Dr. ESSER te Veghel M. H. STOKS zelfst. dienstbode ZOMERSTOFilN THOMASS Jos. (iOlillllilllS Stofzuigers fa. W. Verhacg Zonen a. P. Pracht Schoentje Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Bekendmaking H. BLOEMEN fam. J. Th. Koenen Vcrheijen's Zaadliandel winkelpand inscharen van vee Verheijen's Zaadhandel administratieve kracht Enige naaisters Jeerling-naaisters werknemers 18 j. of ouder Bloemisterij Zaadhandel Hengstenassociatie „Vojj Staan ter deklc VERHUISD 15% korting H. VI Boekhanden nette !>jo de aspergevlieg Is geconstateerd of waar met het optreden van de aspergevlieg rekening moet worden gehouden, van kracht is. Dat is ook het geval in de gemeente Venray. De Plantenziektenkundige Dienst herinnert de aspergetelers eraan, dat alle verwaarloosde percelen, alsmede percelen, waarop zich aspergeplanten bevinden, die in de toekomst niet meer worden gesto ken, voor 1 April a.s. op zodanige wijze moeten worden omgeploegd of op andere wijze behandeld, dat de aspergeplanten worden gedood, Door het opruimen van deze velden wordt het ontstaan van be smettingshaarden voorkomen en de verbreiding van de aspergevlieg tegengegaan. De aspergetelers wordt daarom aangeraden zoveel mogelijk mede werking bij de bestrijding van de aspergevlieg te verlenen door boven staande maatregel stipt en tijdig op te volgen. Ven ray's Harmonie is ook Uw harmonie! Geeft uw steun bij de collecte Het kerkhof van de Smakt Het kerkhof van het Rectoraat de Smakt zal verlegd worden. Dit plan, dat reeds lang op stapel stond, zal binnenkort verwezenlijkt wor den. Reeds heeft men opmetingen gedaan in de buurt van het kapel letje van Zeven Smarten, aan de overkant van de spoorlijn. Door het overbrengen van het kerkhof naar deze plaats krijgen de vele bede vaartgangers een mooier processie park, dat men daar tevens wil ver groten, De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd door de N.V. Gront-Mij Zwolle. Hoogmis uit de Smakt voor de K.R.O. Zondag a.s. zal de K.R.O. om half negen de hoogmis uitzenden uit de kapel van Sint Jozef te Smakt. Het fraterskoor van de Paters Carmelieten zal het ker kelijk zangkoor versterken. De wereldomroep zendt op 11 April de hoogmis uit de St Jozefskapel uit. Bedenkt de collecte ten bate van Venray's Harmonie BOERENKERMIS 1954 te VEULEN. De Boerenkermis staat weer voor de deur. Men is reeds volop bezig met vergaderen en plannen. Als de voortekenen niet bedriegen, zal het er nog gezelliger worden als vorige jaren. Hoe kan het? En toch als 't enigszins kan, zal 't werkelijk zo zijn. U zult een dezer dagen wederom bezocht worden door een onzer ze- latrices of lotenverkopers. Weest niet weigerachtig. Wij moeten dus elkander helpen volgens 't woord van de H. Paulus: „Draagt elkan ders lasten." Bij deze richten we ons inzonder tot de parochianen der randpa rochies en rectoraat, welke voor al hun acties een groot deel van hun steun van buiten hebben gehad. Misschien zijt ge niet in staat om persoonlijk de Boerenkermis te be zoeken. Welnu, door een of meer loten te kopen, kunt U dan toch meehelpen om ons te steunen. Comité Boerenkermis. Venray's Harmonie heeft ook uw financiële steun nodig. Denkt daaraan bij de huis- aan-huis- collec te, Ernstige val De vrouw van Verstegen te Yssel steyn, die met haar bromfiets kwam te vallen moest met een gebroken schouder, naar het ziekenhuis over gebracht worden. Installatie pastoor G. Kemmere te Geysteren Eerste Paasdag zal de ZeerEerw. Heer G. Kemmere, plechtig worden geïnstalleerd als pastoor van de parochie Geijsteren. Verlof militairen met Pasen en