Joh. Claessens i oet'< :oo\yMSS®©.; STatoaK. ja mantels KWEKERIJ-ARTIKELEN P. SLITS-BROUNS Kwekerijen Speelgoederen Parfnmeiieën Byouterieën Qero Zilmeta Luxe Houtwaren Lederwaren Uit„Peel en Maas" Zomergerst voor de man fÖCggFriesche HEERENBAAI A 3.50 Paars ƒ3.- per 250 gram s' 2 dozen PAMIR-shag ƒ1.90 .WÜNN t V ie roken kan! "-"pÖNNEU FIRMA WINTERS, VENRAY HOFSTRAAT 2, TEL. 473 Voor alle voorkomende Hoek KempwegLangeweg VENRAY Telefoon 771 een volledige collectie van het onverwoestbare houten speelgoed Nooitgedagt (ll'ds- Porcdeiu- Aardewerk thee- ontbijt- en eetserviezen tientallen décors en aantrekke lijke prijzen, porceleinen koffieservies 12 pers. 52.50 losse kop met schotels, porceleinen gebak- en bonbon stellen, drinkserviezen en likeurstellen. Boldoot Eau de Cologne, Parfums Poeder, Crème, Etuis met toilet zeep en flesje E.D.C. poederdozen, prachtsortering lederen, metalen en plastic vanaf 1,45 plastic toiletzakjes, kousenrollen, kleerhangersétuis, breitassen, zakdoekenleggers plastic haarborstels, handspiegels. broches halscolliers prachtcollectie, zwart vanaf 75 ct armbanden oorbellen kettinkjes en kruisjes ringen Elox goudkleurig met steentje 45 ct Tenslotte kunt U nog een keuze uit 100 en 1 artikelen in: Daalderop Tin, Delfts Blauw (RAM) groot en klein koperwerk, sier- en gebruiksvoorwerpen van Gouds Plateel, religieuse artikelen, Hummel lijstjes. Vergeet vooral niet onze uitgebreide collectie met cassettes, messen, artikelen in étui en lepelrekken 3-5-7delig. Voor de aankoop van deze artikelen verwachten wij U in onze zaak. Grotestraat Telefoon 385 Alle bestellingen kunnen aan huis bezorgd worden. ALLEEN waardevolle tips voor Uw St. Nicolaas- verlanglrjstje. lederen reistassen gevoerd en met voorzak vanaf 14.75 linnen reistassen dames- en herenportemonnales en portefeuilles nagel- en naai-manicures dames- en heren- reisnecessaires school- en actetassen handtassen ruime sortering in de mode kleur zwart, zowel in leder als plastic. rijbewijs- vulpen- en sleutelétuis, sigaren- en sigarettenkokers, kindertasjes, leuke modellen in ruitdessins. rooktafels en rookstandaards, kapstokken 60-80-100-120 cm br. diverse prijzen vanaf 18.75 serveerwagens, radiotafels, borstel- en courantenhangers, lectuurbakken, parapluiestandaards, barometers, chroomwerk van deze artikelen onder fabrieksgarantie. Komt ze niet keurig voor de dag? Dat leuke rokje dank ik aan De Gruyter's cassabons. Vier maanden ben ik pas klant, maar ik kreeg toch al f 12.uitbetaald. Dat gaat vanzelf als je klaut van De Gruyter bent! De Gruyter geeft korting op alle artikelen, behalve suiker, zout, soda. Wissel de cassabons in wanneer U wilt. Bewaar ze zolang U wilt. Hoe groter het bedrag wordt, des te meer plezier hebt U ervan. EN BETERE WAAR EN TIEN PROCENT 28 Nov. 1891 De Venrayenaar G. Leijerzapf legde te Amsterdam het examen af als klerk van de Spoorwegmaat schappij. Hij slaagde en werd ge plaatst te Amersfoort. Bij de aanbesteding voor het maken van nieuwe banken bestemd voor de kerk te Merselo werd als volgt ingeschreven: J. Vollebergh f 458.50 F. Potten f 406 G. Spee f 385.— G. Ambrosius f 378. L. Wijnhoven f 365. Schraven, Broekhuizen f 340. Aan de laagste inschrijver werd het werk gegund. 2 Dec. 1893. De jaarwedde van het hoofd van de dorpsschool werd verhoogd van f 900 op f 1000. De bierbrouwer Th. Camps uit 't Hert deed aanvraag tot het op richten van een stoomzuivelfa- briek. 