INDUSTRIEDAGEN SPORT Venray de eerste in het land Kte^T«V2\f,r^EvF^,5enScS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN S8g"KgTESSA.1finJSTSSSffiSi PRORAMMA 'nduitiie-dagen te (Qencay Gemeenteraadsvergadering Zaterdag 8 Mei 1954 No. 18 VIJF IEN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT 7 KLEDING.WINT 'T PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN EEN RIJK BEZIT Volgende week Woensdag en Donderdag worden in Venray industriedagen georganiseerd. Een bericht, dat al wekenlang de ronde doet, niet alleen in deze streken, maar door deze gehele vaderlandse Pers. Daaruit alleen blijkt al, dat men wat hier in Venray gebeuren gaat in de komende week met aandacht volgt en, dat men dit experiment zeer belangrijk acht. En inderdaad niet ten onrechte. Want de gezamenlijke standsorganisaties, t.w. de Boerenbond, K.A.B., Middenstand en Adelbertvereniging hebben hier een belangrijk besluit ge nomen. Men wil namelijk de Venrayse jeugd, waaronder dan verstaan wordt de jonge boeren, jonge middenstanders, jonge arbeiders en oudere schoolgaande jeugd eens uitvoerig voor lichten omtrent de mogelijkheden en de moeilijkheden van de werkgelegenheid. En naast deze jonge mensen worden in deze dagen ook speciaal nog eens de opvoeders en de ouders van die jeugd gewezen op hun plichten in deze. Het is bekend feit, dat er nog te veel ouders zijn, die nadat hun kind de school verlaten heeft, feite lijk met hun handen in het haar zitten. Wat zal men in 's hemels naam met die jongen aanvangen. En het einde van het lied, dat die jongen, met of zonder veel zin, dan hier of daar terecht komt, de eerste beginselen van een vak leert, maar al spoedig gaat verhuizen naar een andere baas, die een paar cen ten meer geeft om tenslotte na elf ambachten en dertien ongelukken in de werkverschaffing te belanden, waar Vadertje Staat wel voor wat grondwerk zorgt en een min of meer pover loon. Dat is niet een geval. Zo zijn er tientallen, ook in Venray. Daar zijn boerenmensen, die hun kind, nadat het van de lagere school afgekomen is, bij zich op het be drijf nemen. Een goedkope knecht, waarom men in de meeste gevallen ook wel dringend verlegen zat. En enkele jaren later komt broer no. 2 het bedrijf versterken en dan no. 3 en tenslotte is het eind van het lied, dat als de jongeman dan trouwplannen heeft, niemand weet, waar naar toe en wat de toekomst br< ngen zal. Meen niet, lezer, dat dit gefan taseerde verhalen zijn, die in Ven ray toch niet voorkomen. Er liggen hele stapels dossiers op het Arbeidsbureau en bij andere instanties, die U nog veel erger dingen konden vertellen. JONGE BOEREN. En inderdaad is het waar, dat 't voor de oorlog ook moeilijk anders kon, terwijl toen er nog wat mo gelijkheden lagen, zeker voor jonge boeren, om in deze contreien nog aan wat grond te komen. Na deze oorlog is dat afgelopen. De grond gaat als hij nog te krijgen is, kapitalen kosten en dus moet een andere weg gezocht wor den. Een weg, die op de eerste plaats feitelijk zou moeten gaan, naar die bedrijven, waar een knecht bitter hard nodig is. De lonen, die echter zijn vastge steld, schijnen een onoverkomelijk bezwaar te zijn voor de meeste onzer boeren,zodat van een „knecht schap" de eerste jaren zeker nog weinig verlichting in die richting gevonden zal worden. Dan blijven er voor de jonge boer, die inderdaad een toekomst op wil bouwen voor zichzelf en voor het gezin, dat hij eenmaal gaat stichten, twee wegen open, dat is emigreren of vakarbeider worden. Emigreren is en blijft nog altijd een zeker avontuur, waaraan een behoorlijke voorlichting en gedegen studie wel de meest scherpe kanten af kan slijpen, maar waarbij men dikwijls over grote bezwaren moet heenstappen. Iets, wat niet ieder mens en dus ook niet iedere jonge boer gegeven is. Dan is de enigste weg, die voor hem open ligt, vakarbeider