Inmaakglazen Joh. Claessens SPORT Zorg voor de winter Bargerlijke Stand Venray Kerkelijke Diensten ADVERTENTIËN COOPMANS Schilderijen Gesloten A. Verheggen inmaak nodig Prinsenhof. De vele bezoekers die Zondag naar het jongste Venrayse café ..Prinsenhof" zijn gegaan, hebben hun ogen uitgekeken op de sprook- jestuin, waarin ze terecht kwamen. In samenwerking met de kaste lein had fa. Fonck langs vijver en boscage een schitterende verlich ting aangelegd, waarin de diverse mooie hoekjes van deze tuin nog eens extra naar voren kwamen en de waterpartijen volledig tot hun recht kwamen. Voeg daarbij een prima stem ming, dan is het begrijpelijk, dat al langer hoe meer bezoekers hier een kijkje komen nemen. Het grote kinderbad, wat achter dit café wordt gereed gemaakt, is bijna klaar en niet alleen de kin deren zullen hier in de toekomst naar hartelust kunnen spelen en met water knoeien, maar ook de schaatsliefhebbers krijgen nu kort bij huis een unieke schaatsbaan. Sociale School. Woensdagavond sprak Pater Dr. Gerrats in het Derde Orde Huis voor de leden van de Centrale KAB over nut, doel en werkwijze van de Sociale School. Aangezien staande de vergadering zich reeds 45 men sen opgaven, werd besloten ook in Venray dit jaar deze cursussen te houden. In de eerste week van Oc tober hoopt men te starten met dit werk en de lessen zullen worden gegeven in de Ulo-school. Konijnendiefstal. Bij de politie werd aangifte ge daan van diefstal van enkele ko nijnen in Leunen. De dader is nog steeds spoorloos. Auto-ongeluk. In Deurne reed een personen wagen tegen de bus van de Broeders van Liefde uit Venray. De personen wagen liep nogal flinke schade op, terwijl de bestuurder ernstig werd gewond. De bus werd slechts licht beschadigd. De Verkeerspolitie stelt een onderzoek naar de schuld in. Aanbesteding. De aanbesteding van de bouw van 10 woningwetwoningen te Vier lingsbeek, onder architect G. van Boldrik, leverde als uitslag: P. Koenen Zn., Holthees 119.175 Th. Simons &Zn., VTbeek 120.500 H. L. Huybers, Sambeek 122.700 Kersten, Overloon-Wansum 123.200 Gebr. Geurts, Vierlingsbeek 124.500 Gebr. Linskens, Bl.wijck 125.600 Vcrstraelen, Blitterswijck 125.700 Akerboom, Venray 126.500 Klein Schiphorst, Maashees 127.500 P.J. Verhoeven, Venray 129.000 Mannenkoor Het bezoek aan Antwerpen van Venrays Mannenkoor, is niet be paald een succes geworden. Niet, dat er niet goed gezongen werd. integendeel, maar het koor moest op een zeer ongelukkige plaats haar concert geven, zodat de publieke belangstelling- miniem was. Dameskoor op concours Venrays Dameskoor zal Zondag 20 Sept., deelnemen aan het zang concours in Berg en Dal. Het dames koor denkt uit te komen in de af deling Uitmuntend. De dames zullen voordien echter geregeld de repetitie dienen te bezoeken! Heidefeest geslaagd. Het traditionele Heidefeest is ook dit jaar weer ten volle geslaagd. Begunstigd door goed weer, waren er vele bezoekers, die alle het hunne bijdroegen aan de grote pot waaruit Rector Wismans zovele acties moet betalen. Dat de vlam nog even in de patates frites-pot sloeg en brand alarm gemaakt werd, mocht geen domper op de feestvreugde zetten, temeer al omdat men dit binnen brandje spoedig meester was. Uitstapje voor ouden van dagen Dinsdag 8 September hebben de ouden van dagen van het Rectoraat Veulen o.l.v. het plaatselijk Soc. Charitatief-comité een uitstapje gemaakt per autobus, 's Morgens om 8.30 vertrok men vanaf de kerk. De tocht was: Nijmegen, Arnhem, Grebbeberg, Ouwehands dierenpark, Rhenen. Eerst bracht men een bezoek aan het Canadees militair kerkhof in Groesbeek, daarna ging de tocht over Berg en Dal naar het boeren- vormingscentrum „Ons