P. van Opbergen Geen stijl! THÉ Cut€ i PG Ze i balatuws Aan Paedagoog, Kerkelqke Diensten. ADVERTENTIËN Kippengaas Hermonicagaas Ursus-gaas Puntdraad Gegalv. draad fa. W. Verhaeg Zonen Balatum Cocosloper Het Warenhuis 8ekanqt li zelf. Het Warenhuis 6>en IQóóïiaatemcde vol nieuwe ideeën asiemr Qóïdiin en dienqen sfeei in uui uióninq Red Cè OIR WU c Paedagoog was eerst van plan iets te schrijven over wellevendheid. Ofschoon ons Nederlandse volk door heel wat buitenlanders geprezen wordt om zijn gemanierdheid, toch ontbreekt er. vooral in sommige streken, heel wat aan. door een groot gebrek aan respect voor an deren, aan respect voor het gezag, aan respect voor wat ons mensen heilig moet zijn, en doordat velen elk gevoel missen voor wat passend is en niet passend, en geen gevoel meer hebben voor stijl. En dit is vooral bij de jongeren het geval. De ouders moesten daar meer op werken bij de opvoeding, om n.l. hun kinderen goede mannieren en wellevendheid bij te brengen. Wat de jeugd in deze plaats betreft, moet ik eerlijk bekennen, dat ik, ofschoon ik veel gewend ben, dik wijls zelf versteld sta over hun bru taliteiten en vrijpostigheden. De jongeren hebben dikwijls weinig respect voor hun ouders, voor hun onderwijzers of leraren, voor gees telijke personen, en ook voor de geestelijke en wereldlijke overheid. Met twee woorden spreken, een vreemde beleefd te woord staan of de weg wijzen, voor oudere mensen in de bus, in de trein of in de kerk opstaan en hun plaats afstaan: het schijnt, dat de kinderen dit tegenwoordig thuis niet meer leren. Laatst, was ik getuige, dat enkele jongens, die naar het uiterlijk toch uit een meer gegoede familie af komstig waren, een paar Ambon- neesjes nariepen van pinda, pinda! Dat is toch geen stijl! En dan zullen we maar zwijgen over de verregaande ongemanierd heid, die door de jongelijui in het kerkgebouw, vooral achter in de kerk, tegenover God aan de dag wordt gelegd. Maar het zijn niet altijd alleen de jongeren, die weinig manieren tonen in het huis van God. De ouderen geven niet altijd een goed voorbeeld in de kerk, thuis en op het werk aan de jongeren. De jeugd zal geen goede manieren leren en echte wellevendheid, wan neer de ouderen, en vooral de ouders, in hun gesprekken en in hun gedrag weinig respect tonen voor hun medemensen, en voor de onderwijzers en leraren, voor gees telijke personen en voor het gees telijk en wereldlijk gezag. Er is dikwijls, ook bij de ouderen geen stijl. Maar Paedagoog wilde toch maar liever over iets anders schrijven. In gesprekken met anderen, kwam hij er achter, dat men zijn verze kering, dat het dansvraagstuk in deze gemeente de volle aandacht had van de Overheid, eigenlijk een dooddoender vond. Dit is echter niet zo. Maar om de waarheid te zeggen: die uitdaging om over een maandelijkse dansgelegenheid te schrijven, kwam eerst niet erg ge legen voor Paedagoog. Het dansprobleem is immers niet zo eenvoudig als het op 't eerste ogenblik ons toeschijnt. Ik heb deze week mijn licht kunnen opsteken bij anderen, die het weten kunnen, en die in plaatsen wonen waar een of meer openbare dansgelegenheden zijn. Gewoonlijk, zo vernam ik, zijn die dansgelegenheden café's van iets grotere omvang, die op Zaterdag en Zondag een dansver'gunning exploi