te wor den, om te schakelen naar de in dustrie. INDUSTRIE We hebben hierboven al betoogd, dat we in Nederland zitten met een nijpend grondgebrek. Veel uitbrei dingsruimten zijn er niet meer voor onze boeren en daardoor slechts be perkte toekomstmogelijkheden. Doch er is meer. We zijn na de oorlog Indië kwijt geraakten moes ten van handeldrijven, waar we vroeger eenhoofdbestaanin vonden, nu overschakelen op industrie om daardoor onze plaats in de wereld te behouden en niet te verpauperen en daardoor tevens werkgelegen heid te scheppen voor onze steeds maar groeiende bevolking. En zo is Nederland na de oorlog gaan industrialiseren. Wie gemeend mocht hebben, dat de Nederlander daarvoor niet in de wieg was ge legd, moet na de afgelopen jaren bekennen het mis te hebben. De Nederlander blijkt ook op dit ter rein zijn mannetje te staan. Om deze industrialisatie tot een succes te maken, heeft de regering op alle mogelijke wijze haar mede werking en steun gegeven, niet alleen voor het vestigen van indus- triën, maar ook door de vakbe kwaamheid van de arbeider op zulk een hoog mogelijk plan te brengen. Een voortvloeisel van deze poli tiek is zo onder meer de Technische School welke we in Venray hebben gekregen, waardoor het mogelijk is geworden, dat onze jeugd op ver schillend terrein een behoorlijke vakbekwaamheid krijgt, die hun later in staat zal stellen om de productie in Nederland mede te helpen vergroten. Een ander resultaat is de stich ting van Rijkswerkplaatsen, waar ouderen kunnen worden omge schakeld waarover direct meer de steun van aanleg van indus^ trieterreinen, het stimuleren van nood gebieden etc. etc. We zien, dat mede tengevolge van deze industrialisatiepolitiek op vele terreinen nu een grote vraag is naar vakbekwame arbeiders, men loopt de mensen na en er zijn tekenen, die er op wijzen, dat deze vraag de eerste jaren wel aan zal houden. Voor Venray zelf is het hierboven genoemde gebrek aan grond en de aanwas der bevolking een reden geweest en is het nog steeds, om om te schakelen van landbouw nadr industrie. We hebben enkele schuch tere pogingen gezien om fabrieken hier te krijgen we hebben daar zelfs al mislukkingen mee moeten boeken. Een van de hoofdoorzaken daar van was, dat Venray geen vakbe kwame arbeiders kon aanbieden. De stichting van de Ambachts school is een van de middelen, waarmede men dat gebrek hoopt te verbeteren. Voor de jonge boer, die dus niet meer in de voetstappen van zijn vader wil treden, zijn er dus moge lijkheden genoeg. Maar en nu raken we een heel teer punt over het algemeen voelt een jonge boer daar heel weinig voor. Een bepaalde reden is moeilijk aan te geven. De een heeft er deze gedachte over, de ander die, de een vindt het niet horen bij zijn stand, de ander heeft er ver schrikkelijke verhalen over gehoord, over dat lopende band werk en zo meer, de een vreest zijn zelfstan digheid en vrijheid kwijt te worden en de ander heeft weer iets anders, Bijna allemaal gevoelskwesties, die voor het merendeel hun ont staan vinden in de onbekendheid met de industrie van de laatste jaren. Om deze jonge mensen nu eens wegwijs te maken, vooroordelen bij hen zelf en bij hun ouders op te heffen, hen te laten zien hoe de werkelijkheid is en welke mogelijk heden er voor hen zijn, daarvoor zijn deze industriedagen. Door bekwame sprekers zal aan de ouders verteld worden, hoe de mogelijkheden liggen en zullen zij in deze, voor hen zo moeilijke ma terie, wegwijs worden gemaakt. De jongeren zullen na een be zoek aan verschillende Venrayse bedrijven, zoals de N.V. Custers Machinefabriek, de Blitta, Muvero, Zuivelfabriek, Condor, v. Enckevort Wanssum en v. Daal Tienray, zich met eigen ogen kunnen overtuigen van de hedendaagse toestanden in deze industrie en zullen later aan de hand van films, lichtbeelden en lezingen ook nader worden inge