HENDfi speelgoederen^ huish. artikelen1 tniWt KEKKEW Garantieprijs melk op f 20.75 per 100 kg. Baconvarkens Kerkelijke Diensten Katjesdrop Knoepjesdrop} Zoute drop Fenny Speculaas op |e Le Sp By Ge Gitje, Linr Haei W 0 T r Steunt uw orgelfonds Een grote sorteiii -Hel móóUte VULPENl Fa. VAN DEN MUtf Grotestraat 13 T' speciaal geconstrueerde lus, die wanneer op de juiste wijze beves tigd afknellen van de staart zal voorkomen. Bij het liggen zal de koe geen last hebben van de staartbinder, omdat deze steeds voldoende mee geeft. Er zijn altijd nog veehouders, die het opbinden van de staart over bodig vinden, Maar laat men zich de moeite eens getroosten tegelijk met het opstallen de staarten op te binden; men zal dan zien. dat men daar veel profijt van heeft. 1010 90 De genoegens van het leven Soms een wrange nasmaak geven Doch een gift voor kerkenbouwen Zal ons zeker nooit berouwen. met 3.7 pet. vet De Stichting voor de Landbouw adviseert de garantieprijs voor de melk voor het nieuwe prijsjaar, lopende van Nov. '53 tot Nov. '54 vast te stellen op f 20.75 per 100 kg. melk met 3.7 pet vet. Zij is van mening, dat deze prijs gebaseerd dient te worden op het werkelijke gemiddelde vetgehalte van de melk. Evenals men enkele jaren geleden is overgegaan van 3.3 op 3.5 pet., om zich aan te passen aan het ge stegen gemiddelde vetgehalte", zo is het thans gewenst de garantie te baseren op een vetgehalte van 3.7 pet. In het voorstel van deze garan tieprijs heeft de Stichting reeds rekening gehouden met de loons verhoging van 5 pet., welke met ingang van 1 Jan. is toegestaan, Het is te verwachten, dat in de loop van het melkprijsjaar, 't loon nog meer veranderingen zal onder gaan, omdat er wijzingen zijn aan gebracht in de richtlijnen voor de loonpolitiek. Met deze veranderingen in het loon is bij het voorstel van f 20.75 nog geen rekening gehouden. Als verrekenprijs voor de con- sumptiemelk stelt de Stichting voor de landbouw voor f 20.75 per 100 kg melk, eveneens met 3.7 pet voLrr£tr vtrri tr^rnprip* een vaste- norm voor het gehele jaar dient naar het oordeel van de stichting, boven de garantieprijs nog een re delijke ondernemingswinst te be vatten. Deze winst wil de stichting stel len op tien procent. Met betrekking tot de waardering van het botervet, dat vrijkomt bij standaardisatie, heeft de stichting er op gewezen, dat dit gewaardeerd zou moeten worden tegen de wer kelijke marktprijs van de boter, echter met dien verstande, dat als minimum zou gelden de theore tische boterprijs, welke kan wor den afgeleid uit de garantieprijs van 20 cent en een waarde van de ondermelk van 51/» cent. Bij dit systeem, aldus de stich ting, wordt het nadeel vaneen lage boterprijs gedragen door 't Zuivel- fonds, dus door de melkveehouder. Het voordeel van een hoge boter prijs wordt aan de veehouder ont houden. Dit voordeel komt ten goede aan het Landbouw-Egalisatiefonds door middel van verlaagde toeslag op de melkprijs. kabinet aan het einde van de gang was aan hun aandacht ontsnapt. En daar had ik geslapen. Tenslotte namen zij Peter mee. 1-Iij werd op de vrachtauto gezet, waarop reeds een twintig gevan genen zaten. Zij waren naar Kis kunhalas gebracht. Daar wist Peter in een onbewaakt ogenblik te ont snappen, Sindsdien had hij ongeveer dertig kilometer afgelegd. Het gevaar bestond, dat de Rus sen terug zouden komen om de vluchteling in diens eigen huis te zoeken. Maar Peter was daar niet bang voor. „Hier zoeken zij zeker niet. Nie mand is zo idioot naar de plaats terug te gaan, waar hij gevangen genomen is". Toch zouden wij voorzorgsmaat regelen nemen. Eerst werd het avondeten klaar gemaakt. Peter had ontzettende honger. Brood was er niet. Wij bakten pannekoeken