RUITERSFEEST Kanarieteelt in Venray te LEUNEN Zondag 23 Augustus Aanv. dressuur 12 uur. Défilé 2 uur STEUNT HET ORGELFONDS Burgerlijke Stand Venray Kerkelijke Diensten Afdeling A: 3 St Antonius IHalf weg, 157 pnt. Afdeling B: 8 St Sebastiaan, Heide, 129 pnt. Afdeling C: 5 St Sebastiaan 2, Helde, 120 pnt. Ie kampioen: St Sebastiaan 2, Heide 42 pnt. Motorclub Op de Zondag in Venlo gehouden oriëntatieritten werden door ver schillende Venrayers de Venrayse kleuren hoog gehouden. Zo wist Jac. Fonck bij de brom fietsers met 3 strafpunten de eerste prijs te behalen, op de voet gevolgd door J. Coenen, die met 10 straf punten de 2e prijs kreeg. Bij de motorrijders wist Fr. Jans sen de eerste prijs le behalen. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 335 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. Afwezig tot 2 Sept. H. v.d. HOMBERGH, Arts Voor spoedgevallen inlichtingen Oostsingel 6, Telefoon 393. GROENE KRUIS VENRAY DONDERDAG 27 AUGUSTUS: Consyltatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. Raadsleden jubileren Op de eerste Raadszitting van de nieuwe Raad zal Wethouder Pubben het feit herdenken, dat hij dertig jaren geleden voor de eerste maal zijn intrede deed in de Raad der Gemeente Venray. Het Raadslid Odenhoven zal dan zijn 34ste zittingsjaar ingaan. Zijn 35-jarig jubileum zal dus volgend jaar Mei gevierd worden. Volksconcert Morgenavond om 8 uurzal Fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo op de Markt een concert geven. Sluiting kindervacantiewerk Evenals het vorig jaar heeft het kindervacantiewerk heden Zaterdag om 2.30 uur de sluitingsbijeenkomst in zaal Wilhelmina. De ouders worden beleefd uitge nodigd om deze middag, waarop Venray's jeugd iets laat zien van hetgeen ze deze weken geleerd heeft, bij te wonen. Publieke verkoop Woensdag werd alhier publiek verkocht een huis met stalling en bouwland groot 57.10 aren aan de Iloenderstaat van de heer Jan Janssen en kinderen. Eigenaar werd de heer L. Cleven uit de Twist voor f 11000. Nieuwe kiosk Zaterdagavond zal Venray's Har monie om kwart over 8 een concert geven in Venray. Het zal tevens de inwijdingsmuziek zijn van de nieuwe verrijdbare kiosk, die de plaats van het oude houten geval zal innemen. Daarmede kan dus ook weer de traditie hersteld worden dat een deel van de concerten op de Grote Markt, een ander deel op het Henseniusplein gegeven kan wor den. PATRONAAT Omdat er nog veel jongens op vacantie schijnen te zijn begint het patronaat deze en ook de volgende Zondag pas na het Lof van 5 uur; het is dan gezamenlijk voor groep 1 en 2. Men wordt er nog eens aan herinnerd, dat de jongens die Zondagmiddag of -avond niet kun nen komen, dit moeten laten weten aan de leiders. Er zal elke week onder leiding van onze nieuwe sportleider aan sport en gymnastiek worden ge daan op 2 verschillende avonden. De jongens tot 15 jaar moeten Dinsdagavond om 7 uur bij het patronaat bijeenkomen; de oudere jongens boven de 15 jaar Vrijdag avond om 7 uur. 40-jarig dienstjubileum Op Dinsdag 1 September a.s. is de heer J. Beterams 40 jaren bij de posterijen te Venray werkzaam. Dit in afwijking op het gepubli ceerde bericht in ons blad van vorige week waarin stond dat het op 2 September was. Vacantie werk Afgelopen week zijn de zorgen van vele moeders weer iets verlicht door het kindervacantie-werk. Iedere dag opnieuw zijn leiders en leidsters er met een deel van de Venrayse jeugd er op uitgetrokken om deze een gezellige dag te bezor gen. In het beetje bossen, waarom nog geen prikkeldraad zit, en op 't sportterrein heeft men allerlei spe len gedaan, kortom zijn de kinderen de gehele dag bezig gebleven en hebben zich niet verveeld. Daarmede is een mooi stuk werk verricht, zeker voor de moeders, die