licht. Het zal duidelijk zijn, dat deze dagen niet bedoeld zijn als een reclame voor welke Venrayse of buiten-Venrayse industrie ook. De bedoeling is, om jonge mensen, die hun hele leven nog voor zich heb ben, wegwijs te maken, zodat zij worden opgevangen, een behoorlijk vak leren en niet gedoemd worden het grootste deel van hun leven door te brengen in werkverschaf fing en andere steunregelingen. Hen te tonen, dat een vakman hoog gewaardeerd wordt en niet alleen met salaris. Jonge arbeiders Niet alleen voor de jonge boeren en de oudere schoolgaande jeugd zijn deze voorlichtingsavonden be doeld, ook de jonge arbeiders en hun ouders kunnen hiervan profi teren. Want ook in deze kringen heerst nog veel mis- en onverstand, vooral bij de ouders. Het is misschien hard gezegd, maar er zijn er nog te veel, die kijken naar de verdiensten van hun jongen of meisje op de eerste plaats en het leren van een goed vak op de laatste plaats laten komen. Het boven aangehaalde feit van 12 ambachten en 13 ongelukken komt veel meer voor dan men denkt. En het is van de ene kant ver klaarbaar, dat ouders nu ook wel eens van hun kinderen willen en moeten „profiteren", van de ander© kant zal bij ieder rechtgeaard ouder toch het toekomstig geluk van hun kind voorop moeten staan. Maar dan is voor hen de grootste moeilijkheid welke weg ze moeten inslaan en waar ze over een en ander behoorlijk kunnen worden voorgelicht. Wat voor de jonge boeren gold, geldt ook hier, de taak der ouders is om voor hun kind het beste te zoeken, wat ze krijgen kunnen en daarbij eigen wensen en verlangens, hoe goed bedoeld ook, op een heel ander plan te stellen. Al deze ouders kunnen hier op deze industriedagen veel wijzer worden, als ze die kans aangrijpen. OMSCHAKELEN. En tenslotte een kort woord tot de oudere, die in hun tegenwoordig vak geen emplooi meer kunnen vinden of die feitelijk nooit geen vak hebben geleerd. We hebben boven reeds betoogd, dat er vak lieden te kort zijn, dat men roept om vakbekwame en geschoolde ar beiders. Voor U is daar ook een kans! Er is door de Regering in 't kader van de industrialisatie-politiek een mogelijkheid geopend om kosteloos een vakopleiding te ontvangen aan de Rijks werkplaats voor Vakont wikkeling. Men krijgt zelfs een loondervingsvergoeding, zowel ge huwden als ongehuwden en vol ledige reiskostenvergoeding. Ook over deze opleidingen zal op deze industriedagen worden gespro ken voor ouderen dan 18 jaar. Ga eens luisteren en stel vragen. Men kan er alleen maar wijzer van worden. Het programma van deze dagen vindt men hiernaast. Daaruit blijkt, dat de standsorganisaties een goed stuk samenwerking hebben verricht en het iedereen, die het aangaat, zo gemakkelijk mogelijk hebben ge maakt. Deze dagen kunnen voor velen een wegwijzer zijn naar een betere en gelukkiger toekomst. De enige voorwaarde die gesteld wordt, is: Doe mee, ga luisteren, gakijKenen stel vragen! Men kan er veel mee winnen en daar is 't om begonnen. Voor de jonge man persoonlijk en voor de gehele gemeenschap En als we tot slot wat chauve- nistisch mogen zijn: Laat dan deze Venrayse première de Overheid duidelijk maken, dat we in Venray niet met de handen over elkaar zitten, maar inderdaad werken om de gewenste en noodzakelijke om schakeling inderdaad te doen ge lukken. Het kan ons slechts ten voordele zijn bij latere acties op industriali satie-terrein Nieuws uit Venray en Omgeving 12 en 13 Mei I954. Woensdag 12 Mei: 7.30 grote Voorlichtingsavond voor de ouders en organisatie-besturen in Luxor Theater, Merseloseweg 1. Sprekers: Weled. heer J. Boonen, dir. G.A.B. Venlo Onderwerp: Industrialisatie en werkge legenheid. Z.E. heer Drs K. Roncken, Hoofdaalmoezenier vd. Arbeid, Heerlen, de geestelijke weerbaarheid in de indus trie. Z.E. Pater L. Moonen O.F.M.: Eco nomische aspecten voor Noord-Limburg met lichtbeelden. Soadordag IS M«i: 14.30 uur Luxor-Theater: Voorlich tingsmiddag met filmvoorstelling voor de 6e, 7e en 8e klassen der Lagere Scholen v. Venray, Wanssum en Meerlo. 