Pinksteren Het verlof voor militairen met de aanstaande feestdagen zal zo worden geregeld, dat de ene helft van de krijgsmacht met Pasen en de andere helft met Pinksteren thuis zal kunnen zijn, zo heeft mi nister Staf in de Eerste Kamer verklaard tijdens de behandeling van de begrotingen van Oorlog en Marine. M'n Nylons komen van PIJLS Wereldvrygezellencongres Grevenbicht Naar de initiatiefnemer tot het houden van het Wereldvrijgezellen congres de heer G. Greyn mede deelt, is Maandagavond besloten het Wereldvrijgezellencongres 1954 te houden van 17 tot en met 21 Sep tember. De sluiting van de inschrij vingstermijn Is uiterlijk 15 Augustus. Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Daar alle beschikbare plaatsen in ziekentrein en hospitaal te Lourdes bezet zijn, kan het bestuur geen verdere aanvragen, om als zieke in hospitaal of hotel aan de Zo- merbedevaart van 25 Mei—3 Juni a.s. deel te nemen, meer in behan deling nemen. Wild lag dood op akkers. Een aantal konijnpn en hazen is in de laatste weken door de land bouwers van Zevenbergen dood op de akkers gevonden. Men vreesde aanvankelijk, dat ze leden aan myxomatose, maar een onderzoek heeft uitgewezen, dat de dieren enkele tientallen zijn gestorven aan pseudo-tuberculosis. Deze week nog pracht Nylons extra lang, geen standaard f 2.75 Thomassen Meisje reed in brandende wegberm. Een 5jarig dochtertje van de familie L. te EindNederweert raakte bij het steppen in een bran dende wegberm. Deze was aange stoken om het oude gras te verwij deren, zoals in dit seizoen veel gebeurt. De kleertjes van het kind raakte in brand. Een snel ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het zie kenhuis te Weert noodzakelijk, al waar het kind direct na aankomst aan de brandwonden is overleden. 71 jaar getrouwd Maandag heeft het echtpaar Harm Musch en Engeltje Dreijer te Win schoten de dag herdacht, waarop het 71 jaar geleden in het huwelijk is getreden. De man is nu 92 jaar, zijn echtgenote 93. Zij zijn beiden r.og kras. Fietsend echtpaar aangereden. Het echtpaar P. uit Kerensheide, dat Zondagavond van Einighausen per fiets op weg was naar huis, werd te Guttecoven door een per sonenauto uit Born aangereden. De heer P. werd door de wagen over een verre afstand meegesleurd en daarbij zo zwaar gewond, dat hij Zondagnacht in het ziekenhuis te Sittard overleed. Zijn vrouw, die door de portierkruk van de auto opzij werd geslingerd, moest eveneens in het ziekenhuis worden opgenomen. De heer P. was 40 jaar. Het echtpaar had geen kinderen. DE AANHOUDER WINT! Een 66jarige invalide uit Essen- Rellinghausen, die als enige wedder alle uitslagen van wedstrijden goed voorspeld had, heeft van de ge- combineerde- West-Zuid voetbaltoto een bedrag van 738.000 mark of ongeveer 665.000 gulden uitgekeerd gekregen, wat een recordsom voor Duitsland betekent. De gelukkige winnaar. Mecki ge naamd, moest tot nu toe rondko men van een maandelijkse lijfrente van 54 mark en van de opbrengst van allerlei losse werkzaamheden. Maar altijd deed hij mee aan de voetbalpool, alhoewel hij nooit meer dan 1 mark riskeerde, in de hoop, dat de fortuin hem eenmaal zou toelachen. Areaalheffing consumptie-aardappelen Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft zich be raden over het vraagstuk van de fondsvorming voor en de areaal heffing op consumptie-aardappelen heeft hierbij de wenselijkheid onderschreven van het reserveren van gelden ten behoeve van het zo nodig treffen van prijsstabiliserende maatregelen voor de consumptie aardappelen, zulks met participatie van de overheid. Voorts