teren. Men maakt er goede zaken. Het publiek dat er komt is van ver schillend allooi, ofwel „vlot", ofwel lichtzinnig, ofwel min en meer schaamteloos. Het dansen gebeurt er gewoonlijk ruw en ordinair. Ernstige ongerech tigheden komen op de dansvloer vrijwel nooit voor. Maar het ont breken van etiquette en van des kundige, gezaghebbende leiding in de danszaal, verder het gebruik van sterke drank en het huiswaarts gaan langs donkere wegen, dit zijn allemaal omstandigheden die de on zedelijkheid in de hand werken. Men kan de exploitanten van zulke dansgelegenheden niet verwijten, dat zij dit allemaal wel goedvinden als zij zelf maar veel geld verdienen. Toch hebben de meeste van de zakenmensen, die deze maar ook andere gelegenheden tot amusement exploiteren, dikwijls een eigen mo raal, die niet bepaald christelijk is. Goed is nl., wat de kas vult, en slecht is alleen datgene waarmee niet veel geld verdiend wordt. Mooi is alleen datgene, wat het publiek graag heeft. Heilzaam is alleen datgene wat aangenaam en niet inspannend is. En toch, willen we ons volk geestelijk gezond ma ken, dan zullen die amusements ondernemers gedwongen moeten worden zich te schikken naar de wetten van de christelijke moraal, van de goede smaak en van de volksgezondheid. De jongelui zullen het dus maar moeten doen met de dansgelegen heden in de danstenten op de ker missen en andere volksfeesten Dat wil ik niet beweren. Ik wil alleen de vraag stellen of in de danstenten fatsoenlijk gedanst wordt. Het gaat er ook in de dans tenten dikwijls min of meer ruw toe. Alwordt er geen sterke drank gebruikt, het flink bier drinken heeft er toch dikwijls een slechte invloed. In café's in de buurt be staat immers gelegenheid tot drin ken. Bestaat het publiek van de dans tent uitsluitend uit elkaar kennen de dorpsgenoten, dan zijn er minder gevaren voor de zedelijkheid. Maar meestal komen er veel vreemden op zo'n kermis af, die niet zo'n goed zedelijk gehalte blijken te zijn en op avonturen belust zijn. Zo is zo'n dantent dikwijls ook geen in alle opzichten gezonde ontmoetingsmogelijkheid voor onze jongelui. Als daar, in zo'n sfeer de jongen en het meisje elkaar moe ten vinden, en zo'n ontmoeting beslissend kan zijn voor heel hun verder leven: dat is niet ideaal. De lezers moeten echter niet den ken dat Paedagoog helemaal tegen het dansen is. Hij is er niet tegen, hij is zelf voor méér dansen. Hij is alleen tegen ruwheid en stijlloos heid. Er moet stijl zijn, ook in de dans vreugde* PAEDAGOOG de grote onbekende? De heer L. J. Kelders schrijft Een ernstig gemeende critiek, die de artikelen onder de loupe neemt en opbouwend beoordelen wil, is tot op heden niet verschenen. Het eerstverschenen ingezonden stuk van Paedagoog omtrent de problemen van de film, bezien vanuit opvoedkundig standpunt, was in het algemeen gesproken juist. Jammer genoeg was dit artikel vrij ontactisch opgezet en dit heeft bij diverse mensen mis noegen en misschien zelfs wrevel gewekt. Paedagoog heeft dit zelf ook (te laat) aangevoeld, anders was het artikel, waarin Paedagoog uiting gaf aan zijn goede bedoelin gen overbodig geweest. Dit artikel hield een verontschuldiging in. Dan het probleem van de platen die bij de bioscoop buiten hangen. Volgens hem worden deze platen