Karpetten- SPORT Het Warenhuis 1" IJs met slagroom DE PEELPAREL Mestkuikens R.K. Hnishondschool i Boerderij Bindertwine Jos. Smits-Rekkers Muziekfeest GEMEP costumicre coupeuse Zii 1 3 Eerste oogst van de Vredepeel Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN zomerprijs F. W. HENDRIKS P. HENDRIX „Marianam" Venray. 1( de UÖ (tent qeftaSieetd... - vAV8 EBBERINK Hotel van Bergen - Gennep Opruiming Een schat van Snijbloemen J. HERMUS GESLOTEN De Peelparel Opruiming TE KOOP: autobalken, ramen en deuren wasbakken, toiletten, enz. reclame Zie etalages KI r Verplichte Inenting tegen Pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 23 Juli a.s. nam. 2 uur in 't Consultatiebureau Merseloseweg la, alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wonende in de kerkdorpen der gemeente, die 't consultatiebu reau voor zuigelingen dan bezoeken en op Donderdag 30 Juli a.s. even eens om 2 uur nm. voor de kin deren wonende in de kom der ge meente. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op 30 Juli a.s. om 3 uur nm. te Merselo in het Patronaatsgebouw; om 8.20 nm. te Heide in zaal Rongen L 36; om 3.40 te Ysselsteyn in zaal Wed. Janssen I 69; om 4 uur nm. te Veulen, school. Men wordt verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meege bracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de in enting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 23 Juli geënt zijn, terugkomen op 6 Aug. en die op 30 Juli geënt zijn terugkomen op 13 Aug. op dezelfde plaats en uur als boven aangeduid. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. HOOG BEZOEK Vergezeld van de Provinciaal der Paters Minderbroeders, Pater Cas tulus van den Eynde en de oud Provinciaal Pater Apolinarius van Leeuwen arriveerde hier Woensdag avond de Generaal der Minderbroe ders Pater Augustinus Szepinski Pater Augustinus is apart uit Rome overgekomen om het eeuw feest van de zelfstandigheid der Nederlandse Provincie der Paters Minderbroeders mee te vieren, waarvan op 24 Juli a.s. in Weert de plechtige viering zal plaats hebben. Van deze gelegenheid heeft de nieuwe Generaal tevens gebruik ge maakt om verschillende kloosters in Nederland te bezoeken. En zo was Venray Woensdag j.l. aan de beurt. De hoge gast werd met klokkengelui verwelkomt en aan de kerk opgewacht door Pater Gardiaan en de gehele communiteit. In de kerk vond de begroeting plaats. Donderdagmorgen bracht de Generale Overste een bezoek aan het Gymnasium I.C., waarna de visitatiereis werd voortgezet. MELKERSEXAMEN Door de Coöp. Zuivelfabriek „Venray" werden gedurende de af gelopen maanden te Leunen en te Veulen, een melkerscursus georga niseerd. Afgelopen weken werd onder toe zicht van het Rijkszuivel consulent- schap voor Limburg, het examen afgenomen. Op beide plaatsen slaagden alle candidaten. De geslaagden zijn Anny v. Kempen, Miny Cornelissen, Toos Voermans, Mia Jenniskens, Truus en Anny Geurts, Anny Loe- nen, Mia Janssen, Marie van Dyck, Maria Michels, Nelly en Toos Weys Truus en Mien Voermans, Dientje Claessens, Harry Geurts, Piet en Frans Willemsen, Piet Loonen, Joh. van Dyck, G. van Kempen, Fr. Voer mans, M. Manders, Jos Claessens, Leo Loenen, Jac Goumans, Ant. Heidens, P. Cornelissen, P. v. Ooi, W. Uetzer, H. Cornelissen, H. Hel dens, A. Jenniskens, J. en G. Claes sens, allen uit Leunen. Veulen: Tiny Cleven, Martha Jacobs, Nelly en Bertha Groetelaars, Nelly en Alegonda Reintjes, Jo Hendrikx, Bertha Spreeuwenberg, Hendrina Kleeven, Dora Hagens, Jet Reintjes; de heren W. Smedts, Ger. Marcellis, Jac. Verhoeven, Hub, Kleeven, H. Reintjes, P. v. Kempen, P. Hendriks, J. Smedts, F. Fleur- kens, L. Groetelaars, J. Reintjes, W. Geurts, J. Spreeuwenberg, A. Janssen, P. v. Meijel, H. Reintjes, Te