Quebalt £>&&eünk T.b.c.-vrije Veemarkt SPORT BUITENLAND Verplichte bestrijding van de akkerdistel Moord op oude vronw tevoren nitgeboet Kerkelijke Diensten schrikdraadapparaten nazien G. DE MULDER - LEUNEN Maandag 8 Juni KOREA De problemen rond een oplossing van de Koreaanse oorlog zijn in de afgelopen week vermeerderd. Oorzaak daarvan was de hals starrige houding van de Zuid-Ko reaanse president ten aanzien van de besprekingen in Pan Moen jon. Syngman Rhee heeft verklaard, niet accoord te kunnen gaan met het voortzetten van de onderhan delingen. Hij wil doorvechten tot aan de rivier de Jaloe, welke de grens vormt met Mandsjoerije. Zelfs de tussenkomst van presi dent Eisenhower heeft de Zuid Koreaanse min. president niet tot andere gedachten kunnen brengen. Reeds geruime tijd heersen er moeilijkheden tussen 't opperbevel van de UNO-troepen en de Zuid Koreanen. Herhaalde malen kwam dit al openlijk tot uiting in de aanmati gende eisen, welke de regering van Zuid-Korea stelde. Blijft Syngman Rhee volharden in zijn wens de voortzetting van de oorlog te verkiezen boven een vrede, tot stand gebracht door de onderhandelingen van Pan Moen jon, dan kunnen daaruit verstrek kende consequenties voortvloeien voor de Zuid-Koreanen. Amerika heeft reeds gedreigd de economische hulp in te trekken en het schijnt zelfs, dat de Verenigde Staten er niet tegenop zullen zien hun troepen terug te trekken. Eisenhower verwacht te veel slachtoffers bij hervatting van de oorlog met een groot offensief, zodat hij aan de wens van Rhee moeilijk tegemoet kan komen. De eigenzinnigheid, waarmee de president blijft vasthouden aan het verlangen om zelf vrede te sluiten met de communisten, pleit voor een gebrek aan inzicht. Het Koreaans conflict is immers niet alleen een kwestie tussen Noord- en Zuid-Korea. Daarom kunnen de onderhande lingen alleen tot succes strekken, indien deze, wat de hoofdzaak be treft, voorbehouden blijven aan de verbondenen. ITALIË Zondag gaan de Italianen een nieuw parlement kiezen. Zoals ge woonlijk is ook thans de Italiaanse verkiezingsstrijd vol van zuidelijk temperament. Maar er heerst minder spanning dan in 1948, toen vrij algemeen een communistische overwinning werd gevreesd. Thans is men daar over het algemeen niet bang meer voor. Zou dus langzamerhand het inzicht gerijpt zijn, dat de regeringen, welke sedert 1945 geleid zijn door De Gasperi, zeer veel tot stand hebben gebracht Onlangs heeft de New York Times een beeld opge hangen van de vooruitgang, welke sinds het einde van de oorlog bereikt werd. Daarbij werd als conclusie vermeld, dat het beleid van De Gasperi tot meer en betere resultaten heeft geleid dan het fascistische bewind in de jaren tussen beide wereldoorlogen. De oorlogsschade is bijkans ge heel verdwenen, er verrezen 2000 scholen, terwijl de landonteigening aan 70.000 gezinnen brood en werk gaf. Ligt in deze verbeteringen nu een symptoom, waaruit wederom een 'overwinning van de Christen- Democraten verwacht kan worden? Voorspellingen kunnen beter worden opgebouwd uit de vergelij kende percentages van de parle mentsverkiezingen van 1948 en de gemeenteraads- en statenverkiezin gen van 1951. In 1948 behaalden de Christen- Democraten 48,5 pet tegen 36,2 pet. in 1951; de communisten 31 pet tegen'35,5 pet in 1951; republikeinen, liberalen en sociaal-democraten 9 pet tegen 