SPORT ORGELHOEKJE Limbnrg bonwt nieuwe kerken. ADVERTENTIËN geen spreekuur Dr. Maarseveen Morellen Bouwt allen mee aan Uw orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Automatisering telefoonnet Vanaf jl. Donderdag is voortaan vanuit het telefoondistriet Maas tricht waaronder ook Venray res sorteert, het district Nijmegen automatisch bereikbaar. De netten van liet district Nijmegen beginnen met K 88. Ry kspostspaarb ank In de maand April werd aan de Rijkspostspaarbank te Venray in gelegd f 49.640,—. In hetzelfde tijd vak werd in Horst ingelegd f26.309 en in Boxmeer f 53.739. Bevorderd Voor Marine-officier slaagde de Adelborst C. Nijmeijer uit Venray. PATRONAAT Morgen Zondag, moeten de jon gens zich opgeven die in de kermis week mee mogen uitgaan. Op kermis-Zondag gaan we 's middags met de fiets naar Swalmen waar wij overnachten, en Maandagavond komen we weer thuis. Woensdagmorgen, heel vroeg, vertrekken we weer en maken die dag een heerlijk uitstapje met een autobus. En dat alles zal maar f 4.behoeven te kosten; als er uit één gezin meer jongens mee gaan. behoeft de tweede maar f 2.50 te betalen, de derde f 1.50 en als er 'n vierde is betaalt die maar f 1.Morgen moeten we weten hoeveel jongens er precies meegaan. Geslaagd Voor het eindexamen Gymna sium A, slaagde te Rolduc, de heer L. Oudenhoven Venray. Bekroning Prijsvraag Bij deelneming aan een prijsvraag, uitgeschreven door de Vereniging „Nederlands Fabrikaat" voor de leerlingen van Middelbare Scholen behaalde de heer J. Baltussen uit Leunen, student aan de Kweek school te Dongen, een 3e prijs met zijn opstel, geschreven over de ont wikkeling van de Coöp. Zuivel fabriek „Venray" te Venray. De aan deze prijsvraag verbonden prijzen bestaan hierin, dat de prijs winnaars gedurende enkele dagen een tocht mogen maken langs ver schillende industriële bedrijven in Nederland, met welke tocht, inmid dels op Maandag 6 Juli 1.1. een aan vang is gemaakt. Ongelukken Bij het slachten had de slagers knecht K. het ongeluk met een mes zijn been zodanig te verwonden, dat opname in het ziekenhuis nood zakelijk werd. Het kleintje T. was zo in zijn spel met de autoped verdiept, dat het niets merkte van een naderende auto en hier tegen op reed. De bot sing was zodanig, dat het met her senschudding in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Volksconcert De Fanfare van Ysselsteyn zal aldaar morgenavond een volkscon cert geven. Aanvang 8 uur Emigratie Onze vroegere dorpsgenoten: mej. C. en de heer A. Bardoul te Bakel emigreren naar Canada. Donderdagavond vertrokken zij vanaf Schiphol per K.L.M.-vlieg- tuig. Zij gaan zich vestigen in de provincie Ontaria, waar reeds drie broers en een gehuwde zuster vertoeven. Vader en moeder met nog enige kinderen volgen op 10 Augustus per boot. Internationaal Muziekfeest Gennep van 18 t.m. 26 Juli in de tuin van Hotel van Bergen, Gennep. Let op nadere aankondigingen. leckti Tragisch sterfgeval tydens bruiloft Tijdens bruiloft te Swolgenwerd een bruiloftsgast plotseling onwel. De ontboden geneesheer kon geen redding meer brengen en moest de dood constateren. S. was gehuwd en vader van vijf nog jeugdige kinderen. Peilingen