J. v. d. Borst Bakkerij VAlh Piiit Gevonden: Vergoeding zg. grensgelden. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTïEN Wasmachine- en Waskuipen renderende damesmodezaak J. M. RUYTEN HYPOTHEKEN Onderlinge Paardenverzekering fruittuin 50x45m J. H. Seijkens Onderl. Paarden- en Veeverzekering Venray Snijwel 2sch. ploeg beter Brood e VERHUISD van St. Jozefv| naar Maashesew#l Blauwe Overall Schilderijen Spiegels Het Warenhuis 2 theedoeken J. LEMMENS Joh. Claessens Kaptein Mobylette en Boy bromfietsen Joh. Claessens Het Warenhuis Joh. Claessens 'n Sigaar Speciaalzaak Sigarenmagaz. 'tHofke Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 335 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: GEEN consultatiebureau voor zuige lingen. DONDERDAG 22 APRIL Consultatiebureau voor zuigelingen uit de kerkdorpen. Thuisfront Morgen, Zondagmiddag om 4.30 uur is er een propaganda bijeen komst voor het Katholiek Thuis front in huize „San Damiano" aan de Paterslaan. Zij die voor het Thuisfront willen werken, worden verzocht deze bij eenkomst bij te wonen. Om 4 uur is er eerst een kort lof in de Paters kerk. Reserveert Paas-Maandag voorliet BAL van Venray's Harmonie 30 Jaar trouwe dienst Op 25 April a.s. zal Mej. Petro- nella Arts de dag herdenken, dat zij 30 jaar geleden in betrekking kwam bij de familie Stappers. Sta tionsweg C 20 alhier. Wij wensen Stoffele Nel van harte proficiat en het zal haar op deze dag zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken. Rechtbank Roermond De 32-jarige loondorser A. v. A. uit Ysselsteyn stond voor de Roer- mondse Rechtbank terecht, verdacht van het veroorzaken van een erns tige botsing, die aan grove schuld van hem te wijten zou zijn. Verdachte reed op 5 Dec. j.l. te c.a.l8uurper motorover deDeurn- seweg: zijns inziens met een snel heid van 40 km. I-Iij voerde dimver- lichting doch werd door een tege moet rijdende bromfiets verblind cn kwam in botsing met zekere M. die ook een motor bereed. M. sloeg over de kop en bekwam ernstige inwendige kneuzingen en 'n hersen schudding. Drie getuigen verklaarden, dat verdachte geen licht voerde, terwijl een andere getuige had geconsta teerd, dat verdachtes verlichting wel voldoende was. Of verdachte al dan niet met behoorlijke verlich ting gereden heeft, is wel dubieus meende het O.M. Maar met zo'n donker en mistig weer is verdach tes wijze van rijden z.i. toch alles zins als roekeloos aan te merken, waarbij het O.M. verdachtes ver weer te zijn verblind positief verwierp. De eis luidde f 75 subs. 25 d.h. Hoewel zich niet schuldig voelend, gaf verdachte tenslotte toe, dat hij 's avonds niet goed ziet! Inenting tegen diphterie en kinkhoest Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene ken nis, dat wederom de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen diphterie en kinkhoest, In de kerkdorpen Leunen, Casten- ray, Oirlo en Oostrum. Op Maandag 12 April 1954. om 2 u. Meisjesschool, Leunen K4a om 2,40 i.h. Patronaat te Castenray om 3.20 i.d. Meisjesschool, Oirlo om 4 u. i.d. school te Oostrum. De kinderen moeten de leeftijd van 6 maanden hebben bereikt. