Dekenaal Soc. Char. Centrum ADVERTENTIEN Catharina Bergmans De Venrajse Bli Preiplanten (winter) Hervatting spreekuren Uitsluitend Dinsdags en Vrij dags van 10 tot 12 uur v.m. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge art. 12, onder a der Winkelsluitingswet 1951 voor en tijdens de kermis te Ysselsteyn algehele ontheffing is verleend van de bepalingen der Winkelsluitingswet 1951 en wel: op 4 en 5 Juli a.s. van 18 tot 21 uur op 6 Juli a.s. van 8 tot 24 uur en op 7, 8 en 9 Juli van 18 tot 24 uur. Venray, 24 Juni 1953. Burgemeester en Weth. voornoemd, A.H.M. JANSSEN, Burgem. J. BOOM, loco-Secretaris RETRAITES Van 2326 Juli wordt in Venlo een dienstplichtigen-retraite gege ven voor jongens die in Augustus in militaire dienst moeten. En van 2730 Juli in Roermond een retraite voor ongehuwde dames boven 30 jaar. Inlichtingen bij pater Domitius. LUXOR-THEATER Zaterdag en Zondag draait een film, die bijzondere aandacht ver dient. In deze film „Schuldig aan verraad" is het proces om kardinaal Mindszenty verfilmd en een poging gedaan om wat er in werkelijkheid met kardinaal Mindszenty gebeurd is, meer bekend te maken. Deze film geeft weer eens te meer een beeld van wat zich achter het IJzeren Gordijn afspeelt. PATRONAAT De speurtocht voor fietsen is de vorige Zondag goed geslaagd. Over enkele weken zal deze speurtocht nog eens georganiseerd worden voor heel de jeugd van Venray en omstreken. Morgen Zondag, zullen definitief de plannen voor de ker- misweek besproken worden. Men dient dan ook te komen. Als het morgen warm weer is, moeten de jongens van groep 2, zoals de vorige keer is afgesproken, om kwart over één met de fiets bij het patronaat klaar staan; anders is het op de gewone tijd patronaat. Emigratie naar Brazilië Donderdag a.s. spreekt te Leunen Pater Cornelio Strooband over „Emigratie naar Brazilië. Deze pater is bijna 4 jaren tussen emi granten in Brazilië werkzaam geweest en weet dus over de ver schillende moeilijkheden mee te praten. Hij loopt met plannen rond om in Brazilië een nieuwe Kederlandse nederzetting te maken in de staat Parana, waar nu reeds 11 Neder landse gezinnen een soort dorp vormen. Toegang is vrij. Zomer-inspectie Ned. Rundvee Stamboek Bij de gehouden zomer-inspectie door het Ned. Rundvee Stamboek in het gebied van de K.L-Vereniging „Venray" werden in de onder- vermelde plaatselijke fokvereni- gingen de daarbij vermelde aantallen dieren ingeschreven: Oostrum 4 S 4 R Geijsteren 1 KS 7 S 2 R Wanssum- Blitterswijk 2 KS 13 S 4 R Oirlo-Castenray 11 S 12 R Ysselsteyn 1 KS 8 S 16 R Venray-Heijde 5 KS 39 S 25 R Totaal 9 KS 82 S 63 R Uit het bovenstaande blijkt, dat het succes van de veehouders in 't gebied van de K.I:-Vereniging „Venray" ook ditmaal weer groot was. GROENE KRUIS VENRAY DONDERDAG 2 JULI: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. Ambonnezen in Venray Het schijnt wèl definitief vast te staan, dat medio Augustus 46 Am- bonnese gezinnen een voorlopige huisvesting zullen krijgen in het kamp Vlakwater. Ook 35 ongehuwde Ambonnezen zullen hier hun intrek nemen. Verkoop rogge in de Vredepeel Bij de gehouden inschrijving voor de verkoop van 252 ha rogge te wassen staande in de Vredepeel is de Fa. Kersten, Graanhandel, Oost singel als hoogste inschrijver uit de bus gekomen. De gehele rogge- oppervlakte is aan hem gegund en binnen enkele weken hopen de gezamelijke Venrayse loondorsers aan het maaien te beginnen. Venray's Dameskoor A.s. Zondag vertrek naar festival in Merselo om 14.45 uur