Derde Orde- BEL BIJ BRAND 3 9 2 Mestkuikens Kerkelijke Diensten Gebeden- en Kerkboeken de opening van het nieuwe terrein. In de eerste ronde speelde Gennep tegen V.V.V. 2, en moest daarbij een nederlaag accepteren van liefst 8-2. S.V.V. kwam uit tegen Blerick en speelde gelijk 1-1. Na verlenging en doelschoppen kwam Venray in de finale, waar ze heel wat beter spel lieten zien en van V.V.V. won met 2-1. Elf shirts waren verdiend. Als oefenwedstrijden voor het be gin van de competitie wordt Zondag nog een wedstrijd gespeeld tegen Sportclub Irene, hier op het terrein aan de Oostsingel, waar Woensdag ook een lichtwedstrijd is tegen het Tilburgse Sar to. Het competitie program ziet er als volgt uit: 13 Sept. uit Belfeld. 20 Sept, thuis Gennep. 4 October uit Cuyck. 11 October thuis Juliana. 18 October uit Arcen. 8 November thuis I.V.O. 22 Nov. uit Grubbenvorst. 29 Nov. thuis Helden. 6 December uit Tiglia. 13 Dec. uit F.C.V. 20 Dec. thuis Sevenum. WIELRENNEN Dubbele Venrayse overwinning in Maastricht Zondag j.l. trokken onze renners naar Maastricht, alwaar de revanche wedstrijden van de kampioenschap pen verreden werden. En deze keer kwamen de bloemen waar wij ze zo gaarne zien, n.l. in de handen van onze Venrayse renners. Bij de junioren was Theunissen dit maal de strijdlustigste, en reeds na enkele rondes ontvluchte hij het grote peleton. Hij kreeg echter gezelschap van nog 3 andere renners Gevieren gaven zij een nummertje hard fietsen weg, waar het hele rennersveld voor moest zwichten. Hiermee namen deze vier renners echter geen genoegen, en nogmaals dubbelden zij het hele veld. Theu- nisse probeerde nog enkele malen om alleen weg te komen, het geen hem niet gelukte. Tenslotte moest hier de eindsprint de beslissing brengen. Theunissen toonde zich heer en meester en reed even later vol trots de ereronde. Willems werd schijnbaar door zijn vriend geinspireerd. Ook hij ont vluchte reeds na enkele rondes het apeleton, maar slechts een renner kon hem volgen. Spoedig had hij alles gedubbeld. Willems was deze dag schijnbaar goed op dreef, want elke vette premie won hij op z'n sloffen. Met het grootste gemak wist hij op het einde van de strijd er nog een ronde voorsprong uit te draaien, zo dat hij tenslotte onbe dreigd als eerste over de finisch ging, en verdiend de ereronde reed. Zondag gaat de reis naar Linne. We hopen dat zij daar op de zelfde manier zullen fietsen als Zondag, dan kunnen we de uitslag gerust te gemoet zien. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Solré 184 km. 1 69 J. Kusters, 2 6 H. Camps, 3 W. Hermsen, 4 33 J. Aarts, 5 H. Rutten, 7 37 H. Engels, 8 16 17 36 60 71 73 Th. Rutten, 9 39 H. Crooy- mans, 10 32 61 Gebr, Willems, 11 J. van Leuken, 12 54 H. Kleuskens, 13 51 52 J. Verstegen, 14 H. Ver meulen en Zn. 15 M. van Rooy, 18 Gebr. Ewals, 19 M. Francken, 20 Chr. van Hoof, 21 G. Janssen, 22 W. Lormans, 23 H. van As, 24 53 A. v. d. Munckhof, 25 P. Kersten, 26 L. Coopmans, 27 S. Keyzers, 28 72 M. Kelders, 29 M. Francken, 30 63 P. en J. Hendriks, 31 G.Janssen W., 34 E. Oudenhoven, 35 55 Gebr. Rutten, 38 A. Loonen, 40 41 P. Theeuwen, 42 J. van Els, 43 48 P. Janssen Gr. 44 M. Duyf, 45 