in de vacantie, zelf maar weinig rustige dagen kennen. De organisators, leiders en leid sters (die zelf een deel van hun eigen vacantie hieraan opofferen),, alsmede de mensen achter de scher men, die door hun giften dit werk mogelijk maken, een verdiend ere saluut. K. A. B. naar Oostrum A.s. Zondag gaat de K.A.B. van geheel Venray en omstreken, ter bedevaart naar O.L. Vrouw te Oos trum. Het is een goede Limburgsche gewoonte om, vooral in de maand Augustus, naar het een of ander Maria-oord te gaan en dan daar te danken voor verkregen gunsten en te vragen wat we nog nodig hebben. Laten wij allen deze goede oude gebruiken in eere houden en dus, a.s. Zondag meteen zo groot moge lijk aantal aanwezig zijn in Oostrum. De H. Mis, om 9 uur wordt opge dragen door den Z. Eerw. heer I.oonen uit Venlo. K.A.B. K.A.J. K.A.V. en alle katholieken van Venray, komt a.s. Zondag naar Oostrum. Doodelijk verkeersongeval Dinsdagavond is op de Merselose- weg een ernstig ongeluk gebeurd, wat het leven heeft gekost van de vrouw van de landbouwer M. Poels-Geurts uit Merselo. Vergezeld van haar echtgenoot kwam zij van Overloonse kermis, toen er in de flauwe bocht tussen Hoedemakers en de Beek een auto, bestuurd door J. uit Merselo, uit de richting Merselo naderde. De beide echtelieden zijn achter elkaar gaan rijden, maar toen de wagen P. was gepasseerd is door onver klaarbare oorzaak zijn vrouw voor de wagen terecht gekomen en ondanks pogingen van de chauffeur om een ongeluk te vermijden, toch overreden. Het ongeluk gebeurde omstreeks half 11 en op dat moment was niemand op de weg te bespeuren. J. heeft direct geestelijke hulp ge haald en nadat het slachtoffer voorzien was van de laatste H.H. Sacramenten overgebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis. Vrij kort na aankomst bleek ook genees kundige hulp niet meer te baten en is zij zacht overleden. De verslagenheid in Merselo is zeer groot, temeer omdat sinds kort nog kinderen van het slacht offer zijn geëmigreerd. Zij was 6S jaren oud. Verkeersongeluk Dinsdagmiddag kwam mej. van S. van het postkantoor fietsen over het Henseniusplein, toen zij door een andere fietser werd aan gereden en daarbij zo ernstig kwam te vallen, dat zij met hersenschud ding werd overgebracht naar de ouderlijke woning. De fietser die dit slachtoffer heeft aangereden, is zonder wat te zeggen, na het ongeluk op de fiets gestapt en verder gereden. GESLAAGD Voor de te 's-Hertogenbosch gehouden examens, vanwege de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond slaagde M.W. Raymakers uit Ven ray voor het diploma Centrifugist en P.J.A. Bouten uit Leunen voor het diploma Machinist. Bij de gehouden kleermakers examens te Den Bosch, slaagde de heer Joop Baltissen uit Merselo voor het examen Gezel B. Te Culemborg slaagde voor Eenv. Algemene Ontwikkeling, de heer Jos. Verlinden, Ysselsteyn. 65 jaar getrouwd Te Eindhoven vieren op 31 Aug. het echtpaar J. GeratsHezen, de 65-jarige bruiloft. Beiden hebben altijd in America gewoond en ver toeven nu een jaar te Eindhoven. Hij is 87 en zij 84 jaar. Het bril janten echtpaar heeft elf kinderen gehad, waarvan acht nog in leven en 46 kleinkinderen. Veertig jaar raadslid Op 27 Augustus zullen de vroede vaderen van Kerkrade, een buiten gewone vergadering houden in ver band met het feit, dat een hunner, de heer P.J. Sellings, erop kan bogen dat hij reeds veertig jaar lang on afgebroken lid is van de Kerkraadse gemeenteraad. De jubilaris zal dan in de hem zo vertrouwde raadzaal van Kerkrade danig in de bloemen worden gezet. Toen hij in 1913 op 27-jarige leef tijd zijn politieke loopbaan begon, was in zijn woonplaats het Duits nog de voertaal. Zijn eerste ver kiezingspamflet opende destijds dan ook met: „An die