a Groot belang van kippenhonderij PANG ZIEKEN -TRIDUUM S5SSSSïïKrlRftVpiN.,Sl!,,?ffiSS; WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN f«'"h,lï.T25715 Bet proces Henri Jonas duurt voort m Óiióla( fariéó EilCj <t)e ttets/uipeï/fifr pan te VENRAY, 14-16 Juli a.s. BUITENLAND aecpeutzUtqen ORGELHOEKJE ZATERDAG 27 JUNI 1953 No. 26 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Bij gelegenheid van de algemene vergadering van de Nederlandse Pluimvee-Federatie (N. P. F.) te Utrecht gehouden, hield de voor zitter, de heer Dings uit Roermond een inleiding, waaraan wij het vol gende ontlenen: Het jaar 1952 heeft eens te meer bewezen, welk belangrijk onderdeel van de landbouw de bedrijfspluim- veehouderij is geworden. In een halve eeuw tijds is zij nl. uitgegroeid tot een bedrijfstak, die in 1952 een waarde van rond 450 millioen gulden heeft voortge bracht. De productie van eieren wordt geschat op 2457 millioen stuks, waarvan er 1363 millioen worden uitgevoerd. 85 pet van deze eieren gingen naar Duitsland, verder waren Frankrijk en Zwitserland weer on der de afnemers. Wij zijn zeer sterk op Duitsland georiënteerd, doch daarbij mag be dacht worden, dat dit land voor ruim 63 pet van zijn importbehoef ten op invoer uit Nederland is aangewezen. De eierinvoer uit Denemarken bedroeg bijna 49 pgt van deze in voer. In 1952 maakte de export van pluimvee-voortbrengselen van Ne derland 10.4 pet van de totale agrarische export uit. Tot zover de Voorzitter van de Ned. Pluimvee-Federatie. We zien vooral uit dit laatste van hoe groot belang de pluimveehou derij voor ons land is. Van de totale export van alle veehouderij- producten leverde de pluimveesec tor 17.4 pet. In 1951 bedroeg de totale export van eieren in Europa ongeveer 3675 millioen stuks; hiervan leverde Nederland er ongeveer één derde; Denemarken echter bijna 40 pet. Hieruit blijkt wel, dat Denemar ken een grote concurrent kan wor den op de buitenlandse, vooral op de Duitse markt. Een zekere vrees was ook merk baar uit een ander gedeelte van de inleiding van de voorzitter van de N.P.F. waar hij sprak over de mogelijke gevolgen van de grotere kuikenproductie in dit voorjaar. Er zijn n.l. ongeveer 50 pet. meer eieren gebroed dan in 1951. Het gevolg zal zijn, dat er in dit najaar belangrijk meer jonge hennen aan de leg zullen gaan. Verwacht wordt 'n meerdere productie in de najaars maanden van ongeveer 300 millioen stuks. De afzet van deze eieren zal volgens de heer Dings geen zorgen baren, omdat er dan in heel Europa een laagtepunt in de productie is. Een moeilijke tijd zal echter aan breken in het voorjaar 1954, want in die tijd is de West Europese markt zeer gevoelig, een groter aanbod kan dan een zeer merkbare ongunstige invloed op de prijzen hebben. Er zijn echter, verschillende maatregelen mogelijk en er zijn voorbereidingen te treffen, om aan deze gevaren het hoofd te bieden. Als zodanig noemt hij: a. Alle instanties (voorlichtings diensten, pers enz.) moeten zich inspannen om de boeren te over tuigen van de noodzaak van een zo scherp mogelijke selectie. b. Mogelijke afzet van eieren met subsidie naar landen, die thans niet tot onze geregelde afnemers behoren, b.v. naar Engeland, in de topmaanden. c. Een intensieve propaganda voor hoger eierverbruik in het binnenland; de voorbereidingen daartoe zijn in vergevorderde staat. d. Aanvaarding van een zekere beheersende regeling van de pluim veehouderij en nauwlettende be studering van de vraag hoe ver die beheersing moet gaan. e. Een regeling om de prijzen van slachtpluimvee aantrekkelijk te houden in tijden van noodzake lijke grote opruiming. Wat de selectie betreft, dus 't opruimen van oude dieren die niet voldoende meer produceren, mag men ver wachten, dat er deze herfst, ook al omdat ze anders