iTéGê Kan VIER LOLLY'S Hebt d vergeten Commnnieprentjes te bestellen Fii. vd IHnnckhof Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN bonnen inleveren José Bekendmaking. Onderlinge Paardenverzekering Het Warenhuis LOCOMOTIEF Poels' Rijwielhandel Zinken Teilen Peter Swenker EBBERINK 8 a 10.000 gld. winkelhuis huishoudster schilders-halfwas en leerlingen Meisje flink meisje Bekwaam Chauffeur een arbeider Morgen geen Jeugd-Mis wel binnenkort Tridnum Morgen kan door omstandigheden de Jeugd-Mis in Veltum niet door gaan. Volgende maand zal weer het jaarlijkseTriduum gehouden worden voor alle jongens van de parochie van 14—17 jaar. Dan komt een goede predikant voor de jongens preken en we verwachten dat de opkomst even goed zal zijn als in andere jaren. H. Familie Maandagavond half 8 vergadering van de Aartsbroederschap der H. Familie. Leden denkt er aan, komt allen trouw op. Honderd brisantgranaten Tijdens de heidebrand, die woedde nabij het kamp Ysselsteyn. werden meer dan 100 brisantgranaten ge vonden. Ook werden in het kamp Vlakwater, alwaar men bezig was met graven, vier granaten van ver schillend kaliber naar boven ge haald. De Mijnopruimingsdienst heeft zich over deze gevaarlijke spullen ontfermt. Nieuwe garage voor Zuid-Ooster Op Maandag 3 Mei vond te'Venlo de aanbesteding plaats voor het bouwen van een niéuwe garage, met kantoor en wachtkamer voor de Zuid-Ooster Autobusdiensten, te bouwen aan de Kaldenkerkerweg te Venlo. Hoogste inschrijver was J. Swil lens. Blerick f179.253. De laagste Gebr. v. Nieuwenhulzen uit Venlo met f 150.530. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaats- examen electrotechnisch ingenieur de heer J. H. H. Janssen te Venray. WIELRENNEN In het afgelopen weekend be haalden onze renners enkele mooie successen. Zo behaalden zij te Maas - bracht de eerste en 2e plaats. Bij het ingaan van de laatste ronde had Theunissen reeds enkele meters voorsprong, Wilmsen echter zat achter in de groep. Hij demareerde echter plotseling zo fel dat niemand hem kon houden. Op de streep had hij zelfs Theunissen bijna geklopt. Theunissen werd dus le en Wilmsen 2e. Samen reden zij vol trots hun ereronde. In Beegden toonden onze renners ook weer dat zij uit het goede hout gesneden zijn. want telkens kon men ze voor in de groep vinden en menige premie verhuisde clan ook naar Venray. Tegen het einde miste zij de aansluiting met een troep demaranten, en moesten, na een felle achtervolging met de 10 en 11e plaats genoegen nemen. Morgen gaat de reis naar Slek- Echt, veel succes. „Dameskoor" a.s. Maandag 8 uur repetitie in „Den Engel". Pater Ferdinand Laken O.F.M. In de avond van 6 Mei overleed in het ziekenhuis Sint Elisabeth alhier Pater Ferdinard (Petrus Johannes Cornells) Laken. Hij werd geboren op 22 December 1895 te Leiden, trad in 1914 in de Orde van de Minderbroeders en werd in 1921 priester gewijd. Vele jaren was hij missionaris in Zuid-Chansi. Wegens ziekte teruggekeerd was hij o.a. Rector van het Gymnasium I.C. alhier. Rector van het Pensio naat Jeruzalem en Pastoor te Zalt- bommel. Door een beroerte getroffen bracht hij zijn laatste levensjaren door in het Minderbroedersklooster alhier, waar hij met voorbeeldig geduld en grote overgave zijn zwaar lijden verdroeg. R.I.P. Gouden Huwelijksfeest te Ysselsteyn Op 25 Mei a.s., hoopt het echt paar Willem Spreeuwenberg en Margaretha Vervoort, hun