De Tentoonstelling ..MS JIILIMA TOT -IILHW" Regeling inzake het honden van pluimvee Nederland een tamelijk onrein oord, waar men van honger verkommert qrootestraatvMf,rTELEF^^5I^enGIRO^5C^52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^IRPTEERN£^^ ook in VENRAY BUITENLAND Huurverhoging naar klasse ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 No» 45 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGAN< f ONDERVINDT 'T 1! KLEDING WINT 'T PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN Vak EEN RIJK BEZIT Belangwekkende expositie van voorwerpen uit het Koninklijk Huis-archief. Van kinderschoen tot galakleed, van rammelaar tot scepter. Een rijdende tentoonstelling trekt nu door ons land. H.M. de Koningin heeft goedgevonden, dat een schat van voorwerpen uit het Koninklijk Huisarchief beschikbaar wordt gesteld om daarmede een expositie te organiseren. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het Koningin Juliana- Fonds, nationaal fonds ter bevor dering van maatschappelijk werk, en aan het Prins Bernhard Fonds, nationaal fonds voor culturele be langen. Deze tentoonstelling reist in twee grote autobussen, die tegen elkaar geplaatst, een prachtige tentoon stellingsruimte vormen. Van Juliana tot Juliana heeft men de tentoonstelling ge noemd. Van Juliana van Stolberg de moeder van Prins Willem I en dus de stammoeder der Oranjes, zoals zij wordt genoemd, tot Juliana van Oranje-Nassau, onze tegen woordige Koningin. Vele geschied kundige documenten, voorwerpen en kledingstukken van de Oranjes uit de 18e en 19e eeuw, kan men er zien. De tegenwoordige tijd Ook van de tegenwoordige tijd zijn er vele dingen, o.a. de doopjurk, welke gebruikt werd bij de doop van Koningin Wilhelmina, Koningin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Marijke. Wij zien ook de aangifte-jurk, sedert 1851 gebruikt bij de aangifte van de geboorte van een Konings kind bij de Burgerlijke stand. In een grote vitrine staat de japon, welke Koningin Juliana heeft gedragen op de dag van haar in huldiging, 6 September 1948» Ook Prins Bernhard en de vier Prinsesssen zijn vertegenwoordigd. Van de Prins zien wij een aantal voorwerpen, welke betrekking heb ben op zijn arbeid, in het bijzonder in oorlogstijd. Zo ligt daar het log boek van de Prins als vliegenier uit de oorlogsjaren. Opengeslagen ligthet verslag van de tocht naar Afrika en Italië van Juli 1944. Van de Prinsesjes zijn er opstel len, tekeningen, boetseerwerk ja, zelfs de kleine Marijke is ver tegenwoordigd met een boek, waar op zij op de titelpagina haar teken talenten ontplooit. Aan het einde van de tentoon stelling vinden wij in een ruime vitrine een groot aantal poppen in allerlei klederdrachten uit alle delen van ons land. Zo geeft deze tentoonstelling een beeld van het leven, van het lief en leed van ons Oranjehuis. Deze voorwerpen zeggen ons oneindig veel meer dan lange ver halen en geschiedenisboekjes. En ze spreken tot jong en oud. Niemand zal met een teleui gesteld gevoel deze expositie verlaten, want iedereen, van welke leeftijd hij ook is en waarheen zijn belangstelling ook gaat, zal er iets vinden, dat hem intresseert. Dat komt ook, omdat dit geen tentoonstelling is van dorre, droge documenten, maar een verzameling voorwerpen, die alle aan Oranje vorsten hebben toebehoord en door hen zijn gebruikt. Dat maakt deze tentoonstelling tot zo'n levend geheel Volgende week ZATERDAG komt deze in Venray, waar ze een standplaats vindt op de Grote Markt. Zaterdag 14 Nov. 918 en 1922 Zondag 15 Nov. 12—18 en 19—52 Maandag 16 Nov. 918 en 1922 Dinsdag 17 Nov. 912 uur. Minimum 50, maximum 600 stuks In het Voedselvoorzieningsblad van 30 September is een regeling van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren inzake 't aanhouden van pluimvee nh 1 October 1953 afge kondigd. Deze regeling houdt o.m., in dat