»De Piëlhaas« Boerenleenbank Boerenleenbank Het Warenhuis ORGELHOEKJE! Burgerlijke Stand Venray Een waarschuwend woord voor aspirant-nertsfokkers ADVERTENTIEN Algem. Vergadering Mondag 8 Febr. G. H. Stoks Geen risico VERI1EI.MS ZAADIIANDEL LH. Tuinbezitters P. H. Wijnhoven Zn 4jeten rLuieed- en U$intetia6Aen COOPMANS dienstmeisje Dienstmeisje l$a(Li}-aitikelen VAN AARSSEN Plastics en Tafelzeilen [linke bakkersleerling of tweede bediende Houtver holp ia de huishouding schildersleerling fantasie-Nylon Volière vereniging Verantwoording, vorig bedrag f 17094,30 R K. Kleermakersbond N.N. een orgelpijp N.N N.N. een orgelpijpje N.N N.N. N.N Aan giften N.N. een orgelpijpje N.N N.N. N.N N.N. N.N N.N N.N N.N N.N Aan giften Totaal f 17357,05 U ziet, al is 't koud, toch regent het en wel orgelpijpen en orgel- pijpjes. Is de Uwe er ook bij? U krijgt binnenkort nog de ge legenheid! Dan behoeven de collectanten niet tweemaal bij IJ aan te kloppen. Wij zouden graag in de kortst mogelijke tijd de 20 mille bereiken. Helpt ons daarbij! Bouwt NU vooral mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray 14,— 20,— 25 10.— 10 10,— 10,— 10,25 10,— 10,— 10,— 10.— 10,— 10,— 10.— 35,— 15,— 25,— 8.50 jarige mijnwerker St. uit Bleyer- Door. auto gegrepen en gedood zestienjarig Janke met de premie Deze week heide op de DominialeMijn te Kerk-Maandaf,avond is OD de Graafse- rade onder vallend gesteente je-1 een dodeüfk ongeluk gebeurd dat aan mej. R.J. raakt en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en had 1 kind. U kunt tegen de kou met zo'n pracht wollen deken van THOMASSEN Reeds vanaf f 13.50 volle keuze. schreeuwde: ,,Als hij nog eens langs komt, dan zal ik zijn dikke kop eens vierkant maken Uiteraard had toen de moeder liefde zich bij verd. laten gelden, maar zij was daarbij uitgebarsten in zulke gemene taal, dat het niet aan dit papier kan worden toe vertrouwd. De meest beminnelijke scheldwoorden waren „lelijke vuile flodder". Ook haar zwager en schoonzuster had zij een serie grote verdacht makingen naar het hoofd geslingerd, hetgeen door een getuige werd be vestigd. H. v.O. beweerdeechter.dat haar woorden waren verdraaid en ver keerd opgevat, daarmede de dwaze stelling opwerpend, dat dergelijke lasterpraat nog voor tweeërlei uit legging vatbaar zou zijn ook! Om nog enkele getuigen te horen besloot het Hof een dezer beledi- gings-affaires aan te houden, doch in de beide andere vond de Procu reur-Generaal het bewijs geleverd. Hij noemde verd. een wispelturig mens met een losse tong. die veel over anderen spreekt en lastert, terwijl zij méér dan genoeg aan zichzelf heeft en eiste tenslotte twee maa' een geldboete van f 25 subs, twee maal 10 dagen hechtenis. Over 14 dagen volgt uitspraak. Bridgen De bridge-drive voor Pater Ouden hoven, bracht op f 320. Het comité dankt alle bridgers voor dit mooie resultaat. Derde Orde-mededelingen. Morgen Zondag 7 Febr. maand vergadering, die tevens visitatie vergadering is, waarin Pater Ser- vutus Ridder zal spreken. De vergadering is buitenkerkelijk in „San Damiano" des morgens na de hoogmis van 9 uur en des mid dags om 3 uur. Er zal ieder een kopje koffie geoffreerd worden. Ondanks de felle kou, hopen we. dat alle trouwe leden aanwezig zullen zijn. De verwarming brandt goed en de koffie zal wel lekker zijn met zulk weer, Deze vergadering is verplichtend als maandvergadering, waaraan ook een volle aflaat verbonden is. Wij rekenen op twee volle zalen. Tandtechniker verbaliseerd De politie te Venlo