Leunen werden de practische lessen gegeven en het examen af genomen op het bedrijf van M. van Kempen, Scheide; té Veulen vond ditzelfde plaats op het bedrijf van H. Houben. Te Leunen werden de lessen ge geven door de heer van Dommelen on de heer H. Bal tussen en op het Veulen gaf de heer M. Muyzers en de heer v. Dommelen, de practische lessen. Dagelijks hebben wij weer verse APPELFLAPPEN Banketbakkerij Kokerij „GOUMANS" Telf. 406 Stationstraat 1 Maandag j.l. is men met 5 trac toren en zelfbinders begonnen aan de oogst van de 800 ha grote Vrede peel. De door de gemeente ingezaaide 254 ha. rogge, werd door de Fa. Kersten voor f 151.000 gekocht. Als het veld geruimd zal zijn zul len de stoppels worden geploegd en zal de grond worden gereedge maakt, voor de oogst van het vol gend jaar, waarvan de opbrengst eveneens ten goede zal komen aan de Gemeente, ofwel aan de land bouwers, die thans stukken grond in de Vredepeel kunnen kopen. Maandag dropping van Belgische parachutisten Maandagmiddag 20 Juli tussen 15 en 15.30 uur zullen uit twee Bel gische Dakota's dertig Belgische parachutisten worden gedropt in de Ooy bij Nijmegen. De Belgische parachutisten zullen deelnemen aan de Vierdaagse af standsmarsen. Gennep feest Ter gelegenheid van het 135 jarig bestaan van de Harmonie et Fide- litas wordt in Gennep een groot internationaal muziekfeest georga niseerd, waarbij verschillende con certen worden gegeven en ook enkele bal-champetre-avonden worden ge houden. Een en ander vindt plaats in de tuin van Hotel van Bergen, die sprookjesachtig verlicht is. Voor de muziekliefhebbers willen we nog eens extra wijzen op het concert van de Kon. Harmonie van Linne welke onlangs in de superieure afd. Ie wist te worden met lof der jury en le ere- en le directeursprijs. Verder wachten bezoekers nog ver schillende attracties en kan men door zijn bezoek alleen al, zeer aardige prijzen winnen. Carmelictcn 300 jaren in Boxmeer Twee jaar geleden vierde de orde der Carmelieten het zevende eeuw feest van de verschijning van Onze Lieve Vrouw op de berg Carmel aan de generaal der orde, de zalige Simon Stock. Donderdag jl. was het de dag van het scapulier, dat ieder behoort te dragen. Uiteraard is de 16de Juli de voornaamste feestdag van de Carmelieten, wier nederig werk zoveel goeds uitricht. Over een maand zijn de Carmelieten 300 jaar in Boxmeer gevestigd. Gebrek aan bouwvakarbeiders De door de waterramp getroffen gebieden zullen honderden gezinnen de a.s. winter in hun beschadigde woningen moeten doorbrengen. Dit is volgens de deskundigen te wijten aan het gebrek aan goede metse laars, timmerlieden, stucuadoors en opperlieden. Hier en daar wordt ook de klacht gehoord, dat de eilandbewoners wat eenkennig zijn. Er zijn gevallen, dat getroffenen slechts opdracht voor herstel willen geven aan een plaatselijke aannemer, die zij goed kennen. Deze is natuurlijk over belast. Soms wordt door de getrof fenen zelfs een extraatje betaald om eerder aan de beurt te komen. Hoewel 90 percent van de schade gevallen hier zeker vooraccoord is getekend, zijn er ook getroffenen die terugschrikken voor de finan ciële consequenties, zeker bij grotere schade. Andere getroffenen wachten op de wet. Nieuwe toren in Blitterswijck Het kerkbestuur van de parochie van O.L. Vrouw Geboorte te Blit terswijck heeft toestemming gekre gen over te gaan tot het bouwen van een toren. Ruim een jaar geleden kwam de kerk gereed. Het oude gebouw was, evenals alle kerken langs de Maas, door de Duitsers verwoest. De toren zal worden opgetrokken met oude stenen om zo nog de historische waarde van de