geen voldoende hokruimte hebben om de meerdere jonge hennen te huisvesten, lang geen 50 pet. meer legkippen zullen zijn, al zijn er dus 50 pet. meer kuikens gebroed. Wat de propaganda voor 'n hoger eierverbruik in eigen land betreft, deze zal zeker resultaat hebben, want de gemiddelde consumptie per hoofd der bevolking is in ons land zeer laag, n.l. ongeveer 100 stuks, dat is ongeveer 't laagste van alle West-Europese landen. Zo gebruikt Ierland ruim 200 eieren per hoofd; Engeland 190; Zweden 170; Denemarken 140; West-Duitsland 135 stuks. Hieruit blijkt, dat 't verbruik hier te lande nog heel wat kan worden opge voerd. Dit zal met wat propaganda ook wel lukken, vooral als de prijzen 'n gedeelte van 't jaar wat lager worden. We zijn weer een stap verder ge komen in het proces om de schil derijen van wijlen Henri Jonas. In deze zaak, waarin de weduwe van de overleden kunstschilder het eigendomsrecht opvordert van de schilderijen, die Venray Vooruit indertijd bijeenbracht voor een grote Jonas tentoonstelling in de Sint Petrus Bandenschool in Venray schilderijen, door Henri Jonas ge schilderd tijdens zijn verblijf in Huize Servatius en voor het meren deel eigendom van dit gesticht zijn de partijen de weduwe en Venray Vooruit. Aangezien echter het 'eigendoms recht hierin door de weduwe be twist wordt heeft Huize Servatius het recht van tussenkomst gevraagd en verkregen. In haar eerste verweer heeft Huize Servatius o.a. beweerd, dat Henri Jonas deze schilderijen heeft ge maakt als een soort arbeidstherapie. Hij ondervond daardoor een ver lichting van zijn geestelijk lijden. Zoals alles wat door patiënten gemaakt wordt, blijven ook deze schilderijen eigendom van de in richting. Bovendien heeft Henri Jonas vele uit eigen beweging weg geschonken. De schilderijen heeft men nooit achterbaks gehouden, maar duidelijk zichtbaar voor ieder een in de verschillende paviljoens opgehangen. De weduwe Jonas voerde op haai' beurt daartegen aan, dat men het schilderen van deze schilderijen moeilijk als arbeidstherapie kan be schouwen. In tegenstelling met andere dingen, die door patiënten gemaakt en gedaan worden, komt hier de waarde als kunststuk in geding. Bovendien was Henri Jonas door het feit, dat hij opgenomen was in deze inrichting niet in staat om deze schilderijen te schenken aan Huize Servatius. Integendeel, Henri Jonas heeft dat nooit gedaan, maar altijd geklaagd, dat zijn schil derijen spoorloos verdwenen. Als Servatius beweert, dat de schilderijen openlijk voor een ieder te zien waren, dan vergeet het, dat practisch niemand tot de inrichting als zodanig wordt toegelaten. Tweede verweer Op deze beschuldigingen heeft Huize Servatius op haar beurt weer geantwoord en zij houdt vol, dat de schilderijen openlijk en voor een ieder zichtbaar in het gesticht heb ben gehangen. Zij is van mening, dat hoewel het gesticht niet voor een ieder toegankelijk is, dit toch door vele willekeurige personen, o.a. officieren van Justitie en rech ters wordt bezocht. Deze hebben allen de schilderijen kunnen zien hangen. Overigens was Jonas, volgens Huize Servatius slechts in zijn ge moedsleven gestoord, zodat hij vol komen wist wat hij deed. Jonas is met het wegschenken van zijn schil derijen accoord gegaan, zodat van het insinuerende „kwijtraken" geen sprake is. Tegen het verwijt van exploitatie van Jonas voert de inrichting het volgende argument aan: „Ook in dien het gesticht de schilderijen in het gebouwencomplex laat hangen, dan betekent dit „aankleding" daar van ten behoeve van de patiënten. En indien het gesticht deze schil derijen voor zich te gelde zou hebben gemaakt hetgeen niet is gebeurd dan zou de opbrengst daarvan ten goede zijn gekomen aan de exploitatierekening, aldus de verple- gingsprijs hebben beïnvloed en ook ten