UqGlQ SPORT mlustiiedaqeH een groot succes 't]ekkertje van 100 gr. California Drups voor 10 cents 0. H. Hemelvaart Voor de kippenhonders drukwerk I! kantoor De in Venray door de gezame melijke standsorganisaties georga niseerde industriedagen zijn een succes geworden, in die zin, dat vooral de jeugd van de gegeven voorlichtingsmogelijkheden heeft geprofiteerd en zodoende kennis heeft gemaakt met het probleem der industrialisatie. Op de avond voor de ouderen was het niet zo druk, al zagen we hier wel de afgevaardigden van alle boerenbonden. Toen dan Woensdagavond Voor zitter Jac. v. Osch deze dagen open de, waren er behalve deze afgevaar digden nog verschillende belangstel lenden, zoals het bestuur der K.A.B. en Middenstand, geestelijkheid en gemeentebestuur en andere. De heer van Osch wees op de samenwerking der organisaties, die deze avond mogelijk maakte, en noemde het industrialisatieprobleem een ernstige opgave, zeker voor deze streek. Om het uitzicht over en een beter begrip van dit probleem mogelijk te maken, werden deze dagen ge houden en hij hoopte, dat wat ge hoord werd ook zou worden uitge dragen en speciaal voor de jonge ren vruchten af zou werpen. Grootse werkloosheid Pater Leopold Moonen gaf met lichtbeelden een overzicht van de stand van zaken speciaal wat Lim burg betreft op dit moment. Hier immers moeten nieuwe wegen ge vonden worden, daar anders over bevolking drijgt. Men moet dus gaan industriali seren. De vondst van nieuwe kolen- lagen in deze streken opent nieuwe perspectieven, de aanwijzing als noodgebled brengt extra hulp en ook in Noord Limburg zelf zoekt men nieuwe mogelijkheden. Aan de hand van statistieken toonde de spreker aan dat de groei kracht van het Limburgse volk zeer groot is en dat het zelfs een der jongste volkeren van Europa is. Dat vergroot dus de moeilijkheden op dit moment. Verder toonde hij aan dat West en Oost Brabant, Drenteen Noord- Limburg de plaatsen waren in ons land waar de meeste werkloosheid heerste, waarbij nog komt dat speciaal in Noord Limburg de emi gratie niet zulk een omvang nam als bv. in Friesland, omdat men hier meer „honkvast" is. Boven dien is volgens spreker 45 pet der boerenzoons niet in staat om op de huidige bedrijven een toekomst op te bouwen. Als twee voorname factoren om de zo nodige industriën aan te trekken noemde spreker wegen en arbeidskrachten Gezien de nieuwe wegenplannen, ligt Noord Limburg wat dat betreft niet ongunstig, zeker als de wegen, die gepland zijn, ook inderdaad wor den uitgevoerd. Op het congres over werkgele genheid in den Bosch, georganiseerd door de K.A.B., zijn deze wegen plannen ter sprake gekomen. Dat is allereerst de weg Antwerpen- Eindhoven-Venlo, nr 2 is de weg Helden- Ysselsteyn- Vredepeel- Zalt- bommel-Utrecht en nr 5 is de weg Gemert-Vredepeel-Duitsland via de brug in Wanssum. Worden deze wegen inderdaad verwezenlijkt, dan wordt Noord- Limburg bevrijd van het betrekke lijke isolement, waarin het heden ten dage ligt. Voor het onderwijs heeft men ge zorgd door de stichting van een aantal Ambachtsscholen in Limburg, die in een straal van 10 km geheel Limburg overdekken, behalve de overzijde van de Maas. maar hier van kunnen de broeders in Arcen een groot deel in hun ambachtschool helpen. Daarnaast zijn op verschil lende plaatsen Rijkswerkplaatsen ingericht voor omscholing van ouderen. Verandering van mentaliteit In een verder serie lichtbeelden toonde dezelfde spreker ook de ge varen van de industrialisatie, die met zich mede brengt een veran dering van mentaliieit. Blijkt b.v. in het Dekenaat Venray het aantal mensen dat hun Pasen niet houdt ongeveer rond de 1 pet te liggen, in de Mijnstreek