pluimveehouders, die geen of niet meer dan één vierde ha cultuur grond in exploitatie hebben, van 1 October 1953 af ten hoogste 50 stuks volwassen hennen mogen aanhou den. Zij, die meer dan 1/4 ha cul tuurgrond exploiteren mogen ten hoogste een aantal stuks volwassen hennen aanhouden, dat overeenkomt met het maximum aantal, dat ten aanzien van hun bedrijf hieronder is aangegeven. Boven een vierde ha tot en met 20 ha: 200 stuks voor iedere volle in exploitatie zijnde ha cultuurgrond, zomede voor ieder gedeelte van een ha cultuurgrond, hetwelk (daarnevens) wordt ge ëxploiteerd, een zodanig percentage van 200 stuks als in evenredigheid staat tot de oppervlakte van dit gedeelte, een en ander met dien verstande, dat liet totale aantal nimmer meer dan 600 stuks mag bedragen. Onder cultuurgrond wordt ver staan: bouwland, grasland en tuin land, (met uitzondering van tuin voor eigen gebruik), d.w.z. alle grond, zoals is omschreven onder A, rubriek 4 van het formulier voor de Inventarisatie van Land- en Tuin bouw 1953. Een bij het bureau van een P.V.C. geregistreerde, die blijkens de ge gevens van de Mei/Juni inventarisa tie 1953: 75 are cultuurgrond exploi teert mag dus ten hoogste 150 stuks, een geregistreerde met 27a ha cul tuurgrond ten hoogste 500 stuks volwassen hennen aanhouden. Alle geregistreerden, die 3 ha, doch niet meer dan 20 ha cultuurgrond exploi teren, mogen ten hoogste 600 stuks volwassen hennen aanhouden, ter wijl de geregistreerden, die meer dan 20 ha cultuurgrond in exploita tie hebben ten hoogste 100 stuks mogen aanhouden. Uit een en ander blijkt een rich ten van de pluimveehouderij naar 't kleinere landbouwbedrijf. Pluimveehouders, die op 1 October 1953 meer volwassen hennen aan hielden dan overeenkomt met het ingevolge bovenvermelde regeling te hunnen aanzien aangegeven maximum, kan worden toegestaan een groter aantal hennen, voorhan den te hebben. Zij dienen hiertoe een verzoek te richten aan de plaatselijke bureau- houder op een speciaal daarvoor bestemd bij hem verkrijgbaar for mulier. Dit formulier moet vóór 1 Dec. a.s. bij de plaatselijke bureauhouder zijn ingeleverd. Formulieren die na deze datum binnenkomen zullen in het algemeen niet meer in behan deling kunnen worden genomen. OOSTENRIJK Vijf minuten is slechts een korte tijd, toch kan in een dergelijke tijdspanne veel gebeuren, dat de loop der geschiedenis bepaalt. De Oostenrijkers hebben vijf mi nuten lang het openbare leven en hun zaken stil gelegd om de ge schiedenis van Oostenrijk in een andere richting te dwingen. Deze Oostenrijkse vijf minuten zijn bedoeld als een machtige demonstratie tegen het onrecht dat dit volk wordt aangedaan. Ons geduld is teneinde. Het Oostenrijkse volk doet door middel van de krachtigste demon stratie sinds het einde van de oor log een beroep op de wereld. Het wil tonen, dat de huidige toestand niet langer houdbaar is Zo sprak vorige week de Oosten rijkse kanselier Julius Raab tijdens de voltallige zitting van het parle ment. Zijn woorden werden via deradio beluisterd door het Oostenrijkse volk, dat voor vijf minuten het werk had neergelegd en de win kels had gesloten. Het is begrijpelijk, dat de Oosten rijkers hun geduld beginnen te verliezen. Tien jaar geleden beloofden de Sovjet Unie, de Ver. Staten, En geland en Frankrijk hun vrijheid en onafhankelijkheid. Tot dusver is er nog niets van gekomen, ofschoon de Westerse mogelijkheden blijkens hun uitdrukkelijke verklaringen er alles voor voelen. Het is wederom de Sovjet-Unie waar de schoen wringt. De Oos tenrijkse kanselier trok echter tegen alle vier van leer, vermoedelijk om Moskou niet onnodig tegen zich in het harnas te jagen en zelfs de kleinste kans op een overeenstem ming tussen de grote Vier te be houden. Maar typerend genoeg al leen de Russische ambassade liet verstek gaan bij de betuigingen van medeleven der