Wat tafelkleed? e van mill de Gruyter he" Kerkelijke Diensten W'iSei, door aulden,cr •}40225. hij kan wel begrijpen hoe moeilijk het voor de ouders tegenwoordig is omdat de jongelui als vanzelf mee gezogen worden door de geest van deze tijd, die zich in genot en ont spanning niet meer weet te beheer sen. Ik ben geen zwartkijker, die overal gevaren ziet. ik ben er zelfs voor dat er in deze plaats voor de jongelui meer gelegenheid tot ont spanning komt, maar dan een ge zonde ontspanning. -Veel jongelui trekken helaas Zondags naar de stad, om daar hun vermaak te zoe ken en komen dan laat in de nacht terug. Ik kan ook het plezier van het Carnavalsfeest waarderen, een mens heeft het nodig zo nu en dan eens dol en dwaas te doen; maar ik kan niet begrijpen dat heel wat mensen menen dat met Carnaval alles ge oorloofd is, dat je op zulke dagen gerust dronken mag zijn; mensen, die het Carnavalsfeest uitbuiten om zich op 'n onbehoorlijke pikante manier eens helemaal uit te kuren. Dat zijn dan getrouwde mensen, die kinderen moeten opvoeden; die zullen ook hun kinderen niet van verboden amussement kunnen af houden, die vinden goed, dat hun zoons en dochters van 16 en 17 jaar naar 'de danstent gaan en 's avonds of liever 's naohts heel laat thuis komen; met Carnaval mag immers alles. Zo lang er zulke ouders zijn zal de Overheid de taak hebben de jongelui tegen zichzelf in bescher ming te nemen. De verwildering van de jeugd is sinds de oorlog toch al beangstigend toegenomen; en aan die verwilde ring is, om op mijn chapiter terug te komen, het veelvuldig bezoek van de bioscoop door te jeugdige personen ook voor 'n deel schuld. De rechters die met jeugdige delinquenten te doen hebben kun nen dit getuigen, veel films werken verruwend in op jeugdige personen of ze werken demoraliserend in door hun gebrek aan moraal, het moet nu eenmaal 'n beetje pikant zijn. Er wordt zoveel geschreven over de geestelijke gezondmaking van Limburg, in verband met de z.g. hoge criminaliteit in Limburg. Dat de ouders dan op de eerste plaats hun grote verantwoordelijkheid beter mogen gaan beseffen, maar dat ook de burgerlijke overheid in onze katholieke gemeente moge doen wat in haar vermogen is om de verwildering der jeugd tegen te gaan, door zoals gezegd mee te werken dat te jeugdige personen niet worden toegelaten en verder haar steun te geven aan de op richting of heroprichting van een comité, waarin verschillende ver standige burgers van deze gemeente zitting hebben en die ook iets te vertellen hebben wat betreft het programma, en die verder niet alleen rekening houden met de smaak van het publiek maar vooral zich laten adviseren door de lande lijke Katholieke Film-Actie en het landelijk comité voor de goede film. PAEDAGOOG. Voorlopig antwoord op OPEN BRIEF aan alle opvoeders De in Peel en Maas van j.l. Za terdag 20 Februari afgedrukte „Openbrief aan alle opvoeders" door „Paedagoog" zal ondergete kende heden nog niet beantwoorden, aangezien de „Paedagoog" anoniem schrijft. Aangezien anonimiteit een teken van lafheid is en een opvoeder niet laf behoeft te zijn en gerust naar „waarheid" mag schrijven, verzoekt ondergetekende deze opvoeder zijn naam bekend te maken, dan zal hij op deze onpaedagogische brief ant woorden. P. H. J. Kleuskens Luxor Theater Venray van 28 Februari tot 6 Maart PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Beter een goed voorbeeld dan schone en geleerde woorden. Priester vd. week: Pater Domitius. Zondag: Quinquagesima. 