Inzegening Mgr Poels- en Henseniasschool Openstelling Postkantoor Verplichte inenting tegen pokken Burgerlijke Stand Venray BUITENLAND ADVERTENTIEN Bekendmaking. Familie v.d. Mast „De Piëlhaas" v eiie $ióód[es van Meijel's Bakkerij K.A.B. „Achter de welken schijnt toch de zon" was de titel van het toneel stuk, dat de K.A.B.-toneelclub af gelopen week end bracht. En met succes, want beide avonden werd niet alleen goed toneelspel te zien gegeven het is opmerkelijk, welke vorderingen deze club maakt maar ook de belangstelling was groot. Van enkele spelers had men een betere rol ken nis mogen ver wachten. Laatste uitvoering Het gemengd koor Polyhymnia hield 11. Zondag haar laatste uit voering van de operette „Der Schwelnenfürst". daartoe uitgeno digd door het Meisjeskoor te St Hubert. De zaal was reeds enige dagen tevoren voor het grootste gedeelte uitverkocht en er moesten dan ook de avond van de uitvoering velen wegens plaatsgebrek teleurgesteld worden. Ondanks de geringere accomoda- tie, welke het toneel in St Hubert bood, werd het stuk hier wel met de meeste schwung en verve ge speeld, mede dank zij 't enthousi aste publiek, dat meermalen door zijn toejuichingen het spel deed onderbreken. Blijkens het aanhoudend applaus de diverse toespraken, de aangebo den bloemen en de herhaalde ver zoeken om beslist meteen in studie te nemen nieuwe operette weer naar St Hubert te komen, kon Poly hymnia en met haar de verdere medewerkenden, met trots en ge noegen op de geoogste lauweren terugzien en moge dit een stimulans zijn om met nog meer élan een volgende operette op te zetten. Polyhymnia heeft in de afgelopen maanden weer eens aller aandacht op het Venrayse Gemengd Koor weten te trekken en laten zien wat onder deskundige leiding ge presteerd wordt. Toneel halfvasten Ten behoeve van het Venray's Mannenkoor zal de toneelclub „De Vlasbloem" uit Oostrum opvoeren een komische klucht in 3 bedrijven „In een andere wereld" v. Blaaser. In tegenwoordigheid van de Bis schoppelijk Inspecteur voor het Bijzonder Onderwijs, alsmede de heer Inspecteur voor het L.O., Parochiegeestelijken, het School bestuur, Pater Gardiaan, Burge meester en Wethouders, alsmede enkele Raadsleden, werd Donderdag door de heer Deken, beide nieuwe jongensscholen ingezegend. In de Dr. Poelsschool sprak de heer P.Janssen een welkomswoord, waarbij hij releveerde de omzwer ving, die de jongensscholen de laatste 10 jaar hebben moeten ma ken. Hij hoopte, dat deze nieuwe scholen nu eindelijk een rustpunt zouden vormen, waardoor de Ven rayse jeugd in de juiste omgeving en goede sfeer het zo noodzakelijke onderwijs zou kunnen krijgen Ditzelfde hoopte ook de heer In specteur. die dank bracht aan Ge meente- en Schoolbestuur voor hun zorg en hun ijver voor de tot stand- koming van deze scholen. In de Henseniusschool sprak de heer Burgemeester, die vertrouwde, dat deze paleizen van scholen, met volop licht en lucht, het hunne zouden mogen bijdragen bij de vor ming van Venrays jeugd. De tijd op de lagere school door gebracht blijft een mens zijn hele leven bij, en in deze school moet liet wel een bijzondere aangename herinnering zijn. Hij hoopte, dat ook de Venrayse meisjes nog dit jaar een nieuwe school zouden krij gen en vroeg de jeugd deze prach tige gebouwen ook in ere te houden, met de hele entourage. Dat was de beste beloning voor al degenen, die hun krachten voor deze schoolbouw hebben gegeven. De Bisschoppelijk Inspecteur wist in zijn felicitatie te vertellen, dat na de oorlog maar 150 nieuwe scholen in Limburg waren gekomen en. dat Noord-Limburg wat dat be treft, de toon aangeeft. Ook hij spoorde de jongelui aan de kansen te