R fan links Maskers. RANG™ Ods(a( ^ïidlb ^03 m vets/iap&i/fif. Pan Hiaat Queilóón Voor de jongens van 1417 jaar Uit „Peel en Maas" m teckh Propaganda-Gildedag te Geijsteren Vraagt eens RANG Cnstal fruits a 32 ct. per 100gram. U vindt in RANG Cristal fruits diverse fijne smaken: citroen, frambozen, sinaasappel enz. Uw winkelier heeft ze. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van leder „Rangetje" £>Hi Opening Stadspark Met vlaggen, muziek, illuminatie en blitzlicht, werd Donderdagavond onder grote belangstelling het „stadspark" geopend in de Paters- straat. Honderden papieren roosjes sier den daar plotseling de „smelen" en het verder onkruid, terwijl een rustieke bank tot rusten noodde. Een bordje „verboden op de gazons te lopen" gaf tenslotte de finish touche, aan dit stuk puin- landschap. waarop op bovenstaande manier nog eens extra de aandacht gevestigd werd. Men vertelt ook nog, dat volgende week een „viswedstrijd" georgani seerd wordt in het „Postmeer". Rywielspeurtoelit In de deze week gehouden ver gadering van de Patronaatsleiders, werd besloten de aangekondigde rijwielspeurtocht te houden op 19 Juli a.s. De tocht zal gaan door onze gemeente. In verschillende klassen zal er gereden worden n.l. van 15 jaar 25 km en boven 15 jaar 35 km. Ook dames mogen aan deze speurtocht deelnemen. Er zal zoveel mogelijk tegelijk worden gestart. De start zal plaats hebben aan het Patronaat om 1 uur. Alle deelnemers ontvangen een voorgeschreven route die gevolgd moet worden en deze zit van post tot post, vol verrassingen. Liefhebbers voor deze tocht wach ten voor aanmelding rustig de ad vertentie af, die in Peel en Maas zal verschijnen. De kosten voor deelname zijn zeer laag gesteld, zodat iedereen er aan kan deelnemen. Aanbesteding Onder architectuur van J. Colsen, werd alhier aanbesteed het her bouwen van een woonhuis voor H. Gerrats. De uitslag is als volgt: C. Akerboom f 16.075 Th. Sijbers f 16.050 J. Raedts Oostrum f 15.900 G. Janssen f 15.716 H. Oudenhoven f 15.695 L. Volleberg Venray f 15.440 De begroting was f 15.794. Het werk is aan de laagste in schrijver opgedragen. I-Iet her- en verbouwen van een boerderij voor P.W. Vogelzang.* te Oirlo, onder architectuur van J. Colsen is opgedragen aan L. Volle- berg te Venray. Volksconcert De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat het volksconcert door Venray's Harmonie, hetwelk zou worden gegeven op Zondag 19 Juli a.s. zal plaats hebben op Zater dag 18 Juli a.s. om acht uur n.m. Venray, 30 Juni 1953. Bedevaart KAB en IvAV Door de KAB en KAV wordt op 15 Aug. a.s. een bedevaart georga niseerd naar Kevelaar. Zowel per bus als per fiets. Liefhebbers moeten zich zo spoedig mogelijk, maar zeker voor 18 Juli a.s. melden bij J. van Gerven Merseloseweg -12a, of P. Kusters Jan Hensenstraat. De reis per bus zal ongeveer f 3 kosten. Bij de aanmelding gelieve men een bewijs van Nederlandschap mee te brengen. Zondagmiddag 4 uur CONCERT in het Museumpark te Overloon, te geven door de bekende Fanfare van Velden. NOODWEER Ook onze gemeente heeft haar deel gehad van de regenbuien, waarmede Nederland de laatste weken is verrast. Zo was er Woens dagavond een wolkbreuk boven onze plaats, die op meer dan een plaats minder prettige herinnerin gen heeft achtergelaten, In enkele minuten tijds viel een dergelijke hoeveelheid water, dat de meeste