6 uur lm. Michiel Swaghöfer; 7 uur lm. Gerard Janssen; 8 uur lm. voor de parochianen; 9 uur kindermis Maria Hendriks-Janssen en dochters; 10 u. Hoogmis Christ, de Bruijni-VVeerts; na de hoogmis verg. Apost. des Gebeds in het Dekenaat; geen Con gregatie; geen kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: H. Mis v. Zondag; 7 u. zielemis voor alle overl. parochianen 7.30 gest. jaard. Arnold Coenders; 8 uur uitvaart Peter Beerkens; 9 u. lm. Jan vd. Bogaert en echtg.; geen zielelof. DinsdagH. Mis v. Zondag. 7 uur lm. Arnold Janssen; 7.30 lm. Joh. Claessens en echtg.; 8 uur gest. jrd. Joh. P. H. Janssen (lkl); 9 u. lm. uit dankbaarheid (C), Aswoensdag: verpl. vasten- en onthoudingsdag. 5e der 7 Woens dagen t.e.v. St Jozef, na de H. Mis sen wordt het Askruisje gegeven. 6.30 lm. vr. v. Gestel en zoon Johan; 7.15 lm. Gertr. Barents-Verhagen; 8 uur gest. jrd. Gerard Vullings; 9 uur gest. jrd. Maria Blstervels-v. Meijel (lkl) 7 uur Rozenhoedje, Lof en ver. van reliquie v. St. Jozef. Donderdag: H. Casimirus. 6.30 lm. Johanna van Meijel-Hoedemaekers; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8 uur gest. jrd. Willem Poels en ouders (2kl); 67 gel. tot biechten; 78 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag, 6.30 lm. Petronella Fransen-Beclet; 6.30 zij altaar lm. P. Sanders-vd. Sanden; 7.15 H. Hart-hoogmis; 8 uur lm. Theodor Messemaekers, best. door personeel; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering v. reliquie v. H. Kruis. Zaterdag: eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. H. Perpetua en Felicitas. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. overl. fam. Kreijkamp; 7.30 best. jaard. overl. fam. Maas- Janssen; 8 uur best. jrd. Johannes v.d. Ven en Gertruda Ewals; 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebeden van de eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7.30 leesmis KATECHISMUSDe kinderen v.d. 3e en le klas leren deze week de 33e les; de hoogste klassen leren de 36e en 37e les. Loterij Kwartjes-actie Trekking Serie Q dd. 22 Febr. '54 In Venray zijn drie prijzen geval len op de nummers: Serie Q Lot No. 1559 prijs 102 No. 3384 prijs 43 No. 7434 prijs 83 H. Familie Bij voldoende deelname bestaat de mogelijkheid een goedkope reis te organiseren naar Lourdes of Rome. Leden van de H. Familie en van de Christelijke Moeders, ook niet- leden kunnen hieraan deelnemen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij: J. vd. Tillaart, Stationsweg 49a tel. 238; A. v. Aarssen, Patersstraat 26, tel. 486. Zij die wensen mee te gaan, kunnen zich nu al opgeven, ofwel binnen pl.m. 14 dagen. PATERSKERK VENRAY Zondag Quinqagesima. Vandaag begint het veertig urengebed. Voor de H. Mis van kwart voor zes, wordt 't Allerheiligste ter aanbid ding uitgesteld. Om 6.30 H. Mis voor v. Elswijk-Ruigwaard; 7.45 v. Piet Jeurissenen kinderen Coren Nelly. 9 uur pl. Hoogmis, 't Communiceren begint vooraan, le collecte voorde Paterskerk, 2de bissch. noden. Van 5 tot half 6 gezamelijke aanbidding, om ongeveer kwart voor 7 Tantum Ergo en zegen met 't Allerheiligste. Maandag 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 7.30 voor overl. fam Oeurts'Geerets, eveneens om 7 30 voor Theodorus S winkels en doch ter Jo; 9 u. pl. Hoogmis, 4 u. gez. Vespers; 6.30 Lof. Dinsdag, 3de Dinsdag van de An- toniusnoveen. 