in de Peel In Neer worden op het ogenblik seismografische peilingen verricht door een Duitse firma, die werkt in opdracht van de in 1951 ingestelde Peelcommissie. Deze firma gaat, voor het verzamelen van gegevens over de bodemstructuur, het gebied tussen Swalmen en Helenaveen in kaart brengen. Zij werkt thans met 15 man ge schoold personeel. Twintig onge schoolden worden nog aangeworven. Nog maar 25.000 joden in Nederland Bij het honderdjarige bestaan van de synagoge te Arnhem is mede gedeeld, dat er een tekort is aan rabbijnen en voorgangers der Joodse gemeenten in ons land. Het Joodse seminarium wordt slechts bezocht door drie leerlingen, zodat er meer leerkrachten dan leerlingen zijn. Dit is voornamelijk een gevolg van emigratie van Joden naar Israël, Amerika en andere landen. Het aantal Joden in Nederland bedraagt momenteel ongeveer 25.000 tegen ongeveer 120.000 voor 1940. Kindje onder boerenkar gedood Het tweejarig dochtertje van de familie B. uit Zeilberg, onder de gemeente Deurne, is door een pas serende boerenkar gegrepen en gedood. De voerman van de kar, die met zandzakken was geladen, had het kind niet opgemerkt. Twee doden bij autobotsing te Weert Bij Weert zijn Woensdagavond twee auto's met elkaar in botsing gekomen, een wagen uit Sittard en een uit Rotterdam. De bestuurder een 20-jarige jongen uit Sittard en mevr. B. uit Rotterdam werden op slag gedood, de heer B. zijn toestand is zeer zorgwekkend. Helicopters ook naar Maastricht De Maastrichtse gemeenterrad heeft in zijn Dinsdag gehouden vergadering met op een na alge mene stemmen besloten een contract aan te gaan met de Belgische Luchtvaartmaatschappij Sabena tot vestiging van een helicopterverbin- ding, welke Maastricht inschakelt in de internationale luchtverbindin gen met Rotterdam, Antwerpen, Brussel, Luik en Keulen. Verder voteerde de raad de gelden voor de aanleg van een landingsplaats voor helicopters in het hartje van de stad op de zogenaamde griend, het treffen van de nodige terreinvoor zieningen en de oprichting van een stationsgebouw. Sterftecijfer t.b.c. in ons land daalt In het Jaarbeursgebouw te Utrecht heeft de Nederlandse centrale ver eniging tot bestrijding der tubercu lose haar algemene vergadering gehouden onder voorzitterschap van dr. m. R. Heynsius van den Berg uit Amsterdam, die er in zijn openingswoord o.a. op wees dat, terwijl in 1951 de sterfte aan tuberculose in ons land nog 16 per 100.000 inwoners bedroeg, dit getal in 1952 was gedaald tot 12. In de laatste halve eeuw heeft dit getal een enorme val gemaakt. Omstreeks 1900 bedroeg het nog pl.m. 200 en vlak na.de tweede wereldoorlog was het, na een behoorlijke daling, weer opgelopen tot 85. Maar toch hebben wij in Nederland nog niet het laagste sterftecijfer ter wereld, want in Denemarken bedraagt de sterfte aan tuberculose slechts 11 (1952). Er komen in ons land elk jaar nog weer ongeveer 14.000 nieuwe geval len bij, waarvan het merendeel besmet is. Deels is dit aanzienlijk aantal nieuwe gevallen ook natuur lijk een uitvloeisel van het zeer intensieve bevolkingsonderzoek. Een dode bij straaljagerongeluk Onder de gemeente Losser is Woensdag een straaljager