(?#A7iS SPORT Uit „Peel en Maas' BEL BIJ BRAND 3 9 2 ZAKATLAS VAN NEDERLAND' mijn kruidenier Muziekfeest te Merselo Land- en Tuinbouw >,Dc melkweg" toont Nederland als zuivelland De belangstelling van zuiveldes- kundigen van de gehele wereld is in deze dagen wel bijzonder op Ne derland gericht. In Utrecht wordt een interna- le beurs voor zuivelwerktuigen ge houden. In Scheveningen zijn hon derden zuivelspecialisten uit vele landen bijeen op het 13e Interna tionale Zuivelcongres, waar o.m. het 50-jarig bestaan van de Interna tionale Zuivelbond herdacht zal worden en in Den Haag, in de Hou trusthallen opende Minister S.L. Mansholt Zaterdagmorgen de na tionale zuiveltentoonstelling „De Melkweg", die tot 30 Juni ge opend zal blijven en die de buiten landse en Nederlandse bezoekers een indruk wil geven van de rol, die ons land op het gebied van de zuivelbereiding speelt. Een visite kaartje dus van de betekenis van de Nederlandse zuivel voor onze eigen welvaart en voor de voedsel voorziening van de wereld. De tentoonstelling werd ontwor pen door de arcitect H.C. Pieck en georganiseerd door het Nederlands Zuivelbureau, een orgaan van het bedrijfsleven op het gebied van de landbouw, de zuivelindustrie en de zuivelhandel. Het aantrekkelijke van „De Melk weg" is, dat deze tentoonstelling niet alleen de deskundige zal boeien, maar ook iets belangrijks te zeggen heeft tot de leek, die betrekkelijk weinig afweet van wat er zoal ge beuren moet, voordat hij zijn flesje melk, zijn stukje boteren zijn stukje kaas op tafel krijgt. Niet alleen geeft „De Melkweg" een interessant overzicht van de weg, die de melk gaat van de koe tot de producent en van de uiterste zorg, waarmee dit product wordt omringd, maar allerlei feiten en cijfers, de zuivelbereiding betreffen de, worden op een boeiende wijze duidelijk gemaakt. Een gigantisch bouwwerk van 3820 li terflesse melk bijvoorbeeld geeft de jaarlijkse pro ductie van de gemiddelde Neder landse melkkoe aan: een productie; die nergens geëvenaard wordt. Op welke wijze de Nederlandse zuivel verpakt wordt om te worden geëxporteerd naar niet minder dan 148 landen toont een enorme etalage van 100 vierkante meter, waarin 20.000 kg aan producten staan uit gestald. Op een draaiend platform laat men zien, hoe groot de Neder landse zuivelproductie per uur is: een hoeveelheid, waarven de buiten staander geen idee had. Dat een half millioen Nederlan ders een bestaan vindt in de zuivel - nijverheid, en dat van de Neder landse cultuurgrond niet minder dan 55 pet in dienst staat van de melkveestapel en zelfs 75 pet in dienst van de voeding van de vee stapel in het algemeen, dat Neder land 600 Zuivelfabrieken telt en 1000 groothandelsondernemingen, dat 8 milliard gulden in deze bedrijfstak is geïnvesteerd en dat de melk- en zuivelproductie en export in 1952 1.880.000.000 gulden opbrachten, zijn enkele van de belangrijke wetens waardigheden, die de bezoeker van „De Melkweg" voorgezet krijgt. Voorts wordt er aandacht besteed aan de bodemgesteldheid, aan de voeder- en weidebouw, aan de fok kerij en gezondheidszorg, aan het verenigingsleven op zuivelgebied, aan het zuivelonderzoek en de zuivel - contróle, aan het onderwijs