Herren Wahler" en het was ondertekend met „Hoch- achtungsvoll Peter Joseph Schings, Schneidermeister". Van 1925 tot 1935 is de heer Schings wethouder geweest. Sinds 1936 maakt hij ook deel uit van de op één na belangrijkste raad van Kerkrade, die van de „Kirchröatsjer Vasteloavendsverain".... Duizend vrijgezellen naar Grevenbicht Zelfs het Engelse blad „Daily Mail" heeft aandacht geschonken aan het internationale vrijgezellen- congres, dat onder het motto: „Vrij gezellen aller landen, verenigt U", 19, 20 en 21 September in het Zuid- Limburgse dorp Grevenbicht zal worden gehouden. Op een te Grevenbicht plaats ge had hebbende bijeenkomst heeft burgemeester mr. L. Corten mede gedeeld, dat deze vrijgezellen bijeen komst tevens een meer ernstig karakter zal dragen. Men óverweegt n.l., tijdens déze dagen bekende sprekers het probleem van de vrij gezel en vrijgezellin te laten be handelen. Men verwacht op deze dagen een bezoek van ruim duizend vrijgezel len, mannen en vrouwen uit binnen- en buitenland. Een uitgebreid pro gramma voor deze dagen wordt thans samengesteld. Drie dagen zal er feest zijn in dit Limburgse dorp, dat als eerste de aandacht heeft willen vragen voor die groep men sen, die vrijgezel of vrijgezellin heten. 137 schapen afgemaakt Van veehouder D. Koster uit de Starnmeer bij Purmcrend zijn 137 schapen, die aan rotkreupel leden, naar het abattoir te Alkmaar ge bracht en daar afgemaakt. Hier mede zag de veehouder zijn gehele schapenstal verdwijnen. Voorlopig zal hij ook geen schapen op zijn besmette land mogen houden. Koster uit venster gevallen en gedood In de nacht van Maandag op Dins dag is de koster H. uit Enschede, uit een venster op de derde ver dieping van het klooster Ravenbosch nabij Hulsberg naar beneden ge vallen en op slag gedood. Koster H. vertoefde met een ka pelaan en een groep misdienaars van zijn parochie voor enkele dagen in Zuid-Limburg. Hoe het tragische ongeluk zich heeft voorgedaan is niet met zekerheid te zeggen. Vermoedelijk is de koster op de vensterbank gaan zitten waarbij de slaap hem overmande en hij achter over naar beneden stortte. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. De verslagenheid onder de mis dienaars is groot. Ned. bus ramt twee trams in België Een Nederlandse reiswagen uit Schijndel, die toeristen vervoerde, is Dinsdagmiddag in Etterbeek, in België op een druk kruispunt in botsing gekomen met twee trams. Zestien inzittenden werden ge wond. Zij werden naar het zieken huis van Etterbeek overgebracht, doch slechts vier hunner werden daar gehouden. De anderen kooden naar Nederland terugkeren, nadat hun kwetsuren, meest snljwondert tengevolge van gebroken glas waren verbonden. DE GIDS VAN OVERLOON In „De Tijd" van de vorige week acht drs. J. Hansen van Roermond zich „verplicht uiting te geven aan de algemene ergernis" van zijn 29 jongelui tellend gezelschap, „over de liefdeloze opmerkingen die de gids van het Museum te Overloon meende zich te mogen permitteren aan het adres van de Duitsers" aldus schrijft de drs. het in „De Tijd". H. G. J. Rientjes, Officier d'Aca- démie, schrijft in De Tijd hieronder het volgende Hier voor mij liggen de portret ten en namen van Titus Brandsma, kapelaan Berix, mr. Goseling, dr. van Berckel, irtep. Bongaerts, de jonge Roy ackers en André Gubbels, Konjeczny, Cor Smit en anderen, die door de moffen-gestapojers- beulen werden vermoord. Meent drs. Hansen, dat wij dat al vergeten zijn mitsgaders de massa-moorden over het gehele land en vernielingen, waarvoor minstens 20 milliard betaald zullen moeten worden (twintig milliard gulden). Zijn zij veranderd, de Duitsers? Waarom saboteren zij thans, als nooit voorheen, onze Rijn-vrachtboten-vaart Waarom toch kunnen grootmoordenaars daar