Erf", alwaar onder het drinken van een kop koffie de heer Th. van Steen een uiteenzetting gaf van doel en be tekenis van dit instituut. Daarna werden in een korte rondleiding het gebouw, de eenvoudige doch fraaie kapel en omgeving bezich tigd. Daarna ging de tocht verder door de mooie stad Nijmegen, via de Waalbrug naar Arnhem. Hier werd een boottocht gemaakt over de Rijn langs de mooie hoge Veluwe, langs Oosterbeek naar Westerbouwing, alwaar men weer in de gereedstaande bus stapte en de tocht verder ging naar ons Nat. heldenkerkhof, de Grebbeberg, al waar een der onzen, Th. Smedts, rust. Na een gebed gestort te hebben voor onze gevallenen ging de tocht naar 't bekende Ouwehands Dieren park. 's Avonds om 10 u. was men weer thuis. Het prachtige weer heeft deze dag mede doen slagen. Eindhoven subsidieert priesteropleiding In deMaandagavond gehouden vergadering van de Eindhovense gemeenteraad is een regeling vast gesteld tot het verlenen v. subsidie aan internaten tot opleiding van het ambt van bedienaar van de godsdienst. De subsidie bedraagt 100 gulden per in Eindhoven woon achtige student, die deze internaten bezoekt. Het is bedoelt als een geldelijke bijdrage in de kosten van het on derwijs en wordt niet langer ver leend zodra het onderhavige Onder wijs aan de internaten door het Rijk erkend en gesubsidieert zal zijn. Limburg minder vermogend Blijkens de gepubliceerde cijfers over de vermogens in Nederland staat Limburg er wel wat „arre- moedig" bij. Van de 20.800 inwoners van Lim burg, die bij de Fiscus als kapitaal bezitter bekend zijn, zijn er 1950, wier hele vermogen kleiner is dan f 10.000. 3200 hebben er f 10.000 tot f 15.000 en 3425 zijn er tussen de f 15.000 en f 20.000 rijk. 4900 tussen de f 20.000 en f 30.000 4300 tussen de f 30.000 en f 50.000 2200 tussen de f 50.000 en f 100.000 625 tussen de f 100.000 en f 200.000 120 tussen de f 200.000 en f 300.000 83 tussen de "f 300.000 en f 500.000 37 zijn er tenslotte nog rijker dan een half millioen, terwijl er 5 mil- lioenairs zijn. Limburg is rijk 705 millioen gul den, waarvan Noord Limburg er 303 milioen van heeft. (Venlo 53 millioen) Het vermogen in Noord Limburg bedraagt per hoofd f 1.216, in ge heel Limburg f 1.041 Tegenover hefvermogen in geheel Nederland (f 1907) slaan we" dus een tamelijk pover figuur. Dit cijfer vindt natuurlijk voor een groot deel zijn oorzaak in de grote gemiddelde gezinssterkten, maar toont overigens wel aan, dat relatief minder gegoeden wonen dan met het rijksgemiddelde over eenstemt. (cijfers C.B.S.) Immigratie Australië In een bisschoppelijk schrijven van de Australische bisschoppen hebben deze gewaarschuwd tegen afweer van immigranten in Australië. Terwijl in zovele landen honger en gebrek geleden wordt, aldus de bisschoppen, mag Australië de poorten van het land niet sluiten, toch integendeel vestiging aanmoe digen, o.a. door beschikbaar stelling van gronden en gelden, opdat het land wat zij bewerken tevens hun eigendom wordt. In dit schrijven wordt met name de toestand in Nederland kritiek genoemd. Peel Oriëntatierit te Deurne De Motor en Autoclub „Chris tof - fel te Deurne zal op Zondag 13 September a.s. een oriënteringsrit organiseren. Er zijn nuttige prijzen aan ver bonden, terwijl iedere deelnemer nog een aardige verrassing ontvangt. De start zal plaats vinden op de Markt te Deurne om 2 uur n.m. Grote landbouwopbrengsten Er zijn cijfers bekend geworden omtrent de opbrengsten van land bouw en veeteelt in verschillende Europese lannen. Nederland blijkt op alle fronten het meest vooruitstrevend te zijn, wat blijkt uit de opbrengsten. Nederland staat bovenaan met tarwe bouw, met een opbrengst van 3580 