L. Laurensi Laiirmt UQie kiest li 5 Weet U het al Treinramp te Oostrum op liet nippertje voorkomen Aanvragen Dansmuziek Grote Aotonius-noveen Te laat volgends zdjo Weet U het nog niet Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN H. Willems en kinderen gesloten fa. Messemaekers P. Si Prijscl Prijsa I. R. V. St Prijs^l Prijscl De advis-1 Brick Algemene lari Veevete Ysslsi Zaterdagavond is door het kordaat optreden van het treinpersoneel der Nederlandse Spoorwegen een bot sing tussen twee diesel treinen voorkomen. De trein, die om zeven minuten voor half negen uit Roer mond naar Nijmegen was vertokken en omstreeks tien over negen in Oostrum moest stoppen, reed het station Venray voorbij, omdat de remmen weigerden. Vóór het station stond een trein uit Nijmegen voor een onveilig signaal te wachten, die om vijf voor half tien moest aan komen. Beide treinen zouden elkaar deze avond in Oostrum moeten pas seren, omdat dit voor en na dit station onmogelijk is wegens* enkel spoor. De bestuurder van het Nijmeegse treinstel zag de uit de tegenover gestelde richting komende trein door het onveilige uitrijsignaal rijden en hij zette zijn treinstel onmiddelijk een eind achteruit. Inmiddels had het treinpersoneel van de voor Nijmegen bestemde trein bemerkt dat er iets niet in orde was. De conducteur trok aan de noodrem en daardoor kwam de trein vlak voor de tegenligger tot stilstand. Bij onderzoek is gebleken, dat de remmen van de uit Roermond komende trein hebben geweigerd. De passagiers hebben hun reis na ongeveer een uur oponthoud kunnen vervolgen. Ontsporing nabij. Boxmeer Vrijdagmorgen omstreeks half 8 zijn nabij Boxmeer, enkele wagons van een treinstel ontspoord. Het baanvak Cuyck-Boxmeer werd hier door geblokkeerd en het verkeer moest worden omgeleid. Omtrent de oorzaak van deze ontsporing kon nog niets worden medegedeeld. Zo heb ik 't nooit gezien De lichtbeeldenreeks, die onder deze titel gegeven wordt en waarin een beeld gegeven wordt van het leven van een l'ransiskaanse broe der, zal Donderdagavond half 8 in het Patronaat te Castenray worden vertoond. K.V.P.-nieuws Zoals de meesten reeds gemerkt hebben is men druk bezig met het ophalen van de contributie voor het lidmaatschap van de K.V.P. Gezien de grote belangen, die ook voor Venray zelf op het spel staan bij de a.s. Provinciale Staten voor-verkiezing zal een woord van aanbeveling overboding zijn. Zij die nog geen lid zijn, of niet bezocht zijn, kunnen zich nog altijd opgeven Grotestraat 9a. Vliegveld in de Peel liet ligt in de bedoeling, dat vol gende maand begonnen zal worden met de werkzaamheden voor het nieuwe vliegveld in de Peel. De hoofdingang tot deze terreinen zal komen te liggen op de nieuwe weg door de Vredepeelnaar de Rips. Deze week prachtige Nylons f 2.75 geen standaard. THOMASSEN Let op de kleintjes! Het kind van v. D. aan de Kruis straat, dronk in een onbewaakt ogenblik uit een fles met azijn- extract. De kleine moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Biggen bevroren in noodstallen van Peelplan Zuid Of het ook winter is geweest moet men eens gaan vragen aan de landbouwers in Peelplan Zuid te Ysselsteyn, waar men thans nog in noodbehuizingen zit, die men tot de grootste krepeer gevallen van Nederland kan rekenen. Ook moet men eens bij de land bouwer Verstegen aanlopen en hem eens vragen hoe of dat het hem met zijn groot gezin vergaan is en met zijn vee. Gelukkig is men voor deze arme tobbers nieuwe boerde rijen aan het bouwen. Was de strenge winter er niet tussen gekomen men zou met deze bouw reeds ver gevorderd zijn. Acht van zijn twaalf biggen zijn in de noodstallen doodgevroren en de overgebleven 4 stuks zijn er ook zeer slecht aan toe. De koeien, die zich eveneens in de noodstal len bevonden gaven van de koude