alweer vrij optreden voor grote massa's volk, om de wereld alweer uit te dagen Waarom is de waardevolle bibliotheek van Dr. Poels nog niet teruggezonden Het hoofd der voormalige „Deut sche Schule" te Heerlen, die bandiet-spion, (die zich bij Dr. Poels voorstelde als „Kettelerbundman") voerde de diefstal uit, ....hij is weer bij het onderwijs aangesteld Aan de gids van het oorlogs museum Overloon: trekt u zich van dat beschoolmeesteren niets aan. Relieken van H. Bernadette In 1958 naar Lourdes Er bestaan ernstige plannen in Franse kerkelijke kringen om in 1958, het eeuwfeest van de Verschij ningen in Lourdes, de relieken van de H. Bernadetta Soubirous uit Nevers naar Lourdes over te bren gen. Het stoffelijk overschot van de PI. Bernadette, die 16 April 1879 overleed, ligt thans in nog volkomen ongeschonden staat en voor ieder een zichtbaar, opgebaard in de kloosterkerk te Nevers. Het is de bedoeling, dat het stoffelijk over schot gedurende het gehele jaar van de eeuwfeestviering in Lourdes zal blijven. De juiste plaats is nog niet be paald, doch vermoedelijk zal dit zijn in de onmiddellijke nabijheid van de grot der Verschijningen. Berna dette Soubirous werd 8 December 1933 heilig verklaard. „President" Robert in Maastricht opgesloten Aan de avonturen van de 30-jarige fantast Robert Lombert, die twee jaar geleden met zijn jacht, de „President Robert", met 35 passa giers ons land verliet, is thans een einde gekomen. Toen hij Woensdag morgen met de nachtboot uit En geland in Hoek van Holland aan kwam, werd hij gearresteerd door de Koninklijke Marechaussee. De Marechaussee was reeds op de hoogte gesteld van de aankomst van deze Haagse kleermakerszoon. Toen dan ook om 5.15 uur de „Arnhem" uit Harwich in de Hoek arriveerde en Robert Lombert, die vergezeld was van zijn broer Hans, het schip verliet, kon hij meteen worden ingerekend. Onmiddellijk hierna stelde Hans L. zich telefonisch in verbinding met zijn vader, die sedert enkele dagen ook weer met zijn gezin in ons land is en thans in Den Haag verblijft. Hans L. werd bij de aan houding van zijn broer ongemoeid gelaten, omdat, naar men ons zei, hij met de affaire verder niets had uit te staan. De Kon. Marechaussee heeft de arrestant ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie te Rot terdam. Maar nog de zelfde dag is Robert L. doorgezonden naar Maas tricht. Dood na val van hooizolder In het Canisiusziekenhuis te Nij megen is overleden de 53-jarige landbouwer J. Herregraven uit Ewijk bij Nijmegen. Bij het binnen halen van hooi was hij v&n de hooi zolder gevallen. Hij liep zware in wendige kneuzingen op. Hij was vader van acht kinderen. Hebben wij vorige week in dit blad de Duivensport eens wat nader bekeken, deze week willen we enkele woorden wijden aan de Kanarieteelt, die hier in Venray vele trouwe aanhangers heeft. Op alle mogelijke plaatsen, op zolderkamers en volières, buiten- kooien en kleine hokken zijn de kanaries ondergebracht en proberen de kanarieliefhebbers het beste uit het beste te krijgen. Het kanariehouden wordt op de eerste plaats natuurlijk gedaan, terwille van de aardige vogels, die of door hun zang, of door hun bonte vederpracht menigeen be koort. En hier hebben we al direct het grote onderscheid in de kanaries aangegeven. De -kanariehouder kent namelijk twee soorten, nl. de zangkanaries en de kleurkanaries. De namen zeggen al direct, waar de nadruk op valt. Bij zangkanaries wordt de nadruk gelegd op de kwaliteit van de zang, die langzaam, kalm en bedaard ten gehore moet worden gebracht. Het zijn alleen de mannen die zo prachtig hun rollers kunnen laten klinken door de kooi. Kleur kanaries worden gehouden om de prachtige kleurenvariaties die hier- •Wj de-grote rol spelen. Nu is het eenmaal