Meisjes. De politierechter vonnist Korte berichten uit immigratieland Australië De Coloradokever is er weer UWE KÏÜHH Vervolg Gemeenteraadsverslag dingtoelage voor de bode van het gemeentehuis ook inderdaad toe te kennen. Nog eens scholen In 1950 is reeds voor de Ambachts school een lening gesloten van f 70.100 voor de aanschaffing van machineriën e.d. Nu de nieuwe school echter klaar is moet de inventaris nog al meer worden uitgebreid, reden waarom een nieuwe lening is aangevraagd van f 143.000. De gemeente moet voor dit bedrag garant blijven bij de geldverschaffer. De Raad vindt dat z.h.st. goed. De St. Angelaschool in Leunen moet hoognodig verbeterd worden en om daarmede te kunnen begin nen heeft men volgens de L.O.-wet de toestemming nodig van de Raad, De heer Fr. JANSSEN heeft daar niets op tegen, maar zou dan toch wel eens willen weten, wat een en ander gaat kosten. De VOORZITTER maant tot kalmte. De Raad moet eerst in principe toestemming geven voor dit herstel, voordat een begroting kan worden opgesteld. Dan mag de Raad de begroting goedkeuren. De heer Fr. JANSSEN had liever dat men zei, dan MOET de Raad het goedkeuren, want over een en ander heeft de Raad practisch niets te zeggen. En met die opmerking was ook dat hoofdstuk weer afge werkt. Kasgeldlening Het eerste halfjaar 1953 werd een kasgeldlening aangegaan van f 1.600.000. Nu het tweede halfjaar in het verschiet ligt, vragen B. en W. toestemming om wederom voor een half millioen gulden kasgeldleningen aan te kunnen gaan, welke toestem' ming zij zonder meer kregen. Onteigeningen In de laatste vergadering vroeg B. en W. toestemming om over te gaan tot onteigening van gronden ten behoeve van de woningbouw aan de nieuwe wegen tussen Kolkweg en Oude Oostrumseweg. De Raad voelde weinig voor dit „paardenmiddel' en gaf B. en W. de raad nogmaals met de betrokkenen te gaan onder handelen. Die raad is opgevolgd en zo kon B. en W. nu mededelen, dat op een tweetal grondeigenaren na, men tot accoord gekomen is. B. en W. stel len nu voor van deze twee de grond maar te onteigenen, daar onteige ning gezamelijk overleg toch niet in de weg staat, maar hierdoor een begin met de bouwerij mogelijk ge maakt wordt. De heer F. JANSSEN is het ook nu daarmede niet direct eens. Hij heeft gehoord dat aan deze mensen gemiddeld 85 cent per m2 wordt betaalt en vindt dat ook wel weinig, zeker als men de sommen hoort, die in het volgende punt geboden worden. Is er nu werkelijk geen mouw aan te passen, dat hier nu eens zonder onteigening gewerkt kan worden. Dit is voor alle betrok kenen veel plezieriger. De VOORZITTER vertelt dat aan deze mensen voor de eerste 35 m. f 1.50 per m2 betaalt wordt. Voor de daarachter liggende stukken krijgen ze f 0.50. Dit is de officiële prijs vastgesteld door de prijsbe- heersing, waaraan de Gemeente in tegenstelling met particulieren, streng de hand moet houden. Spreker is er van overtuigd, dat deze prijs redelijk is. Onteigening staat overleg niet in de weg, maar maakt het alleen mogelijk, dat ge durende dat overleg reeds gebouwd kan worden en iedereen zal het er toch wel mee eens zijn, dat het daarvoor de hoogste tijdis. Spreker moet dan ook ernstig adviseren, om tot onteigening over te gaan. Na ampele overwegingen besluit dan de raad aldus, maar niet, dan na B. en W. nogmaals ernstig in overweging te hebben gegeven met de nodige soepelheid de onderhan delingen te leiden. Woningbouw in Leunen Het is de Gemeente mogelijk ge worden om in Leunen een dertigtal woningen te bouwen langs de weg die loopt van Smederij Lucassen naar de Steeghsegrindweg. Ze kan hier namelijk grond kopen van de Erven Lucassen, Erven Claessens en F. Janssen aldaar. Van de Erven Lucassen wil ze 2500 M2 kopen tegen f 1.per M2 voor een strook van 35 M. uit de grens van de weg en voor de overige 