WE UWE KEEKEM Van linksen rechts BUITENLAND Burgerlijke St> ADVERT fam R.K. Die H.H. Tuinbe p. e. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur II. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Noord-Limburg naar de H. Stede Zondag a.s. zullen de besturen van de vereniging de H. Stede van de diverse Parochie's uit Noord- Limburg te Baarlo bijeen komen in het klooster „De Berkt" om de komende tocht naar de H. Stede te bespreken. Noord-Limburg zal op Zondag 14 Maart naar Amsterdam trekken. De algem. intentie voor 1954 luidt: „dat de Pauselijke intenties voor het Maria jaar in vervulling mogen gaan". Noord-Limburg zal wederom de beschikking krijgen over „De Krijt berg-kerk" aan de Singel. De extra trein waarmee Venray reist zal dit jaar om 1 uur 's nachts in Amsterdam aankomen. De pel grims zullen eerst de H. Mis bij wonen en daarna de Stille Omgang houden. Mgr. Hanssen zal de Stille Omgang met de Noord-Limburgers meemaken. De spoorwegtarieven zullen dezelfde zijn als in 1953. Gevonden voorwerpen Bruine herenglacé, A. Peters, Timmermannsweg 36, Ysselsteyn Bruine herenglacé, C. vd. Beuken, Kempweg 8 Zakhorloge (verchroomd) van den Heuvel, Hoenderstraat 94 Rood leder damesportemonnaie met inhoud, Postkantoor, Venray Bruin leder portemonnaie met inhoud, H. v. Kuyk, Wilhelminastr. 6 Zwarte rozenkrans, idem Gouden oorbelletje. Denissen, Smakterweg 5b Bankbiljet, v.d. Berg, Kempweg 21 Damessjaal. Sijbers, Past. Rutten- straat 4 Een stel fornuisringen, W. J. Janssen, Spurkterweg 3 Blauwe alpinomuts, G. Willems, Groenewoltsepad 12 Bruin kinderschoc-ntje, Bonants, Markt 4 Zilveren rozenkrans, G. Snijders, Pastoor Ruttenstraat 12 Langharige grijze gr. hond, J. Reijnders, Laagriebroek K 49. Derde Orde-mededelingen De eerste Zondag van Februari is er visitatie-vergadering, waarin onze Visitator, Pater Servulus Rid der zal spreken en verslag uitge bracht worden van de verschillende activiteiten van onze Derde Orde. Wij hopen, dat u deze dag vrij zult houden om de vergadering te kunnen bijwonen. A.s. Dinsdagavond is er om half acht bestuursvergadering in „San Damiano". Willen alle bestuursleden zorgen op die vergadering aanwezig te zijn. ALBERT VAN DALSUM Don Camillo en zijn kleine wereld hebben Zondag vele bezoekers van deze pracht O. en O. avond uren van plezier en ontspanning gegeven. De Toneelgroep „Theater" en spe ciaal natuurlijk Albert van Dalsum hebben van dit spel iets bijzonders gemaakt. De verschillende recensies die in alle mogelijke bladen stonden, heb ben niets te veel gezegd, als zij dit spel geprezen'hebben. Dat Albert van Dalsum daarbij de meeste lof oogstte is begrijpelijk. De priesterfiguur die hij uitbeeldde was goed getroffen en maakte de wilde-man uit het Italiaanse berg land zelfs voor ons nuchtere Neder landers begrijpelijk. Als wij dan nog andere moeten noemen, dan is het naast Peponne, die als invaller moest fungeren en het dus dubbel zwaar had, zeker de koster, die tevens dc bewerker was van dit stuk en juffrouw Chris tine, wier vinnige opmerkingen veel plezier en wier fiere dood ont roering bracht. Henk Schaer was een kerkvorst, oud en wijs, die zijn schapen kent en ook de herders. Zij allen droe gen dit stuk naast Albert van Dal sum evenals de bende-genoten van Peponne, de rode regeerders van Camillo's dorp. De korte episoden, waaruit nu eenmaal Don Camilo's leven bestaat, werden op een aar dige wijze aan elkaar gelast én door de gebeurtenissen op straat. Deze avond mag wel buitenge woon geslaagd heten en de indruk die de Toneelgroep „Theater hier achter liet is zodanig geweest dat men hen een van harte weerzien toeroept. Geslaagd Zaterdag j.l. slaagden