vroegere geal lieerden. De communistische dagbladen in Oostenrijk schonken aan de som bere verjaardag geen aandacht. En in het parlement waren de communisten de enigen, die niet applaudiseerden, toen Julius Raab de slotwoorden sprak: „Nu eisen wij, dat de vier geal lieerde mogendheden niet doof zul len blijven voor de stem van het Oostenrijkse volk, een rustig volk, dat vandaag laat weten: Het is nu genoeg. Geef ons eindelijk ons recht. Laat ons werken in een on afhankelijke staat, voor Oostenrijk en voor de vrede in de wereld". FRANKRIJK De grote leiders van Frankrijk zijn vurige voorstanders van een Ver. Europa, de kleine leiders niet. Het gedegen pleidooi van minister Bidault ten gunste van de Europese Defensie Gemeenschap ten spijt, heeft de Franse senaat van een dis cussie, die het grootste deel van de nacht heeft geduurd vorige week een motie aangenomen, waarin zij noch haar instemming betuigt met het Europese Leger, noch dit on voorwaardelijk aanvaard. Zij verzoekt de regering alvorens het E.D.G. verdrag aan de Natonale Vergadering ter ratificatie aan te bieden, naar een zodanige oplossing te streven, dat alle Franse belangen en de integriteit van de Franse Unie er door gewaarborgd kunnen wor den geacht. En voorts om tezamen met Engeland een werkelijk Euro pees evenwicht te scheppen. Het is niet erg duidelijk, dat onder deze tweevoudige wens van de Raad van de Republiek verstaan moet worden. Men kan er alleen gevoeg lijk uit afleiden, dat de senaat voor lopig alle nodige slagen om de arm wenst te houden alvorens defi nitief zijn standpunt inzake het Europese Leger te bepalen. De Franse senaat wil dus blijk baar de kool en de geit sparen namelijk de Franse nationale be langen in de Europese militaire samenwerking. Vermoedlijk zal al leen een ernstige crisis hen ervan kunnen overtuigen, dat zulks niet altijd mogelijk is. De Europese sa menleving is immers als een gezin, waarin gegeven en genomen dient te worden. KOREA Het is een onverkwikkelijk spek takel in de neutrale bufferzone, tussen Noord en Zuid-Korea, waar tienduizenden krijgsgevangenen van de communistische legers moeten worden voorgelicht. Het zijn ICoreanen en Chinezen, die weigeren naar hun communis tisch bezette landen-terug te keren. De vroegere strijdende partijen zijn overeengekomen, dat zij mogen kiezen, waarheen zij willen gaan, doch niet eerder, dan nadat zij van beide partijen zijn „ingelicht" over de voor- en nadelen van het al dan niet terugkeren naar hun gebied van herkomst. Daar de gevangenen echter ver woede anti-communisten zijn, wor den de spreekbeurten van de Noor delijken nagenoeg niet bezocht, of, wanneer er wel belangstelling is dan gaat deze al spoedig over in geroep, gekrakeel en stoelensmij- terij. De communistische sprekers nemen dat natuurlijk niet en be schuldigen de Ver. Naties van opzet, van niet-nakomen der verplichtingen enz. enz. Ondertussen gaan de con ferenties in Korea voort e denken aan een ondeugend versje van onze spottende Vader Cats, dat eindig met de woordenen ze lieten de zaak zoals het was". Voorlichting over ons land in Australië gewenst „Jullie zijn zo arm omdat je in café's de hele avond kan drinken" „Ach... ik weet niet, of dat nu wel wel van de honger zijn omgekomen. Vrije dag van 2 Januari mag worden ingehaald. De Staatscourant bevatte een beschikking van de staatssecretaris van sociale zaken, waarbij aan hoofden van ondernemingen, waar op Zaterdag 2 Januari a.s. geen arbeid wordt verricht, vergunning wordt verleend de hierdoor ver zuimde uren te doen inhalen. „Gaslicht" te Gennep Als voortreffelijk resultaat van deze inspanning bracht een flink bezette zaal aan het eind van het derde bedrijf een driedubbele ovatie aan deze keurgroep van spelers. Het detectieve verhaal werd door Gabriël Beckers en de zijnen op waardige wijze gedragen een ge laden spanning