EDAH EDAH de hooiUoei SiV-SS"-1 »22 Voor kleine boeren geen bestaan meer in ons land DE PEELPAREL Rondkomen NEEM VOOR HALVE PRIJS ÜKÏÏK2.—-68 Het dure spook van zomerprijs F. W. HENDRIKS het immers, doordat er altijd de stroobosjes van begrafenissen neer gelegd werden) en enkele andere. Langs de grintweg strekten zich grote rogvelden uit. De maand Juli was regenachtig geweest. Het koren werd laat rijp. De maaitijd moest wel voor een deel in de kermis dagen vallen. Langs de rand van de korenakkers wemelde het nog van de blauwe korenbloem. In gedachten wandelde ik voort. Opeens haalde mij iemand hijgend, puffend en blazend. Een Franciskaner Pater, die met de laatste trein naar Nijmegen mee moest. Hij was in het klooster op bezoek geweest, en was daarna nog even goedendag wezen zeggen bij de familie, waar hij in zijn Venrayse collegetijd in de kost was geweest. Zo had hij zich verlaat. Tot zijn opluchtig kon ik hem geruststellen. Wij konden samen op ons gemak verder wandelen, de trein naar Nijmegen vertrok pas om half tien, Hij vertelde mij, dat hij Amster dammer was. Maar toch zoveel van de natuur hield Van het landschap en van de velden vol landbouw gewassen, een teken van de vlijt der buitenmensen. Hoe mooi vond hij een korenveldMaar schande toch wel van de boeren, dat die hun akkers zo vol onkruid lieten groeien, zodat al die lange lelijke gele spieren het heerlijke liefelijke Maria-hemelsblauw van het koren overwoekerden De goede geestdriftige bewon deraar van natuur en veld dacht, dat de blauwe korenbloem de rog en de rog het onkruid was. En toen ik hem uitgelegd had, dat hij zich vergiste, dat het net andersom was, maar dat onkruid ook dikwijls bijzonder mooi is zelfs onder de mensen en dat de boeren niet zo dom en zo lui waren als hij meende, keek hij heel verslagen. Zijn liefde voor de korenvelden was glad over, hij vond er niks meer aan, De kermis van dat jaar was er niets minder om, dat er in de kermisdagen nog druk 7gemaaid moest worden. Er bleef nog volop tijd over voor een goed zatsel bier, De week voor de kermis gaf het stationsemplacement in Oostrum een rumoerige drukte te aanschou wen. Dan kwamen grote spullen aan, zoals de stoomcaroussel, en de voerlui uit het dorp moesten de zware wagens met paarden transporteren. Dat was heel iets Jaren naderhand kon men bij de loods nog de sporen volgen, hoe zo'n wagen daar vastgezeten had. Ik vond het mooi om aan te zien, hoe zachtzinnig dan Jan van Meijel met de paarden wist om te gaan, als de wielen van zo'n zwaarbelaste kermiswagen te diep zakten en vastraakten. Wat een moeite kostte het dan, om het gevaarte weer aan de gang te krijgen Vier, zes man achter de wagen duwen, en Jan vóór de paarden, klakkend met de tong, knipperend met de vingers, zo de paarden lokkend en aanmoe digend, dat ze met de buik haast op de grond zich inspanden om de schot er in te krijgenMooi was dat Op kermis-Zondag ging een machtige processie vooraf. Herin nering aan de oorsprong van de kermissen. In oude tijden was de naam kerkmissen. Feestelijke her denking van de kerkwijding. Latei- is de aard van de kermissen wel veranderd, van het kerkelijke viel niet veel meer te bespeuren. In de voormiddag van kermis- Zondag krioelde het station van de kermisbezoekers uit Pruisen. Uit deze streken gingen in die .dagen immers zeer velen in Pruisen een dienst en werk zoeken. Met de zak vol marken kwamen zij de kermis maken. De grootste wagens van De Zwaan en De Leeuw konden niet alle bezoeksters en bezoekers vervoeren, alles zat propvol gepakt, binnenin, op de bok, en bovenop. Dat ritje naar het dorp was al een voorspel van het kermisplezier, geloof maar In 1900 braken van een der wagens de assen. Net zoals de geschiedenis uit oude tijden weet te verhalen. Daarom heb ik er toen een stuk over geschreven in bijbelse trant in „De Zuidwillems vaart". Tot de kermisaardigheden be hoorden de draaikraampjes voor de kinderen, draaien