Wilhelmus Spreeuwenberg en Margaretha Vervoort hun 50-jarige echtvereniging te vieren. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun kinderen en kleinkinderen. Ysselsteyn, St. Pieterhoeve. Receptie van 1.30—2.30 Voor de hartelijke deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder, betuigen wij onze oprechte dank.. Namens de familie, J. A. Kengen Op Donderdag 27 Mei (Hemel vaartsdag) zullen de afdelingen van Venray en omgeving van de H. Stede hun jaarlijkse bedevaart houden naar Om 6 uur zal aldaar een plech tig Lof met preek gehouden wor den, waarna processie. In verband met het Mariajaar wordt een massale opkomst, ook van oud-leden, beleefd verzocht. Het Kringbestuur BRIDGEN De eindstand van de door Bridge club „Venray" gehouden jaarlijkse interne parencompetitie is als volgt No. 1 Bloemen-Vullinghs 989 ptn 2 Stevens-van Mil 913 3 Geurts-Vercauteren 898 4 Bonekamp-Lavaleye 886 5 Mevr. Bloemen- Mevr. Vullinghs 8757; 6 Hren Mevr. Poels 8707j 7 Hren Mevr. Sala 866 8 Hr en Mevr. Verschuuren 8601'-,! 9 Mej. Martens-Smits 8227s 10 Mej. vd Mast- Mevr. Petit 804 11 Mej. Coenen- Mej. Paping 796 12 Mevr. Michels- Mevr. Esser 7897* 13 Mej. Camps- Mevr. Oudenhoven 784 14 Derksen- Mej. Goumans 773 15 Fonck-v. Opberhen 762 16 Hr en Mevr. S tappers 7507E egc voor tuinié M Laagheidsd, V enige mrk van 8 tot Pensionalen- voor dag ofau Mej. G. |tic gevraagd. I

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2