14 pet in 1951; monar chisten en neo-fascisten 2 pet tegen 10 pet in 1951. Het meest in het oog springend bij deze vergelijkende cijfers is wel de vooruitgang van de rechtse groe peringen. Zijn deze in aanhang nog sterker gegroeid, dan leveren zij voor het democratische centrum een gevaar op om de 50 plus een procent te halen. Volgens de nieuwe kies wet verzekert dit percentage im mers een tweederde meerderheid in de Kamer. Voor de communisten wordt een teruggang verwacht, welke het per centage terug zal doen vallen op ongeveer 33 pet. Van de vraag of de verschuiving naar rechts geen gevaar oplevert voor de cen trum-partijen, hangt dus practisch alles af. FRANKRIJK De regeringscrisis in Frankrijk heeft de juistheid van Bidaults woorden bevestigd, dat het tijd wordt middelen aan te wenden om het land beter regeerbaar te maken, want, zoals een der Franse bladen terecht opmerkt, heeft het er veel van weg, dat er noch naar rechts noch naar links een meerderheid bestaat in de huidige Franse Na tionale Vergadering. Maar er zijn nog andere misstan den, welke de regeerbaarheid van Frankrijk in de weg staan. Een scherp licht daarop werpt het rapport over de sociale toe standen, dat werd samengesteld op initiatief van de Franse kardinalen en bisschoppen. Het meest ontstel lende is wel het onbegrip, wat er heerst over de sociaal-doctrine. Daardoor verkeert in Frankrijk de verhouding werkgever-werk nemer nog in eer. stadium, dat in andere landen reeds ver achter de rug is. Gevolg hiervan^is een on evenwichtige toestand in 't arbeids proces en een voortdurend openlijke en felle strijd van de arbeiders om hun rechten. Bovenal echter zijn de verhou dingen scherp, omdat de arbeider in Frankrijk nog steeds door de werkgever als een mindere wordt beschouwd. Dit kwetst de werk nemers eerder nog meer dan het uitblijven van rechtvaardige loon voorschriften. Mogerf deze toestanden van onder geschikt belang lijken, bij de on handelbaarheid van Frankrijk voor zijn regeerders dient niet vergeten te worden, dat de constante bedrei ging van de arbeidsvrede een funeste werking heeft op vele factoren van het Franse maatschappelijke leven. Om dan nog maar niet te spreken van het profijt, dat de communis ten trekken uit het tekort bij de werkgevers aan sociaal gevoel. Land- en Tuinbouw Ter bevordering van een zo rationeel mogelijk gebruik van de bodem, ook in de agrarische sector, is onder meer nodig, dat bouwland en grasland vrijgehouden worden van onkruid, daar dit de verpleging van het gewas bemoeilijkt, de op brengst zowel kwalitatief als kwan titatief verlaagt en de kosten der oogstwerkzaamheden in niet geringe mate verhoogt. Nu zijn er een aantal onkruiden, waarvan de zaden zich niet over een afstand van enige betekenis verplaatsen, zodat de daaruit voort spruitende schade vrijwel geheel ten laste komt van degenen, die in de bestrijding nalatig zijn. Anders is het met de distels. Hieryan wordt het zaad over grote afstanden door de wind verspreid. De grondgebruiker, die bestrijding van deze planten achterwege laat, berokkent niet alleen zichzelf, doch ook zijn omgeving tot in verre omtrek schade. Daartegen dient te worden opgetreden, aldus Ged. Staten van Noord-Brabant en h.i. is het niet gewenst zulks aan de gemeenten over te laten. Voorzover zij bereid zijn een desbetreffende verordening vast te