H. Derks 46 Jos Vermeulen, 47 W. Thijssen, 49 68 Servatius, 50 G. Philipsen, 56 M. de Lauw, 57 J. Deenen, 58 J. van 59 75 J. Strijbos, 62 J. v.d. Heyden, 64 H. Thissen, 65 P. Manders, 66 J. Gommans, 67 E. Vermeulen, 70 Jaap Janssen, 74 H. Vissers. De beker ging dit jaar naar Oirlo en wel naar H. Camps, die de 2e en 6e prijs voor z'n rekening nam. Th. Rutten was deze week de meest succes volste, door maar liefst 7 prijzen,- in de wacht te slepen. Heden avond vergadering. de letters met uiterste zorg neer pende. Ik heb nog nooit op een nutte lozer ding gewacht in mijn leven en dan op deze absurde manier. Wij gingen opnieuw op weg. Nauwelijks waren we op een paar honderd meter verder, toen de Rus argw-jïn kreeg en vreesde, dat hij ^"ijrftSts en fototoestel tenslotte tóch niet zou krijgen. En hij had ze zo hard nodig. De weinige mensen die we tegen kwamen, maakten uit onze bewa pende begeleiding de gevolgtrek king dat wij gevangenen waren. Zij volgden mijn onderhandelingen met de soldaat uit de verte en konden maar niet begrijpen, waar om ik steeds de soldaat aan zijn jas terug trok, als hij ons in de steek wilde laten. Onze weg, nauwelijks een kilo meter lang, legden we in drie uur af. We waren bont en blauw van de kou toen we in het klooster aankwamen. Ik zocht mijn vriend op, deze bracht ons bij de Prior en vroeg hem ons een onderdak te verschaf fen. De Prior ontving ons tamelijk koel en gereserveerd. In den brede zette hij uiteen in wat voor moei lijke positie hij verkeerde. De Russen hadden in de eerste dagen het klooster leeggeplunderd. Bijkans alle voedsel hadden ze toen meegenomen en hij had reeds zo vele vluchtelingen in het klooster. Niet alleen met het oog op het voedsel was dit bezwaarlijk, hij was ook bang de bescherming van de kommandantura, welke hij alsnog genoot, te zullen verliezen, als de Russen er achter kwamen, dat hij vluchtelingen herbergde. *TIB KóT y— j mr [t Bruidspaar van de dag in Nijmegen ftr-r- 'It#" op de le Augustus 1860, y. rWar ohg'étwijfeld Jeanette Comelie van Lelyveld en Mr. Arnoldus Looijen, Griffier bij de Arrondissements recht bank. Zij was een charmant bruidje en had veel bekijks, vooral omdat zij, vol gens de nieuwe mode gekleed, de eerste vrouw in Nijmegen was die de nieuwer wetse tournure toonde. Sprakeloos ke ken de Nijmeegse dames bij het stad huis, allen nog gekleed in 'n crinoline, naar het modieuze bruidstoilet. Integenstelling met de uit de mode ra kende, ronde crinoline stond de rok van het bruidstoilet a la tournure, van voren minder uit, de ruimte was naar achteren in diepe plooien gelegd eindi gend in een korte sleep. Het puntlijfje was vervangen door een kort keursje met een ceintuur die (voor het eerst) van achteren was gesloten met gewel dige grote strikken en rozetten. Het toilet was van zware crème moiré zijde en met gitten rankenornamenten bestikt. Geen pijpekrullen bij de oren, maar het haar glad naar achteren ein digend in een grote chignon-. Chantilly kanten mitaines en een kora len beugeltas met zilveren haak aan de ceintuur completeerde de nieuwe mode- verschijning. Ook de bruidsjoffers en (<verwanten waren volgens de nieuwe mode gekleed. Het