te Eind hoven voor het diploma machine- schrijven: mej. Gerda Bom uit Venray, mej. Dietz uit Leunen, mej. Kitty Cuypers uit Geijsteren en de heer A. Reynders uit Geijsteren. Pater v. Oorschot voorzien v.d. laatste H.H. Sacramenten Pater Corbinianus van Oorschot, die vele jaren te Venray, als as sistent werkzaam was en bekend was als Pater Karei, werd te Weert voorzien van de laatste H.H. Sacra menten. G rosl ij stst emming Te Merselo werd de groslijst samengesteld voor de K.V.P. Als candidaten werden naar voren ge bracht: Th. Peters, Oirlo; Emonts, Horst en Lindens, Bergen. Deze week extra aanbieding gestreept gebloemd Flanel vanaf 90ct. voor pyama's en nacht japonnen. Alles wordt gratis ge knipt in elk gewenst model. THOMASSEN VASTENAVOND We staan dan vlak voor Cirkus Mok, de grote zitting, waarop een van de grootste artisten de nieuwe Prins zal zijn. Maar dat is pas op het einde, vooraf komt, zoals uit de advertentie wel blijkt een keur van binnen- en buitenlandse artis ten hun kunsten en grollen ver kopen. Ook het nieuwe Carnavalsliedje wordt officieel ten doop gehouden en de Boerenkapel, die voor deze gelegenheid officieel tot Circuskapel is gebombardeerd, zal ongetwijfeld haar beste beentje voorzetten, Doch bij Cirkus Mök alleen houdt de voorbereiding voor Vastenavond niet op. De optochtcommissie heeft al verschillende vergaderingen ach ter de rug, heeft zich reeds met belanghebbenden in verbinding ge steld en zal op Maandag 8 Februari een grote vergadering houden, waarop niet alleen leden van iedere Venrayse vereniging worden ver wacht, maar ook vele particulieren, die mee willen werken om deze optocht te doen slagen. In verband met de vele nieuwe plannen die ter tafel komen is het zeker aan bevelenswaardig, dat die datum wordt gereserveerd voor een bezoek aan die vergadering. Met de krant is men druk doende. Eerstdaags ontvangen de adver teerders schriftelijke aanwijzingen voor de inlevering van hun adver tenties. En dan maar verder werken aan het costuumpje voor het Prinsenbal, dat dit jaar weer bijzonder belooft te worden. Diefstal van kanarie's Bij de heer van Asten te Yssel steyn werden voor een bedrag van f 300 aan kanarie's gestolen. De Rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. INDRA komt naar Venray De bekende Telephaat-Hypnoti- seur Indra die ook in Venray geen onbekende is, zal op 4 Februari a.s. in het Luxor Theater wederom optreden. De heer Indra zal voor een geheel nieuwe en sensationele attractie zorg dragen. Hü zal name lijk vergezeld zijn van de beroemde helderziende Ariës. De heer Ariës treedt sinds korte tijd in Nederland op en zal zich ongetwijfeld ook hier een grote naam verwerven. De heer Indra zal zijn kwaliteiten zowel op het gebied van de telepathie als hypnose demonstreren. De bezoekers van deze avond zullen zeer interessante en niet minder genoegelijke uren tegemoet gaan. Ongeluk by ijsvermaak Bij het ijsvermaak van de heren studenten op 26 Januari j.l., kwam P. Anno Galamd, leraar, zó onge lukkig te vallen, dat hij zich onder dokter's behandeling moest stellen. Gelukkig bleken de bloedige kwet suren niet ernstig. Opdrachten Aan het Technisch Installatie bureau Tillemans werd deze week opgedragen de aanleg van centrale verwarming in de Lagere Tech nische Scholen te Bladel en Weller- looi. Eveneens die in het Gemeente huis en de Jongensschool in Stamprooy. BRIDGE DRIVE Een comité uit de Bridge-club „Venray", organiseert met mede werking van deze Bridge-club een Bridge-drive ten bate van de Ven rayse Missionaris Pater Jan Ouden hoven M. S. C„ werkzaam in de Missie van Amboina (Indonesië). Deze drive wordt gehouden op Dinsdag 2 Februari