bij een noodlanding neergestort. De be stuurder, de 27-jarige J. G. Zouten uit Eijgelshoven, verloor hierbij het leven. Heerlens meisje onttrok zich aan emigratie Behalve 't 20-jarig meisje Anna Maria Brandenburg uit Oirschot, heeft zich nog een tweede dame aan emigratie onttrokken. Evenals Anna Brandenburg zou ook mej. H. M. Offermans uit Heerlen, met de „Johan van Oldenbarnevelt" scheep gaan naar Australië-Nieuw Zeeland. Op het laatste ogenblik heeft zij verstek laten gaan. Zij is naar haar verloofde in Hoensbroek gegaan. Omdat mej. Offermans twee weken geleden meerderjarig is geworden, zal de politie geen maatregelen nemen. Mej. Offermans is het oudste kind van het 11 kinderen tellende mijnwerkersgezin Offermans. Haar vader en een broer vertrokken in 1952 reeds naar Australië. Moeder Offermans en de overige negen kinderen zijn thans aan boord van de Johan van Oldenbarnevelt. Van de andere „desertrice", mej. Brandenburg uit Oirschot, heeft de politie niets meer vernomen. Het vermoeden bestaat, dat zij met haar verloofde de wijk heeft genomen naar België. De politie aldaar is tenminste op de hoogte gesteld van de vlucht van het minderjarig meisje. De varkensfokkerij blijft met overschot zitten De Nederlandse vee- en varkens- fokkerij is opgevoerd tot een on gekende hoogte. Evenwel nadert de markt in de wereld een verzadi gingspunt, waardoor de prijzen dalen zullen. Vooral de vetprijzen zijn reeds aanmerkelijk gedaald en het is dan ook zaak, dat de Ned. varkenshouders overschakelen op de productie van vleesvarkens. Dit waren de waarschuwende woorden die zowel de Voorzitter van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees, Joh. de Veer, als de heer J. Lok, voorzitter van-de Ned. Bond van Varkenshandelaren uitspraken op het congres van deze Bond dat Woensdag te Nijmegen werd ge houden. Tegenover de stijging van het aantal varkens met liefst 350.000 tot in totaal drie millioen stuks, staan verminderde binnenlandse vraag naar varkensspek, -vet en vlees, en een verkleind bacon- contract met Engeland. Evenwel kan de binnenlandse markt nog iets gestimuleerd worden wanneer, onder invloed van de verminderde prijs van het voergraan, de prijs van het varkensvlees wordt ver laagd. Desondanks zullen we dit jaar een overschot hebben en gezien ook dat de varkenshouderij vandaag weinig winstgevend is, zal de fokkerij ongetwijfeld af moeten nemen. Dit waren de voornaamste con clusies van dit congres dat door enkele honderden leden van de Bond uit het gehele land werd bijgewoond. De voorzitter wees er tenslotte nog op dat de vakopleiding van de adspirant varkenshandelaars op een hoger niveau gebracht moet worden en dat waarschijnlijk de stichting van een veehandelsschool nood zakelijk zal blijken. OPENING EN SLUITING VAN DE JACHT Krachtens een beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant No. 124, is de jacht op de volgen de wildsoorten geopend gedurende de daarachter vermelde tijdvakken: Grof wild: Reebokken: van 25 Juli tot en 12 Augustus 1953. Reegeiten: van 2 tot en met 6 Januari 1953. Klein wild: Patrijzen: van 1 September tot en met 31 December 1953. Fazanthanen: van 16 October 1953 