vervaardigen van de bruids- en 'andere toiletten had aan moeder van JLelyveld. bruidsjoffers en verwanten 5361 veel zorgen „migraines en sincklnge het hoofd", gegeven. Maanden voor de dag moest keuze gemaakt worden uit organdie, moiré, satin, drap chambord. cachemire de France en uit diverse kleuren. Alles moest gemaakt worden, want confectie bestond toen nog niet en hoewel de naaimachine in die dagen was uitgevonden, onderschatten wij de be sognes van het vervaardigen van de bruids- en volgjaponnen niet. Wat zouden moeder van Lelyveld. het bruidje en haar verwanten veel hoofdbrekens en kosten bespaard zijn gebleven, wanneer zij toen keus had den kunnen maken uit onze uitgebreide sortering modieuze bruids- en lange of korte gelegenheidsjaponnen, in de mooi ste en nieuwste zijde en kleuren. Wat zouden zij versteld hebben gestaan van de perfecte coupe. Niet minder van de aantrekkelijke prijzen. Daarvoor kan men het zelf niet maken. VOLGENDE ADVERTENTIE: Het win kelen in de Molenstraat omstreeks 1890. j fj?o y v yi/Ojp- 25 jaar te Nijmegen KORTE MOLENSTRAAT-HOEK ZIEKERSTRAAT UITSLUITEND GEVESTIGD TE NIJMEGEN Morgen Zondag 6 September de buitenkerkelijke vergadering van alle leden, waaronder ook bestuurs verkiezing. Er zullen 4 nieuwe bestuursleden gekozen worden uit 8 candidaten. Het zal dus een belangrijke ver gadering zijn, die U niet mag mis sen Uit het gevormde bestuur zal later een prefect en een prefecte gekozen worden. Ook de jeugd wordt verzocht die vergadering bij te wonen en op te luisteren door zang en 't scheppen van een prettige sfeer. De vergadering is na de hoogmis en 's middags om 3 uur. JEUGD-DERDE ORDE. Dinsdag, volgens onze afspraak om 8 uur in onze zaal bijeenkomst. We hopen om precies 8 uur te kunnen aanvangen. Werkt daar zoveel mogelijk aan mee, door liever 5 minuten te vroeg te komen, dan 1 minuut te laat. Als wij op tijd willen ophouden, moeten w e ook op tijd beginn en. Het programma moet afgewerkt worden! Denkt U eraan Zondag in de buitenkerkelijke vergadering aan wezig te zijn, ofwel 's morgens, ofwel 's middags om 3 uur. BEDEVAART NAAR KEVELAER. Wij kunnen er niet genoeg van krijgen om op bedevaart te gaan. Wij zijn vreemdelingen en pelgrims op deze aarde, een schriftuurlijke gedachte, die Franciscus zeer sterk aangreep en zijn volgelingen ook moet bezielen! Velen blijven vragen: „Wanneer gaan we nu eens naar Kevelaer?" Nu dat zal zijn op Zondag 28 September! U kunt zich bij H. Schols, Pa- terslaan 2, opgeven tot en met Zondag 13 September, maar daarna kunnen geen inschrijvingen meer plaats hebben, daar we voor een gemeenschappelijke pas moeten zorgen. Niettemin gaf hij tenslotte te kennen, dat wij blijven konden. Hij liet een jonge novicius komen om onze plaats in het klooster te wijzen. Aan het eind van een corri dor kregen we een cel met twee bedden. De muren waren met een crusifix en heiligenbeelden ver sierd. De stilte van het klooster deed onze omgewoelde zenuwen goed. Eindelijk in een veilige haven aan geland, onder de beschermende vleugelen der Kerk. Zo dachten we tenminste. Helaas, deze vleugelen waren maar zwak. De rode storm had ook aan hen gerukt. Drie dagen brachten we in het klooster door. Die dagen gingen voorbij zonder noemenswaardige gebeurtenissen. We kregen dagelijks twee keer een bord soep, zonder brood. 