en aan de voedingswaarde der producten. In een speciaal gebouwde stal worden tweemaal per dag 12 koeien machinaal gemolken in slechts 2 minuten tijd. Een diorama van 22 meter breedte geeft een natuur getrouw beeld van een Nederlands weidelandschap. Een koe beant woordt vragen op zuivelgebied. Tweemaal daags wordt kaas ge maakt in een grote kaasmakerij. En in een hoge koeltoren kunnen boter en kaas worden bezichtigd die aan keuring zijn onderworpen. Voor de jeugd is er buiten het tentoonstellingsgebouw een kinder boerderij met jong vee. Er is een marktpleintje uit Oud-Alkmaar ge bouwd, waar men kaasdragers aan het werk kan zien bij de kaaswaag, waarop ook het publiek zich kan laten wegen. Er is een modelkeuken, waar men de nieuwste hapjes met zuivel bereid, kan keuren. Er worden shows van oude hoeren drachten gehouden en verschillende bekende orkesten zullen optreden in de zuiveltuin. En op nog vele andere manieren is „De Melkweg" aantrekkelijk gemaakt. Maar blangrijker dan deze attrac ties is toch wel de gelegenheid, die deze tentoonstelling biedt, om eens iets méér te weten te komen van de belangrijkste industie, die ons land kent: de zuivelbereiding die ons land zulk een goede naam heeft bezorgd in alle werelddelen. put, waar een emmer water stond. Een man, met een Russische bont muts op en in gewone burgerkleren liep over het erf. Hij keek scherp naar mijn vrouw, die de enige vrouwspersoon was, ging daarna het huis in. Na een paar minuten kwam een Russische soldaat uit het huis en wenkte mijn vrouw naar binnen. „Wat zouden ze van haar willen „Ik weet het niet. Misschien wordt ze enkel maar verhoord", zei de man onzeker. Nadat we een kwellend half uur gewacht hadden, kwam mijn vrouw met de soldaat uit het huis en wenkte mij. Het was thans mijn beurt om naar binnen te gaan. „Wat willen ze vroeg ik zachtjes, toen ik haar passeerde. „Ze nemen je een verhoor af. Wees voorzichtig. Zeg wat ik zei". „Wat heb jij gezegd?" De Russische soldaat snauwde wat tegen me en duwde me het huis in. In de kamer zat een Rus sisch officier aan een tafel. Hij was zo klein, dat zijn voeten niet totrde grond reikten. Wordt vervolgd. van 27 Juni 1891 Op 21 Juli zou een gemeente raadsverkiezing gehouden worden. Tot provinciaal van de Carme- lieten werd op 20 Juni gekozen Pater Telesphorus J. Kroonen van Venray. G. H. de Haen bericht de opening van het logement "Het gouden Slot" tegenover het post kantoor. 27 Juni 1903 Leden van de gezondheidscom missie Kring Venray waren o.a. Dr. A. Janssen voorzitter, J. Stoot, secretaris, H.H. Sala Rijksveearts. 21 Juni had onder de leden van Diana het jaarlijkse prijs en Koning schieten plaats. De eer van het Koningschap verkreeg Willem Jacobs met 107 punten in 32 schoten W. Kateman veroverde de titel van ridder met 102 punten. Hendrik Willems werd koning van de Schutterij „Het Eind". In de kerk van Castenray werd op 21 Juni een van de offerbussen van de inhood beroofd. Met grote plechtigheid werd het patroonsfeest van de Kapel te Mer- selo op 24 Juni, St. Joannes de Doper gevierd. P.J. van den Heuvel uit Merselo, onderwijzer te Ziewent, werd be noemd tot onderwijzer te Wervers- hoof op een salaris van f 600. Te Wanssum