zo, dat waar men kanaries houdt, men ook spoedig tot het kweken van nieuwe kanaries ,'overgaat. Niet aHeen is dat de gewone gang van zaken in de, natuur, maar de echte kanarie liefhebber vindt door deze kweek een compensatie in de vele kosten, die ook kanaries-houden met zich brengt. Deze diertjes eisen nu eenmaal geweldig veel onderhoud en zijn tamelijk verwend met hun voer, zo dat al met al het voor velen te kostbaar zou zijn, als niet de kweek en de verkoop van jonge vogels een aardig spaarcentje opleverde. Zangkanaries Men moet over deze kweek niet gemakkelijk denken, iedere kanarie fokker zal u van het tegendeel kunnen overtuigen. Maar gewoon lijk is het zo, dat per jaar een pop drie maal een broedsel zal leveren. Zowel het mannetje als bet vrouwtje (pop)- worden dus speciaal uitge kozen voor hun zangkwaliteiten en op kleur wordt dus niet gelet. Er zijn weer verschillende broed- methode, maar hier zullen we niet nader op ingaan. Gewoonlijk zijn 4 a 5 eieren het resultaat. Na 13 dagen broeden komen de jongen uit de eitjes, na 12 dagen zitten ze aardig in de veren en na 4 a 5 weken pikken ze al hun eigen voer en zijn ze eenmaal zelfstandig dan worden de mannetjes van de poppen verwijderd. Men doet dat vooral voor de zang,* want zoals gezegd de mannetjes zijn de zangers, maar deze moeten het nog leren. Ze kunnen wel zingen, maar de heren moet worden bijgebracht dat ze dat ook op commando doen. En zo moeten ze leren binnen het halve uur hun 9-tal variaties te brengen. Dit laatste is een heel ingewikkelde geschiedenis, maar het is de trots van iedere kweker juist op dat punt zijn vogels zo goed mogelijk af te leveren. Kleurkanaries onderscheiden zich niet alleen door hun kleuren, maar ook door hun zingen, dat schel en fel klinkt en waar weinig plezier aan is. Met hun kleuren echter vergoeden zij dat gebrek. Meer dan 50 kleurenvariëteiten worden op het ogenblik gekweekt en dit moet nog meer als bij de zangkanaries streng wetenschap pelijk gebeuren, het vereist een gron dige kennis van vererving en men moet inderdaad goed op de hoogte zijn van de kleurenteelt. Maar heeft men eenmaal de slag wat te pakken, daarbij behoorlijke vogels, dan kan men hier werkelijk schitterende resultaten in krijgen. Voor alles staat echter de gezonde vogel en een echte liefde voor deze kleine schepsels. Dan is er met de kweek ook inderdaad wat te ver dienen, want kanaries worden graag gekocht en de afname is groot. In Venray kennen we de Eerste Venrayse Kleur- en Zangkanarie vereniging „De Huisvriend", waarin de meeste kanariekwekers verenigd zijn en die zorgt voor goede voor lichting en hulp. In December a.s. hoopt deze ver eniging voor het forum van het Venrayse publiek te komen met een tentoonstelling van hun vogels in café den Engel, waaraan dan tevens weer keuringen verbonden zijn, die tevens tot doel hebben de kweek te bevorderen. Prijzen Nu is er de laatste tijd enige ver ontrusting gewekt over de gedaalde handelswaarde dezer vogels. Dit is voor ons aanleiding geweest om ons over de te verwachten prijs ontwikkeling der kanaries te infor meren bij de fa Corstens-Verschuren te Helmond, een der grootste export ondernemingen voor kanaries in West-Europa. De heer Corstens ontkende met stelligheid de bewering als zouden de mannen-kanaries dit seizoen niet aan een behoorlijke prijs kunnen komen. Hij is er zeker van, dat er 40 a 50 pet op de huidige prijs komt. Dat is nog slechts een kwes tie van enkele weken vóór het zover is. De kwekers hoeven slechts ge duld te oefenen tot het ogenblik, dat de vogels afgeruid zijn en zin gen. Eerst dan kan de grote export naar Canada, Mexico, de Zuid- Amerikaanse Staten en vooral de Verenigde Staten, alwaar de Neder landse kanarie sedert jaren een