stellen, kan die verordening slechts van plaat selijke betekenis zijn en het gaat hier om de bescherming van be langen, welke zich buiten de locale sfeer uitstrekken. Ged. Staten meenden daarom, dat er reden is voor deze provincie, in navolging van enige andere gewesten, een verordening op de bestrijding van distels in het leven te roepen. Op verzoek van de staats secretaris van Onderwijs, K. en W. zal de verordening slechts op de akkerdistels van toepassing zijn, aangezien alleen deze distelsoort grote gevaren voor de landbouw oplevert en anders natuurweten schappelijk belangrijke distelsoorten onnodig in hun voortbestaan zouden worden bedreigd. Landbouxvmotorisering heeft over vijf jaar haar beslag P. K. verdringt paardenkracht In Nederland worden op het ogenblik 30.000 landbouwtractoren gebruikt. Aan dit aantal zullen nog ongeveer 10.000 stuks kunnen wor den toegevoegd en dan zal globaal gesproken, het verzadigingspunt voor landbouwtractoren boven acht P.K. zijn bereikt, aldus ir P. Bakker Arkema, rijkslandbouwconsulent voor landbouwwerktuigen te Wage- ningen, Stelt men de afschrijvings- tijd voor een landbouwtractor op 10 jaar, dan zouden in de toekomst 4000 trekkers per jaar geleverd kunnen worden. Ir Bakker Arkema, die dit zeide tijdens de jaarvergadering van de BOVAG afd. tractoren, welke bijeen komst te Den Haag werd gehouden, was van mening, dat het aanbod van landbouwtrekkers, gerekend naar merken en typen, veel te groot is. Tijdens de laatste landbouwbeurs waren 41 Merken met 116 verschil lende typen wieltrekkers en 12 typen rupstrekkers aanwezig. .Deze sortering, aldus spreker, is veel te groot. Beperking hiervan door overheidsmaatregelen is echter onaanvaardbaar, zodat de practijk, in deze vooral de gebruiker, zelf voor vermindering van het aantal merken moet zorgen. In de bedrijven boven 20 ha. in ons land, met zijn ongeveer een millioen hectare bouwland, is door gaans een trekker aanwezig. Voor de akkerbouw behoeft ons land 29.000 trekkers. Voor het mil lioen hectare grasland zullen 10.000 trekkers en voor andere doeleinden in ons land 1000 trekkers nodig zijn. Gezien het feit, dat dus thans de grote en grotere landbouwbedrijven vrijwel voorzien zijn, speelt de motorisering van de kleinere bedrij ven de voornaamste rol. Indien de gang van zaken nor maal voortgaat, zal deze motorise ring over 5 jaar haar beslag hebben gekregen, veelal in de vorm van combinaties, coöperaties e.d. Het is duidelijk, dat het aantal werkpaarden in de landbouw daar door nog vrij aanzienlijk zal terug lopen. In 1938 telde ons land 240.000 werkpaarden boven 3 jaar tegen 4000 landbouwtrekkers. In 1945 be zaten wij 190.000 werkpaarden en 2000 trekkers. Tot 1947 liep het aantal paarden weer op tot 230.000 om daarna, tot 1952, terug te vallen op ongeveer 220.000. Deze teruggang ging gepaard met een stijging van het aantal vierwielige trekkers tot 30.000. Naar het oordeel van ir Bakker Arkema worden thans nog te veel werkpaarden in verhouding tot het aantal aangeschafte trekkers aan gehouden. Hij voorziet een nog vrij aanzienlijke terugang in de paarden- stapel. Aangezien dieselolie op het ogen blik de goedkoopste motorbrandstof is, acht spreker de diesel trekker de voor de boer meest economische. Dit is ook duidelijk op de proefbe drijven gebleken. Het drama, waarvan momenteel de Finse pers