kg. per ha. Dan volgen Dene marken en België met resp. 3380 en 3250 kg. De rest van Europa heeft allemaal opbrengsten beneden de 3000 kg. Portugal zelfs slechts 810 kg per ha. Bij de melkopbrengst spant Nede- land de kroon met 3700 kg. Dan volgt België met 3528 kg en Denemarken met 3300 kg. In Turkije weet men het slechts te brengen tot 530 kg. Concentratie Pluimvee-organi saties gaat voorlopig niet door. De besturen der Ned. Ver. voor verbetering van het Pluimvee, de Ver. van Broederijen" en Pluimvee- fokbedrijven in Nederland en de landel. org. van bedrijfseendenhou- ders hebben op uitnodiging der N. P.F. overleg gepleegd omtrent de mogelijkheid te komen tot een sa menwerking en concentratie van de organisaties, welke op het gebied der pluimveehouderij werkzaam zijn. De besturen van de genoemde organisaties hebben besloten, op het voorstel van de Nederlandsche Pluimvee Federatie, tot deze federa tie als lid toe te treden, aan welk voorstel de eis van ingrijpende wijziging der statuten was verbon den, niet in te gaan. Oude cent en dubbeltje buiten omloop Het zinken dubbeltje en de oude bronzen cent zullen per 15 Septem ber buiten omloop worden gesteld. Dezer dagen zal hieromtrent een Koninklijk Besluit worden bekend gemaakt. Tot en met 15 December kunnen de geldstukken aan de post kantoren worden ingewiseld, Van de vooroorlogse geldstukken is dan alleen nog het oude zilveren dub beltje over. S.V.V.-nieuws Zondag gaat dan de bal weer officieel aan het rollen en beginnen we met frisse moed aan een nieuwe competitie, die veel verwachtingen inhoud. De laatste weken is er met het eerste elftal nogal wat gexpiremen- teerd en men ziet met spanning uit, naar het elftal, dat Zondag bin nen de lijnen zal aantreden. Een van de laatste voorbereidende wedstrijden was Zondag j.l. tegen Sportclub Irene, wat nogal een mak wedstrijdje was. We zagen de ach terhoede graag in het spel, maar de middenlinie liep nogal eens ver loren, wat weer zijn oorzaak vond in de onproductieve linker vleugel. Met een 20 nederlaag eindigde deze wedstrijd, waarvan het vriend schappelijk karakter wel eens zoek was. De lichtwedstrijd tegen Sarto uit Tilburg gaf weer een ander beeld, hier werd veel enthousiaster ge speeld, en had het nu niet zo ge rammeld in de achterhoede, waar o.i. twee goals aan te wijten zijn, dan zou er geen 3—2 nederlaag geleden zijn. Hoe de elftalcommissie uiteinde lijk het elftal zal samenstellen, zul- len we moeten afwachten, maar de eerste wedstrijd de beste moeten we al naar Belfeld, een nieuw ge zicht bij al die oude en vertrouwde in deze afdeling. Dat kon wel eens gevaarlijk zijn, omdat we hier minder goed de ver schillende details van kennen als van andere clubs. Bovendien zal deze club natuurlijk haar plaats zo fel mogelijk verdedigen en het zal dus zaak zijn voor S.V.V. de eerste wedstrijd al op hun tellen te passen. SVV 2 krijgt Gennep2 op bezoek en ook zij zullen, indien men ten minste hoger wil grijpen dan vorig jaar, van de eerste minuut afmoe ten voetballen. Venray 3 zal zich moeten meten met Oostrum 2 en ook dit kan een interessante derby worden. Handboog Zondag nam het le zestal van St Oda deel aan de Corps kampioen- schieting van Nederland welke ge houden werd te Veldhoven. Alle 15 Districts kampioen zestal len waren opgekomen. De straffe wind speelde op het zeer vlakke terrein de schutters nog al enigszins parten. Het Kampioen schap van Nederland werd behaald door Willem Teil uit Geverik met 579 punten. St Oda wist beslag te leggen op de 8e plaats met 515 punten. Dit mag zeer zeker een goed resultaat genoemd worden P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Noyon 302 km. 1 