tot en met 30 Januari 1954 Fazanthennen van 16 October tot en met 31 December 1953. In de Wieringermeerpolder wordt de jacht op fazantenhanen en hen nen anderhalve maand vroeger ge opend. Houtsnippen: van 16 October 1953 t.m. 30 Januari 1954; Hazen: van 16 October t.m. 31 December 1953; Waterwild: Alle soorten ganzen, behalve brandganzen, rotganzen en Canadaganzen: van 1 October 1953 tm 30 Januari 1954; BURGERLIJKE STAND GEMEENTE VENRAY van 3 t.m. 9 Juli 1953 GEBOREN: v. Meyel, Hendrikus M. Hofstraat 4 Bonten, Johannes H. Oostrum D16a Creemers Carolina A Vlakwater M72 Steegs, Franciscus J. Castenray G14 Loonen, Frederica M. Leunen K 11 vd. Heuvel, Henricus J. Bosweg 4 Hanssen, Johannes H. Wilhelminastraat 8 Cox, Petrus H.A. Ysselsteyn I 53 Janssen, Cornelis A. Oostrum C 52 v. Meyel, Dorothea C. Langstraat 19 Bolderdijk, Gerardus P. Ysselsteyn Derks, Wilhelmus Th. Oostrum D 3 OVERLEDEN: Lemmens, Renier, echtgenoot van Poels L., 78 jr, te Oostrum Volleberg, Peter, echtgen. van Maessen, A.M., 72 jr, Henseniustr. Wilmsen, Maria, echtgen. van v. Lipzig, H., 65 jr, Ysselsteyn. ONDERTROUWD: Hendricks, Anton, 28 jr, timmer man, Ysselsteyn en van Boven, Huberta M., 29 jr, Jan Hensenstr. GETROUWD: Duijf Jacob Fr., 30 jr, metselaar, Horst en Daniëls Gertruda J., 24 jr, Kempweg. Claes Christiaan H., 31 jr, huis schilder, Maasheseweg en Wismans Geertruida J., 26 jr, Oirlo. van Hoenselaar Lambertus M., 35 jr, landb., Kingston (Canada) en Thijssen Johanna Gr., 28 jr,. Merselo. RECTIFICATIE Van de zijde van het Ziekenhuis deelde men ons mede, dat het vermiste kindje, waarvan wij vorige week berichtte, geen patiëntje was, maar toevallig met zijn moeder op bezoek was. Jaarvergadering S.V.V. Op de jaarvergadering van S.V.V. bleek de club een batig saldo over gehouden te hebben van f 169. Het voorlopige bestuur werd in zijn geheel herkozen, terwijl de heren H. Laurensse, Hofstraat en L. Odenhoven, Deken Thielenstraat tevens als bestuurslid gekozen werden. Voor de elftalcommissie werd door de vergadering gekozen H. Derks, A. Gommans, M. Jenniskens, W. Vermeulen en J. de Bruyn. De vergadering werd slechts door een veertigtal leden bezocht. Handboogsport Bij het te Castenray gehouden koningschieten mocht het de Heer H. Dinghs na een spannende kamp gelukken de koningstitel te be machtigen met 131 punten. WIELRENNEN Nu heel Nederland in spanning zit over de Tour de France, schijnt men geen oog meer te hebben voor de prestaties van onze eigen Ven- rayse renners. Prestaties die er echter zijn mogen Zaterdag 27 en Zondag 28 Juni jl. reden zij mee in de 2 daagse van Belfeld. De eerste dag was het meteen raak. Theunissen werd na felle strijd 2e bij de junioren. Bij de senioren lapte Augus Willems de hele zaak aan z'n wielen en ging met een ronde voorsprong over de streep. Zondag werd Theunissen 3e, wat hem de 2e plaats in de eindstand opleverde. Willems plaatste zich nu als 2e en werd in de eindstand geplaatst als no 1. Zondag j.l.inOspel werd Theunis sen voor de zoveelste maal 2e. Willems schijnt de smaak te pakken te hebben. Alsof er geen andere renners bestonden zo ging hij te keer. Reeds na 20 van de 80 km. had hij er in z'n