precies. Samenkomst zaal Wilhelmina. A.s, Dinsdagavond om 21 uur repetitie in zaal Wilhelmina. Slachtoffer Paterskoel Vrijdagavond viel de kleine P. Strijbosch, bij pogingen om te vis sen in de Paterskoel. Enkele studenten van het Gymna sium slaagden er in zij het met een nat pak om de kleine op het droge te brengen. Wie de „vis mode" in zwang ge bracht heeft is onbekend, maar de jeugd schijnt de smaak te pakken 'te hebben, met alle gevolgen van dien Volksconcert Het volksconcert, dat door de Fanfare St. Oda te Merselo, aldaar zou gegeven worden op Zaterdag 27 Juni a.s., is uitgesteld tot Zondag 5 Juli a.s. n.m. 8 uur. Op laatstgenoemde dag zal te Merselo de Kringsportdag worden gehouden. Verfraaiing van de Paterskerk Naar wij vernamen, is aan de jonge Limburgse kunstenaar Gies Franssen uit Meerssen, opdracht gegeven een gebrandschilderd raam te ontwerpen voor de Paterskerk. Dit zal geplaatst worden achter in de kerk, boven het oksaal, en gewijd zijn aan de Moeder van Smarten, de patrones van de Paterskerk. Een dezer dagen kan ook de plaat sing tegemoet gezien worden van de twee nieuwe Heiligenbeelden t.w. St Clara en de H.Bonaventura, die door de beeldhouwer P. v. Dongen, zijn gereed gemaakt. Deze werden PaterGardiaan bij zijn zilveren priesterfeest aangeboden. Ook wordt een begin gemaakt met het vervangen van de kerk- stoelen door banken. Hiervoor is het ontwerp gemaakt door Ir. Margry, terwijl de uitvoering is op gedragen aan timmerfabriek Ver hoeven. Voorlopig zullen eentiental banken worden gereed gemaakt. GESLAAGD Te Venlo slaagde Hans Poels Jzn voor het H.B.S.diploma. Aan het internaat van de Zusters Ursulinen te Venray slaagden voor het eindexamen gymnasium A de dames J. Adelmeyer, Den Bosch, Th. Blom. Wehl (Gld.), M. Kersse- makers, Helmond, L. van Heyst, Utrecht en A. van Thiel, Helmond en voor B de dames B. v.d. Boom, Venray en S. Mencke, Blaricum. Er werden geen candidaten afge wezen. Op het te Amersfoort gehouden examen slaagden voor het politie- diploma met aantekeningen en lof de wachtmeesters der Rijkspolitie Seuren en Thijssen van de groep Venray. Te Rolduc slaagde voor het exa men Gymnasium A, de heer L. Oudenhoven. Mej. v.d. Berg uit Oirlo slaagde als onderwijzeres. Voor het t.o.v. de „Nationale Federatie" afgelegd examen voor het Diploma Kinderbescherming B, slaagde te Eindhoven de heer A.M. van Rooy, uit Oostrum. Voor 't einddiploma Middelbare Zuivelschool slaagde te 's Hertogen - bosch onze dorpsgenoot de heer Fr. Verhey, Venray. AANBESTEDING Maandag 15 Juni werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan de Julianasingel te Venray, voor mej. P. Beckers. Architect J. Volleberg. De uitslag was als volgt: P. Potten f 24.760. J. Raedts, Oostrum f 24.600. Gebrs. Janssen f 23.600. P. Volleberg en Zn. f 23.200. Hub. Verstralen f 22.950. Begroting f 23.144. De weduwe Fila werd 90 jaar Maandag verjaarde in het R.K. Ziekenhuis te Deurne, onze vroegere dorpsgenote, mej. de wed. A. Fila. Deze nog buitengewoon sterke en krasse vrouw werd die dag 90 jaar en niet alleen had zij van haar 6 kinderen en 20 kleinkinderen veel gelukwensen in ontvangst te nemen, maar ook uit Venray ontving zij van haar talrijke vrienden en kennis menige felicitatie. De weduwe Fila is sinds de be vrijding in het ziekenhuis te Deurne, waar zij in de afdeling voor ouden van dagen een rustige oude dag geniet. De last der jaren verhin deren haar niet nog zonder bril te lezen en ook met Venrays lief en leed leeft zij door middel van Peel en Maas nog