riolen het water niet meer aankonden, zodat in een minimum van tijd verschillende plaatsen blank stonden en zich overal kleine zwembaden vormden. Doch dat was minder, hoewel ver schillende straten en wegen hiervan wel geleden hebben. In verschillende huizen echter liepen de kelders vol en de brand weer had druk werk om deze alle maal leeg te pompen. Ook in ver schillende kloosters liepen kelders onder, terwijl het Mgr. Wijnhoven- park één watermassa werd. Jonge Boeren zijn actief De kring Venray van de Jonge Boeren houdt een recollectie in Oirlo op Zondag 12 Juli a.s. Een pater uit Echt zal de leden toe spreken. Onderwerp van de discus sie zal zijn: Jeugdproblemen. De Jonge Boeren uit Castenray en Merselo houden een gezamelijke excursie op Zaterdag 11 Juli a.s. naar Koningswinter (D.) Zondag a.s. wordt in Merselo de Kringsportdag gehouden van de Jonge Boeren. Vijf afdelingen zullen elkaar in sportprestaties de loef proberen af te steken. Diverse bekers en lauwertakken en -kransen alsmede medailles en prijzen in natura zijn beschikbaar. Een bezoek aan deze sportdag kunnen wij zeer zeker aanbevelen. Bridge-liefhebbers voor Voor de bridge-liefhebbers wijzen wij nog ten overvloede op de in teressante drive die Dinsdagavond om 8 uur in Hotel de Keizer wordt gehouden. Voor zover de aanmel dingen nu reeds binnen zijn, blijkt hiervoor grote interesse te bestaan. VOLKSCONCERT Heden Zaterdagavond om 8 uur zal Venray's Harmonie een volks concert geven op de Markt. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE VENRAY van 26 Juni t.m. 2 Juli 1953 GEBOREN: Stevens Maria, Deken Thielenstr. 5 Swinkels Johanna, Ysselsteyn Janssen Johannes, Patersstraat 33 vd. Broek Elisabeth, Oostrum D 31 OVERLEDEN: Janssen Maria J. J., 3 d., Veulen v. Zandvoort Petronella J„ echtg. van Verhaegh Gerard J., 67 jaren, Horst. ONDERTROUWD: Poels Wilhelmus J. L. Fr., .28 jaar, koopman, Grotestraat en Peters Henriëtte L. P., 25 jaar, Oirlo. GETROUWD: Geurts Willy C., 30 jr, landb. te Ysselsteyn en Peeters Petronella Th. G., 26 jaar te Leunen. van Els Johannes H. M., 23 jaar, kleermaker, Beekweg en Smals Johanna C. A., 27 jaar, Wilhelmina- straat. Succes voor de Oirlose fanfare Na wekenlange voorbereidingen ging Zondag de Oirlose Fanfare op concours naar Linne en het gelukte dit corps daar de eerste prijs inde tweede afdeling te behalen. Dit succes was aanleiding voor een feestelijke ontvangst bij de terug keer in Oirlo. Daar werd door de zangvereniging een serenade ge bracht, waarbij gelukwensen werden aangeboden. Ook de heer Pastoor bracht gelukwensen over namens geheel Oirlo. Met frisse moed wordt nu be gonnen aan de volgende étappe, de eerste afdeling. Festival in Merselo De Fanfare St Jan heeft niet te klagen gëhad over het door haar georganiseerde festival. In een vlot tempo brachten de deelnemende verenigingen hun stukken ten gehore en de muziekliefhebber heeft hier een genotvolle middag kunnen be leven. Jammer was het, dat de tem peratuur van dien aard was, dat een en ander menig zweetdruppel vroeg. Voordat de feestelijkheden begonnen, was er een optocht door Merselo van alle deelnemenden en werd de heer Pubben wegens zijn jubileum nog danig in de bloemen gezet. Zowel door de heer Pastoor als door de Burgemeester werden de verdiensten van de heer Pubben uitvoerig gememoreerd. 