SPORT Burgerlijke Stand Venray P. VAN DONGEN maqaziin&edimde dagmeisje 14 jaar Appelen te koop ners en leden van jeugdvoetbal e.a. Zondagmiddag of -avond gerust naar het patronaat komen, maar verder in de week niet. De ouders worden hierop met nadruk opmerkzaam gemaakt. Deze afspraak is ook in het belang van de jongens zelf, die anders teveel uit huis gehaald worden, waarvan de ouders toch ook liever hebben, dat hun jongens Zondags een ge zonde ontspanning hebben in het patronaat, dan dat ze steeds maar op straat rondlopen, of een voor hun leeftijd minder geschikte ont spanning zoeken. Jongens van 14-17 jaar Volgende week Zaterdag is het weer Jeugd-H. Familie. Voortaan is het om kwart vóór acht Zater dagavond in de parochiekerk voor alle jongens van 1417 jaar. Er worden dus geen 2 bijeen komsten meer gehouden, maar slechts één bijeenkomst. Er worden géén kaarten meer rondgebracht, het staat immers altijd duidelijk genoeg in dit blad aangekondigd. Het is altijd Zater dagavond vóór de 2de Zondag van de maand. Waar de goede wil aanwezig is en de ouders ook nog de jongens aansporen, gaat het vanzelf. Alle jongens vanaf 14 jaar kun nen komen. Men behoeft niet als lid te worden ingeschreven. Derde Orde-mededelingen Zondag, vanwege het feest van Allerheiligen, is er geen Derde Orde-vergadering. Deze zal worden gehouden op Dinsdagavond om half 8 in de Paterskerk. Deze vergadering zal tevens een herdenking zijn der overledenen. U krijgt allen een programma thuis. In de tweede helft van November zal er een retraite gehouden wor den voor de Derde Ordeleden van Venray. De datum zal zijn van Dinsdag 17 tot Donderdag 19 Nov. Wij vertrekken Dinsdag om 5 uur en wij zijn Donderdag weer terug voor het middagmaal. U bent dus slechts twee dagen kwijt. Wij hopen, dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken. U kunt voor zo'n enkele dag en voor zo'n groot goed best enkele dagen vrijmaken en gemist worden. Onze leesbibliotheek is weer in volle gang. Iedere Zaterdagavond van half 7 tot half 9 is er ge legenheid om boeken te halen. De jeugd zagen wij gaarne komen op Woensdagmiddag van 45 uur. Er is nu een aparte bibliotheek voor de jeugd en ook zal binnenkort een cataloogje klaar zijn. De leesclub is op Zondag van 10—12 uur. Geslaagd Als voormelker van de C.Z.N.Z. slaagde P. L. M. Keijsers, Oostrum. In Memoriam Zuster Smits f Op 24 October 1953 overleed in de Psychiatrische Inrichting „St. Anna" le Venray de zo vertrouwde Zuster Catharina Smits. Een paar jaar geleden kreeg zij een verkeersongeval en daarna kon zij zich niet meer zo gemakkelijk in de plaats bewegen. Maar de herinnering aan de fiet sende Zuster, zowel in de tijd toen zij met zoveel toewijding de gezins verpleging verzorgde, als toen zij met niet minder talent van haar rust wist te genieten, zal nog niet vervaagd zijn. Zij was de eerste lekenverpleeg- ster, die men schreef 1910 in St Anna te werk is gesteld. Op 10 Oct. jl. ging zij naar Oss om de gouden bruiloft van haar broer mee te vieren: daar trof haar de ernstige toestand, welke onmid- delijke opneming in het ziekenhuis noodzakelijk maakte. Een paar dagen voor haar dood werd zij teruggebracht naar haar geliefd St Anna, waar haar lichaam nu wacht op zijn verrijzenis. Eenvoudig en oprecht is zij door het leven gegaan. Zij deed graag goed en op voorbeeldige wijze droeg zij zorg voor wie haar waren toe vertrouwd. Velen zijn haar dank verschuldigd. Dat zij op de eerste plaats en verder nog menigeen uit de Ven- rayse gemeenschap, waartoe zij zo lang, zo graag en zo eervol heeft behoord, hun plicht van dankbaar heid en naastenliefde, mogen inlos sen door de enige hulp, die zij nog kunnen geven: de hulp van hun gebed. Corsctten-demonstratie De belangstelling