doorhing deze met uitstekende lichteffecten verzorgde voorstelling. De Speelgroep Limburg schonk aan de toneelliefhebbers weer een voorstelling die in alle opzichten af was. De regie van Dr. Gabriël Beckers is er op schitterende wijze in ge slaagd deze thriller te doen verlopen in een atmosfeer, die de toeschou wers volledig deed vergeten, dat ze in de toneelzaal waren. Het uitstekende beroepsgezel schap, dat de provincie Limburg rijk is, zal U een avond bezorgen waaraan U met genoegen terug denkt. Zie advertentie. Halt den avond vrej van den lie van den 11e vur 't BAL ien Zaal Wilhelmina zo is... of eerlijk gezegd, misschien is het wel zo, maar ik heb er zo'n hekel aan om het te moeten toe geven. Tenslotte moeten wij in Australië leven". Wij zitten in de goed gemeubi leerde huiskamer van een Neder landse emigrantenfamilie in Gee- long, snel groeiende havenstad bij Melbourne. Deze mensen zijn er materieel al. Zij hebben de Hollandse gezelligheid in huis, een auto, een ijskast, kortom men is zogezegd geslaagd als emigrant. Natuurlijk komt dan het gesprek veel eerder op de geestelijke kant van de emigratie dan bij de man of vrouw, die nog midden in de zware strijd om het terugwinnen van oude posities verkeert. En dan krijgen we na het noemen van onze bezwaren tegen het geestelijk klimaat in Australië het boven staande antwoord. Een begrijpelijk antwoord. Men zit hier nu eenmaal, voor slechts heel weinigen is er een redelijke weg terug, en dan hoor je niet graag, dat er ondanks het comfort en levensgemak nog wel het een en ander ontbreekt aan het nieuwe vaderland. Ook een belangrijk antwoord, omdat het zo duidelijk aantoont, waar de zwakke plek ligt in de voorlichting in Nederland aan a.s. emigranten. Wij zijn tot de overtuiging ge komen, dat die op enkele kleine practische details na in het officiële vlak moeilijk beter kan. Doch veel belangrijker voorlichting wordt bedreven door de brieven naar huis. Aan familie en vrienden. Wij laten de brieven van de on redelijke kankeraars („ze kankeren wel, maar zien toch kans om binnen een half jaar de kostbare terugreis te verdienen") buiten beschouwing. Veel gevaarlijker zijn de al te roos kleurige brieven. Het relaas, waarin men zich niet wil laten kennen, waarin men weigert ter wille van het eigen gevoel pro en contra eerlijk naast elkaar te leggen. De brief, waarin het fotootje zat, dat wij in Perth zagen van het „eigen huis", dat de familie na een jaar al had. Het zag er op de foto inderdaad aan trekkelijk uit. In werkelijkheid was het slechts het begin van een huis en meer niet. Dat toonde de foto niet en dat stond zeker niet in de brief. Het zijn dergelijke brieven, die de aanstaande emigrant een al te gemakkelijk beeld geven van het zware leven, dat hem wacht. Gelukkig zijn er ook uitzonde ringen, vele zelfs getuige de vele emigranten, die uitkomen op aan beveling van reeds gevestigde relaties (dit kan men rustig een van de beste vormen van emigratie naar Australië noemen), doch elke oneerlijke brief is er één te veel. Het kan de zo noodzakelijke assi milatie van de nieuweling in hoge mate belemmeren. Hetzelfde is naar onze mening trouwens in hoge mate het geval met de zeer gebrekkige voorlichting, die in Australië door en over Nederland wordt bedreven. Dit werd ons duidelijk tijdens een lunch met de Australische minister voor immigratie, de Melbournse advocaat Harold Holt. De vlotte, vriendelijke tafelrede van deze liberale minister in de federale regering werd beantwoord door de socialistische premier van de staat Victoria, John Cain. Of beantwoorden is nauwelijks het woord. Onverwacht fel viel deze kleine, weerbarstige vakvereni gingsleider de minister aan. Rauw en ruw bestreed hij de emigratie- politiek van minister Holt en men waande zich in het parlement te Canberra in plaats van aan een officiële lunch. Later vertelde men