14.30 uur: Bezoek aan enkele Venrayse bedrijven door de jeugdorganisaties. Bijeenkomst Café de Engel. 19.30 uur: Voorlichtingsavond met film voor de jeugd-standsorganisaties in 't Luxor-Theater. Voor S wolgen, Tienray, Meerlo, Blitterwijck, Wanssum, Geijsteren zullen op beide dagen bussen worden ingelast. De vertrektijden worden bekend gemaakt door de stands organisaties. Voor Ysselsteyn, Veulen, Oirlo en Castenray zullen voor de ouderen op Woensdag en voor de school jeugd op Donderdag eveneens bussen worden ingelegd. Gezien de beperkte middelen waarmede het Oranje Comité hier nu eenmaal gedwongen is te werken, kan men zeggen, dat op deze dag vooral voor de jeugd weer veel gedaan is. Zo was er 's morgens een voet bal tournooi tussen de verschillende jongscholen om een wisselbeker, die uiteindelijk na verchillende span nende wedstrijden, werd gewonnen door de Petrus Bandenschool. Terwijl honderden kinderen 'smid- dags op het sportterrein aan de Leunseweg de spelen volgden, werd er eierlopen gedaan, zaklopen, mastklimmen en touwtrekken, waarbij verschillende aardige prij zen te verdienen waren. Jammer alleen, dat de vrouwelijke jeugd aan een en ander zo weinig kon meedoen, omdat er geen leid sters genoeg waren. De gratis bioscoopvoorstellingen werden natuurlijk druk bezocht, terwijl verder de autopedraces rond de ULO school ook grote belang stelling trokken. Jopie Hendriks mocht zich de kampioen noemen en een prachtige beker winnen. 2e werd Josje Jeuken en 3e Henkie Kusters. Voor de ouderen was er dansge legenheid, waarvan gretig gebruik werd gemaakt, al kon men zich er maar matig mee verenigen, dat op Koninginnne ver jaardag de Gemeen te nog verdienen moest aan de ver makelijkheidsbelasting. Een concert op de Grote Markt, met als achtergrond het verlichte stadhuis besloot deze viering van Koninginneverjaardag, die mede dank zij het goede weer een zeer grote belangstelling trok. BEL OP BIJ BRAND No. 392 S.V.V.-Nieuws Venray kampioen was het belang rijkste nieuws wat Zondag om streeks 4 uur werd bekend gemaakt. Venray had in Sevenum met 30 gewonnen en Arcen had in Velden slecht 0—0 gelijk gespeeld. Met muziek werden de spelers afgehaald en tot laat in de avond was het een echt gezellige drukte in het clublokaal. Venray heeft volkomen verdiend het kampioenschap behaald. Op de 21 gespeelde wedstrijden werden slechts 6 verliespunten geleden. Bovendien was de geest in het elftal prima en de aanvoerder gaf niet alleen het voorbeeld van hard werken, maar commandeerde de troepen op voortreffelijke wijze SVV van harte proficiat met het behaalde kampioenschap en veel succes in de komende promotie wedstrijden. Zou het ditmaal lukken, Venray tweede klas? Zondag vrij, om dan Zaterdag over acht dagen de laatste wed strijd te spelen tegen Gennep. Het tweede verloor van Irene 3 met liefst 41. De aanvoerder gaf hier helemaal geen voorbeeld van sportiviteit. Zondag wordt de competitie be sloten tegen Venlose Boys 2. Dan beter heren Het derde won met 41 van Ys selsteyn en moet Zondag nog naar Griendtsveen. Wordt ook deze wed strijd gewonnen, dan is het derde ook kampioen! Het zal niet gemakkelijk gaan in Griendtsveen te winnen, doch met vereende krachten en allen geïn spireerd door het kampioenschap, spelen voor de volle honderd pet., dan kan ook de laatste hindernis genomen worden. Het vierde moest uit naar BW 2 om daar te proberen het kampioen schap te behalen. Deze kwamen ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN, Stationstraat 9 Telefoon 465 Ailêén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Gisteren, 7 Mei, werd een ge meenteraadsvergadering gehouden waar naast de begroting, de vol gende