Gouden Huwelijksfeest te vieren. Op 22 Mei zullen twee Eerw. Zusters en een broer van de Bruide gom, vanuit Amerika op Schiphol arriveren om dit feest inde familie kring mee te vieren. Uit dit huwelijk werden acht kin deren geboren. Zeven kinderen ves tigde zich in Ysselsteyn. een zoon vertrok in 1949 naar de Fazenda Riberairo. Het gouden paar telt veertig kleinkinderen. Vader Spreeuwenberg was in vroeger jaren een echte pionier op het gebied van ontginning. Voor moeder Spreeuwenberg was 't altijd een grote vreugde, wanneer zij ergens in de buurt te hulp gevraagd werd, welke taak zij dan ook altijd nauwgezet vervulde. Het nog zeer krasse echtpaar woont nog dagelijks de H. Mis bij. Het feestcomité en de buurt heb ben reeds plannen gemaakt om dit feest zo luisterrijk, mogelijk te maken. Als bijzonderheid kan nog worden worden vermeld, dat dit het eerste gouden paar is. dat Ysselsteyn in de drie en dertig jaren van zijn bestaan gekend heeft. Gouden Bruiloft Onder zeer grote belangstelling vierden het echtpaar P. Custers- Oudenhouden Donderdag jl. hun 50-jarig huwelijksfeest. Na een plechtige H. Mis in de Parochiekerk volgde een druk be zochte receptie in Hotel de Zwaan, 's Avonds gaf Venray's Harmonie de traditionele serenade. Zilveren feest in St. Servatius Broeder Ephesius Drabbels, onder overste van Huize Servatius. vierde Woensdag en Donderdag onder grote belangstelling zijn 25-jarig professiefeest. Varkensfokdag Horst Op de Noord-Limburgse Varkens fokdag te Horst, was Dinsdag het aangevoerde materiaal van zeer be hoorlijke kwaliteit. Alhoewel de aanvoer groter was dan andere jaren was de belang stelling ondanks de gunstige weers gesteldheid toch niet buitengewoon groot. Het aangevoerde materiaal was over het algemeen van zeer behoorlijke kwaliteit. Er werden dan ook diverse dieren voor een zacht prijsje verhandeld. Hier volgen de eerste prijswin naars uit Venray: Rubriek 3: Beren geb. in de 2e helft van 1952: lb Adolffokker Jac. Klaessen, Swartbroek, eig. J. Hen driks, Veulen. Rubriek 5. Idem geb. tussen 1 Juli en 1 Oct. 1953: la J.v.R., fokker R. Kampjes, Lemelerveld, eig. L. van Osch, Heide. Rubriek 10: zeugen geb. in 1950: la Hann, fokker J. Booyink, Tub- bergen, eig. Th. Janssen, Ysselsteyn. Rubriek 12. Idem geb. tussen 1 Oct. en 31 Dec. 1951: lb Billa, fokker N.N., eig. J. Wilms, Weverslo. Rubriek 14. Idem geb. tussen 1 Sept. en 31 Dec. 1952: lc Martha, fokker eig. M. Jenniskens, Leunen. Rubriek 28. groepen 3 stuks: 2b M. Jenniskens, Leunen. Voerman dodelijk verongelukt Op de weg Uden-Nistelrode is Woensdagavond de 23-jarige onge huwde C. van der H. uit Nistelrode dodelijk verongelukt, toen hij met zijn paard en wagen huiswaarts keerde. Dicht bij huis kwam er een breuk in het tuig, waardoor de bomen van de wagen op de weg vielen en het verschrikte paard op hol sloeg. De voerman werd van de kar ge slingerd en buurtbewoners vonden hem zwaar gewond op de berm van de weg liggen. Korte tijd daarna is hij overleden. Minder Duitsers naar ons land West-Duitse reisagentschappen hebben verteld, dat het reizen van Duitsers naar Nederland in de af gelopen dagen is afgenomen. Vol gens deze reisagentschappen is dit het gevolg van de „anti-Duitse pro paganda" in Nederland. Het aantal boekingen voor de een-dags bezoeken aan de Neder landse bollenvelden zijn belangrijk afgenomen. Een leider van een agentschap zei: „We moeten