vond een boeren arbeider bij het graven een antiek kannetje, dat een oudheidkenner voor f70 kocht. Joh. J. Hulsman bericht de op richting van een handel in verse groenten Kruissen E 322. Handboogsport Zondag hield de Handboogschut terij St. Oda het jaarlijks koning- schieten. Er werden tweemaal 50 pijlen geschoten. De zes hoogste schutters uit de eerste 50 pijlen schoten nog tesamen 50 pijlen voor deze titel. Na een spannende strijd wist de schutter H. v. d. Putten voor de tweede maal de Konings titel te behalen. De uitslag was als volgt le H. v.d. Putten le 50 pijlen 205 punten, 2e 50 pijlen 201 pnt., totaal 406 punten (Koning). 2 J. Arts 207 en 193 totaal 400 p 3 P. v. Ooi 191 en 199 totaal 390 p 4 H. Theeuwen 194 en 183 tot. 377 p 5 H. Sanders 173 en 173 totaal 346 p 6 A. v. Ooi 177 en 154 totaal 331 p Na afloop werd de nieuwe koning door de voorzitter toegesproken en onder een driewerf hoera werd hem het koningskruis op de borst gespeld waarna verder nog enkele uren gezellig onder elkander werd doorgebracht. St. Oda mag weer met genoegen op deze dag terug zien. Noord-Limburge Jonge Boeren Sportdag De Noord-Limburgse Jonge Boeren sportdag zal düt jaar te Merselo worden gehouden op 5 Juli a.s. Hieraan nemen deel de kring Gennep Venray—Horst en nog enkele afdelingen die buiten deze kringen vallen. Er is een afwisse lend programma samengesteld met vrije oefeningen, athletieJt, sport- demonstraties enz. Ook zal op deze dag het vaandel gewijd worden van de kring Venray. Voor de aanvang der wedstrijden zal een grote optocht gehouden worden. De Merselose Fanfare zal een en ander met muziek opluiste ren. Een prachtig sportterrein zal in orde worden gebracht op het Groot dorp onder Merselo. RUITERSPORT Zondagmiddag hadden te Well de selectiewedstrijden plaats, gehouden door de kring Venray. De uitslag voor de Venray se deelnemers was als volgt: Dressuur licht: 1. Het achttal uit Leunen. Dressuur middel: 2. viertal Oirlo. Individuele dressuur zwaar? 3. J. Goumans, Leunen. Individuele dressuur middel": 2. J. Lucassen, Leunen; 3. M. vcL Ven, Oirlo; 4. G. Loonen, Oirlo. Ind. dressuur licht: 1. A. Jennes- kens, Leunen; 2. J. Bistervelds, Venray. Springen middel: 2. J. Lucassen, Leunen; 5. G. Loonen, Oirlo. Springen zwaar: 3. J. Goumans, Leunen. Aangespannen L.T.P.: 1. G. Arts, Venray; 3. Th. Loonen, Oirlo; 4. J. Bistervelds, Venray. Stoelrijden: 3. J. Goumans, Leu nen. Onder tropische weersomstandig heden werd te Meterik de Kring- Competitie van de Landel. Ruiter - verenigingen van de kring Horst voortgezet. De Venray se deelnemers wisten de volgende prijzen te be halen: Dressuur achttallen zwaar? 2. Castenray. Indiv. dressuur zwaar: 4. W. Seykes, Castenray; 5. G. v. Encke- vort, Castenray; 6. W. Geurts, Castenray. Défilé: 5. Castenray. Jeugdnummer: 1. Philipaen, Cas tenray. Behendigheidsnummer:: I- Philip- sen, Castenray. WIELRENNEN Na enige weken niets meer van onze renners vernomen te hebben traden zij Zondag j.l. weer zeer goed op de voorgrond. Bij de junioren liet Theunissen nu eens een keer de tweede plaats aan een ander over en bracht zelf de bloemen mee naar huis. In een spannende strijd wist hij 10 rondes voor het eind een kleine