9 P. enJ. Hendriks, 2 55 H. Arts en Zn. 3 72 Th. Rutten, 4 51 61 68 P. Swaghöfer, 5 37 42 PI Vermeulen, 6 67 Gebr. Rutten, 7 J. Strijbosch, 8 16 32 J. Gommans, 10 J. Jennis- kens, 11 75 P. Vermazeren, 1218 63 Jaap Janssen, 13 M. Duyf, 14 24 70 71 H. Rutten, 15 26 G. Janssen W. 17 B. Siebers, 19 J. van Leuken, 20 25 30 34 58 72 St. Berchmans, 21 J. Derks, 22 F. Vermeulen, 23 38 65 Gebr. Willems, 27 J. van Els, 28 44 59 J. v.d. Heiden, 29 M. Hendriks 31 64 E. Oudenhoven, 33 H. v. As, 35 46 H. Kleuskens, 36 S. Keyzers, 39 H. Lucassen, 40 E. Vermeulen, 41 43 P. Kersten, 45 PI. Crooymans, 47 48 49 A. Loonen, 50 Servatius, 52 H. Engels, 53 J. Wester, 54 G. Janssen H. 56 J. Verstegen, 57 62 P. Theeuwen, 60 J. Aarts, 66 A. v. d. Munckhof, 69 H. Janssen 73 L. Cpopmans, 74 W. Bertrams. Er zijn nog steeds enkele prijzen niet afgehaald, dit moet gebeuren voor 19 Sept a.s., bij P. Lemmen Merseloseweg 10, anders vervallen de prijzen aan de vereniging. Het zijn de nummers 1483 wit, 2252 blauw, 2932 blauw, 2945 blauw, 285 geel, 2761 wit, 1440 wit 2594 blauw, 393 geel, 1196 wit. De ere-prijzen voor de leden kun nen vanaf heden afgehaald worden eveneens bij P. Lemmen. WIELRENNEN Zondag j.l. waren onze renners in Linne op bezoek en bleven daar beneden de verwachting. Zo reed Theunissen alleen maar tegen zijn felste concurrent Ra- maekers uit Echt, waarvan de'.andere renners profiteerden en aan de haal gingen. Toen zij reeds een te grote voorsprong hadden was het te laat, en ondanks de heftige achtervolging kon hij het niet verder dan de 7e plaats brengen. Willems deed het heel wat beter en hij was het, die onophoudelijk de lont in het kruitvat stak. Nadat hij met Ottenheym uit Baarlo, een flinke zifting in het peleton had aangericht, ging Willems alleen aan de haal, maar werd weer ingelopen en moest de eindsprint de beslis sing brengen. Deze was voor een outsider. Willems werd derde. Morgen gaat de reis naar Stam- proy. Jongens laat nog eens zien, dat het beter kan. Veel succes! VEGLA 0.50 1. 0.75 1. 1.— 1. 1.501. 2 1. 34 ct 36 ct 43 ct 50 ct 54 ct Losse deksels 14 ct. Ringen 5 ct.' Gegalv. inmaakketel f 7.50 Grotestraat Telef. 385 Alle bestellingen worden dezelfde dag aan huis bezorgd. van 4 t.m. 10 September 1953 GEBOREN: Bisschops Gerarda, Oostsingel nw 8 van Lieshout Lamberta C. M., Frans Michelsstraat 1 Vermeulen Johannes, Lange weg 6 Kunen Joseph M.G., Castenray F12 Nelissen Johanna A.G.M., Oirlo E23 v.d. Bereken Godewina, Langstr. 66 Hendrix Lamberdina H. W. M., Paardekopweg 30 Stevens Wilhelmina, St. Odastr. 10 Bonants Joseph P. J., Smakt B 18 OVERLEDEN: Prins Hendrik J. M., 4 jr, Oude Oostrumsweg, overl. te Veghel. Bruns Wilhelmina, 72 jr, Deurne- seweg. ONDERTROUWD: Clephas Petrus J., 44 jr, handelaar in limonade, Patersstr. en Maassen Arnoldina J. J., 31 jr, Merseloseweg Timmers Jacobus J., 21 jr, wever, Deurne en Tijssen Mathilda A., 22 jr, Langstraat. GETROUWD: Reijnders Gerardus H., 23 jaar, hulpbesteller P.T.T. te Heerlen en Wijnhoven Huberta M., 25 jaar te Oostrum. Smets Godefridus W. H., 26 jr, huisschilder te Deurne en v. Osch Hendrika M. J., 25 jr, Wieënweg. PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Kap. v. Leipsig 16de Zondag na Pinksteren. 5de Zondag t.e.v. St. Gerardus; 6 uur leesmis voor parochianen; 7 uur leesmis Piet Vollenberg; 8 uur Hoogmis; 9 uur Kindermis; 10 uur leesmis Jacq. Jeuken; 11 uur H. Mis v. Credo Pugno; geen Congregatie (wel a.s. Zondag); geen kinderlof; geen vergadering van H. Familie; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van St. Gerardu?. Maandag: feest van H. Kruisver heffing. 