voor de corset- ten-demonstratie, welke Dinsdag jl. door de Firma Ebberink in Zaal Wilhelmina werd georganiseerd, was zeer groot. Op deze demonstratie werd ge wezen op de voordelen van het CAMP-corset, waarvan de Ameri kaanse Patent-vetersluiting een zeer voornaam onderdeel is. Met duidelijke lichtbeelden werd de waarde van een goed corset op anatomisch gebied aangetoond. Tenslotte werden onder de be zoeksters een tweetal corsetten en een beha verloot. Deze voorlichtingsavond werd op grote prijs gesteld. Toneelclub „Vondel" Castenray vierde 35-jarig bestaan. Wat de Toneelvereniging Vondel in al die jaren, dat ze toneel heeft gespeeld voor Castenray en verre omgeving heeft betekend, kwam wel op spontane wijze tot uiting bij de viering van haar 35jarig be staan. Van alle kanten had men felici taties in ontvangst te nemen en dat deze toneelclub onder hare zusterverenigingen goed staat aan geschreven, bleek wel uit de per soonlijke felicitatie van Meester Rongen uit America, die namens de W.R.A. zijn gelukwensen over bracht. Alle otul-gedienden werden op een feestbijeenkomst inde bloemen gezet en ook de mannen achter de schermen werden nu op 't podium gehaald. Kortom, men heeft dit jubileum op gepaste wijze gevierd en waar dig werd besloten met de opvoering van „Suuske Perdaems", waarmee veel succes werd behaald. Kerngroep Middenstand Onder voorzitterschap van de heer Th. Claessens is deze week de Kerngroep van de Middenstand ook gestart met haar werkzaamheden. Dank zij het werk van Pater Leopold uit Venlo kon deze kerngroep weer heropgericht worden en nu is be sloten maandelijks een korte ver gadering te houden, waarin diverse belangrijke punten besproken worden. Pater Gianotten is als leider aangewezen. Oostrum in klank en beeld Op 7 en 8 Nov. kunnen de in woners van Oostrum zien of ze inderdaad aanleg hebben voor het vak van filmster. Dan wordt n.l. in zaal Linders, de film gedraaid die in het voorjaar is opgenomen in Oostrum en waaraan alle vereni gingen van Oostrum, hun mede werking hebben verleend. Voor koude dagen „ROMICA" de enige pantoffel die voldoet aan alle eisen. Warmer, sterker, uit wasbaar. Alleenverkoop v. Venray Th. Ariaens-Kosman Aanbesteding weg WanssumWell Op Maandag 9 November a.s. zal Rijkswaterstaat aanbesteden het maken van een aansluiting op de verkeersweg Oostrum-Wanssum en wel een nieuwe weg van de brug over de Molenbeek te Wanssum tot aan de Maasoever tegenover het dorp Well. Zoals gemeld zal hier een Bailey-brug over de Maas wor den geslagen met behulp van mate riaal van de te Wezel (Did) afge broken Bailey brug over de Rijn. Boeren waren niet proper bij het melken Een twintigtal Noord-Limburgse boeren is door de economische politierechter te Roermond ver oordeeld tot straffen, die varieerden van f 10 tot f 40 wegens het niet voldoen aan de voorschriften van de warenkeuringsdienst bij het af leveren van melk. Na het scheikundig onderzoek was gebleken, dat de melk weinig houdbaar was, o.m. door het ge bruik van onvoldoende gereinigde melkemmers en van emmers, die niet met chloor waren nagespoeld. Verder waren er aanmerkingen wegens het niet voldoende schoon maken van uiers en spenen, onvol doende koeling van de melk en het onzindelijk melken. De officier van Justitie heeft de nalatige boeren op een hartige wijze op de mogelijk ernstige gevolgen van hun verzuim gewezen. Voorbereiding nieuwe Passiespelen Tegelen Het bestuur van de stichting Passiespelen Tegelen heeft voor alle inwoners van Tegelen de gelegen heid opengesteld zich op te geven als medewerker voor de passie spelen 1955. Het zal dan de zevende maal zijn, dat de passiespelen in Tegelen v/orden gehouden. Het eigenlijke nieuwe passiespel seizoen voor Tegelen zal eerst volgend jaar