grijpen, die door het L.O. ge boden wordt. Het was tenslotte de heer Kop pers, die aan allen die hadden mee gewerkt aan de tot standkoming, de dank overbracht van het onder wijzend personeel en de Venrayse jeugd. Deze inzegening werd door de schooljeugd opgeluisterd met zang. Patronaat Zondag is er voor de jongens van groep 1 en 2 geen patronaat tenzij het regent, dan wel). Groep 3 heeft op de gewone tijd patronaat. Dins dagavond om kwart vóór 7 is er voor alle jongens van het patronaat in onze zaal een vrolijke avond, opgeluisterd met muziek van een band. (piano, accordeon en drum). Men wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn. Kwart over 9 is het afgelopen. Deze week geen huis- vlijtclub. Spoedeisende Raadsvergadering In verband met de Zondagswet die o.a. verbied geluid te maken, dat op 200 meter hoorbaar is en het houden van openbare vermake lijkheden. indien geen plaatselijke verordening dit regelt, zal heden Zaterdag om half 12 een spoed eisende Raadsvergadering gehouden worden, waardoor o.a. de Vasten avondfestiviteiten op Zondag nog mogelijk worden. Op Maandag 1 en Dinsdag 2 Maart a.s. is het kantoor na 12.30 voor de Postdienst gesloten. Op die dagen wordt er slechts een Postbestelling uitgevoerd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 4 Maart a.s. des namiddags 2 uur in het Con sultatiebureau, Merseloseweg la, alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen, wo nende in kerkdorpen der gemeente, die het consultatiebureau voor zuigelingen dan bezoeken en op Donderdag 11 Maart a.s., eveneens om 2 uur n.m. voor de kinderen, wonende in de Kom der gemeente. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op Don derdag 11 Maart a.s. om 3 uur nam. te Leunen in café A. Martens K 8; om 3.20 uur nam. te Castenray in de school; om 3.40 uur nam. te Oirlo in de Meisjesschool; om 4 uur nam. te Oostrum in de school. Men wordt verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 4 Maart geënt zijn, terug komen op 18 Maart a.s. en die op 11 Maart geënt zijn, terugkomen op 25 Maart a.s., op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aange geven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 25 Februari 1954. Burgemeester en Weth. voornoemd, A. H. M. JANSSEN, Burg. H. VORST, Secretaris Reisprogramma Prins Joop I 't Reisprogramma van Prins Joop is gewijzigd. Zondag wordt om zes uur de Smakt bezocht en om acht uur Leunen. Maandag om 6 uur Oostrum, de rest blijft hetzelfde als het officiële programma. GEVONDEN: Padvindersmes, W. Smeets, Put- tenweg 18; vulpen (zwart) Rijks- politie-kazerne; wollen sjaal, hand schoenen, seinfluit, Janssen, Over- loonseweg 27; groene sjaal, Lensen, Veltum L 79; portemonnaie inh, f 27.Fleurkens, Henseniuspl. 9; sleutel voor rolschaatsen, Rijks politiekazerne; twee verschillende nylons, Siebers, Hoenderstraat 41; groene sjaal, Noij, Langeweg 50; damesportemonnaie inh. f 3.50, v.d. Heuvel, Jan Hensenstraat 4; vulpen (bruin grijs) en koperen hoeden- speld, Leunen K 32; zaklantaarn, Swinkels, Langstraat 43a; knot angorawol, Custers, Oirlo E 4; lederen riem met zakje, Janssen, Leunseweg 21; kinderrozenkrans, Swinkels, Brukske C 79; heren- portemonnale inh. 9 ct„ den Holder, Merseloseweg 16; blauw ger. sjaal en een paar kinderhandschoenen, F. Kupers, Hoederstraat; pijp, Crom- wijk, Groenewoltsepad 16; wollen das en kinderwantjes, Rijkspolitie kazerne; doublé damesarmband, v.d. Ven, Ringweg 14; br. heren handschoenen en bruine lederen portemonnaie, Huishoudschool. Nieuwe fokhengst De hengsten-associatie Venray- Horst-Sevenum en omgeving heeft een nieuwe hengst aangekocht. Het is de 5-jarige Albion de Klokhof, die