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis Anna Hub. Dommeck-Hendriks; 7.30 lm. Harry Zwitserlood; 8 uur best. jrd. Mgr. Dr. Henri Poels; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: feest v. O.L. Vrouw van VII Smarten. 6.30 lm. PietPouwels; 7 uur leesmis Lamberdina Vullings- Thuyls; 7.30 leesmis Bernardina Kruijsen-Thielen; 8 uur St.Caecilia- hoogmis voor alle priesters van Venray; 9.30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Fontein-Berkens. Woensdag: Quatertemperdag. Vasten- en onthoudingsdag. H. Cor nelius en Cypiranus; 6.30 lm. Piet Vollenberg; 7 uur lm. Jacq. Jeuken; 7.30 leesmis Margaretha Pouwels- Kassing, best. door de buurt: 8 uur gest. jaard. Martin Poels en echtg. Cath. Joosten (lkl.). Donderdag: H. Lambertus. 6.30 leesmis Theodora Jansen-Jacobs; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding jongens; 8 uur gest. jrd. Gerardus Cleophas.(lH). Vrijdag: Quatertemperd. Vasten- en onthoudingsdag. H. Josephus a Cupertino; 6.30 lm. Piet Pouwels; 7 uur leesmis Herman Roeffen en gelovige zielen; 7.30 leesmis Anna Hub. Dommeck-Hendriks; 3 uur gest. jaard. Hendrina Martens en ouders (2kl). Zaterdag: Quatertemperd. Vasten en onthoudingsdag. 6.30 O.L. Vrouw hoogmis; 7 uur leesmis Catharina van Els-van Opbergen; 7.30 leesmis uit dankbaarheid; 8 uur gest. jaard. Mathijs Janssen en Lamberdina van Rens (1H); 9.30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Rullenraad-v.d. Waeter; 7 uur Marialof en Rozen hoedje. VELTUM: Donderdag 7 u. leesmis KATECHISMUS: Alle schoolkinde ren leren deze week de 2e en 3e les van de Katechismus. Hedenavond Jeugd-H. Familie Heden, Zaterdagavond om half 8 is er Jeugd-H. Familie in de Pa rochiekerk voor de junioren; om kwart over 8 voor de senioren. Het zal niet langer dan een half uur duren. Morgen, Zondagmorgen is er in de kapel van Sint Servatius om ongeveer half 9 een H. Mis met algemene H. Communie. De jongens moeten zich eraan gewoon maken om elke maand te gaan biechten bij een vaste biechtvader. Door de maandelijkse H. Mis waarin de jongens de priester antwoorden en de H. Mis goed uitgelegd krijgen hopen wij te bereiken, dat zij van de Zondags-mis het gewichtigste uur van de week leren maken. Wij verwachten alleen jongens die van thuis geleerd hebben zich eerbiedig in de kerk te gedragen. Kerkboek meenemen en iets om te offeren voor de H. Mis die voor de jopgens wordt opgedragen. PATERSKERK VENRAY 16e Zondag na Pinksteren; H. Missen 5.45, 6.30, 7,45, 9 u. de hoog mis; het communiceren begint voor aan; le coll. paterskerk; 2e, Biss. noden; 4.20 gez. vespers; 5u. lof. Maandag: feest van Kruisverhef fing; 7.30 H. Mis voor Maria Am brosius en ouders. Dinsdag: feest der Zeven Smarten van Maria; 6 uur wordt 't Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld; 7.30 hoogmis; 6.30 lof waarna ver ering der reliquie van St Antonius. Woensdag: quatertemperdag; H.H Cornelius en Cyprianus; 8u. H.Mis voor Harry Zwitserlood; 8.30 voor overl. fam. FonteinBerkens. Donderdag: feest vd. H. Wond tekenen van St. Franclscus; Gen. Abs. vd. D.O.; 6.30 H. Mis Peter Vollenberg; 7.30 voor Margaritha Pouwels-Kassing, namens de buurt bewoners; 7.30 pl. hoogmis; 4 uur gez. vespers; 6.30 pl. lof. Vrijdag: quatertemper; P. Jose phus a Cupertino; 6.30 Kruisweg. Zaterdag: quatertemperdag; H.H Januarius en Gezellen; 7 u. H. Mis voor Maria Ambrosius en ouders; 38 u. biechthoren. Derde Orde-mededelingen Tot bestuursleden werden ver leden Zondag in een buitenkerkelijke vergadering gekozen: Br. L. Wijn hoven en P. Billekens en Zr. M. Ebberinck en J. Michiels. Wij dan ken nogmaals de afgetreden be stuursleden voor de grote ijver, waarmee zij in al die jaren hun bestuursfunctie hebben bekleed en hopen met de nieuwe bestuursleden een goede toekomst tegemoet te gaan. Zondag 27 Sept, zal de bedevaart zijn naar Kevelaar. Zij, die zich nog willen opgeven moeten voor Maan dag dit doen bij de heer H. Schols, daar Maandag de lijst moet worden ingeleverd voor de gemeenschap pelijke pas. Ter voorbereiding van het feest van Franciscus, zal er een Triduum gehouden worden, dat niet slechts, bedoeld is voor de D.O.