vroegere te bewaren. Dit is noodzakelijk, daar de kerk valt onder „Monu mentenzorg". De aannemers Lins- kens en Verstralen uit Blitterswijck zullen het werk uitvoeren. Blitters wijck is hiermede een van de weinige dorpen langs de Maas dat zich de weelde om een toren te bouwen kan veroorloven. Beperking kippenstapel buiten boerenbeprijf Het bedrijfschap voor pluimvee en eieren wil de pluimveestapel buiten het boerenbedrijf beperken en tevens het ontstaan van monster- bedrijven tegengaan. Daartoe strek ken de belangrijkste bepalingen van een regeling, die het bedrijfschap heeft ontworpen om de ontwikke ling van de Nederlandse pluimvee stapel, die thans een te grote om vang dreigt te krijgen, weer in de oude banen te leiden. De ontwerp-verordening is al goed gekeurd door de pluimveecommissie uit de Stichting van de Landbouw. Het wachten is nu nog op de goed keuring van de Stichting zelf en van de minister van Landbouw. Van een drastische beperking van de pluimveestapel zal geen sprake zijn. Waarschijnlijk zou een stijging van de eierproductie met een paar honderd millioen stuks nog geen onoverkomelijke afzetmoeilijkheden geven. Maar het streven is vooral de kippen te laten aan de kleine landbouwbedrijven, in het bijzonder op de zandgronden. Bestaande bedrijven zullen ove rigens zo min mogelijk in hun ver worven rechten aangetast worden. In de ontwerp-verordening, die wel licht in grote lijnen zal worden door gevoerd, wordt voor nieuwe bedrij ven echter een pluimveebezetting van maximaal 600 kippen genoemd. J.Janssen, 4 Vissers, 5 M.Thonen; 6 P. Janssen en zn., 7 W. Kessels, 8 M. v.d. Broek, 9 M. Thonen, 10 H. Arts, 11 en 12 H. Crooymans' 13 J. Janssen, 14 S. Keyzers, 15 M. Dinjes, 16 A. de Riet, 17 P.Jans sen en Zn., 18 J. Verstegen, Over- duif W. Janssen. Deze vlucht betekende voor vele liefhebbers het verlies van een of meerdere prima duiven. Van de 68 ingezette duiven zijn er slechts een 20 tal teruggekeerd. Willen de leden er aan denken: dat de maandvergadering ditmaal een week vroeger valt, en wel op 25 Juli a.s. De duiven voor Dax moeten in- gekorfd worden op Maandag 27 Juli van 7 tot 8 uur, de Poules brieven zullen tijdig uitgereikt worden. WIELRENNEN Dat Theunissen de smaak van een overwinning te pakken heeft, bewees hij Zondag j.l. te Haelen. Na een spannende strijd, waarbij Raemakers uit Echt tot 5 rondes voor het einde alleen de leiding had gehad, werd hij door Theunisen in gehaald. Samen gingen zij op de eindstreep af. Hierbij toonde Theu nissen zich veruit de sterkste. Bjj de senioren reed Willems met een onwillige fiets, maar wist toch enkele vette premies te bemachtigen In de eindsprint kreeg hij echter geen kans en moest met de 7e plaats genoegen nemen. Willems bezet thans in het klas sement van de W.F.L. de eerste plaats, terwijl Theunissen bij de junioren de 2e bezet, Zondag gaat de reis naar Some ren, wij wensen er onze renners veel succes. P.D.V. DE ZWALUW Uitslag Wedvlucht St. Vincent, afstand 1030 km. 1 E. Oudenhoven, 2 S. Keyzers, 3 van 10 t.m. 17 Juli 1953 GEBOREN: Swinkels, Gerardus, Smakt B 18b Janssen, Petronella, Stationweg 21 Loonen, Johannes, Bergen van den Berg, Aloysius Kempweg 21 Janssen, Petrus, Ysselsteyn I 69a Derikx, Elisabeth, Spurkt A 79 Poels, Maria, Merselo M 40 Assen, Johanna, Peelpl. Zuid Kamp Muijsers, Lamberdina, Heide I 4 OVERLEDEN: Scholten Hendrika M„ 70 jaren, kloosterzuster, Eindstraat ONDERTROUWD: Staal Hermanus, 29 jaren, onder wijzer te Ysselsteyn en Steerne- man Sibilla, 24 jaren, Wilhelmina- straat 5. van der Monde Anton, 23 jaren, timmerman te Venlo en de Riet Petronella, 20 jaren, Heuvelstraat GETROUWD: van der Burgt Petrus, 25 