heeft proces verbaal opgemaakt tegeneen tand techniker aldaar, wegens het uit oefenen van een tandheelkundige praciijk. zonder hiertoe bevoegd te zijn. Deze man had alleen bevoegd heid gebitten te maken en te re pareren. Tengevolge van door hem toegediende injecties kregen ver schillende patiënten kaakontstekin gen. Naar gasloze uren in Brabant en Limburg Ten gevolge van de aanhoudende koude is het Gasverbruik in Bra bant en Limburg zo enorm toege nomen, dat de Staatsmijnen aan dit abnormale verbruik onmogelijk het hoofd kunnen bieden. De Staats mijnen hebben daarom een beroep gedaan op de grote gemeenten in Brabant en Limburg die gas van de Staatsmijnen betrekken om tij dens de vorstperiode tot een bespa ring van 10 pet. van het dagelijks gasverbruik te geraken. Eenzelfde verzoek heeft de N.V. Limagas uit Heerlen gericht tot de kleinere gemeenten in Limburg, die door deze N.V. van gas worden voorzien. Wanneer de verbruikers van gas geen rekening houden met deze verzoeken, zullen de Staats mijnen gedwongen zijn gasloze uren te gaan invoeren. Een nacht in de vrieskou In het ziekenhuis te Roermond is zekere J. S. te Neer, met be vroren ledematen binnengebracht. T-ij werd Maandagmorgen omstreeks 7 uur gevonden en heeft waarschijn lijk vanaf middernacht in de kou gelegen. Wellicht is hij, nadat hij na het sluitingsuur een café te Neer verliet, door de koude bevangen. Het is niet uitgesloten, dat mende man handen en voeten moet am puteren om hem in leven te houden. Mijnwerker gedood Donderdagochtend, kort voor het einde van de nachtdienst is de 20 Indeling gemeenten is verouderd De Centrale Raadsvergadering der Limburgse K.A.B. heeft Zondag in de Maastrichtse Stadsschouwburg in resolutie aangenomen, waarin een spoedige herziening van de voor Limburg zo verouderde gemeente- klasindeling gevraagd wordt en aan passing aan de nieuw gegroeide omstandigheden in ons gewest. De resolutie is o.a. ter kennis ge bracht van de Raad van Ministers, het College van Rijksbemiddelaars, het Verbondsbestuur van de Neder landse Katholieke Arbeiders Be weging en van de Katholieke Volks partij. Autobotsing met vreselijk gevolg Te Heerlen kwamen Woensdag ochtend twee auto's met elkaar in botsing. De 25-jarige J. V. werd hierbij uit de door hem bestuurde bestelwagen gerukt en terwijl zijn hoofd bijna de grond raakte bleven zijn benen in de bestelauto vast geklemd. Het hoofd van V. kwam terecht onder het achterwiel van de andere auto. V. was op slag dood. Van 13 tot 18 Februari VEETEELT DAGEN 1954 IN ROERMOND Voor de Limburgse Veeteeltdagen, die van Zaterdag 13 Februari tot en met Woensdag 17 Februari door de vereniging „Fokkersbelang" in Roermond worden georganiseerd, is een zeer aantrekkelijk program ma samengesteld. De veeteeltdagen worden Zater dagmorgen om half tien door de voorzitter geopend. Daarna volgt de algemene ver gadering van de Bond van Rundvee- fokverenigingen in Limburg. Na de rust op Zondag vervolgen de Veeteeltdagen op Maandagmor gen met de algemene vergadering van 't Limburgs Varkensstamboek. Maandagmiddag om twee uur be gint de algemene vergadering van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlands Trekpaard", afdeling Limburg. Dinsdag is in het R.K. Tehuis van Militairen de Melkmachinedag. Woensdag, de laatste dag van de Limburge Veeteeltdasen, is 's mor gens in restaurant Weyers de alge mene vergadering van 'r Limburgse Schapenstamboek en Wolfederatie en in de namiddag in het Harmonie theater de algemene vergadering van de