a.s. in Hotel de „Zwaan". In en buiten Venray toont men grote belangstelling voor dit sympathieke doel, zowel door deelname als door het beschikbaar stellen van een ongekend mooi aan tal prijzen, niet alleen wat getal be treft, doch ook door inhoud en kwaliteit. Kapelaan van Leipsig, die even eens zijn volle medewerking gaf en het comité bijstaat heeft zich bereid verklaard deze avond in te leiden. PATRONAAT Zaterdagavond is er geen patro naat. Zondag is het op gewone tijden. Maandagavond om 7 uur huis vlij tclub. GOUD-PLUVIER Heden, Zaterdagavond om 8 uur is het Goud-pluvier in de zaal van het patronaat. We verwachten weer meer bezoekers. Men bindt zich niet als men eens komt kijken. Als de groep groter wordt kunnen we ook gaan praten over de soort ont wikkeling. waaraan een gedeelte van de avond zal worden besteed. K.A.B.-retraite Donderdagavond om half 8 begint de K.A.B.-retraite op „Manresa" in Venlo. Als men met de „Zuid ooster" gaat, moet men de bus van tien vóór 6 nemen. Handdoek, zeep, kam etc. meebrengen en f 3.50 voor de onkosten. Ook het contri butieboekje van de Vakbond mee nemen. We verwachten dat er een flinke groep mannen aan deze retraite deelnemen. Wie nog geen besluit heeft kunnen nemen, die moet het nu doen; vóór a.s. Dinsdagavond moet men zijn naam opgeven bij Pater Domitius, met opgave van adres en bij welke bond men is. Vooral de mannen die uitgevroren zijn hebben nu 'n prachtgelegenheid om een mooie retraite mee te ma ken. Grijpt deze gelegenheid aan, gij zult er zeker geen spijt van hebben. St BONA VENTURA Woensdag 27 Jan. werd op het Gymnasium I.C. alhier een nieuwe afdeling opgericht van de leraren vereniging St Bonaventura, waarin de leraren aan Gymnasia, H.B.S. en Middelbare Meisjesscholen zijn aangesloten. Venray, dat vroeger was aange sloten bij de afdeling Noord Lim burg, heeft zich hiervan afgeschei den en tezamen met Boxmeer een nieuwe afdeling gevormd. Tot Voorziter van deze nieuwe afdeling werd gekozen dhr. Swüste, leraar aan het Gymnasium I.C., terwijl dhr. Defeche leeraar uit Boxmeer tot secretaris-penning meester werd uitgekozen. P. Hugo Sanders exeneens van het Gym I.C. werd bestuurslid. Kleermakers-Patroonsbond Venray, vierde 4e lustrum De R.K. Kleermakers-Patroons bond St Gerardus Majella, Venray en omstreken, vierde in intieme kring, tijdens de jaarvergadering hun 20 jarig bestaan. Op deze vergadering waren aan wezig, de landelijke voorzitter eyi Geestelijk-Adviseur dhr Uijen en Rector Swinkels uit Aarle-Rixtel, alsmede de Kringvoorzitter van N.L. dhr P. van Heijster uit Venlo. De voorzitter van de jubilerende afdeling gaf tijdens de jaarverga dering een uitgebreid verslag over de vervlogen jaren en herdacht hierbij de overleden oprichters van de .afd. Venray n.l. de heren J. Lemmens, W. Jacobs en P. van de Vorle, die 20 jaar geleden Noord- Limburg en Oostelijk Noord- Bra bant wakker maakten voor de kleermakers organisatie. De aftredende bestuursleden, die zich allen weer herkiesbaar stelden, werden met algemene stemmen herkozen. Dhr Jac. van de Vorle werd tot lid van het Kringbestuur benoemd. Tijdens de feestvergadering werd het woord o.a. gevoerd door de pl. Geest. Adv. Kap. Keyzers, dhr Uijen, Rector Swinkels en dhr van Heyster. Vele felicitaties mocht deze pa troonsvereniging in ontvangst ne men en zij kunnen dan ook met genoegen terug zien naar dit 4e lustrumfeest. Bijenbond Leunen-Venray Vrijdag 15 Januari jl. was het een drukke dag voor de ass. van de bijenteeltconsulenten de heren van Osch en van Leuken, evenals voor de tuinbouwvoorlichtingsdienst. 