met spek en worst. Ondertussen toonde Peter ons de bergplaats van de putemmer met de kettipg. „Je moet wel alles ver stoppen. De Russen stelen wat los en vast is. Wat eenmaal weg is kun je moeilijk weer aanschaffen". Na het avondeten haalden wij een fles rode wijn; toen, voorzien van dekens, trokken wij ons io het bos terug. Peter bracht ons naar een schuil plaats een grote kuil, in dicht hout gewas, zorgvuldig toegedekt. Hier brachten wij de nacht be trekkelijk op ons gemak door, ter wijl Bogèr voor de kuil lag en waakte. De volgende dag hadden we het rustig. Wij gingen het huis niet in, want Peter verwachtte de oude vrouw. Om deze redenen heeft zowel de stichting als het bedrijfschap voor zuivel bezwaar gemaakt tegen deze wijze ven waardering van het bo tervet, dat bij de standaardisatie vrijkomt. Overnameprijs gebracht op f 2.34 per kilo De Stichting voor de Landbouw heeft het Bedrijfschap voor vee en vlees voorgesteld, de overnameprijs voor tweede kwaliteit baconvarkens te verhogen tot f 2.34 per kilo ge slacht gewicht. Bij de huidige richtprijs van f 2.29 betekent dit een toeslag uit het varkensvleesfonds van 5 cent op de baconvarkens. Na enig aandringen van de stich ting is het bedrijfschap voor vee en vlees daartoe met ingang van 26 October overgegaan. Het bedrijfschap heeft daarbij echter de. gewichtsgrenzen van de tot bacon te verwerken varkens vastgesteld op 63 tm. 70 kilo ge slacht gewicht. De stichting voor de Landbouw achtte deze verhoging op de eerste plaats gewenst ter realisering van het door haar op principiële gronden ingenomen standpunt, dat de over nameprijs voor tweede kwaliteit baconvarkens zou moeten worden aangepast aan de prijs voor de zwaardere varkens, wanneer deze laatste zouden liggen boven de richtprijs voor baconvarkens. Voorts was de stichting voor de landbouw van oordeel, dat de hui dige marktsituatie deze aanpassing mogelijk maakte. PAROCHIEKERK VEN RAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: kap. Keijsers 24e Zondag na Pinksteren. 6 uur lm. Petronella vd. Heuvel-Beerkens; 7 uur lm. Willem Broers; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur Kindermis Willem Kusters; 10 uur Hoogmis Piet Oudenhoven; 2 uur kleine Congregatie in kapel v. Jerusalem; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: kerkwijding van Aarts basiliek van Allerh. Verlosser; 6.30 zielemis voor overl. parochianen; 7 uur lm. Peter Gerrits; 7 uur zijalt. lm. overl. fam. Jans-Litjens; 7.30 lm. Winand Greefkens; uur gest. jaard. Cornelis Raedts en Petronella Smits (sol. lkl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Andreas Avellinus; 6.30 Gertruda Goumans; 7 uur lm. Piet Willems; 7.30 lm. Wilhelmina Gerrats, best. door de buurt; 8 uur gest. jaard. Maria Elis. Severiens en neef Heijthuizen (1H); 9 uur pl. Ercistfg'T~ Woensdag: H. Martinus. 6.30 lm. overl. fam. Pouwels-Wisrrans; 7 uu? lm. overl. fam. Jonkers-Claessens; 7.30 lm. Josephina Kremer-Vullings; 8 uur gest. jaard. Peter Hub. M. Camps en echtg. Anna vd. Pas (2kl). Donderdag: H. Martinus. 6.30 lm. overl. ouders P. Theuws-Beterams; 7.15 H. Sacramentshoogmis; 8 uur gest. jrd. Gerard Ambrosius, Cath. v. Tervelden en dochter Maria (3H). Vrijdag: H. Didacus. 