Pluimveehoudersbond. Mond-en klauwzeer onder varkens Onder de varkensstapel van de landbouwer A. Zegers, Op de Voort te Posterholt is mond- en klauw zeer uitgebroken. Reeds drie dieren moesten wor den afgemaakt. Mond- en klauwzeer te Echt Inmiddels zijn in de gemeente Echt reeds 113 varkens in verband met een uitgebreide mond- en klauw zeer epidemie afgemaakt. Bij ir. Horsmans te Diergaardewerden 8C dieren afgemaakt. Bij landbouwer Schreurs betrof het 33 varkens die afgemaakt moesten worden. Nienwe Maasbrug by Well Zoals gemeld, zal er dit jaar over de Maas bij Well, een bailey-brug worden gelegd met materiaal, dat afkomstig van een afgebroken brug over de Rijn bij Wesel (Did.) Deze nieuwe Maasbrug zal in een nieuwe verbinding van Oost-Brabant met het Rijnland voorzien. De Provincie Limburg is op de Westelijke oever bij Wanssum reeds begonnen met de aanleg van een nieuwe verbindingsweg van de be staande weg Venray—Wanssum naar het toekomstige landhoofd van de nieuwe brug. Op de Oostelijké Maasoever zal het rijk voor een verbindingsweg van de Rijksweg VenloNijmegen naar de Maasoever zorgen. Hiermee zal terstond na het einde van de vorstperiode begonnen worden. Twintig auto's gestolen? De Sittardse politie heeft de 24 jarige S. uit Utrecht gearresteerd die ervan wordt verdacht in de loop van enkele maanden op een stuk of twintig plaatsen in het land auto's te hebben gestolen en deze van hun inhoud aan papieren en koffers te hebben ontdaan. Een deel van de wagens zou hij hebben ver kocht. Andere zou hij onbeheerd hebben achtergelaten. Op deze ma nier zouden wagens ontvreemd zijn, o.a. in Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Arnhem. Maandagavond werd in Roermond een auto gestolen, het signalement van die wagen bereikte de Sittardse politie, die de auto Dinsdagmorgen voor een hotel in Sittard aantrof. Bij onderzoek en controle van de gasten in de hotels aldaar, werd S aangehouden. Om een geweigerde zaal De heer D.C. te Venlo, had in 1952 zijn vergaderzaal aan de „Ge tuigen van Jehova" verhuurd, die daar met Pinksteren een congres wilden houden. Een kleine maand voordien annuleerde hij echter de overeenkomst, zodat het congres een ander onderdak moest zoeken. Het werd tenslotte gehouden op een terrein, dat de Ned. Spoorwegen samen met een grote tent beschik baar stelden. Het genootschap „De Wachttoren" (de getuigen van Je hova) heeft daarop de heer C. in rechten aangesproken wegens wan prestatie en de rechtbank te Roer mond, heeft thans deze vordering ten bedrage van f 1150 plus 5 pet. rente toegewezen. uit den Bosch het leven heeft ge kost. Mej. J. die in het sanatorium Marlaoord te Rosmalen verpleegd werd, stapte daar uit een bus en wilde achter de bus om de weg oversteken waarbij zij door een uit de Grave komende personenauto werd gegrepen en op slag gedood. Bond van Rundvee- fokverenigingen In het afgelopen jaar nam de bond van rundveefokkersverenigln- gen in Limburg toe met 374 fokkers en een aantal koeien van 2651. In 1952 waren 4316 fokkers aangesloten met 24.124 koeien en in het voorbije jaar werden dit 4690 fokkers met een totaal van 26.755 koeien. Deze fokkers waren aangesloten bij 53 fokverenigingen en 32 controle- erenigingen. In 1953 werden 30 jongveekeu ringen gehouden welke zeer goed werden bezocht en zeer geslaagd zijn. De gezondheidstoestand bij het rundvee was het hele jaar door zeer goed. Het mond- en klauwzeer, bleef dank zij het inenten beperkt tot de varkens. Over het algemeen boekte fok- zowel