's Morgens om 10 uur werd al gestart met de film „Zonnevolk", „Schot in boorddiepvriesgroente" en de „Aardbeifilm". Deze films werden vertoont voor de leerlingen van de Landbouwschool, de meisjes en leraressen van de Huishoud school, MULO-leerlingen en onder wijzers en de Lagere Technische School. Allen waren zeer voldaan. 's Avonds werd voor de imkers en fruittelers van Venray de film Zonnevolk, Aardbeifilm en Haring vertoond. We troffen hier o.m. aan de heer van Weterings van de Fruitteeltvakschool en de heer Ewals met zijn leerlingen van de fruitteeltcursus. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door onze voorzitter de heer van Waaijenburg, de heer van Osch, van Leuken en van Weterings. Deze avond is zeer goed geslaagd. Ruim 600 personen hebben de film bijgewoond. Cursus byenteelt Dinsdag jl. begon de cursus voor bijenteelt met Rijkssubsidie (best. uit twee nieuwe bijenkasten voor hen die het diploma behalen). 26 personen hebben zich voor deelname opgegeven en het is te hopen dat ze liet tot een goed einde zullen brengen. In gierkelder gevallen Zaterdagmorgen is de 75-jarige H. Swinkels uit Overloon levenloos uit de gierkelder bij zijn woning opgehaald. Vermoed wordt, dat hij door de duisternis is misleid en in de kelder is gevallen. Candidaatstelling Prov. Staten De candidaatstelling voor de Pro vinciale Staten, heeft de volgende volgorde te zien gegeven voor Noord-Limburg: Th. Peters, Öirlo, 26e plaats; H. Emonts, Horst, 25e; J. Boots, Horst 19e; J. Achten, Horst, 18e; J. van Els, Wanssum, 17e; A. v. Macklen- berg, Bergen 16e; J. Loonen, Oos trum, 10e; L. Laurensse, Venray 7; J. v. Rens, Ottersumöe; W. Linders Bergen 4e; P. Thjjssen Sevenum2e. Verder werden 7 candidaten ge steld op één plaats. Kamerlid vraagt prysverhoging landbouwproducten Het Tweede Kamerlid, de heer de Ruiter, heeft de minister van Fi nanciën en van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1 Is het juist, dat de invoer van bestrijdingsmiddelen voor de land en tuinbouw belast zal worden met een invoerrecht van 10 pet.? 2 Is het waar, dat deze maatregel getroffen wordt op aandringen van Nederlandse fabrikanten in deze bestrijdingsmiddelen? 3 Is het de minister bekend, dat de Nederlandseindustrie niet in staat is alle nodige bestrijdingsmidde len te leveren in kwaliteit en prijzen, zoals thans het buiten land die kan leveren? 4 Verwachtende ministers ook,dat een dergelijke maatregel gevol gen zal hebben voor de uitvoer van onze land- en tuinbouwpro ducten, omdat hieruit tegenmaat regelen kunnen voortvloeien? 5 Achten de ministers het thans niet noodzakelijk om te voorko men, dat de kostprijs van onze land en tuinbouwproducten ver hoogd wordt? Scheepvaart in Limburg gestremd Door ijsafzetting in de kanalen ondervond de scheepvaart in Lim burg Woensdag reeds zoveel hinder, dat een totale stremming voor de deur stond. Per radio werden de schippers gewaarschuwd, dat Don derdag de stuwen in de Maas zouden worden gestreken. Dit betekende, dat de waterstand bij de huidige weersomstandigheden zover zal dalen, dat er van scheep vaart geen sprake meer kan zijn. Het strijken van de stuwen begon om 12.30 uur bij Sambeek. Daarop volgden Belfeld, Roermond en Linne en later op de dag Grave en Lith. De Noordervaart is al gesloten voor schepen en op de Zuid-Wil lemsvaart en het kanaal Wessem- Nederweert hadden de schippers het Woensdag zeer moeilijk door zware ijsschotsen. Veel grind- en zandschippers hebben in Weert en Maasbracht hun schepen opgelegd om "de dooi af te wachten. De Niers zit dicht Door de felle vorst van de laatste dagen is de Niers thans dicht ge vroren. Er is geen open plaats meer in te bekennen, van de Duitse grens tot aan de Maas. Het gebeurt maar zelden dat het snelstromend