drie jaren achtereen de eerste prijs verwierf op de Nationale Belgische Tentoonstelling te Brussel Het dier is afkomstig van Brain- le-Comte in de provincie Hene gouwen en arriveert heden aan de grens te Wernhout. waar het door de nieuwe eigenaars in ontvangst wordt genomen. Werk in de Peel hervat Maandag worden de werkzaam heden in de Peel wederom voort gezet. Momenteel werken 150 mensen in de Vredepeel, 300 in de Meerselse Peel, 30 aan de zand wegen en 19 aan de fietspaden. Ruiter Sport Op 20 en 21 Februari werd op het kasteel te Well een week-end ge houden voor Landelijke Ruiters uit de kringen Venray en Gennep, hieraan was tevens een examen verbonden voor het bronzen ruiter insigne. Van de 27 candidaten voor het bronzen ruiter insigne slaagden er 9, n.l. de heren ruiters: G. Loonen. Oirlo; H. Litjens.Wans- sum; W. Verheijen, Venray; L. Peelen. Meerlo; J. Janssen, Meerlo; A. Bal tussen. Oirlo; J. Lucassen, Venray; A. Janssen, Ysselsteyn; J. Loonen, Oirlo. Voor het theoretisch gedeelte slaagden verder nog de heren: L. Kursten, Meerlo: L. Hendriks, Merselo; J. Peelen. Meerlo; G. Philipsen, Ysselsteyn; A. Janssen, Venray; Vollenberg. Wanssum; J. Voermans. Leunen; J. Steeghs, Oirlo; H. v.d. Ven, Venray; E. Reyn- ders, Wanssum. Deze ruiters zullen op 14 Maart a.s. hun practisch examen afleggen voor het bronzen ruiter insigne, op het terrein van het kasteel te Well. Verboden wapenbezit De Rijkspolitie achterhaalde te Merselo een karabijn. Van dit ver boden wapentuig werd proces-ver baal opgemaakt. Ondanks het feit, dat een arbeider te Merselo, zijn jachtgeweer in een kinderledikantje had weggestopt, wist de Rijkspolitie dit met de pa tronen te vinden. Ook hiervan werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl het geweer in beslag werd genomen. PIJLS' Kleding is goed PIJLS' Kleding blijft goed Het ging gemakkelijk Een melkrijder uit Castenray, had een oude melkbus gevonden. Hij ontdekte, dat, wanneer hij van de veehouders melk schepte, hij de aldus verzamelde melk toch kon inleveren en het geld kon incas seren. Dit zaakje ging goed totdat de politie er lucht van kreeg. Nu zal de jeugdige melkrijder zich te zijner tijd moeten verantwoorden. Aannryding Donderdagavond botsten op de hoek Oostsingel-Charles Ruvsstraat een luxe auto tegen een vracht wagen op. Al was de materiële schade groot, persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Venlo overslaghaven voor Duitse kolen Ingaande deze week zullen dage lijks transporten anthraciet, af komstig uit het Duitse kolenbekken Mors in de haven van Venlo wor den overgeslagen op schepen, die deze brandstof via de Maas en de Belgische kanalen naar België en Frankrijk zullen vervoeren. Het betreft hier vervoer, dat vroe ger via de havens Duisburg en Ruhrort geschiedde over Rijn en Maas. Via de overslag in Venlo kan de vaarweg echter aanmerkelijk bekort worden. Voorlopig zal dage lijks een hoeveelheid van 100—150 ton kolen te Venlo, worden over geslagen. Bij een bevredigende gang van zaken zal de omvang van dit vervoer volgens de verwachtingen dagelijks 400—500 ton worden. Jules de Corte gehuwd De uit Deurne afkomstige blinde organist Jules de Corte, die zich o.a. in de uitzendingen voor het Rampenfonds grote bekendheid verwierf met z'n lied „Beurzen open. dijken dicht" en die voor het Zaterdagavondprogramma van de K.R.O. vele levensliedjes schreef, is te Delft in de H. Sacraments kerk waarvan hij enige jaren organist is geweest in het huwelijk getreden met mej. W. J. Verhoeven. In de parochiezaal kwamen naast familie, vrienden en kennissen uit Brabant, kunstbroeders en ver tegenwoordigers van de K.R.O. bruid en bruidegom hun