Witte Donderdag be ginnen met de verdeling van de rollen, nadat vooraf de candidaten op hun toneelkwaliteiten zijn ge toetst. Bij de spelen in 1950 trokken 36 uitvoeringen 30.000 toeschouwers uit vele landen. Wederopbouw Overloon Met ingang van 9 November a.s. zal de Centrale Bakkerij te Overloon als zodanig ophouden te bestaan. Daarmede wordt weer een oorlogs erfenis opgeruimd. De drie bakkers J. Baken, P. Janssen en Th. Ver beek zullen vanaf die datum weer zelfstandig bakken. Stropersdrama in Helden Helden en Panningen staan in rep en roer over een stropersdrama, dat zich Zondagmorgen onder de buurtschap Ecghel heeft afgespeeld. Twee boerenzoons die aan het stropen waren liepen in een val die drie Rijkspolitiemannen en een jacht opziener hadden opgezet. Toen de 23-jarige W. G. een wacht meester van de Rijkspolitie in de armen liep zette hij het op een lopen. Na herhaaldelijk sommeren en zeven waarschuwingsschoten richtte de politieman tenslotte zijn revolver op de benen van de stroper, die on gelukkigerwijze ernstig in de buik getroffen werd. Ondanks snel ope ratief ingrijpen is de toestand van de jongeman nog vrij ernstig. De schietpartij wordt door de plaatselijke bevolking hoog opge nomen. Vele dorpelingen verwijten de Rijkspolitie, dat er zonder directe noodzaak geschoten zou zijn. De goegemeente is ook verontwaardigd over het verraad van enkele dor pelingen die kennelijk wisten, dat de jongens die dag op stroop zouden gaan. De politie had al langer op de jongens geloerd, die er voor bekend staan, dat zij stropen. Ook op ander gebied is G. al enkele malen in aanraking met de politie geweest. Daar G. in het dorp als een vrolijke branischopperbekend staat, speelde in de achtervolging ongetwijfeld het prestige van de Rijkspolitie een rol. De rijksrecherche stelt op last van de officier van Justitie in Roer mond een uitgebreid onderzoek in in deze zaak. Te koop fijne plukappelen H. Goumans, Stationsweg Cl Sociale uitkeringen worden verhoogd In dè Tweede Kamer is deze week aangekondigd, dat verschil lende sociale uitkeringen met ingang van 1 Januari a.s. zullen worden verhoogd. De oude van dagen krijgen in Venray f 90.meer van de Drees-uitkering, terwijl ze f 200. eigen inkomen zullen mogen heb ben, die niet voor aftrek in aan merking komen. (Heden is dat slechts f 100. De kinderbijslag voor werkne mers, zowel als voor kleine zelf standigen wordt verhoogd. Zo gelden voor werknemers na 1 Januari de volgende tarieven per dag: le kind 48 ct. 2e en 3e kind 54 ct. 4e en 5e kind 95 ct. 6e kind en meer 85 ct. Voor de kleine zelfstandigen worden de kinderbijslaguitkeringen met 1 Januari a.s. voor het 3e kind 30 ct voor het 4e kind en meer 43 ct De inkomen grenzen van de ver plicht verzekerden worden verhoogd tot f 5300.— (nu f 5025). De uit keringen worden aangepast aan de 5 pet. loonsverhoging. Afwikkeling van Oorlogsschade aan onroerende zaken De gevallen van oorlogsschade aan onroerende goederen (gebou wen), welke voor het verschijnen van de Wet op de Materiële Oor logsschade 1950 zijn gefinancierd, hebben behalve de bijdrage in de oorlogsschade een crediet gekregen ter overbrugging van het verschil tussen genoemde bijdrage en de werkelijke herbouw/herstelkosten. Tot ultimo 1953 bestaat voor deze gevallen nog gelegenheid tot af wikkeling overeenkomstig het be paalde in de Wet op de. Materiële Oorlogsschade, waardoor het cre diet wordt omgezet in een vast be drag en eventuele hypothecaire verplichtingen tegenover het rijk verdwijnen. Verzoeken moeten worden gericht aan de Directie van de Weder opbouw en Volkshuisvesting in Limburg, Wilhelminasingel 100, Maastricht, o.a. onder vermelding van het nummer en de datum van de voorlopige financieringsbeschik king. Heerlen