Venray's vroede vaderen vergaderden. Feest van Allerheiligen. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Uit „Peel en Maas" ORGELHOEKJE! ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 No. 44 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG kleding wint 't f confectie van een rijk bezit nRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bulten Venraj f 1.45 Ga niet met uw rug naar de hemel staan. Met de kringloop van het kerke lijk jaar staan wij voor het eind van de reeks. Wij hebben dag in dag uit de vele heiligen kunnen herdenken, die de Kerk in de loop der eeuwen heeft voortgebracht. Maar wij hebben dat ratuurlijk niet gedaan, omdat wij bij onze dagelijkse beslommeringen wel wat anders te verhapstukken hebben dan heiligen te herdenken. De doorsnee leek vindt dat een zaak, waarmede kloosterlingen zich wel bezig kunnen houden, omdat die „toch niets anders te doen hebben.". Deze nogal ruim in onze kring geldende opvattingen, hoewel vol onjuistheden en halve begrippen, zijn de Kerk in de loop der eeuwen maar al te zeer duidelijk geworden. Zij heeft er rekening mee gehou den, doch was als wijze moeder ook niet blind voor het feit, dat het aantal heiligen gaandeweg zo uitgroeide, dat er menselijkerwijze gesproken, geen bijhouden meer aan was. Daarom zien wij reeds in de 7de eeuw een Allerheiljgenfeest in Duitsland ontstaan, waarin de hei ligen (bedoeld zijn hier nog uit sluitend de Martelaren) gezamelijk worden gevierd. Gregorius III ontwikkelde dit feest reeds in de 8ste eeuw tot een meer algemene viering en Gregorius IV plaatste het 100 jaren later op 1 November. Zo bezit de hedendaagse katho liek één dag in het jaar een feest, waarop hij al degenen, die hem zijn voorgegaan in het teken van het Geloof, herdenkt. Het heeft zulk een dag met die pere aandacht te beschouwen, om dat het op een weliswaar indirecte maar juist tastbare manier met wezenlijke van ons geloof confron teert. Op hoeveel plaatsen vermaant St Paulus ons niet, dat wij heiligen zijn, dat wij niet meer aan deze wereld behoren, alhoewel wij erin leven, dat we gestorvèn zijn naar het vlees en in het graf rusten, om de verrijzenis af te wachten. Stelt dit feest van Allerheiligen ons niet rechtstreeks voor de ge loofswaarheid, neergelegd in de prefatie van de Dodenmis: ,.Het leven verandert, maar het houdt niet op." Indien enig feest hoogst actueel is voor onze tijden, dan is 't zeker dit Allerheiligenfeest. Het demonstreert wel uiterst na drukkelijk de levensopvatting van de christenen tegenover het ratio nalisme en het humanisme. Wij, aan de ene zijde, belijden niet alleen de vergankelijkheid van het heden, maar ook het feit, dat dit aards bestaan alleen zin heeft met het oog op onze-eigen-vergan- kelijkheid, die uitgeleefd wordt in de Gemeenschap der Heiligen. Zij, aan de andere kant verplich ten ons zelfs de gedachte aan een toekomstige heerlijkheid, als niet terzake doende onder de tafel te schuiven, om ons slechts enthousi ast te maken voor 't hedendaagse, het tastbare heil. Tegenover ons devies: „Ons leven is in Christus", staat hun: „Pluk de Dag." Allerheiligen heeft de man en de vrouw te zeggen, dat zij te strijden hebben in de vakbeweging, die aan de goede kant staat, dat zij liefda digheid te beoefenen hebben, die barmhartigheid is en niet louter philantropie, dat zij in de politieke organisaties iets meer moeten doen dan alleen maar vechten om de rechten van de mens. Allerheiligen leert ons de zin te bepalen van al onze handelingen, ook al blijven zij binnen de enge kring van ons gezin of onze om geving beperkt. Het gezamelijke voorbeeld van hen, die ons zijn voorgegaan en nu in de Glorie van Christus delen, bemoedigt ons, ons aan de goede zijde in het leven te stellen, met het vrije uitzicht op de Hemel en niet aan de andere kant, waar wij met de rug naar Allerheiligen staan! Onze daden op deze aarde mogen al samenklinken met het lied der Heiligen, dat hoewel wij, het niet horen, toch onafgebroken