riviertje wanneer het niet buiten zijn oevers getreden is, dicht vriest. Clandestiene veemarkt in het slachthuis In het slachthuis te Nijmegen is een zeer ongewenste toestand ge constateerd, waaraan B. en W. blijkens een gisteren uitgegeven bekendmaking een einde hebben ge maakt in overleg met de Centrale Crisis Controledienst. Het is n.l. gebleken, dat 's Maan dags in de runderstal van het slacht huis veemarkt voor runderen werd gehouden, terwijl Nijmegen elders zijn normale veemarkten heeft. Aanleiding tot het houden van deze clandestiene veemarkt schijnen te zijn de maatregelen welke de mi nister van landbouw heeft afgekon digd ten aanzien van de bestrijding van mond-en klauwzeer. Met ingang van 1 Februari mogen nu alleen runderen worden aangevoerd, an ders dan op naam van een Nij meegse slager of van een Nijmeegse grossier in vlees of van een slager uit de kringgemeenten Groesbeek, Millingen en Ubbergen. Scherpe controle op melk bussen en levensmiddelen. De keurmeesters hebben in de maand December 228 partijen af gekeurd, onder meer 58 konijnen en 652 kippen. Te lichte partijen brood zijn 23 maal aangetroffen. Er was 3 maal reden een strafvervolging in te leiden, terwijl 19 maal volstaan kon worden met een waarschu wing. Er werd éénmaal ook een straf vervolging voor melkvervalsing in geleid; 32 maal kon worden vol staan met een waarschuwing. Wegens bombage werden 373 blikken vruchten- en visconserven vernietigd, 96 kg rozijnen kwam met waterschade aan en werd tot veevoeder verwerkt. Voorts werden nog vastgelegd met de bedoeling om er een be stemming voor te laten vinden: 2 partijen tarwebloem, resp. groot 4235 en 1100 kg„ welke met che micaliën verontreinigd waren. Strafvervolging werd ingeleid: 4 maal voor jenever met te laag al coholgehalte, 1 maal voor Muscat de Samos, die door deskundige proevers als zodanig werd afge keurd, 1 maal voor Amandelstaaf met zuivere roomboter, die niet met enkel boter was bereid, 4 keer voor vleeswaren met te weinig vochtgehalte. 5 maal voor vlees waren met kunstkieurstof, 1 maal voor vleeswaren met te hoog wa tergehalte en waarin kunstkleurstof aanwezig was, 1 maal voor vlees waarin zwavelig zuur aanwezig was 2 maal voor een conserveermiddel, waarvan de levering aan en de aanwezigheid bij slagers verboden is, 1 maal voor zelfwerkend was middel met te laag vetzuurgehalte. Huwelijksfeest en gros In de kerk van St Petrus Banden in Oisterwijk zal op Dinsdag 23 Februari het huwelijk worden in gezegend van zes paartjes. Het merkwaardige is, dat het hier slechts twee families betreft n.l. de familie De Kort en de familie Ber- tens. Beide families wonen in het gehucht Heukelom, dat gemeente lijk onder BerkelEnschot valt. Van de familie De Kort trouwen er die dag vijf meisjes en één jongen, allen trouwen zij met de familileden Bertens op één na. Luus de Kort trouwt n.l. met zekere Jan van Haaren, maar ook deze is nog zijdelings familie van het gezin Bertens. Vier van deze paartjes zullen naar Canada emigreren, vermoedelijk in Maart. Voor het dozijn huwelijkscandi- daten bestaat in BerkelEnschot en Oisterwijk grote belangstelling. Dagschool voor gietery- techniek in Tegelen Bij Koninklijk Besluit is aan de Stichting Handels- en Nijverheids onderwijs te Tegelen in Noord- Limburg toestemming verleend tot het per 1 Augustus a.s. oprichten van een dagschool voor gieterij- techniek. De Ospelse Peel brandt weer De aanhoudende droogte en een schrale Oostenwind zijn waar schijnlijk gepaard met onvoorzich- Brengt elk Limburgs gezin Zijn week'lijks kwartje in, Dan kan Fonds Nieuwe Kerken Op volle toeren werken. tigheid van jeugdige personen oorzaak van een