gekeurd, wie dat doet weet hij niet, maar het zal beslist wel een kath, keuring zijn. Maar afgezien hiervan moet men toch een zekere nuchter heid biijven betrachten. Iedere zaak tracht door het voeren van reclame een zo hoog mogelijk inkomen te verwerven. Niemand zal zeggen, dat dit ongeoorloofd is en het is derhalve ook het goe:i recht van een bioscoop zulks te doen. Er zijn echter beperkingen aan te wijzen, zoals b.v. onwaarachtigheid, immo raliteit. Dit kunnen gronden zijn om dergelijk soort reclame te ver werpen. De bioscoopplaten kunnen echter niet immoreel worden ge noemd en zelfs is voor de doorsnee platen het woord pikant aan de sterke kant. Dat films bezocht worden door personen beneden de vereiste leeftijd is niet tegen te spreken. Maar dit te voorkomen is een kwestie van ouderlijke opvoeding. De kaart verkoper (verkoopster) hoeft niet naar de leeftijd te vragen. Immers de betreffende personen zouden wel wegen weten te vinden om toch een kaartje te bemachtigen. Overigens geloof ik wel, dat Pae dagoog het hiermee eens zal zijn. In het algemeen zijn het desbe treffende en ook de latere artikelen wat al te pessimistisch en somber van toon. Venray is geen Sodoma en Gomorrha. Met al te krachtige acties tegen het kwaad, zou men zijn doel wel eens voorbij kunnen schieten. De kwestie heeft zich echter anders ontwikkeld dan men aan vankelijk verwachtte. Afgezien van de persoonlijke artikelen, is Paeda goog gaan strijden voor meer cul tuur en is zijn arbeidsveld dus veel ruimer geworden. Een loffelijk streven. Men kan er jaren over schrijven, zonder ook maar iets te verbeteren. Men heeft hier geen schrijvers, maar actieve mensen nodig. Want een cultuur opbouwen is geen kwestie van een goed concert, een uitstekende film, een mooi ballet en andere, op zich zeer waardevolle kunstuitingen. Een cultuur opbouwen is veeleer de mensen veranderen, begrip bijbren gen voor waarheid en schoonheid Laat Paedagoog en ieder welden kend mens trachten practische plannen uitwerken. Er wordt hier in Venray van verschillende zijden in deze richting gewerkt. Er wordt echter niet genoeg gedaan. Wat het dansen betreft, kan het hedendaagse dansen bezwaarlijk een cultuur-uiting in de echte zin des woords genoemd worden. Accoord. Maar, Paedagoog laat de mensen ook hun ontspanning, laat ze hun tango of voor mijn part swing. Laten we niet alles trachten op te voeren tot hoog cultureel peil. Dat komt wel, maar dan zul len de kinderen van Paedagoog intussen wel 18 zijn. Danscursussen zijn aan te be velen. Dit ben ik volkomen met U eens. Wordt er ook iets aan gedaan? Tenslotte nog even de kwestie der anonimiteit. Het kan moeilijk ontkend worden, dat aan het schrijven onder schuilnaam een zekere lafheid ten gronde ligt. Men kan gegronde redenen hebben om zijn naam niet te noemen, maar het blijft in zeker opzicht lafheid. Maar het is nu eenmaal van de andere kant een algemeen erkend recht om van een schuilnaam ge bruik te maken. Van dit recht maakt Paedagoog, de grote onbe kende, gebruik en hij voelt er zich wel goed geborgen. Naar mijn mening echter is het van geen enkel belang de ware naam van Paedagoog te leren kennen. Men kan de pennevruchten van Paedagoog bestrijden, aanval len, als daar reden toe is, maar men respectere zijn persoonlijkheid