er rekening mee houden, dat in de toekomst minder Duitsers naar Ne derland zullen gaan". Winst uit bosbedrijf Deze winst is. voor zover het bos- bedrijf binnen het Rijk wordt uit geoefend, vrij van inkomstenbelas ting. Nu is er de laatste jaren nog al eens iets te doen geweest over het woord „bosbedrijf". Konden bomen rondom een boerderij staande hieronder worden gerangschikt? De Hoge Raad heeft in Januari j.l. beslist, dat het woord „bosbe drijf" blijkens de historie in ruime zin dient te worden verstaan. Het ging over de opbrengst van bomen, die zich bovonden op een stuk grond, waarvan belanghebben de het recht van voorpoting heeft, terwijl hij overeenkomstig de voor schriften van het Staatsbosbeheer opnieuw die grond deed beplanten. Ingezonden Mededeling 'tJekk&W De Hoge Raad sprak zich i.e. uit j Willem Erasmus vertegenwoordigen Bij iedere f 5.- aan boodschappen voor 10 cent voor winst uit bosbedrijf, zodat de opbrengst buiten heffing bleef van inkomstenbelasting. Meer Nederlandse melk naar Amerikaanse troepen Bij de inschrijving voor levering van melkproducten aan de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa gedurende het tweede halfjaar van 1954 is aan de samenwerkende Nederlandse bedrijven Sterovita en D.O.M.O een belangrijk grotere order toegevallen dan in het lopen de halfjaar. Thans worden per week 550.000 liter in papier verpakte melkproducten door deze bedrijven geleverd. Het is nog niet nauwkeuring be kend hoe groot de nieuwe order is. Boeren-Hypotheekbank De Boeren-Hypotheekbank te Eindhoven merkt in haar verslag over 1953 op, dat de sedert begin 1952 ingetreden daling van het algemene rentepeil gedurende het verslagjaar aanhield, doch aan het einde daarvan practisch tot stil stand kwam. In overeenstemming hiermede daalde de pandbriefrente van 4 pet. tot 3l/a pet. Dank zij een betrekkelijk ruime markt onder vond de plaatsing van pandbrieven geen moeilijkheden. Het bedrag der uitstaande lenin gen bedroeg per uit. 1953 f 10.471.567 (f 9.474.786) verdeeld over 1219 leningen. Hiertegenover stond 'n bedrag van f 9.716.100 aan uitge geven pandbrieven en opgenomen I leningen. De verlies- en winstrekening sluit met een netto-winstsaldo van f 14.138 (f 11.078). Voorgesteld wordt een dividend van 4 (onv.) pet. uit te keren. Maastrichtse rattenvanger had succes Dezer dagen is gebleken, dat de verdelgingsactie, die de Maastricht se rattenvanger de heer Olischlager, op 20 April inzette om de Belgisch- Limburgse gemeente Heers bij St. Truiden te ..ontratten" volkomen is geslaagd. Na een deskundig onderzoek werd het aantal ratten in rond honderd boerderijen, schu ren, stallen, in het kasteel van vicomte Desmaisieres, in de slot vijver en op de kasteelboerderij geschat op ruim dertien duizend stuks. Ruim duizend kilo in dobbel stenen gesneden brood, vermengd met een brumoline en een geheim procédé van de heer Olischlager als lokmiddel, zijn gebruikt om in de door de ratten bezochte plaatsen uitgestrooid te worden. Twee en een halve week nadien zijn de resultaten duidelijk geworden. Er zijn bij oppervlakkige controle slechts een honderd dode ratten gevonden. De ervaring leert echter, dat cte dieren zich in holen en schuilplaatsen terugtrekken om daar te sterven. Deze verdelgingsaclie was het gevolg van een weddenschap, die de Belgische landbouwer Ger, Paredisuit Bree met de Maastrichse rattenvanger had