goede gekomen zijn aan de patiënten. Servatius verwijst verder naar een schrijven van een broeder verpleger en wil dit gaarne over leggen, indien interventie verleend wordt. Deze broeder heeft Jonas in het gesticht verpleegd, doch ver toeft thans in Indonesië. De broeder schrijft: „Jonas was een fijnvoelend mens, zeer ontwikkeld en sympathiek. Als goede verpleger en vriend van Jonas voel ik mij verplicht te vragen om deze sympathieke mens geen dingen te laten zeggen of insinuaties naar voren te brengen, die absoluut niet „Henri Jonas" zijn. Jonas heeft nooit een klacht geuit, dat de schilderijen ten voordele van de Stichting kwamen". Kerkconsecratie te Horst Heden Zaterdag en morgen Zondag zal de parochie Horst op waardige wijze het feest vieren van de kerk consecratie alsmede van het toe dienen van het H. Vormsel door Z.H. Exc. Mgr. Lemmens. Zaterdag zal de toediening van het H. Vorm sel plaats hebben. Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangecje" Allerwege ontbrandt weer de ijver voor dit schone jaarlijks ge beuren. De collectrices ondervinden overal (bijna!) een gul onthaal en iedereen werkt gaarne mee. Het devies is niet een loze term, maar werkelijkheid. Nu zullen ook nog andere hands aan dek moeten komen: de bezitters en berijders van luxe wagens. De zieken moeten gehaald en gebracht worden. Dat is altijd een zeer interessant, maar tevens een zeer riskante zijde: het zo te organiseren, dat alle auto's met de 150 zieken direct na elkaar en binnen de korst mogelijke tijd hun zieken brengen en halen. Ook dit jaar rekenen wij weer op velen, die hun wagen beschik baar stellen voor de kostbaarste lading, die ze ooit kunnen dragen: de zieken, de troetelkinderen van O. L. Heer. Laat ook hier de oproep niet tevergeefs zijn, maar zorg er voor, dat u de auto ter beschikking stelt van de zieken. Weet, dat uw auto nooit beter besteed zal kunnen worden. Dus alle chauffeurs denkt ook u met ons mee: ALLE GEZONDEN VOOR ALLE ZIEKEN! OOST-DUITSLAND De berichten, welke uit Oost- Duitsland binnen komen, wijzen er op, dat rust en orde nog geenszins hersteld zijn. De hardnekkigheid, waarmede thans de Oost-Duitsers proberen het juk van slaverij en uitbuiting af te werpen, vormt wel een teken, hoe hoog de nood ge stegen is. Een misvatting is het te menen, dat de Oost-Duitsers het signaal hebben gegeven voor een algemene opstand in de satellietstaten. Beter is misschien te zeggen, dat zij openlijke betogingen in de Ooste lijke zone aandurfden, omdat het in de andere communistische staten ook verre van rustig is. Men denke slechts aan de troebelen in Tsjecho- Slowakije, waar in het bijzonder in Pilsen, na de geldhervorming, ernstige onlusten uitbraken. En het hevige ondergrondse verzet in Polen, dat herhaaldelijk leidt tot kleine veldslagen, duidt er op, dat de strijd tegen de communistische onderdrukking ook daar levendig blijft. Om nog maar niet te spreken van de moeilijkheden in Rusland zelf, waar in Georgië en in de Oekraïne meermalen openlijk verzet werd gepleegd tegen het commu nistische bewind. Maar nimmer tevoren heeft een rebellie tegen de Russen en een door hen aangestelde regering zich zo vlak voor de ogen van het Westen afgespeeld als in Oost- Berlijn het geval was. Van de zonegrens af hebben duizenden uit het vrije Westen door eigen waar neming knnnen zien, hoe Oost- Duitsland revolteerde tegen de regering Grotewohl en de Russen. Met eigen oren hebben velen het fluiten van de Russische kogels gehoord, die afgevuurd werden op demonstranten. Daarom heeft deze opstand meer indruk gemaakt dan de andere ongeregeldheden achter het IJzeren Gordijn, waarover doorgaans slechts weinig bijzonderheden bekend worden. De vraag is nu, zal door het gebeurde in Oost-Duitsland de gematigde politiek van de