1625 M2 h 15 cent per M2. Aan de Erven Claessens betaald zij verder voor stroken links en rechts van die weg f 1. per m2 en aan F. Janssen f 1.25 per m2, voorzover de grond ligt langs de provinciale weg en f 1. per m2 voor zover liggende aan de genoemde binnenweg. De Erven Claessens en F. Janssen vragen verder, in verband met het verlies van de grond en ook toe komstige grond verkopen aan de Gemeente, om voorkeursrecht voor boerderijen in de Merselose Peel. De heer ODENHOVEN kan ac coord gaan met dit voorstel, al moet hem van het hart, dat hier toch wel zeer behoorlijke prijzen gegeven worden voor de grond, in tegenstelling met elders. Zo is aan de Overloonseweg toch ook pro vinciale weg slechts f 1. door de Gemeente gegeven. Maar waar hij vooral tegen wil waarschuwen is het voorkeursrecht. Als we daar mee beginnen is het hek van de dam, want er is wel niemand meer die op het ogenblik graag grond mist en de meesten willen een compensatie. En dat kan nu een maal niet. De VOORZITTER wijst er op, dat slechts met de grootste moeite deze gronden verkregen zijn, gron den, die vooral voor de betrokken boeren van de grootste betekenis zijn. Dat hiervoor een fatsoenlijk bod is gedaan, is niet meer dan redelijk. Zo bestaat nu de mogelijk heid om niet alleen een begin te maken met de kernvorming van Leunen, maar dat ook de 250 woningzoekenden, die Venray nog altijd telt, tenminste voor een klein deel geholpen worden. Inderdaad heeft de gemeente ernstige bezwa ren tegen het voorkeursrecht, maar wanneer hier twee grote boeren gezinnen ondanks hun grondgebrek toch de gemeenschap willen helpen door het afstaan van grond, dan mag in dit geval toch ook van de andere kant wel eens wat gedaan worden, Dan gaat de Raad ook met dit voorstel accoord en begint dan aan de RONDVRAAG De heer DERIKX vraagt, hoe 't staat met het uitbreidingsplan voor Oostrum en de verharding van de Trapstraat. Ook laat de verlichting van de Parallelweg nog steeds op zich wachten. De VOORZITTER vertelt, dat men druk doende is met het uit breidingsplanvan Oostrum. De ver harding van de Trapstraat moet wachten op geld en de verlichting van de Parallelweg op de goedkeu ring van de betreffende instanties, die nog niet verkregen is. Grootte der kavels De heer HOUBEN gooit een knuppel in het hoenderhok met de opmerking, dat naar zijn mening de kavels in de Heidse Peel, die vol gens de Voorzitter 13—14 ha groot gaan worden, feitelijk te groot zijn. Spreker had ze liever wat kleiner gezien, waardoor niet alleen meer mensen zouden kunnen profiteren, maar ook de bedrijfsvoering gemak kelijker zou zijn. Over dat laatste punt waren zijn overige medeleden het lang niet eens en er ontstond een dispuut over de vraag of 1314 ha voor een boer alleen te bewerken zijn, of dat hiervoor knechten en meiden nodig zijn enz. De VOORZITTER sloot het debat, met de opmerking, dat men een een ander rustig moest overlaten aan de deskundigen en dat ook de ligging der kavels enz. een rol speelde bij de bepaling der grootte. Zodra het plan voor He Heijdse Peel gereed is, kan hierover nog altijd gediscussieerd worden. De heer CUSTERS vroeg dan voor de laatste maal of nu begon nen kon worden met 't opruimen van de ruïnes in Oirlo, nu het we- deropbouwplan is goedgekeurd, wat op het scheiden van de markt door de VOORZITTER bevestigend kon worden beantwoord. PEELPLAN ZUID De heer WISMANS vroeg de Voorzitter om zodra de taxatieprij zen zijn vastgesteld voor dé grón den in Peelplan Zuid, direct des noods een extra vergadering te willen houden, opdat daar zo gauw mogelijk met de verkoop van grond het bouwen van boerderijen kan begonnen worden. Verder wilde hij vragen, hoe het staat met de weg langs de Horster grens, die toch wel hoognodig her stel behoeft. Hij zou graag zien, dat in de Heijdse Peel stukken grond