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Vrijdag 16 en Zaterdag 17 April 1954 alle gemeentediensten de gehele dag voor het publiek ge sloten zullen zijn. In afwijking hiervan echter zal Zaterdag 17 April tussen 9 en 10 uur ter gemeente-secretariegelegen heid bestaan voor het doen van aan giften van geboorte of van over lijden en voor wat betreft de Vlees keuringsdienst uitsluitend voor het doen van aangiften van noodslach- tingen. Venray, 7 April 1954. Een heitje voor een karweitje Evenals andere jaren zal in de week na Pasen door gidsen, welpen en verkenners de actie een heitje voor een karweitje gehouden wor den. Bedenk nu reeds een karweitje, dan kunt U wanneer de meisjes en jongens in de week na Pasen bij U aankomen direct aan het werk zetten. Gouden Bruiloft Het echtpaar Spreeuwenberg te Ysselsteyn hoopt 27 April de gouden bruiloft te vieren. PATRONAAT Zondagmorgen om 8 uur H. Mis in Veltum. Op de gewone tijd be gint het patronaat. Om 5 minuten vóór 5 is er kruisweg voor alle jongens in de Parochiekerk. Groep 3 begint pas om 8 uur, na de Lijdensmeditatie. Dinsdag om half 8 Passieavond in onze zaal. Alle jongens worden die avond verwacht. Jeugd-Mis in Veltum Morgen Zondag is de Jeugd-Mis voor alle jongens van 1417 jaar niet in Servatius, maar in de kapel van Veltum. Om 8 u precies wordt begonnen. Liever 5 minuten te vroeg als 1 minuut te laat. We verwachten zeker alle jongens van de Jeugd H. Familie en van de J eugdbewegingen. Koop niet zomaar 'n paar Nylons, maar koop Nylons die voor uw werkkring 't beste zijn. PIJLS de Nylonspecialist adviseert U gaarne, bovendien tonen wij U een enorme collectie in alle prijsklassen vanaf 2.90 tm 10.50. voor al uw Nylonkousen. Naar concours Venray's Harmonie zal dit jaar wederom deelnemen aan het Fede ratief Bondsconcours te Thorn. Dinsdag Passie-avond voor jongens van 1417 jaar Dinsdagavond om half 8 precies worden alle jongens van 1417 jaar verwacht in de zaal van het Patronaat, aan de Merseloseweg. Pater Beatus zal over Jezus Lijden en Verrijzenis spreken in verband met de Lijkwade van Twijn, en wat dit voor ons leven betekent. We verwachten hier ook zeker alle jongens van de Jeugd H. Familie en van de Jeugdbewegingen. Het gaat er om de jongens te brengen tot een waardige Paasviering. R.K.AVOND-Nijverheidsschool te VENRAY. Cursus 1953-1954. Aanwezig op 31 Maart 99 leerl. Bevorderd 48. niet bevorderd 8, getuigschriften 42, leerlingen die vrij onderwijs volgen 1 bevorderd van 1 naar 2 4 leerl. van 2 naar 3 11, van 4 naar 5 33. Niet bevorderd 8 leerlingen. Getuigschrift 3de jaar (4 ontvin gen diploma A. Deze zijn niet in bezit van een diploma Ambachts school Oudenhoven J., afd. timmerlieden Hoenderstraat 13a Lenssen M., afd. metselaars, Ha- gelweg 5 van de Ven J., afd. metaalbew., Hagelweg 1 Rotjes M., idem Blitterswijk 1 leerling geen getuigschrift A. Onderstaande 38 leerlingen ont vingen het diploma B. Deze zijn in het bezit van een diploma Dag-am bachtsschool en of het diploma van de Avondschool afd. A. afd. Timmerlieden: Truijen L. St Odastraat 1 Linskens M. Oostrum, Hoex J. Oostrum, van Els W. Beekweg 6a. Klabbers.G. Well, Verheijen M. Gas- straat 4. Versteegen W. Smakt, Br an je N. Kolk weg 6, Janssen P. Langeweg 41, Leijssen P. Veulen, Jacobs W. Oostrum, Lichteveld J. Rutten M. en Jeuken M. Overloon, Teunissen Th. Ysselsteyn. afd. Metselen: Janssen L. Willemstraat 5. afd. Metaalbewerkers: Versleijen J. Oostrum, Lenkens C Vierlingsbeek, Hendriks P. Veulen, Rongen G. Langstraat 36. Dericks H. Langstraat 34, Arts P. Merselo, Wilmsen F. Veulen, Voermans P. en Voermans P.J. Hoogriebroek, Gom- mans P. Leunen, v. Rijswijk A. en Smits J. Tienray, Francken J. te Wanssum, Luijpers H. Landweerd 16, Linskens Th. Oostrum, Reijnders W. Leunseweg 7, Versleijen J. Oos trum, van MillE. Landweerdweg 10, Huisman P. Langeweg 39, Tacken L. Oostrum, Aerts M. Swolgen, de la Roy Gasstraat 8. blauwe kinderrozenkrans, rozen krans en enig geld. bruine centuur, sierspeldje, 2 huissleutels, kazerne; bruine lourdesrozenkrans van Ass, Veltum L 14; bruine rozenkrans, Franssen