's Avonds gaf de Overloonse Fan fare een huldigingsconcert, dat klonk als een klok en waaruit wel degelijk bleek op welk een hoog peil dit muziekcorps staat. Internationaal Muziekfeest Gennep van 38 t.m. 26 Juli in de tuin van Hotel van Bergen, Gennep. Let op nadere aankondigingen. De volgende week zal het weer Jeugd-H. Familie zijn, maar niet op de oude manier. We willen de jongens van 1417 jaar zoveel mogelijk elke maand verzamelen rondom het altaar om ze te leren hoe ze aan het H. Misoffer moeten deelnemen met als hoogtepunt een goed verzorgde algem. H. Communie Op Zondag zal in de kapel van St. Servatius voor de jongens de H. Mis worden opgedragen, een H. Mis met uitleg. De jongens kunnen aan drie kanten zitten dicht bij het altaar. Over enige maanden zullen de jongens zelfs hardop kunnen antwoorden op de gebeden van de priester. Deze H. Mis op Zondag zal het voornaamste zijn van de Jeugd-H. Familie. Wel zal op Zaterdags tevoren 's avonds een bijeenkomst zijn in de Parochiekerk, maar die zal voortaan maar een half uurtje duren en ze zal beginnen om 8 uur om de jongens meer gelegenheid te geven van te voren te biechten. Want daar moet het naar toe, en we hopen dat de ouders hieraan mee werken, dat de jongens elke maand gaan biechten als voorbereiding op een goedverzorgde algemene H. Communie. PATRONAAT Zondag is het patronaat op de gewone tijd. Jongens die voort durend wegblijven zonder zich af te melden, zullen geschorst moeten worden. Derde Orde-mededelingen. Zondag, de eerste Zondag van de maand is er vergadering van de Derde Orde. Beide vergaderingen zijn in de kerk, voormiddags om kwart over tien en 's namiddags om drie uur. Wij hopen dat elkeen zijn plicht versta en de grote be tekenis van de maandvergadering begrijpe. Als U 's middags niet kunt, kunt U altijd 's morgens komen en an dersom ook. De inkleding van de aspiranten, die nog niet gekleed zijn, zal in de loop van deze maand plaats hebben. De preciese datum wordt nog nader aangekondigd. Als er nog mensen zijn of als u nog mensen weet, die tot de Derde Orde toe willen treden dan kunnen zij zich of kunt U ze aan een van de bestuursleden of aan Pater Directeur opgeven. van 4 Juli 1891 De heer M. van den Berg, onder wijzer te Well, werd benoemd tot onderwijzer te Leunen. 1 Juli 1893 De markt van 28 Juni was matig bezocht en slap was de handel. Het genootschap van de heilige Kindsheid bestond 50 jaar. Op 2 Juli was het daarom een luisterrijke Kindsheidsoptocht. 4 Juli 1903 Tijdens de Merselose kermis gaf „Euterpe" 28 Juni een uitvoering. Bij enkele candidaatstelling wer den te Maashees en Overloon tot lid van de gemeenteraad herkozen P. J. Janssen en G. Janssen. De handboogschutterij Diana keerde 29 Juni driedubbel bekroond huiswaarts van het concours te Heijthuijsen. De overwinning werd 30 Juni luisterrijk gevierd. De landbouwer Joh. Poels, wonen de aan den Brienshoek, werd in de weide dood gevonden. Hij had de hele dag gewoon gearbeid. Mej. Dina Olfers slaagde te Am sterdam voorde akte Verloskundige of Vroedvrouw. Bij de wedstrijd om het konings schap van de handboogschutterij Sint Anna werd de heer Jan van Meijel koning met 97 punten in 10 schoten. 