geen druppel melk meer. Ook drong de winter door tot de slaapvertrekken. In een van de koudste nachten van de vorige week is moeder Verstegen met de kleinste baby naar de buren ge vlucht. Dat men met smart uitziet naar de nieuwe boerderij is te begrijpen. Doch ook op andere plaatsen in de Peel zijn slachtoffers gevallen. Bevroren oren en vingers waren er bij tientallen en de watervoor ziening stond bijna stop. Dat was ook elders in de ge meente. waar veel leidingen bevro ren en men dikwijls aangewezen was op het af tapkraantje in de kel der. Dat vele buizen de Hruk van het bevioren water niet konden weer staan, bleek bij de dooi. toen in menig huis waterballetten voor kwamen. Dat de vorst diep ging bewezen ook de talrijke bevroren aardappel kuilen, waardoor tonnen aardappels voor de consumptie ongeschikt zijn geraakt. Al met al een wintertje, dat nogal wat slachtoffers heeft gemaakt. PIJLS onbetwist de Nylon-specialist BELANGRIJK In verband met de thans inge vallen dooi, doen Burgemeester en Wethouders van Venray een drin gend beroep op alle weggebruikers om met karren, landbouwwagens, tractoren enz. geen gebruik te maken van de wegen of althans dit gebruik, tot het alleruiterste te beperken. Wordt nu een onbeperkt gebruik van de wegen gemaakt, dan is de schade, welke hieraan wordt toegebracht niet te overzien. Dit geldt vooral voor de zand-, sintel- en grintwegen. De hoofdwegen, welke niet be reden mogen worden, zijn aange duid met borden. Het is echter ondoenlijk, gezien het uitgebreid wegennet van onze gemeente, alle wegen met zodanige borden, aan te duiden. Wij vertrouwen echter, dat ook op de wegen, die niet aangeduid zijn. niet, of in ieder geval alleen in de allernoodzakelijkste gevallen gereden zal worden. Venray, 10 Februari 1953. Burgemeester en Weth. voornoemd, get. Mr. A. H. M. Janssen, Burg. H. Vorst, Secretaris Aanvragen voor dansmuziek in Venray-Kom en op de Kerk dorpen moeten voor Dinsdag 16 Februari a.s. schriftelijk zyn ingediend by de Secretaris van de Vastelaovesklup p.a. Fa. v.d. Munckhof, Venray. Opening Slagery Wie de nieuwe winkel ziet, welke Slagerij Poels Donderdag opende kan niet begrijpen hoe snel men hier heeft gewerkt. Werd enkele weken geleden nog in de oude vertrouwde winkel verkocht, Don derdag werd een heel nieuw zaken- pand geopend, waarin de laatste snufjes op slagerljgebied te zien waren. Niet alleen was hier alles ge moderniseerd, als verlichting, be tegeling, etalages en vloeren, maar de gehele winkelopstand is totaal vernieuwd. Zo zien we voor het eerst in Venray verschijnen de opengekoelde toonbank van de Fa. Seffelaar en Looyen uit den Haag, waarin het vlees schitterend kan worden ge- etaleerd, handig kan worden weg genomen, maar toch steeds op de vriestemperatuur blijft. Een gewel dig voordeel zowel voor koper als verkoper. Een nieuw roestvrij stalen muur buffet met de snijmachines is verder een garantie, niet alleen van een zo hygiënisch mogelijke bediening maar ook van snelheid en gemak. Een prachtige nieuwe weeg machine geeft naast het gewicht direct de prijs, een gemak voor klant en verkoper. De koper ver - groomde rekken geven verder een duidelijk beeld van de duurzame vleeswaren, die Slagerij Poels verkoopt. En tenslotte is er voor de klant nog een rustig zitje. Onnodig te vertellen, dat op deze openingsdag een keur van bloemen een feestelijk cachet gaven, terwijl het getoonde vlees tot eten nodigt. De gelegenheid om de worstkeuken en slagerij te bezichtigen toont ook duidelijk aan, dat niet alleen de winkel zelf de meest moderne uit rusting heeft, maar dat ook hier alles zo modern mogelijk is inge richt. Voor Slagerij Poels is de opening van deze herbouwde en gemoderni seerde zaak een mijlpaal, terwijl het daarnaast wel duidelijk aantoont dat Venray's