intensief mede. Ook van onze kant onze beste wensen Einddiploma Gymnasium Op het Gymnasium I.C. zijn de eindexamens in volle gang. Van de eerste groep kreeg een herexamen, terwijl een werd afgewezen. De ge slaagden hiervan zijn: P. Gilissen, Geleen; H. Groeneweg Nootdorp; F. deMunck, Nootdorp; K. Bodewes, Groningen en P.Janssen Delft. Venrayse boter „goed" Bij de keuring van boter ter ge legenheid van de'Nationale Zuivel- tentoonstelling „De Melkweg" in Den Haag, behaalde de Coöp. Melk fabriek Venray het predicaat „goed" voor de door haar ingezonden boter. Kunstmatige beregening Om het probleem van de kunst matige beregening eens nader onder de loupe te nemen, zullen in Yssel steyn op 1 Juli a.s. enkele deskun dige sprekers een uiteenzetting hierover komen geven voor belang stellenden in zaal Janssen. Ir. Wartena zal o.m. spreken over de techniek van de beregening, ter wijl P. Dovens de waterhuishouding in de grond zal behandelen. Ten slotte zal men een boerderij bezoe ken, die reeds lang bezig is met de kuntmatige beregening. Voor de vele landbouwers, die met dit probleem tobben een uitgelezen kans om zich over dit onderwerp te laten voorlichten. Rij wielspeur tocht Zondag hebben de jeugdleiders van het Patronaat een aardige tocht ontworpen, die veel succes heeft gehad. Zij hadden namelijk voor een der groepen een rijwielspeurtocht in de omgeving van Venray georga niseerd, waarbij de deelnemers naast het zoeken van de weg, ook nog andere attributen mee moesten brengen en opgaven te vervullen kregen. Deze tocht is zo als gezegd een groot succes geworden, de jeugd heeft zich volop geamuseerd met deze aardige tocht. Dit succes heeft de jeugdleiders er toe gebracht om voor medio Juli ook voor ouderen een dergelijke tocht te organiseren, waarbij men in verschillende klassen ingedeeld voor dezelfde opgaven zal komen te staan. RDe bedoeling is natuurlijk, dat men door deze tocht een paar centen in de la zal krijgen, voor het patronaatswerk, een jeugdwerk bij uitstek, maar daarnaast ook om velen een prettige en sportieve middag te bezorgen. Sch oorsteenvegers Momenteel worden in Venray, kaarten verspreid door een schoor steenveger, die de indruk wekken alsof deze namens de gemeente of gemeentebestuur handelt. Informaties ter bevoegder plaatse hebben ons duidelijk gemaakt, dat men hier van niets wist. Men is dus volkomen vrij van de aange boden diensten gebruik te maken. Dure reebok Enkele weken geleden' kwamen twee jongemannen over de weg Oirlo-Castenray, toen eensklaps uit het struikgewas een reebokje de weg overstak en aan de andere kant de weide door wou rennen. Het had echter geen rekening gehouden met de afrastering, waar door het zodanig werd gewond, dat het zijn poot brak. In triomf brach ten de fortuinlijke vangers het dier tje mee naar huis, maar na verloop van tijd wist men er geen raad meer mee, Er werd iemand bijgeroepen, die hier meer verstand van had en het resultaat was, dat het bokje, het tijdelijke met 't eeuwige verwisselde en tenslotte terecht kwam, feeste lijk gebraden op de tafels van enkele Venrayse families. Toen dus de hele geschiedenis wat het bokje betrof een definitief einde had genomen, kwam echter de politie achter de geschiedenis. De twee fortuinlijke jongelui kregen een proces aan hun broek, vanwege het ongeoorloofd vervoer. De slager wegens het slachten, uitbenen etc. en de uiteindelijke consumenten wegens het verorberen, daar een en ander is gebeurd in het gesloten seizoen. Zo heeft dit reebokje zelf na zijn