als melkcontrole- vereningen in het afgelopen jaar goede vooruitgaande resultaten. Geestelijke verzorging op de Fazenda Riberao Zondag heeft pater Ansfried R. Verberne O. Praem met een H. Mis in de kerk van het H. Sacrament afscheid genomen van zijn parochie in Breda, vóór zijn vertrek naar Brazilië. Pater Verberne, Norbertijn van de abdij van Heeswijk, gaat daar wonen in de kolonie van de Nederlandse boeren Fazenda Ribe rao, in de bergen van Sao Paulo, Hij is er aangesteld als rector van de Zusters Kanunikessen van het H. Graf (van de Cloese teLochem), die er de zorg hebben voor de jeugd van 80 90 gezinnen. Pater Verhofstad O. Praem, even eens van de abdij van Berne, is pastoor van de kolonie. Leraar niet als Raadslid toegelaten Door de raad^der gemeente Don gen is indertijd de leeraar der R.K. H.B.S. te Dongen, drs. A.P.J. Brou wers niet als raadslid toegelaten. De heer Brouwers ging in beroep bij Ged. Staten van Noord-Brabant. Dit college handhaafde het Raads besluit en verklaarde het beroep ongegrond. Ook tegen dit besluit heeft de heer Brouwers beroep aan getekend. De Kroon heeft thans zijn beroep ongegrond verklaard. Export van groenten en fruit in 1953 In het afgelopen jaar werd naar schatting ongeveer 164 millioen kilo fruit geëxporteerd. Het kwantum groenten bedroeg ongeveer 341 millioen kilo. Voor 1952 waren deze cijfers respectievelijk 179 millioen 413 millioen kilo. Voor beide producten is de export in 1953 dus deiner geweest als het jaar 1952. Deze achteruitgang ligt voorname lijk in de verminderde export naar West-Duitsland. Ongeveer 80 mil lioen kilo groenten en fruit ging het voorbije jaar weiniger naar West-Duitsland. Naar Oost-Duitsland o.a. werden echter 10 millioen kilo meer appelen geëxporteerd in '53 als in '52. Veesmokkelaars veroordeeld In Roermond zijn door de econo mische politierechter zes leden van 'n groot internationale veesmokkel- complot berecht. De zes verdachten waren in hoofd zaak belast met het overbrengen van het vee naar België. In een tijdverloop van enkele maanden hadden zij circa 17 runderen naar België de grens overgebracht. Zij werden ieder veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De beide Nederlandse leiders van dit complot de 32-jarige mijnwerker J. M. F. te Weert en de 32-jarige koopman in vee W.C. teMaarheeze, zullen binnenkort terecht staan. Huismoeders op de schaats Wij gaan vandaag de dag prat op de sportiviteit van de vaderlandse huismoeder, zoals die culmineert in de prestaties van mevr. Blankers Koen, maar op het ijs hebben de Nederlandse en in het bijzonder de Friese vrouwen en moeders zich altijd geweerd. De Elfstedentocht wordt telken male ook door vrouwen en meisjes tot een goed eind gebracht, in het barre jaar 1929, door niet minder dan elf en bij de monsterrit van 1947 nog door zes. Namen als Sjoerdje Faber, Wobkje Kooistra en Antje Schaap mogen met ere worden vérmeid. En ook als hard- rijdsters hebben zij triomfen be haald: van Martha Hemminga in 1917 tot Wierenga vandaag. Zoal6 niet minder de zusles Jitske en Loltje de Boer, Tietje Pagels, Janna vd. Meulen, de „winterkoningin van 1924". Het is alles niet van vandaag of gisteren. Aan een der meest ver maarde hardrijderijen van vrouwen, op 1 en 2 Februari 1805 teLeuwar den gehouden, namen 230 vrouwen en meisjes deel, onder wie zowel bejaarde als moeders met zuigelin gen. Sommigen dezer laatsten kwa men zelfs van uren ver en reden zo nu en dan éven naar huis om de baby te voeden. Een schippersvrouw van 51 