Russen een keer nemen Voor de revolte zag het er naar uit, dat het Kremlin, door een tegemoetkomende houding, een basis wilde scheppen voor een viermogendhedenconferentie. De concessies in Oost-Duitsland, Oos tenrijk en zelfs in Turkije duiden erop, dat de Russen liever zelf ingrepen dan dat zij daartoe zouden worden aangespoord tijdens een conferentie met de Grote Vier. Bovendien schijnt de bewering van Tito, dat de huidige machthebbers in Moskou van mening zijn, dat de al te strenge politiek van Stalin het communisme op een dood spoor gerangeerd heeft, onderstreept te worden door de concessies. Of deze tegemoetkomende houding zal blij ven bestaan, zal afhangen van de wijze, waarop het Kremlin de revolte in Oost-Duitsland opvat. KOREA De massale vrijlating van de niet-communistische krijgsgevange gen door de Zuid-Koreaanse premier Syngman Rhee, heeft algemeen verwarring en verwondering ge wekt. Om enigszins te kunnen begrijpen, welke motieven Rhee in werkelijk heid tot deze daad brachten, dient men zich te verplaatsen in het standpunt van de premier van Zuid-Korea. Syngman Rhee's stre ven is er geheel en al op gericht Noord- en Zuid-Korea weer tot één land te maken. Hij wil niet weten van tegemoetkomingen aan de Noordelijken, omdat hij een vrede slechts kan aanvaarden als het land herenigd en gesteld wordt onder de Zuid-Koreaanse regering. Het gesol met de krijgsgevangenen tijdens de bestandsbesprekingen is een pogen van de communisten geweest om de oorlog slepende te houden. Het accent van de besprekingen wisten Noordelijken en Chinezen steeds weer te verplaatsen door een nevenkwestie als die van de krijgsgevangenen tot het kardinale punt te maken Eindelijk scheen het dat overeenstemming over de krijgs gevangenen zou leiden tot wapen stilstand. Maar daarmede zou niet de wens van hereniging van Syng man Rhee in vervulling gaan. De Amerikanen, die zich mogelijk de wens van Syngman Rhee wel kunnen indenken, zien echter hun prestige ernstig aangetast door de invrijheidstelling van de krijgsge vangenen. Bovendien komt hier nog bij, dat de Verenigde Naties, die de verantwoordelijkheid dragen voor de krijgsgevangenen, thans aan sprakelijk worden gesteld voor de vrijlating van de gevangenen. Het Chinese persagentschap heeft zelfs gezegd, dat de Amerikanen geweten hebben, dat Syngman Rhee de Noordelijke gevangenen zou vrijlaten. Met alle begrip voor de redelijke wensen van Rhee, kan niet nagelaten worden op te merken, dat de Zuid-Koreaanse Minister- President de verwikkelingen rond de Koreaanse oorlog nog eens zo groot heeft gemaakt. De huidige situatie geeft aan de V.N. practisch geen gelegenheid om bij de bestands besprekingen bindende voorstellen te aanvaarden. Rhee kan deze tenslotte altijd als niet bestaand beschouwen en handelen zonder medeweten van de V.N. Intussen heeft de verklaring van generaal Clark, dat hij gemachtigd is een wapenstilstand te onder tekenen, ook al zou Rhee daarmede niet accoord gaan, weer enige hoop gegeven op een spoedige beëindi ging van de vijandelijkheden. Maar zelfs dan lijkt het niet onmogelijk, dat het bestand alleen maar waarde heeft op papier, omdat Syngman Rhee niet van plan lijkt zich te storen aan een overeenkomst. AMERIKA Als een laatste verzet van de com munisten tegen de ter dood veroor deling van het Amerikaanse echt paar Rosenberg hebben in de nacht van de executie .in verschillende delen van de wereld betogingen plaats gehad. Met de dood van de Rosenbergs is een jarenlange aarzeling ten einde gekomen, om dit echtpaar, beschul digd van spionage, de zwaarste straf te geven. De communisten hebben dit geval op weinig verheffende manier uit gebuit. Het was er hen niet om te doen Julius en Ethel Rosenberg op vrije voeten te krijgen. Zij beoogden slechts met hun actie