voorsprong te nemen, die hij on danks heftige achtervolging van de overige renners niet meer afstond. Guus Willems deed het al even goed, alleen geen eerste, maar een tweede prijs viel hem ten deel. Hij had reeds na 13 rondes, samen met v.d. Borgh, een ronde voorsprong genomen. Later voegden zich nog 3 renners bij hen, zodat het op een eindsprint uitdraaide, waarbij hij de tweede plaats veroverde. Hedenavond starten zij in een tweedaagse wedstrijd te Belfeld, waar speciaal Willems nog iets goed te maken heeft, daar hem het vorig jaar de overwinning met een mini mum verschil langs de neus ging. Of heeft Theunissen de smaak van een overwinning te pakken P.D.V. DE ZWALUW Uitslag wedvlucht Pont St. Max Jarige duiven- 1 J. v.d. Heyden, 2 C. van Hoof, 3 H. Vermeulen en Zn., 4 Th. Rutten, 5 J. Boom, 6 M. Keyzers, 7 M. Toonen, 8 W. Peeters, 9 A. Loonen, 10 K. Vercauteren, 11 en 12 Gebr. Willems, 13 J. Vollenberg. 14 H. Hendriks, 15 M. Vousten, 16 J.W. Hendriks, 17 H. Vissers, 18 H. Rut- 19 P. en J. Hendriks, 20 M. van Rooy, 1 2 6 19 21 tm 28 waren voor Horst. Oude duiven. 1 en 12 W. Lormans, 2 H. Derks, 3 8 en 13 J. Vermeulen, 4 G. Jans sen, 5 M. van Rooy, 6 15 en 17 H. Vissers, 7 F. van Zwamen, 9 H. Bergmans, 10 14 en 20 P. Dings, 11 M. deBruyn, 16 H. Vermeulen en Zn. 18 Gebr. Willems, 19 G. Janssen W. 20 21 en 22 waren voor Horst. J. Vermeulen was wel duidelijk de succesvolste. Van de drie gezet te duiven, 3 vroege prijzen is een zeer mooie prestatie. Schaakkampioen Op de door de schaakclub ge houden competitie bleek Daan de Vos de titel van kampioen 1953 veroverd te hebben. Op de deze week gehouden ledenvergadering werd hij daarvoor gehuldigd. In een daarop volgende partij wist hij met P. Rouvroye zijn titel nogmaals te bevestigen met een 1ste prijs. Pater Otgerus won de tweede. Er werd besloten op Zondag 19 Juli a.s. in Venlo, deel te nemen aan een grote simultaanwedstrijd. Kerkelijke Diensten Dit VéGé- zakatlasje heeft een stevig car- tonnen omslag, bevat 15 veelkleurige kaarten met alle hoofdwegen, afstands tabel en een schat van toe ristische bijzonder heden. bij 250 gram Penny-carré'svoor 59 ct een echt banketbakkerskoekje) of bij 150 gram verpakt zomerfruit voor 37 ct een zachtgevulde verfrissing voor een dagje- uit) of bij 200 gram Ijswafels assortievoor 58 Ct (Daarvan kunt U uitdelen, want 200 gr. is minstens 32 ijswafels) U ziet 'tvoor lekkere en voor delige tractaties moet U bij VéGé zijn. Vooral nu U er nog zo'n prachtig atlas je bij cadeau krijgt ook. Vraag Uw VéGé-kruidenier om de VéGé-zomerkrant. Daarin staan nog tal van verrassingen er zijn meer dan 1350 VéGé-kruidenlers PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester v.d. week: Pater Domitius 5e Zondag na Pinksteren; 6 uur leesmis J. v.d. Bogaert en echtg.; 7 uur lm. Martinus Relouw, besteld door K.A.J.; 8 uur leesmis voor de parochianen; 9 uur kindermis voor Maria Rooyakkers-Kuijpers; 10 uur Hoogmis voor vruchten der aarde en andere openbare noodwendig heden; geen grote Congregatie, wel а.s. Zondag; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: feest van St. Petrus en Paulus, dag van devotie. 