grote brand, die Donderdag tegen de avond in de Ospelse Peel onder de gemeente Neder weert is uitgebroken. Duitse pseudo-non in Tilburg gearresteerd Sinds Vrijdagavond bevindt zich „Schvvesterin Qberin" AnnaGudul- la Hubertina D„ in een Tilburgse politie-cel. Zij meldde zich als zuster Anna aan een Tilburgs klooster om een aalmoes en onderdak, waarop men haar, met enkele guldens, naar „Huize Bethanië" verwees, waar ze de nacht zou kunnen doorbrengen. Het nonnetje was in het bezit van indrukwekkende bescheiden af komstig en getekend namens de Duitse „Schwestern Kongregation St Veronika", waaruit moest blij ken, dat zij bezig was gelden te verzamelen voor haar getroffen congregatie in Duitsland. Gebleken is, dat deze 50-jarige vrouw in Duitsland gesignaleerd staat als een oplichtster en dat zij reeds een veroordeling wegens vals heid in geschrifte achter de rug heeft. In de paar dagen, die zij in Ne derland verbleef, bleek, dat zij bij kloosters en particuleren, o.a. in Utrecht en Den Bosch, geld had weten los te krijgen. Zij zal weder om over de grens worden gezet. Kanaal Helmond-Wanssum voor Noord-Limburg van geen economisch nut geacht Reeds enige tijd wordt te Hel mond een actie gevoerd om een verdere doortrekking van het Wil- helmina-kanaal te bewerkstelligen, met name voor de eventuele aanleg van het kanaal Helmond-Wanssum, waarin voor de Brabantse stad veel economisch nut zou steken. Een suggestie daartoe is enige tijd ge leden uitgegaan van de zijde der provincie Limburg. In de recente vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Limburg deelde de voorzitter der Kamer, de heer L. A. Custers, dienaangaande te Venlo mede, dat hij geen directe aanleiding zag om voor dit plan te staan. Naar zijn mening zou de aanleg van een kanaal Helmond-Wanssum het Nrd-Limburgse gewest geen recht streeks voordeel bieden. Derhalve achtte hij momenteel geen termen aanwezig de actie te Helmond, waar betreffende deze kwestie een brochure in voorbe reiding is, te steunen. Het is niet te verwachten, dat in de naaste toekomst een uurdienst gaat rijden op het spoorweg traject VenloEindhoven. Van Venlo tot Deurne wordt deze lijn niet frequent geacht. Wellicht wordt deze lijn meer rendabel met een verbeterde accommodatie. De K.v.K. voor Nrd- Limburg zal binnenkort wederom met de N.S. betreffende deze ver binding overleg plegen. Zuidelyke vleugel van Roermondse Eiermijn in de as gelegd Dinsdagavond brak door onbeken de oorzaak brand uit in de bedrijfs ruimten van Europa's grootste eier mijn, de Coöperatieve Roermondse Eierveiling te Roermond. Het vuur, dat was ontstaan in de Zuidelijke vleugel van de eierveiling, waar de sorteerafdeling is onder gebracht, greep gretig om zich heen, gevoed door de grote hoeveelheden emballagemateriaal, die daar waren opgeslagen. De felle Oostenwind joeg het vuur door het gebouw en het was al spoedig duidelijk, dat deze Zuidelijke vleugel geheel was verloren. Twaalf sorteermachines gingen in de vlammen op/ evenals een voorraad van lmillioen eieren. De schade aan eieren, die verloren gingen en aan de sorteermachines bedraagt een half millioen gulden, buiten de schade nog van de ge bouwen. In totaal mag men de schade op 1 millioen rekenen, die wordt gedekt door verzekering. Woensdagmorgen was reeds een leger van timmerlieden, metselaars en schilders bezig met het eerste herstel. Naast het in de as gelegde ge deelte van de oude" mijn is een nieuwe aanbouw, die in Juli in be drijf zal worden genomen. Het bedrijf zal door deze brand geen merkbare stagnatie onder vinden, daar het sorteren en pakken thans door dag- en nachtploegen zal worden ondernomen. Deze ploe gen zullen