agenda behandeld werd. a. Het voorstel om de Lang straat en Deurnseweg aan te wijzen tot voorrangsweg, wat hij op het Brabants gedeelte al reeds is. b. Het voorstel om de gemeente lijke credietregeling voor bouwers, die gebruik maken van de Premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953 in zoverre te wijzigen, dat het daarin genoemde percentage van 60 pet. der stichtingskosten, tot welk de hypotheekverlening der gemeente gaat, zodanig te wijzigen dat dit 65 pet. kan worden, om zodoende de sterk gestegen kosten goed te maken voor de aspirant bouwers. c. Voorstel om in Ysselsteyn een nieuwe vier-klassige school te bouwen en de oude lokalen zodanig te verbouwen, dat hieruit een gymnastiekzaal te maken is en een gedeelte van de oude school te reserveren voor het kleuteronder wijs, wat in het zich uitbreidende Ysselsteyn geen overbodige luxe is d. Voorstel tot wijziging van de winkelsluitingswet. Reeds eerder heeft de Minister niet accoord willen gaan met de Venrayse voor stellen wat betreft de Winkel sluitingswet. Vooral wat betreft de besteding van de 21 dagen. Toen B. en. W. dientengevolge onlangs met een ander voorstel kwam, werd door de Raad de opmerking gemaakt, dat de openstelling van Zaterdags voor elke kermis toch onmogelijk als een gehele dag kon worden beschouwd, omdat slechts een klein deel der gemeente iets aan deze openstelling had. Men heeft het voorstel van B. en W. ter nader bestudering toen naar een Raadscommissie verwezen en deze bracht nu een ander voor stel ter tafel, waar echter B. en W. weer niet mee accoord gaan, omdat hier de Zaterdag voor de kermis slechts voor een achtste dag wordt geteld, iets waarmede de Minister niet accoord gaat, volgens dit College. Wel wilde B. en W. de Zaterdagen voor Moeder en Vaderdag in de regeling betrek ken, terwijl zij Goede Vrijdag, welke in de oude regeling werd genoemd, wil laten vervallen. Voor een uitgebreid verslag van deze vergadering verwijzen wij naar ons nummer van volgende week. Uitslag aanbesteding fabrieksgebouwen Onder architectuur van Gebr. de Vries te Helmond werd op 29 April j.l. aanbesteed het bouwen van een fabriekscomplex met bijbehorende werken in de gemeente Venray aan de Maasheseweg. De uitslag was als volgt: W. van Seters, Venlo f 887.000. H. Pellikaan, Tilburg f 877.900. N.V. Vriens, Breda f 853.000. Fa. Nelissen, Venray f 848 000. Gebr. Janssen, Venray f 848.000. Uitreiking diploma's Aan de R.K. Landbouwwinter- school te Horst, behaalden de navolgende leerlingen uit Venray het diploma: P. Hendrix en J. Thielen uit Oostrum en P. van Rijswijk uit Merselo. Nieuwe Nederlander Aan A. Deckers, opperman, 72 jaar te Venray is door naturalisatie het Nederlanderschap verleend. Kleuter overleden In het Ziekenhuis overleed Maan dag het 4-jarig dochtertje van de familie K. Overloonseweg, dat op 2e Paasdag door een motorfietswas aangereden en dat daarbij 'n schedel- basisfractuur had opgelopen. Verkeersles De Rijkspolitie is begonnen met het geven van lessen in de ver keersregels aan de Mulo-leerlingen. Onderscheiden Bij de lintjesregen op de voor avond van Koninginnever jaardag werd bekend gemaakt, dat de ere medaille in brons is toegekend aan de P.T.T.-besteller H. M. Hendrix te Merselo. echter met de kous op de kop thuis en verloren met 3—2. Dp mogelijkheid bestaat wel, dat deze wedstrijd moet overgespeeld wor den. Afwachten dus of Geijsteren of Venray 4 alsnog kampioen wordt Middelbare meisjesschool bestond 25 jaar In het pensionaat Jeruzalem werd het zilveren bestaansfeest gevierd van de middelbare meisjesschool, waarbij alle oud-leerlingen waren uitgenodigd. De dag werd ingezet met een plechtige hoogmis in de kapel van het klooster, welke werd opge dragen door Rector Dr. Ephrem Sloots O.F.M. Hierna werd verza meld en droeg mevr. Ter Veer Stam een declamatie voor. In de