29 Juni vierde het genootschap van de heilige Kindsheid haar jaarlijks feest. De heren studenten van het Gymnasium waren zoals gewoonlijk ook in de Hoogmis aan wezig. Pater Vicarius Linus Zuid geest O.F.M. hield een schone rede. Anna Zeegers verrichtte de akte van toewijding. Tot candidaten voor de gemeente raad te Venray werden gesteld: J. Arts, Merselo, Martin Poels, Hof straat, P. J. Derks, Veltum en L, Janssen, Oirlo. Door de Provinciaal werden voor de Minderbroedersorde aangenomen de studenten van het Gymnasium, Marius Koeken van Venray, Jacobus Lips, Philip Scheffer en Adriaan van deft Bosch. Jos. van Bommel f Te Horst overleed de Heer J. van Bommel, oud hoofd der school aldaar. Hij was jaren lang verbonden als leraar aan de Handelsavondschool te Venray. Boerderij afgebrand Tijdens een onweer sloeg Donder dagmiddag de bliksem in de boer derij van Wilbers te Meerlo. Schuur en stalling werden vernield, doch het woonhuis bleef behouden. Twee vliegeniers verongelukt In het grensgebied van Maastricht te Bree(België) zijn twee Neder landse vliegers met elkaar in bot sing gekomen. Beide toestellen vlogen in brand. De bestuurders werden beiden gedood. Trieste oorlogsherinnering Ten zuiden van Ouderkerk aan de Amstel, in de polder, worden thans de resten van een tijdens de Hongerwinter neergeschoten Engels vliegtuig opgegraven. Men trof het stoffelijk overschot van twee in zittenden van het vliegtuig aan, alsmede enige bescheiden en ander materiaal. De Engelse autoriteiten zijn vaneen en ander op de hoogte gesteld. Soldaat verdronken De familie Custers te Guttecoven- Limbricht ontving Maandagnamid dag het bericht, dat de 21-jarige militair Hubert Custers, een zoon uit dat gezin, in dienst te Grave, aldaar bij het zwemmen in de Maas Maandagmiddag verdronken is. Het stoffelijk overschot kon Maandag middag worden geborgen. Door de bliksem gedood In de gemeente Rijsbergen (West- Brabant) is Woensdag de 57-jarige tuinier V. door de bliksem gedood. Te Weurt bij Nijmegen, is de 29-jarige landbouwer R. eveneens door de bliksem getroffen en gedood. Accountant te Eindhoven gearresteerd De gemeentepolitie van Eindhoven is overgegaan tot arrestatie van de 50-jarige accountant Van D. te Eindhoven, die kans heeft gezien een groot aantal landbouwers in Bergeijk, Valkenswaard en Luyks- gestel duizenden guldens afhandig te maken. Hij verleende de landbouwers zijn hulp bij het betalen van belasting, doch ook de gelden verdwenen in zijn eigen zakken. Ook maakte hij valse verklaringen op, waarin hij gemachtigd werd tot 't in ontvangst nemen van belastinggelden, welke gerestitueerd zouden worden. Voorts knoeide hij met girostrook jes, door middel waarvan hij de be trokkenen suggereerde, dat deze aan hun belastingplicht hadden vol daan. Van D. is reeds meermalen voor soortgelijke feiten met de rechter in aanraking geweest. Hij zal opnieuw ter beschikking van de officier van justitie worden gesteld. Nederlanders terug uit Russische gevangenschap Naar het ministerie van Buiten landse Zaken meldt, heeft de re gering van de Sovjet-Unie aan Hr Ms. ambassade te Moskou mede gedeeld, dat een groep van vier-en- dertig personen van Nederlandse herkomst, die zich sinds het einde van de oorlog in de Sovjet-Unie bevonden als gevangenen of geïn terneerden, tussen 1 en 10 Juli in Berlijn zal aankomen. In verband met medisch onder zoek en administratieve formali teiten kan de groep eerst enige dagen later in Nederland worden verwacht. De familie is verwittigd. Overschrijding Nederlands Belgische grens Op grond van de door de Neder landse en