afgesloten waarbij de heer Olischlager duizend gulden tegen een doosje sigaretten had ingezet. De Belg verloor de weddenschap. OFFICIER WIST VOOR DELIGE ZAKEN TE DOEN. Goedgelovigen staken er duizenden in. Een 50-jarige reserve-kapitein van de Kon. Landmacht, die het commando had over een compag nie in het Margriet te Wezep, is door de politie gearresteerd, onder verdenking van oplichterij. Hij zou van verschillende collega's en inwoners van Wezep grote geld bedragen hebben geleend, zoge naamd om er voordelige zaken mee te doen. In totaal moet hij enige tienduizenden guldens in handen hebben gekregen. De kapitein zou in gemoedelijke gesprekken het vertrouwen van zijn slachtoffers gewonnen hebben. In sommige gevallen leende hij eerst kleine bedragen, die hij na enige tijd met winst terugbetaalde. Het vertrouwen, dat hij wist te verwerven was zo groot, dat hem bedragen van f 4000, f 16.000 en f 25.000 ter hand zijn gesteld. Vroegen de geldschieters om na dere bijzonderheden, dan was het antwoord steevast: „Dat is mijn geheim. Het zit wel goed." En hij slaagde erin zijn slacht offers ruim een jaar met deze uit leg gerust te stellen. Veertien dagen geleden kreeg een van de slachtoffers echter argwaan en hij deed aangifte bij de politie, die onmiddellijk een onderzoek in stelde en de kapitein aanhield en in arrest nam. Waar de gelden zijn gebleven staat nog niet vast. Wel is zeker, dat er geen rijksgoederen zijn ver dwenen of dat het leger op een andere wijze is benadeeld. De kapitein maakte wel haast iedere week een uitstapje met een huurauto haar Duitsland, waar zijn vrouw woonachtig is. Speurtocht naar millioenen-erfenïs In het jaar 1780 overleed de Nederlander Jan Gerrit Bantjes en hij liet een erfenis na van naar schatting 30 tot 84 millioen dollar. Een van zijn zonen trok naar Zuidafrika, waar hij na drie huwe lijken in 1782 overleed, zonder dat de erfenis van zijn inmiddels ge storven vader afgewikkeld was. De zaak raakte in het vergeetboek, maar nu hebben de afstammelingen van deze emigrant de koppen bij elkaar gestoken en twee afgevaar digden benoemd, die naar Neder land zullen vertrekken om daar nieuw bewijs materiaal te verza melen voor hun strijd op de nog steeds *niet afgewikkelde erfenis. De beide mannen, de verzekerings agent Louis Bantjes, en de boer 70 mensen van de in totaal 600 die beweren afstammelingen van Jan Gerrit Bantjes te zijn. De gedele geerden zullen vertrekken zodra de benodigde gelden voor hun reis bij een gebracht zijn. Geen nood Ook vandaag kunnen wij er nog voor u bedrukken. Er is nog een mooie sortering U kunt niet alles weten Matrassen met binnen vering mogen nimmer geklopt worden; deze moeten óf geborsteld, óf met de stofzuiger behandeld worden. Stalen meubeis bewerkt men met een lapje waarop enige druppels slaolie. Gobelinbekleding moet men kloppen met een mattenklopper, waar een vochtige doek om is ge bonden. Uitkering ingevolge de werkloos heidswet moet aangevraagd wor den binnen 24 uur. In iedere fabriek, bedrijf enz. moet een kaart hangen, waarop denaam en het adres van de bedrijfs vereniging waarbij de werk gever is aangesloten, staat aan gegeven. Als nieuwe schoenen kraken, kunt u de zolen insmeren met wat lijnolie, dat is bovendien goed voor het leer en het kraken ver dwijnt. (Onder)huurders mogen eventueel te veel betaalde huur niet van de verschuldigde huur inhouden, indien