bouwde op een na de hoogste schoorsteen ter wereld Op het terrein van demijnOran- je-Nassau I te Heerlen heeft men deze week de laatste beton gestort op de top van een nieuwe schoor steen, welke voorzover bekend de op één na hoogste ter wereld is. Hij wordt alleen overtrof f en door een 170 meter hoge Japanse schoor steen en steekt nog 25 meter uit boven de thans 16 jaar oude be kende „Lange Jan" van Heerlen, een schoorsteen, welke vlak naast- hem eveneens op het terrein van de O.N.I. prijkt. Ten teken, dat de vereiste hoog te bereikt was, plantte men op de top van de betonnen reus een meiboom en een vlag. De nieuwe schoorsteen zal wor den gebruikt voor het afvoeren van rookgassen uit een nieuw ketelhuis behorend bij de electrische centrale van de O.N. I. Dat hij 155 meter hoog moest worden, hangt samen met de tem peratuur (180 graden Celsius) van de af te voeren rookgassen en met de benodigde trek in de ketels. Het gewicht van de kolos bedraagt on geveer 5200 ton. Aan de voet is hij 12.28 m. breed en aan de top 7.12 meter. De fundering bestaat uit 80 be tonnen palen met een doorsnede van 52 centimeter, welke 8 tot 9 meter diep in de grond zijn geheid. Reeds enkele weken lang is men te Heerlen aan het kibbelen over de naam, welke de reuzenschoor- steen moet krijgen. Woningnood in 1960 overwonnen Minister Witte heeft Woensdag in de Tweede Kamer te kennen ge geven, dat hij streeft naar herstel van de vrije woningmarkt. Hij hoopt te bereiken, dat de woningnood in 1960 overwonnen is. Op dat tijdstip kunnen de huren weer vrij worden. Vóór 1960 zullen we nog eenmaal een huurverhoging meemaken. Twee aanklachten wegens oplichting Twee personen hebben een aan klacht ingediend tegen de avon tuurlijke Hagenaar Robert L., zich genoemd hebbende „President Ro bert". Het zijn de leraar R. uit Heerlen en de textielhandelaar J. H. L. uit Rotterdam. De laatste is een neef van Robert L. Zij zouden door Robert L. zijn opgelicht voor resp. f 58.000 en f 65.000. Volgens de rechter-commissaris in Maas tricht, die met het onderzoek is belast, zijn er nog meer gedupeer den, doch dezen hebben geen aan klacht ingediend. De heren R.enL. zijn vorige week door de rechter commissaris verhoord. Er zullen waarschijnlijk nog meer getuigen in deze zaak worden gehoord. Duizend emigranten naar Australië vertrokken De „Sibajak" is Woensdagmiddag met ruim duizend emigranten naar Australië vertrokken. Deze reis van de Sibajak, kan gevoeglijk de reis van de grote gezinnen worden ge noemd. Liefst 32 gezinnen hebben een kindertal, dat tussen de 8 en de 13 ligt en vormen met elkaar reeds 1/3 deel van de passagiers. Tien van deze gezinnen emigreren onder het zgn. „Pater Maas-schema". Er schijnt nu inderdaad schot te komen in deze manier van emigre ren. Het voordeel van het emigreren onder het „Pater Maas-schema" is o.a., dat de emigranten precies weten waar ze in Australië terecht komen en niet in het nieuwe vader land zelf op werk behoeven uit te gaan. In totaal bevinden zich op de Si bajak deze maal 347 kinderen be neden de 12 jaar. Knoeierijen met t.b.c.- verklaring I-Iet gerechtshof te Amsterdam, heeft in hoger beroep de 44-jarige veehouder A. C. de R. uit Beusichem ervan vrijgesproken, dat hij in No vember 1951 een koe had verkocht en daarbij een verklaring aan de koper had afgegeven, dat het rund tJ).c.-vrij was. Later was gebleken, dat de koe reageerde op een onderzoek en dat hij op valse wijze een formulier had aangevraagd. De politierechter te Utrecht had hem tot vier maanden veroordeeld en de procureur-gene raal had bevestiging van dit vonnis gevraagd. Ter zitting had de vee houder zich verweerd door vol te houden, dat hij steeds in de over tuiging had geleefd, dat de koe geen t.b.c. had. De administrateur van de runder t.b.c.