gaat dit al naar de 15 pet. en komt men in de grote steden, dan liggen de percentages nog veel hoger. Dat komt omdat het volk geestelijk niet weerbaar is, en geen zelfstandigheid genoeg kent. Het beschermende van een plat telandsgemeenschap gaat bij indus trialisatie verdwijnen, men vindt het leven te eentonig en men vraagt om meer ontspanning. En als de mens niet gevormd is, wordt hij langzaam maar zeker een massa mens, waarop socialisme en com munisme gemakkelijk vat hebben. Men zal dus naast de zorg voor vestiging van industriën e.d. moeten zorgen dat de geestelijke weerbaar heid opgevoerd wordt. v.d. Brink en Zyistra De heer Boonen gaf een zeer uit voerige en gedocumenteerde uiteen zetting over de industrialisatie, waaronder hij het antwoord verstond op het probleem, dat de werkgele genheid achter blijft bij de groei van de bevolking. Hij ging na, wat na de bevrijding in Nederland op dit terrein is ge daan. Door het verlies van Indo nesië en een grote bevolkings toe name, was Nederland gedwongen te gaan Industrialiseren, onder de meest beroerde omstandigheden. Immers wij waren geen technisch volk, hadden bovendien een beloning voor geschoolde en ongeschoolde arbeiders, die de ongeschoolde in verdiensten practisch gelijk stelde, hadden een zware concurrentie aan het buitenland en onze industrie was niet alleen veel te klein, maar ook grotendeels versleten. Minister van de Brink is toen ge komen met een 5 jaren-plan van '47'52 waarin maar liefst 9 mil liard gulden werd uitgetrokken om 135.000 nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen. Een aantal, dat naar aanleiding van de groei der arbeids bevolking was vastgesteld. Nu kan men zeggen.dat zich toen feitelijk een wonder heeft voltrok ken, want inderdaad is het plan v.d. Brink geslaagd en is er plaats ge komen in de arbeidswereld voor deze 135.000 mensen. De moeilijk heden op het gebied van onderwijs bv. werden opgevangen door de stichting van ambachtscholen en rijkswerkplaatsen en toen Minister Zijlstra v.d. Brink opvolgde kon hij met veel vertrouwen zijn tweede industrialisatieplan indienen voor de jaren '52'57, waarin voor 240.000 mensen een arbeidsplaats moet gevonden worden. Wederom zijn 9 milliard gulden hiervoor uitgetrokken. Van deze 240.000 mensen zullen er om en nabij 110.000 moeten emi greren. We zitten nu midden in dit plan en tot heden loopt alles nor maal en goed. We mogen hopen en vertrouwen dat ook dit tweede plan zal slagen. Venray Als het industrialisatieprobleem landelijk niet alleen urgent is en grote offers vraagt, maar ook vaak grote moeilijkheden metzich brengt, hoeveel te meer dan voor een streek die van landbouw over moet scha kelen naar industie, daarbij wat zijn ligging betreft niet gunstig er voor staat en bovendien een grote groei kent als van het landelijk gemiddelde. En daarom is het goed dat men in Venray, waar men bovengenoem de factoren aantreft, inderdaad zorgen maakt en dit probleem ern stig bestudeert. Want is de lande lijke beroepsbevolking in de jaren 19301951 gestegen met 28 pet, in Venray is deze opgelopen van 5007 tot 7915 ofwel met 40 pet. Het aantal werklozen is met de stijging van de beroepsbevolking ook sterk opgelopen. 