maar, altijd wat voor een cent! En de mallemolen. (Het perdjesspeul). En de snoep- kramen. En de speelgoedkramen. Wat een lawaai, het getoeter van de trompetten, het janken van de mondharmonica's, het ratelen, het fepen Voor de groten de stoomcaroussel, met gebonk van de machine, het snerpen van de fluiten en het gillen van de draaiorgelsHet hoofd van jut, honderdduizend kilo, iets voor sterken als Paraplu jen Ties en Harry Sassen. Wat een vuurspetters met geklap hoog in de luchtDe baas van het spul hield zijn hart vast, als hun gespierde armen de hamer op den armen juttekop neer- zwaaiden, met het gevaar, dat het hele stel tot splinters zou vliegen En dan de kaartkramen van Paar en Van Dijk „centjes die kaarten hebben!" en dan draaide het rad En het koekhouwen.... en dan het koekvreten het mansvolk was al om acht uur vertrekken toch te vroeg. Iets heel bijzonders was het in dat jaar, toen de familie Stips in de zaal van Willem Wijnhoven optrad. Toen daar gezongen werd 's Nachts na het bal... En ook: Kijk, hoe die kleine bengel lacht, Nee, dat had ik werkelijk nooit gedacht Op de laatste avond van de voorstellingen zong het publiek in de overvolle zaal diep bedroefd O Stips, o Stips, Gade gij ons verlaten Op vele plaatsen sterft de kermis uit. Vroeger was de kermis het feest voor het hele jaar. Tegen woordig zijn er zoveel amusemen ten. Elke Zondag, ja, haast elke avond in grotere plaatsen. Of dat daarvan komt, dat de tijden zo slecht zijn, het leven zo duur is en de mensen geen „eens" meer hebben een pak brosse EDAH-BESCHUIT bij elk pak geurige KEUR- of KASTEELKOFFIE Lxjk van 250 gram Geldig tjm 1 Augustus 1953 VRUCHTENKOEKJES 22 (zacht (ruit)oua BAKWERKKOEKJfS 45 Uw koakie .oor do Zondag LEVERPASTEI llk40 heerlijk op hot brood9 CUSTARD grootp,k2T kostelijk voor een vlapap UMOhAOE 6MBBt 27 lekker Iris tol de laatste drop. S alsU er eend LIMBURG KWAM ER TOT NOG TOE HET BESTE VAN AF Tussen Mei en October kan men hooibroei verwachten. Dat zeggen ons zonder omwegen de statistieken. Het gevaarlijkste zijn de maanden Juli en Augustus, hetgeen te be grijpen is. Nu zal men wellicht denken, dat de schade nog wel mee zal vallen dat zich die hooibroei-brandjes wel zullen beperken tot wat schade aan hooibergen. Men denke echter niet te licht over, want in 1951 ontstonden er 97 branden door hooibroei en vorig jaar 65, welke branden in totaal voor rond ander half millioen gulden schade berok kenden Er stond ook eens een tent met kijkglaasjes „hier ziet gij den slag bij Sédan, de soldaten vellen de bajonetten En er was een tent, waar dames in een (badpakje, zouden we tegen woordig zeggen) dansten op de maat van hoempa-muziek en trom slag, dat het daverde In de danstenten, tot acht uur. Dan gingen de dansers met het vrouwvolk nog eens de café's rond. Als het donker was, moest het vrouwvolk naar huis gebracht worden, naar de gehuchten rondom. Dat kon niet eer, want het mans volk kon dan immers ook niet meer n^ar de kermis terug. En voor De totale hooibroei-schade echter veel groter, want, ook al ontstond er geen brand-schade en heeft men dus de brand kunnen voorkomen of is het uit zich zelf niet zover gekomen met het broeien van 't hooi, toch is er in de meeste, althans in vele gevallen, schade aan het gewas ontstaan doordat de kwaliteit is achteruit gegaan. De brandweer heeft doordat men tijdig het gevaar van zware broei heeft onderkend brand en dus grotere schade kunnen voor komen. In vele gevallen moest het hooi dan door de eigenaar uit elkaar gehaald worden of er moest „gespit" worden in het hooi (wat een beulswerk is zelfs voor sterke kerels De brandweer hield een oogje in het zeil en stond gereed om zo nodig in te grijpen en water te geven. Het is dus zaak, dat de boer zijn ogen (en neus) de kost geeft wanneer hij vers hooi binnen heeft gereden. Men kan het hooi (zijn tempera tuur) laten peilen (steken) en men kan de eigenaren van hooi niet