nam het hoofdbestuur het standpunt in dat de areaalheffing ongewijzigd moet worden geconti nueerd, d.w.z., dat de heffing voor de oogst 1954, evenals voor de oogst 1953, moet worden vastge steld op f 50.per ha en dat in de zogenaamde zandgebieden, met 't oog op het bestemmen van aard appelen voor veevoeder-doeleinden een vrijstelling moet worden ge geven van 1 hectare aardappelen per bedrijf. Voor 'n chique Mantel, Swagger, kamgaren Costuum of Jersey pakje slaagt U als altijd het beste in Kledingmagazijn Thomassen WIELRENNEN Na lang beraad heeft Wilmsen er voorlopig wegens verschillende omstandigheden vanaf gezien bij de amateurs te gaan rijden, en zal dus morgen in Hoensbroek, niet mee rijden. Wel blijft hij rijden bij de W.F.L., waar hij het vorig jaar kam pioen van werd. Hij zal nu samen met Theunissen uit Ysselsteyn, die naar de senioren is overgegaan, gaan rijden. Hun eerste wedstrijd is op 2e Paasdag. Wij komen hier nog nader op terug. van 19 t.m. 25 Maart 1954 GEBOREN: Bom Maria A. C., Landweertweg 6 Marcellis Franciscus, Merselo N 16a Achten Hendrina, Heide, Nw. ong. Kunzler Hubertus, Hagelweg 12a Pouwels Martinus H.P., Ringweg 4 Bovee Henricus H.A.M., Veulen H 38 v. Meijel Franciscus, Deurnesew. 19 v.Enckevort Johannes, Oostrum D lc OVERLEDEN: Thissen Engelbertus, wed. i Arians M. H., 87 jaar, Bergen. ONDERTROUWD: Wijnhoven Antonius M, C. J., 27 jr, landbouwer, Venrays Broek Geurts Maria H. W., 23 jr, Leunen. Hubers Wilhelmus A.. 33 jaar, landbouwer, Timmermannsweg 12 en Loonen Wilhelmina M. H., 29 jr, Leunen. GETROUWD - Simons Antonius H„ 28 jr, ambt. posterijen te Beesel en Sanders Maria Th. W. H., 28 jr, kraamver zorgster, Venray. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Venray brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp van het plan van uitbreiding in onderdelen van deze gemeente voor wat betreft: 1. het gebied gelegen tussen Langstraat, Langeweg, Vlakwater- weg en Hoebertweg, en 2. voor de kernen van de navol gende kerkdorpen: Oostrum, Oirlo en Veulen in uitvoerige kaarten uitgewerkt, gedurende vier weken, ingaande 21 Maart 1954 voor eenieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij de Gemeente raad bezwaren indienen. Venray, 24 Maart 1954. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN S.V.V.-Nieuws Voor het eerst in dit seizoen, dat Venray aan de kop prijkt van de competitie. Het kan toch in korte tijd een hele omkeer geven op de ranglijst. In 15 voorgaande wedstrijden had Arcen er slechts een verloren en twee gelijk gespeeld. Nu verliezen zij er twee achter elkaar en hebben nu acht verliespunten. Venray had steeds met de tweede plaats genoegen moeten nemen, doch sinds Zondag zijn zij naar de eerste plaats opgeklommen. Arcen verloor op eigen terrein van Grub benvorst en Venray wist de ge vaarlijke uitwedstrijd tegen I.V.O. met 2—0 te winnen. Met nog zes wedstijden te spelen, ligt nu de weg open voor het kam pioenschap. Zondag komt datzelfde Grubbenvorst naar Venray, met dezelfde bedoelingen als naar Arcen, om U Venrayers een nederlaag te bezorgen. Een gewaarschuwd man telt voor twee en daarom Venray, let op Uw zaak. Het tweede behaalde een grote 8—1 overwinning op V.V.V. 3, dat onvolledig aan de start verscheen, Voor Zondag geen wedstrijd. Het derde, dat al maanden niet meer gespeeld heeft, krijgt Zondag 'n mede concurrent voor de bovenste plaats op bezoek. In Griendtsveen werd gelijk gespeeld, dus thuis kan het een overwinning worden. Daar op rekenen wij dan ook. Het vierde verbaasde vriend en vijand door een 61 overwinning op de