geluk wensen aanbieden. Oorlogsschade-vergoeding Sinds 1 Januari 1952 de datum waarop practisch met de definitie ve afwikkeling van de oorlogscha deregeling voor goederen kon wor den begonnen beloopt het aantal afgedane gevallen 1246S, terwijl het totaal aantal geregistreerde schadegevallen 39.555 bedraagt. Aldus blijkt uit de Memorie van Antwoord van de minister van Financiën aan de Eerste Kamer inzake de begroting van zijn depar tement. Half milioen te kort op Venlo's begroting De gemeente Venlo zal een beroep moeten doen op extra-uitkering uit het Gemeentefonds om de be groting sluitend te krijgen. Het betreft hier de begroting 1954 waar voor een verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds is geraamd ten bedrage van f 240.232,47 om de te korten te dekken, terwijl verder de post onvoorziene uitgaven van f 150.000 tot f 75.000 is terugge bracht. Tot dekking van het geraamde tekort heeft de gemeente niet kun nen beschikken over een deel der algemene reserve, omdat hieraan reeds het karakter van een bestem- mings reserve gegeven is: n.l. dek king van het niet door het Rijk vergoede gedeelte van de kosten van herstel oorlogsschade en van de ten laste van de gemeente blij vende kosten van uitvoering der wederopbouwplannen. De som van de nadelige saldi wordt op de verschillende hoofd stukken der gemeentebegroting 1954 begroot op f 514.708.33 Prof. Keulers Geheim Kamerheer. Prof. dr Keulers, professor aan het Groot Seminarie te Roermond is door Z.H. de Paus benoemd tot Geheim Kamerheer. Mgr. Keulers, die op 11 Sept. 1890 te LutteradeKrawinkel werd geboren en op 28 Maart 1914 te Roermond priester gewijd werd, is sinds 1920 hoogleraar aan 't Groot Seminarie, sinds 1935 Proost van het Kathedrale Kapittel te Roer mond. Hij is een bekend exegeet, die verscheidene boeken uit de Bijbel beschreef en becommentariërde. Zijn Bijbelse Geschiedenis, waar van thans de zesde druk verschijnt vond haar weg naar talrijke ka tholieke huisgezinnen. In het Beatrix-kanaal verdronken Dinsdagmiddag heeft een sergeant van de L. S. K. gestationneerd op de vliegbasis Eindhoven, een man uit het Beatrixkanaal gehaald. Hoewel het slachtoffer onmiddellijk naar het Binnenziekenhuis is over gebracht mocht hulp niet meer baten. Het bleek te zijn de 50-jarige belastingambtenaar C. F. du F. In bietenkuil begraven Tijdens het laden van bieten is de 30-jarige B. te Wijk en Aalburg (N.B.) in de bietenkuil, toen deze opeens instortte, bedolven. Toen men, ongerust geworden door zijn lange uitblijven, een onderzoek instelden, zag men alleen de voeten van B. onder de aarde en bieten uitsteken. Na de ongelukkige te hebben uitgegraven, paste men nog geruime tijd kunstmatige ademhaling toe. Helaas tevergeefs. Nederlandse autobus in Duitsland in beslag genomen Een Nederlandse autobus, die arbeiders uit Borkum (Duitsland) naar en van een fabriek in Winters wijk placht te brengen, is in Bor kum in beslag genomen. De Nederlandse chauffeur werd reeds geruime tijd van smokkel verdacht. Men vond in de bus 12 pond koffie en een paar duizend Nederlandse sigaretten. K.I.-station in Sevenum Dit jaar nog zal in Sevenum een nieuw K.I. station worden gebouwd, door de samenwerking van een 4-tal K.I. verenigingen nl. Horst, Arcen, Ottersum en Sevenum. Zoals bekend is ook sprake ge weest van een aansluiting van Venray bij deze coöperatie, waarbij toen wel vaststond, dat het nieuwe K.I. station in Venray zou komen, maar deze samenwerking is afge stuit op onwil van verschillende leden om de bestaande K.I. vereni ging Venray uit te breiden of in federatief of coöperatief verband samen te werken. Elders wordt de houding van Venray