op vijf machines, die in een ander gebouw stonden opgesteld dezelfde productie zien te halen welke op vijftien vernielde machi nes werd bereikt. Om de mijn zo gauw mogelijk haar normale pro ductie weer te doen bereiken heeft de directeur Dinsdagavond twaalf nieuwe machines besteld. Bovendien is een leger van met selaars, timmerlieden en andere vaklui reeds aan de slag gegaan om het verwoeste gebouw zo spoe dig mogelijk te herstellen. De vermoedelijke oorzaak van de brand moet gezocht worden in het te hard stoken van kachels die zich in de sorteerruimte bevonden. Deze kachels dienden om de eieren op temperatuur te houden in verband met het vriesweer. In de Langstraat te Venlo liep Zaterdagavond een 22-jarige jonge man met z'n meisje te wandelen, toen een motorrijder hem van ach teren naderde en hem omver reed. De motorrijder doofde daarop z'n licht en reed full speed weg, de gewonde jongeman aan z'n lot over latende. Niet minder dan 4200 ton peren worden uit ons land naar Frankrijk gezonden. Dit geschiedt binnen het kader van het verdragscontingent. Mr van Doorn is gekozen tot Voorzitter van de Kath. Volkspartij. Dat geschiedde op de vergadering, welke Zaterdag j.l. te Utrecht werd gehouden. Op hem werden 78 van de 81 stemmen uitgebracht, dus het gebaar van de stemmers was dui delijk genoeg. Mr van Doorn is substituut officier van Justitie te Rotterdam. Franco is thans bezig met een actie om voor de Fransen in Marok ko roet in het eten te gooien. Hij doet erg spectaculair, maar onhan dig en unfair. De bedoeling is dui delijk. Ook tegen Engeland is de koude oorlog ontbrand. Er worden anti Britse betogingen gehouden en in dit geval gaat het hoofdza kelijk tegen Gibraltar. Men is niet voor niets dictator. De K.N.V.B. waarschuwt zijn leden zich op straffe van langdurige schorsing niet met beroepsvoetbal in Nederland in te laten. Ook mogen geen terreinen daarvoor beschikbaar worden gesteld. De Amerikaanse schrijver Er- nest Hemingway en zijn echtgenote, die sinds Zaterdag jl. bij een vlieg tocht in Oeganda (Afrika) werden vermist en die al reeds dood werden gemeld, zijn terecht. Ze hebben liefst twee vliegtuigongevallen over leefd.. Maandagavond 1 Februari a.s. om half acht zal een programma worden gewijd aan de waterramp 1953 en over beide zenders worden uitgezonden. Z.K.H. Prins Bernard zal dit programma met een her denkingswoord inleiden. 34 jaar oud en toch nog te eten De Canadese poolonderzoeker Hattersley- S mith vond in het Noord poolgebied een aantal roodbruine, nog gevulde' conservenblikken. Zij zijn afkomstig uit een nooddepot, in 1920 ingericht ten behoeve van de Noorse ontdekkingsreiziger Amundsen. Amundsen heeft het depot nim mer aangeroerd. Zeven van de 34 jaar oudé conservenblikken heeft Hattersley-Smith mee naar Kopen hagen gebracht. Zij bevatten o.a. boter, koffie, visgerechten en lever pastei. De inhoud van de conserven blikken is door fijnproevers gekeurd. Alle conserven smaakten nog best. Alleen de koffie was enigszins bitter. De leverpastei 2ou men nog in de beste hotels kunnen serveren, zonder dat men zou merken dat de pastei 34 jaar oud is, aldus de fijnproevers. Het nooddepot is gevonden in een gebied, waar het gewoonlijk 40 tot 50 graden vriest. Beriyn Te Berlijn zitten dan uiteindelijk en na een notawisseling, die maan den In beslag heeft genomen, de vier ministers van Buitenlandse Zaken rond de tafel. De eerste zitting, werd door Foster Dulles gepresideerd, die echter in deze zitting niet aan het woord kwam, omdat de beschuldigingen, ook nu door Molotow tegen Amerika geuit, hem noopten, zijn redevoe ring te herzien. Molotow heeft als eerste punt voor de agenda