6.30 lm.; 7.15 lm. tot zek. int.; 8 uur leesmis voor de parochianen; 9.30 pl. Hoog mis uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Dinsdag: H. Paulus. 6.30 leesmis; 7 uur lm. Johannes Ant. Janssen; 7.30 leesmis bijz. intentie; 8 uur gest. jrd. Jozef Aerts en Antoinette Janssens. Woensdag: feest v. Kostb. Bloed. б.30 lm. Johanna Jeuken-Geurts: 7 uur leesmis Piet Willems; 7.30 leesmis wed. Kelt j ens en dochter Henrica; 8 uur gest. jaard. Johan Peters en ouders (1H); 9 uur pl. Hoogmis uit dankbaarheid bij 40-j, huwelijk. Donderdag: feest v. Maria Visita tie. 6.30 leesmis; 7.15 Sacraments- hoogmis, leiding jongens; 8 uur gest. jaard. Gerard Gossens en echtg. (3kl.); 7—8 H. Uur. Daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: Eerste Vrijdag. H. Leo. 6.30 leesmis; 7.15 H. Harthoogmis; 8 uur leesmis Catharina van Els- van Opbergen; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van H. Kruis. Zaterdag: Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6.30 O.L. Vrouw- hoogmis; 7 uur lm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand; 7.30 leesmis Frans Aerts, besteld door A.R.K.A.; 8 uur gest. jaard. Martin en Peter Martin Goumans (1H); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Duijf- Daniëls; 7 uur Marialof, Rozen hoedje en gebeden van Eerste Zaterdag. ACOLYTHEN: hedenavond (27 Juni) om 7 uur pl. Lof en preek bij gelegenheid van 5-jarig bestaan van het Acolythen-college. KATECHISMUSde kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 60ste en 61ste les; de hoogste klassen de 61ste en 62ste les van de katechismus. VELTUM: Donderdag 7 uur lm, Theodorus S winkels en dochter Jo. PATERSKERK VENRAY 5e Zondag na Pinksteren; H. Mis sen: 5.45, 6.30 voor Piet vd. Berg, 7.45 overl. fam. LenssenDrabbels; 9 u. hoogmis; 't Communiceren be gint vooraan; 1ste collecte paters kerk, 2e bijz. noden; 4.30 gez. ves pers van 't feest der Apostelen Petrus en Paulus; de vespers wor den door de K.R.O. uitgezonden; 5 uur lof. Maandag: Petrus en Paulus, gen. absolutie v.d. D.O.; 8 u. H. Mis vd. zielerust van Moeder Verblakt; 8.30 voor Paul Kuipers; 7.30 pl. hoogmis; 4 u. gez. vespers; 6.30 lof. Dinsdag; gedachtenis van Sint Paulus; 7 u. H. Mis voor Antoon Jenniskens, Leunen, als lid vd. D.O.; 7.30 lm voor Jacomina Janssen Lenssen, tevens 7.30 pl. hoogmis uit dankbaarheid bij gelegenheid van 'n 40-jarig huwelijk; 6.30 lof. Woensdag: Feest van 't Kostbaar Bloed vanO.H. Jezus Christus; 6u. H. Mis voor Jan Arts; 6.30 voor overl. echtgenoot; 7 u. v. Gertruda 5 winkelsBistervelds D.O.7.30 voor overl. ouders; 8.30 uit dank baarheid voor goede terugkomst uit Lourdes. Donderdag: O.L.Vrouw Visitatie; gen. abs. vd. D.O.; 7 u.H. Mis voor Zr. AsselberghsBuggenums(D.O) 7.30 Christiaan Stappers; 8.30 Hen- drika Thelosenvd. Broek; 48 u. biechthoren. Vrijdag: H. Leo; le Vrijdag der maand; 7 uur H. Mis voor Mathias Custers en dochters Mina en Maria; 7.30 pl. H. Mis voor Martin Hoede- maeckers; 8 u. voor Peter Litjens (Heide) D.O.; 6.30 Kruisweg. Zaterdag: 7 u. H. Mis voor Jac. JanssenLenssen; 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw vah Altijdd. Bijstand; 38u. u. biechthoren. PAROCHIE OOSTRUM 5de Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie; 7,30 de Vroegmis; 9 uur bedevaart J. B. in de Kring Venray; 10.30 Hoogmis; 3 uur Lof, waarna Derde Orde. Maandag: feest van St. Petrus en Paulus, dag van devotie. 