Deurneseweg 2; heren- portemonnaie met inhoud en een briefje met adres uit Sittard, Post kantoor Venray; doublé armband, J. Janssen, Kempweg 35; rijwiel- handwarmer en sjaal, de Bruini, Leunseweg n.w.; portemonaie met inhoud, Goumans, Stationsstraat!; bruine herenhandschoen, J. Litjens Leunen K 35; sjaal, J. van Meijel Leunen K 32; kerkboek, Dr Poels- school(le klas); zilveren rozen krans, H. v. Meijel, Langstraat 19; herenhorloge, J. Verstegen. Halfweg Lull; huissleutel, G. v. Dijk, Smak- terweg 4; sierspeldje, Kazerne; muntbiljetten, Raedts, D18 Oostrum sjaal, P. Camps, D 19a, Oostrum; wollen kindersjaal. Versleijen, Pa terslaan 18; heren-glacé, Martens, Buus B 1; boodschaptas, Rumen, Odastraat 6; verchr. zilv. vulpotl., Lucassen, O.Oostr.weg; kind.porte- monnaie, Verhallen, Langstraat 62; paarl. rozenkrans in étui, m. Lour- desmedaille, P. Schoester, Oosts. 8; schijnwerper, J. Claessens, K 71. Leunen; groene want, Dijkman, C 24 Oostrum. De Regering heeft besloten voor alle na de bevrijding door Neder landse onderdanen aan de grens ingeleverde rijksmarken, rentemar ken en geallieerne marken, die tot dusver onvergoed zijn gebleven, onder bepaalde voorwaarden alsnog een vergoeding toe te kennen. Deze vergoeding is vastgesteld op f 5.35 voor elke 100 ingeleverde marken. De arbeidsbureaux reiken formulieren uit, waarop de aan vragen om vergoeding schriftelijk moeten worden gedaan. Zondag gaat de reis naar Helden. Ofschoon Helden op de rand van de afgrond staat om naar de vierde klasse te degraderen, moet Venray toch uiterst voorzichtig zijn om daar geen punt te verspelen. Ofschoon Helden slechts 4 punten uit 18 wedstrijden heeft, komen deze punten uit de laatste 4 wed strijden. Zij zullen dus ook proberen om Venray een puntje afhandig te maken. Dus jongens voetballen van het begin tot het einde. Het tweede heeft twee Zondagen stilgelegen doch komt morgen weer tussen de lijnen. Horst 2 komt op bezoek, hiermede hebben zij nog wat goed te maken, want de uit wedstrijd werd met 41 verloren. Wij rekenen nu vast op een over winning. Het derde won moeizaam tegen Sevenum 3 met 4—2 en heeft dus nog een heel beste kans op het kampioenschap. Morgen geen wed strijd. Het vierde moest met de helft van de buit 1—1 genoegen nemen bij Resia 2. Met nog een wedstrijd te spelen hebben zij nog de beste kansen op het kampioenschap. Ook zij morgen geen wedstrijd. Correspondentie Het bericht v.d. R.K. Bond van Beroeps - Assurantie- Bezorgers moet wegens plaatsgebrek blijven liggen tot volgende week. S.V.V.-Nieuws Door afkeuring van het terrein in Gennep kon de wedstrijd Gen nep - Venray geen doorgang vinden. van 2 t.m. 8 April 1954 GEBOREN: Janssen Josephina, Patersstraat 5a Janssen Henriette, Heide L 49 Litjens Hendrikus, Overbroek H 13b Barents Elisabeth, Smakterweg 52 Janssen Gisela, Patersstraat 35 van Ass, Angelina. Veltum L 14 Maessen Joseph, Oirlo E 55 S winkels Theodorus. Bontekoestr. 10 Vullings Anna, Beekweg 12a OVERLEDEN: Kusters Johannes Th., weduwnaar van Vullings A. M„ 84 jr, School straat 20. Küsters Peter Johannes, 2 dagen, Veulen H 33b. Thielen Aloysius P. PI., 11 jaar, Vlakwaterweg 1. ONDERTROUWD: v. Leuken Jacobus, en vd. Beuken Josephina, beiden te Venray. de Riet Hubertus A. en Peeters Johanna, beiden te Venray. Claessens Hendrikus en Christians Gertruda, beiden te Venray. Swinkels Johannes, Overl.weg en Janssen Elisabeth, Afferden. Swinkels Martinus, Overl.weg en Seijkens Maria, Smakt B 4. GETROUWD: Bosman Petrus, Venlo en Assen Hendrika, Paardekopweg 30. Aan allen die spontaan gegeven en medegewerkt hebben aan de zo buitengewoon geslaagde bridge drive op 2 Febr. jl., mijn hartelijke dank. pafei J. Oudenhoven in.