jaar, Trijn van Terhorne, reed na afloop van dele dag naar haar man terug, die met zijn schip zeven uur gaans van Leeuwarden lag, en was de volgende morgen weer tijdig op de baan present. Toch konden de huis moeders het toen niet tegen de jongedochters opnemen: het gouden ging strijken. Bij een hardrijderij in 1884 te Dokkum, zag men een vrouw van 72 jaar aan de start, die nog bij zonder vlug was. Er is trouwens nooit een leeftijdsgrens geweest voor de ijssport; te Zevenhuizen bij Gouda, heeft eens de schipper Jongeneel op de baan gereden met zoon, kleinzoon en achterkleinzoon. Hij was 99 jaar. Het Duitse wild is wild Onder de hazen in West-Duitsland heerst een geheimzinnige ziekte, die dolheid veroorzaakt, aldus meldt de Sueddeutsche Zeitung". De epidemie, die naar men ge looft uit Oost-Duitsland afkomstig is, heeft zich reeds tot de Rijn ver breid. Ook vossen en herten blijken van de ziekte te lijden te hebben. Om verdere verspreiding van de epidemie, waarvoor men tot dus- dusverre geen bestrijdingsmiddel heeft gevonden, tegen te gaan, is men er in enige Westduitse staten, zoals Sleeswijk-Holstein, toe over gegaan het wild door middel van klopjachten en door de dieren in hun holen te vergassen, uit te roeien, Volgens deskundigen kan 't jaren, zo niet tientallen jaren duren, voor dat men de epidemie heeft be dwongen. De koudegolf in Europa eist 300 doden Het is maar gelukkig, dat de weerdeskundigen het einde van de Europese koudegolf voorspellen, want het aantal doden en ook de economische verliezen zijn tot be denkelijke hoogte gestegen. Woens dag zijn in Frankrijk nog weer zes tien personen door de grote koude bezweken en dat brengt het doden cijfer van de afgelopen twaalf dagen op zeventig. Daarbij zijn inbegrepen de achtien sterfgevallen, die door de bittere kou in Algiers zijn veroorzaakt. In een der voornaamste garni zoenen van het Vreemdelingen legioen, Sidi el Abbes, ligt meer dan een meter sneeuw. Alleen in de Rivièra steeg de temperatuur Woensdag boven het Nulpunt. Door de straten van sommige geïsoleerde bergdorpen zwerven 's nachts wolven en wilde beren, op zoek naar voedsel. Het economisch leven is op ver scheidene plaatsen in Europa ge stagneerd en volgens sommige schattingen zijn in ons werelddeel door deze koudegolf in totaal drie honderd personen om het leven ge komen. 'prachtige Nylons geen standaard. van 29 Jan. tjn. 4 Febr. 1954 GEBOREN: Küsters Peter J. Veulen H 33b van Vegchel Johannes, Timmer- mannweg 23 van Vegchel Gerardus, Leunen K 36 Willems Antonius, Leunen K 40 Steerneman Willem, Mersel.w nw35 Jenneskens Antoon, Deurnesewegl5 de Wit Johannes, Timmermannw. 3 Vogelsangs Lambertus, Leunen K45 Creemers Antoon, Zwarte Klef A 5 OVERLEDEN: Vermeulen Wilhelmina, echtgen. van Willems H„ oud 38 jaren, Groe- newoldsepad 12. ONDERTROUWD: Maas Johannes, 26 jaren, gem. arbeider te Venray. Kruisstraat 24 Camps Gertruda, 22 jaren, te Horst, Venrayseweg 70. Siebers Johannes, 27 jr, fabrieks arbeider, Hoenderstraat en van Teeffelen Gertruida, 23 jaren, Lang straat. GETROUWD: Maessen, Gerard W., 24 jr, mijn werker, Hoensbroek en van Mil, Maria Th.G.. 21 jr, Merseloseweg Vollebergh, Henricus W.M., 26 jr, procuratiehouder, Heerlen en van Eijk, Maria D.W., 27 jr, Langeweg Vollenberg, Martinus G.H., 31 jr, landbouwer, en Seijkens Anna G. Th., 27 jr, beiden Kl.Oirlo Seijkens, Peter G.J., 28 jr, land bouwer, en Vollenberg, Gertruda A., 28 jr, beiden Kl.Oirlo Er gaat iets niet goed met de nertsfokkerij in ons land! Ik ben