6.30 lm. zek. int.; 7 uur lm. Joh. Claessens, Theo dora Bistervels, Johanna Fleurkens en overl. fam.; 7.30 lm. Peter Bis tervels; 7.30 zijalt. lm. overl. fam. Janssen-Stakenborg: 8 uur gest. jaard. H.E. Heer Jos. Oomes (1H). Zaterdag: Octaafdag v. St. Willi- brord; 6.30 O. L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. Adolf Verbeek, Gertr. Gossens en overl. fam.; 7.30 lm. overl. fam. Wijnhoven-Peters; 8 uur gest. jaard. Gerard Arts en Henrica Verheijen (3kl); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. overl. fam. Janssen-Dohmen. KATECHISMUS: De kinderen vd. Zij kwam tegen de middag met de broden. Met behulp van Peter en onder zijn waakzaam oog kookte zij een kostelijke bonensoep, genoeg voor enkele dagen. Toen de oude vrouw weg was, bracht Peter het middageten naar de heuvel die ons de vorige dag zo'n uitstekende schuilplaats was gebleken. Hier aten wij en dronken de wijn alsof wij aan het picniccen waren. Het was lekker weer en onder ple zierige kout verging de dag zonder buitengewone gebeurtenissen. Des avonds bleef ik met Peter in de kuil in het bos. Mijn vrouw ging boven op de zolder slapen waar zij even veilig was als wij in het bos. De volgende dag was er nog bonen soep. De hele dag luierden we op de heuvel. In de namiddag begon de hond waarschuwend te knorren. Heel in de verte ontdekten we een heel klein zwart puntje, dat zich voort bewoog. Peter constateerde met behulp van zijn militaire kijker, dat er een boerenmeisje op komst was. Wij wachtten rustig af. Toen zij wat dichter bij ons was gekomen, ging Peter haar tegemoet. Wij moes ten ons gedekt houden. Niemand mocht in staat zijn iets van onze tegenwoordigheid te verraden. Des te groter was onze verbazing toen Peter, na een kort onderhoud, met haar op ons toe kwam. Toen ontdekten wij. dat de vrouw, die wij door haar kledij voor een boerenmeisje hadden aangezien, de echtgenote van een van onze vrien den uit Pirtó was. Zij bracht erg slechte berichten. De dag na ons vertrek was de, politieke politie uit Kiskunhalas in j Pirtó verschenen. Op de een of S (exira lekker) 250 gram 49 ceni mei 10% korting 3de en 4de klas leren deze week de 14de en 15de les; de hoogste klas sen leren de 18de en 19de les van de katechismus. Heden Jeugd-H. Familie Geen kaarten meer Heden, Zaterdagavond om kwart vóór 8, is voor alle jongens vanaf 14 jaar tot 17 jaar bijeenkomst met conferentie in de Parochiekerk. Er worden voortaan geen kaarten meer rondgebracht. Voor de jongens van goede wil en voor de ouders is deze bekendmaking meer dan voldoende. Zondag Jeugd-H. Mis Morgen, Zondag is er inde kapel van St. Servatius een H. Mis voor alle grotere jongens. PATERSKERK VENRAY 24e Zondag na Pinksteren. Predi katie door pater Kemps voor de Missie. 5.45 leesmis; 6.45 G. Jetten; 7.45 t.e.v. H. Hart; 9 uur hoogmis; Communiceren begint vooraan; le collecte voor de Missie van broeder Poels, 2e voor Paterskerk; 4.20 gez. Vespers; 5 uur oefening van de "AlaandagT 6 uur overl. moeder, echtgenote en dochters; 6.30 overl. fam. Verhalle-Lenssen; 7 uur overl. fam. Gerrits-Derikx; 7.30 Maria Ambrosius en ouders; 8.30 Karei Thomassen, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 Gertr. Goumans; 7 uur voor de overledenen; 7.30 overl. moeder; 7.30 hoogmis uit dankbaarheid; 8 uur overl. fam. vd. Mast-van Ekelen; 8.30 overl. fam. Wijnhoven-Roelofs; 6.30 Lof, waarna verering v. relikwie v. St. Antonius. Woensdag: 6 uur over moeder; 6.30 Gerard Peters; 7 uurFrederica Loonen-de Ponti; 7.30 overl. moeder; 8 uur José Kremer-Vullinghs; 8.30 overl. fam. Greefkens-Potten. Donderdag: 6.30 Willem Venho- vens; 7 uur Anna v. Bragt-Brons; 7.30 overl. fam. Rongen-vd. Heuvel; 8 uur P. Laurensse en M. Hoede- makers; 8.30 vd. gelovige zielen. Vrijdag: H. Didacus, belijder; 6.30 voor een zalige dood voor moeder; 7 uur Frederica Loonen-de Ponti; 7.30 voor een zalige dood; 8 uur H. Janssen en P. Poels; 6.30 oef. van de H. Kruisweg. Zaterdag: 6.30 tot zek. intentie; andere manier waren zij er achter gekomen, dat wij onze kisten op gegraven en meegenomen hadden. Het is mogelijk, dat de wijnboer ons verraden had. Zij wisten nauwkeu rig wie meegeholpen had. Allemaal waren zij gearresteerd met hun vrouw