1947 35, 1948 62, 1949 95, 1950 126, 1951 249, 1952 368, waarbij men volgens gegevens van Ir Planje nog rustig 225 ver borgen werklozen mag tellen, n.l. zij die werken in de agi arische sec tor maar daar geen loon verdienen, waarmee zij toekomst op kunnen bouwen. Toch zijn in de kring Venray 13 fabrieken er bij gekomen, die aan 313 mannen en 150 vrouwen arbeid verschaffen. De toestand kan dus ernstig genoemd worden en men zal alle krachten in moeten spannen om meer industrie naar deze ge meente te krijgen. Voorwaarden Daarvoor moet men aan verschil lende voorwaarden voldoen. Zo zal men dienen te zorgen voor goed technisch onderwijs en een goede voorlichting voor de vakopleiding. Men moet nooit vergeten dat op dit moment nog 36.000 vaklui worden gevraagd. Voor technisch onderwijs in deze streek is goed gezorgd, maar nog te veel gaan zonder enig onderwijs in het arbeidsproces. In 1949 waren de cijfers hiervan als volgt: 27 pet Van de jongelui, die de lagere school verlieten, gingen een hogere studie volgen, 28 pet ging naar de Ambachtsschool en 45 pet ging zonder meer het arbeidsproces in, zijn dus ongeschoolden. Nu is het waar dat hiervan een deel via het leerlingstelsel nog een opleiding zal krijgen, en misschien later via de Rijkswerkplaats, maar dit per centage ligt te hoog. Daarom zal men voor een juiste en goede voorlichting moeten zor gen en vooral de landbouwers ken nis moeten laten maken met de in dustrie. Niet alleen de jongeren, maar ook de ouderen, waardoor mogelijke vooroordelen weg worden genomen. Spreker drong aan om meer gebruik te maken van de be roepskeuze voorlichting. Een tweede voorwaarde voor het aantrekken van industrie is het aanleggen van industrieterreinen, waarvoor men niet bij voorkeur stukjes onrendabele grond hier of daar ergens achter in een gemeente moet uitzoeken. Integendeel..,. Wat Venray betreft moet men nog meer de mobiliteit verbeteren. Een derde en voorname voor waarde is, dat men aan industriële politiek moet gaan doen. Daaronder wordt op de eerste plaats verstaan, dat men bovengenoemde voorwaar den vervult, maar verder ook zorgt voor een juist overzicht van de arbeidshoeveelheid, die de gemeente bezit, een goede toekomstprognose, een behoorlijke samenwerking tus sen allen, die met dit probleem te doen hebben, een juiste voorlich ting en verkoopkwaliteiten.... Men moet immers de gemeente kunnen aanbieden aan industriëlen, die men zelf moet zoeken en aan de hand van verschillende gegevens de juiste weg kan aanbieden. Gelukkig, aldus de heer Boonen heeft deze streek aan deze voor waarden voor het overgrote deel voldaan. Men mag vertrouwen, dat met de steun van Rijks- en Prov. Overheid dan ook dit probleem zal worden opgelost, mits men in onderlinge samenwerking, waarvan deze dagen getuigen, blijft werken, Ingezonden Mededeling Bij iedere f 5.- aan boodschappen Alléén bij want het gaat tenslotte om de toekomst van onze kinderen. Invloed van binnen Hoofdaalmoezenier Roncken wees in zijn spreekbeurt er op dat men zich zorgen maakt bij de industria lisatie van Limburg, omdat men vreest voor het Christendom. En inderdaad moet men zich daar zorgen over maken, omdat de invloed van buitenaf dan zoveel groter wordt. Socialisme en com munisme krijgen meer kansen. Maar spreker meent dat het grote gevaar ligt bij de invloed van binnen. Voor vele Limburgse mensen heeft de godsdienst geen betekenis meer, is het sleur geworden, waar aan men nu nog vasthoudt, omdat men anders met de vinger wordt nagewezen, maar bij verdere in dustrialisatie, bij verdere uitbreiding van de gemeente gaat dit enge verband verloren en blijkt eerst duidelijk hoe weinig godsdienstzin er is. We kunnen er van meepraten, omdat Limburg de grootste indus trieprovincie is, van Nederland. In 1860 waren nog 80 pet. van de Limburgers werkzaam in de land bouw en 10 pet in de industrie. In 1953 waren er slechts 10 pet. werkzaam in de landbouw en 40 pet in de industrie. Hoe wil men nu de gevaren die ontegenzeggelijk aan industrialisa tie verbonden zijn voorkomen. Dat is op de eerste plaats door samen werking. Priesters en leken moeten ook op dit terrein