voldoende op het hart drukken regelmatig en met niet te grote tussenpozen te laten controleren hoe het er mee staat. Hij, die ééns zijn bezit door hooibroei-brand in vlammen heeft zien opgaan, weet ook hoe verraderlijk snel zo'n brand kan uitbreken, hoe weinig men daar van te voren eigenlijk van bemerkt en hoe fel en overrompe lend vlug de brand om zich heen grijpt. Dikwijls kan men alleen het naakte lijf redden... Volgens de Rijksinspectie van de Brandweer mag men aannemen, dat er evenveel hooibroei-branden door 't tijdig waarschuwen van de brand weer konden voorkomen worden als dat er uitgebroken zijn in de twee achter ons liggende jaren. Ook hier is voorkomen beter dan ge nezen. Preventieve maatregelen Men is de laatste jaren ei) vroeger natuurlijk eveneens bezig allerlei toestellen of voor zieningen te beproeven om hooi- broei-gevolgen te voorkomen. Men moet aannemen, dat een en ander echter nog in het stadium van proefneming verkeert en dat de boeren goed doen eerst de adviezen van de voorlichtingsdienst af te wachten, nadat de voorzieningen op proefboerderijen gedurende enige tijd in de practijk zullen zijn onder zocht. Zo heeft men in Friesland een zeer gunstig resultaat verkre gen met de z.g. actieve ventilatie- methode, waarbij door middel van 'n midden in de hooiberg verticaal aangebrachte geperforeerde buis de hete lucht wordt weggezogen (en tevens het vocht, dat bij latere afkoeling ontstaat en hetwelk schimmel in het hooi zou kunnen veroorzaken). Men kan ook preventief werken door rekening te houden met de volgende feiten: a) Broeikansen zijn bij gewoon gewonnen hooi veel groter dan bij ruiterhooi; b) Het gras moet voldoende lang vóórgedroogd worden, terwijl bij ruiteren de bepakking der ruiters niet te zwaar mag zijn. c) Grote hoeveelheden hooi moeten bij gedeelten ingeschuurd worden en zo mogelijk over verschillende tastruimten verdeeld worden. d) Men meent te hebben kunnen vaststellen, dat hooi van gegierd land vaak aanleiding geeft tot sterke broei, weshalve aanbevolen wordt zulk hooi niet onder in het vak te bergen, doch zo mogelijk afzonderlijk of op een hoeveelheid overjarig hooi. Dat men met enig beleid en na denken en voorzichtigheid toch wel degelijk iets kan bereiken blijkt o.a. uit 't feit, dat een onderlinge brandwaarborgmaatschappij eens schreef, dat het „steeds weer dezelfde veehouders zijn bij wie ernstige hooibroei optreedt... Enige cijfers Wanneer de temperatuur beneden 40 gr. G. blijft treden er practisch geen verliezen op, doch daarboven nemen ze met de stijging der tem peratuur vrij snel toe. Bij 4050 gr- C. is er een verlies van 4 pet. voederwaarde. Bij 5060 gr. C. 15 pet. reeds. Bij 60—80 gr. C. zelfs 35 pet. en bij 80 gr. C. zelfs tot pl.m. 70 pet. (gemiddelde verlies eiwit en zetm. waarde). Tenslotte is het interessant in de statistieken van het brandweer wezen te zien, dat Limburg op 't gebied van hooibroeibrand er het gunstigst afkomt (19512 en 1952 1 geval!). Friesland staat aan de spits, gevolgd door Noord-Holland en Groningen, waarbij niet vergeten mag worden dat Friesland een specifiek graslandareaal heeft. Maar,., dat hebben Zuid-Holland en Utrecht eveneens (denk aan al die zelfkazende boeren in de veen- streken) en deze provincies hadden vorig jaar resp. 2 en 3 hooibroei- branden te melden. Het is dus inderdaad niet zó, dat men in de provincies met het meeste grasland ook de meeste hooibroei-branden noteert. Tracht dus en dit tot besluit hooibroei in elke graad te voor komen, want ook zonder dat hij ernstige vormen aanneemt veroor zaakt hij altijd schade. Men kan beter met crediet een flink bedrijf opbouwen Een hele reeks amendementen, groot politiek vuurwerk en allerlei principiële debatten hebben de Tweede Kamer in April meer dan een week bezig gehouden voor men tot een accoord kon komen over de wet inzake de vervreemding van landbouwgronden. Ten slotte is de heer Droesen met een amendement zover