en kinderen. Zij, ook de vrouwen en de kinderen, werden met de dood bedreigd als zij niet bekenden. Toen zij hun revolvers afvuurden, was een van de vrouwen, van schrik en uit angst om de kinderen aan het praten geslagen. Zo waren zij alles te weten ge komen. De kisten werden opge graven en op vrachtauto's mee genomen naar Kiskunhalas. Daarbij hadden zij zich laten ont vallen, dat zij wel wisten, dat wij in de buurt ondergedoken waren. Binnenkort zouden zij ons wel te pakken krijgen. Daarom was zij ons gaan waar schuwen. Het was best mogelijk, dat zij Peter bij haar thuis gezien hadden, toen hij ons was komen opzoeken. Zo was het niet onmogelijk, dat de politieke politie hier naar toe kwam en ons zou zoeken. Zij ried aan^ijlings elders onder te duiken. Dat was gemakkelijk gezegd. Maar waarheen? De vrouw durfde niet langer te blijven en nam afscheid. Wij overlegden met Peter. Hij zei oprecht zijn mening. Bij hem was het voor ons de meest ideale schuilplaats. Behalve in geval de politie ons juist bij hem mocht komen zoeken. „Zij zijn erg grondig in hun onderzoek, kijken in iedere kuil. De waarschijnlijkheid is dan groot, dat jullie in hun han den zult geraken". Dat mochten wij niet riskeren. „Maar wat moeten wij dan doen?" 7 uur overl. fam. Gerrits-Derikx; 8 uur Zr. Maria Smits als lid van de Derde Orde; van 38 biecht gelegenheid. PAROCHIE LEUNEN 24e Zondag na Pinksteren; 7 uur v.d. afgest. fam. WismansTimmer mans; 8.30 H. Mis vd. parochie; 10.15 hoogmis v. overl. leden der Broeder schap v.d. H. Bozenkrans; 3u. lof; 3.30 H. Familie der mannen met Kruisweg v. overl. leden; heden St Willibrordscollecte vd. binnenlandse Missie in Nederland. Maandag: feest der Kerkwijding van St Jan van Lateranen; 7.30lm v. Gertrudis en Martin v. Dijck. Dinsdag: 7.30 gest. jaarg. Jac. Kusters, echtgen. en zoon Jacob. Woensdag: 7.30 lm v. JeanLoenen; 7 u. godsdienstcursus v. 18-jarigen. Donderdag: 7.30 lm v.d. afgest. fam. Jenniskensv. Meijel. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. Johannes Reintjes en echtg. Zaterdag: 7.30 lm v. Hendrik van Soest en overl. kinderen; biechten van 5.307 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vr. PAROCHIE YSSELSTEYN 24e Zondag na Pinksteren; 7.30 maandd. voor Maria v. LipzigWil- lemse; 9 u. kindermis; 10.15 hoog mis vd. par.; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gez. zieled. voorde overl. fam. PhilipsenCremers. Dinsdag: 7.30 lm v. overl. fam. JanssenDroesen. Woensdag: 7.30 gez. zieledienst v. Harry Poels. Donderdag: 7.30 lm v. Nelly Lin- ders best. door haar vriendinnen. Vrijdag: 7.30 lm uit dankb. v.d. fam. JaspersLammers. Zaterdag: 7.30 lm uit dankb. v.d. fam. van AstenKoppens; 6 uur Marialof. PAROCHIE OIRLO 24e Zondag na Pinksteren; de H. Missen om 7 u., 8.30 en 10 u. hoog mis; 3 uur Kruisweg en lof; ver gadering H. Familie afd. mannen. Maandag: 7.30 best. zieledienst P.J. Lemmen. Dinsdag: 7.30 best. jaard. fam. VerstappenSmits en Tonia en Maria Verstappen. Woensdag: 7.30 best. dienst Wil lem Michels vanwege de Antonius- gilde. Donderdag: 7.30 best. dienst Chris- tiaan Hellegers vanwege de An- tonius-gilde. Vrijdag: 7.30 best. dienst Leonard Custers vanwege de Antonius-gilde. Zaterdag: best. dienst Anna Chr. Kemmelings vanwege de Antonius- gilde; biechthoren van 67 uur; 7 uur Marialof. Zondag het feest van de H. Machutus. PAROCHIE OOSTRUM 24ste Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; van 3 tot 4 uur maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 best. zielemis voor de overl. fam. Abels-Denissen. Dinsdag: 7.30 best. zielemis voor Ant. Broeren en echtgenote; 9 uur pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Abels-Denissen. Woensdag 7.30 best. zielemis v. Chr. Stappers; 7.30 rozenkrans vd. vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Peter Camps en echtgenote. Vrijdag: 7.30 gest. gez. H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag: 7.30 best. zielemis voor Theo Vervuurt; 7.30 Maria-lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: Willibrord-Zondag; de tweede collecte het Binnenlands Apostolaat. 