samenwerken, niet om de industrie te weren, want dat is misdadig, maar om de meest gunstige voorwaarden te scheppen zowel op geestelijk als materieel terrein voor industrievestiging. Op de tweede plaats moet men de werkelijkheid durven zien. Men moet de toestanden onderzoeken op de werkelijke waarde en niet de ogen dicht knijpen, wanneer daarbij dingen aan het licht komen, die niet prettig zijn. Daar mankeert dikwijls nog zoveel aan, omdat het voor velen nog zo moeilijk is zich om te schakelen, om de noodzaak te zien, Men behoeft geen angst te hebben voor industriële ontwikkeling. Dat is geen noodzakelijk kwaad, maar een positief goed, omdat het hogere materiële welvaart geeft en de menselijke waardigheid kan ver hogen. Mits men betere fundamen ten heeft dan menselijk opzicht en traditie. Industrialisatie is een gave van God, die wij moeten dopen. En dat kunnen we als we zorgen dat onze mensen niet alleen technisch ge schoold zijn, maar ook geestelijk gaaf en gezond. En wil men gaan industrialiseren, dan zal dit laatste een der eerste en zwaarste, maar ook een der mooiste opgaven zijn. De jeugd had Donderdag grote belangstelling voor de filmen, die gedraaid werden voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere school. Er wer den enige films gedraaid over vakopleiding en vakkeuze, terwijl de heer Heidens de jeugd toesprak en op bevattelijke wijze hen wees op de grote stap, die zij gaan doen als ze de lagere school gaan ver laten en een vak moeten gaan leren. Intussen had de oudere jeugd en de deelname was niet zoals verwacht werd zich opgemaakt om verschillende Venrayse bedrijven te bezichtigen, waarbij tekst en uitleg werd gegeven niet alleen van de vervaardiging der producten, maar ook opleiding, lonen etc. Ook deze rondgeleidingen waren een groot succes. Na een koffiemaaltijd werd dan voor de oudere jeugd in het Luxor Theater enkele voorlichtingsfilraen gedraaid, waarna de heer Boonen ook hier zijn lezing hield. Ook deze bijeenkomst werd bijgewoond door het Gemeentebestuur. In verband met de feestdag van op Donderdag 27 Mei a.s., verzoe ken wij correspondenten en adver teerders om tijdige toezending van hun copie. Advertenties en Kerk- berichten moeten Woensdagmorgen 10 uur in ons bezit zijn. A dm. „Peel en Maas" Gebruikswaarde van pluimvee rassen en kruisingen. Er wordt een onderzoek naar ingesteld. Voor de pluimveehouder is het van het grootste belang, dat hij beschikt over dieren, waarvan men mag verwachten, dat zij wat pro ductie, uitval en voerverbruik be treft, aan redelijke eisen voldoen. Om dit te bereiken, zal men in de eerste plaats alle aandacht moeten schenken aan het gebruik van goede rassen en kruisingen. Nu is het bepaald geen gemakke lijke opgave, als men rekening houdt met het feit, dat er ten op zichte van de rassen en kruisingen heel wat soorten zijn te onderken nen. Geen wonder dus, dat het voor de kippenhouder de nodige hoofd brekens kost, telkens weer de juis te keuze hieruit te maken. Om nu de practijk ook in dit opzicht op verantwoordelijke wijze te kunnen voorlichten, wordt sinds vorig jaar door de Rijksvoorlich tingsdienst voor de pluimveeteelt een onderzoek ingesteld naar de gebruikswaarde van verschillende rassen en kruisingen. Gaat men de ontwikkeling na van het gebruik van de zg. zuivere rassen en eerste kruisingen op de bedrijven, dan blijkt, dat men voor de oorlog uitsluitend beschikte over zuivere rassen: ruim 80 pet van alle kippen bestond uit Witte Leg horns. Aan deze situatie kwam een eind toen na de oorlog de kruisingen op de bedrijven verschenen, die al spoedig een zodanige opgang maak ten, dat de Witte Leghorns voor een groot deel