6 u. uitstelling Aller heiligste, 6.30 t.e.v. St Antonius v. genezing zieke; 7 u. voor Gerard Gossens en Johanna Potten; 8 uur t.e.v. St Antonius; 9u. pl. Hoogmis voor de levende en overl. leden vh. Koordje; 2 u. pl. Lof, gebeden vd. ingekomen intenties, predikatie en processie. As-Woensdag 7 u. pl. aswijding, waarna Hoogmis; 7 u. en 7.30 geen gelezen missen aan 't zijaltaar; 7.30 lm. achter 't hoofdaltaar v. Gertr. Fila-Albers; 8 u. José Kremer-Vul- lings; 6.30 Lof t.e.v. St Jozef. Donderdag, H. Casimir, 7 u. voor Adolf Verbeek en Gertr. Gossens; 7 u. Petrus Rongen en echtgen.; 4—8 biechthoren. Vrijdag, feest vd. geheimen vd. H. Kruisweg; le Vrijdag vd. maand 7 u. voor Wed. Hoederaakers; 7.30 Hoogmis vd. dag, t.e.v. H. Hart van Jezus, waarna litanie; 7.30 lm.t.z.i. (R) 8 u. voor Gertruda Goumans; 8.30 overl. fam. Roelofs-Drenth; 7.30 Kruiswegoefening. Zaterdag, H. Coleta, 7.30 lm. voor overl. fam. Geurts-Geerets; 8.30 Marg. v. Ekelen; 3—8 biechthoren. Veertig-urengebed 'We vragen uw bijzondere aan dacht voor het veertig-urengebed op Zondag. Maandag en Dinsdag. Elke dag om 9 uur plechtige Hoog mis. Zondag om 5 uur gezamelijke aanbidding. Maandag is 't lof om half zeven. Dinsdag om 5 uur plech tig sluitingslof en processie. Aswoensdag Op Aswoensdag is de plechtige Aswijding om 7 uur. Om ongeveer 7.15 u. wordt de gewijde as uitge deeld. Degenen, voor wie dit te laat is, kunnen om pl. m. 6.30 het as- kruisje krijgen met gewijde as van het vorig jaar. Ook na de hoogmis is er nog gelegenheid om het as- kruisje te halen. De H. Communie wordt uitge reikt onder de leesmissen van 6 en 6.30 u., onder de Hoogmis en onder de leesmissen van 8 en 8.30 u. Tus sen 7 en 7.30 u. wordt er dus geen Communie uitgedeeld. Kruiswegoefening Gedurende de Vasten, te beginnen met a.s. Vrijdag, is er Vrijdags avonds om half acht kruisweg oefening. VERLOOFDEN-CURSUS Ook dit jaar wordt er in Venray een cursus gegeven ter voorberei ding op het huwelijk. Deze cursus is toegankelijk voor verloofden die dit jaar of vóór de Vasten van 1955 hopen te trouwen. Zij die hieraan wensen deel te nemen, worden verzocht hun naam en duideiyk adres op te geven aan Pater Licinius Verbij, Paterskloos- ter, alsmede de datum van hun a.s. huwelijk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Quinquagesima: nadeH. Communie te 7 u. uitstelling v.h. Allerheiligste 10 u. hoogmis voor de parochie; 2.30 u. vespers en Rozen hoedje; 4.30 Completen. Maandag: Begin vd maand Maart, toegewijd aan de verering van St Jozef; 7 u.lm v. overl. fam, Peeters- Goemans; na de H. Mis uitstelling v.h. Allerheiligste; 9 uur hoogmis welke wordt opgedragen tot int. vh. bestuur en leden vd. handboog schutterij; 2.30 vespers en rozen hoedje; 4.30 Completen. Dinsdag: 7 u. lm v. Gertr. Hen driks en Wilhelmina Voermans, daarna uitstelling v. Allerheiligste; 9 u. hoogmis vanwege 't Apostolaat des Gebeds tot int. van Z.H. de Paus, onder de H. Mis collecte voor deze int.; 2.30 vespers en rozenhoedje; 4.30 Completen, met Te Deum tot besluit vh. 40-urengebed. Aanbid dingsuren: na de vroegmis—10 u. centrum; 1012 u. de Straat; 122 u. provinc.weg; 2—3 uur leden vd. H. Stede; 3—5 u. KI. Oirlo. As-Woensdag: begin vd. 40-daagse vasten, tevens geboden onthoudings dag; 6.30 pl. Aswijding; daarna gez. H. Mis v. overl. ouders Willemse— EN BETERE WAAR EN TIEN PROCENT De Gruyter geeft korting op alle I "c GR(JYT£R j artikelen, behalve suiker, zout, soda. Wissel de cassabons in wanneer U wilt. Bewaar ze zolang U wilt. Hoe groter het bedrag wordt, des te meer plezier hebt U ervan I ALLEEN Martens; 8 u. gez. H. Mis v. Willem S preeuwenberg en Johanna Kunen: na de H. Missen wordt het askruisje gegeven. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis uit dankbaarheid tot int. van familie Claessens - Vissers; biechthoren van 67 uur. le Vrijdag der maand; 6.30 H. Communie; 7 u. gest. hoogmis t.e.v. het H. Hart; toewijding aan het H. Hart, Zegen met het Allerheiligste; 7 u. Kruiswegoefening en lof. le Zaterdag vd. maand; toegewijd aan de verering v.h. Onbevl. Hart van Maria, priester-Zaterdag; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 u. biechthoren; 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. Zondag bijz. coll. v.d. kerk. PAROCHIE LEUNEN Zondag Quinquagesima, vandaag, Maandag en Dinsdag 40-urengebed uitstelling Allerh. van 7-4.30. Om 7 u. H. Mis vd. parochie, 8.30 overl. ouders Asselberghs-Willems, 10.15 hoogmis tot dankz., 4 u. Vespers vh. Allerh. Sacrament. Collecte vd. noden vh. Bisdom. Maandag 7 u. communiceren, 7.30 H. Mis overl. fam. Josten-Smits, 9.30 hoogmis v. overl. fam, Hei dens-Smits, 4 uur vespers. Dinsdag 7 u. communiceren, 7.30 II. Mis Johannes Rongen, 9.30 hoog mis als jg. v. Frans Voermans en echtg., 4 uur Vespers. As-Woensdag, begint 40-daagse vasten, geb. vasten- en onth.dag, 7 u. H. Mis v. Antoon Michels en Jo hanna vd. Voort. 9 u. hoogmis als gest. jg. Maria Litjens-Smits, Na de H. Missen uitdeling askruisjes, 10 u. biechten vd. meisjesschool. Donderdag 7.30 sol. gest. jg. Joh. Poels, echtg. en dochter Johanna. 10 u. biechten vd. jongensschool. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, 7 u. overl. ouders Claessens-Wilms, 8 u. hoogmis t.e.v. Allerh. Hart van Jezus t.i.v. hen, die daartoe offeren, oefening van eerherstel, 3.30 lof vd schoolkinderen. Zaterdag vh. Onbevl. Hart v. Ma ria, 7.30 sol. gest. jg. Peter Johan. Goemans. Biechten van 5—6 en 6.30—7 uur. Om 7 u. Marialof. A.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIE OOSTRUM Zondag Quinquagisima, 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur Lof, waarna Der de Orde. Maandag 7.30 best. zm. van den BrandtWeijs. Dinsdag 7.30 best. zm. v. Mina Verheijen. Woensdag, Aswoensdag, 7 uur H. Communie, waarna uitdeling der askruisjes, 7.30 pl. wijding der as met uitdeling der askruisjes, waar na de H. Mis, op te dragen voor vr. Verrijdt, 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 gest. gez. jaarg. Gerard Camps en Jacoba Hillen. Vrijdag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L.Vr. Behoudenis der Kranken voor een zieke. Zaterdag 7.30 best. zm. voor de overl, fam. Muyres— Dupont, 7.30 Maralof. PAROCHIE OIRLO Zondag: quinquagesima; eerste dag v.h. veertigurengebed; half 7 uitstelling v.h. Allerheiligste; 7 uur en half 9 de H. Missen; 10 u. de parochiemis met volkszang; 3 uur vespers v.h. H. Sacrament; half 5 completen; 1ste coll. voor de kerk, 2de voor biss. noden. Maandag: 2de dag v.h. veertig urengebed; half 7 uitstelling en H. Communie ook om 7 uur; half 8 lm voor Gerard de Rijck; 10 u. hoogmis, zieledienst voor Pauline Josephine Tiessen, best. door de buren; 3 uur vespers; half 5 completen. Dinsdag: derde dag v.h. veertig urengebed, tevens de derde van de 9 Dinsdagen t.e.v. St Antonius; half 7 uitstelling en H. Communie ook om 7 uur; half 8 vroegmis, lm v.Hen- rica Smitz; 10 u. hoogmis t.e.v. St Antonius tot zek. int.; half 3 com pleten en sluiting v.h. 40 urengebed. As-Woensdag: geboden vasten- en onthoudingsdag; 7 uur wijding v.d. as en uitdeling der askruisjes; half 8 lm afgest. fam. RongenStrijbos; 9 u. best. jaarg. v. Maria Catharina Schatterjé, Gerardus de Ponti en hunne kinderen Bernardina en Carolina; voor en na de H. Missen worden de askruisjes uitgereikt. Donderdag: half 8 maandstond Willem Vogelzangs; biechthoren v. 5—7 u„ wegens de eerste Vrijdag. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand, toegewijd a.h. H. Hart van Jezus; half 7 H. Communie; 7 u. lm; half 8 hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus sttchting BaetenJeurissen; na de hoogmis, uitstelling, acte vah toe wijding, Tantum Ergo en zegen; 7 uur H. Hartlof. le Zaterdag der maand; toegewijd a.h. Onbevlekt Hart v. Maria; 7 uur H. Communie uitreiken; half 8 hoogmis t.e.v. 'Onbevlekt Hart van Maria, maandstond voor Anna Cath. Kemmelingt; biechthoren in beide biechtstoelen van 5—7 uur; 7 uur Marialof. a,s. Zondag le Zondag der maand, le Zondag v.d. vasten, buitengewone collecte voor de kerk. In de loop der week de H. Com munie aan de zieken. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Quinquagesima; 6.30 lm.; 8.15 lm. v.d. Jonge Boeren; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor de parochie; 2.30 Lof; 3 uur Congre gatie vd. gehuwde vrouwen. Maandag: 7.30 gez. zieledienst vd. fam. Mulders-Thissen. Dinsdag: 7.30 gez. jrg. Huberdina Cox-Geurts, Maria Derikx-Linskens en Jacques Derikx. Aswoensdag: begin vd. H. Vasten 7 uur uitd. vd. H. Communie waarna het Askruisje wordt gegeven; 7.30 gez. jaarg. voor Maria van Ass- Delhoofen. Na de H. Mis worden weer Askruisjes gegeven. Donderdag: 7.30 lm. v.d. overl. fam. Pouwels-Muijzers. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Plet Pouwels. Na de H. Mis uitstelling v.h. H. Sacrament en toewijding a.h. H. Hart, daarna verering v.d. reliquie v.h. H. Kruis. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand, toegew. a.d. verering v.h. Onbevl. Hart v. Maria; 7.30 lm. v. Peter Johannes de Louw en echtg. 6 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT Zondag, Quinqagesima, 6.30 lm. voor een overledene; 7.30 lm. voor Frans Cuppen; 10 uur hoogmis v. overl. fam. Linssen—Derks3 uur lof. Maandag 6.30 lm. voor overl. fam. VerstegenKuijpers; 7.30 voor vr. MartensWeijers. Dinsdag 6.30 gez. jd. Theodorus Gooren; 7.30 lm. tot zekere int. Woensdag, Asdag, begin 40daag- se vasten, onthoudingsdag; 7de van de 9 Woensdagen ter voorbereiding op 't feest van St Jozef: 6.30 lm. voor vrouw Versteegen-Theunissen; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. St Jozef. Voor de le H. Mis aswijding, voor en na de H. Missen worden as kruisjes uitgedeeld. 3 uur lof met preek. Donderdag 6.30 gez. jrd. voor de overl. fam. vd. Bosch; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw en St Jozef; 5—7 uur biechten. 7 uur H. Uur. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand: 6.30 lm. t.e.v. H. Hart, uitstelling, litanie en zegen. Voor en na de lm biechtgelegenheid; 7 30 gez. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag, Priesterzaterdag: 6.30 lm. voor overl. vader; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Car- mel. 57 uur biechtgelegenheid. Om 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: Quinquagesima; 7.30 lm. Corn, van Meijel; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 overl. fam. Claes- Derikx. Dinsdag: 7.30 Leonardus Potten en Peter Litjens. Aswoensdag: vasten- en onthou dingsdag; 7 uur wijding der As; 7.30 gez. jrg. v. overl. fam. Ewals- Strijbosch; 7 uur Lof. Donderdag: 7.30 uit dankbaarheid, van 67.30 biechten. Vrijdag: eerste Vrijdag. 