Middenstand zijn mannetje weet te staan. Toneelspel K.A.B. Op 21 en 22 Februari a.s. zal door de Toneelclub van de K.A.B. het toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon", onder regie van de heer van Opbergen, worden opgevoerd. De boden hebben kaar ten in voorverkoop en gezien de belangstelling, die hiervoor bestaat is het raadzaam enkele kaartjes te reserveren. Nadere mededelingen volgen volgende week. Goede regenkleding komt van PIJLS DUITSE ZANGERS IN VENRAY Zaterdag arriveerde in Venray het Mannenkoor uit Krefeld, dat een twee-daags bezoek aan Venray kwam brengen, Een officiële ontvangst, die zoals men aanvankelijk had gedacht, op het Gemeentehuis plaats zou heb ben, ging niet door, maar dat was geen hinderpaal om toch het cadèau van Krefelds burgemeester in ont vangst te nemen. Zondagmiddag brachten de Kre- feldse zangers een bezoek aan het Duitse kerkhof in Ysselsteyn, ter wijl ze 's avonds een uitwisselings concert verzorgde met hetVenrays Mannenkoor. Jammer genoeg was de belang stelling voor deze avond miniem en dat, terwijl het gebodene op zeer hoog peil stond. Niet alleen verraste de Duitse zangers het publiek, maarVenrays mannenkoor bleek haar repertoire aanzienlijk uitgebreid te hebben en wist dit op zeer verdienstelijke wijze ten gehore te brengen. En zo is daar in zaal Wilhelmina een zang avond geboden, die wij de laatste jaren zelden hebben kunnen ge nieten. Het Venrayse koor opende met werken van Brumel, Palestrina, Bruckner en Diepenbroeck, die alle feilloos ten gehore werden gebracht. Dan traden de Duitse zangers aan mef de bekende liederen van Schu bert, waarbij ons vooral de uit voering van het Nachtgesang im Walde opviel, door grote uitdruk kingskracht. Na de pauze bewees Krefeld in liederen van Weber. Gellert en Sendt, opnieuw over welk een pracht stemmen materiaal zij beschikten en voor het gebodene moesten zij een welverdiend applaus in ont vangst nemen. Dat Venray echter geenszins de mindere was werd bewezen. De 12 rovers van Imjalof hebben wij zelden zo horen uitvoeren, terwijl ook de Coplas van Hemel de Duitse gasten duidelijk maakten, dat men hier ook iets van zingen verstaat. Tot laat in de avond bleef men verder gezellig bij elkaar en toonden de Duitse zangers zich zeer verrast over de prettige ontvangst in Venray. In het najaar zal Venrays man nenkoor een tegenbezoek brengen aan Krefeld. Zoals ieder jaar wordt ook dit jaar de grote Antonius-noveen ge houden in de Paterskerk. Het begint a.s. Dinsdag 16 Februari. Groot is altijd de toeloop tot deze machtige voorspreker, die de noden van de mensen zo diep aanvoelt, die zo'n grote liefde heeft voor de Mensheid van Gods Zoon en de heerlijkheid van de hemelse Moeder. Nooit zal Antonius vergeten worden. Dit is zijn kracht, die altijd merkbaar blijft in Gods Kerk. Hij, die eens is opgetreden als de grote en machtige volksheilige, voor wiens stem de mensen het huis verlieten om daarnaar te luisteren, gingen bekeerd en beter naar huis terug. Ook wij hopen door hem in al onze noden bijgestaan te worden. Hoevelen zijn er niet, die merkbaar in hun leven worden bijgestaan, niet slechts, als zij iets verloren waren van materiële aard, of een betrekking nodig hadden, maar ook als zij in geestelijke nood waren, als ze geen uitkomst wisten, twijfenden aan hun grote levens roeping. Zij, die Antonius vereren en dit zijn er millioenen, verspreid over heel de wereld weten dit met treffende zekerheid. De noveen is een uiting van onze dankbaar heid en van onze liefde voor hem. We hebben er de laatste weken over lopen piekeren, wat toch de oorzaak zou zijn, dat er 's Zondags vooral in de Mis van kwart voor acht en in de Hoogmis zo velen te laat, zelfs veel te laat komen. We hebben geprobeerd door volks zang en door dialogeren allen