terzake geen vonnis van de kantonrechter is gevallen. Trouwt een vrouw van nog geen 65 jaar met een man, die reeds van de noodwet-Drees trekt, dan krijgt de weduwe na het overlijden van de man nog 5 maanden uitkering, waarna deze ophoudt. Zodra de vrouw ook 65 jaar is geworden, dan krijgt zij uitkering voor een onge huwde, tenminste als haar in komsten niet boven het maxi mumuitkeringsbedrag komen. Aanslag in theekopjes zal niet be staan, indien men thee drinkt, waarin een druppeltje melk gedaan wordt. Het in de the; aanwezige looizuur wordt door de melk opgelost. van 29 April t.m. 6 Mei 1954 GEBOREN: Vergeldt, Antonetta J. Puttenweg 4 Hendriks Wilhelmus O verl. weg B27a Thuijls, Maria H.P. Leunen K 9 Weijs, Wilhelmus P.H. Heide L 31 Swinkels, Hendrikus P.J. Paardekopweg 13 Philipsen, Leonardus J. Ringweg 12 de Lauw, Peter J. Steegsbroek 112 v. Asten, Leonardus JanPoelsweg6 Bongaerts. Henriëtta J.G.M. Hoenderstraat 100 Peeters, Maria J. Deken Thielenstr. 9 Vermeulen, Arnoldina P. Vlakwaterweg 12 OVERLEDEN: van der Ven, Hendrina S. wed. van de Kruijf,A., 87 jr, Kruisstraat Aerts, JanM.echtgen. van Diepers, Maria H., 72 jr, Vierlingsbeek van Meyel, Wilhelmina G.A.G., 17 jr, Leunen K 60 Kruijsen, Antonia A.G.Fr., 3 jr, Overloonseweg 9 ONDERTROUWD: Manders, Adrianus Fr., 29 jr, arb. N.S., Heerlen en Aben, Johanna M. 28 jr, Langeweg 82 GETROUWD: Kusters, Johannes G.L., admini strateur, en Oudenhoven, Gertruda P.W.G., beiden te Venray Zeegers, TheodorusH.W., meubel maker, te Melick en Herkenbosch en Vollenberg, Maria H.M. Venray Claessens, Hendrikus P.G., bank werker en Christians, Gertruda P., beiden te Venray Bij deze betuigen wij onze harte lijke dank aan allen, bijzonder aan de Z.E. Heer Pastoor, Dr Vercau- teren, Zr Theelen en de buurt, voor de hulp en medeleven onder vonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde echtgenote en moeder. fam. H. Voermans Leunen Op Woensdag 12 Mei hopen onze geliefde Ouders Jean van der Lijck en Catharina Heijligers hun 40jarig huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare kinderen. Maashees, Mei 1954. A.s. Dinsdag 11 Mei 's avonds -10 uur met opdruk 30 April 1953 voor landarbeiders en vrljwerk, bij F. Swinkel», Maasheseweg 9. Op Zaterdag 15 Mei hopen onze dierbare ouders A. Loonen P. Loonen-Wilms de dag te herdenken waarop zij vóór 50 jaren in het huwelijk tra den. Op die dag zal om 9 uur een H. Mis uit dankbaarheid tot hun intentie worden opgedragen. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Venray, Gasstraat 2. Maandag 17 Mei hopen onze ge liefde Ouders en Grootouders Johannes Gerrits en Theodora Bouten hun 50jarig huwelijksfeest te vie ren. Moge God hen nog vele jaren sparen, dit wensen hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen Overloon, Mei 1954. Dagadres: Hotel Deriet, Overloon. Voor de hartelijke blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van ons dochtertje betuigen wij aan allen hartelijk dank. fam. Hanen-v. Ensel Venray, Langeweg 66. Bij ons vertrek naar Canada roepen wij onze familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. Tevens danken wij de leider en heren lesgevers van de Emigratie cursus te Venray voor de prettige en leerzame lessen. Tenslotte nog dank aan de fa. Ruys Co. te Deurne, voor de vlotte en degelijke afwikkeling der passagezaken en aan de fa. Swin kels te Deurné, voor de goede verpakking van het meubilair. fam. van Rijswijk a.b. ss Zuiderkruis. RR 1 Harrow (Ont.) Canada. De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat het herziene Wederopbouwplan (2e herziening) zoals dit werd vast gesteld bij raadsbesluit van 1 Juli 1952, no. 391, door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting is goedgekeurd bij besluit van 10 April 1954, no. 0410813 en vanaf Maandag 10 Mei 1954 gedurende 4 weken ter gemeente-secretarie voor eenieder ter inzage ligt. Venray, 1 Mei 1954. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN Boecenéeeii&ank VENRAY Maandag 10 Mei kantoor gesloten. VENRAY Premiebetaling Zondag 9 Mei vm. van 1112 u. in café Wed. G. Camps, Oostrum. Premie lVi pet. Premiebetaling op Zondag 9 Mei na de Hoogmis, te Veulen bij van Gassel. Premie bedraagt 1 pet. Voor pinken halve premie. Het Bestuur (Dooi 4j. Communie Onze sortering geschenken is geweldig groot. Alles wordt bezorgd. Hofstraat 10 Telefoon 566 Ronde it. Redeiiand WIM VAN EST Een fel betwiste zege Op Neerlands vlakke wegen Natuurlijk op een lichter lopende Locomotief. loopt ALTIJD lichter! Rijwielen voor sport, toerisme en voor dagelijks gebruik. Grotestraat 26 tot de grootste maten. Zinken badkuipen, Wasketels zink en emaille. Alles wordt thuis bezorgd. Bel even 566 HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Communie-^oto 6 Zondag geopend van 9—6 uur CORSETTEN worden onder voortdurend toezicht van artsen vervaardigd. Het CAMP Corset geeft U een slank figuur en bevordert daad werkelijk uw gezondheid. Alleenverkoop voor Venray: Tel. 294 Marktstraat 5 ÏRoedecdag Geef haar een &ti{vend geschenk Reuzen sortering en goedkoop. Zie etalages Alles wordt bezorgd. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 op eerste hypotheek direct be schikbaar. Brieven onder opschrift Hypotheek bureau van dit blad. Vermist een vaars ruim 1 jaar, bijna geheel wit. Inlichtingen bij J. v. Duijnhoven Overloon, Tel. 33. VERLOREN van Venray naar Vierlingsbeek een tuinstoel Bericht of terugzending aan J. Boom, Overloonseweg, chauffeur Drie Hoefijzers. TE HUUR Stationsweg C 18 Bevr. bij M. Vennekens, Oostrum Mevr. M. DraatArts, Straal manstraat 9 Nijmegen, vraagt voor direct een zelfstandige boven 20 jaar. Aanmelden Zondagmiddag 9 Mei Overloonseweg 33a, Venray. GEVRAAGD flinke dienstbode boven 18 j. Hoedemaekers Bakkerij, Langstraat 2 GEVRAAGD voor direct om opgeleid te worden. Tevens te koop handwagen in goede staat A. Custers, Schildersbedrijf, Paterslaan 7, Venray. GEVRAAGD er 1 Juli, wegen huwelijk der tegenwoordige, een net eerlijk bij dehand voor de huishouding. Ook genegen in de zaak mee te helpen, wanneer nodig is. Niet beneden 16 jaar. Hotel-Café-Restaurant De Zwaan vh. Kaal, A. Bos, Brink 1, St. Anthonis N.B. GEVRAAGD Hotel De Zwaan, Markt 2. gevraagd. Hout- en Steenkolenhandel Gebr. Janssen GEVRAAGD zo spoedig mogelijk, in gezin met kinderen in Noord-Limburg, moeder in het ziekenhuis, flinke dienstbode die goed kan werken en koken. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor terstond voor het laden en lossen van vrachtwagens. Adres bureau van dit blad. Te koop drachtige maal aan telling en toom biggen P. Janssen, Maashees B 86. Te koop huiskamerameublement, typemachine „Royal" houten bureau, kacheltje J. Peetel Merselo. Hofstraat 2. Te koop Te koop 5

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2