ons, dat dergelijke onbeleefde, grove ont sporingen in de Australische politiek tot de „bon ton" behoren, ook aan de lunch. Maar goed, tijdens die rede zei deze premier, dat het maar goed was, dat men in Australië niet zoals in Nederland de hele avond of desnoods nacht in restau rants en café's alcoholische dran ken kan drinken, „want daarom zijn jullie Nederlanders zo arm". Afgezien van de hypocrisie om het Australische drankmisbruik (deskundigen schrijven het ontstel lende lage geboortecijfer o.a. hier ook aan toe) ondanks of dank zij de rigoureuze drankwetten als een nationale deugd te propageren, wierp deze uitlating toch wel een schril licht op de opinie, die Austra lië in het algemeen heeft omtrent het land van herkomst van de Nederlandse emigrant. Want dit denkt het grote publiek: wie zijn vaderland verlaat om te emigreren en dank zij onze wetten onmogelijk een misdadiger kan zijn (die komt immers het land niet binnen), wel, die emigrant moet Ook Nederland beschouwt men als een tamelijk onrein oord, waar de mensen verkommeren van hon ger en ellende en ook al is het inderdaad waar, dat Nederlanders samen met Duitsers de meest gewilde „new Australians" zijn, toch raakt de Australiër dat gevoel moeilijk kwijt. Het spreekt vanzelf, dat dit de assimilatie, het weder zijds accepteren op de voer van volkomen gelijkheid, ernstig in de weg kan staan. Daarom lijkt voor lichting over Nederland ons even gewenst als over Australië. De Tijd. Gej komt toch ok den lie v.d. 11e op 't BAL ien Zaal Wilhelmina De huurverhoging, die Woensdag door de Tweede Kamer is goedge keurd en die op 1 Januari zal ingaan als ook de Eerste Kamer haar aan vaardt en de Kroon haar bekrach tigt, zal niet voor het gehele land gelijk zijn. Zij varieert met de ge meenteldassen. MET 17 PERCENT zullen de huidige huren (met uitzondering van die van na de oorlog gebouwde woningen) verhoogd worden in de gemeenteklasse I. In deze klasse vallen de kom van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, de ge meenten Bloemendaal, Haarlem, Heemstede, Rijswijk, Schiedam (kom), Utrecht, Voorburg, Wasse naar, Zuilen, Nieuwer-Amstel en gedeelten van de gemeenten Jut- phaas, Maartensdijk en Oudenrijn, voor zover zij grenzen aan Utrecht. MET 20 PERCENT worden de huren verhoogd in'de gemeente klasse II, waartoe behoren: deniet zelfstandige dorpen in het randge bied van Amsterdam als Rans- dorp zomede Arnhem, Delft, Dordrecht, Eindhoven, Groningen, Hilversum, Leiden, Nijmegen, Vel- sen Zaandam, en forensendorpen van het karakter Bussem en Laren, als Geldrop, Groesbeek, Koog aan de Zaan, Krommenie, Naarden, Oegstgeest, Renkum, Vlaardingen en-Weert. MET 23 PERCENT verhoogd worden de huren in de gemeente- klasse in, waartoe behoren plaat sen behoren als Alkmaar, Apel doorn, Almelo, Baarn, Bergen op Zoom, Breda, Deventer, Ede, En schede, Gouda, Heerlen, Helmond Den Bosch, Hoorn, Maastricht, Mid delburg, Naaldwijk, Oss, Roermond Roosendaal, Sittard, Tilburg, Venlo V.'issingen, Zutfen en Zwolle. MET 26 PERCENT gaat de huur omhoog in de gemeenteklasse IV, onder meer in kleinere plaatsen als Assen, Boxtel, Cuyck, Dokkum, Enkhuizen, Gennep, Goes, Medem- blik, Oudewater, VENRAY, Zierik- zee, alsmede de plattelandsgemeen ten Nunen, Goor, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Maasniel, Mierlo, Rhenen, Schinveld en Zwammer- dam, alsmede de gehele Noordoost- polder. 