me ten volle bewust, met deze bewering een knuppel in het hoenderhok te gooien, maar ik ben van mening, dat het tijdwordt.dat er tegen het overdreven en onge motiveerde optimisme wat be treft de perspectieven van de nerts fokkerij eens een waarschuwend woord moet worden gesproken. Dit woord is dan in de eerste plaats gericht tot hen, die van plan zijn met de nertsfokkerij te begin nen en wel in het bijzonder tot die genen, die hiermee alles op een kaart gaan zetten! Dit is onverant woordelijk, om het even of men nu begint met standaard- of met mu tatienertsen. Laten we ons niet blind staren op de financiële resultaten, die soms bereikt kunnen worden door de verkoop van fokdieren. Dit is slechts tijdelijk en er bestaat gevaar, dat het een sneeuwbal wordt, die uit elkaar valt, zodra er geen nieuwe aspirantkopers meer zijn. Dan vallen we terug op pelsbasis, hetgeen uiteindelijk de ENIGE juiste basis is voor een pelsdieren- bedrijf. Nu is het niet mijn bedoeling hier verder in te gaan op de vraag, of het nertsbedrijf op pelsbasis ren dabel is. Hier spelen teveel factoren een rol en moet ieder dit voor zich zelf uitknobbelen, maar het zou voor de nertsfokkerij in het alge meen bedroevend zijn, indien over enige jaren de ene fokker na de andere zijn bedrijf noodgedwongen zou moeten liquideren, met alle ge volgen vandien! Men zal zich misschien afvragen; Ziet het er dan zo somber uit met dit bedrijf? Helemaal niet, maar zodra de mening gaat heersen, (en die kant gaat het op) dat iedereen met SUCCES aan de nertsfok kan beginnen, dan zijn we op de ver keerde weg en dan vallen er straks slachtoffers. De bestaande fokkers hebben de zedelijke plicht om zich beperkingen op te leggen bij de verkoop van fokdieren aan begin nelingen en ze hebben tevens de plicht, elke beginneling te wijzen op de risico's, welke aan de nerts fokkerij verbonden zijn. Slechts op deze wijze zal voor komen worden, dat mensen, die te goeder trouw een kleiner of groter kapitaal in dit bedrijf gaan steken, over enige tijd verbitterd en gedes illusioneerd hun farm moeten slui ten, alleen omdat niemand hun bij tijds een objectief beeld van de nertsfokkerij had gegeven! Door de aspirant-fokkers te wij zen op de voordelen, maar ook op de nadelen van de nerts-fokkerij zal kwantitatief het aantal begin- nenden verminderen, maar we krij gen kwalitatief een zodanige selec tie. dat de kans op slachtoffers veel kleiner wordt, ten voordele van de goede naam van de nertsfokkerij in het algemeen. H.J. v. S. f 2.75 THOMASSEN Ok geej werd verwaagt op de van ien „De Zwaan" 's aoves um 8 uur. Nao afloëp is gratis enne Vastelaovesfilm te zien. Wegens omstandigheden wordt mijn 25jarig ambtsjubileum niet op 9 Febr. maar 8 Mei gevierd. H. van Huët, Oostsingel 28 ONTLOPEN jong bruin pinchertje (teef) T. bel. t. t. bez. bij J. Custers, Dek. Thielenstraat 7. Voor aankoop zij men gewaarschuwd. Woensdag 10 Februari is wegens familieomstandigheden onze zaak gesloten. Graanhandel Onze sortering (De naam van de Redactie bekend). inzender is ter oorijzer werd gewonnen door een twintigjarig -Trijntje, terwijl een Merseloseweg 26a. Gevonden: 1 paar handschoenen, H. Sijbers, VENRAY Nog niet afgehaalde boekjes worden uitgereikt op Maandag 8 Februari van 9 uur vm. tot 5 uur nm. HET BESTUUR OOSTRUM De spaarders worden verzocht hun boekjes af te halen op Maan- l 8 Februari van 912 en 2—5 uur. HET BESTUUR neemt een verstandig landbouwer bij 't inzaaien van weiland. Hij koopt z'n graszaad bij LEUNEN Hebt U plannen voor het aanleg gen, veranderen of onderhoud van uw Fruit- of Siertuin, wendt U dan tot ons, wij zijn hier mee uiterst voordelig. Boomkwekerij en Hoveniersbedrijf OIRLO Nog enkele tegen extra lage prijzen Langstraat GEVRAAGD voor Uithoorn bij Amsterdam bij Venlose familie. Aanmelden Spoorstraat 36, Venlo gevraagd in klein gezin. Spoorstraat 36, Venlo Theunissen-van Baar wordt steeds meer uitgebreid. Uw adres voor een baby-uitzet is Patersstraat 26 Telef. 