's Morgens een kop zwarte koffie. We gingen naar de kapel om de H. Mis bij te wonen en te bidden. Avonds verzamelden we ons in een donkere cel, verlichting hadden we niet, praatten er met de paters en onze makkers, de andere vluch telingen. In een sombere stemming ver liepen deze gesprekken. Van alle kanten hoorden we angstwekkende berichten. Nergens was een beetje hoop. Wordt vervolgd. Wees er dus gauw bij! U kunt volstaan met een oude pas, met bewijs van Nederlandschap of een afschrift met foto. Dit afschrift is te krijgen op het Gemeentehuis. Voor inlichtingen en moeilijkhe den kunt U terecht bij de heer H. Schols. Geeft U zo spoedig mogelijk op! Ook niet-Tertiarissen kunnen zich opgeven en meegaan! Prijs f 3.50. EMIGRATIE-CURSUS 1953 Steeds meer mensen gaan een nieuw leven beginnen in een heel nieuw land. Ook onder de katho lieken is de drang om te emigreren versterkt. Maar ook beluisteren wij van de kant der immigranten, van de reeds ge-emigreerden, een soort verwijt, dat zij zichzelf doen, dat zij niet kunnen slagen, vanwege hun slechte voorbereiding Zij hadden het zich veel te ge makkelijk voorgesteld. Zij hadden gedacht, die taal, dat komt daar vanzelf wel en die levenswijze daar passen wij ons wel aan, maar het is niet waar gebleken Emigreren is een belangrijke fac tor in het hedendaagse leven! Voor velen is het een pijnlijke noodzaak geworden om ver weg hun leven te gaan opbouwen! Daar zitten vele gevaarlijke en moeilijke kanten aan, maar met bijldschap horen wij ook weer van velen, dat het hun goed gaat. Hun succes hangt af van hun voorbereiding op alle gebied, voor al de taal en de kennis van het land, waar zij komen. Het moeten persoonlijkheden zijn die vertrekken. Dit is natuurlijk niet uit boeken te leren, maar wel kunnen wij in een twee-jarige cur sus, die hier in Venray ieder jaar met zoveel belangstelling gevolgd wordt, die kennis opdoen, die no dig is om een stevige basis te leggen voor zijn toekomst! Niemand moest zo eigenwijs zijn dat hij daarvan wegbleef, neen, hij moet komen en nu al zijn krachten beproeven of hij werkelijk doorzet tingsvermogen heef t om te kunnen slagen. Vandaar ook de jaarspreuk van de parochie: GEEN EMIGRATIE ZONDER EMIGRATIE-CURSUS RETRAITE IN BRUMMEN Van 15 tot 18 September is er een retraite voor tertiarissen in Brummen. Iedereen kan daar aan deelnemen. Èr gaat een bus naar toe, welke even duur is als de reiOT per trein en bus. U kunt dus recht - streeks vanuit Venray naar Brum men rijden. Wij hopen, dat velen zich zullen melden. Doe het zo spoedig mogelijk! PLATEN-CURSUS ENGELS Er zijn voor alle talen Gramma- foonplaten in de handel, die op een prettige en praktische wijze iemand de taal machtig maakt. Zo zal in aansluiting bij de emigratiecursus, ook deze cursus gegeven worden voor de cursisten en uitsluitend voor de cursisten. Zij die plannen hebben om te emigreren en de cursus onmogelijk kunnen bijwonen, kunnen zich mel den bij de leider van de Emigratie cursus en met hem overleggen, of hij toch in aanmerking komt voor het volgen van deze Engelse Cur sus. Iedereen kan volgende week de de eerste van de 22 platen komen beluisteren. A.s. Donderdag om 8 uur zal er een proef plaat gedraaid worden. Alle 'rassen na vooruitbestelling van 3 weken. Classens Broederij Oirlo PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Kap. Keijsers 15de Zondag na Pinksteren. 