klinkt: „Heilig, is de God der Heerscha ren." Woningen op de Kerkdorpen De agenda van de laatste Raads vergadering was niet groots, voor het merendeel routine-gevallen en hamerstukken, waar weinig van te maken was. Alleen in de Rondvraag zat wat muziek omdat men in het verschiet de nieuwe begroting ziet en menig Raadslid maar bezorgd is, dat zijn stokpaardje hierin geen behoorlijke stalling zal krijgen. De heren Veraart en H. Janssen ontbiaken op het appel, toen de Voorzitter de vergadering opende. De notulen van 29 September j.l. werden onveranderd goedgekeurd. Verschillende raadsbesluiten waren door Ged. Staten goedgekeurd volgens de ingekomen stukken en deze goedkeuringen werden voor kennisgeving aangenomen. Vrachtwagen De nieuwe vrachtwagen is het is al eens meer verteld een dure machine. Hij heeft gekost f 18.586, en dat terwijl op de begroting hier voor uitgetrokken was f 18.500. De wagen is dus f 86.duurder ge weest als de begroting aangaf en B. en W. stelden de Raad voor de begroting in dier voege te wijzigen. Als pleister op de wonde kon men mededelen, dat voor de oude vracht wagen f 2800 terug ontvangen was, terwijl hiervoor op de begroting maar f 2500 begroot was, zodat hier een winst gemaakt is van f 300 extra. Ook voor dit laatste was een begrotingswijziging nodig. De heer Fr. JANSSEN vond dat allemaal mooi, maar meende dat f 18.500 reeds meer dan genoeg was voor een vrachtwagen. Nu is f 86.niet veel, maar B. en W. waren principeel fout toen zij zonder toestemming van de Raad dat be drag maar uitgaven. Nu is het f 86, het is ook wel eens een ton ge weest. Juist daarom is hij tegen begrotingswijziging. De heer VAN HAAREN kon zijn partijgenoot ditmaal niet steunen. Inderdaad is men f 86.over de begroting gegaan maar van de andere kant heeft men er f 300. gewonnen, zodat er nog een winst is van f 214, De VOORZITTER verklaarde dat men toch moeilijk voor die f 86 een Raadsvergadering bijeen had kunnen roepen. Want het uitschrij ven van een dergelijke vergadering kost zowat f 85.—. De heer Fr. JANSSEN was ech ter niet te overtuigen. Men had hier gehandeld zonder toestemming van de Raad en dan moest men de gevolgen maar zelf dragen. De andere Raadsleden konden zijn mening echter niet delen en bij de hoofdelijke stemming bleef hij alleen staan met zijn tegenstem, Subsidies De nieuwe Gewestelijke Sociale School wilde B. en W. f 150. schenken als tegemoetkoming in de kosten. De heer ODENHOVEN vond het bedrag wat laag, maar uit de ver dediging van Weth. VAN BOVEN bleek wel, dat Venray evenveel doet als andere gemeenten, .die er financieel heel wat beter voor staan. Ook de heer DE BRUIJN kon met deze subsidie accoord gaan en dankte B. en W. voor dit douceurtje. De f 1800.— voor de Industriali satiecommissie om reclame te maken voor industrievestiging in Venray, werden zonder meer ge geven. Scholen De U.L.O. is klaar en heeft nieuw meubilair en leermiddelen aan moeten schaffen t.b.v. f 3731.40. Voor inrichting van leeraarskamer en gordijnen zijn verder nog nodig f 701, terwijl er verder rekeningen liggen van de nieuwe Dr Poels- en Henseniusschool aan matten enz. ten bedrage van f 2795. De Raad wordt om de nodige medewerking gevraagd ingevolge de Lagere Onderwijswet. De heer F. JANSSEN beklem toonde nogmaals, dat dit alles dwaasheid is. De lieve jeugd zit al lang op die banken en de gordijnen hangen er al lang. Of 't nodig is, weet niemand, maar de Raad heeft slechts ja te knikken, of men wil of niet, Dat is toch wel een dwaze vertoning. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blijkt dan nogmaals, dat dit een puur formele kwestie is, die nu eenmaal volgens de wet zo geregeld is. Verkoop Vredepeel Het voorstel van B. en W. om nog enkele gereedgekomen kavels te verkopen aan onderstaande can didates welke in overleg met de Landbouwcommissie zijn uitgeko zen, werd goedgekeurd. Het zijn: kavel 1 G. Muijsers, Oirlo kavel 2 A. Cornelissen, Oploo kavel 3 M. Pouwels, Oploo kavel 5 W. Engels, Westarbeek kavel 11 J. Philipsen, Schoor. Een niet-katholiek ingezetene van onze gemeente kreeg een bijdrage van f 6 per maand in de reiskosten van zijn kind naar de Prot. Christ, school te Boxmeer. Agenda-perikelen In de vorige vergadering had de heer F. Janssen zich beklaagd, dat de stukken zo laat ter inzage lagen. Daar hij toen geen voorstel dien aangaande kon indienen, was er nu een van zijn hand, om 't reglement van orde zodanig te wijzigen, dat de Raad de stukken 8 dagen van te voren moest kunnen inzien. B. en W. hadden niets tegen dit voorstel, maar zouden graag zien, dat de agenda, toelichting en stuk ken een geheel zouden blijven vor men. Daarom hadden zij 't voorstel zodanig gewijzigd, dat voor alle drie een minimum termijn van 8 dagen werd voorgeschreven (spoed eisende gevallen natuurlijk buiten beschouwing gelaten). Aangezien dit meer was dan de voorstellers van deze wijziging had den durven dromen, werd dit voor stel zonder, meer aangenomen. Het voorstel tenslotte om in de vuilniswagen een nieuwe motor van f 725 te plaatsen, kreeg ook de goedkeuring, aangezien de oude niet alleen een verschrikkelijk la waai maakt, maar bovendien nog meer olie dan benzine verbruikt. Woningbouw-perikelen Bij de rondvraag toonde de heer vd. STERREN zich zeer vasthou dend. Het was trouwens een kwes tie van belang. Er blijken namelijk door de gemeente enkele stukken grond gekocht te zijn in Oirlo en tot zijn verbazing had dit Raadslid gezien, dat bij de komende aanbe stedingen geen huizen waren be doeld voor deze stukken grond. Weth. WINTELS vertelde toen, dat die grond beschikbaar stond voor eigenbouwers in Oirlo, waar mede lang onderhandeld was, maar waarvan men de laatste tijd niets meer had gehoord. De heer v.d. STERREN hielp de Wethouder uit de droom met de mededeling, dat deze mensen al aan het bouwen waren, of binnen kort begonnen te bouwen, maar niet op grond van de gemeente. Zij hadden van het kerkbestuur grond kunnen kopen. Trouwens hij vond het wel een vreemde bedoeïng dat de Gemeente grond moest kopen voor eigenbouwers. Wethouder WINTELS vertelde dat men deze methode wel moet volgen, omdat er anders geen grond vrij komt voor eigen bouwers. Bovendien vond hij het bevreemend, dat nu plotseling in Oirlo grond ver krijgbaar zou zijn en nog wel van het kerkbestuur, terwijl de gemeente eerst na bar lang onderhandelen enkele kleine stukjes kon krijgen. De heer van der STERREN kon mededelen, dat men in het kerkbe stuur nu anders dacht dan voor een jaar terug. Maar dit alles doet niets af van het feit, dat Oirlo nu geen enkele woning krijgt en daarom is zijn vraag of dit niet is te verande ren. De VOORZITTER meent dat er dit jaar weinig hoop op is, maar het volgend jaar geeft hij wel een goede kans. De heer Fr. JANSSEN begrijpt niet hoe de Voorzitter dit kan zeggen Er is geen bouwvolume meer en er is een bouwstop omdat het nu in de bouwwereld een chaos is, en er veel te veel aan de markt komt. Z.i. zal het zeker een jaar duren voor dat deze bouwstop opgehe ven kan worden. Dus ook het vol gend jaar zal er weinig kans zijn om te bouwen in Oirlo. De Heer v.d. STERREN is door een en ander wel verontrust, maar omdat de VOORZITTER optimis tischer is zal hij zich voorloping bij de gang van zaken neer moeten leggen. Dat op de overige kerkdorpen ook een andere wind is gaan waaien bleek o.m. uit de verklaringen van de heren HOUBEN- en MAAS, die verklaarden, dat op het Veulen en De Heyde ook gronden beschikbaar waren, waarvan Wethouder WIN TELS met genoegen kennis nam. Markt in Oirlo De heer van der STERREN was nog niet aan het einde van zijn Latijn. Het pleintje voor de kerk, de Óirlose Markt moet nog steeds grondig worden gerestaureerd, waarbij vooral aandacht zal dienen besteed te worden aan de oude kerkhofmuur en aan de lozing van de watermassa's. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek dat men na de goed keuring van het herbouwplan Oirlo op Gemeentewerken volop bezig is voor veranderingen van een en an der plannen te maken. Maar Wethouder WINTELS is er is er als de kippen bij om te ver tellen, dat de waterlossing niet er in is opgenomen, daar dit kapitalen gaat kosten en hij niet weet waar die vandaan moeten komen. Bij de nieuwe begroting zal een en ander bekeken moeten worden. De heer v.d. STERREN is het daarmede eens en verzoekt dan tevens B. en W. het wegenplan en bijzonder de weg Schoor-Oirlo bij die plannen te betrekken. Verharding wegen Deze weg was slecht, en heeft bij de oefening Drietand de doods- klap gekregen. Nu wordt er wat grint overgesmeten, zo dat hij ook voor fietsers onbereidbaar wordt, terwijl auto's liever kilometers om rijden als over deze weg te moeten. De heer STEEGHS wijst er op dat dit alweer het oude liedje is. Als men de begroting goed wil op stellen, zal men toch ernstig plan nen moeten maken, om het gehele wegenplan van Venray eens te be kijken. Hij is er van overtuigd en de Raad met hem, dat de Gemeente uiteindelijk veel goedkoper uit zal zijn met verharde wegen, die in het begin welliswaar kapitaalsuitgaven zullen vragen, maar naderhand lang niet dat onderhoud vragen, wat de tegenwoordige wegen nodig hebben. En bovendien is daar niet alleen het verkeer daar mee gehol pen maar ook de bewoners van die wegen. De VOORZITTER belooft dat inderdaad dergelijke plannen eens zullen worden opgesteld, alleen ziet hij met angst en vreze naar de geldkist. De gemeenteraad hield een openbare vergadering op 25 October. 31 October 1903 De Gemeenteraad hield een openbare vergadering op 25 Oct. - Aan het kerkbestuur te Oirlo, werd voor het herstel van de kerk toren een gemeente-subsidie van f 400 verleend. - Tot leraar aan de gemeen telijke Tekenschool werd benoemd P. IJpes, architect te Venlo. 24 October had de loterij plaats voor de Nationale Militie. 24 October hield De Hanze de eerste algemene vergadering. Pas toor P. Schmeits hield een rede. Hij werd tot ere-voorzitter benoemd. 31 October 1891 De oud-pauselijke zouaven, Josef Hasenackers, zouaaf-sergeant, Jan Vollenberg, zouaaf stafmuzikant Josef van de Pasch, zouaaf eerste klas, allen geboren en wonende te Venray, ontvingen van Paus Leo XIII de bronzen medaille „Bene Merenti". 80.— 12.30 Verantw. vorig bedrag f 15608.81 N.N. 8x1 orgelpijpje van f 10.f Giften f Filmclubje Grotestraat (Bravo f Uitslag voetbalwedstrijd Nederland-België f 3.50 Totaal f 15706.61 Onze wekelijkse aclie voor orgel pijpen en pijpjes wordt voortgezet. Iedereen krijgt een kans. Grijp die kans Met ingang van de volgende week wordt een begin gemaakt met de verwisseling van de orgelbusjes. Wie meldt zich aan voor 't op halen der busjes op de Overloonse weg Liefst zo spoedig mogelijk melden bij 't Secretariaat Paters- laan 16. Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray INGEZONDEN Boerderij bouw De heer Fr. JANSSEN had ge zien, dat 11 boerderijen in Peelplan- Zuid worden aanbesteed onder een architect Nu heeft hij geen be zwaren tegen deze architect, maar hij vraagt zich af, of dat niet een eentonige geschiedenis gaat worden, indien daarin Peelplan-Zuid dezelfde boerderijen komen liggen en dan later idem dito in de Vredepeel en andere ontginningen. Kan de Ge meente daar niets aan doen, temeer omdat in Venray toch ook kundige architecten wonen, die belasting betalen. De VOORZITTER antwoordt, dat dit een privé-aangelegenheid is van de bouwers zelf. Hiertegen kan de gemeente niets doen. Voor de nodige differentiatie zal wederopbouw boer derijen zelf wel zorgen. De heer WISMANS meent ook, dat er nog genoeg verschillen ko men, Als voorzitter van die stich ting kan hij verklaren, dat de men sen uit eigen vrije wil het bouw bureau gekozen hebben. Op zijn laatste vraag of de familie Kruysen nu bouwen kan op de door braak naar de Grote Kerk en waar om deze mensen daar geen antwoord van krijgen, deelt de VOORZITTER mede, dat deze familie kan bouwen, hiervan ook bericht gekregen heb ben, maar nog steeds geen antwoord hebben gegeven op 't laatste schrij ven van