koplopers. Geijsteren was het slachtoffer en verloor de bovenste ?laats aan Venray 4, dat met een beter doelgemiddelde nu aan de kop gaat. Voor Zondag moeten zij uit naar Tienray om daar het tweede elftal te bekampen. Dit wordt de zwaarste uitwedstrijd, daar hier het kampioenschap op het spel staat. Wie deze wedstrijd wint heeft de allerbeste kans om kampioen te worden. Wij zijn zeer benieuwd naar de uitslag. ARTS houdt Zaterdag 3 April geen spreekuur. Bij deze betuigen wij onze op rechte dank aan allen, bijzonder aan de Z.E. Heer Pastoor, Dr. Ver- cauteren, Zr. Theelen en de buurt, voor de hulp en medeleven onder vonden tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenote, moeder en grootmoeder. Leunen, Maart 1954. Landbouwers-Fruittelers wij leveren alle ziektebestrijdings middelen voor koeien, kippen, land bouw en fruitteelt, olie, vetten en teerproducten. Tevens te koop: vatspuit 200 lt compleet en 2 rug sproeiers prima in orde. Water slangen in alle maten. A. W. Hermans, Leunseweg 5, Telefoon 483. Bij voldoende deelname iedere Maandagmiddag naar Taxibedrijf Tel. 415 Langstraat 22 Het is nü de tijd om Engels te leren. Dan kunt U er deze zomer al van profiteren. Ik help U aan de prettige methode om snel En gels onder de knie te krijgen. Nas, Maasheseweg 57, Telf. 692, Venray. Steeds in voorraad Wessemer Herfst- en Limburgia koepeen, Flakkese rode wortelenzaad men Telefoon 550 Te koop 2500 kg Yselster consumptieaardappelen Fr. Weijs, Castenray. Te koop mangelwortelen Jan Derckx, Buitenweg 6. Te koop 2.45 ha. bouwgrond gelegen Vlak Heide-Venray. Adres bureau van dit blad. Te koop kinderwagen en wandel wagen Maasheseweg 14. Gelegenheid tot inscharen van weivee van A stallen. Wed. P. Tacken, Landweertweg Te koop mooi duivenhok G. Vullings, Putten weg 13, Ysselsteyn Te koop partij biggen L. Groetelaers, Veulen H 39. Te koop wanmolen Reform Wed. H. Vollenberg, Steegsbroek Te koop verse koe en maalkalf A stal P. J. Janssen, Boshuizen C 57. Te koop 2 tomen biggen P. Philipsen-Jacobs, KI. Oirlo F 24 Te koop een pink en merrieveulen met papieren J. L. Franssen, Heide L 52. Te koop gelegen Henseniusstraat, en 3 kinderledikanten Adres bureau van dit blad. Te koop wegens ophouden van bedrijf: Deering oliebad maaimachine, slagkar, 3scharige ploeg, Wiegard ploeg, electr. motor, handgierpomp, partij afbraak. Tevens gelegenheid tot inscharen van vee. J. Janssen, Landweertweg 5 of Weverslo M 84. TE PACHTEN perc. bouwland op de Kemp J. Zeegers, Schoolstraat 6. Te koop drachtige vaars aan telling 30 Maart, A stal, B. Broeren, C 51 Lull. Te koop 200 pullen 6 weken J. Bardoel, Merselo M 50 Tel.228 Te koop divan met divankleed Rutten, Eindstraat 27. Te koop 2 dr. varkens 15 w. dracht H. Muijsers-Verhaag, Merselo. Te koop 1prs. ledikant met spiraal Langstraat 24. Te koop zeug met 9 biggen H. van Meijel, Deumeseweg Nog steeds gelegenheid tot Tilburg, van A stallen. M. van Zwartwater, Merselo. Uit voorraad leverbaar Suikerbietenzaad, Voederbieten zaad Groenkraag en Barres, Rode Klaverzaad en Gras- en Klaverzaad voor blijvend grasland en kunstweide. Leunen. Te koop voldragen vaars A bedrijf P. Verheijen, Puttenweg 26 Ysselsteyn Te koop dragende koe A stal P. Giezen, Veltum L 13. Te koop 5 biggen M. Voesten, Leunen K 76. Te koop kinderwagen f 25.- mantelpakje maat 44 St. Jorispark 27. Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad Tuin- en Land- bouwzaden. Tuinzaden in pakjes van 5 gram met 10 pc. korting in de winkel afgehaald. Nu is 't tijd voor pootsjalotten gekeurd N.A.K. Plantuien en Knoflook 'n genees middel tegen hoge bloeddruk. Adres Langstraat 44. Te koop vaarskalf Wed. G. Camps, Oostrum. Te koop partij pullen BI. Reds en wit x rood C. Dijk mans, Smakterweg 5c. Te koop goed kolenfornui6 Langstraat 42. 