uitnemende faam verworven heeft, voor goed aanvangen, aldus de heer Corstens, die er voorts de nadruk op legde, dat men de mannen- kanaries niet voortijdig aan een lage prijs moet verkopen. Het is dus zaak de mannen in prima conditie te houden, goed te verzorgen en tevens goed afgesloten te houden, zodat unfaire kanarie- dieven geen kans hebben. Het lijkt op het eerste gezicht 'n ietwat onzakelijk standpunt, dat de heer Corstens hier inneemt. Maar 't is niet meer zo vreemd, als men bedenkt, dat de heer Corstens liever nu meer betaalt dan dat hij straks onvoldoende aanbod krijgt als ge volg van 'n sterke daling in 't aan tal teleurgestelde kwekers. Wat de vrouwtjes-kanaries (zgn. poppen) betreft, deelde de heer Corstens mede, dat deze, zolang de mannen nog niet zijn afgeruid, wèl in grote getale geëxporteerd kun nen worden, voorlopig eerst de jonge popjes, welke dit jaar gekweekt zijn en over een drietal weken, na hun rui, eveneens de overjarige. Na aanvang der export van de mannen-kanaries vermindert de vraag naar popjes in Amerika ech ter zodanig, dat de kans zeer groot is, dat de kwekers, welke hun pop jes niet op tijd verkochten, deze moeten blijven houden tot het voor jaar. Enige verhoging van de huidige prijs voor popjes acht de heer Corstens uitgesloten en zijn advies is derhalve deze zo spoedig mogelijk te verkopen. Donateurs vrije toegang VIJFTIEN JAAR VOOR MOORD OP HAAR MAN Het Gerechtshof te Arnhem heeft Dondeidag de 45-jarige B. J. de G. uit Hengelo wegens moord op haar echtgenoot, de 47-jarige D. K. ver oordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf en daarna ter beschikking stelling van de regering. De vrouw had op 12 November van het vorig jaar, toen haar man zijn tanden had laten trekken en daardoor geen smaak bezat, ratten kruit in de zuurkool gedaan. Een week later overleed het slachtoffer. Als motief voor haar zo verveelde en tegen de kinderen erg humeurig was. De rechtbank te Almelo had de vrouw eveneens ^tot 15 jaar en terbeschikkingstelling veroordeeld. van 14 t.m. 20 Augustus 1953 GEBOREN: Vermeulen Hubert P. W., S makter- weg 42 Beerkens Wilhelmina L.G.M.P. Hagelweg 3 Pouwels Leonardus M., Ysselsteyn Peelplan Zuid I 109 Vermeulen Albertus J., Vlakwater- weg nw. 3 Spreeuwenberg Gerardus J. M. M., Ysselsteyn 137 Philipsen Leonardus G.M., Oirlo E 6 Janssen Christina M.J., Langstr. 54 Pelzer Hubertus G.M., Veltum L15 Janssen Petrus C.J., Veulen H 37a van Rhee, Maria E.W. Oirlo E 80c OVERLEDEN: Zwitserlood Henri, echtgenoot van Volleberg A., 69 jaar, Patersstraat. van Meijel Johanna' weduwe van Hoedemakers M., 83 jaar, St Jo- zefsklooster. Geurts Anna M., echtgenote van Poels Martinus, 68 jaar, Merselo. ONDERTROUWD: Reijnders Gerardus H., oud 23 jr, hulpbest. posterijen, Heerlen en Wijnhoven Huberta M., oud 25 jr, Oostrum. Fontein Hendricus J. E., 25 jaar, kruidenier, Borculo en Berkens Louisa G. P. E., 33 jr, Patersstraat. Smets Godefridus W. H., 26 jaar, huisschilder, Deurne en van Osch Hendrika M. J., 25 jaar, Wieënweg. Breukel Johannes J. S. C., 36 jaar, scheepswerktuigkundige, te 's Gra- venhage en Fonck Catharina I. M., 37 jaar, onderwijzeres, Hofstraat GETROUWD: van Hees Antonius H., 29 jaar, ambachtsman Ned. Spoorwegen te Oostrum en Voesten Martha L., 24 jaar, Leunen. PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Kap. v. Leipsig 13e Zondag na Pinksteren; 2de Zondag te.v. St. Gerardus; 6 uur leesmis; 7 uur leesmis Piet Vollen- berg; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van St. Gerardus. Maandag: H. Bartholomaeus. 6.30 zielemis voor all e overl. parochianen 7 uur leesmis Anna v. Bragt-Brons; 7.30 leesmis voor de parochianen; uur best. jaard. Maria Margry- van Moorseï; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Gregorius. 