nieuwe aula die omstreeks Kerstmis van het vorig jaar klaar is gekomen, had de begroeting plaats. Gezamenlijk werd er gedineerd en in de namiddag hield de heer van der Steen uit Nijmegen een lezing over „De Katholiek van de tegenwoordige tijd". Ook was een expositie ingericht van schilderijen van Mère Ancllla, die het vorige jaar in het klooster is overleden. Naast haar werken had de fotograaf Peter Swenker een stand ingericht van opnamen van het klooster. Verdwijnt Heidse molen Berichten als zou de Boerenbond van de Heide besloten hebben tot afbraak van de Heidse molen, om dat de restauratiekosten te hoog zijn, zijn op zijn minst genomen voorbarig, daar in deze kwestie o.a. nog steeds overleg is met de Stich ting Hollandse Molen en Gemeente bestuur. Verder is het onwaarschijnlijk, dat een plaatselijke boerenbond alleen op die grond verlof tot afbraak zal krijgen. Maar nogmaals, het over leg is nog gaande en gezien de be langstelling die voor deze kwestie bestaat van de zijde der Gemeente is er goede grond om aan te nemen, dat al het mogelijke zal worden ge daan om deze en ook andere molens voor Venray te bewaren. Studentenclub Na een kwijnend bestaan te heb ben geleid, is men nu vast besloten, de studentenclub nieuw leven in te blazen. Dat men hierbij op de goede weg is, bewees Venray op de kring sportdag in Helden, waarde wissel beker gewonnen werd. Op het einde der vacantie werden plannen gesmeed voor de grote vacantie en men was 't er over het algemeen wel over eens, dat ook de studentenclub niet in eigen kringetje kon blijven werken, maar ook iets zou gaan doen voor de hele gemeenschap. Wat, daarover heeft men dit laatste trimester tijd van overweging. Kindervacantiewerk Het kindervacantiewerk heeft in Venray door haar werk in de af gelopen jaren een uitstekende naam gekregen. En men blijkt over het algemeen veel voor dit werk te voelen. Zo hebben zich alweer nieuwe leiders en leidsters aangemeld wat tot resultaat heeft, dat in de ko mende zomervacantie niet alleen de tweede en derde klassen der lagere school van dit werk zullen profi teren, maar ook de eerste klassen. Men is reeds druk bezig met de organisatie vaneenen ander en ter zijner tijd zal wel een beroep worden gedaan op de gehele gemeenschap, die gezien de belangstelling en medewerking van andere jaren zeker beantwoord zal worden. 22 Mei Kindsheid-feest Zaterdag, 22 Mei a.s., i3 in heel Nederland, dus ook in Venray, de jaarlijkse Kindsheid-dag. Dit jaar kunnen we nog geen optocht orga niseren, wel volgend jaar, naar we hopen. De kinderen zullen enkele mooie toneelstukjes opvoeren, en de opbrengst van de voorstellingen voor de kinderen alsook voor de ouderen zal voor het Pauselijk Missiegenootschap van de H. Kinds heid zijn. De zelatricen zullen alles op alles zetten om het zover te krijgen dat alle kinderen, ook de allerkleinsten, lid worden van de H. Kindsheid. De kinderen zullen deze twee weken nog eens goed sparen om op het Kindsheidfeest in hun zakje een flinke aalmoes voor de Missie te kunnen offeren in de plechtige H. Mis op Zaterdag 22 Mei. Dienstplichtigen-retraite Van 2427 Mei wordt In Venlo een retraite gegeven voor jongens die binnenkort in militaire dienst moeten. Uiterlijk Zondagavond, dus morgenavond, moet men men zich opgeven bij Pater DomiUus, Paters- klooster. PATRONAAT Morgen Zondag is 's middags geen patronaat, alleen Zondagavond om half 8 precies voor alle jongens. Men moet er alvast op rekenen, dat volgende Zondag, 16 Mei, een oudersavond wordt gegeven, waar alle ouders van onze jongens voor uitgenodigd zijn. Begin om half 8. Heden Jeugd-H. Familie Heden, Zaterdagavond om kwart vóór 8 bijeenkomst voor de jongens vanaf 14 jaar in de Parochiekerk. Trouwe opkomst verwacht. Vóór en na de bijeenkomst gelegenheid om te biechten.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1