eentje een ronde winst uitgedraaid. Na 60 km. kreeg hij het echter weer op z'n heupen en nogmaals draaide hij er 'n ronde uit zonder dat iemand hem kon houden. Met 2 rondes voorsprong op z'n grootste concurent v. d. Borgh uit Echt wist hij de bloemen te bemachtigen. Jongens proficiat. Morgen gaat de reis naar Haelen, waar we vooral van Theunissen ver wachten dat hij die „eeuwige 2e plaats" eens aan een ander overlaat. Jongens doe je best, jullie hebben laten zien dat het kan. Veel succes! P.D.V. DE ZWALUW Deze week dan eindelijk enkele uitslagen van de fondvluchten. Salbris 538 km. 1. J. Aarts, 2 Th. Rutten, 3 J. van Leuken, 4 H. Lucassen, 5 en 10 P. en J. Hendriks, 6 en 7 M. Francken, 8 J. Boom, 9 J. Jeniskens, 11 13 en 14 J. Gommans 12 J. Verstegen, 15 H. van der Heyden, 16 H. van Ass, 17 Th. Rutten, 18 G. Janssen H. 19 H. Vermeulen en Zn., 20 E. Ver meulen. Chateraux 610 km. 1 J. Aarts, 2 E. Vermeulen, 3 5 14 en 17 Gebr Willems, 4 7 en 18 P. en J. Hendriks, 6 en 8 M. Francken, 8 J. Jeniskens, 10 G. Janssen W. 11 A. Loonen, 12 en 13 J. Gommans, 15 P. Vermazeren, 16 H. Vissers, 19 W. Janssen. Limoges 721 km: 1 en 8 J. v. Leuken; 2 J. Aarts; 3 en 9 Th. Rutten; 4, 6 en 12 P. en J. Hendriks; 5 J. Jenniskens; 7 en 10 Gebr. Willems; 11 M. Francken 13 A. Loonen. Dourdan 436 km. Jarige duiven. 1 M. Toonen, 2 M. Keyzers, 3 J Derks. 4 H. v.d. Ven, 5 M. v. Rooy, 6 M. Keyzers. 7 J. v.d. Heyden, 8 Gebr. Willems, 9 S. Bergmans 10 H, Hendriks, 11 H. Arts en Zn., 12 H. Rutten, 13 J. Derks, 14 H. Hen driks, 15 A. van denMunckhof, 16 H. Vissers, 17 J. Boom, 18 Gebr. Willems 19 P. Janssen G. 20 J. W. Hendriks. Oude duiven: 1P. Janssen en Zn., 2 G. Janssen W. 3 9 en 20 P. Dinghs, 4 M. Vousten, 5 en 14 J. Gommans, 6 Th. Rutten, 7 H. Arts en Zn., 8 11 en 13 Jos Vermeulen, 10 F. van Zwamen, 12 G. Philipsen, 15 H. Vissers, 16 H. van Ass, 17 M. Franken, 18 H. Kleuskens, 19 H. Hendriks. Honderdduizend gezinnen uit alle parochies en rectoraten in Lim burg hebben spontaan de oproep beantwoord, die de Bisschop van Roermond twee en een half geleden deed voor de zg. kwartjesacties. Ruim 5000 collectanten hebben de moeizame taak op zich genomen week na week van huis te gaan, om deze bijdragen te innen. De reeds bijeengebrachte gelden zijn besteed aan 16 inmiddels klaar gekomen kerken en aan 10 nog in aanbouw zijnde kerken. In zijn bisschoppelijk schrijven, dat Zondagmorgen van alle kansels in Limburg is voorgelezen, consta teert Z.H. Exc. Mgr dr Lemmens dit yerheugende resultaat van de kwartjesactie vol dankbaarheid, nu deze actie op de helft is geko men, ook al moest worden vastge steld, dat in de laatste maanden een inzinking is te bespeuren. „Nog eens zoveel nieuwe pa rochies wachten op onze hulp en dan hebben wij de achter stand ingehaald. Dan heeft Limburg een grote taak ver vuld, dan heeft Limburg tien jaar lang gezorgd, eerst voor de verwoeste kerken en nu voor de nieuwe kerken. Ook buiten ons bisdom is er werke lijke bewondering voor deze zo constante offervaardigheid van het Limburgse volk." Tot de jongeren De Bisschop spreekt dan verder Zijn vertrouwen uit in de volle medewerking voor de komende twee en een half jaar