het veld moesten ruimen. Het is vooral de grotere weer- stad tegen allerlei ziekten geweest dat de kruisingen zo snel in aantal zijn gestegen. In bepaalde streken van ons land zoals in de Gelderse Vallei, treft men thans vrijwel uitsluitend krui singen aan. Dit betekent echter niet, dat de Witte Leghorns nu voorgoed heb- afgedaan, want behalve dat ze nog voldoende in prima kwaliteit voor komen, zullen door gebruikmaking van goede fokmethoden stellig nog belangrijke verbeteringen bij de Witte Leghorns kunnen worden tot stand gebracht. Zou dit gelukken, dan mag wor den verwacht, dat ze niet verder in aantal zullen dalen. Diverse kruisingen. Om de gebruikswaarde van de rassen en kruisingen te kunnen beoordelen, moet men rekening hounen met het feit, dat er van de kruisingen heel wat verschillende soorten bestaan. Zo kunnen we de kruisingen ver delen in kruisingen tussen lichte en middenzware rassen, die het meeste voorkomen en kruisingen tussen lichte rassen onderling en tussen middenzware rassen onder ling. Wanneer men dit alles overziet, komt de betekenis van't onderzoek nog duidelijker naar voren. Het onderzoek als zodanig wordt op twee speciale proefbedrijven in Horst en Emmen verricht, terwijl daarnaast circa 600 gewone pluim- veebedrijven zijn ingeschakeld. Hoewel tot dusverre over dit onderzoek nog slechts weinig ge gevens beschikbaar zijn, is echter wel gebleken, dat de productie van de kruisingen tussen lichte en mid denzware rassen gemiddeld hoger ligt dan die van de zuivere rassen. De kruisingen tussen middenzware rassen onderling komen goed uit de bus. Het zijn slechts voorlopige in drukken van het onderzoek, dat op grote schaal in ons ïand verricht wordt. Mocht het echter in de toekomst zo worden, dat er in Nederland alleen kippen zullen worden ge houden van de beste soorten en hiervan weer de beste combinaties, dan mag worden aangenomen, dat het doel van dit onderzoek naar gebruikswaarde zal zijn bereikt. Maar voor het zo ver is, zal men nog wel enkele jaren geduld moe ten hebben. Een bouwpastoor schrfyft ons In het uiterste Zuiden, ingeklemd tussen Duits gebied, ligt de jonge parochie Nulland, ontstaan medio 1950 door afsplitsing van de parochie Kerkrade en het rectoraat Bleijer- heide. De oprichting van deze parochie in het oudste mijngebied viel samen met de heiligverklaring van de jongste Heilige in Gods Kerk, de H. Maria Goretti. Z.H. ExeUentie Mgr. Dr. G. Lemmens was enthou siast over het plan om deze pa rochie aan de kleine Marietta toe te wijden en Z.H. Paus Pius XII gaf op royale wijze uiting aan zijn vreugde dat deze parochie als eerste in de wereld aan dit heilig kind was toegewijd. Mgr. Lemmens zeide volledige steun toe van de kant van het Bis dom, omdat Hij van plan was te gaan starten met 'n grootscheepse actie voor de bouw van nieuwe ker ken in Limburg. Hij wist. dat hij hierbij zou kunnen rekenen op de spontane medewerking van de Lim burgse katholieken, en hij heeft het goed gezien. Het fonds voor nieuwe kerken met zijn beroemd „kwartjesactie" heeft het mogelijk gemaakt en zal het mogelijk maken vele nieuwe kerken te bouwen. Wij bouwpastoors zijn alle donateurs van dit fonds veel dank verschuldigd, want zon der hen was er geen beginnen aan. Wanneer over enkele maanden als God wil, onze nieuwe kerk klaar komt, zal ook deze een machtig ge tuigenis zijn van de offerzin, van Godsliefde en de naastenliefde van ons goede Limburgse volk. Moge O.L. Heer door voorspraak van de H. Maria Goretti al onze weldoeners rijkelijk zegenen en be lonen. Wij hopen, dat nog vele nieuwe donateurs zich mogen aan sluiten bij dit grootse werk, opdat overal waar dit nodig is, God een woning worde bereid en voor de ge- lo\igen een toegangspoort voor de de hemel. H. Vliegen, Bouwpastoor. Giro: 102080 al uw en al uw artikelen voor S.V.V.