zouden worden gereserveerd voor een eventuele herverkaveling in de gemeente Venray, zodat hier nog altijd uitvluchtmogelijkheden bestaan. Tenslotte informeerde hij naar de plannen voor de Paardekop, die reeds lang in studie zijn, maar waarover nog steeds niets is ver nomen. De VOORZITTER beloofde zo snel mogelijk een Raadsvergadering te zullen houden, als de taxatie prijzen binnen zijn voor Peelplan Zuid. De weg langs de Horster ;rens, die met het herstel gewacht ïeeft op de beslissing van Horst, wordt nu zonder die medewerking opgeknapt, omdat het inderdaad zo niet langer meer kan. Voor de herverkaveling zullen er stukken gereserveerd worden, in dien de Raad dat wenst, maar laat eerst de plannen maar eens klaar zijn. Met de plannen voor de Paar denkop is men nog steeds bezig, maar men hoopt binnenkort hier over nadere mededelingen te kun nen doen. De heer CUSTERS vroeg nog of er aan gedacht wordt in de Vrede- peel enkele ha grond te bewaren voor mensen, die later in de te vormen kom komen wonen, geen specifiek boerenbedrijf hebben, maar toch grond nodig hebben voor het uitoefenen van hun vak, bijv. tuinders. De VOORZITTER zegt, dat men hiervoor plannen in studie heeft. ELECTRICITEIT De heer VAN HAAREN heeft horen vertellen, dat de mensen aan de Merseloseweg bij Den Dril nu ook aangesloten worden op het electrisch net, maar dat die aan sluiting ieder huis nog f 167 gaat kosten. Spreker vindt dat wel een rare geschiedenis. De VOORZITTER vindt dat hele maal geen rare geschiedenis maar heel normaal. De uitbreiding van het electriciteitsnet aan die kant is na de oorlog gebeurd en door de jemeente betaald. De gemeente ïeeft op haar beurt geprobeerd de kosten betaald te krijgen uit de financiering van het uitbreidings plan, wat haar ondanks alle moeite niet is gelukt. Het is dus niet meer dan logisch, dat nu de men sen, die van de aansluiting willen profiteren, daarvan ook een deel betalen, dat heeft iedereen in Venray moeten doen, die de laatste jaren aangesloten is op het electriciteits net. De heer van HAAREN wees er verder op, dat de Staatscourant was gepubliceerd, dat de gemeente hun wensen over de treinenloop zo spoe dig mogelijk in moesteli dienen bij de Spoorraad. Misschien verdiende het in dit verband aanbeveling, dat de gemeente nog eens vraagt naar een late treinverbinding met Noord en Zuid. Dit werd door de VOORZITTER toegezegd. De heer ODENHOVEN sloot de rij sprekers met de opmerking, dat het hem verwonderd had, dat hij zo laat op de hoogte gesteld werd, dat het stembureau voortaan niet meer in zijn café zou zijn gevestigd, maar in de Ambachtsschool: Niet, dat hij tegen deze verhuizing bezwaren had, integendeel, maar hij was van mening, dat het een kwestie van fatsoen was geweest, als men hem dat wat eerder als nu het geval was, daarvan op de hoogte zou hebben gesteld. De VOORZITTER beloofde een onderzoek naar de oorzaak van die late kennisgeving te zullen instellen. Er zijn mensen, die het blauw van een politiepak niet kunnen verdragen. Zoals een stier reageert op een rode lap, zo reageren deze mensen, wanneer het politionele blauw in hun buurt verschijnt. Deze mensen zijn stakkers, want heel hun verzet, heel hun oplaaiend gemoed, zal onherroepelijk gesmoord worden hetzij met processen-verbaal, hetzij voor de groene tafel van de politie rechter. En zij worden daardoor nog meer verongelijkt, voelen zich nog meer gedupeerd en er is niemand die hen helpen kan. Zo was het ook Vrijdag j.l. weer, toen een S. uit Ottersum moest verschijnen, die bij het sluitingsuur de politie tartte hem er dan maar eens uit te gooien. Wat dan ook vlot gebeurde. Maar voor deze politionele actie werd nu de reke ning gepresenteerd f 25.