4de t.e.v. St. Gerardus. 6 uur leesmis Johannes Jacobs; 7 uur leesmis Gerarda Janssen-Grisel en Antoon Kroon; 8 uur leesmis overl. fam. Verhalle-Flinsenberg; 10 uur lm. uit dankbaarheid bij 25-j. huwelijk v.d. Heuvel-Oosthoek; geen H. Mis om 9 uur; 9.15 vertrekt de processie naar Oostrum; 10 u. is de Hoogmis voor de parochianen; 7 uur Rozen hoedje, Lof en verering v. reliquie van St. Gerardus. Maandag: H. Mis van Kerkwijding 6.30 zielemis voor alle overl. paro chianen; 7 uur leesmis Anna Hub. Hendriks-Dommeck; 7.30 leesmis Jacq. Jeuken, best. door kaartclub; 8. uur gest. jaard. P. Willems-van Dijk (2kl)7 uur zielelof en Rozen hoedje. Dinsdag: feest v. Maria Geboorte. Dag van devotie. 6.30 leesmis Piet Pouwels; 7.15 leesmis Margaretha Pouwels-Kassing; 8 uur leesmis voor de parochianen; 9 uur Hoog mis Catharina van Els-v. Opbergen; 7 uur Marialof en Rozenhoedje. Woensdag: H. Mis v. Maria Geb. 6.30 leesmis Piet Vollenberg; 7 uur leesmis Jacq. Jeuken; 7.30 leesmis Marg. Pouwels-Kassing, best. door de buurt; 8 uur gest. jaard. A. J. Haenraets, echtg. Francisca Roeffs en dochter Maria (3kl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar van Cuijk-Pelzer; 9.15 H. Mis voor de Ambachtsschool. Donderdag: Octaafdag v. Kerk wijding van Kathedraal; 6.30 lm. Johanna Swinkels-Jeuken; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes 8 uur best. dienst overl. fam. van Cuijk-Pelzer. Vrijdag: H. Otger. 6.30 leesmis Piet Pouwels; 7 uur leesmis Wed. Keitj ens en dochter Henrica; 7.30 leesmis Martinus Oosthoek, echtg. en kind; 8 uur best. jaard. Piet Duijf. Zaterdag: H. Naam van Maria. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. wed. Keltjens en dochter Henrica; 7.30 leesmis Ger. Direks en echtg.; 8 uur gest. jaard. Christina Janssen (3kl); 7 uur Marialof en Rozen hoedje; half 8 Jeugd-H. Familie „junioren", kwart over 8 voor de „senioren". VELTUM: Donderdag 7 uur leesmis overl. ouders Custers-Robin KATECHISMUS: De kinderen v.d. 3e en 4e klas leren de inleidingsles en le les; de hoogste klassen leren de inleidingsles. PROCESSIE NAAR OOSTRUM: Zondag om 9.15 vertrekt de proces sie naar Oostrum. 10 uur is de hoogmis; voor het vertrek is er Lof in de kerk; de processie wordt ontbonden bij het St. Antonius- kappelletje. PATERSKERK VENRAY 15de Zondag na Pinksteren. 5.45 en 6.30 H. Mis; 7.45 voor Mathijs Jeurissen; 9 uur Hoogmis; Commu niceren begint èchteraan. Eerste collecte Paterskerk, tweede Biss. Noden; 4.20 gez. Vespers; 5 uur Kruiswegoefening, Dinsdag: Maria Geboorte. Gen. abs. voor de Derde Orde; 6 uur H. Mis voor Peter Vollenberg; 7 uur voor Antonius Bosch; 7.30 Jacobina Janssen-Lensen; 8.30 overl. moeder Verblakt-Bergmans; 8 uur plechtige Hoogmis, waarna de fraters novicen hun tijdelijke geloften zullen afleg gen; 6.30 pl. danklof. Woensdag: Z.Z. Seraphina, Ludo- vica en Michelina. Donderdag: Z.Z, Apollinaris en Gezellen, martelaren van Japan. 