-bestrijdingsvereniging te Cu- lemborg, de 53-jarige F. S., die de verklaring zonder meer aan de vee houder had afgegeven en die tot 2 maanden was veroordeeld, werd een voorwaardelijke straf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar opgelegd. De procureur-gene raal had ook tegen hem bevestiging van het vonnis geëist. Waarom tijdige aanmelding voor emigratie nodig Het is absoluut noodzakelijk, dat Nederlandse boeren, die naar Ca nada willen emigreren, zich zo vlug mogelijk aanmelden. Want het is van het grootste belang, dat deze boeren aankomen op het tijdstip, waarop zij in Canada het meest gevraagd worden. De Canadese boer wacht als regel met het aanvragen van een emi grant, tot het laatste moment, dat wil dus zeggen, tot het moment, waarop de voor jaar werkzaamheden beginnen. Nu is het tijdstip waarop deze werkzaamheden beginnen, niet over geheel Canada hetzelfde. Dit is afhankelijk van 't gedeelte van het land. In het Oosten van Canada, dus Ontario in 't algemeen is dit gemiddeld genomen, de maand April en voor het Westen gemid- deln de maand Mei. Het klimaat in Canada heeft in zoverre invloed op de landbouw, dat er in het algemeen „met de werkzaamheden wat later wordt begonnen dan in Nederland. Wij zien echter, dat men in het Oosten, waar ook meer gemengde bedrijven voorkomen in het algemeen zich in April al klaarmaakt, terwijl in het Westen de werkzaamheden hoofdzakelijk pas in Mei beginnen. Tengevolge van de grotere warmte en de korte groeiperiode zijn de granen, waar het dan hoofdzakelijk om gaat meestal in September of October weer geoogst, zodat de werkzaamheden dan weer practisch afgelopen zijn. Ih de winter is er dus geen werk op de Canadese bedrijven, en dit verklaart ook, waarom de Canadese boer de Nederlandse emigrant zo vroeg mogelijk in het jaar wil hebben. Speciaal geldt dit in het Westen. Op de veehouderijbedrijven en de gemengde bedrijven is het hele jaar door natuurlijk werk, maar in het Westen is het dus zo, dat de Canadese boer zich alleen wil verbinden om een arbeider voor een jaar te nemen wanneer hij deze man bij het begin van de werkzaamheden kan krijgen. Dus in het voorjaar Anders zou dus de productieve periode over het hele jaar gezien veel te kort zijn. Men kan zich daarom gemakkelijk voorstellen, dat de Canadese boer geen interesse heeft in een man die pas in September/October aan komt. Ik ben nu ongeveer 2 jaar in Canada geweest en afgaande op mijn algemene indrukken van de positie waarin de Nederlandse boer zich in Canada bevindt, mag ik zeggen, dat de Nederlandse emi gratie naar Canada, dus ook voor de niet-boeren, geslaagd mag heten. De boeren-emigrant maakt het er in het algemeen goed. Er zijn mij maar weinig gevallen bekend van emigranten die op den duur toch wel weer voor goed naar Nederland zouden terug willen. Er liggen in Canada nog vele uit stekende kansen. Het zou dan ook erg jammer zijn, wanneer deze kan sen verloren zouden gaan doordat men zich te laat aanmeldt! Emigranten die van plan zijn om in 1954 naar Canada te vertrekken zij er daarom met de meeste na druk op gewezen, dat zij zich zo spoedig mogelijk ik zou willen zeggen in elk geval vóór 1 Decem ber van dit jaar nog aanmelden. EEN NIEUWE AUTO „BIJNA VOOR NIETS" Op de grote auto-tentoonstelling, die nu in Londen wordt gehouden, lanceren de Engelse Ford-fabrieken een kleine, goedkope auto, die nu reeds de grote verrassing van deze tentoonstelling wordt genoemd. Het is de Ford Populair, welks model sterk herinnert aan de po pulaire Ford Anglia van enkele jaren geleden. De motor is echter iets sterker, nl. de 30 pk-motor uit de Ford-Prefect. Het nieuwe wagentje biedt plaats aan vier personen, die vrij ruim kunnen