— boete of 15 dagen. Men kon van zijn gezicht lezen, dat weer nieuw verzet broeide in zijn hart en het enigst resultaat zal zijn, nog hogere boetes, nog meer chagrijn. Trouwens in Ottersum lijden meer mensen aan diezelfde kwaal. Een chauffeur uit die streken was ook al weerspannig toen een politie agent hem aanmaande het café te verlaten omdat het klokje van gehoorzaamheid geslagen had. Ook hij vloog toen de keien op en ook hij kreeg f 25.boete. Maar ook hij keek, alsof moord- en doodslag binnen het verschiet liggen. Niet in staat zijnde Die paar woordjes hebben al menigeen voor de groene tafel gebracht. Want van de 22 zaakjes, die voor de politierechter kwamen waren er 12 wegens dronkenlapperij op de fiets, brommer, of in de auto. En nu moet men dat „dronken lapperij" goed verstaan. Als men enkele glazen bier uit heeft en men bestijgt dan een bovengenoemd voertuig loopt men kans op de bon geslingerd te worden, ook al meent men zelf dat er niets aan het handje is. De aanwezigheid van bier- of borrellucht is al voldoende voor een politieagent, om U niet in staat te achten bovengenoemde voertuigen te berijden en daarom is men de klos De politie heeft dus, wat dit punt betreft zeer grote macht. Dat ondervond van D. uit Venlo, die f 30.— kreeg omdat hij lichtelijk beneveld op een fiets zat; Z. uit Horst idem van hetzelfde laken een pak; T. uit Vierlingsbeek kreeg 14 dagen omdat hij dronken op een brommer gezeten had en reeds 1 x dronken was geattrapeerd op een fiets. T. uit Venlo trok een rouwmoe dig gezicht en kreeg voor dronken op een fiets zitten f 25—, maar M. uit Venlo trok dat niet en kreeg voor hetzelfde feit f 30.—. P. uit Venlo, die dronken op een fiets zat, zei dat hij ziek was van het pinda eten, maar uit het proces-verbaal bleek, dat hij 12 glazen bier uit had en dat vond de Officier meer dan voldoende. Ook hij kreeg f 25. Tenslotte was er B. uit Well, die op Koninginne-ver jaardag lichtelijk op zijn fiets had zitten zwaaien en ook hij kreeg f 25— boete. Auto's Er was een hele geschiedenis in Lottum, die men niet uit de doeken kreeg. Daar was namelijk een chauffeur gesnapt, die volgens de politie-agent dronken in een vracht auto zat. Maar enkele uren later wees de bloedproef uit, dat het zo'n vaart niet liep. Iets anders was het met zijn medepassagiers, enkele veekooplui, die heel behoorlijk onder de olie waren. Nu was er met die heren niets gebeurd, als niet een van hen, toen de politie de vrachtauto in beslag genomen had, achter het stuur gekropen was, en er, dronken en wel, met de vrachtauto van door ging. Daar kwam een hele ris getuigen, die toen puntje bij paaltje kwam, feitelijk niets gezien hadden, terwijl de verdachte veekoopman maar bleef verklaren, dat hij van in beslagname niets wist. Kort en goed, de Officier wenste de zaak voorgeleid te zien voor de meervoudige kamer en dat werd tenslotte ook besloten. Voordien zullen de getuigen nog wel eens aan de tand worden gevoeld. Hetzelfde zal wel gebeuren met de Horster chauffeur, die heerlijk teut in zijn auto kroop en enkele meters verder tegen een boom sukkelde. Ook hier hadden de getuigen weer niets gezien en ook hier zal de meervoudige kamer over te beslissen krijgen. Familietwisten Venray was ditmaal vertegen woordigd met enkele familie relletjes. Daar was allereerst iemand, die zijn zwager vanwege een familievete zodanig met zijn klomp bewerkte, dat die zwager aan zijn scheenbeen stukken kreeg. In een fel requisitoir betoogde de Officier dat klompen er zijn om aan de voeten gedragen te worden, maar niet om er mee op voeten te slaan. Daarom werd allereerst plechtig de klomp verbeurd ver klaard en zal vernietigd worden. De dader zelf mag de onkosten van zijn zwager betalen en kreeg verder f 50.boete. Dan waren er twee gebroers, die onder elkaar een robbertje te vechten hadden en dat ook op zekere dag dan maar eens deden. De sterkste trok nu aan het kortste einde en kreeg f 