gegaan, dat hij de minister aan een limiet van 5 jaar had gebonden. Het hele ontwerp was zodoende allerminst een staaltje van een gave en deug delijke wetgeving geworden, maar de minister had toch blijkbaar zo veel van zijn aanvankelijke opzet weten te redden dat hij er maar genoegen mee nam. Dinsdag heeft ook de Senaat er nog nog eens over gedebatteerd en het Hoge College heeft menigmaal uitgesproken, dat de wet maar een ongelukkig product was. Men was het er echter algemeen over eens, dat beheersing van prij zen van Landbouwgrond in het dichtbevolkte Nederland niet gemist kan worden. „Men kan niet alle snippertjes grond maar vrij laten om door Jan en alleman opgekocht te worden", zo betoogde prof. dr. Rip namens de A.R.-fractie. Hij vond dat de kleine boeren maar goed moeten weten wat zij beginnen wanneer zij in deze tijd, die zoveel eisen stelt aan de efficiency van een landbouw bedrijf, met een of ander stukje land voor zich zelf beginnen. Hij vond bok, dat de regering groot gelijk had wanneer zij haar maatregelen nam om te voorkomen, dat uit die versnippering bij een conjunctuuromslag weer allerlei crisismaatregelen voor kleine boeren het noodzakelijk gevolg zullen zijn. Maar de animo om als kleine boer te beginnen neemt zienderogen af, zo constateerde hij en het verheugde deze jeugdige Wageningse hoog leraar, dal dit bewijs van groeiend economisch inzicht door de boeren wordt gegeven. Laat zij liever wachten, tot zij iets hoger kunnen mikken en met crediet een levenskrachtig bedrijf kunnen opbouwen, zo adviseerde hij. De heer Rip gaf ook een tip aan de C.H.-fractie, die bij monde van de heer Kolf een heel ander geluid had laten horen, dat volgens de A.R.-vertegenwoordiger niet zo best het karakter der C.H. Unie vertegenwoordigde. De hèer Kolf had op uiterst negatieve wijze tegen alle prijsbe- heersingen gefulmineerd en een pleidooi gehouden voor de kleine boeren, vanwege het sociale goed, dat hun stand vertegenwoordigt. Hij kreeg het daardoor ook even aan de stok met de socialist Hoog land, die een grapje maakte over het „peppeltje van de heer Kolf: een notoir boompje, waarvan de heer Kolf wel eigenaar was, maar hij niettemin niet mee kon doen wat hij wilde." Dit om deze verstokte anti-diri- gist duidelijk te maken, dat alge meen belang boven eigenbelang gaat. Een uitstekende rede hield de heer Louwes (VVD) over het on derwerp. De liberale spreker zette de eigenaardige opvattingen in Nederland uiteen over het grond bezit. Hij verweet de Nederlandse volks huishouding, dat zij wel de vreug de van een groot gezin geniet zelfs in zijn symbolische betekenis een merkwaardig gezond geluid uit deze liberale hoek maar dat zij niet de consequenties trekt uit het feit, dat er in Nederland nu eenmaal sprake is van een sterke overbevolking, die de noodzaak van een lager levensniveau meebrengt. Wij forceren dan maar de prijzen van grond en huizen omlaag en vergeten, dat wij roofbouw plegen op ons nationaal woning- en grond bezit. In de vijf jaar, waarin de wet voorlopig wordt toegepast, moeten wij eens wat gaan doen aan de verbetering van 't inzicht op dat gebied. Er moet in deze tijd ook iets worden teruggewonnen van de mystieke band tussen de boer en zijn grond, waarvan we in de Bijbel lezen. Grondprijzen beheersen ac coord, aldus deze senator, maar zij moeten hun bewegingen kunnen maken. Prof. Molenaar liet een ietwat ander liberaal geluid horen. Hij zag de minister landbouwpo litiek voeren over de ruggen van grondeigenaars en verpachters heen omdat volgens hem iedere norm ontbreekt, waaraan de grondkamers of de rechterlijke macht zich te houden hebben bij hun regelingen. Zijn pleidooi stuurde regelrecht aan op een repressief in plaats van een preventief stelsel van prijscontrole. De heer de Goeij sprak voor 't eerst in de Eerste Kamer als KVP senator. Hij kwam met een merkwaardig lichtpunt in de schaarste van onze landbouwgrond: er is nog grond genoeg, als wij doorgaan met landaanwinning zoals wij dat ge wend zijn. Landaanwinning kost echter geld en dus is het normaal, dat de prijzen hoog zijn. Lage pacht prijzen betekent ongemerkt interen. Eerst de volgende week zal de minister antwoorden. Los van alle landbouwkwesties heeft prof. Gerretson nog van zich doen spreken. De voorzitter heeft namelijk medegedeeld, dat de cri- tische C.H.