Belgische regeringen ge sloten overeenkomst, mogen Neder landers, die houder zijn van een geldig Nederlands paspoort, dan wel van een Nederlands paspoort, waar van de geldigheidsduur ten hoogste sedert vijf jaar is verstreken of van een geldig bewijs van Nederlander schap tevens geldig voor het reizen naar België en Luxemburg) de Ne derlands-Belgische grens ook anders dan langs een doorlaatpost over schrijden, mits de grens-overschrij- ding plaats vindt op een tijdstip, gelegen tussen zonsopgang en zons ondergang. Gelijke faciliteit is toegekend aan Belgische onderdanen, mits zij hou der zijn van een Belgisch paspoort, dat nog geldig is, of waarvan de geldigheidsduur ten hoogste sedeVt vijf jaar is verstreken, dan wel van een geldige Belgische „carte iden- tité". VISUM AFGESCHAFT VOOR DUITSLAND Alleen voor reizen die eens per maand gedaan worden In de vergadering der Maastricht se Kamer van Koophandel heeft de secretaris drs. C. Aerts zeer na drukkelijk de aandacht erop geves tigd, dat per 1 Juli jl. van Neder landse zijde de visa op paspoorten voor reizen naar Duitsland zijn vervallen, maar dat deze afschaffing slechts geldt voor reizen, die een malig per maand worden onder nomen. De visum-afschaffing heeft op die wijze slechts betekenis voor toerisme en voor particuliere bezoeken. Zakenmensen, die meer dan eens per maand naar Duitsland moeten, blijven dus een visum nodig hebben. De K. v. K. te Maastricht hechtte haar goedkeuring aan de stappen, welke de gezamenlijke Limburgse Kamers ondernomen hebben om de visum-afschaffing doorgevoerd te krijgen. Ook zullen de Limburgse Kamers aandringen op afschaffing van visa, dan wel gratis verstrek king van visa aan Duitsers, die Nederland willen bezoeken. DEN BOSCH KRIJGT TWEE VEEMARKTDAGEN PER WEEK Met het oog op de zich steeds uitbreidende drukte op de wekelijkse Bossche veemarkt die 's Woensdags wordt gehouden, heeft het Bossche gemeentebestuur zich vorig jaar reeds beraden op invoering van een tweede marktdag. De raad heeft destijds het voorstel goedgekeurd. Thans is van de bevoegde instanties verlof verkregen voortaan twee dagen markt te houden. De tweede dag (welke precies is nog niet bepaald) zal in de aanstaande herfst worden ingevoerd. MET DE LIMB. JAGERS OP MARS. Grote belangstelling. Voor de jaarlijkse mars te Venlo welke op Zondag 12 Juli a.s. onder auspiciën van de Provinciale Com missie „Steun Wettig Gezag", in samenwerking met het Regiment Limburgse Jagers, het District Limburg der Nationale Reserve.de Reserve Grensbewaking en de Re serve Rijks- en Gemeentepolitie wordt georganiseerd, bestaat ook dit jaar weer een ongekende be langstelling. Van alle kanten mel den zich groepen en persoonlijke deelnemers, om de sportieve tocht van de Limburgse Jagers mede te maken. Het muziekkorps van het Regt. Limburgse Jagers zal met de Fan fare Venlo aan de sportieve tocht deelnemen, terwijl de Harmonie van Belfeld de deelnemers bij aankomst zal verwelkomen. Geestelijke, burger- en militaire autoriteiten verlenen medewerking aan deze wandeltocht, welke het grootste wandelsportevenement in Limburg betekent. Als oudste deel nemer schreef tot dusverre in de 80jarige H. Wittelings uit Venlo, die dit jaar voor het eerst ook aan de Vierdaagse afstandsmarsen te Nijmegen deelneemt. Voorts zijn verschillende dames van omstreeks 60 jaar van de par tij, naast