vol is, begon reeds twintig jaren geleden, toen de nu 43jarige Mariëtte Kiplineu verliefd werd op een dertigjarige jongeman. Beide partijen meenden 't ernstig en geleidelijk aan begon men over het huwelijk te spreken. En Mariët- ta stelde haar verloofde voor ken nis te komen maken met haar tante, die haar opvoeding verzorgd had, want het meisje had haar ou ders al vele jaren geleden reeds verloren. De twintig jaar oudere tante werd evenwel hals over kop ver liefd op de verloofde van haar nichtje en ze stak haar voorkeur niet onder stoelen of banken. Hierdoor ontstond narigheid en uit deze narigheid kwamen enige onbetekende schermutselingen voort waarvan de buren de wederzijdse dreigingen en harde woorden goed hadden gehoord. Toen een werkster enige dagen later haar taak wilde verrichten, vond deze de tante en nichtje af wezig. Dat kwam meer voor. Het gaf echter te denken, dat er overal bloedsporen werden aange troffen en de kamer duidelijk de tekenen toonde van een gehouden vechtpartij. De buren kwamen kijken, herin nerde zich de bekvechterijen, waar van ze getuigen waren geweest en alarmeerden de politie. Ook de tante was eveneens spoorloos verdwenen. In de keuken werd een jurk van Mariëtte aan getroffen, waarop zich bloedspatten bevonden, zodat de verdenkingen op het jonge meisje vielen. Mariëtte werd ontdekt. Ze ver toefde met haar verloofde in een andere stad. Hoewel ze ontkende iets met een mogelijk misdrijf te maken te heb ben gehad en vol hield, dat ze niet wist, waar haar tante zich bevond, werd zij gearresteerd en enige tijd daarna tot twintig jaren gevange nisstraf veroordeeld. Men was er nimmer in geslaagd het lijk van de tante te ontdekken. Wegens goed gedrag kreeg ze één jaar gratie. Een goed jaar geleden kwam ze zodoende terug in de maatschappij. Ze was ontgoocheld en afgehard. Haar verloofde van toen was al lang gehuwd. Bij niemand van haar oude ken nissen durfde zij aankloppen. Een blik in de spiegel toonde haar al diepe groeven en verbeten trekken in een tanig, vergeeld gelaat. Nergens zag ze een nieuw begin. Evenmin kon ze de noodzaak van een nieuw begin ontdekken. Ze was onschuldig veroordeeld. Men had haar het beste stuk van haar leven ontstolen. Doelloos liep ze door de straten. Zonder vast plan reisde ze met de trein door Finland. Ze dacht er nauwelijks over na,.dat ze op deze wijze vlug door het opgespaarde zakgeld heen zou zijn. Maar in haar hersenen stond ge grift, dat haar tante destijds de kamer in moordscène had gebracht en dat ze zelf opzettelijk was on dergedoken om de verdenking op Mariëtte te werpen. Ze wist niet eens in welke stad ze was uitgestapt. Evenmin wist ze, door welke straat ze liep of met welk doel. Maar plotseling zag ze een oude vrouw, vermagerd, in lompen ge kleed en vies. Voor het eerst sedert haar arrestatie ging er een schok door haar heen: ze herkende haar tante plotseling. Waren haar hersenen en zenuwen toen uitgeschakeld en reageerden de spieren op het demonis onder bewustzijn Ze liep op de vrouw toe en greep haar bij de keel. Ze gilde en om standers schoten toe. De handen van Mariëtte schroefden zich vaster en vaster om de magere hals. Vele paren handen poogden haar los te rukken. Toen men er tenslotte in slaagde was het oordeel voltrokken. De tante was gewurgd. Kalm en rustig liet ze zich meevoeren. Ze kende immers de