7 uur H. Mis voor Frans Schaeffers. Vrijdag: Bonaventura v. Barcinon 7 uur H. Mis voor P. Casimir en ouders; 6.30 Kruiswegoefening. Zaterdag: feest van de H. Naam Maria; 7 uur H. Mis voor overl. ouders Custers-Simons; 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijst. (R.) van 38 uur biechtgelegenheid. PAROCHIE OIRLO 15de Zondag na Pinksteren en le Zondag van de maand, speciale collecte voor onze kerk, 10 uur de hoogmis tot dankzegging ter ere van O.L.Vrouw; 3 uur aanbiddings uur, waaronder vespers van het H. Sacrament, lof en rozenhoedje. Maandag 7.30 bestelde dienst uit dankbaarheid. Dinsdag, feest van O.L. Vrouw Geboorte, dag van devotie, 10 uur hoogmis, als best. jaardienst voor Gerard Baten; 3 u. lof en rozen hoedje. Woensdag, dag van altijddurende aanbidding voor onze parochie, om 6 uur uitstelling H. Sacrament, 7 uur en 8.30 zijn de 2 eerste H. Mis sen; 10 uur hoogmis; 3 u. vespers van het H. Sacrament; 6.30 comple ten en Te Deum. De biduren zijn als volgt: van 67 Gunhoek; 89 Bodde- broek; 910 voor degenen, die op, het voor hen bepaalde uur verhin derd zijn; 1112 Molenhoek; 121 Kerkhoek; 12 Zandhoek; 23 Klein-Oirlo; 45 Riebroek en Blakt; 56 Eerw. Zusters. Donderdag gest. jg. voor overl. fam. van de VenPeters. Vrijdag 7.30 best. dienst voor Leonard Custers, Barbara Lenssen en Anna Catharina Kemmelings. Zaterdag 7.30 gest. jg. voor de ouders van Gerard Geurts; 67 u. biechten; 7 uur Marialof. A.s. Zondag is de 2de collecte vh. Jeugdwerk in ons Bisdom. PAROCHIE OOSTRUM 15e Zondag na Pinksteren; 6.30 H. Communie; 7 en 9 uur de beide H. Missen ten gerieve der parochie; 10 u. pl. H. Mis met preek voor de parochie van Venray: 3 uur pl. lof met preek en ommegang over de vlasakker voor de parochie van Leunen. Maandag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Anna Jacobs. Dinsdag: feest van O.L.Vrouw Geboorte, titelfeest onzer kerk en dag van devotie; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen, waarvan de eerste voor Th. Houba; 3 u. pl. lof. Woensdag: 7.30 best. voor overl. fam. vd. HeuvelFleurkens; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. zm. voor Gertr. Derks. Vrijdag: 7.30 best. zm voor vr. Verrijdt. Zaterdag: 7.30 gest. gel. jaarg. voor Gertr. BroerenGoumans; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 15e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis v.d. parochie; 8.30 H. Mis tot int. v.d. K.A.B.; 10.15 hoogmis tot dank; 2 u. vertrek der bedevaart naar O.L.Vr. van Oostrum vanuit de kerk; 3.15 aldaar lof, preek en rondgang over de vlasakker; 5 uur vertrek vanuit de kerk te Oostrum, Maandag: 7.30 sol. gest. jaarg. Elis. GoemansPubben. Dinsdag: feest v. Maria Geboorte, dag van devotie; 7 u. H. Mis vd. levende en overl. leden der Con gregatie; 8.30 H. Mis v.d. echtg. van P.J. Rongen; 10 uur hoogmis voor overl. fam. JanssenMichels; 3 u. lof Woensdag: 7.30 lm voor Wed. LoonenWeijs. Donderdag: 7.30 lm v. Gertrudis en Martin van Dijck; 9 u. huwelijks- hoogmis voor het bruidspaar S mets van Osch. Vrijdag: 7.30 gez. zieledienst voor