B. en W. Klein grut De heer MAAS vroeg om een waarschuwingsbord voor de school aan de Heide. Dit werd toegezegd. De heer WISMANS wilde weten of het waar was, dat binnenkort de Moosdijk in Ysselsteyn verhard zal worden en zo ja, hoever. Het antwoord was, dat de Cult. Techn. Dienst een en ander onder handen heeft, maar nog steeds geen plannen heeft ingediend. Tot zolang weet men dus bij de Gemeente niet, wat er gaat gebeuren. De heer van HAAREN vroeg om een afrastering om het Dr. Poels plantsoentje, welke inderdaad werd toegezegd. De heer STEEGHS wilde weten wanneer de eigenbouwers in Cas- tenray gaan bouwen en kreeg te horen, dat eerstdaags de Stichting wel zal aanbesteden. Open kelders Nadat de heer ODENHOVEN ge vraagd had naar de plannen voor de grote riolering en gehoord had, dat deze in Maastricht en Den Haag liggen om subsidie, vestigde hij de aandacht van B. en W. op de ver schillende nog open liggende kel ders links en rechts in het dorp. Zo ligt b.v. aan de Eindstraat nog een grote kelder open en het heeft hem al lang verwonderd, dat daar nog nooit kinderen in gevallen of ongelukken gebeurd zijn. Kan de gemeente die gaten niet volstoten met zand. De VOORZITTER merkte op, dat dit particulier eigendom is. Een andere vraag is, of men de eigenaar niet kan dwingen er een behoorlijke afrastering om te zetten. Dit zal onderzocht worden en dan zullen de eigenaars worden aangeschreven. Dat was het einde... tenminste van de openbare vergadering. De Raad ging op verzoek van de Burgemeester dan nog in geheime vergadering. Achterlichtje Geachte Redactie, U zult waarschijnlijk net zo goed weten als ik, dat deze week de Rijks politie, zowel in Venray, als in vele andere plaatsen strenge controle heeft gehouden op de achterlichtjes. Een controle, waar zo op het eerste gezicht, nogal wat slachtoffers zijn gevallen. Tegen de controle op zich, zelfs tegen de „bonnetjes-makerij" als zodanig kan men geen bezwaar hebben, gezien de vele ongelukken die plaats vinden juist door on volledig achterlicht. Waar men echter wel bezwaar tegen kan hebben is, dat op andere plaatsen de mensen vooraf via een krantenbericht gewaarschuwd zijn tegen deze strengere controle, ge zien de publicaties in de Gazet van Limburg en Maas en Niersbode, twee kranten waarin ik nu toevallig het bericht las. Waarom kon dat in Venray ook niet. J.v.S. Naschrift: Hoe deze kranten aan dit bericht gekomen zijn, is voor de Rijkspolitie een raadsel, wantin deze heeft de Rijkspolitie geen be richten verstrekt. Zij stond op het standpunt, dat al zo dikwijls ge waarschuwd is tegen het rode achterlicht, dat men niet aan de gang kan blijven. Want als een dergelijk bericht vorige week inder daad gepubliceerd was, dan zou iemanl die fout was, zorgen die avond zich niet te vertonen. Maar het is een grote vraag of hij inder daad zijn achterlicht ook zou ver anderen. Het is niet prettig, maar we kunnen ons voorstellen, dat ook de Rijkspolitie zo nu en dan het standpunt huldigt: zachte heelmees ters maken stinkende wonden. 4 November 1893 A. Vermeulen, hoofd der school, werd directeur van het zangerskoor in de Parochiekerk. J. Schreurs, jager op het kasteel te Well, schoot op 28 Oct. 2 prachtige reeën, 5 hazen en 2 fazanten. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN, Stationstraat 9 Telefoon 465 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. Mej. Kemmelings 25 jaren „Dora van den Deken" Zondag herdacht Mej. T. Kemme lings het feit, dat zij voor 25 jaren in dienst trad bij de H.E. Heer Deken. Toen deze als Pastoor in Ullestra- ten werkzaam was, moest hij een dienstbode hebben. Om hem zolang uit de nood te helpen ging Mej. Kemmelings naar het Zuiden en is daar tenslotte in vaste dienst ge bleven. Met de Deken is zij nader hand naar Roermond gegaan en van Roermond naar Venray, waar ze nu al jaren haar taak heeft vervuld eerst in de oude pastorie, nu in de nieuwe. Men heeft „Dora van den Deken' wel eens de bemiddelaarster ge noemd tussen de Deken en zijn parochianen en al is dit wel wat sterk uitgedrukt hieruit blijkt wel, dat de Venrayse bevolking haar werk weet te waarderen. In familiekring is Zondag dit feest gevierd en hoewel de jubila resse het jubileum angstvallig geheim had gehouden, moest ze toch van verschillende zijden geluk wensen in ontvangst nemen. „Dora van den Deken" zij nog menig jaar toegewenst. 