6.30 lm. Maria Janssen-v.d. Mortel; 7 uur leesmis Jacobus Jeuken; 7.30 lm. Catharina van Els-van Opbergen; uur gest. jaard. Pieter J. Fransen en echtgenote (3kl). Woensdag: H. Zephyrinus. 6.3 leesmisuPiet Vollenberg; 7 uur lm. Anna Hub. Ilendriks-Dommeck; 7.30 leesmis; 8 uur gest. jaard. Gertrudis Arts en ouders (3kl)„ Donderdag: H. Josephus Cala- sanctius. 6.30 lm. Regina Verstegen- Lamers; 7.15 H. Sacramentshoog mis voor alle schoolkinderen; 8 uur gest. jrd. Louisa Messemakers (1H) 9 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk. Vrijdag: H. Augustinus. 6.30 lm. Theodora Claessens-Bistervelds; 7 uur leesmis Anna Hub. Hendriks- Dommeclc; 7.30 leesmis Catharina van Els-van Opbergen; 8 uur gest. jaard. Martin Jenneskens (3kl). Zaterdag: Onthoofding van St. Jan de Doper; 6.30 O.L. Vrouw hoogmis; 7 uur leesmis; 7.30 best. jaard. Henri Oudenhoven; 8 uur gest. jaard. Johan Claessens en Johanna Fleurkens en kinderen en Theodora Bistervels (1H); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7 uur leesmis PATERSKERK VENRAY 13de Zondag na Pinksteren, 5.45 leesmis voor Karei Sijbers, echtgen. en overl. fam.; 6.30 Alfons van den Boogaard; 7.45 lm; 9 uur hoogmis; communiceren begint vooraan; le collecte paterskerk, 2de biss. noden; 4.30 gez. vespers, die door de KRO worden uitgezonden; 5 uur lof; 5.45 Maandag, H. Bartholomeus, 6.30 lm. voor moeder voor een zalige dood. Dinsdag 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste, H. Lodewijk, gener. abs.; 6 uur lm. Peter Volleberg; 7 uur Maria Ambrosius en ouders; 7.30 voor genezing van een zieke; 7.30 hoogmis; 6,30 lof, waarna ver ering reliquie van St Antonius. Woensdag ZZ Timotheus en Ber- nardus; 6.30 lm uit dank t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijstand; 7 uur Helena van Heidoorn; 7.30 gez. jaardienst voor Gerard v. Meijel, zoon en doch ter. Donderdag Zeven Smarten van Maria, gen. abs.; 7.30 voor Christ Stappers; 3 uur voor Johanna Jeu ken, wed. Fr. Willems, als lid van 't Koordje. Vrijdag H. Augustinus, 7.30 Joh. Jeuken, wed. Willems, als lid van 't Koordje; 6.30 kruisweg. Zaterdag, onthoofding van St Jan de Doper, 7 uur Joh. Jeuken, wed. Willems, als lid van 't koordje; 7.30 t.e.v. O.L.Vr. v. Altijdd. Bijstand(R) 38 biechthoren. PAROCHIE OIRLO 13de Zondag na Pinksteren, 10 u. de hoogmis voor de vruchten der aarde en andere openbare noodwen digheden; 3 uur lof met rozenhoed je, waarna Familievergadering voor de vrouwen. Maandag 7,30 bestelde dienst ter ere van H. Machutus. Dinsdag 7,30 11de maanddienst voor Gerard Baten. Woensdag 7.30 6de maanddienst voor Willem Michels. Donderdag 7.30 5de maanddienst voor Christiaan Hellegers. Vrijdag 7.30 4de maanddienst voor Leonard Custers. Zaterdag 7.30Te maanddienst voor Anna C. Kemmelings-vr. Friesen. 67 biechten; 7 uur Marialof. PAROCHIE OOSTRUM 13de Zondag na Pinksteren: 7 u, H. Communie; 7.30 de vroegmis; 9 uur processie Kring Venray van de K.A.B.; 10.30 H. Mis ten gerieve der parochie; 3 uur processie Dis trict Venray van de Derde Orde. Maandag 7.30 best. zm. voor de overl. fam. Muyres—Dupont. Dinsdag 7.30 H. Mis van de vruch- der aarde, op te dragen voor vr. Frans Janssen. Woensdag 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vr. van Oostrum t.z.int.; 8 u. ro zenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 H. Mis uit dank. Vrijdag 7.30 best. zm voor Renier Lemmens. Zaterdag 7.30 best. zm. voor Chr. Stappers; 7.30 Marialof. PAROQU 13de Zo^ lm voor dg*] 10 uur van Heuvi-^ Maanda|",||j van de W?-v Dinsdagen Woensdiïj van LipzijSjRiii Dónderqi3i en Elis. K» Vrijdag V& voor de fjun Zaterdag] Janssen t ,t hoogmis bijk huwelijk ij Jaspars; 7jM

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2