zoveel mogelijk bij de H. Mis te betrekken, maar 't baat niets. Zou men misschien denken, dat 't toch lang genoeg duurt Verveelt men zich in de kerk, zodat men 't zo kort mogelijk wil maken We durven dat niet te geloven. Beginnen de missen soms niet op tijd of loopt de klok van de Paters kerk voor U weet wel beter. Is 't onverschilligheid voor 't Offer van Christus dat men mee mag vieren Ook die gedachte hebben we onmiddellijk verworpen. We zouden ons schamen zo'n lage dunk van u te hebben. De enige reden kan onnadenkend heid en sleur zijn. Men „voldoet immers nog aan zijn strikte ver plichting" als men er maar bij 't Evangelie is. 't Ontgaat velen dat de voormis ook er bij hoort, dat we in de voormis door gebed en lering in de juiste gesteltenis moeten komen om 't offer mee op te dragen. Trouwens hoevelen zijn er niet die er nog maar zo'n beetje bij zitten en alles over zich heen laten gaan Men is er innerlijk niet bij. Toch geven we de moed niet op. Waarom zou hier in Venray dit misbruik van te laat komen (en te vroeg weglopen) niet uit te roeien zijn, als dit op andere plaatsen wel kan Mocht 't U tenslotte zelf niet interesseren denk dan aan uw medemensen. Van 't begin tot 't einde moet er in de kerk rust en stilte heersen, zodat er werkelijk sprake kan zijn van een gebeds sfeer. Pater Gardiaan. „Puck" uit Amsterdam voor O. en O. Op 24 Februari a.s. zal het Gezel schap „Puck" uit Amsterdam, te gast zijn bij de plaatselijke vereni ging O. en O. voor het verzorgen van een toneelavond. Dit gezelschap zal voor de pauze opvoeren: „De schelmstreken van Scapin" en na de pauze „De boer van Tsjechow". Tijdens de H. Vastentijd zal een Nijmeegs gezelschap voor de leden van O. en O. een passie-avond ver zorgen. Schuttery St Anna In de jaarvergadering is bij in schrijving besloten, dat het Gilde- huis zal verhuizen naar café Sanders Eindstraat, voorheen was het Gilde- huis gevestigd bij H. Odenhoven aan de Overloonseweg. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Sanders en tot bestuurslid Ant. Thissen, De aftredende be stuursleden Evers en Janssen wer den beiden herkozen. Er werd verder aandacht besteed aan een groot schietconcours, dat men in Augustus wil gaan houden. Middenstandsdag De traditionele Middenstandsdag zal voor de afdeling Venray gehou den worden op Maandag 22 Febr. a.s. De dag wordt begonnen met een H. Mis, waarna gezellig samen zijn en ontbijt. In de avonduren is er de traditionele jaarvergadering met de verschillende verslagen, waarna men met muziek en ander- zinds de Middenstandsdag hoopt uit te luiden. Gemengd Koor Na het succes op 24 Januari j.l. hier in Venray, waar het ge mengd koor ..Polyhymnia", met haar operette „Der Schweinefürst" voor de derde maal een behoorlijk publiek kreeg, heef t deze vereniging thans weer haar succes weten te boeken in Horst, waar in zaal van Heijster, j.l. Zondag deze operette, thans voor de zesde maal voor het voetlicht werd gebracht. Was men aanvankelijk zwaar ge handicapt door ziekte van de dirigent de heer H. Welting, welke kort voor deze uitvoering in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Men werd prachtig geholpen, doordat mevr. Heijnsbroek hiervoor in wilde vallen, welke na slechts twee repe- titie's tijdens de uitvoering haar pianopartij dusdanig bracht, dat de spelers haar spontaan na afloop feliciteerden. Dat men in de zaal enthousiast was, bleek wel uit de aangeboden bloemstukken en het applaus. Na een uitvoering nog in St Hubert, zal de tournee van de Schweinefürst" worden afgesloten. Naar wij vernemen is de samen steller al reeds met nieuwe ijver aan een operette bezig voor het komende winterseizoen, nog grootser in opzet als de thans gebrachte „Schweinefürst". 