voor de ver oordeelden een felle anti-Ameri kaanse stemming in de wereld te kweken. Ontegenzeggelijk zijn er echter ook niet-communisten, die opgeko men zijn voor de Rosenbergs en die de rechtelijke veroordeling aanvecht baar vonden. Een zwak punt in deze affaire vormde volgens sommigen het ge tuigenis van Ethels broer, met wie het echtpaar reeds jarenlang onenig heid had en dat belangrijk heeft bijgedragen tot de veroordeling. Door deze omstandigheid verkeer den velen in onzekerheid over de juistheid van het uitgesproken von nis. Zelfs twijfelden sommigen er aan of het doodvonnis wel juist is, terwijl er thans geen uitzonderings toestand in Amerika bestaat. Hierover een oordeel vellen is voor buitenstaanders in de Ameri kaanse politiek niet mogelijk. Daar voor zijn te weinig details bekend over de zaak Rosenberg, die in direct verband staan met de inter nationale politieke verhoudingen. Dat de Rosenberghs echter uiterst gevaarlijke spionnen waren staat buiten kijf. SOMBER ASPECT In de arbeidsmarkt-beschrijving van het Rijksarbeidsbureau in den Haag wordt gezegd, dat voor 1953 een gemiddelde werkloosheid wordt verwacht van 125.000 personen en voor 1954 van 130.000. Hoe groot zal dan de werkloos heid zijn in de z.g. „zwarte" gebie den: in Oost-Groningen, Oost-Dren te, Noordoost-Friesland, West-Bra bant en Noord-Limburg. Met die prettige boodschap kun nen we het doen We waren al noodgebied en nu zijn we er al „zwart gebied" bij. Gelukkig hebben we nog wat on ontgonnen Peelgrond, waar we onze werklozen kwijt kunnen, maar als die binnen een jaar of twee op is, wat dan Worden we dan inderdaad een helemaal zwart gebied Wordt het voor de zoveelste maal niet de hoogste tijd, dat hier wat gebeurd Dat met deze cijfers in de hand eens aangeklopt wordt bij verschil de instanties Dat er met alle beschikbare mid delen pogingen in het werk gesteld moeten worden om hier industrie te krijgen, nieuwe mogelijkheden geopend worden Of blijven we maar rustig ons zelf zitten beklagen, dat we toch zulke arme stakkers zijn en dat er niemand is, die ons in de boot helpt CONCERT-ZAAL Mill gaat een concertzaal bouwen. Doodgewoon een concertzaal. Daar moest evenals in Venray ook gymnastiek-onderwijs gegeven wor den aan de Millse jeugd, maar er was geen lokaal voor. Oké, zei de Raad, dan bouwen we er een en die bouwen we zo, dat er tevens een concertzaal van te maken is voor een 400tal mensen, waardoor we ook op dit gebied weer expansiemogelijkheden heb ben. Ook in Venray sukkelen we al lang met hetzelfde probleem. Voor de verloren gegane. Patronaatszaal is nooit iets teruggekomen. De jeugd kan geen gymnastiek lessen krijgen zoals het behoort en dus We hebben zelfs nog het voordeel, dat voor de verloren gegane zaal, nog wel wat op het Grootboek van de Wederopbouw zal staan, maar na de peperdure plannen, die enkele jaren geleden, zonder dat iemand iets wist, 'zijn klaar gemaakt, is er nooit meer iets aan gebeurd. Wat in Mill kan, zou dat in Venray dan niet kunnen DE JEUGD EN DE GEMEENTE. In Hilvarenbeek is Maandag aan de plechtige afkondiging van de grondwetswijziging een bijzonder cachet gegeven door deze te stellen in de aandacht van de jeugd. Voor de bijwoning van deze plechtigheid waren door het ge meentebestuur speciaal uitgenodigd de leerlingen van de hoogste klas sen der lagere scholen met hun onderwijzers. In een kleine toespraak tot de kinderen, zette de burgemeester alleerst op een voor de kinderen bevattelijke wijze de betekenis uiteen, die deze grondwetsherzie ning voor ons volk heeft. Hierna volgde de plechtige voor lezing der wijzigingen, die ook door het voltallige gemeentebestuur werd bijgewoond. Na deze voorlezing werden de kinderen meegenomen naar de raad zaal, waarvoor hen ter bezichtiging was neergelegd