vele militaire-, burger-, politie-, rode kruis- en andere groepen. Ook het militaire element is sterk vertegenwoordigd. Deta chementen van de regimenten Limb. Jagers en van de Stoottroepen en verschillende andere korpsen nemen aan de mars deel. Ook de Nationale Reserve, de reserve Grensbewaking en de res. Politie verschijnen met grote de tachementen aan de start. Ook het Vierdaagse-detachement van de Venlose politie neemt weer deel. Talrijke individuele wandelaars schreven reeds in om de sportieve tocht, om het fraaie wandelkruis met de emblemen en lint in de kleuren der Limburgse Jagers na afloop van de mars uit handen van burgemeester van Rooij in ont vangst te nemen. Het Secretariaat: Adjudant J.W. Jacobs, Tegelseweg 131, te Venlo, Postrekening 259660, verstrekt gaarne alle inlichtingen. T.B.C.-BESTRIJDING ONDER RUNDVEE IN LIMBURG Sluitings-campagne begint op 15 Juli a.s. Op een buitengewone algemene vergadering van de Gezondheids dienst in Limburg is een bestuurs voorstel aangenomen, dat beoogt het saneringsplan ter bestrijding van de T.B.C. onder het rundvee in Limburg zo door te voeren, dat op 1 April (event. 1 Mei) 1954 deze dienst geheel de provincie Limburg, op grond van de wet „bestrijding tuberculose onder het rundvee" als saneringsgebied kan aanwijzen, waarin geen reageerders mogen worden gehouden. Men is in Limburg nl. zodanig op het vijfjarenplan ingelopen, dat men dit voor mogelijk acht. Als dat lukt, zal Limburg na Friesland en Drente de derde provincie in Nederland zijn, die een geheel TBC- vrije veestapel heeft. Bij het einde van de oorlog had Limburg een grote achterstand in te lopen. Veel besmet vee werd van elders ingevoerd om de vee stapel weer op peil te brengen. Op 1 Juni j.l. waren in geheel Limburg nog slechts 3000 reageerders. In het voorjaar werd een derde van de provincie als TBC-vrij ver klaard. Limburg telt thans 16.013 bedrij ven. Daarvan zijn er 15.553 TBC- vrij. Dat betekent 97.2 pet. reactie- vrije stallen. Het aantal reageerders daalde tot 1.7 pet. De laatste afsluitende campagne zal nu op 15 Juli a.s. beginnen. Subsidie voor herbouw van het Kasteel te Well. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben aan Prov. Staten voorge steld een eenmalige bijdrage, groot f 10.000 toe te kennen aan de stich ting Sancta Maria te Meerssen, ter dekking van de kosten van aankoop verbouwing, inrichting en installatie van het vormingscentrum Kasteel Well. Na de oorlog bevond dit monu mentale bouwwerk, dat uit de 14de eeuw dateert, zich tengevolge van verwaarlozing, granaatvuur, brand en vernieling in een deplorabele toestand. Om het kasteel van de ondergang te redden besloot de provincie Limburg toen een bijdrage in de restauratie te verlenen ad 10 pet. van de restauratiekosten, welke voor rijkssubsidie in aanmerking kwamen. De stichting Sancta Maria heeft het kasteel gekocht om er een vormingscentrum voor de gods dienstige, culturele en sociale vor ming voor de bevolking van Noord- Limburg in te richten. Dank zij de belangrijke giften van particulieren en dank zij de reeds ontvangen en toegezegde steun van diverse instanties het bisdom, het Fonds Noodgebieden de Staatsmijnen is de stichting er in geslaagd van de totale uitgaven ad f 228.000 een bedrag van bijna f 134.000 te dekken. Daarnaast heeft de stichting een lening van f 75.000 afgesloten. Jonge