intussen be treurd, maar de tijd zal hier moeten leren wie gelijk had. van 19 t.m. 25 Febr. 1954 GEBOREN: Stevens Nicolaas A., Mersel.weg 9 Nabuurs Johannes H., Veulen H 36 Nagelhout Fredericus, Grote str. 5a van Rens Josephus J., Heide L 41 Hendrix Theodorus, Veulen H 27c Creemers Antonius, Vierlingsbeek Evers Hendrikus, St Jorispark 7 Versteegen Gertruda, Castenray G37 Spee Leonardus A. G.. Heide L 35 OVERLEDEN: Ewals Anna M„ echtgenote van Swinkels Franciscus. oud 80 jaren, Leunseweg 19. Vervoort Wilhelmina, weduwe van van Treeck J. oud 59 jaren, te Bergen L. Beerkens Petrus, weduwnaar van Holtackers B„ oud 69 jaar, huis schilder, Grotestraat 21. Brands Maria, weduwe van In- genpass P., 84 jaar, te Meerlo. GETROUWD: Smits Christiaan, 25 jaar, pak huisknecht te Vierlingsbeek en Min ten Bertha, 27 jaar, Wilhelmi- nastraat. Claessens Johannes, 26 jaar, ver pleger en Voermans Hermina, 22 jaar, beiden te Venray. Fleurkens Gerardus, 37 jaar. boek houder te Venray en van Staveren Cornelia, 37 jaar te Haarlemmer meer. Pas Hendrikus, 38 jaar, gereed schapmaker te Rhenen en Manders Wilhelmina, 31 jaar, te Venray. Hegger Peter, 29 jaren, landb. te Arcen en Velden en Muijres Bertha 24 jaar, te Oostrum. Maas Johannes, 26 jaar, gem. arbeider te Venray en Camps Ger truda, 22 jaar te Horst. ONDERTROUWD: Wijnen Felix, 28 jaar, te Boxmeer en Hubers Oda. 26 jaar te Yssel steyn. AMERIKA President Eisenhower heeft voor gesteld de wet op de kernenergie te wijzigen. Daardoor zal het mogelijk worden de landen van de Atlantische ver- drags-organisatie ruime gegevens te verstrekken over het hanteren van atoomwapens en de uitwerking welke deze hebben. Het zal van grote betekenis voor het gehele Westen zijn als Amerika deze bijzonderheden kan verstrek ken, want dan kan één lijn worden getrokken o.a. voor wat betreft de bescherming van de bevolking tegen atoomaanvallen. Tevens zal dan de mogelijkheid open komen om de vroegere sa menwerking, welke tussen de Ver enigde Staten, Engeland en Cana da bestond ten aanzien van de kernenergie opnieuw leven in te blazen. Reeds verscheidene malen is o.a. in Engeland, te kennen gegeven, dat het verbreken van deze samen werking ten zeerste werd betreurd. Het gevolg daarvan is o.m. ge weest, dat in deze landen de on derzoekingen op het gebied van de kernenergie en het vervaardigen van atomische wapens, geschiedde geheel en al op eigen gelegenheid. Aan de totale weerbaarheid van het Westen door middel van atoom kracht is deze situatie niet ten goede gekomen. Integendeel, er is veel verspild aan kracht en tijd, waardoor Rus land gelegenheid gegeven werd de achterstand op het gebied van de kernenergie-onderzoekingen in te lopen. Volgens politieke waarnemers maken de voorstellen tot wijziging van de kernenergiewet van Eisen hower een goede kans door het Congres te worden aangenomen. Naar het schijnt acht men deze ook van belang om de ontwikkeling van kernenergie voor vreedzame doeleinden te stimuleren. FRANKRIJK Het totaal ontbreken van de wil bij Rusland om zijn vooruitgescho ven posities in Europa op te geven en met het Westen de wereld in een meer stabiel evenwicht te brengen, dat zich zo nadrukkelijk demonstreerde tijdens de conferen tie in Berlijn, heeft aan de vrije wereld te verstaan gegeven, dat 't zaak is voort te gaan met de op bouw van de verdediging van het Westen. Helaas, kan niet gezegd worden, dat in Frankrijk, dat nog steeds het grootste struikelblok is voor de verwezenlijking van de E.D.G. veel ten gunste gewijzigd is. Aanleiding tot een zekere terug houdendheid zijn o.a. het prijsgeven van de souvereiniteit, angst voor een overwicht van Duitsland en de