29 PERCENT meer betalen de huurders in de gemeenteklasse V, waartoe de overige gemeenten be horen. Tot ziens op 't BAL den lie van den 11e ien Zaal Wilhelmina. Nieuws uit Venray en Omgeving AANBESTEDINGEN Zaterdag werden ten gemeen te - huize aanbesteed onder architectuur van de Gebr. de Vries, 40 woningen, welke komen liggen in de uitbrei ding van Venray-Oost, tussen Kolk- weg en Oude Oostrumseweg. De volgende cijfers kwamen uit de bus: H. Oudenhoven Lzn. f 451.120 Haegens-Martens, Horst f 463.240 Gebr. Dinghs, Castenray f 476.400 J. Verhoeven f 480.400 Gebr. Janssen f 484.400 Koenen, Holthees f 486.400 J. Akerboom f 487.700 Pon jee, Handel f 493.400 P. Volleberg en Zn. f 514.400 Geen begroting. Voor de bouw van 16 woningen i Leunen (straat van Smederij Lucassen naar Kusters) kreeg men de volgende cijfers te horen: H. Oudenhoven Lzn. f 180.127 Gebr. Dinghs, Castenray f 182.640 Haegens-Martens, Horst f 187.744 J. Haegens, Horst f 190.784 Gebr. Janssen f 193.440 P. Volleberg en Zn. f 196.440 Pon jee, Handel f 197.940 Geen begroting. Voor de bouw van 2 woningen in Merselo kreeg men de volgende cijfers: H. Oudenhoven Lzn f 22.476 Gielen-Arts, Merselo f 23.475 Gebr. Janssen f 24,340 Ponjee, Handel f 24.940 P. Volleberg en Zn. f 26.140 Geen begroting. En dan waren er tenslotte nog drie duplex-woningen, welke komen liggen op de hoek Merseloseweg- Langeweg en hiervoor werden de volgende cijfers opgegeven: J. Verhoeven f 41.210 Gebr. Janssen f 41.710 Koenen, Holthees f 42.210 P. Volleberg en Zn. f 42 210 Ponjee, Handel f 43.058 Geen begroting. Deze 61 huizen zullen worden gebouwd voor rekening van de Woningbouwvereniging St. Oda te Venray. De inschrijving voor alle 61 hui zen, dus in massa, leverden de volgende cijfers op: Gebr. Janssen f 743.890 Ponjee, Handel f 759.338 P. Vollenberg en Zn. f 779.190 Woensdag werd op het Ge meentehuis aanbesteed de bouw van een twintigtal woningen aan de nieuwe verbindingsweg tussen Kolkweg en Oude Oostrumseweg. Deze aanbesteding ging uit van de Stichting tot verwerving van een Eigen Woning, terwijl Gebr. de Vries de architecten zijn. De uitslagen waren als volgt: Ponjee, Handel f 241.200 J. Verhoeven, Venray f 242.200 Jan Haegens, Horst f 254.200 Akerboom, Venray f 244.700 Gebr. Dinghs, Castenray f 257.485 H. Oudenhoven Lzn. f 261.000 Jac. Haegens, Horst f 261.230 J. Raedts, Oostrum f 263.500 Gebr. Koenen, Holthees f 265.200 G. Janssen, Venray f 266.700 P. Potten, Venray f 267.125 Haegens-Martens, Horst f 279.420 Gebr. Janssen, Venray f 291.200 P. Volleberg en Zn., idem f 291.305 Geen begroting. Rykspostspaarbank Aan het postkantoor te Venray en de daaronder behorende bijkan toren werd gedurende de maand October ingelegd f 55.309.20 en terugbetaald f 53.618.16. Herfst-inspeitie N.R.S. Rayon K.I. Ver. „Venray" De herfst-inspect ie van het Neder lands Rundvee Stamboek is voor de veehouders in het rayon van de K.I. Vereniging „Venray" ook dit keer weer een groot succes gewor den. Onderstaand volgt een over zicht van het aantal ingeschreven dieren per Fokvereniging. Venray-Heyde 3 K.S. 25 S 11 R Ysseisteyn 5 S 6 R ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 39 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Patronaat Zondagmorgen maandelijkse H. Mis op St Servatius. Zondag na het lof van 5 uur worden alle.jongens, zoals is afgesproken, verwacht in de nieuw ingerichte grote zaal van de oude ambachtsschool. Voortaan is het patronaat in deze zaal. Ook de huisvlijtclub Maandag avond om 7 uur. Gevonden voorwerpen Aangelopen, een hond L. Volleberg Kempweg 44. Wanssum en Blitterswijck Merselo Oirlo Castenray Oostrum Geysteren Smakt Totaal 5 S 10 S 6 S 6 S 4 S 3 S 5 S 4 R 18 R 16 R 2 R 1 R 2 R 3 K.S. 64 S 2 R Toneelclub Leunen De toneelclub „Comedla" uit Leu nen zal dit seizoen voor het voet licht brengen een drama in 10 taf- relen: „Moeder" door G. v. Halsteren welk gespeeld zal worden op 22 en 23 November a.s. Op 31 Januari en 1 Februari ten bate van Handboogschutterij St. Joris het toneelspel „Het offer van Aart Donus" in 3 bedrijven door A. Boere. Tenslotte zullen zij nog op 28 Februari presenteren een dolle klucht in 3 bedrijven: „De rare familie". Lopt as de werlicht um kartjes vur 't BAL op den lie van den 11e ien Zaal Wilhelmina

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1