en blijve geloven in zijn (misschien te) goede bedoelingen. Dit doet hij dan ook en hij hoopt, dat ook zijn goede bedoelingen niet in twijfel getrokken worden. OPMERKINGEN: Mogen we Paedagoog zijn voor- en tegenstanders verzoeken hun commentaren zo kort mogelijk te houden. Straaljager viel op boerderij Een Thunder jetstraaljager is Dinsdagavond rond negen uur kort na de start van het vliegveld Eind hoven in brand gevlogen en neer gestort. De piloot werd op slag ge dood. De boerderij van Gerardus van Rosmalen, onder het kerkdorp Oerle-Veldhoven, werd door brok stukken van het vliegtuig en bran dende kerosine getroffen en brandde tot de grond toe af. van 28 Maart tm 8 April PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Beter een goed voorbeeld dan schone en geleerde woorden. Priester vd. week: Pater Domitius. Zondag: Laetare. 6 uur lm.; 7uur lm. v. levende en overl. leden vd. K.A.B.; S uur lm. vd. parochianen; 9 uur kindermis v. Petronella vd. Heuvel-Beerkens; 10 uur Hoogmis v. Marg. Pouwels-Kessing; na de hoogmis verg. Apost. des Gebeds in het dekenaat; 3 uur Kruisweg en Lof vd. kinderen; 7 u. Miserere, Lijdensmeditatie en Lof. Maandag: H. Mis vd. dag. 6.30 zielemis v. alle overl. parochianen; 7 uur lm. Johanna Hoedemakers- van Meijel; 7.30 lm. Cath. v. Els- v. Opbergen; 8 uur gest. jrd. Gertr. en Arn. Poels en ouders (1H); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm. Johanna Hoedemakers-van Meijel; 7 uur lm. Ant. Verheggen; 7.30 lm. Piet Pouwels en echtg.; 8 uur gest. jrd. Mart. Janssen en echtg. Jose phine Krijns (sol. lkl). Woensdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm.; 7 uur lm. z.int. (v.S.); 7.30 lm. Theodorus Messemaeckers; 8 uur gest. jaard. Johannes Michels en Gertruda Wismans (3kl). Donderdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm. overl. fam. Michels-Seijkens en Hendricus Versleijen; 7.15 H. Sa cramentshoogmis, leiding meisjes; 8 uur gest. jrd. Arn. Wijnhoven en Jan van Rijswijk (3kl); 6—7 gel. tot biechten; 78 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Eerste Vrijdag: 6.30 lm. Jacques Jeuken; -7.15 H. Harthoogmis; 8 uur lm. Johanna v. Tienen; 7 uur Kruis weg, Lof en verering reliquie van H. Kruis. Zaterdag: H. Mis vd. dag. Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag; 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. overl. fam. Janssen-v. Meijel; 7.30 gest. jrd. Mart. Poels en Johanna Rutten (1 H); 8 u. Gest. jaard. Mathijs Peeters (1 H); 9 u.pl. Hoogmis bij gelegenheid van 25-jarig huwelijk. 7 u. Marialof, Rozenhoedje en ge beden van de Eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. overl. fam. Volleberg-Verstegen. KATECHISMUS: de kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 40e en 41e les, de hoogste klas sen de 42e en 43e les. PATERSKERK VENRAY Zondag, Laetare: H. Missen 5.45, 6.30, 7.45 t.e.v. 't H. Hart van Jezus (R); 9 u. hoogmis. Communiceren begint vooraan. Ie coll. Paterskerk, 2de bissch. noden, 's Avonds 7 u. vierde lijdensmeditatie. Maandag, Mis vd. dag: 7 u. wed. Hoedemakers; 7.30 Joannes Muis, als lid vh. Koordje; 8 u. Wilhelmina Poels. Dinsdag: H. Petrus Regalatus of Mis v.d. dag. 7e Dinsdag v.d. An- tonius noveen. 7 u. Hendrika Heeze; 7.30 t.e.v. St. Antonius; 7.30 hoog.