zitten. Ruimer in ieder geval dan in b.v. de Duitse Volks wagen of de kleine Franse Renault. De prijs bedraagt ongeveer f 4150, waarvan f 1250 door belastingen wordt gevormd. De Engelse Ford-fabrieken star ten met een productie van 250 wagens van dit model per dag. Men hoopt de productie spoedig te kun nen verhogen, want de vraag naar deze Populair is reeds thans zeer groot. Men verwacht dat het wagentje ook in Nederland zal worden geïmporteerd. Jongen door stroom gedood De moeder van de dertienjarige Jan D. van H. uit de Gijsbrccht van Amstelstraat te Hilversum deed een gruwelijke ontdekking toen zij haar zoon 's ochtends levenloos in zijn bed vond. Een onmiddellijk ontboden arts stelde vast, dat de jongen door electrische stroom was gedood. De avond tevoren had hij in bed zijn huiswerk gemaakt. Hierbij had hij een metalen leeslamp gebruikt. Ver moedelijk heeft deze lamp onder stroom gestaan. De vader van de jongen bevindt zich in Indonesië. De rijkste vrouw in Amerika Uit Amerikaanse belastingstati stieken blijkt, dat de rijkste vrouw van de Verenigde Staten een jaar lijks inkomen van 6.413.000 dollar heeft, waarvan meer dan tweederde door de belasting wordt opgeëist. Niettemin blijft er voor haar nog voldoende over om terwille van haar gemoedsrust haar naam, adres en andere personalia niet te ver melden. S.V.V.-nieuws Wegens het spelen van een inter land wedstrijd lag de competitie stil. Ook Zondag wegens Allerheiligen geen wedstrijden. Vandaar dat er aan 't voetbalfront weinig nieuws is. Alleen de vriendschappelijke licht- wedstrijd tegen Horst op Woensdag avond bracht enige afleiding. In een zeer goede wedstrijd, on danks een zestal invallers, wist Venray, Horst te weerstaan en het was niet gek geweest, indien Venray een kleine overwinning had behaald. Het was wel opmerkelijk hoe voor al de jeugdige spelers in deze wed strijd uitblonken. We denken hier bij speciaal aan de kleine rechtshalf die een prima partij speelde en die zeer zeker nog een kans meer zal krijgen om te tonen wat ie waard is. Het derde kwam Zondag uit tegen Oostrum 2. Het leek wel of heel Oostrum getuige wilde zijn van dit grootse treffen voor Oostrum 2. Venray 3 ook niet mis, was aan haar eer verplicht zo goed mogelijk partij te geven en aangezien de Venrayse combinatie voor de rust de goal van Oostrum reeds 4 maal wist te doorboren en Oostrum de weg maar niet kon vinden, was de zaak reeds met de rust bekeken. Venray deed het na de rust wat kalmer en Oostrum bleef goed door spelen, zodat de uitslag 51 in het voordeel van Venray werd. Ook het vierde kwam Zondag niet in touw, en ook morgen hebben zij weer vrijaf. BEUGELEN 11 October j.l. hield de N.L.B.B. de jaarlijkse competitie vergadering Er werd besloten met de competitie te beginnen op Woensdag 4 Nov. a.s. 10 Verenigingen zullen deelnemen en wel: District De Flatsers, Baarlo; De Kuiters, Tegelen; Geliek Op, Venlo; H.B.C. Helden; en O.V.U., Kessel. District II De Knippers, Melderslo; Kiek Oet, Sevenum; O.D.L. Kronenberg; Ons Plezier, B egelsom; Onder Ons, Leunen. Er zullen 2 Ronde's gespeeld wor den, dus een dubbele competitie. „Ons Genot" Heide heeft zich tot onze spijt uit de N.L.B.B. terug ge trokken. Zodoende is „Onder Ons" de enige Venrayse vereniging die nog in de competitie speelt. We hopen dat zij in de competitie een behoorlijke plaats zullen in nemen. De vereniging heeft nog steeds gebrek aan spelers en daarom is ieder die deze zeer oude sport wil beoefenen van harte welkom. MOTORSPORT Op de Zondag gehouden Oriënta- tierit te Helmond hielden de Gebr. Janssen de Venrayse kleuren hoog. Cor Janssen werd eerste en Frans Janssen tweede. De derde prijs winnaar had meer dan honderd strafpunten meer. C. Janssen, welke onlangs te Venlo