255 jaren Smakt Wanneer in Maart a.s. de jaar lijkse bedevaarten naar de Smakt weer trekken, dan zal het 255 jaren geleden zijn, dat men dit bedevaarts oord voor St. Jozef oprichtte. Nog steeds is de Smakt het enigste bedevaartsoord voor St. Jozef in Nederland. Stille Omgang Doordat Reuver en omliggende plaatsen eerder moeten vertrekken naar Amsterdam, zal Venray en omliggende plaatsen een uur later gaan en ongeveer om 2 uur in Amsterdam arriveren, waarbij eerst de Omgang wordt gemaakt, waar na de H. Mis volgt in de Krijtberg. Hier zal Mgr. Hanssen, die met de Reuver de bidtocht meemaakt, de Venrayers toespreken. Mariakapel in Merselo Bij gelegenheid van het Maria- jaar heeft de parochie Merselo het voornemen gemaakt een Mariakapel te plaatsen bij de „Schopskoel" aan de Haag. Ongeluk De voorzitter van de Boerenbond te Merselo J. Arts, viel bij het stro pakken van de wagen en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij een ernstige hersenschudding opliep. Toen hij per rijwiel zich naar huis begeven had werd hij onwel en bleek eerst dat de toestand ernsti ger was als men aanvankelijk dacht. Aanrijding Dinsdag botsten op de Oude Oostrumseweg twee personenwa gens tegen elkaar, doordat een van hen door de gladheid slipte. De be stuurders kwamen met de schrik vrij, maar de materiële schade waS zeer groot. HEIDE. De actie „Herbloeiend leven", die werd gevoerd door de Jonge Boeren en Tuinders van de afd. Heide is goed geslaagd. De graanactie, die in het kader hier van t.b.v. het t.b.c.-fonds van de L.L.T.B. werd gehouden, bracht op f 265,45. Pastoor van Wijngaarden uit Geysteren vertrokken Zondag heeft Pastoor van Wijn gaarden officieel afscheid genomen van de parochie Geysteren, waar van hij 8 jaren pastoor is geweest. Men heeft bij dit afscheid Pastoor van Wijngaarden bedankt voor het vele wat hij voor Geysteren heeft gedaan. Zo is hij de herbouwer geweest van de prachtige Kerk en heeft hij veel geijverd voor de Willibrordus- verering, die zoals bekend, in Geys teren wordt vereerd. Ook de uit breiding van het onderwijs, speciaal voor de kleuters had zijn volle aan dacht, terwijl zijn adviseurschap van verschillende verenigingen hem deden kennen als een actief ziel zorger, die men in Geysteren node ziet vertrekken. Drie-jarige kleuter overreden Nabij Bergen werd Maandagmid dag een driejarig jongetje door een personenauto aangereden. Het kind liep een schedelbasisfractuur op en overleed kort na de aanrijding. Geen liuis voor 50.000ste Deventenaar De vader van Lambertus Kwak kel, Deventers 50.000ste inwoner, heeft het hem toegezegde huis, ge heel geïnstaleerd en gemeubileerd geweigerd. Hij heeft aan het gemeentebe stuur laten weten dat hij het juis ter vond dat zijn zoon een studie beurs zou ontvangen. En daarmede is Lambertus de kans ontnomen de jongste huiseigenaar in ons land te worden. De vader van Lambert zag op tegen de zorgen die hem een huis op afbetaling, (want de collecte had niet genoeg opgebracht om een gratis huis te verstrekken) zouden bezorgen. Hij weet niet of hij in Deventer blijft wonen en hij is niet direct woning-zoekend. Om dat het idee ook bij de be volking niet goed is ingeslagen, voelt hij er niets voor een huis te krijgen. Hij heeft er voor bedankt tot grote teleurstelling van de initiatief n emers. De Statenverkiezing in Limburg KVP geeft geen politiek advies In een Zaterdag te Roermond ge houden vergadering van het advi serende college van de K.V.P. in Limburg is besloten voor de komen de Statenverkiezing geen politiek advies uit te brengen. Omtrent zes van de acht Limburgse Statenkrin- gen was men het spoedig eens: over de kringen Heerlen en Venlo is wat langer van gedachten gewis seld, doch het uiteindelijke resultaat was toch, dat in geen van de acht kringen een advies aan de kiezers zal worden voorgelegd. Bij loting werden de