7.30 Hub. Camps en Maria van de Pas: 10 u. Hoogmis voor het apostolaat der stervenden; 3 u. Lof. Maandag: 7.30 Verlaten zielen. Dinsdag: Lamberdina Spee en overleden dochter. Woensdag: H. Martinus; 7.30 u. Martinus Peeters. Donderdag 7.30. Wed. Hoede- makers. Vrijdag: Jeugdmis 7.30 bijzondere intentie. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Peeters- Janssen; 5.30 Biechten; 7.30 Maria lof. RECTORAAT SMAKT 24e Zondag na Pinksteren; Willi- brordzondag; 6.30 lm v. 'n overledene 7.30 lm v.Theodorus Janssen; 10 u. hoogmis tot zek. int.; 3u.lof; onder alle H. Missen coll. vd. St Willibrord- vereniging. Maandag: 6.30 lm v. overl. fam. Philipsen-Gellings; 7.30 lm v. overl. ouders. Dinsdag: 6.30 v. Jac. Janssen en A.M. Pouwels en kinderen; 7.30 lm voor overl. fam. RuttenBonants. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St Jozef; 7.30 lm voor Hendricus Coppis en zoon Theo. Donderdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef; 7.30 lm voor Christina Koenen. Vrijdag: 7.30 lm voor meest ver laten zielen; 7.30 lm voor 'n zalige levensstaat. Zaterdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw v.d. berg Carmel: 57.30 biecht horen; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 24e Zondag na Pinksteren. Willi brordus-Zondag. 7 uur gel, tot communiceren; i uur lm. voor Johanna van Kempen; 10 uur hoog mis tot intentie v.h. binnenlandse apostolaat; onder beide H. Missen is de tweede collecte vh. Willi- brorduswerk; 2.30 Lof. Na het Lof H. Familie voor de meisjes en jonge vrouwen. Maandag: 7.30 lm. v. Jac. Verbugt en overl. kinderen. Dinsdag: 7.30 lm v. Mart. Direcks. Woensdag; 7.30 lm. tot int. van alle overledenen v.h. Rectoraat. Donderdag: 7.30 lm. v. Drini van Rijswijk. Vrijdag: 7.30 lm. tot dankzegging Zaterdag: 7.30 lm. v. Jan Bovee en Johanna van Wylick; biechtgel. van 5.306.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. Deze week zijn aan de beurt als Accoliet: Jeu van Rijswijk en Harrie Hendriks. Deze week zijn aan de beurt met kerkpoetsen: Gondje Reintjes en Hennie Lauvet. KATECHISMUS: klas 5 en 6 les 21 t.m. 22; klas 3 en 4 les 13 tot 14; klas 2 les 14. Eindhovense journalisten als orgeldraaiers Na de verkeersstunt van enkele weken geleden staat Eindhoven op nieuw een nogal opwindende ge beurtenis te wachten. In Mei 1951 kreeg Eindhoven zijn pierement. Het werd met een groot enthousiasme door de bevolking ontvangen, journalisten speelden voor orgeldraaier en collectanten haalden de eerste uren, dat het orgel door de straten trok, circa 700 gulden op. Nadien hebben de mannen van het Labre-huis, de dakloze zwervers week in week uit met het orgel door de stad gereden om met de opbrengst de stichting van pater Mijnsbergen in stand te helpen houden. Het was al oud toen het uit Am sterdam arriveerde, nu is het nog ouder geworden, doch ook nagenoeg tot op de laatste notenbalk ver sleten. Een nieuw pierement is der halve hard nodig, doch pater Mijns bergen ontbreekt het geld voor de aankoop. Nu hebben de Eindhovense jour nalisten besloten dit geld bij elkaar te brengen in één dag. Zij zullen heden Zaterdag 7 Nov. de gehele dag met het orgel dooi de stad trekken en met de zeer bouwvallige muzikale begeleiding van het orgel 25.000 loten tegen een kwartje per stuk verkopen. Zij zullen daarbij geassisteerd worden door