meisjes moeten emigreren. Vrijgezellen zijn „onrustig" Er emigreren veel meer mannen dan vrouwen. Tussen Maart en December 1951 trokken op iedere honderd mannen tussen 20 en 44 jaar slechts 74 vrouwen van die zelfde leeftijd weg. Is het wonder dat de achterge bleven meisjes op huwbare leeftijd het hart wel eens in de schoenen zinkt Statistici zijn minder emotioneel. Zij maken zich hoogstens zorgen over wat zij noemen de „verstoring van het evenwicht op de huwelijks markt". Erg verontrust behoeven we blij kens het prae-advies van de prof. Zeegers en Oldendorff nog niet te zijn. Een eventuele verstoring hangt af van de totale omvang van de emigratie en kan bovendien weer door emigratie worden rechtge trokken. Afgezien van de Nederlandse hu welijksmarkt wordt het toch ge wenst geacht de emigratie van jonge meisjes in gezinsverband en van nog ongehuwde jonge vrouwen te stimuleren. Dit vooral met het oog op de ge- emigreerde jonge mannen, die als vrijgezel in hun nieuwe vaderland steeds een „onrustig" element zul len vormen en die vaak in het bui tenland niet het meisje naar hun hart kunnen vinden, omdat ze al te veel in leefwijze, gewoonte of karakter afwijkt. En in bepaalde delen van Noord en Zuid-Amerika valt dit laatste verschijnsel al vast testellen. Bij de emigratie van meisjes dienen natuurlijk de bezwaren en gevaren tot een minimum terug gebracht te worden. De Katholieke Centrale Emigratiestichting ziet daartoe echter de mogelijkheid aan wezig. Zondag hebben de wakkere gilde- broeders van St. Willibrordus te Geijsteren een propaganda-gildedag gehouden. Burgemeester Baron de Weichs de Wenne verrichtte de opening. De gildedag werd door velé autori teiten bijgewoond. Na aanbieding van de erewijn namen de diverse wedstrijden een aanvang. De uilslagen waren als volgt: Vendelen: W. Donkers, Sambeek le prijs; W. Martens, Beugen 2e pr. Klasse B: Essers, Beugen le pr,; Litjens, Boxmeer 2e prijs. KlasseC: Barton, Beugen le prijs; Huyben, Sambeek2epr.; Deenen, Groeningen 3e pr.; Verberkt, Boxmeer 3e prijs. Groepsvendelen: 1 Beugen; 2 Heyen; 3 Groeningen; 4 Escharen; 5 Boxmeer. Marsslaan: Raafs, Vierlingsbeek 72 pnt.: Linders, Beers 71 pnt.; Cornelissen, Venray 70 pnt. Roffelen: Weyenberg, Holthees 26 pnt.; Raafs, Vierlingsbeek 25 pt.; Pennings, Groeningen 24 pnt. Junioren Marsslaan: Raafs, Vier lingsbeek 66 pnt.; Janssen Geijste ren 62 pnt.; Cornelissen, Venray 54 pnt. Junioren Roffelen: Raafs, Vier lingsbeek 29 pnt.; Deenen, Groc- ningen 17 pnt. Dieptrommen Marsslaan: A. Evers, Venray 66 pt.; Verdijk Beugen 62 pt. Roffelen: Janssen Boxmeer 22 pt.; Nelissen, Sambeek 21 pnt. Het Koningskruis was na felle strijd voor de'koning van St. Anna uit Venray. Schoonste.Koningin: Heyen. Best bijgehouden gildeboeken: St. Antoniusgilde, Sambeek. Oudste Gildevaan: H. Bloedgilde, Boxmeer. Mooiste papegaai: O.L. Vrouwe Gilde Holthees. Best onderhouden zilver: St. An toniusgilde, Beugen. Schoonste gildevaan: St. Anto niusgilde. Boers. Standaardrijden: H. Bloedgilde, Boxmeer. Beste houding in optocht: 1 St. Antoniusgilde, Groeningen; 2 St. Laurentiusgilde, Vierlingsbeek. Oorspronkelijkste gilde: St. Nico- laasgilde, Haps. Schoonste geheel in costuum: St. Antoniusgilde, Beugen; 2 St. Anto niusgilde, Sambeek. Schoonste geheel in uniform: St. Anna, Venray; 2 St. Dionisiusgilde, Heyen. Schoonste geheel in burgerkle ding: O.L. Vrouwegilde, Holthees; 2 St. Antoniusgilde, Escharen. Al deze bezc, gehaalde zich ook onda De meneer] digheidsbesel vriendelijk ojj 0 kunnen tre^n reden, dat gulden uit z$ Ach. en ku van die ran holpen wei^ iemand met en daarom lfc gaan. En verde gelegenheid^ U ziet hen del ijk achte en zeer welwjfi de klant wet En zondeii vervelende hun gezichfE de klant af. Deze laats- h lijk denken: r gewoon gezij^v keer laat andere bedis 1 blijft geheel Geen men ,1 worden doors^ irriteert. Dat Hoeveel prett een winkel 6 de patroon al<*j cliënten tege houding, waai dat zij hun fe t Geen vleier? houding, maj voldoende k klant graagjti is het enige j Het behotl 1 nigheid af te 1 verandert vat verstandig \tj *J kunnen zorgal; zal voorkome Vriendelijke! a gelijkse eontn 5 delen om goei t< Maar, mijnt ook uw gezidi v Wie dagelijks met zeer velen te doen heeft, die zal het opvallen, dat er niet veel mensen zijn, die een volmaakt ontspannen gelaat tonen. Een gezicht, dat zo mooi kan zijn door de vrede, die er van afstraalt en innerlijke rust toont. Het begint 's morgens al in de bus. Daar ko men zij binnen, die onder 'n zwaar minderwaardigheidscomplex lijden en zich daarom een gezicht aange meten hebben of het wel en wee van de gehele wereld er van af hangt, zo gewichtig is dat gelaat. Met een achteloos gebaar wordt het geld opgediept en zonder „als 't u belieft" of „dank u" krijgt de conductrice haar geld en wordt het biljet in ontvangst genomen. Niet waar. waarom zou je je tegenover hen, gewoon personeel, zo vernederen, terwijl je. jezelf verbeeldt een ministèrplaats waar dig te zijn, in plaats van de zeer eenvoudige betrekking die je hebt. Dan heb je de mensen, die altijd en eeuwig met een lachje door het leven gaan, dat vriendelijkheid moet verbeelden, doch dat meestal zo onreëel is als maar enigszins mo gelijk is. Behalve de gewichtigen en de z.g. opgewekten, zijn er tal van anderen, die er anders uit trachten te zien, dan zij zijn. Ergens in een grote stad heeft op een zekere lijn een konducteur dienst, die het zich tot levenstaak schijnt gesteld te hebben, om zo leuk te doen als wijlen Gijs Langs de weg. Dat zijn grappen allerminst wor den gewaardeerd en dat de gezich ten van de passagiers duidelijk laten uitkomen, dat zij zijn zwijgen méér op prijs zouden stellen, deert hem niet Hij is leuk. Maar toen op zekere dag een passagier niet handelde, zoals hij dat wenste, toen dacht ik werkelijk dat hij van woede zou stikken. Dan zijn er nog mensen waarbij de angst voor dit en dat, ja, de druk van het hele leven dubbeldik van hun gezicht is af te lezen. Als zij hun gelaat eens ontspan den, wat zouden ze er veel aan trekkelijker uitzien. GEN! ARBEf QSl Bijkan GEVRAAGI Landarbeid! polder. Pis a voorjaar 18: landbouwwerï a 25 jaar e.o. i beschikbaar, Politieagent! 1 Tilburg, denl OngeschoolS metaalindusti I Arbeiders 1 Venray. Voor half metselaars, der, damesta 1 werkers, alles 1 ,1 Land- liet Iagrf Nog niet 1 gebruikte me in de landboï hoe meer isi banden toe#1 De toestand alleen nog '1^ worden door< verband met' het aanscha niet kunnen Men is nu 1 tot het inach drukbanden 1 zienlijke vooi Onder eeni men een lucht druk (spannü male autobaa Deze laged51 gende kenm| gelijk van diw omtrek soepel dik loopvlak koordlagen, n weinig span01 het rijden in»

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2