150 Jaren Zusters van Liefde Op 4 November herdenken de Zusters van Liefde van Jezus en Maria, het feit, dat hun Congregatie, 150 jaren geleden te Gent werd ge sticht door Kannunik Triest. Zijn in Gent ter gelegenheid van dit feit, grootse feesten georganiseerd, hier in Nederland, o.a. in Huize St Anna zal dit jubileum op die dag in intieme kring worden herdacht Kinderen gaan niet naar de hel was de veelzeggende titel van een filmwerk over de H. Theresia van Liseux, dat door de filmdienst van de paters van 't H. Hart Vrijdag j.l. in Venray werd vertoond. Voor deze vertoning was door de paters be hoorlijk reclame gemaakt en gezien het bezoek geloven we wel, dat de belangstelling groot was. De film was inderdaad uitstekend en gaf zonder valse pathos of over dreven sentimentaliteit een beeld van het leven van deze heilige, wier eenvoud en onderdanigheid de grondslag legde voor haar latere heiligverklaring. Een baby van 1000 weken De toneelclub de Vlasbloem uit Oostrum, mag zich tot een van de weinige gezelschappen rekenen, die een flinke schare supporters de hare mag noemen. Dat bleek ook Zondag weer toen zij voor 't Dameskoor een uitvoering verzorgde van het toneelstuk: „Een baby van 1000 weken", een spel, dat goed ten tonele werd gebracht, al viel ons de keuze wat tegen. Het Dameskoor hield met enkele zangnummers haar reputatie hoog de overvolle zaal heeft inder daad kunnen genieten van goede zang en toneelspel. H.K.W. De afdeling Venray van de Bond van Handels- Kantoor- en Winkel bedienden hield Maandagavond in hotel de Zwaan een vergadering, waarop door de heer Janssen, dis trictsbestuurder, uit Eindhoven, ge wezen werd op het belang van de vakorganisatie. Op deze avond waren talrijke leden aanwezig. Aanrijding Het 4-jarig zoontje van J. aan de Langeweg werd Zaterdag voor de ouderlijke woning door een motor rijder omvergereden. Aangezien de kleine verwond werd aan zijn hoofdje werd hij naar het Ziekenhuis over gebracht. Daaruit kon het echter de volgende dag naar huis terug keren. Ongevallen L. die een deksel op de put wou leggen, raakte met zijn vinger tus sen deksel en putrand zodanig be kneld, dat deze werd afgeknepen. De Eindhovenaar P. werd door de laagstaande zon zo verblind, dat hij met zijn auto van de Overloonse- weg afraakte en in de sloot terecht kwam. Zijn echtgenote, die naast hem zat, werd zo ernstig gewond, dat zij moest worden overgebracht naar het Ziekenhuis in Venray. Kozakkenfeest te Castenray Op Zondag 6 en Dinsdag 8 Dec. organiseert de Landelijke rijvereni- ging „De Eendracht" te Castenray, een groot kozakkenfeest. Hieraan zullen medewerken: het beroemde Russische orkest Jachovinski. De voorbereidingen tot dit feest zijn reeds in vollen gang. Gevonden Vulpotlood, P. H. Vandevenne, D4 Oostrum. PATRONAAT Morgen is de laatste Zondag, dat het Patronaat nog is in de Nood- school; de volgende week wordt de grote zaal in de vroegere Ambacht school in orde gemaakt voor ons patronaat. Maandagavond om 7 uur is er nog huisvlijtclub in de Nood- school. Wegens de Allerzielen preek, waar de jongens naar toe behoren te gaan, begint morgen de 2de groep pas om 6 uur en de 3de groep om 8 uur. Om er meer spanning in te bren gen zullen Zondags in het Patro naat voortaan wedstrijden georga niseerd worden. VOOR DE OUDERS Tussen de verscheidene jeugdver enigingen is afgesproken, dat de jongens als regel maar van één jeugdvereniging lid behoren te zijn. Zolang de Verkenners en jeugd voetbal e.a. Zondagmiddag of Zon dagavond niets voor de jongens ge organiseerd hebben, mogen verken-

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1