6.45 H. Communie; 7.30 tot zek. int.; 7 uur Lof t.e.v. het H. Hart van Jezus. Zaterdag: eerste Zaterdag, Pries ter-Zaterdag; 6.45 H. Communie; 7.30 Wilhelmus Voesten; 6 uur biechten; 7 uur Lof met gebeden van de eerste Zaterdag. RECTORAAT VEULEN Zondag: Quinquagesima; Grond gedachte van misliturgie van van daag: Christus is het volmaakste voorbeeld aller deugden, dat wij in alles moeten navolgen. Hij is het voornamelijk door zijn onvolprezen liefde, die Hij aan de mens be toond heeft, niet enkel met ons de leer van het eeuwige leven te openbaren (Offertorium), en ons mild met geestelijk voedsel te ver zadigen (Communio), maar bovenal met zichzelf voor ons op het kruis te slachtofferen (Evangelie). Die goedheid en liefde van God moet ons temidden van de ellende des levens met vertrouwen, ja met vreugde vervullen (Introïtus, Gra duale. Tractus); zij moet ons hoop vol doen bidden dat God ons be vrijde van de geestelijke blindheid der zonde en ons bescherme in de strijd tegen onze vijanden (Collecte, Secreta, Postcommunio); maar boven dit alles moet zij ons de onbaatzuchtige liefde tot de even naaste leren, want deze is het eigenlijke kenmerk der christenen, zonder hetwelk Christus ons onder de zijnen niet zal rekenen, al schit teren wij door de verhevenste genadegaven boven de anderen uit (Epistel). 7 uur gel. tot Communiceren; 7.30 lm. voor Peter Joh. Ewals; 10 uur Hoogmis tot bijz. int.; 3.30 Lof met instelling v.h. Allerheiligste. Eerste collecte vd. versiering bij bezoek v. O.L. Vr. Sterre der Zee; 40-Urengebed; v.d. hoogmis uitst. v.h. Allerheiligste tot 4 uur. Maandag: 7 uur gel. tot Commu niceren; 7.30 lm. tot int.; 10 uur Hoogmis v. Willem van Ooi, echtg. en zoon Willy; 3.30 Lof met inst. v.h. Allerheiligste. Dinsdag: 7 uur gel. tot Commu niceren; 7.30 lm. v. vr. Heidens; 10 uur Hoogmis tot int.; 3.30 Lof met Te Deum en Tantum Ergo daarna instelling. Aswoensdag: begin v.d. veertig- daagse vasten. Vasten en onthou dingsdag; 7.15 Hoogmis voorafge gaan door H. Aswijding waarna uitd. der askruisjes. De hoogmis is tot eerh. v.d. bel. God aangedaan bijz. d.d. vervolgingen, tevens jeugd- mis en collecte v.d. intentie. Na de hoogmis uitdeling askruisjes. Donderdag: 7.30 hoogmis Peter Joh. de Lauw, echtg., dochter Maria. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 6.30 gel. tot Communiceren; 7 uur best. gez. hoogmis t.e.v. H. Hart; algem. H. Communie der school kinderen en jeugdstandsorganisaties Na de hoogmis uitstelling, oef. van eerh. en zegen m.h. Allerheiligste, 's Avonds 7.30 kruisweg en Lof. Zaterdag: 7.30 lm. vr. Hendriks, Elisabeth Hanraets en zoon Sjaak. Biechten van 5.306.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. Accolieten: Zondag, M. Hendriks en Josef Reintjes; Maandag, Jan Reintjes en Piet v. Meijel; Dinsdag, Jeu v. Rijswijk en Harry Hendriks. Kerkpoetsen: Joke Derkx en Martha Erben. Katechismus: klas 3 en 4 les 46 en 48; klas 5 en 6 les 44 en 45. AANBIDDINGSUREN: 40-Uren gebed. Zondag: van 1112 uur Veulense weg richting Leunen; van 121 u. leden Jongere Gemeenschap; van 1—2 u. Jonge Garde; 2—3 Steegs- broek; 34 weg richt. Ysselsteyn. Maandag: van 11—12 Heide; van 12—1 Jonge Garde; 1—2 Jonge Boeren; 23 Lorbaan; 3—4 School kinderen. Dinsdag: 1112 Steegsbroek en Lorbaan; 12—1 Jonge Boeren; 1—2 Jongere Gemeenschap; 2—3 Veu lense weg richt. Leunen en Heide; 3—4 weg richting Ysselsteyn. Ik had er al lang op gevlast, maar het kon er steeds niet af. Toen ben ik klant van De Gruyter geworden en kijk nü eens! Gekocht van het geld van De Gruyter's cassabons. Die cassabons komen vanzelf als je klant bent.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2