dood nog politionele actie ten ge volge gehad. Hij zal er echter niet minder smakelijk om geweest zijn. Gildedag te Geysteren Zondag zal het in Geijsteren te doen zijn, waar van alle kanten schutterijen en gilden aanwezig zullen zijn op het grootse gilde feest wat daar wordt georganiseerd. De gilden uit het Land van Cuyck zullen alle aanwezig zijn. Na een plechtige hoogmis 's morgens en een muzikale rondwandeling, zal het feest zelf om 2 uur 's middags be ginnen Baron de Weichs deWenne, beschermheer van het Geysterse gilde, zal de feestelijkheden openen, waarna de schietwedstrijden begin nen. Tot slot zal er in de geplaatste danstent een vrolijke avond zijn, terwijl ook 's Maandags hierin ge danst zal worden. Internationaal Muziekfeest Gennep van 18 t.m. 26 Juli in de tuin van Hotel van Bergen, Gennep. Let op nadere aankondigingen. ZOMER-UITVERKOOP van 11 Juli tot en met 8 Augustus. De tijd voor de zomeruitverkoop is dit jaar vastgesteld vanaf Za terdag 11 Juli tot en met Zaterdag 8 Augustus. Dit is een nieuwigheid, welke wordt toegepast in overleg met het bedrijfsleven. De desbetreffende maatregel zal binnenkort van overheidswege be kend gemaakt worden. Telefoonnet Sevenum geautomatiseerd Op Vrijdag 3 Juli a.s. te 13 uur zal het telefoonnet Sevenum wor den geautomatiseerd. Het netnum mer is 0 4767. Hogere posttarieven met ingang van [1 Juli De verhoging der posttarieven, die reeds in December van het vorig jaar door de directeur-generaal der P.T.T., de heer L. Neher, tegen 1 Juli 1953 werd Aangekondigd, heeft nu haar beslag gekregen door de be krachtiging door H.M. de Koningin. Ook het op 1 Juli 1952 te Brussel gesloten algemeen postverdrag en de bijbehorende overeenkomsten treden op die datum in werking. De voornaamste wijzigingen zijn de volgende: BINNENLAND: Brieven in het locaal verkeer t.m. 20 gram 7 ct (6ct); Brief kaarten locaal 6ct (5ct)brief kaarten interlocaal 7 ct (6 ct); GEWONE en POSTKWITANTIES vastrecht 25 ct per stuk (15 ct) (voor kwitanties, die aan P.T.T. ter inning zijn aangeboden op of na 1 Juli 1953). BUITENLAND: Brieven t.m. 20 gr 25ct (20ct); In het verkeer met Suriname, Nederl. Antillen, Ned. Nieuw- Guinea, Indonesië per zeepost en in het verkeer met België en Luxemburg blijft het port der brieven ongewijzigd. BRIEFKAARTEN 15 ct (12 ct); (Suriname, Ned. Antillen, Ned. Nieuw-Guinea, Indonesië per zeepost, voor België en Luxem burg 7 ct). Gedrukte stukken, acten en monsters 5 ct per 50 gr (4 ct). Voor kranten, boeken tijdschriften 3 ct p. 50 gr (2 ct) BRAILLE - DRUKWERKEN Het port der braille-drukwerken in het internationaal verkeer is verlaagd tot 1 ct p. 1000 gr (2ct) INKLARINGSRECHT: voor brief - postzendingen 50 ct (35 ct); voor postpakketten, f 1 (40 ct) Ook de tariefswijziging voor de verzending van luchtpost naar Ne derlands Nieuw-Guinea, Indonesië en naar nagenoeg alle overige be stemmingen gaan 1 Juli in Aantekenrecht (binnen- en buiten land 20 ct (15 ct). Vastrecht voor postpakketten met aangegeven waarde 20 ct (15 ct). Noodweer boven Noord-Limburg Woensdag kreeg Noord-Limburj de volle laag van het onweer. In Siebengewald sloeg een meisje dood, in Well brandde een boerderij af, koeien werden in de wei dood geslagen en er ontstond veel water schade. Woensdagnacht ontlastte zich een noodweer boven Venlo en Tegelen, waar op verschillende plaatsen de bliksem insloeg en ook grote water schade werd veroorzaakt. In België werd de streek rond Charleroi ernstig geteisterd en in deze buurt werden verschillende