oorlog in Indo China. Het stuk integratie van Europa, dat de E.D.G. toch beoogt te zijn, wil juist door de eenwording hege monie van welk land dan ook uit sluiten. Afstand van bepaalde nationale bevoegdheden door Frankrijk aan bovennationale organen, behoeft door Frankrijk nog niet beschouwd te worden als een mogelijkheid voor Duitsland om het heft in handen te nemen. Wel vrees door een be paling in het verdrag nog getem perd kan worden, waarin aan Frankrijk meer divisies dan aan Duitsland worden toegestaan. Meer aanvaardbaar is evenwel liet bezwaar van de Fransen tegen de E.D.G. in verbapd met de oor log in Indo China. Deze eist zeer veel van het oorlogspotentieel van Frankrijk, zodat dit land moeilijk zal zijn een militaire bijdrage te leveren aan een Europees leger. Dit wordt ook wel ingezien, in het bijzonder door Amerika, dat bereid schijnt verdere hulp te wil len verlenen aan Frankrijk voor de strijd tegen de Vietminh. Waarbij dan nog komen de moei lijke financiële omstandigheden. Bij deze situatie zal het zeker van veel belang zijn, als het Westen de Fransen zoveel mogelijk tegemoet komt, want een snelle verwezen lijking van de E.D.G. is thans meer dan ooit geboden. AZIË Al moeten we het dan ook po vertjes noemen, toch heeft de con ferentie van Berlijn tot enig resul taat gevoerd. En dat resultaat is: de afspraak tussen de Grote Vier om in April in Genève bijeen te komen ter bespreking van verschil lende Aziatische problemen. Zoals men weet wilden de Rus sen aansturen op een conferentie met communistisch China. Het Wes ten voelde daar niets voor. Toch heeft Molotof in zekere mate een overwinning behaald met de toestemming van het Westen voor een Aziatische conferentie, waarbij ook Communistich China zal aanzitten. Bij deze besprekingen zullen ook vertegenwoordigers aanwezig zijn van Noord- en Zuid-Korea, alsmede van die landen die in Korea ge-" vochten hebben onder het comman do van de Verenigde Naties. Ter tafel zullen komen de vrede met Korea en de oorlog in Indo- China. Het besluit tot het houden van deze conferentie moet gezien worden als een bewijs van het ver langen, dat zowel in het Oosten als in het Westen leeft om aan de ver warde toestand in Azië een einde te maken. Daaruit laat zich ook verklaren, dat het Westen, dat niet wilde instemmen met een conferen tie van de Grote Vijf over de al gemene politieke problemen, wel het compromis wilde aanvaarden van een samenspreking met Rood- China alleen over Azië. Dat Rusland hiermede accoord ging toont ook duidelijk, dat in het Westen geen tevredenheid bestaat over de gang van zaken in Azië. Desniettemin zal het uitermate moeilijk zijn om in dit overleg over eenstemming te bereiken ten aan zien van de meest brandende Azia tische kwesties. Want als ergens Oost en West scherp tegenover elkaar staan, dan is het wel in Azië, De Burgemeester der gemeente Venray brengt hierbij ter openbare kennis, dat met ingang van Maan dag 1 Maart 1954 gedurende dertig dagen, mitsdien tot Woensdag 31 Maart 1954, ter gemeente-secretarie afdeling I, kosteloos voor eenieder ter inzage zijn gelegd het door de raad bij zijn besluit van 23 Februari 1954, no. 119, voorlopig goedgekeur de plan tot onteigening van per celen en perceelsgedeelten benodigd voor de verwezenlijking van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het gedeelte van de gemeente ge legen tussen de Oude Oostrumseweg, de Julianasingel, de Station weg en Oostsingel, met al de daarbij beho rende stukken, nl. a. een uitgewerkt plan met uit voerige kaarten en grondte- keningen, waarop de te ont eigenen percelen en perceels gedeelten zijn aangegeven met vermelding hunner kadastrale