-leden, maar voor allen, die het feest mee willen vieren, waarin herdacht wordt, dat de Franciscanen .100 jaar geleden een zelfstandige provincie werden. Het Triduum wordt gesloten met gedachtenisplechtigheid van het Zalig afsterven van St. Franciscus, Zondag 4 October des avonds om 5 uur. Voor de leden van de Derde Orde, zal die dag een feestvergadering plaats hebben in San Damiano, zo wel 's morgens na de hoogmis als 's avonds na de plechtigheid in de kerk. De vergadering van de J.D.O.- meisjes is voorlopig iedere week op Dinsdagavond. Zij begint des avonds avonds om 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich ten alle tijde aanmelden. PAROCHIE OOSTRUM 16de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Chr. Stappers. Dinsdag: feest v.d. VII Smarten van Maria; 7.30 best. zielemis voor Mathijs Janssen en Regina Cox. Woensdag: 7.30 best. zielemis voor Peter Johannes Peters en Petronella Loonen; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zielemis v. overl. fam. W. Rutten. Vrijdag: derde Vrijdag vd. maand, dus Missie-Vrijdag voor de jeugd; 7.30 best. zielemis voor ouders en kinderen; onder de H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de Missie. Zaterdag: 7.30 best. zielemis voor Jos. Gooren; 7.30 Maria-Lof. PAROCHIE LEUNEN 16de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis voor Wed. Loonen-Weijs; .30 H. Mis voor de parochie; 10.15 hoogmis voor overl. fam. Janssen- Michels; 3 uur Lof; collecte voor het Jeugdwerk in ons Bisdom. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo en Piet Weijs. Dinsdag: feest v. Zeven Smarten van Maria; 7.30 gest. hoogmis voor Geurts-Croijmans. Woensdag: 7.30 leesmis v. Frans S winkels. Donderdag: 7.30 gest. jaarg. voor Arnold Weijs, echtg. en overl. kin deren. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. Pastoor Joosten, zijn zuster Paulina en overl. familie. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Martinus Claessens; Biechten van 67 uur; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag feest der H. Kinds heid. Collecte voor het Liefdewerk der H. Kindsheid. PAROCHIE OIRLO 16de Zondag na Pinksteren. 2de collecte is voor het jeugdwerk in ons bisdom; in alle H. Missen preek over het Apostolaat der Hereniging; 10 uur de Hoogmis, die wordt opge dragen voor Christiaan Hellegers, vanwege de H. Familie; 3 uur Lof met Rozenhoedje, waarna Familie- vergadering voor de mannen. Maandag: 7.30 gest. jaarg. voor Theodorus Voermans, Jacomina Billekens, Godfried Menten Elisabeth Lenssen. Dinsdag: feest v. Zeven Smarten van Maria; 7.30 best. dienst tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 7.30 best. jaarg. voor Martinus Philipsen. Donderdag: 7.30 best. dienst tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. v. Piet Steeghs, Henrica Maria Haegens en Maria Steeghs. Zaterdag: 7.30 Quatertempermis; 's avonds van 6—7 uur biechtgel.; 7 uur Marialof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. A.s. Zondag is de 2de collecte voor de R.K. Universiteit. RECTORAAT HEIDE 16de Zondag na Pinksteren; 7.30 bijz. intentie; 10 uur Hoogmis voor roepingen v. Missiebroeders; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 verlaten zielen. Dinsdag: O.L. Vrouw van Zeven Smarten; 7.30 uit dankbaarheid. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 Martinus Ewals. Donderdag: 7.30 Peter Litjens. Vrijdag: 7.30 Wed. Hoedemakers Zaterdag: 7.30 overl. fam. van Vegchel-Lemmen; 6 uur biechten; 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 16de Zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor de parochie; 8.30 kindermis; 10 uur Hoogmis jaarg. voor Jan Rongen; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 lm. voor bijz. int, t.e.v. O.L. Vrouw van VII Smarten. Dinsdag: 7.30 gez. jrg. v. Gerard Spreeuwenberg. Woensdag: 7.30 maandd. v. Anna Cath. Keijzers-Janssen. Donderdag: 7.30 gez. jrg. Huber- dina Bleeck en Hendrik Ingenbleek. Vrijdag: 7.30 gez. zieledienst voor Jo en Fonske van Schijndel. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Joh. Coenen en Elisabeth Kamps; 7 uur Marialof. RECTORAAT VEULEN 16de Zondag na Pinksteren. 6.30 gel. tot Communiceren;*7 uur hoog mis tot intentie; 10 uur leesmis voor P. J. Ewals; 2.30 Lof. Na het Lof H. Familie voor de jonge meisjes en vrouwen. Onder beide H. Missen de tweede collecte voor de jeugdwerken van ons bisdom. Maandag: 7.30 lm. v. vr. Cremers Dinsdag: 7.30 lm. v. Leo Jacobs Woensdag: 7.30 lm. v. overl. fam. Willems-van Lin. Donderdag: 7.30 lm. voor verlaten zielen in het Vagevuur. Vrijdag; 7.30 hoogmis als jaarg. voor vrouw Vervuurt. Zaterdag: 7.30 lm. v. Ant Arts, echtgenote en overl. ouders. Biecht gelegenheid van 6—7 uur; 8 uur Lof t.e.v. Maria. Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn geboden vasten- en onthoudingsdagen. A.s. Zondag uitsl. maandcollecte voor onze kerk. De laatste maand collecte heeft opgebracht f 96. Deze week zijn aan de beurt als accoliet Gerrit Hagens en Jacques Smedts. Deze week zijn aan de beurt met kerkpoetsen Anna Cremers en Mientje Hendrikx. RECTORAAT SMAKT 16e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm voor een overledene; 10 u. hoogmis voor bijz. gunst; onder alle H. Missen coll. voor het R.K. jeugdwerk; na de hoogmis M.G.(meisjes); 3 uur lof en rozenhoedje. Maandag: feest van Kruisverhef fing; 6.30 lm voor overl. ouders en fam. 7.30 lm v. overl. fam, Rutten Bonants; n.m. M.G.(jongens). Dinsdag: feest vd. 7 Smarten van Maria; 6.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St Jozef; 7.30 lm voor algehele ge nezing van een zieke. Woensdag: Vrijdag en Zaterdag quatertemperdagengeboden vasten - en onthoudingsdagen; 6.30 lm voor Christina Koenen; 7.30 lm t.e.v. St Jozef. Donderdag: 6.30 lm uit dank voor verkregen gunsten; 7.30 lm voor een zalige levensstaat. Vrijdag: 6.30 im voor Hendrikus Coppus; 7.30 lm voor overl. fam. Ruttenvd. Heijden. Zaterdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; 57.30 biechten;, 7.30 Marialof. Heden 12 September, op Maria's Naamfeest, hopen in de O. L. Vr. Kerk te London (Canada) Maria Odenhoven en Gert de Lange elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen. Adres Springbanksdrive 330 London (Ontario) Canada Verhuisd van Eindstraat Venray naar Mergelweg 131 Maastricht H. Verstralen-Verheugen VOORRAPIG. PRI/AA KWAUTeiT. KOOPT ZE NU. Langstraat in alle soorten, Fotostanders en lijstjes. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 tijdens de Kermis te Oostrum Ons kantoor en magazijn zal alléén geopend zijn op Dinsdag- voörmiddag en Woensdag voormiddag. v.d. Voort's Graanhandel. Iets voor de Bel even 566: HET WARENHUIS Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Wie heeft Dinsdag bij Bakkerij Kroonenberg een verkeerde damesfiets meegenomen? Gaarne bericht aan genoemd adres. Te koop best vaarskalf Jac. Camps, Veehandel, Oostrum Tel. 295.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 6