7 uur H. Communie; 7.30 de Vroegmis voor overl. fam. Muskens-v. Uden; 10 uur Hoogmis; 3 uur Lof. Dinsdag: 7.30 zielemis voor Jan Hendriks; 9.30 pl. huwelijkssluiting H. Mis voor bruidsp. Muskens- van Uden. Woensdag: 7.30 best. zielemis voor Mina Verheijen; 8 uur rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Bern. van den Berg. Vrijdageerste Vrijdag vd. maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v.h. H. Hart, op te dragen voor Ger. Janssen en echtgenote; 8 uur pl.' Lof t.e.v.h. H. Hart. Zaterdag: eerste Zaterdag der maand, 7.30 best. gez. H. Mis voor vrouw Mart. Peeters; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 5de Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 voor Hendrik Marcellis; 10.15 hoogmis, gesticht ter ere van O.L.Vr. van Altijdd. Bijstand; 11.30 H. Familie van de jeugd; 2.30 congregatie der meisjes; 3 uur lof. Maandag, St Petrus en Paulus, 7 uur H. Mis voor Antoon Jennis kens; 8.30 voor overl. fam. Litjens- Claessens; 10 uur hoogmis tot dankzegging. Dinsdag 7.30 gest. jg. Martinus Direks; 10 u. biechten meisjesschool. Woensdag, feest Kostbaar Bloed O.H.J.Chr. 7.30 lm. overl. familie Janssen-Mich els; 9.30 huwelijks hoogmis bruidspaar Geurts-Peeters 10 uur biechten jongensschool, 8-9 uur 'savonds biechten. Vrijdag, le Vrijdag, 7 uur lm. v. Hendrik Bomm en Gertr. Beclet; 9 uur hoogmis ter ere van het Allerh. Hart, tot intentie van hen, die daartoe offeren, alg. communie 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag vh. Onbevl. Hart van Maria, 7.30 gest. jg. Bernard Loo nen, Johanna Claessens en Antoon Loonen. 6.7.30 biechten, 7.30 Ma rialof. A.s. Zondag maandcollekte voor onze kerk en solemniteit van St Petrus en Paulus. PAROCHIE OIRLO 5de Zondag na Pinksteren, 2de collecte voor de St Pieterspenning; 3 uur lof met rozenhoedje, waarna Familie-vergadering mannen. Maandag, St Petrus en Paulus, de H. Diensten als op Zondag: 10 uur hoogmis t.b.i. t.e.v. het H. Hart; 3 uur lof met rozenhoedje. Dinsdag 7.30 gest. jg. v. Henricus Houwen en Margaretha Boijen. Woensdag, feest van het Kostbaar Bloed. 7.80 best. dienst voor overl fam. ThielenVoesten, Donderdag, feest van O.L. Vrouw Visitatie: 7.30 best. dienst uit dank ter ere v. O.L.Vrouw; 67 biechten. Vrijdag, le Vrijdag vd. maand, 6.30 communiceren; 7.30 gest. hoog mis t.e.v. het H. Hart; 7 uur H. Hartlof. Zaterdag, Priesterzaterdag en le Zaterdag t.e.v. het Onbevl. Hart v. Maria, 7.30 best. dienst t.e.v. het Onbevl. Hart van Maria, voor de heiliging der priesters en toekom stige priesters; 57 biechten; 7 u. Marialof. A.s. Zondag, le Zondag vd. maand speciale collecte voor onze kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN 5e Zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor de overl. fam. Winnen- Holtermans; 8.30 kindermis; 10 uur Hoogmis v.d. parochie; 2 uur Lof; 2.30 Congr. v.d. gehuwde vrouwen. Maandag: feest van de Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie; 5 uur lm. v.d. parochie; 7 uur lm. voor Karei Kuijpers; 8.