het Limburgs kampioenschap wist te behalen in de duo-klasse met als kaartlezer P. Goumans, zal zich vandaag, 31 October, moeten ver dedigen tegen de andere provinci ale kampioenen. Deze, uiteraard zeer zware rit, welke op de Veluwe zal worden Verreden, zal de Nederlandse kam pioen voor oriënteringsritten moe ten aanwijzen. Cross Country in Oirlo Door de L. R. V. te Oirlo zal op Zondag 8 November een Cross Country worden georganiseerd. van 22 t.m. 29 Oct. 1953 GEBOREN: Claessens Johanna, Heuvelstraat 9a Camps Petronella G. J.. Heide L 25 van Ooi Johannes G„ Veulen H 35 OVERLEDEN: Smits Christina, 76 j.. St. Anna ONDERTROUWD: van den Broek Peter, 32 jaren, werkbaas te Sevenum en Hendrix Philomena, 27 jaren, te Venray Brendel Hermanus, 22 jaren, mi litair te Doorn en Pelzer Gerarda, 26 jaren, te Venray Goumans Matheus, 26 jaren, land bouwer en Pouwels Gertruda, 23 jaren, beiden te Venray Baltissen Gerardus, 26 jaren, arb. N.S. en Claessens Henriette, 28 jaren, beiden te Oirlo. GETROUWD: Abels Leonardus, 32 jaren, kok te Udenhout en Denissen Maria, 29 jaren, te Oostrum. Breukel Johannes St., 36 jaren, scheepswerktuigkundige, 's Graven- hage en Fonck Catharina, 37 jaren, onderwijzeres, te Venray. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze inniggeliefde oud-verpleegster, zuster CIIR. SMITS in de ouderdom van 76 jaren. Wij bevelen hare ziel in uwe godvruchtige gebeden aan. De plechtige Uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad in- de kapel van St. Anna te Venray Dins dag 27 October om 8 uur. Venray, 24 October 1953. Het Bestuur van St. Anna, Venray (Enige en algem. kennisgeving) Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde echtgenote en moeder, betuigen wij onze hartelijke dank, vooral aan H.H. Geestelijken, Zusters van het Groene Kruis en de buurt. M. Hendriks en kinderen Broekweg 2. Voor de hartelijke deelneming betoond bij het overlijden en de be grafenis van onze lieve Vrouw en Moeder, betuigen wij, mede namens de familie, hartelijk dank. W. H. Kremer Marianneke Venray, October 1953 Patersstraat. VERHUISD van Kerkpad nw. naar Oostrum C 30 woning en atelier Beeldhouwer GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding niet ouder dan 18 jaar. Zij, die enige kennis hebben van gereedschappen en maten, genieten de voorkeur. Ketelfabriek „MUVERO" Oostrum-Venray GEVRAAGD hulp in de huishouding voor dag en nacht, liefst zelfstandig Adres: A. Kennis, Grotestraat 34 Venray. Winkel of kantoorruimte gevraagd liefst centrum. Spoed Brieven met opgave van prijs onder nr. 2910 bureau v.d. blad. VERLOREN gouden armband tussen Smakt en Holthees. Tegen beloning terug te bezorgen bureau van dit blad. R.K. Meisje 18 jaar in bezit van Middenstandsdiploma en diploma 2jarige Huishoudschool (volgt cursus typen) zoekt werk op winkel of kantoor, voor 3 of 4 middagen per week. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan gehuwd R.K. persoon 35 j. als vertegenwoordiger, controleur of iets dergelijks. Veel mensen kennis, in laatste werkkring pl.m. 10 jaar als vertegenw. gewerkt. Brieven onder nr. 1030 bureau van dit blad. Te koop partij biggen M. Jennisltens, Steeg K70, Leunen Te koop Argentijns rijzadel in prima staat. Adres bureau dezer Te koop voldragen vaars, 2 dragende varkens 10.000 kg voederbieten H. Verstegen, G 37 Castenray, Te koop hoogdrachtige vaars, jonge koe 14 Nov. voldr. A stal L. Janssen, Veulen I 21. Te koop partij biggen B. Bonants, Smakt B 18. A. Fleurkens, Brukske. Te koop partij biggen en Ster-appelen P. J. Swinkels, E 52 Oirlo. Te koop partij biggen R koe 5 md. dracht A stal A. van Vegkhel, Peelplan Zuid. Te koop accordeon pianoklavier 12 b. J. Renkens, Oostrum.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2