candidaten voor de groslijst in de Statenkies- kring HorstVenray als volgt ge rangschikt: Ï.Th. Peters, Oirlo; 2. J. vanRens, Ottersum; 3. J. M. Achten, Horst; 4. J. L. Boots, Horst; 5. J. van Els, Wanssum; 6 H.M .W. Emonts, Horst 7. L.M.M. Laurensse. Venray; 8. P. J. Loonen, Oostrum; 9. A.A.M. van Mackelenbergh, Bergen. Uit een gezin vier personen gestikt Door gasverstikking zijn te Arn hem vier personen om het leven gekomen. Buren van het gezin R. namen in de woning een gaslucht waar. Bij onderzoek trof men de reeds ontzielde lichamen aan van 't echtpaar R. (de man was 37 jaar, zijn vrouw 31), alsmede van twee kinderen, een jongetje van zeven jaar en een meisje van drie jaar. Twee andere kinderen, van negen jaar en van twee weken waren be wusteloos. Zij zijn in allerijl naar het ziekenhuis vervoerd. De oorzaak van het tragische on geval dat grote ontsteltenis heeft teweeg gebracht, is te wijten aan het losgaan van de gasslang naar het gaskomfoor terwijl de gaskraan geopend was. Uitbreiding DAF 500 man nieuw personeel In de loop van 1954 zal v. Doorne's Automobielfabriek de productie van vrachtwagens en militaire voer tuigen opvoeren van tien tot 30 stuks per dag. In de komende weken wordt 500 man nieuw per soneel aangenomen, waardoor ver schillende bedrijfsonderdelen in twee ploegen kunnen werken. Door deze verhoogde productie wil de DAF tegemoet komen aan de stijgende vraag naar voertuigen in binnen- en buitenland. Wilde zwynen in Nrd.-Limburg Noord-Limburg en de Zuid-Oost hoek van Gelderland worden de laatste dagen geplaagd door troepen wilde zwijnen. Het is vooral in de omgeving van Mook, Gennep, Groesbeek en Nij- Nijmegen; dat de boeren schade ondervinden, die zelfs het ingekuil de voer losgraven. De invasie der zwijnen mede een gevolg van de verminderde houtstand in 't Reichs- wald en te strenge vorst, nam de laatste dagen aanmerkelijk toe. En zelfs schroomden deze dieren niet bezoeken te brengen aan boerderijen. In Heumensoord, onder de rook van Nijmegen, werd een ganse kudde gesignaleerd. Een onmiddellijk in gezette klopjacht had slechts één zwijntje tot resultaat. Dubbel spoor voor Venlo- Kaldenkirchen Van de zijde der Ned. Spoorwegen heeft de gemeente Venlo, bericht ontvangen, dat per 1 Maart be gonnen zal worden met het aan leggen van dubbel spoor op het voor goederenverkeer belangrijke baanvak VenloKaldenkirchen. De lijn, die tevens op een lager niveau wordt gebracht, zal dan haar capaciteit van vroeger terugkrijgen. Vooral voor het exportverkeer is dit van belang. In 1953 byna 500.000 KLM-passagiers In 1953 heeft de K.L.M, 599.650 passagiers vervoerd, hetgeen 82.575 passagiers meer is dan in het voor afgaande jaar. Tezamen legden deze passagiers 1.328.738.000 kilometer af. De hoeveelheid vracht die werd vervoerd bedroeg 14.989.000 kg tegen 14.349.000 in 1952, terwijl de hoe veelheid vervoerde post is toege nomen met 219.000 kg tot 2.196.000 kg. De luchtvloot legde een afstand af van 48.754.000 km in 146.367 vlieguren met een gemiddelde snel heid van 333 km per uur. Deze afstand is gelijk aan 1220 maal de aardomtrek, waarvoor een vliegtuig met een gemiddelde snel heid van 333 km per uur 19Vs jaar nodig zou hebben. Heden overleed tot onze diepe droefheid, plotseling doch niet onvoorbereid, voorzien van het H. Oliesel, onze innig geliefde Broer, Schoonbroer en Oom Theodorus Martin Louis Messemaeckers in de ouderdom van 47 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe god vruchtige gebeden aan. Venray, 12 Februari 1954. Grotestraat 17 Venray: H. Messemaeckers G. Messemaeckers - Schreinemachers en kind Puley (Eng.): M. Grijspeerdt Messemaeckers J. Grijspeerdt en kinderen Bergen op Zoom: G. Messemaeckers A. Messemaeckers— Verkley en kinderen De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats Maandag 15 Februari te 9.30 u. in de Parochiekerk van Sint Petrus Banden te Venray. Bijeenkomst Grotestraat 17 te 9.15 uur. Best Wilt U dan echter, na Uw eigen cadi ook Uw stem geven aan VENRAY U kunt immers minimum 2 en maxiuir jes rood maken. Wel, de Heer L. LAURENSSE, rasecht Nocü-] van geboorte, is voor U de aangewezen mai zijn functie als Directeur van de Ned. Crelet Venray en correspondentschappen Gennep e H hij de noden en behoeften van deze hele stee soonlijke ervaring. Zijn diverse bestuursfunties culturele en charitatieve organisaties, bewijza d daadwerkelijk wilde medehelpen. Financieel uitermate deskundig, kan hij deidus van Noord-Limburg in de juiste banen helpn van ons gewest geen noodgebied meer, maaeen streek helpen maken, waar U graag woont m Stemt dus (ook) r van 5 t.m. 11 Febr. 1954 GEBOREN: Franssen Johanna, Smakt B 7 Janssen Martinus, Langstraat 56 Heurkens Johanna, Fr.Michelsstr.13 Pubben Petrus A„ Merselo M 27 Versteegen Regina G„ Gasstraat 3a Martens Wilhelmina, Oirlo E 14 van Ass Cornelia, Deurneseweg 38 Stiphout Peter, Merselo M 38 Klaassen Franciscus, Vierlingsbeek Goumans Hendrikus, Smakterweg7 v. Dijck Caroline, Vierlingsbeek Janssen Richard,'Rouwkuilenweg 6 Bastiaans Huberta, Gasstraat 30 Bertrams Theodora, St Odastr. 20 v.Lieshout J oannes, K .v.Rossumstr.2 Huwae Juliana, Woonoord Vlakw. Janssen Johan, Merseloseweg M 2 Wilms Antonius,. Boshuizen B 34 OVERLEDEN: Emonts Martinus, 1 jaar, Casten ray G 24a Kateman Martinus, 2 maanden, te Boxmeer van Bommel Maria, 2 jaar, Oos trum D lb van Ekelen Grietje, 86 jaren, Julianasingel 40 ONDERTROUWD: Pas Hendrikus, 38 jaar, gereed schapsmaker te Rheden en Manders Wilhelmina, 31 jaar, Akkerweg. GETROUWD: Willems Joseph, 21 jaar, landb. te Beers en Jacobs Maria, 23 jaar, dienstbode te Venray. Wilmsen Martinus, 27 jaar, melk venter en Cox Hendrica, 18 jaar, beiden te Venray. Coenders Hendrikus. M„ 33 jaar, broodbakker te Helden en Stoks Gertruda, 28 jaar te Venray. Op Donderdag 25 Februari hopen onze lieve Ouders en Grootouders P. H. Rongen M. C. Rongen-Pingen de dag te herdenken van hun 50- jarig huwelijk. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Venray, Vredehoeve B 26. Dankbetuigtng. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het over lijden van onze lieve echtgenote en moeder, betuigen wij hartelijk dank, vooral aan Heren Geestelij ken, doktoren, zusters van het St. Elisabethziekenhuis, familie, buren en kennissen. Venray, Groenewoltsepad 12. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelne ming en medeleven tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze inniggeliefde echtgenote en moeder, zeggen wij langs deze weg hartelijk dank. fam. Peeters Eindstraat 12 Wegens sterfgeval is onze zaak Maansdag 15 Februari de gehele dag Grotestraat 17 T« koop witte mangelwortelen J.H. Janssen, Weverslo Te koop bruin kamgaren costuum met vest, in prima staat, voordelig Adres bureau dezer Mede namen i kinderen hart^jk die van hun lela gaven bij mij jubileum. Te koop toörFBi W. Litjens, Cer Te koop partij ftd en paiij Fr. Mulders, aa Te koop 4 zw;e H. Goumans,^ 1 Te koop korte kami Fr. ClaesseniRi Schutterij S i met de rini bij P. ViL Hensdus Morgi Z in CafcDi Schuttel Zonda£4 met de windbis i Odenhoven, Qrlo Lamers, Henseusj Mooie prijzeibes van de Vaelai hilt zitting Zdag berwari nao t H< Zwaan. Ow plan um>it groëte kunde dor bepote geval kriegde i n< Blief water Voor de in Hotel De dze zowel beginneren den nog als liopgt staande adresa: F. StrolenbC, ki Th. Laurens; Hc Hotel De K<er. LlNI Vrijdag 19leb in café A. Mams. Trouwe opkjst Maandag 1lFel AlgememVe in zaal Wed. hsse: Ieder lid di^ijdij ring aanwezig*» o: Na afloop *ga< Beerhouderfj.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2