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 leesmis v.d. overl. fam. Geurts. Woensdag: 7.30 leesmis v. Helena Smeets-Janssen en Gerard Smeets. Donderdag: 7.30 leesmis v. Gerrit van Dijck. Vrijdag: Eerste Vrijdag vd. maand 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart van Jezus, jaarg. voor Harry Poels. Na de H. Mis uitstelling vh. Allerh. Sacrament en toewijding ah.H. Hart Zaterdag: Eerste Zaterdag, toe- gew. ad. ver. v.h. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 lm. uit dankbaarheid v.d. fam. Janssen-Pouwels; 7 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT 5e Zondag na Pinksteren; 6.30 leesmis voor een overledene: 7.30 leesmis voor Huberdina Duijckers- Hofmans; 10 uur Hoogmis tot zek. intentie; 3 uur Lof. Vandaag na de Hoogmis M.G. meisjes. Maandag: feest van_ Petrus en Paulus, dag van devotie. 6.30 lm. voor overl. ouders; 7.30 lm. voor bijz. gunst; 9.30 Hoogmis uit dank baarheid f 's avonds 8.30 M.G. jongens. Dinsdag 6.30 leesmis voor wel slagen van examen; 7.30 leesmis voor vrouw Versteegen-Theunissen; 's avonds 8.30 M.C. jongens. Woensdag: feest vh. Kostb. Bloed; 6.30 lm. t.e.v. St. Joseph; 7.30 lm. uit dankbaarheid t.e.v. St. Joseph; 's avonds 8 uur M.C. Meisjes. Donderdag: feest v. Maria Visita tie; 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw en St. Joseph; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr.; 57 biechtgelegenheid; 8 u H. Uur. Vrijdag: Eerste Vrijdag vd. maand. 6.30 leesmis t.e.v. PI. Hart daarna litanie en zegen. Voor en na de H. Mis biechtgelegenheid. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. PI. Hart. Zaterdag: Priester-zaterdag. 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. d. Berg Carmel; van 5—7.30 biechtgelegen heid; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 5e Zondag na Pinksteren; 7.30 bijz. int.; 10 uur Hoogmis voor de Kath. Actie; 3 uur Lof. Maandag: Petrus en Paulus; 7.30 uit dankbaarheid: 10 uur Hoogmis voor Priesterroepingen; 2.30 Lof bij gelegenheid v.d. inzegening der H. Bernadette-school. Dinsdag: 7.30 Wilhelm Loonen en Elisabeth van Heijster. Woensdag: Kostbaar H. Bloed. 7.30 Eerw. Pater Ferentius Potten. Donderdag: O.L. Vrouw Visitatie 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. van Dijk-Wismans; 6 uur biechten; 7.30 Lof. Vrijdag: Eerste Vrijdag. 6.45 H. Communie; 7.30 Petrus Litjens; 7.30 Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. Geurts-Gellings; 6 uur biechten; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 5de Zondag na Pinksteren, 7 uur communiceren; 7.30 lm t.i.; 10 uur hoogmis als jg. voor P. J. Ewals; 2.30 lof, waarna H. Familie, man nen en jongens. Maandag, St Petrus en Paulus, diensten als op Zondag: 7 u. com municeren; 7.30 lm. t.i.; 10 uur hoogmis t.i.; 2.30 lof. Dinsdag 7 uur lm. P.J. de Lauw, echtgenote en dochter Maria. Woensdag, Kostb. Bloed O,H.Jezus Christus, 7 u. lm, vr. Clephas. Donderdag 7 uur lm. t.e.v. St Antonius Abt tot dankzegging. Vrijdag, le Vrijdag v.d. maand, -.30 communiceren; 7 u. best. hoog mis t.i., alg. communie jeugdorga- saties, waarna uitstelling, eerherstel en zegen; 8.30 nm. lof. Zaterdag 7 uur lm. tot dankzeg ging t.e.v. O.L.Vr. van Altijdd. Bij stand; 6.30—7.30 biechten; 