en Hij vraagt of ook niet vele jongeren hun schouders willen zetten onder dit grote werk en uit eigen verdienste een wekelijkse bijdrage willen of feren, ferwijl ook een blijvend be roep wordt gedaan op instellingen, verenigingen en organisaties en op de subsidies van Overheid en on dernemers. Elkeen moet in geweten en voor God beoordelen, in hoeverre hij dit gewichtige goede werk kan steu nen. „Wat moeten wij dan anders doen", zo gaat het bisschoppe lijk schrijveneerder, „als Wij zien, dat bij het te groot wor den van de bestaande parochies en bij het groeien van de gees telijke nood, velen het contact verliezen of dreigen te verliezen, als Wij met pijn in het hart ervaren, dat velen niet meer regelmatig naar de kerk gaan? Dan moeten Wij hun toch een eigen Pastoor geven, die hen gaat zoeken en hen weer thuis brengt in de schaapstal van de Goede Herder Jezus Christus". En het schrijven besluit: „Moge Limburg, door Gods goedheid, door Maria's bescher ming en door ons aller offer vaardige medewerking blijven wat het sinds de H. Servatius is geweest: een gezegend land, met een bloeiend geloofsleven, waar Christus leeft en heerst en waar Maria onze Moeder is. „Wij zegenen U allen." RECTORAAT VEULEN 7e Zondag na Pinksteren: 7 u. H. Communie; 7.30 lm v. vr. Clephas; 10 u. hoogmis v. vr. Creemers, be steld door de buurt; 2.30 u. lof; na het lof H. Familie v.d. meisjes en vrouwen. Maandag: 7 u, lm v. vr. Burgers en haar zoon Hubert. Dinsdag: 7 u. lm v. Maria Drab- belsvan Meijel. Woensdag: 7 u. lm v. vr. Jacobs. Donderdag: 7 u. lm v.d. oorlogs slachtoffers. Vrijdag: 7 u. lm voor de afgest. familie BoveeCuijpers. Zaterdag: 7 uur lm tot dankzeg ging t.e.v. de H. Gerardus en O.L. Vrouw v. Altijdd. bijstand tot dank zegging; biechten van 6.30—7.30; 8.30 lof t.e.v. Maria. Nel Nijmeijer Jo Schaeffers hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waar van de inzegening zal plaats heb ben op Dinsdag 28 Juli 1953 in de parochiekerk van St. Petrus Ban den te Venray. Venray, Langstraat 23 Haarlem, Kievitstraat 11 Dagadres: Langstraat 24 Receptie 12 uur. Henriette Peters Lambert Poels hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waar van de plechtige inzegening plaats heeft op Donderdag 30 Juli a.s. om 10 uur, in de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Oirlo Venray, Grotestraat 26 Dagadres: Oirlo, Zaal Rongen Receptie l2 uur Toekomstig adres: Leunseweg 14 T Heden overleed na een kort stondige ziekte, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacra menten der stervenden, in de ouderdom van 72 jaren onze innig geliefde echtgenoot, vader, be huwd vader, grootvader en oom PETER VOLLEBERG echtgenote van ANNA MARIA MAESEN Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw gedachte nis aan. Wed. A.M. Volleberg-Maesen Louis Volleberg C. Volleberg-Odenhoven en kinderen Wim Johan Harry Pierre Nelly Wies je Jo Fam. Volleberg Fam. Maesen. De plechtige uitvaartdienst, ge volgd door de begrafenis heeft plaats gehad op Maandag 6 Juli j.l. in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray 3 Juli 1953. Henseniusttaat 20. Met de Waterman zijn wij 2 Juli naar Canada vertrokken. Alles was uitstekend en zeldzaam vlot gere geld door de heer Lamb, van der ZandenHoedemaekers, A 245 St. Oedenrode, agent van de Holland- Amerika Lijn. Wij zijn hem bijzonder dankbaar daarvoor en bevelen hem alle emi granten voor Canada zonder enig voorbehoud aan. 