dorpen door het water volkomen geïsoleerd door grote en hoge over stromingen. Breda en omgeving door wolkbreuk geteisterd Een enorme wolkbreuk heeft Maandag de stad Breda en enkele in de omgeving liggende gemeenten geteisterd. De kelders van honder den woningen liepen onder en hier en daar drong het water ook door in de woonvertrekken. In verschei dene straten vooral die in de lager gelegen gedeelten van Breda bereikte het water een stand van ongeveer een halve meter. Vele straten zakten in. Vooral aan de te velde staande gewassen is veel schade aangericht. In Etten verdronken zes koeien; de 35 meter hoge schoorsteen van de in deze gemeente staande steen fabriek „De Bremberg" werd door de bliksem getroften en stortte met donderend geraas naar beneden. In Breda stortte het dak van een garage in. Felle brand verwoest Valkenburgs hotel Een felle brand, welke Maandag nacht in het Valkenburgse hotel ,Berg 'en Dal" uitbrak en het ge bouw volkomen in de as legde, heeft het leven gekost aan de 67-jarige huisknecht E. Jagers uit Geleen. De man durfde niet uit het raam te springen en kwam jammerlijk in de vlammenzee om. Een kok, die ook te laat het alarm had gehoord en zich wel springende uit het raam, het vege lijf durfde te redden, brak een been. 9-Jarige jongen in de Maas verdronken Bij het zwemmen in de Maas te Lottum is de negenjarige zoon van de familie van D. verdronken. De jongen kwam om het leven toen hij na schooltijd in de rivier een ver frissend bad wilde nemen. Bijna twee uur na zijn dood werd de jon gen met dreggen gevonden. Man door bliksem gedood Tijdens het zware onweer dat Woensdagavond rond acht uur over Bakel trok, is de 39 jarige straten maker H. Tielemans afkomstig uit Helmond en woonachtig te Bakel op 't Overschot door de bliksem getroffen en gedood, De man zat met 't jongste kind op z'n schoot bij 't fornuis toen 't hemel vuur hem trof. Het kind viel onge deerd van hem af. Rijwielvervoer per trein Vanaf heden, begint weer het seizoen rijwielvervoer. Dit houdt in, dat alle rijwielen en tandems, al dan niet voorzien van hulpmotor, voor afstanden groter dan 40 km op Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag niet met de reizigers treinen worden verzonden. Het is daarom nodig, indien men een rijwiel op een bepaalde dag op de plaats van bestemming wil heb ben, dit daags te voren vóór 19 uur ter verzending wordt aangeboden. Het rijwiel zal dan de volgende dag ongeveer tussen 11 en 12 uur ter beschikking zijn. Uitgezonderd hier aan zijn de rijwielen enz. bestemd voor o.m. de stations Echt t.m. Cuijk, Weert, Eindhoven, Den Bosch. Record asperge-oogst in Noord-Limburg Het warme zonnetje heeft de laatste tijd de asperges in Noord- Limburg zo snel uit hun bedden doen schieten, dat de 1700 asperge telers met vrouw en kinderen en alle helpers, die zij konden vinden, het nauwelijks konden bijbenen. Het gevolg was, dat Maandag op de Venlose veiling, waar men eigenlijk gerekend had op 10.000 kg. niet minder dan 70.000 kilo asperges werd aangevoerd. Daarmee maakten de Noordlim burgse aspergetelers de drie milioen kilo van dit seizoen vol. Men ver wacht nog deze hele week asperges te kunnen steken, zodat de velden dit jaar vermoedelijk een millioen kilo meer zullen opbrengen dan verleden jaar, tóen tijdens het hele seizoen 2.3 millioen kilo werd. ge stoken. En dat was toen al een record! De asperges, waaraan niet alleen de telers met hun gezinnen, maar ook vele losse arbeidskrachten een behoorlijke cent verdienen, gaan