artsen, advocaten, in genieurs en musici. De trekking der loterij is nog dezelfde avond op de markt. Het idee der Eindhovense jour nalisten heeft nu reeds veel bijval gevonden. Peter dacht na. „Of de politie vermoedt, dat jullie hier bent of niet, Als ze geen ver moeden hebben dan komen zij het nooit te weten, want niemand zag jullie hier en niemand zal jullie ooit zien. Een of twee dagen zijn critiek. Hoogstens een week. Als de politie dan nog niet komt dan weten zij niets. Deze tijd moeten jullie elders doorbrengen". „Maar waar?" „Ik heb een vriend. Hij was lid van de Tweede Kamer. Reserve officier. Zijn huis ligt hier een 20 kilometer vandaan. Daar ben je wel in veiligheid voor een week". „Kamerlid geweest? Reserve officier? „Wees gerust. Thans leeft hij als een eenvoudig schaapherder. Op zijn hoeve. Hij heeft een massa schapen. Zijn huis werd leeggehaald. Zelf woont hij in de stal met de andere herders". „En de herders verraden hem niet?" vroeg mijn vrouw wantrou wend. „Neen, de andere herders zijn ook officieren of iets dergelijks". Wij begrepen het. „Het is geen erg comfortabel leven in een stal. Maar een week kun je het wel uithouden. Aan mijn vriend kan ik jullie gerust toevertrouwen. Hij zal op jullie letten alsof jullie zijn eigen kinderen waren. En wat nog mooier is, hij kan jullie ver dedigen, mocht het nodig zijn. Maar het zal zo'n vaart niet lopen". Wij moesten ons schikken. Wij waren er aan gewend ge raakt, telkens naar elders te moeten vluchten, als wij ons ergens nau welijks thuis waren gaan voelen. Wij besloten na het vallen van de duisternis op weg te gaanf Tot zo lang besteedden wij onze tijd om die dingen uit te zoeken die wij Motorsport Op de landskampioenschappen van de K.N.M.V. behaalde dhr Cor Janssen, als enigste Venrayse deel nemer en Provinciaal kampioen van Limburg, de 2e prijs met 297 pnt. Nummer 1 behaalde er 298. De prijzen werden verreden in 3 ritten, dag-, kaart- en nachtrit.. nodig mochten hebben. De rest be groeven wij goed verpakt in het bos, op een plaats, waar niemand het kon vinden, als men tenminste niet het hele bos ging omspitten. Toen de sterren aan de hemel kwamen gingen wij op weg. Vóór ons liep Peter met 'n pungel op zijn rug, wij er achteraan. Op mijn schouder lag ook een pungel. Sedert mijn vrouw weer iets bezat, kon zij niet met weinig op reis gaan. Wij moesten een stapel lappen, die uit de kisten' waren gekomen, meesjorren om in te ruiien voor levensmiddelen. „Misschien krijgen wij er nu gelegenheid voor". Bogar sloot de stoet. XVII Ik hield van deze nachtelijke tochten. Klaarblijkelijk waren de lang begraven maar in de ziel slui merde verlangens van mijn noma- denvoorouders in mij tot nieuw leven gewekt. Ik trok graag over velden en wegen, door puszta's en wouden, mij oriënterende aan de stand van de sterren. De nachtelijke wind deed mij prettig huiveren, ik snoof diep in mij de oeroude lucht op van groeiend gras, bottende planten en uitlopen de struiken. Onbekende wegen en verre sterren trokken mij aan. Ik had zo mijn leven op deze wijze wel steeds willen voortzetten. Trekken in deze tot nu toe nog nooit ondervonden vrijheid, tege moet aan een onbekende en mooiere toekomst. Onze spieren waren aan deze toch ten gewend geraakt. Wij waren ver baasd zo vlug en zonder enige vermoeidheid wij ons doel bereikten. Wordt vervolgd voor elke leeftijd, in prima kwaliteiten en ni vindt U bij PULS' CONFECTIE EEN RU H is en blijft 's wereldiï Een gescH I Vraag het de honderden die schrijven met Parker vulpennen, zl propagandisten. Voor deze St. Nicolaas vindt U een c Vulpennen van PARKER i Ook in alle andere merken grotes e Voor >r. M tegenover Pijls

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2