't Was prima. J. en G. Branje voorheen Kolkweg 6, Venray Woensdag 15 Juli en Woensdag 22 Juli GEVRAAGD een loodgieter en een halfwas Th. Peeters, Blitterswijck. GEVRAAGD net meisje voor hele of halve dagen. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD dienstbode niet ben. 18 jaar voor d. of d. en n. Mevr. Colsen, Langstraat 27. GEVRAAGD net meisje niet ben. 18 jaar voor hele dagen. G. Bakens, Henseniusstraat la GEVRAAGD tegen 1 Augustus dagmeisje J. Coenen-Houtackers. Boerenkool- Spruitkool- en Preiplanfen verkrijgbaar bij P.J. v. d. Putten, Kruisstraat 10. TE HUUR zonder chauffeur nieuwe 4- en 6-pers. auto's All Risk verzekerd, ook voor bui tenland. Bespreek tijdig. L. Kok, Horst Tel. 189. TE KOOP 25 are zware haver Wilhelminastraat 9. TE KOOP nieuwgebouwd woonhuis te Oostrum. Direct te aanvaarden. Brieven onder nr. 717 bur. dezer Te koop 3 zware biggen, bijna dekrijpe JvR zeugen, vroege aardappelen H. Goumans, Stationsweg C 1 Te koop kinderstoeltje electrisch kacheltje Muijsers, Langstraat 28. TE KOOP best maalkalf J. Peeters, Hiept. TE KOOP circa 5 ha. rogge aan het Veulen, 2wielige wagen op luchtb. M. Direks, Lull C 46. TE KOOP 100 9weekse kuikens F. vd Weijst, Hoenderstraat 33 Te koop toom beste biggen, een koe 17 f. melk A stal H. van Osch, Beek-Merselo. Te koop partij biggen A. Reijnders, D 36 Oostrum. Te koop jachtgeweer k. 16 m. hanen voor hen die vergunning hebben. H. Hendriks, Vierlingsbeekseweg C 65, Overloon. Te koop wit em. electr. wasmachine zo goed als nieuw. Burg. vd Loostraat 8. Te koop partij biggen J. Poels-Bouten, Weverslo M i Te koop 2 kozijnen met deuren, een luidspreker Leunseweg 1*2. Te koop wegens aansch. van tractor 2p. paardenbinder en dorsmachine met 4 pk Lister motor J. Peeters, Ysselsteijn. Te koop koperen waterpomp Hoenderstraat 16. GEVRAAGD voor terstond wegens dienstplicht boerenknecht of dagloner H. Linders, Oirlo F 3. TE KOOP bromfiets z.g.a.n. met vering, merle J.L.O. M, Cuppen, Oostrum D 7 d. Te koop 30 8weekse puilen H. Weijs, Leunen. Maandag begint de pluk van P. Duijckers, Hoenderpark Castenray. Te koop 4 zware biggen A. Verstegen, Overloonseweg 31. Te koop partij biggen Wed. G. Baten, Oirlo. Te koop nieuwe aardappelen 12 ct pk Pelzer, Veltum. Te koop jonge koe 25 kg melk en 2 maalkalveren A stal G. Arts, Endepoel N 20, Merselo TE KOOP voldragen vaars B stal A. Bovee, Veulen. TE KOOP drachtige zeug 2e worp Joh. Muijsers, Merselo-Kleindorp TE KOOP best maalkalf A. Engels, Merselo B 31. Radio te koop van Hoek, Smakterweg 9 TE KOOP z.g.a.n. kachel en nieuwe gordijnen Odastraat 16. TE KOOP partij biggen J. Loonen, Volen L 56. TE KOOP prima droog weidehooi op ruiters. H.B.J. vd Hulst, Hoeve Maria Brigitta, Laagh.weg B 28a. GEVRAAGD net meisje niet ben. 18 jaar voor hele of halve dagen. Tevens te koop z.g.a.n. 4wielige wagen P. Siebers, Fruithandel.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2