grotendeels naar het buitenland, Als gevolg van de hoge opbrengst breidt de cultuur zich steeds meer uit. Duizenden soldatenbrieven ontdekt op zolder van Maastrichtse woning Na 38 jaar nog nieuws van het Yzer-front.... Dat nieuws lag op de zolder van een Maastrichtse woning, waar het enkele dagen geleden, bij toeval, werd ontdekt. De vondst bestond uit een grote zak met enkele duizenden brieven, geschreven in 1915 door de Belgi sche soldaten aan het Yzer-front, die via het neutrale Nederlandse gebied, met hun onder de druk der Duitse bezetting levende familie in contact trachtten te komen. Ze werden daartoe naar bepaalde adressen hier te lande gezonden, vanwaar ze dan naar België werden gesmokkeld. Of liever moesten worden gesmokkeld, want deze ontdekking in Maastricht bewijst wel dat het niet altijd volgens de plannen verliep. De meeste brieven bevatten foto's en andere souvenirs en waren bestemd voor plaatsen in Belgisch Limburg en Brabant. De oud-Yzersoldaat J. Ceha uit Maastricht, wie deze vondst ter ore kwam, heeft zich, begrijpende van welk groot belang deze souvenirs nog kunnen zijn, terstond met de vinder in verbinding gesteld en de zak met brieven onder zijn hoede genomen. Ook heeft hij zich in verbinding gesteld met de Belgische Bond van Oud-strijders, tot nog toe evenwel zonder succes. Ongetwijfeld echter, zal men er in de Limburgse hoofdstad zorg voor dragen dat de brieven, voor zover dat thans nog mogelijk is, te bestemder plaatse zullen worden bezorgd, zodat men in de verschil lende dorpen in Belgisch Limburg en Brabant de kans loopt na 38 jaar een brief in de bus te vinden, met nieuws van het Yzer-front.... Wijziging gewiclitsgrens baconvarkens Het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt mede, dat met ingang van Maandag 15 Juni de gewichtsgrenzen voor baconvarkens zijn gewijzigd. Tot nader order mogen slechts varkens met een koud geslacht gewicht van 63 t/m 72kgvoordebaconbereiding worden bestemd. Deze maatregel is noodzakelijk ter verbetering van de kwaliteit van de bacon. Het percentage varkens met zacht spek, dat voor de baconbereiding is bestemd, is de laatste tijd sterk toegenomen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE VENRAY van 19 t.m. 25 Juni 1953 GEBOREN: Kerstens Josëphus, Maashesew. 42a Sanders Leonardus, Ysselsteyn 170d Martens Martinus, Peelplan-Zuid Thoone Martinus L. G„ Ysselsteyn Willems Johannes, Leunseweg 23 van Osch Antonius, Hoebertweg 5 Wismans Henricus, Maashesew. 12 Schol tens Petrus, Hoendesstraat 53 Hellegers Theodora, Leunen K 72 Claessens Maria, Grotestraat 29 Noijen Wilhelmus, Brukske C 76 Janssen Arnoldina, Veulen H 33c Janssen Maria J. J., Veulen H 33c OVERLEDEN: Litjens Peter, echtgenoot van Swinkels M. F. H., oud 77 jaar, Heide. Bergmans Catharina, echtgenote van Verblakt R., oud 72 jr, Stations weg. ONDERTROUWD Peeters Hubertus H., oud 41 jaar, chauffeur te Overloon en Verhalle Hendrika P., 40 jaar, Leunen. van Ploenselaar Lambertus M., 35 jaar, landbouwer te Kingston, Canada en Thijssen Johanna G., 28 jaar te Merselo. GETROUWD: Kleine Albert, 25 jaar, waterfitter te Beilen en van Bergen Catharina J. J., 22 jaar, naaister, Langeweg. Huisman Antonius M., 37 jaar, landbouwer te Heide en Winnen Elisabeth M„ 32 jaar, Ysselsteyn. van Opbergen Jacobus H. M. M., 30 jaar, techn. ambt. te Venlo en Verheugen Bartholina J. H. M., 22 jaar, Venray. Arts Henricus J., 28 jaar, boekh., en Linders Helena J., 26 jr, beiden te Venray. Op 24 Juni 1953 schonk de goede God ons een