een aantal oude archiefstukken als oorkonden, reso luties, keuren en reglementen, als mede een exemplaar van de grond- Het schijnt in de komkommertijd te zijn. Dan heeft de pers meestal weinig te melden. Zo gaat 't ook met 't orgelhoekje. Inkomsten zijn deze week niet te melden. Op deze manier halen we vóór de kermis de 15000 niet. Mogelijk valt de opbrengst der thans op te halen orgelbusjes mee. Denkt allen daar eens aan. Deze week wordt met ophalen een begin gemaakt. S.O.S. Wie meldt zich zo spoedig mogelijk voor 't ophalen der orgel busjes voor: a. het Desselke b. Overloonseweg c. Zwarte Klef en Spurkt? Zich te melden aan 't secretariaat Paterslaan 16. Bouwt allen mee aan Uw orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray wet, het staatsblad, de staatscou rant enz. Aan de hand van deze stukken gaf men hen een beknopt overzicht van de vroegere reglementering van het bestuur en de oorzaken, die hebben geleid tot de totstand koming van de staatsregeling van 1798 en onze eerste grondwet. Voorts werd nog een enkel woord gewijd aan de totstandkoming van een grondwetswijzing, de totstand koming en de inhoud van wetten, algemene maatregelen van bestuur, koninklijke besluiten en de afkon diging daarvan in staatsblad en staatscourant. Vervolgens nodigde de burge meester de leerlingen uit in de school een opstel te maken over hetgeen op het gemeentehuis is geschied, 't Gemeentebestuur heeft voor iedere school enige prijzen beschikbaar gesteld voor hen, die het beste opstel zullen maken. „Flauwe kul" zegt U Het gemeentebestuur van deze plaats denkt er anders over. Zij meent hierdoor bij de jeugd groter belangstelling te kunnen wekken voor het gehele staatsgebeuren en een basis te geven aan haar toe komstige politieke ontwikkeling. Gezien de belangstelling van de ouderen ook hier in Venray voor de gehele politiek, lijkt ons dat inderdaad een leerzaam initia tief toe. Ook voor Venray SCHIETBAAN In een van de laatste raadsverga deringen maakte een wethouder de opmerking, dat in de Boshuizen een stuk Rijksdomein ligt, wat bestemd is voor schietbaan en dus niet voor recreatie-oord of afkappen in aan merking komt. We hebben daar vrede meer. Schietbanen moeten er nu ook eenmaal zijn. Maar waarom moeten dan poli tieagenten, reservisten van Natio nale Reserve en Grensbewaking waarvan we hier in Venray toch behoorlijke afdelingen hebben, voor te schieten, dan telkens naar Wans- sum. Dit kost tijd en geld en we hebben in Venray een schietbaan liggen, die daarvoor uitdrukkelijk is voorbestemd. Misschien dat aan het Instituut Steunt Wettig Gezag bij haar vijf jarig bestaan hier ter plaatse deze schietbaan een erfenis van de oude Landstorm kan worden aangeboden. Men maakt er het werk van degenen, die hieraan hun tijd opof feren, maar gemakkelijker door. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 335 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 45, le lid, juncto art. 16, le lid der Drankwet (S 1931, no. 476), ter openbare kennis, dat op 8 Juni is ingekomen een verzoek van Rutten, Leonardus Gerardus Gregorius, kok, wonende te Venray, Wilhelministraat 17, ter bekoming van een verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein zowel voor ge bruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders (verlof A) voor de localiteit, groot 50 m2, van het gebouw behorende bij het pand Wilhelminastraat 17 te Venray en gelegen aldaar. Binnen twee weken na dagtekenng dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij het ge meentebestuur indienen. Venray 18 Juni 1953. Naar Uden De Roadse Blaoskapel is uitge nodigd om gedurende het Kersen festijn in Uden 'n concert en dans muziek te komen geven. Op 5 Juli zal dit festijn plaats hebben.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1