-senator zich uit de vaste Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken heeft teuggetrokken, omdat hij het niet eens is met de werk wijze, die in deze commissie wordt toegepast. Als het prof. Gerretson niet was, zou men er heel wat van gaan denken. Vanaf heden tot einde Aug. wollen dekens wassen f 1.25 In Eindhoven verrijst een groot bejaarden-centrum In de loop van October verwacht de Woningbouwstichting St Petrus te Eindhoven haar eerste gasten in het bejaardencentrum St Petrus park, dat plaats biedt aan 210 ouden van dagen, waarvan meer dan 150 geheel zelfstandig zullen gaan wonen in zeer gerieflijke be neden of bovenwoningen. Dit centrum verrijst op 't ogen blik achter de Kloosterdreef, waar architect Theo Rooyakkers in aan sluiting op een hoofdgebouw met kapel, eetzaal, centrale keuken en pensionkamers 76 woningen bouwt zowel voor bejaarde echtparen als voor drie personen. Iedere woning bestaat uit een flinke woon- en slaapkamer (voor 3 personen 2 slaapkamers) keuken en douchecel, terwijl in het hoofd gebouw altijd nog de mogelijkheid bestaat om de badkamers te ge bruiken en zelfs om de maaltijden in eigen woning opgediend te krij gen. In het anderhalve hectare grote complex is veel aandacht besteed aan plantsoenen en zonnige zitjes. Kind bracht een nacht in een bos door Zondag was een 3-jarig zoontje van A. Beckers uit De Rips bij familie in de Jodenpeel op bezoek. Tegen de avond was het kind zoek en niet te vinden. Familie en buurt werden gewaarschuwd en politie met speurhond werden eveneens ingeschakeld. De gehele nacht werd gezocht door tientallen mensen in velden en bossen, maar helaas geen resul taat. Maandagmorgen tegen acht uur vond een der buurtbewoners, die het geluid van een zwak geroep en huilen hoorde en in die richting ging zoeken, het vermiste jongetje aan de rand van het bos tegen de grens van Milheeze, enkele kilo meters van de woning, waar het kind was weggelopen. De ouders, die hevig onder de indruk waren, zijn natuurlijk vol blijdschap met hun zoontje huis waarts gekeerd. Vossenplaag rondom Arnhem Op het landgoed „Planken Wam buis" in de onmiddelijke omgeving van Arnhem heerst de laatste dagen een vossenplaag. Landbouwers uit de omgeving klagen steen en been over de verwoesting, welke Reintje onder de pluimveestapel aanricht. Op een der boerenerven viel zelfs een pauw als slachtoffer van de vossen. Inmaakglazen alle maten in voorraad, alsmede dikke en platte ringen, vul trechters, geslepen deksel enz. Alles wordt thuisbezorgd. Aanbevelend, Langstraat 46 Tel. 713 BELASTING-VERLAGING NOODZAKELIJK Ooit verlichtingen voor midden stand en export voorgesteld Adres aan Tweede Kamer Nodig is belastingverlaging bij voorkeur in de inkomsten-, ven nootschapsbelasting en vermogens belasting. Dit schrijven de fiscale deskun digen der Alg. Kath. Werkgevers vereniging, de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, de K.A.B., de Kath. Middenstandsbond, St Adel- bert en de Werknemende Midden stand in een brief namens genoem de organisaties gericht tot de Tweede Kamerfractie der K.V.P. Voorgesteld wordt de belasting op niet-uitgekeerde, respectievelijk niet opgenomen winsten te verla gen met 20 pet., hetgeen voor de kleine bedrijven van groot belang zou zijn. De sociale organisaties vragen tenminste stabilisatie van de druk der inkomstenbelasting, in verband met de te verwachten verhoging van het nominale loon- en salaris peil. Andere voorstellen zijn: afschaf fing van de f 10.000 drempel bij de investeringsaftrek, afschaffing