8.30 Lof. St. Oda viert haar 35 jarig bestaan Zondag is het feest in Merselo, want dan bestaat de kerkelijke fanfare St. Oda 35 jaren. Ter gelegenheid van dit feest heeft men een groot festival georgani seerd, waaraan van uit de verre omtrek verschillende muziekgezel schappen zullen deelnemen. In 1918 werd op aandringen van de toenmalige Rector L. Janssen de fanfare opgericht. Het Kerkbe stuur zette zich achter deze plannen en vol goede moed werd begonnen. Men richt echter zo maar niet een fanfare op, daar zijn op de aller eerste plaats instrumenten voor nodig en vervolgens mensen, die die instrumenten moeten bespelen. Het eerste punt kostte reeds veel moeite, maar ook het tweede punt was allesbehalve gemakkelijk. Onder de energieke leiding van dhr. P. Schols, die als eerste Directeur was benoemd, en de financiële steun van geheel Merselo, werden echter alle moeilijkheden overwonnen en toen dhr. Welting de dirigeerstok overnam ging het vlot met de Mer selose Fanfare. Na enige jaren moest dhr. Welting wegens drukke werkzaamheden elders, het Directeurschap neerleg gen en werd dhr. van Opbergen uit Overloonzijn opvolger. Het was tenslotte in 1929 dat dhr. Mathieu Arts uit Venray de defini tieve leiding over de fanfare kreëg, een leiding die nu 25 jaren in goede handen is geweest. Op 6 Juni 1920 trok de Merselose Fanfaae voor de eerste maal naar buiten, naar Blerick namelijk, waar zij een serenade brachten aan twee vrienden n.l. Jac Aerts en dr. van de Weyden. In 1920 werd bij de vaandelwijdig een eerste muziekfeest georgani seerd. Men kreeg de smaak hiér van zo te pakken, dat ieder lustrum met een dergelijk festijn werd her dacht. In 1939 trok de fanfare naar Boekei waar zij voor de eerste maal deel nam aan een muziekconcours. De eerste prijs met lof en de directeurs- prijs waren een welkome en ver diende buit. In de loop van deze jaren hebben zich velen grote verdiensten ver worven voor dit muziekgezelschap. Wanneer we echter een drietal namen noemen is het omdat deze mannen wel immer klaar stonden voor het wel en wee van dit muziekgezelschap. Dat is allereerst wijlen de heer Eyssen, het hoofd der school, die immer en altijd klaar stond. Dan de heer Pubben, die na de dood van Jan Mathies Mlchels steeds de leiding van de fanfare in handen heeft gehad. En tenslotte directeur Mathieu Arts, die altijd vol toewijding zijn taak heeft vervuld. Beide laatsten zullen voor hun werk nog gehuldigd worden op nader te bepalen datum. Zo zal dan Zondag het 35-jarig bestaan van de fanfare St. Oda worden gevierd. 12 muziekgezel schappen zullen op de speelplaats deelnemen aan het festival, zodat voor iedere muziekliefhebber hier een genotvolle middag is te wachten. 's Avonds zal de bekroonde fan fare uit Overloon een gala-concert aanbieden, waarin zij bv. de stukken brengt, waarmede zij in de afdeling Uitmuntendheid de eerste prijs wist te verwerven. Doodelijk val van trap In een logement aan de Haven straat te Eindhoven is een 65-jarige man, H. M., bij een misstap op de trap zo ernstig gevallen, dat hij enige tijd later overleed. Medische hulp, die spoedig ter plaatse was, mocht niet meer baten.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 6