20.boete of 20 dagen. Staande de vergadering deelde verdachte mede, dat hij de 20 dagen koos. Dan was er een boer, die zijn tamelijk domme knecht zo nu en dan wat hardhandig aan de plichten van zijn staat herinnerde, wat nu eenmaal niet mag en waarvoor hij prompt f 25.boete kreeg. Enkele andere boeren hadden veel last van zandverstuivingen en besloten daarom rond hun grond een greppel te graven, om zo een windwal te maken. Daar is op zich niets op tegen, maar zij deden het op het land van hun buurman, waardoor de daarop ingezaaide rogge en haver veel geleden had. „Eerst egaliseert men alles, als in een woestijn" aldus de Officier van Justitie, „en als dan alles weg gaat waaien, dan gaan ze greppels graven het land van hun buurman", f 10.voor iedere boosdoender, was loon naar werken. Oude kennis Dan kwam er een grijsaard, die men in Venray dronken op de fiets had aangetroffen. De Officier zette zijn bril eens extra recht en jawel hoor... hij bleek een zeer oude kennis ontmoet te hebben, die hij 40 jaren geleden, bij het begin van zijn loopbaan bij het O.M. in Goes al eens had moeten veroordelen, wegens het offeren aan Bacchus. En op deze oude kennissen is de Officier nu eenmaal bijzonder ge steld. Breedvoerig werd 's mans doen en laten in de afgelopen veertig jaren gememoreerd waaruit wel duidelijk bleek, dat het bij dat ene vonnis in Goes niet gebleven was. Vader Bacchus had in deze man zijn leven nu eenmaal meer macht als Vrouwe Justitia. Maar ditmaal had hij, zoals zo dikwijls in zijn leven, weer geluk. Ter wille van de hernieuwde kennismaking af de Officier nu een voorwaarde - .ijke straf van een maand met een proeftijd van twee jaar, om hem nog een kleine kans te geven het einde van zijn leven, zowel zonder Vader Bacchus, als zonder Vrouwe Justitia door te brengen. N.S.B. Barst maar vuile N.S.B.-er" is niet vriendelijk, zeker niet acht jaren na de bevrijding, ook al zegt men het tegen een oud-volgeling van Mussert. En deze oud-volgeling tekende dus protest aan bij de Justitie, die bij monde van de Officier oordeelde dat de beklaagde dat woordje „vuile" beter in de mond had kunnen houden en daar om f 5.boete eiste. Volgens de Officier is dus „barsten" schijnbaar vriendelijk genoeg om door de beugel te kunnen. 8.752.819 mensen in Australië woon den. Dit betekent, dat de Austra lische bevolking in 1952 was toe genomen met 214.085. Deze bevolkingstoename was voor 120.053 zielen toe te schrijven aan het geboorte-overschot en voor 94.032 aan de immigratie. Als bij zonderheid wordt nog medegedeeld, dat eind 1952 de bevolking van de dichtsbevolkte staat New South Wales 3.421.769 zielen bedroeg. De Immigratie Dezer dagen is te Canberra bekend gemaakt, dat Australië in het ko mende belastingjaar 100.000 immi granten wil toelaten. Dit is 20.000 meer dan verleden jaar. Nederlanders zijn de besten... Een lezer van de Weekly Times, een weekblad dat in Melbourne in de Australische staat Victoria ver schijnt, schrijft aan dit blad, dat van alle immigranten dat hij al zo in Australië heeft ontmoet, de Ne derlanders hem de aardigste en geschikste mensen toelijken. Deze Australiër maakte onder de Nederlandse immigranten een paar goede vrienden en nu deze binnen kort uit Victoria naar Queensland verhuizen, zal hij ze werkelijk missen De schrijver van deze brief gaat binnenkort een wereldreis maken en Europa bezoeken. Waar hij ,in Europa zo al naar toe zal gaan'weet hij nog niet. Be halve dan dat hij persé Nederland wil zien. Land- en Tuinbouw De bevolking De rekenmeesters van de Austra lische statistiek hebben thans uit gerekend, dat er op 31 December van verleden jaar op de kop af Men grijpe op tijd in Uit vele plaatsen zijn reeds mel dingen binnen gekomen over de aanwezigheid van Coloradokevers op aardappelvelden en op akkers, waarop 't vorige