5000 galden als le hypotheek beschikbaar. Adres bureau van dit blad. Te koop prima Erres radio z.g.a.n., wegens vertrek. Adres bureau van dit blad. Te koop partij biggen H. van Vegchel, Merselo. Te koop 600 wilgen schansen B. Bonants, Smakt B 18. Te koop 100 7weekse pullen H. Weijs, Leunen. Te koop gevraagd in g. st. zijnde transporttiets Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD landbouwersknecht op gemengd bedrijf, zelfst. kunn, werken. Dieteren, Anna Hoeve. Sittard. GEVRAAGD flink meisje tegen goed loon. M. Michels, Markt 2, Venray. GEVRAAGD voor Den Haag zelfstandige hulp in de huishouding Hoog loon, vergoeding reiskosten Inlichtingen bij H. Houba, Overloonseweg 2b GEVRAAGD liefst voor direct, nette die goed kan koken, in gez. van 2 personen. Geregeld vrij van Zater- dagmidd. tot Maandagmorgen. In de week nog nader overeen te ko men. Adres bureau dezer. Bij grote Handelsonderneming is plaats voor voor spoedige indiensttreding. Kennis van Boekhouden vereist. Genoten opleiding voor Middelb. onderwijs strekt tot aanbeveling. Brieven onder nr. 241 aan bureau van dit blad. en gevraagd, Confectie-atelier Thijssen-Kleine Staarman Aanmelden: Veldstraat 2 Venray en Arbeidsbureau. GEVRAAGD in klein gezin op boerderij een huishoudster genegen de leiding van het huis houden op zich te nemen. C. Huismans-de Schutter, Vlak C 214, Overloon, GEVRAAGD fa. van Daal Co. Steenfabriek Tienray Tuin- Bloem- Landb.zaden Gazon-Graszaden Asef Tuin- en Gazonmest kamerplanten perkplanten vaste planten enz. yeumqe £en te Venray, Horst. Sevenum en oraij,, de beroemde vaderpaarc COSTAUD DE MARCHE K 232el ALBION DE KLOKHOF K 241 el HONVED I - K235el NICO VAN RETRAITEHOEVE 3 Bij iedere gedekte merrie komt bij f 3,50 Sta*. Route te beginnen op 29 Maart met NICCïO MAANDAG: 7 uur J. van Osch, Leunen; 8 uur^iï steyn; 9 uur van Osch, Janslust 1 i( Merselo; 11.30 van Dijck, Lull Venray. DINSDAG: 7 uur F. Geurts, America; 8 uur R.p( Houben, Sevenum; 11 uur Haenen, Bi 12 Horst. WOENSDAG: met COSTAUD en HONVED. li over Rijkevoort naar Beers, 3.30 uur bgt: DONDERDAG: 7 uur Thielen, Oostrum; 8 uur GW Nab, Meerlo; 9.30 uur Rijswijk, Swc K Broekhuizen vorst; 11 uurGielen, Broek-i; Lottum. VRIJDAG: 7—9 uur Houben, Sevenum; 9.30 uuOs 10.30 Gebr. Mertens, Blerick; 12 uur V, Beleefd aanbevelf De Hengsten hout R Castenray Telefc ïveli iou( R eleJfc5 Wij kochten van een gefailleerde fabriekje A.s. Maandag begint ona-o coupon-verkoop. Nieuwste snufjes op modegebied tege pr: Bij iedere f 5.aan boodscha 100 gram gesorteer trekwerk-snoepjes Lvoor 10 cent (geldig tot 31 Maart) van Maasheseweg 39b naar Ch. Ruysstraat 6a Loodgietersbedrijf Tel. 609 Wij geven (tijdelijk) op Profiteer van deze sensationele aanbieding. Ijzerhandel HORST Tel. 118 Schoolstraat 2 HUN FIETS EEN SIMPLEX Simplex Cycloïde Nederlands meest geroemde rijwiel Rijwielhandel MERSELO Tel. 229 K 4786 in lak, wit, suède Alleenverkoop voor Venray: k Atiaené "Koéman Grotestraat 6 Telef. 207 Zen in alle IBn Horlogerie iter Heeft U coa c< beerd en allar t< geboekt Wanhoop vrouwen ov ontdekten rdat elegante Amhse haar geknip Geldleningen als le hypotheek beschikbaar op gebouwen en landerijen. Financiering van auto's motoren en tractoren. Zeer gunstige voorw. Ass.kantoor F. BERGMANS ZOON Leunaeweg 25b Venray Tel. 677 vraagt ystor

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2