-Nienws De laatste uitwedstrijd tegen Gennep is een grote 6—0 overwin ning geworden voor Venray. Op wei waardige wijze werd dit sei zoen afgesloten, waarin S.V.V. wel duidelijk heeft bewezen de sterkste in haar afdeling te zijn en met ere de kampioenstitel draagt. Nu nog afwachten wat de ko mende promotiewedstrijden bren gen. Vermoedelijk zullen deze ge- sheeld moeten worden tegen Budel, wat met een 12 achterstand nog 20 minuten moet spelen tegen Lin- denheuvel. Het zou dus niet ver wonderen dat deze wedstrijd door Budel verloren werd. In dat geval moet de laatste wedstrijd tegen Stadbroek het enige nodige puntje opbrengen om kampioen te worden. En dat zal wel lukken. De bedoeling van S.V.V. is echter het kampioenschap te vieren op 30 Mei en dan tegen de bekende 2e klasser Sarto uit Tilburg een hul digingswedstrijd te spelen. Hierover volgende week meer. Voor Zondag wil men proberen een oefenwedstrijd te hebben tegen een sterke tweede klasser. (Zie eventueel advertentie in dit blad.) Het derde speelde een promotie wedstrijd tegen Geijsteren en wist deze met 51 te winnen. Nu nog de uitwedstrijd tegen Geijsteren en hiervoor mogen wij Venray 3 toch wel waarschuwen. Neemt deze niet te licht op, want thuis werd door Geijsteren dit seizoen niet verloren. Zij zullen er dus een eer in stellen ook deze promotiewedstrijd niet te verliezen. Venray 3 komt dus in uw sterk ste formatie uit, dan kan promotie naar de le klas onderafdeling een feit worden. Dat wensen wij Uvan ganser harte. P.D.V. DE ZWALUW Uitslag wedvlucht Pont St Max 344 km. deelname 756 duiven. Dit maal was het wel zeer zwaar voor onze duiven en maar liefst 32 lief hebbers draaiden er onder door. Toch ook nu waren er weer uitblin kers, o.a Smits-Voesten, die er 6 van de 7 in de prijzen draaide. In concours hadden nog 12 duiven meer prijs dan in de vereniging. 1 Gebr. Ewals, 2 22 107 H. Arts en Zn., 3 47 63 G. Janssen O, 4 77 90 Fr. Weys, 5 12 31 49 71 92 Smits- Voesten. 6 7 28 72 100 Th. Ruttan, 8 38 M. v.d. Broek, 9 J.W. Kessels, 10 23 93 85 87 P. Dinghs, 11 15 A de Riet, 13 G. Vissers, 14 44 J.Ver meulen, 16 86 101 P. Strijbos, 17 J Els, 18 J. v. Hoof, 19 96 H. Hendriks, 20 Gebr. Rutten, 21 G. Bolderdijk, 24 43 67 69 H. Vissers, 25 95 J. Gommans, 26 J. Janssen K., 28 55 A. v.d. Munckhof29 45 G. Philipsen, 30 80 A. Loonen, 32 91 P. Janssen, 33 59 79 W. Bertrams, 34 48 78 P. Swaghoven, 35 36 M. Kelders, 37 W. Janssen, 39 M. Francken, 40 E. Vermeulen. 41 61 62 65 J. Aarts, 42 74 P. Kersten, 46 J. Verstegen, 50 H. Lucassen, 51 99 P. Manders, 52 76 Gebr. YVillems, 53 75 P. Jans sen en Zn, 54 64 88 P. Vermazeren. 56 E. Oudenhoven, 57 H. Hendriks, 58 J. Strijbos, 60 Servio 66 102 H. Thissen. 68 M. de Lauw, 70 H. Jans sen L. 73 89 M. v. Rooi, 81 F. Stevens. 82 P. Theeuwen, 84 J. Vol- lenberg, 93 K. Vercauteren, 94 J. van Leuken, 97 G. Janssen H. 98 Kusters, 103 105 J.W. Hendriks, 104 J. v.d. Heyde, 106 K. Sijbers. 108 109 W. Lormans. De vlucht op Java was voor de jaarlingen een zeer zware opgaaf, en vele duiven gingen dan ook ver loren. De uitslag was: 1 H. Crooymans, 2 35 J. Strijbos, 3 17 P. Kersten, 4 11 25 51 52 57 79 85 P. en J. Hendriks, 5 Smits- Voesten, 6 28 58 J. v. Leuken, 7 36 71 P. Strijbos. 8 38 P. Dings, 9 K, Sijbers, 10 P. Manders, 12 W. Hen driks, 13 62 67 81 82 J. Gommans, 15 Fr, Vermeulen, 15 M. Emons, 18 44 H. Lucassen, 19 23 J. Verstegen, 20 W. Lormans, 21 55 60 H. Arts en Zn., 22 J. v. Houdt, 24 W. Peters, 26 J. Vollenberg, 27 J. Kusters, 29 Boom, 30 47 94 J.W. Kessels, 31 66 89 M. v.d. Broek. 