jaar aardappels zijn geteeld. Gedurende de eerst volgende weken zal vooral bij gun stig weer het aantal kevers snel toenemen en spoedig daarna kun nen de eerste eieren en larven worden verwacht. In de warme zomers hebben deze larven slechts 2 a 3 weken nodig om zich volledig te ontwikkelen, waarna zij in de grond verpoppen en weer spoedig als zomerkevers te voorschijn komen. Gedurende het larvestadium, dat dus soms kort kan duren, geeft een goed uitgevoerde bestrijding het meeste resultaat. In elk geval moet men met de bestrijding beginnen zodra de eerste larven ongeveer zo groot zijn als een tarwekorrel. Oudere larven zijn minder gevoelig; tevens bestaat bij te lang wachten het gevaar dat men te laat komt, nl. als veel larven reeds inde grond zijn gekropen en dus niet meer zijn te bereiken. Bovendien is dan de schade aan het loof, waardoor de knolopbrenst sterk kan dalen, al aangericht en zijn er daarna een massa zomer kevers te verwachten. Deze nalatig heid kan veel moeilijkheden met zich meebrengen, daar de wet iedere landgebruiker de verplichting op legt, kevers en larven zo goed mogelijk te verdelgen. Geregeld controleren. Dit alles kan worden voorkomen als men minstens éénmaal per week nauwkeurig zijn percelen contro leert op aanwezigheid van kevers, eieren en larven en onmiddellijk tot bestrijding overgaat als dit nodig is. Door pers en radio worden regel matig aanwijzingen en waarschu wingen gegeven, zodat ieder op de hoogte kan zijn. Voor de bestrijding kan men het beste gebruik maken van D.D.T.- of toxapheen bevattende middelen en van enige lindaanproducten. Benelux-conferntie In welingelichte kringen te Den Haag, verwacht men niet, dat op de gehouden Benelux-conferentie tus sen de eerste ministers en de mi nisters van Buitenlandse Zaken ver strekkende besluiten zullen worden genomen. Het betreft hier een in formele bespreking teneinde kennis te nemen van de wederzijdse voor stellen om de Benelux weer op het juiste spoor te brengen. Aangenomen mag echter worden, dat de Nederlandse regering niet afwijzend staat tegenover het in incidentele gevallen treffen van maatregelen ten behoeve van die Belgische bedrijfstakken die door de Nederlandse concurrentie in een catastrophale toostand zouden ge raken. Op dit ogenblik valt niet te zeggen of dit thans in enige Bel gische bedrijfstak het geval is. Zoals, bekend, hebben de presi denten van de Benelux-raden prof. Brouwers (Nederland) en baron Snoy (België) de afgelopen weken getracht tot een gesprekbasis voor hun regeringen te geraken. Hierbij is van Nederlandse zijde bij herhaling betoogd, dat het ver schil in loonpeil tussen Nederland en België op zichzelf nimmer een reden mag zijn voor het treffen van beschermende maatregelen ten be hoeve van de Belgische industrie. De reden hiervan ligt voor de hand zo werd verklaard; er bestaan in België vele bedrijfstakken die ondanks dit loonverschil floreren en ondanks het feit, dat het Neder land is toegestaan zijn producten naar België te exporteren. Auto door trein gegrepen Maandagmiddag is de personen auto van de 44-jarige fabrikant J.A. Poot uit Vlaardingen op de bewaakte overweg aan de Bovensluis te Maas sluis door een passerende losse electrische locomotief gegrepen. De heer Poot was op slag dood. De bomen van de overweg waren niet gesloten. Jonge vrouw verdronken Door onbekende oorzaak is de 25-jarige, gehuwde vrouw v. V. uit Helmond met haar rijwiel in het Eindhovens kanaal onder de gemeen te Mierlo geraakt en verdronken. De Ster der Zee, op zegetocht, Omringd door Limburgs trouw, Ziet dankbaar hoe er wordt gewrocht Aan nieuwe kerkenbouw. Bij moeilijk heden ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot Bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel.,393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 4