dochter, ons eerste kindje. Bij het PI. Doopsel ontving zij de namen Maria Henriette Johanna. Wij noemen haar MARIETTE TH. CLAESSENS G. CLAESSENS—POELS Venray, Grotestraat 29. Op Dinsdag 23 Juni 1953 over leed na een kortstondige ziekte, voorzien van deH. Sacramenten der Stervenden, in de ouderdom van 72 jaar, onze inniggeliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder echtgenote van Rudolf Verblakt Wij bevelen hare ziel in Uw godvruchtige gebeden aan. De bedroefde familie, Venray: R. Verblakt Oostrum: P.J.A. Verblakt E.W. Verblakt— van Oosterhout Tienray: J.H.M. Verblakt J.W. Verblakt— Wennekers en kinderen Venray- F.J.M. Verblakt W.A. Verblakt—Arts en kinderen Ommen: A.M.Bemboom-Verblakt R. Bemboom en kinderen Maastricht: M.A. Verblakt en verloofde Steyl: J.F.M. Jenniskens Verblakt A. Jenniskens De begrafenis heeft plaats ge had Vrijdag 26 Juni te Venray. Venray, Stationsweg 37a. Hierbij betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 25jarig Hu welijksfeest ondervonden. J. Verstegen- Houben Overloonseweg. Pater Muijsers gaat ons weer verlaten. Voor de tweede keer gaat hij naar zijn dierbare Missie „Guade loupe". Zes maanden mocht hij zich onder vrienden en kennissen van een bijzonder medeleven verheu gen. Hij dankt allen die hem gees telijke en geldelijke steun hebben verleend, in 't bijzonder de parochie Oirlo, waar hij, ondanks dat 't na de kermis was, toch nog 'n col lecte had van f 381. Pater M. Muijsers Oirlo E 46. Wil geestige vinder van Amstel- bierflesje op strand Zoutelande zich tegen beloning melden. Brieven onder nr. 256 bureau van dit blad. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk, zeggen wij. mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank. J. Peeters F. Peeters-Janssen Willemstraat 5 brengen dank aan allen uit Venray en kerkdorpen en aan de organisators voor de milde giften, die het moge lijk maakten dat zij zulk een onvergetelijke Lourdes-reis mochten ondernemen. in elk kwantum leverbaar. Wederverkopers genieten reductie. Verheijen's Zaadhandel LEUNEN Tel. 550 Venray GEVRAAGD voor Oisterwijk per 1 Aug. zelfstandige dienstbode in gezin met kléine kinderen. Inlichtingen Schoolstraat 26Ven ray of schriftelijk Gemullenhoeken- weg 129, Oisterwijk. GEVRAAGD net R.K. meisje voor d. of d. en n., niet beneden 20 jaar, zelfst. k. werken. Koken niet vereist. Verheugen, Grotestraat 7. GEVRAAGD net meisje 16-18 jaar voor 5 of 6 halve dagen per week. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD net dagmeisje Bakkerij Vloet, Henseniusstraat. Prei- en Selderie- planten verkrijgbaar bij H. TACKEN, Schoolstraat TE KOOP zware biggen W. Willems-Loonen, Leunen K 70 Te koop jonge zeug 14 wk. dracht Jos. Koenen, Leunen K 10. Te koop z.g.a.n. Mosquito W. Janssen, Lull. Te koop bijna voldragen maal A stal F. Janssen-Coppens, Ysselsteyn 142 Te koop 50 pullen oud 15 weken Hub. Versteegen, Merselo-Haag M 59. TE KOOP 2 tomen biggen P. Timmermans, Leunen K 57. Te koop partij dennen schansen H. Verstegen, G 37 Castenray. Te koop een fornuis en een fiets Langstraat 50. Te koop z.g.a.n. keukenkast, 3deurs kleerkast Pastoor Ruttenstraat 1. Te koop partij biggen B. Bonants, B 18 Smakt. Te koop dragende varkens en biggen L. van Osch, Janslust. Te koop een schot 6 md. dr. en 2 maal kalveren Madou, Peelplan Zuid. Te koop partjj biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a. TE KOOP weck-wasketel voor electrisch gebruik. H. Poels, Oostrum.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2