jaren, fabrieksarbeider te Deurne en Beer- kens Mathilda, 20 jaren, Hagelweg Swinkels Petrus, 38 jaren, en Heiligers Huberdina, weduwe van Poels Gerardus, 37 jaren, beiden te Ysselsteyn. Peeters Hubertus, 41 jaren, chauf feur te Vierlingsbeek en Verhalle Hendrika, 40 jaren, Leunen. GEBOREN: John Henny Mary zoon van J. Heijnen J. Heijnen-Janssen Box 65, High River, (Alta.) Canada 3 Juli 1953. Bij ons vertrek naar Canada zeggen wij familie, vrienden en kennissen hartelijk vaarwel. L. M. Hoenselaar J. G. Hoenselaar- Thijssen a.b. Grote Beer. Toekomstig adres: Kingston (Ont.) Hartelijk dank voor de blijken van belangstelling, bij onze 40jarige echtvereniging ondervonden. Janssen-Hanssen en kinderen Ter overname aangeboden: middenstandswoning, financiering bekend, met bouwterrein. Op gun stige stand in Venray. Brieven onder no. 167 bureau van dit blad. steeds verkrijgbaar. Ook thuisbezorgd. VENEZIA IJS Scheie Maan Telef. 765 Vanaf heden tot einde Aug. wollen dekens wassen f 1.25 Inmaakglazen alle maten in voorraad, alsmede dikke en platte ringen, vultrechters, geslepen deksel enz. Alles wordt thuisbezorgd. Aanbevelend, Langstraat 46 Tel. 713 Alle rassen na vooruitbestelling van 3 weken. Classens Broederij Oirlo Voor le klas Inmaakglazen Inmaakartikelen Patersstraat 9 Telef. 381 Wordt gratis thuisbezorgd. GEVRAAGD vrouwelijke kracht liefst boven 25 jaar, om toezicht te houden bij de overblijvende leer lingen tijdens de middagpauze. Opgave vóór 24 Juli a.s. DE DIRECTRICE Hengelsportartikelen Prachtige hengels 1.50, 2.-2.50 enz. werpmolens en reels, schepnetten, leefnetten, snoekkoord, nijlon, peillood, angels alle maten, vishennep, koper onderlijntjes, dreggen en fleuren, wartels, winios enz. Beleefd aanbevelend. F. W. HENDRIKS Langstraat 46 Telefoon 713 Een nieuwe ontdekking Uw figuur een probleem? Elk corset een teleurstelling? Dan wacht U de ontdekking van Uw leven! Duizenden vrouwen als U, over de gehele wereld, deden een ware ontdekking....CAMP! Dit elegante Amerikaanse corset geeft het antwoord op de vraa, naar gratie, charme en goede gezondheid. wettig [gq ged. Het ideale corset Alleenverkoop: Tel. 294 Marktstraat 5 voorradig in alle merken en prijzen o.a. Kluko Tip-Top Volto Standaard Touwslagerij-Touwhandel MAASHEES Coopmans' Zaadhandel heeft in voorraad: Italiaans en Westerwolds Raygras, Incarnaat Klaverzaad oogst 1952 prima voor groenvoer en groenbe- mesting en Spurriezaad. In planten: spruitkool, andijvie, winterrogge en zware preiplanten f 1.per 100 stuks. Internationaal bij het 135-jarig bestaan van de Kerkelijke Harmonie |tUnitas et Fidelitas" in de feëeriek verlichte tuin van Zaterdag 18 Juli- Feestelijk BAL-CHAMPÈTRE Aanvang 19 uur. Entrée f 1- Zondag 19 Juli: vanaf het Stadhuis Muzikale optocht naar het feest terrein. MIDDAG-CONCERT van 1518 uur. Entrée f 0.50 Zondag 19 Juli: 20.uur groot jubileum-concert door de KONINKLIJKE HARMONIE THORN Gast-Dirigent Henri Arends Entrée f 1.Sluiting 1 uur Dinsdag 21 Juli: 20.uur Concert door de Muziekvereniging „Wilhelmina" Groesbeek Na afloop Groot OPENLUCHT-BAL Entrée f 0.50. Sluiting 1 uur Donderdag 23 Juli: Concert door de Harmonie Gaudete in Domino Cuyk Na afloop BAL-CHAMPÈTRE Entrée f 0.50. Sluiting 1 uur. Zondag 26 Juli: 's Middags 1518 uur tuinconcert door diverse gezel schappen. 's Avonds sluitingscon cert door de Kon. Harmonie LENTEKRANS, Linne Directeur J. Weerts. Bij ongunstige weersomstandighe den is de grote zaal van v. Bergen beschikbaar. Elke avond een andere attractie. Bewaar uw toegangsbewijs goed. WIE WINT vrije toegang Kermis 1953 WIE WINT een heel jaar vrije toegang?? enz. enz. te HORST-AMERICA Vee en Landbouwinventaris. Notaris Pluymaekers te Venray zal ten verzoeke van de Erfgen. van de Heer J. L. v. d. Munckhof te Horst America Saar 4, publiek verkopen: A. Op Maandag 27 Juli 1953, nm. 3 uur: in het café Vervoort te Horst-America, Boerderij aldaar, met bouw- en weiland, Sectie F nos. 1530. 