48 Vertinde bedkruiken Warmwaterzakken Thermosflessen Kraanslangetjes Kachelschuifjes Kolenkitten Kolenschoppen Drooglijnen Droogrekjes Schaatsen alle soorten Schaatsenband Tochtband Ondersteekpannen Toiletemmers Po's in alle soorten Drinkkannen Waterkannen Kachelhaakjes Appelboren Citroenpersen Sinaasappelpersen Theepottuitjes Kachelzeiltjes Gummizeiltjes enz. enz. Alles bezorgen wij thuis. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Telef. 566 afgepast en per meter Biedt zich aan R.K. Meisje 19 jaar in" burgergezin. Th. Janssen, Venrayseweg C 111, Overloon. GEVRAAGD GEVRAAGD GEVRAAGD Geen boodschappen. A. Steeghs, Horst, Tel. 30. Te koop beste koe 16 Febr. aan telling, A stal A. van Asten, Peelplan Zuid. Te koop accordeon pianoklavier 32 bassen Th. Jans-Beken, M 64 Merselo. Te koop prima droog a brandhc f 1.50 per zak. Jacq. vd Tillaart, Te koop drachtige half Febr. aan tellin; A. Fleurkens, Heid lit vo< ach Steeds i wagentjes v. met 26 x 2 tra: den, grootte la draagverm. 35C Wagentjes industriewielen Kruiwagens f 55.— en f 10 Losse kruiwa genw band f 19.50 er f 25. Alles gratis .huist fa. SCHMI TZ, Schuitenberg J8 De Germ.-enti zal op Dinsdag- 9 Fe half 2 nm. uit haar Vlakwater te Venra kopen tegen contant Pl.m. 2120 uitgesnoehd d< waarbij boon.stakei latten, slieten, ruit hout, brandhoi.-it, ens Kavel nr. 1 1' lgt n malig arbeidsk amp. voor dag en nacht. J. Wilïems-Lemmens, Oirlo E 73a GEVRAAGD smidsknecht bekend met reparatie van alle voork. landbouwmachines. J. Michels-van Meijel, Landbouw machines, Venray, Tel. 785. Laurensse, Schildersbedrijf Eindstraat 17, Venray TELERS gevraagd voor bonen, erwten en bloemzaden tegen zeer hoge prijzen. H. H. Douven, C 39c Oostrum. Hebt U onze nieuwe al gezien Prijs slechts f 4.85 De mooie en sterke Skylon f 4.90 'n Enkalon al voor f 2.95 Te koop dragende 16 Maart aan telling en 4 big A. Janssen, C 69 Te koop 12 zware b G. Arts, Endepoel Te koop partij big J. van de Winkel, ïsporl id bak kg- I acht f 55. met Te koop 3 torn en b J. Janssen-v. Osch Te koop drage mde 23 Febr. voldr. Ast inzage. M. vd 2ande Te koop dubbe Ie v Adres bureai x van Te koop part Custers, Bos buizer ij bi§ Te koop dragend schot beste- mellclijst ti gust schot 6 en vet s< J. Poels-Bouten, V TE HUUR GEVR/ ïk Venr woning of gedee voor pl.m. 2 jaar. F Brieven onder nr. dit blad. Te koop ln gemeente V herbouwplichl Brieven onder nr. dit blad. Te koop 2 schotten en partij i P. J. Maas, F 33 Te koop toom bij J. Derikx, Heide. Te koop 2 dr. vaarzen ingeënt tegen m. en H. v. Tilburg, Ovc Te koop bijna voldr. vs Wed. J. Litjens, H Ysselsteyn. Te koop par B. Bonants, :ij bi Smal A.s. Maandagavond 8 uur op richting van een J. Coenen-Houtackers bij P. Schellen, Langstr. 14 Te koop divan met c bure; schrijfmjachir thejeme naaim.achir Julianasirigf il 50. Voordelig té kooj prima bruin he lapge rc Adres bureau vai Te koop dragende stai 2e worp, G. Peters, Te koop toom J. Droesen, 1.4 we rlo I zwaï Held

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2