nummers; b. een lijst van de kadastrale nummers der te onteigenen percelen en perceelsgedeelten, met vermelding van de groot te volgens de registers van het kadaster van elk dier percelen en van de grootte van het te onteigenen deel, indien niet het gehele perceel wordt ont eigend en van de namen van de eigenaars en mede-eigena ren van elk dier percelen vol gens de registers van het kadaster; c. een lijst van te onteigenen zakelijke rechten, andere dan erfdienstbaarheden met ver melding van de kadastrale nummers van de percelen welk met dat recht zijn be zwaard en met de namen van de rechthebbenden en mede rechthebbenden daarvan vol gens de registers van het kadaster. Binnen veertien dagen na het verstrijken van de evenbedoelde termijn, dus tot uiterlijk 14 April 1954 kunnen belanghebbenden hun bezwaren schriftelijk ter kennis van het gemeentebestuur brengen. Venray, 23 Februari 1954. De burgemeester voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kortstondige ziekte, in het St. Elisabethziekenhuis te Venray, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Petrus Gerardus Beerkens weduwnaar van Engelbertha A. Holtackers in de ouderdom van bijna 70 j. Wij vragen Uw godvruchtig ge bed voor zijn zielerust. a.b. Sibajak: Piet Beerkens M. Beerkens-v.d. Eijnden en kinderen Meerlo: C. Coenders-Beerkens J. Coenders en kinderen Venray: Truus Beerkens Ba kei: M. van Tiel-Beerkens M. van Tiel en kinderen Venray: Tiny Beerkens M. Lucassen-Beerkens Th. Lucassen en kinderen Amersfoort: T. v.d. Pavert-Beerkens G. v.d. Pavert Maastricht: Zr. Maria Baptista (W. Beerkens) Invercargill (Nw.Zealand): Jan Beerkens Amersfoort: Nelly Beerkens Venray: Jos Beerkens Venray, 24 Februari 1954. Plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis. Zaterdag 27 Febr. te 9.30 uur in de parochiekerk te Venray. Bijeenkomst Grote straat 21 te 9,15 uur. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na lang durig lijden, voorzien van de laatste H. Sacramenten, in het R.K. Ziekenhuis St. Annadal te Maastricht, onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Huberta Allegonda Maria van Meyel in de ouderdom van 32 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan. Venray: Wed. G. van Meijel-v. Megen Heide: H. van Meijel N. van Meijel-Geurts en kinderen Maastricht: Eerw. Pater Clodoaldus van Meijel o.f.m. Pot jet (Java): Zr. Delphina van Meijel Zr. Clarissen Ysselsteyn: P. van Meijel M. van Meijel-Jenniskens en kinderen Horst: J. Janssen D. Janssen-van Meijel en kind Weverslo: H. Willems N. Willems-van Meijel en kinderen Heide: J. van Meijel M. van Meijel-Takken Venray: J. Michels T. Michels-van Meijel Veulen: A. Drabbels D. Drabbels-Klaassen 25 Februari 1954. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben op Maandag 1 Maart te 10 uur, in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Bijeenkomst Stationsstraat 20 te 9.30 uur. Voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden en de be grafenis van onze geliefde Tante, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. J. H. Nelissen, Oirlo brengt, ook namens familie, langs deze weg hartelijk dank aan allen, die hem hulde brachten bij zijn onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" en 60jarig jubileum als organist. Bijzonder dank aan de Z.Eerw. Heer Pastoor en Kerkbe stuur. Rekeningen voor de Vastelaovesklup moeten uiterlijk Zaterdag 6 Maart bezorgd zijn bij A. GOMMANS, Langstraat. Rekeningen na die datum inge leverd, blijven liggen tot het vol gend jaar. Het Bestuur Tijdens de Vastenavond dagelijks verkrijgbaar alle soorten Hofstraat 4

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2