28 Nov. 1903 Het feest van Sint Cecilia werd op 23 November door het Kerkelijk Zangkoor gevierd. De Staf muziek van het Zand- akker trok door het dorp. Op 21 November woedde een vreeselijke storm met hagel, don der en bliksem. In Venray.liep alles vrij goed af. Venray's Gymnasium vierde op gebruikelijk plechtige wijze het feest van Sint Catharina, met een solemnele hoogmis, matiné en een feestavond. Opgevoerd werd: „Die kwamen op de koffie". Dit klucht spel zou door een der heren rectors zelf gemaakt zijn. Ook op „Jerusalem" werd feest gevierd. De kinderen werden daar onthaald. Op 5 December zou de alge meen bekende Pater Dionysius Hageraats 25 jaar Professor zijn aan het Gymnasium. Op 28 November werd in onze parochiekerk plechtig het feest gevierd van Sint Oda. Vooral haar bekende kapel op de weg naar Merselo werd druk bezocht. De afd. Venray van de Spoor wegvereniging „Recht en Plicht" bood haar leden op 28 Nov. een feestavond aan in het lokaal van Jacob van der Voort te Oostrum. De Venrayenaar Pater Michael Smits, O.Carm., zou 8 December 25 jaar priester zijn. Land- en Tuinbouw De bestryding van de aspergevlieg krachtig- en zorgvuldig wordt uit gevoerd, een grote infectie bron in het volgende seizoen kunnen vor men. In de Aspergevliegwet 1948, die o.a. van kracht is in de gemeenten Venray, Meerlo en Oploo, is o.a. bepaald: 1. dat alle aspergestengels vóór 1 Dec. geheel moeten worden uitgetrokken of afgesneden. 2. dat alle uitgetrokken of afge sneden stengels of delen hier van moeten worden verzameld en vernietigd. Het uittrekken of afsnijden van de stengels dient zodanig te ge schieden, dat de eventueel in de stengels aanwezige poppen even eens worden verwijderd. Snijdt men de stengels niet diep genoeg af, dan blijven de poppen in de stengel stompjes achter. In verband hiermede zal er dit jaar streng op worden toegezien, dat de stengels voldoende diep wor den afgesneden. Het kan ook niet worden toegestaan, dat met machi nes wordt gewerkt, die de stengels vlak onder het grondoppervlak af snijden. Aangezien iedere aspergeteler in de genoemde gemeenten thans vol ledig bekend kan zijn met deze ver plichte bestrijdingsmaatregel, kan het aspergeloof op de voorgeschre ven wijze zonder twijfel vóór 1 Dec. zijn afgesneden en aan hopen zijn gebracht, om daarna te worden verbrand. bijzonder ook op de zand- en dal gronden. Frisia-zomergerst is een vierrijige zeer productieve voergerst welke hoge opbrengsten kan geven. De opbrengst ligt dit jaar beduidend hoger dan die van rogge. Bovendien is gerst een waarde vol voedermiddel op de gemengde bedrijven. Bijzondere eisen stelt deze gerst niet. Te droge gronden, waar haver slecht wil groeien, zijn ook voor deze gerst ongeschikt. Overigens lenen alle voldoende vochthoudende gronden zich uit stekend voor deze teelt. Een voordeel van de teelt van zomergerst op de lichtere gronden is niet alleen de hoge opbrengst, het vroegrijpende gewas maakt het tevens mogelijk nog een goede nateelt van een groenvoedergewas te hebben. Hiervoor lenen zich de stoppellupinen wel in het bijzonder. Dit gewas kan bij vroege zaai zeker 40000 a 50000 kg eiwitrijke groene massa leveren, welke ingekuild of vers vervoederd zeer waardevol is. In verband met de nachtvorsten in het voorjaar werd het herkennen van de door de aspergevlieg aan getaste aspergestengels dit seizoen zeer moeilijk. Veel aangetaste sten gels, waarin de larven zich hebben kunnen ontwikkelen, zijn als ge volg hiervan blijven staan. In der gels bevinden zich thans de poppen, die, indien nu de bestrijding niet Bij het opmaken van het bouw plan 1954 kan het in het bijzonder op de gemengde bedrijven van belang zijn een perceel zomergerst te zaaien, nu we de beschikking hebben over een ras, dat het op alle grondsoorten goed doet, in het Elk moet hulp bij 't kerken bouwen Als zijn ereplicht beschouwen. Wanneer velen samen dragen, Zal 't van ieder weinig vragen.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 4