&.c. Pastoor R.K. Missie Larat Z.Moluk. ONDERTROUWD: Herman P.M. Schim v.d.Loeft arts en Gurie Lieuwen De huwelijksinzegening zal plaats vinden op 28 April a.s. om 10 uur in de Onze Lieve Vrouwekerk, Keizersgracht 220 te Amsterdam, waarna een plechtige H. Mis zal worden opgedragen. April 1954 Venray, Kempweg 6 Amsterdam, de Clerqstraat 19III Gelegenheid tot gelukwensen na de H. Mis in de Pastorie. Geen receptie. Dagadres: Hotel Polen, Rokin 14 Amsterdam. Toek.adres: Stationsweg 2, Venray. Op 22 April a.s. hopen onze ge liefde Ouders en Grootouders Hubertus Pelzer Wilhelmina Pelzer-Heezen hun 40-jarige echtvereniging te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun Kinderen en Klein kinderen. Veltum L 82. Dagadres: San Damiano. Netty Stevens Frank Tully hebben de eer ker.nis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening plaats heeft op Zaterdag 24 April a.s. om 9.30 uur in de Basiliek Reed Street Oamaru Nw.Zealand. Dagadres: 45 Tees Street, Oamaru. Voor de vele blijken van mede leven, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begra fenis van onze inniggeliefde doch ter en zuster, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. van Meijel Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons 40jarig huwe lijksfeest, zeggen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. P. M. Smits M. W. Smits- Swinkels Maashees B 98. tevens reparatie aan elk soort wasmachine. Jacq. v. d. Tillaart Stationsweg Venray Tel. 238 Loterij Kwartjesactie. Bij de op 5 April 1954 gehouden trekking van de Loterij Kwartjes actie SerieS viel op het in Venray geplaatste lot 7650 de 95e prijs. Ter overname wegens ziekte Brieven onder nr. 74 bureau van dit blad. TANDARTS AFWEZIG van Donderdag 15 t.m. Zaterdag 17 April Voor spoedgevallen Tandarts J. Vullinghs. rente 31 '2—4 pet. Ass.kantoor F. BERGMANS ZOON Leunseweg 25b Venray Tel. 677 VENRAY Premiebetaling Zondag 11 April vm. van 1112 u. in zaal Arts te Merselo. Premie V/2 pet. Maandag 12 April vacantiebonnen inleveren van de landbouw en vrijwerk voor een bedrag van f 30. 's avonds tussen 7 en 10 uur bij Swinkels, Maasheseweg. Enige naaisters en leerling-naaisters gevraagd, leeftijd vanaf 15 jaar. Confectie-atelier Thijssen-Kleine Staarman Aanmelden: Veldstraat 2, Venray. Tuinman gevraagd voor het spitten van de tuin. Grotestraat 2. GEVRAAGD dagmeisje per 1 Mei Janssen-Oudenhoven, Stations weg 26. Te koop kinder-commode W. G. Verheijen, Gasstraat 4a. Te koop weibeest 18 md. A stal Te koop of ruil tegen slachtvarken dragend varken halfdracht A. Stiphout, Merselo M 38. Te koop 6-7 weekse pullen, tonsproeier op wielen, kanaries mannen en popjes, broedeieren van ganzen J. Renkens, B 33a, Oostrum. Te koop Bleyle jongenspakje en kinderledikantje St. Jorispark 15. Te koop nabij de kom, geschikt voor bouw terrein. Adres bureau van dit blad. Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad Tuinzaden en Pootsjalotten. Deze week nog 10 pet. korting op tuinzaden. Verder nog Voederbieten, gele stoppelwortelen, knollenzaad enz. alsmede Tuinbonenplanten. T8 koop 6 zware biggen Jan van Meijel, Leunen K 32. Te koop weirund 2 md. dracht M. Flinsenberg, Broekweg 6. Te koop of te ruilen: Motorrijwiel 500 cc Berini motor, Solex motor, tweedehands d. en h. rijwielen, kinderwagen zo g. als nieuw, motorwielen voor wagentje, radio, losse auto-rnotor dynamo's, starters, onderdelen, stat. Lister motor 3—4 pk. Leunen K 13 Te koop gevraagd goed onderh. wasketel W. Sijbers, Langstraat 47. Te koop