van de zg. temporisering bij de ver vroegde afschrijving; invoering bij de verliescompensatie van het prin cipe carry-back" voor een of twee jaren. Ook noemen de voorstellers: de teruggave van de vereveningsbelas ting en volledige omzetbelasting bij export. Een laatste punt, dat in deze groep van het schrijven wordt genoemd, is de aftrek van de ver mogensbelasting bij inkomstenbe lasting. De deskundigen stellen voor de berekening van het percentage dei- buitengewone lasten van over het bruto, liever over 't netto inkomen te doen geschieden, waarbij dan bovendien de studiekosten der kin deren tot de buitengewone lasten behoren te worden gerekend. Maar het meest radicale is wel het voorstel de personele belasting af te schaffen, omdat deze niet meer past in het geheel van de nieuwere belastingwetgeving. Kerkelijke Diensten PATEKSKEKK VENRAY 9e Zondag na Pinksteren. H. Anna, moeder vd. H. Maagd; 5.45 leesmis; 6.30 t.z.i.; 7.45 t.z.i. voor een zieke vrouw; 9 uur Hoogmis voor de levende leden vd. F.M.B.; Commu niceren begint .vooraan; eerste collecte Paterskerk, tweede bijz. noden; 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Maandag: S t. Jacobus de meerdere (feest van 25 Juli); 6.30 voor 'n zalige dood (G); 7 uur v. Helena van Heldoren. Dinsdag: 6 uur uitst. v.'t Allerh. 6 uur II. Mis t.e.v. -St. Antonius tot gen. van een zieke; 6.30 voor over), moeder en dochter; 7.30 Hoogmis; 7.30 t.z.i. voor een zieke vrouw; 8 uur overleden fam. Schaeffers- Nijmeijer; 6.30 Lof waarna verering v.d. reliquie van St. Antonius. Woensdag: II. Martha. 7 uur H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor overl. ouders. Donderdag: 6 uur voor overleden echtgenoot, Math. Goumans; 7 uur Pater Melchiades, zuster Benogna en ouders; 7.30 v. Christ. Stappers. Vrijdag; H. Ignatius. 7 uur voor Helena van Heldoren; 8.30 voor Roelof Drenth; 6.30 Kruisweg. Zaterdag: St. Petrus Banden. 7.30 H- Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand; 4 uur gez. Vespers van 't feest van Portiuncula; 6.30 Lof. Vandaag vanaf 12 uur en morgen de gehele dag of op een andere dag onder 't Octaaf gelegenheid om de Portiuncula-aflaat te ver dienen, telkens wanneer mén bij 't kerkbezoek 6 x 't Onze Vader, Wees Gegroet en Ere aan de Vader bidt, tot intentie van Z.H. de Paus. PAROCHIE LEUNEN 9e Zondag na Pinksteren. Feest vd. H. Anna, Moeder vd. H. Maagd Maria. 7 uur H. Mis vd. parochie; 8.30 PI. Mis voor Henri Janssen en Maria de Mulder; 10.15 Hoogmis voor Henrica Reijnders-Nooijen; 11.30 H. Familie vd. Jeugdafdeling; 2.30 Congregatie der meisjes; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 lm. voor Martinus Claessens. Dinsdag: 7.30 lm. voor Peter Joh. Beclet en Wilhelmina Bogaerds. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. voor Antoon Litjens. Donderdag: 7.30 lm. voor Jacobus Buggems en Gertrudis Camps. Vrijdag: 7.30 gest. jaarg. voor Peter Joh. Arts en Maria Poels. Zaterdag: 7.30 Sol. gest. jaarg. voor Henricus Loenen; Biechten van 67.30; om 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT SMAKT 9e Zondag na Pinksteren. 6.30 lm. voor een overledene; 7.30 t.z.int.; 10 uur Hoogmis voor P.A. Koenen; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm. voor welslagen van examen; 7.30 lm. voor een bijz. gunst. Dinsdag: 6.30 lm. voor welslagen van examen; 7.30 lm. voor overl. moeder. Woensdag: 6.30 gez. jrd. v. Harry Versteegen en Gerard Kersten; 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph. Donderdag: 6.30 lm. voor 'n zalige levensstaat; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. en St. Joseph. Vrijdag: 6.30 lm. uit dank voor verkregen gunst; 7.30 lm. t.z.int. Zaterdag: 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; van 5.00—7.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 9e Zondag na Pinksteren; 7.30 bijz. intentie: 10 uur Hoogmis t.z.i.; 3 uur Lof.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2