1962 en 1102, groot 6.45.55 ha. Aanvaarding in eigen gebruik:de gebouwen en het weiland 1 Aug. en het bouwland oogst- en stoppel bloot in 1953 in lasten 1 Jan.1954. Betaling van de koopprijs 2 Nov. 1953. Onmiddellijk daarna de te wassen staande en/of reeds gemaaide veld gewassen in percelen. B. Op Dinsdag 28 Juli 1953 vm. 10 uur ten sterfhuize tegen contant geld: 2 paarden, 7 melkkoeien, 1 maal, 5 weibeesten, 3 zeugen, 7 lopers, pl.m. 100 kippen en verder land bouwinventaris en huismeubels. van een partij Koffie- Thee- en Eet serviezen Spotgoedkoop. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 tegen billijke prijzen. Vers gesneden van de Kwekerij Julianasingel. WEGENS VACANTIE is onze wasserij van 2 t.m. 8 Aug. In verband hiermee verzoeken wij beleefd al onze klanten, ook de 2- of 3-weekse klanten, de was een week te willen ver schuiven. Met dank voor deze medewerking. Gevestigd als JO SIMONS Heide L 37 TE KOOP 4 O.H. stoelen Adres bureau dezer. TE KOOP een koe 21 Juli aan telling vrije stal P. Vermeulen, Langeweg 63 TE KOOP Philips radio spotprijs f 50 TI. Tacken, Schoolstraat. Te koop peren en vroege aardappelen C. Vink, Brukske. Te koop toom biggen en maalkalf P. J. Buijssen, Leunen K 69. De trekking van de Loterij Postduiven-Unie Kring Venlo ten bate van Herw. Levenskracht, is tot nader te be palen datum uitgesteld. Borstelwerk leerkoppen, bokkepoten of silolak kwasten, radiatorkwasten, verf- borstels en penselen alle maten in voorraad blokwilters, wit-luiwagens, kamer- en straatbezems, pracht heibezems 35 ct. F. W. HENDRIKS, Langstraat 46 Tel. 713 Beleefd aanbevelend Te hoop partij biggen J. Janssen, Brienshoek K 41 Te koop partij biggen J. Loonen, Volen L 56. van een partij beschadigde Bussenverf en resten Behangselpapier HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 TE KOOP partij biggen Fr. Mulders, Veulen. TE KOOP transportrijwiel, gebruikte d.- en h. rijwielen, losse Berini hulpmotor, losse Solex hulpmotor J. H. Seijkens, Leunen K 13. TE KOOP partij biggen J. Hendrikx, Veulen H 16. Biedt zich aan net R.K. Meisje 17 jaar met diploma Landbouwhuishoud- school. Liefst in klein burgergezin. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD voor terstond, wegens ziekte der tegenwoordige flink zelfstandig meisje voor d. of d. en n. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD per 1 Sept. meisje voor d. of d. en n. verstandig kunnende werken. Slagerij Leenders, Stationstr. 29. Pracht dubbel popeline Damesmantels f 25.- THOMASSEN TE KOOP twee tomen zware biggen A. Martens, Peelplan Zuid. TE KOOP jachthond (drijver) luid jagend, gaat overal in en door en is onvermoeid. J. H. Reijnders, Leunen K 49. TE KOOP een driewieler i.g.s. F. Noy, C 76, Overloon. Te koop bromfiets Laagheidseweg 1. GEVRAAGD voor direct R.K. dienstbode die zelfstandig kan werken. P. Chrïstiaans, bakkerij, Swolgen TE KOOP in goede staat verkerende hekeldorsmachine met Lister motor J. v. Bracht, C 72, Oostrumsveld bijzonder geschikt voor kippenhokken, enz. Te bevragen sloopwerk „St. Anna" Venray Niet op Zaterdag. COCOS BALATUM TRAPLOPERS Ook resten van Balatum, Lopers en Boorband Spotprijzen. Alles wordt bezorgd. fa. TH. POUWELS ZN. Hofstraat Tel. 566 Gaat U Sluit P via ons kering, zi Assurantii Oostsinge Polissen Wc hal Pa! Hofstrl SNH Bij eikai 25CP Deze 4in Let op*° Paters#^

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2