herenrijwiel i.g.st. Mgr. Nolensstraat 3. Te koop maalkalf Jac. Hendriks, Merselo-Kleindorp Te koop onderstel driewieler, ijzeren trog met deksel Nette jongen gevraagd voor ijs te venten. W. Rutten, bakkerij, Oostrum. Maandag 12 April nm. 8 uur in café De Engel Algem. Vergadering Paardenverzekering. Agenda: Notulen, jaarverslag etc. Onmiddellijk daarna Algem. Vergadering Veeverzekering Dorp Agenda: Notulen, jaarverslag etc. Trouwe opkomst verzocht. DE BESTUREN Te koop best roodbont maalkalf met melklijst, A bedrijf, 1500 kg serradellazaad H. Wismans, Castenray G 30 Te koop jongensrijwiel b.maat 26 x 1.5, veel nieuw. G. Thelosen, Langstraat 23. Te koop partij biggen J. Geurts-Ambrosius, Veulen H23 Te koop 2 tomen biggen en een vette zeug P. Janssen, Maashees. Te koop wegens emigratie 4wiel. wagen, maaimachine, ploeg, egge, hakselmachine enz. en verder alle huis houdelijke inboedel P. van Rijswijck, Ysselsteyn. Te koop partij biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a Te koop eetaardappelen Vlakwaterweg 8. Te koop gemerkt dekrijp zeugje L. de Lauw, Veltum. Te koop 2jarige aspergeplanten MW W. Janssen, C 52 Lull. Te koop partij in zeer goede staat zijnde transportrijwielen P. Janssen, Rijwielhandel Merselo Telef. 229 Te koop voor lichte tractor en voor zware tractor, in goede staat. L. J. van Haren Grotestraat 2 Telefoon 221 Gitaar te koop Stationsweg 26. Te koop 120 7weekse kuikens W. Wismans, Leunen K 22 Te koop drachtige koe 4e kalf, 15 April voldr., A stal JvR zeug 15 w. dracht J. Wilms-Claes, Weverslo M 83 Te koop eetaardappelen Yselster Jac. van Vegchel, Merselo. Te koop gevraagd slaapkamerameublement in goede staat. Adres bureau van dit blad. Te koop 2p. ledikant m. matras f 25 Schoolstraat 22. TE KOOP 2 beste vaarskalveren Wed. G. Camps, Oostrum. Gelegenheid tot weiden van enige stuks vee Fr. van Ooi, Veulen H 35. Te koop gust schot; guste koe, dr. vaars en toom biggen A stal. Fr. Michels, Merselo M 117 Te koop weibeest 1 jaar en 2 dr. jonge zeugen 14 weken dracht. H. Verrijdt, D 38 Oostrum. OOK MET PASEN voor naar Stationstraat Tel Grote sortering CHOCOL EF Hebt U Vrijdagavond die uitzen ding van de B.B.C. light program gehoord Dan verstaat U goed Engels Maar zij die niet konden volgen, hebben veel genoegen gemist. Hén wil ik helpen om volgens een prettige methode Engels snel onder de knie te krijgen. Met en kele weken kunt U de B.B.C. dan al volgen. Nas, Maasheseweg 57. Voor tafels, kasten enz. Tafelzeil en Linoleum in alle mogelijke soorten. Plastic in wit, doorschijnend en gekleurd. Reuzensortering en goedkoop. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Groothandel-export Pluirmjn Telefoon 737 krimpvrij 10.75 EBBERINK alle grootten. Alles wordt bezorgd. Hofstraat 10 Telefoon 566 Bij aankoop van een Overhemd cadeau bij Stationstraat 8 Met de bruiloften voor de deur brengen wij U cadeaux te kies en te keur, Artikelen in vele vooraanstaande merken zullen het vertrouwen in onze zaak versterken. Voor NYLONS naar Ebberink Huisman Ysselsteyn U zoekt 'n vlotte damestas, 'n degelijke linnen of lederen boodschaptas Bij ons vindt U een ruime keus in prijs en kwaliteit. Bij het kopen van geschenken Aan Pouwels denken Steeds het nieuwste, reuzen keuze en goedkoop. Alles wordt bezorgd. Zie etalages. Hofstraat 10 Telefoon 566 Weet wat U doet, Koopt bij Ebberink uw Alpino, Pet en Hoed Voor feestje groot of klein verhuurt Glaswerk, Bestek en Porcelein. is toch maar je ware mits gekocht in een waar de grootste zorg wordt be steed aan uw rokertje. Zie etalage.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2