- mis t.e.v* St. Antonins voor zegen over 't huisgezin; 's Avonds 7.30 plechtig lof, predicatie en gebeden voor de ingekomen intenties. Woensdag: Mis van de dag. 7 u. Frans Schaeffers; 8 u. Mevr. Meu- leman-Joosten; 6.30 lof t.e.v. St. Jozeph. Donderdag: Mis v.d. dag; 7.30 Petrus Rongen en echtgenote; 8 u. Bertha van Meijel. 4—8 biechten. Vrijdag: Z. Leopold of Mis vd. dag. Ie Vrijdag vd. maand, 7 uur voor Hendrina Koenen-Hendriks; 7.30 t.z.i. (R) 7.3.0 hoogmis t.e.v. 't H. Hart; 8 u. Gertruda en Christi na Goumans; 7.30 Kruisweg. Zaterdag: ZZ. Gandulphus, Joan nes en Guilielmus of Mis vd. dag, 8 u. voor Wilhelmina Poels; 8.30 voor Margaretha van Ekelen; 38 biechtgelegenheid. PAROCHIE OOSTRUM 4de Zondag vd. Vasten: 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u.Lof, waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 best. gez. H. Mis voor de overl. fam. van Heijster Poels. Dinsdag: 7.30 best. gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Woensdag: 7.30 best. zm. v. vrouw Valckx; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zm. voor vrouw Verberkt* Vrijdag: le Vrijdag der maand, 7.30 pl. H. Mis voor Frans Derks en familie; 7.30 Lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: eerste Zaterdag der maand, 7.30 best. zm. voor vrouw Linders, 7.30 Maria-lof. PAROCHIE OIRLO 4de Zondag vd. Vasten: 6.30 H. Communie. De H. Missen om 7 uur en half 9, 10 uur hoogmis, 3 uur miserere, lijdensmeditatie en lof. le collecte vd. kerk, 2de bisdom. Maandag: 7.30 maandstond Leo nard Custers. Dinsdag: 7de vd. 9 Dinsdagen ter ere van St Antonius, 7 u. H. Com munie, 7.30 hoogmis t.e.v. St An tonius voor Willem Michels. Na de hoogmis verering vd. relikwie. Woensdag: 7.30 maandstond voor Pauline Josephine Thissen. Donderdag: 7.30 hoogmis t.e.v. St Jozef, tot zekere intentie. Vrijdag: le Vrijdag der maand, toegewijd aan het A. Hart v. Jezus 6.30 H. Communie, 7 u. leesm., 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus, stichting Baeten-Jeurissen. Na de hoogmis uitstelling, acte van toe wijding, Tantum ergo en zegen, om 7 uur Kruisweg en lof. Zaterdag: le Zaterdag der maand toegewijd aan 't H. Hart v. Maria, 7 uur H. Communie, 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart v. Maria, bestelde le jaardienst voor Christiaan Helle gers. 57 u. biechthoren in beide biechtstoelen, 7 uur Marialof. A.s. Zondag, le Zondag der maand buitengewone collecte, bijzonder aanbevolen. Deze week H. Communie aan de zieken. PAROCHIE YSSELSTEYN 4e Zondag vd. Vasten; 6.30 lm; 8.15 lm v. Johannes Litjens; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis vd. pa rochie; 3 u. lijdensmeditatie en lof. Maandag: 7.30 lm v. Aldegonda Smits. Dinsdag: 7.30 lm voor Johannes Peeters en echtg. Woensdag: 7.30 lm v. P. Pouwels. Donderdag: 7.30 lm v. overl. fam. v. WellThoonen. lste Vrijdag vd. maand; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, zieled. v. Johanna VerstappenPhilipsen; na de H. Mis uitstelling v.h. H. Sacra ment en toewijding a.h. H. Hart. lste Zaterdag, toegewijd a.d. ver ering v.h. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 lm v.d. overl. fam. Peeters v. Tilburg; 7 u. Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 4e Zondag vd. Vasten(Laetare); 10 u. hoogmis v.d. parochie; 3 uur lijdensmeditatie en lof. Maandag: 7.30 gez. jaard. voor Martin Keijzers. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Gerardus Dinghs. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot dankzeg ging, int J. Duykers—Vullings. Donderdag: 7.30 gez. jaard. voor Elisabeth Verstegen en Anna Cre- mers; van 6.307.30 biechthoren. le Vrijdag vd. maand: 6.30 H. Communie; 7 u. gest. gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart; na de H. Mis toe wijding a.h. H. Hart en zegen met 't Allerheiligste; 7.30 kruisweg oefening en lof. le Zaterdag vd. maand, toegewijd aan de verering v.h. Onbevl. Hart v. Maria; Priesterzaterdag; 7 uur H. Communie; 7.30 gez.H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 6.30- 7.30 biechthoren; 7.30 lof en rozen hoedje. a.s. Zondag le Zondag vd. maand; onder de H. Missen de maandelijkse bijz. coll. vd. kerk: Passiezondag, begin van de Paastijd. RECTORAAT SMAKT Zondag: Laetare; 6 30 lm t.e.v. St Jozef; 7.30 lm v. Bernard Geurts, echtg. en kinderen; 8.30 hoogmis door de K.R.O. uitgezonden voor overl. fam. BonantsDerks; 10.45 lm t.e.v. St Jozef3 u. lof met preek. Maandag: 6.30 lm v. overl. fam. Geurts—Verschuuren; 7.30 lm uit dank v. overl. fam. Mar tens-Weyers. Dinsdag: 6.30 lm v. zegen ineen gezin; 7.30 lm uit dank v. verkregen gunsten. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St Jozef; 7.30 lm tot zek. int. t.e.v. St Jozef; 3 Uur lof met preek. Donderdag: 6.30 lm v. gelukkige levensstaat; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef; van 57 u. biechten; 7.30 H. Uur. le Vrijdag vd. maand; 6.30 lm t.e.v. H. Hart, daarna uitstelling, litanie en zegen: voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart; 7.30 lijdens meditatie en kruisweg. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e Zondag v.d. Vasten. 7.30 Maria Claessens en overl. kin deren; 10 u. Hoogmis uit dankbaar heid; 2.30 Oefening v. d. H. Kruis- weg7 u. Lijdensmeditatie. Maandag: 7.30 overl. fam. Voes- ten-Gielen. Dinsdag: 7.30 Uit dankbaarheid t.e.v. St. Antonius. Woensdag; 7.30 t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 7.30 Uit dankbaarh. 78 Biechten. Vrijdag: Eerste Vrijdag. 6.45 H. Com.; 7.30 Bijz. Intentie; 7.30 Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Eerste van de 5 Zater dagen v.d. Boerinnenbond en Pries terzaterdag. 6.45 H. Com. 7.30 uit dankbaarheid t.e.v, O.L. Vrouw. 6u. biechten; 7.30 Lof met gebeden v.d. Eerste Zaterdag. PAROCHIE LEUNEN Vierde Zondag van de Vasten. 7 uur H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis v. Peter Willemse; 10.15 hoog mis voor de overl. fam. Manders- Jenneskens; 4.30 Lof. Om 2.15 installatie van de Jonge Garde in het Patronaat, ouders en belangstellenden worden vriendelijk uitgenodigd. Maandag: 7.30 gez. jrg. voor de overl. fam. Kuenen-Thijssen. Dinsdag: 7.30 lm. v. Gertrudis en Martin van Dijck; 10 uur biechten voor de Meisjesschool. Woensdag: 7.30 lm. v. Johanna Asselberghs-Buggems; 10 uur biech ten voor de 2de klassen. Donderdag: 7.30 lm. voor Maria Thijssen-Verlinden; 10 uur biechten voor de Jongensschool; 's Avonds biechtgelegenheid van 78 uur. Eerste Vrijdag van de maand; 7 uur H. Mis (tevens Jeugdmis) voor Hendrik en Piet Claessens; 8 uur hoogmis t.e.v. het Allerh. Hart tot int. van hen die daartoe offeren. Na de hoogmis oefening van Eerhestel; 3.30 Lof voor de schoolkinderen. Zaterdag: de dag vh. Onbevlekt Hart van Maria; 6.45 H. Mis t.e.v. Onb. Hart van Maria tot int. v.d. Boerinnenbond; 7.30 lm. voor Piet Verschuuren; biechten van 56 en van 6.30—7 uur; 7 uur Lof t.e.v. 0.L. Vrouw. A.s. Zondag, Passie-Zondag, be gint de Paastijd, tevens bid- en boetedag vd. vervolgde Christenen. Tevens maandcollecte v.o. kerk. RECTORAAT VEULEN Vierde Zondag van de Vasten. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 10 uur hoogmis tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw en de H. Antonius tot dankzegging. Maandcollecte voor onze kerk. 2.30 Kruisweg en Lof voor de kinderen, 's Avonds 7 uur miserere, lijdens meditatie en Lof. Maandag: 7.30 lm. v. overl. ouders Lemmen-Nelissen. Dinsdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Cremers-van Ham. Woensdag: 7 uur jeugdmis met volkszang. Collecte vd. intentie. Donderdag: 7.30 lm. v. vrouw v. Jacob Koenen. Eerste Vrijdag, 6.30 gel. tot com municeren; 7 uur best. gez. hoog mis t.e.v. H. Hart t.b.int.; onder de H. Mis algem. H. Communie der schoolkinderen en jeugdstandsorga- nisaties; uitstelling, oef. v. eerh. en zegen m.h. Allerli.; 7~30 kruisweg en Lof. Zaterdag: 7.30 lm. v. Willem van 001, echtgenote en zoon Willy; 7.30 Lof t.e.v. Maria; biechtgel. v. 5.30 tot 6.30 uur. Katechismus: klas 2 les 5 en 6; klas 3 en 4 les 54, 55 en 56; klas 5 en 6 les 51 en 52. Wij zijn spotgoedkoop met Vraagt prys, U verdient er geld mee Ijzerhandel HORST Tel. 118 Een ruime keuze vindt U bij Hofstraat 10 Telefoon 566 Wij komen Maandag 29 Maart op de markt te Venray met prima zakken in prijzen van 35 ct. tot f 1.20. Wij repareren en leveren alle soorten dekkleden, koe- paarden- en autodekken. Aan huis bezorgd. H. JANSSEN Zn. Sevenum Zakken Zeilmakerij. Tel. 418 Komt dan even kijken naar onze reuzen sortering Behangselpapieren. Ook randen, plakmeel, witkwasten Koudwaterverven alle kleuren. Hofstraat 10 Telefoon 566 Sportieve TOPPERS DEUX-PIECES zeer groot assortiment Ook in de nieuwste Franse modellen reeds vanaf 32.95 vanaf 55.00 Tweka DAMESJAPONNEN leuke vlotte modelletjes en dessins vanaf 11.98 MAIDS-JAPONNEN ruime keus vanaf 13.45 DAMESBLOUSES in nylon, zijden linnen, katoenen popeline etc. Zeer mooie kleuren en modellen reeds vanaf 2.58 DAMESROKKEN kamgaren serge, goede kwaliteiten vanaf 13.95 Geheel unieke collectie KINDERTOPPERTJES en JURKJES in de leukste modelletjes en dessins. Kinderjurkjes vanaf m. 60 9.35 Toppertjes iets aparts vanaf 13.98 Bekend goede kwaliteiten in prijzen welke binnen ieders bereik liggen. "TfcV-CV. *16 v€Nf?au fr Koopt uw gordijnen daarom in de zaak met de grootste sortering en de meeste ervaring. Onze collectie munt uit door ruime keuze en lage prijzen. Etamines vanaf 55 ct., Stores 200 hoog vanaf f 2.95 Overgordijnen vanaf 2.15 per meter. Ook voor Marquisettes, Opneemgordijntjes met strookjes kant of richelieu slaagt U bij ons zeker. Zie onze etalage of kom vrijblijvend kijken. Textiel «n Modes Grotestraat 24 Waaro p Omdat, geejjse ma^ai Cor.'üa spiefctt Alleen vejgb ïl TE )F VI Autobef heeft eloi Voor eacl Steeds in modéu Mutsa i Als ?l ONS Textiel eo

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2