33 E. Vermeulen, 34 65 H. v. Ass, 37 P. Janssen Gr. 39 43 J. v. Hoof, 40 L. Coopmans, 42 G. eanssen O. 45 J. Vermeulen, 46 M. Siebers, 48 St. B, 49 73 A. v. d. Munckhof, 50 M. Kelders, 53 86 J.W. Dinjes, 54 M. Tonen, 56 76 E. Vermeulen, 59 M. de Bruin, 61 G. Janssen H. 63 89 A. Loonen, 64 H. Thissen, 68 78 G. Philipsen, 69 K. Vercateren, 70 M. v. Rooi, 72 H. Derks, 74 E. Oudenhoven, 75 92 P. Swaghoven, 77 Fr. Weys, 80 A. de Riet, 83 W. Thijssen. 87 G. v. Gas- sel, 90 H. Kleuskens, 91 J. Wester, 93 A.v. Loon, 95 Servio, 96 H. Ver meulen, 97 H. Thissen, 98 H.Jans sen L. Van de oude was de uitslag als volgt: 1 12 15 P. Dings. 2 J. Janssen en Zn. 3 P. Strijbos, 4 7 18 26 30 P. en J. Hendriks, 5 17 25 Joh. Jans sen 6 J. v. Leuken, 8 W. Hermsen, 9 G. Janssen 0.10 31 Fr. Vermeulen, 11 17 21 M. v. Houdt, 13 J. v.Zwa- men, 14 19 Gebr. Wijnhoven, 16 H. Crooymans, 20 J. Hendriks, 22 23 E. Oudenhoveu. 24 J. v. Houdt, 27 H. v. Loon, 28 P. Manders, 29 A. v. d. Munckhof, 32M. Emonts, 33 St B. Kerkelijke Diensten. van 23 tm 29 Mei PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagfcin: Beter een goed voorbeeld dan vele en ijdele woorden Priester v.d. week: Kap. Keijsers Vijfde Zondag na Pasen. 6 uur lm.; 7 uur lm. v. Handboogschut terskring „de Vriendschap"; 8 uur lm. vd. parochianen; 9 uur kinder mis v. overl. fam.Broers-Geurtjens; 10 uur Hoogmis; 2 uur Grote en Kleine Congregatie in de kapel van Jerusalem; 7 uur Rozenhoedje, Lof. Maandag: Kruisdag. 6 uur pro cessie, daarna H. Mis v. alle overl. parochianen; 7 uur lm. v. Jozef Drabbels; 7.30 lm. voor overl. fam. Westen; 8 uur gest. jaard. Gerard Manders en ouders (3kl). Dinsdag: Kruisdag. H. Gregorius. 7e der 9 Dinsdagen t.e.v. St. Anto- nius, verering der reliquie na 't Lof. 6 uur processie, daarna Hoogmis; 7 uur lm. M. Janssen-Hendrix en dochters; 7.30 lm. tie.v. O.L. Vrouw van Lourdes v. gen. v. zieke; 8 uur gest. jaard. Notaris Linsen (lkl); 9 uur pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Janssen-Jeuken. Woensdag: Kruisdag. H. Philip- pus Verius. 6 uur processie daarna Hoogmis; 7 uur lm. Jan Jacobs; 7.30 lm. v. vrouw v. Fr. Swinkels; 8 uur Hoogmis, Donderdag: Hoogfeest v. 'sHeren Hemelvaart; 6 uur lm.; 7 uur lm. Gerard Janssen; 8 uur lm. voor de parochianen; 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis; 3 uur Kinderlof; 7 uur pl. Lof en Rozenhoedje. Vrijdag: H. Augustinus. 6.30 lm. Jan vd. Bogaart en echtg.; 7 uur lm. Huberta v. Meijel; 7.30 lm. overl. fam. Westen; 8 uur gest. jaard. M. Schraven en AnnaRoelofs (3kl) Zaterdag: H. Maria Magdalena de Pazzis. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. Johanna Hoedemakers-v. Meijel; 7.30 lm. Jan Jacobs; 8 uur gest. jrd. Everardus Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen (2kl). VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Martinus Janssen. KATHECHIS MU SDe kinderen van de 3e en 4e klas leren de 52e en 53e les; de hoogste klassen leren de 51e en 52e les. MEIMAAND: Iedere avond om 7 uur Rozenhoedje en Lof. PINKSTERNOVEEN: A.s. Vrijdag begint de noveen voor pinksteren t.e.v. de H. Geest. Na de H. Missen worden de voorgeschreven gebeden verricht. PATERSKERK VENRAY Vijfde Zondag na Pasen; 5.45 lm.; 6.30 uit dankbaarheid t.e.v. van St. Antonius; 7.45 lm. v. Fr. Janssen, Jacomina Lenssenen dochter; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; eerste coll. Paterskerk, tweede Biss. noden; 4.20 gez. Ves pers, 5 uur Lof met Rozenkrans. Maandag: 1ste kruisdag. Ongev. 6.20 smeekprocessie waarna de Hoogmis om God te bidden voor 'n voorspoedige oogst; 6.30 H. Mis v.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2