overl. fam. vanCuijckPelzer; 8.30 gez. zieledienst voor overl. familie Smetsvan Osch. Zaterdag: 7.30 lm voor Martinus Claessens; biechten van 67 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vr. PAROCHIE YSSELSTEYN 15e Zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis v.d. fam. Verhoeven-Arts; 3.30 kindermis; 10 uur Hoogmis vd. parochie; 11 uur H. Familie voor de jongens. Maandag: 7.30 leesmis uit dank baarheid t.e.v. H. Familie. Dinsdag: feest v. Maria Geboorte Dag van devotie; 7 uur maanddienst voor Maria van Lipzig-Wilmsen; 8 uur kindermis; 10 uur hoogmis voor de parochie; 2 uur Lof. Woensdag: 7.30 lm. voor Martinus Bus. Donderdag: 7.30 lm. voor Gerard Janssen. Vrijdag: 7.30 lm. voor overl. fam. Strijbos-van Lipzig. Zaterdag: 7.30 gez. jaarg. voor Jan Geurts; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 7.30 t.e.v. H. Hart van Jezus; 10 u. hoogmis tot int. Apost. des Gebeds; 3 uur lof. Maandag: 7.30 Wed.Hoedemakers; van 78 u. biechten. Dinsdag: feest v. Maria Geboorte; 6.45 H. Communie; 7.30 t.e.v. H. Maria tot bijz. int.; 10 u. hoogmis uit dankbaarheid; 3 u. lof. Woensdag: 7.30 uit dankbaarheid; Donderdag: 7.30 Piet v. Meyel. Vrijdag: 7.30 Hermanus Willems. Zaterdag: H. Naam v.Maria; 7.30 uit dankbaarheid; 6 uur biechten; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 15de Zondag na Pinksteren. 7 u. gel. tot Communiceren; 7.30 lm. tot intentie; 10 uur hoogmis als jaarg. voor Leo Jacobs. Tweede collecte voor de R.K. Universiteit; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 voor vr. Clephas. Dinsdag: feest v. Maria Geboorte. Dag van devotie. 6.30 gel. tot Com municeren; 7 uur eerste H. Mis tot intentie; 10 uur hoogmis tot int. v.d. levende en overleden leden der eiervereniging; 2.30 Lof. Woensdag: 7.30 leesmis v. vrouw Hendrix. Donderdag: 7.30 v. Jac. Verbugt en overl. kinderen. Vrijdag: 7.30 lm. v. Jan Reintjes en echtgenote. Zaterdag: 7.30 leesmis v.d. overl. fam. Willems-van Lin; Biechtgel. van 6 tot 7 uur; 8 uur Lof f.e.v. Maria. A.s. Zondag is de tweede collecte voor de jeugdwerken v.h. bisdom. Deze week zijn aan de beurt als accoliet: Jeu van Rijswijk en Harry Hendriks. Deze week zijn aan de beurt met kerkpoetsen: Marie de Lauw en Dina Kleve. fa. v.d. Munckhof RECTORAAT SMAKT 15e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm voor overl. ouders en fam.; 10 u. hoogmis voor bijz. gunst; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm voor overl. fam. Beekman; 7.30 lm Johannes Janssen en Johanna Zegers. Dinsdag: feest van Maria's Ge boorte, dag van devotie; 6.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St Joseph; 7.30 lm tot zek. int.; 9 u. hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw. Woensdag: 6.30 lm t.e.v. St Joseph; 7.30 lm t.e.v. St Joseph voor alge hele genezing. Donderdag: 6.30 lm voor Anna Geurts—Theunissen; 7.30 lm voor een zalige levensstaat. Vrijdag: 6.30 lm voor overl. fam. Bovens; 7.30 lm voor Jac. Gerrits. Zaterdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; 10 u. pl. hoogmis, tevens pl. professie van fr. Eligius Willems; van 57.30 biechten; 7.30 Marialof.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 3