voorgesteld een al gemene bespreking van alle pro blemen, die tot de spanning in de wereldpolitiek bijdragen, te wijl reeds Eden en Bidault die hebben afgewezen en het eerst aandacht aan het Duitse vraagstuk en daarna aan het Oostenrijkse vredesverdrag willen schenken. Het valt, vooral bij de Russen, uiteraard moeilijk, om de beweeg redenen voor deze houding te ver klaren. Men zou echter zeggen, dat Molotow verstandigér had gedaan, zich bij de aanvang wat plooibaar der te tonen, zodat elke richting voor hem nog openbleef. Had hij met beloften inzake verkiezingen in Duitsland en met een herleving van de West-Oosthandel troeven in handen gehouden, dan zou hij die hebben kunnen uitspelen op elk voor hem geschikt ogenblik. Al heeft Dulles door zijn ant woord de tegenstelling niet ver scherpt, toch leidde dit eerste op treden van Molotow de Fransen, die nog het minst sceptisch tegenover de conferentie staan, tot duidelijke teleurstelling. Dulles wil een conferentie van niet veel langer dan drie weken; de Fransen echter zijn bereid te blijven, zo lang er kans op over eenstemming in ehig punt is. Het feit, dat men tenslotte toegaf aan Molotof om ook met China te praten heeft de tegenstelling niet ver kleind. KOREA Het drama der krijgsgevangenen in Korea is, zij het ook geforceerd, geëindigd. Generaal Thimaya heeft de 22.000 an*i-communistische krijgsgevangenen aan de Amerika nen afgedragen, die ze onmiddellijk als vrije burgers hebben erkend; hij heeft de paar honderd tot het communisme overhellende krijgs gevangenen ter besc van de noordelijken De Korea-con fei vermoedelijk mede Berlijn, weinig of g Frankrijk is daarbij inzake Indo-Chin a militaire toestand meer beheerst. PAROCHIE CA Zondag 10 u. Hoo rochie, 2.30 Lof en Maandag begint de H. Brigida. Na 't octaaf verering i 4e dienst voor Jan Dinsdag Maria Li devotie, diensten 9.30 kaarswijding, pi Hoogmis t.e.v. O. L tot int. fam. Philipst 2.30 Lof en Rozenh zegen. Woensdag feest gest. Hoogmis t.e.v. Bijst. t. int. van Ar de H. Mis Blasiusze Donderdag 7.39 g voor W. Friezen, 5- Vrijdag le Vrijdaj 7 u. gest. Hoogmis t toewijding aan het gen met het Allerh Zaterdag le Zate] a.d. ver. v.h. Onbev Priester-Zaterdag, 1 t.e.v. O.L. Vr. v. Al van hen die hiervo< 5.307 u. gelegenhi 7 u. Lof en Rozenh A.s. Zondag le Z lecte voor de kerk. van 22 t.m. 28 GEBOREN: vd. Worp Elisabeth Classens Gertruda. Geurts Johanna, M Gossens Wilhelmus v. Zwamen Wilhelmi Swinkels Petrus, Pï v. Cuijck Jacquelina Lucassen ElisaoëtTT Laurense Antonius, Rijbroek Johanna, Burg. x OVERLEDEN: Rutten Maria G van Handel J„ 75 j; ONDERTROUWD: Wilmsen Martini melkventer, Kruis: Hendrika W„ 18 j£ Smits Christiaan pakhuisknecht, Maa Bertha J„ 27 jaar. Claessens Johann leerling-verpleger, Voermans Hermina Vlakwaterweg. Raafs Antonius steenfabrieksarbeid Peeters Joanna A., i Fleurkens Gërar boekhouder, Heids> Staveren Cornelia Haarlemmermeer. Kappel Franciscu militair, Kruisstra Petronella G. L„ 24 Vossen Jan M„ verhuurder, Nederv Maria R- M., 24 ja; GETROUWD: Lucassen Hendri) kantoorbediende en A. M„ 21 jaar._beic Voor de vele blij ming bij het over grafenis van onze Behuwd- enGrootn wij langs deze weg dank, vooral aan ken, Heren Doktor Groene Kruis en dank aan Begraft Goumans voer de ging. Venray, Stations Voor de hartel die wij mochten o: de ziekte en bij hc onze dierbare M moeder, Zuster en wij onze hartelijke Frans I Annie f Fam^E Fam. P Venray, Januari GEVRAAGD Adres Hotel Peti Arcen. Hebt U plannen gen, veranderen o: uw Fruit- of wendt U dan tot o mee uiterst voordt Boomkwekerij en OIR Te koop Partij st i Wed. G. Caraps,

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2