gevangenis. De vrijheid lokte niet De juristen stonden voor een dilem ma: Mariëtte had negentien jaren onschuldig gevangen gezeten. Nu had ze een moord begaan om iemand die gerechtelijk al jaren vermoord was. Kan men een lijk vermoorden Aangenomen, dat juridisch 'de tante nog leefde, dan zou Mariëtte veroordeeld kunnen worden, doch dan diende de negentien jaren als voorarrest te gelden. Men zocht de oplossing in deze richting. De pleiters toonde evenwel glas helder aan, dat de vrouw destijds tot 20 jaren was veroordeeld, om dat er geen verzachtende omstan digheden konden gelden en ze hard nekkig had blijven ontkennen. Nu moesten evenwel verzachtende om standigheden in aanmerking worden genomen, zodat ze hooguit vijf jaren zou krijgen en schadevergoeding kon eisen voor de veertien jaren, welke ze te lang in voorarrest had doorgebracht. Men draaide in een kringetje heen en weer. Vandaar, dat de zaak een jaar werd uit gesteld. Dezer dagen heeft de rechtbank vonnis gewezen. Het was een Salo- monsoordeel. Mariëtte, die inmid dels weer was vrij gelaten werd veroordeeld tot een kleine geldboete wegens lijkschennis. Inmiddels zijn er goede geesten gekomen, die haar moreel weer op peil hebben gebracht. In een andere stad en onder een andere naam is de vrouw een wasserij begonnen. Ze werkt dag en nacht, want de uit putting en de slaap zijn haar beste vrienden. PAROCHIEKERK VENRAY Parochieslagzin: Streef naar chris telijke idealen en wacht U voor modern heidendom. Priester vd. week: Pater Domitius Zondag: onder het Octaaf van H. Sacramentsdag; 6 uur leesmis voor parochianen; 7 uur leesmis overl. fam. Peeters-Janssen; 8 uur leesmis overl. fam. Fleurkens-Wetterhahn; 9 uur leesmis voor Theodora Wei ten en echtg. Antonia de Bruijn; 10 uur pl. H. Sacramentshoogmis, daarna processie; geen kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: 6.30 H. Sacraments hoogmis; 7 uur leesmis (zijaltaar) uit dankbaarheid (T); 7.30 leesmis Anna van Bragt-Brons, best. door Marialegioen; 8 uur gest. jaard. Wed. Arts-Geurts en fam. (1 H); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidp. v.d. Mortel-Relouw, tevens 25-jarig huwelijk Relouw-van Maris; 7 uur Zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: 6.30 H. Sacraments- hoogmis; 7 uur leesmis Martin Goumans en echtg. (zijaltaar)7.30 best, jaa^d. Jacob Verhalle en overl. fam.; 8 uur gest. jaard. Johannes Buggems (1H); 9uurpl. Huwelijks mis voor bruidsp. Poels-Huijbers. Woensdag: 6.30 H. Sacraments hoogmis; 7 uur leesmis overl. fam. Linders-Poels (zijaltaar); 7.30 lm. Gerard Direks en echtg.; 8 uur gest. jaard. Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen (2kl). Donderdag: Oct. v. H. Sacrament; 6.30 leesmis overl. familie Graat- Minten; 7.15H. Sacramentshoogmis leiding meisjes; 8 uur gest. jaard. Martin Wismans, Hendrina Trijnes en Hendrica Wismans (2kl); 8 uur Triduum voor jongens. Vrijdag: Feest van H. Hart van Jezus; 6.30 leesmis vrouw v. Gestel en zoon Johan; 7 uur leesmis; 7.30 leesmis Maria Goumans-Janssen; 8 uur pl. Hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus; 7 uur Rozenhoedje, Lof en Oefening van Eerherstel; 8 uur Triduum voor jongens. Zaterdag; Alle H. Bisschoppen van Maastricht; 6.30 O.L. Vrouw- hoogmis; 7 uur leesmis Herman Roeffen; 7.30 leesmis Anna van Bragt-Brons, best. door Welpen; 8 uur gest. jaard. fam. v.d. Voort en Camps (3kl)9 uur pl. Huwelijks mis voor bruidsp. Maas-Wilmsen; 7 uur Marialof en Rozenhoedje; 8 uur Triduum voor jongens. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Martinus Janssen. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 56e en 57e les; de hoogste klassen de 55e 56e les. SCHONE TOEKOMST: Op Woens dagavond 8 uur zal in het voor malige Hotel Gitzeis een avond voor meisjes van de verschillende ateliers gegeven worden. Spreker is Pater Renirie. De avond wordt omlijst door enkele voordrachten. We rekenen in deze op de steun van de ouders. PROCESSIE: In verband met de processie zijn alle H. Missen voor iedereen toegankelijk. Om de pro cessie niet te lang te maken gaan we weer in dubbele rijen, dus aan iedere kant van de weg 2 personen. De volgorde is aldus: Volgorde der processie 1 Schoolkinderen; jongens en meisjes van heel de parochie; 2 Jeugdbeweging meisjes: gidsen en meisjes vanaf 13 jaar; 3 Maria-congregatie en alle meis jes van K.A. van 1725 jaar. 4 Pensionaat Jeruzalem. 5 Christenmoeders, vrouwen D.O.; 6 R.K Sportorganisaties; 7 Verkenners, welpen en jongens van 1317 jaar; 8 Studenten van Gymnasium: 9 H. Familie, Derde Orde en jon gens boven 17 jaar; 10 K.A.B. 11 Schutterij Het Zandakker; 12 Flambouwdragers; 13 Harmonie Venray; 14 Kerkelijk Zangkoor; 15 Broeders van Liefde; 16 Eerw. Paters Franciscanen; 17 Bruidjes en Maagdenkoor. 18 Allerheiligste; 19 Kerkbestuur en autoriteiten; 20 Schutterij St. Anna. De te volgen route is Grotestraat, Paterstraat, H. Hartplein, alwaar een rustaltaar is opgericht, Paters- laan, Langstraat, Henseniusstaat, Henseniusplein, alwaar wederom een rustaltaar, Schoolstraat, Markt straat. PATERSKERK VENRAY 2de Zondag na Pinksteren, H.H. Missen 5.45, 6.30, 7.45 voor Mathijs Jeurissen; 9 uur hoogmis; commu niceren begint vooraan, le collecte Paterskerk, 2e bijz. noden; 5u. lof. Dinsdag 6 uur uitstelling Allerh., te verdienen een volle aflaat, 7 u. uit dankb. t.e.v. St Antonius t.z.i; 7.30 Wilha. JanssenLenssen als lid vh. Koordje; 8 uur Christiaan H. Jacobs en Anna C. Mohrenhoven; 7.30 hoogmis; 6.30 lof, waarna ver ering reliquie St Antonius. Donderdag 7 u. Mv. v. Bragt Brons; 8 uür Henny Fleurkens. Vrijdag, feest vh. H. Hart v. Jezus, gen. abs. voor de D.O.; 7 uur t.e.v. het Hart; 7.30 pl. hoogmis; 4 uur gez. vespers; 6.30 pl. lof met toe wijding aan 't H. Hart. Zaterdag, feest van St Antonius van Padua, 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand (R); 7.30 plechtige hoogmis; 6.30 pl. lof, waarna ver ering van de reliquie van St An tonius; 38 biechthoren. DERDE ORDE- MEDEDELINGEN Vanwege de Sacramentsprocessie wordt de Derde Orde-vergadering uitgesteld tot de tweede Zondag van deze maand. De leden van de Derde Orde worden verzocht zich achter het vaandel van de Derde Orde te Voor naar Landbouwers, laat thans Uw en in orde maken. Ook inruilen van oude apparaten Verkoop van alle merken en onderdelen. ELECTRO RADIO scharen. Wij verzamelen ons in de nabijheid van het gemeentehuis. De volgende week zullen er als naar gewoonte twee vergaderingen gehouden worden voor alle leden, des morgens om 10.15 is er een kerkelijke vergadering met H. Mis, des middags om 3 uur een verga dering in het Derde Orde-Huis. Mogen wij nogmaals uw belang stelling vragen voor de leeszaal, die in het kleine zaaltje van het Derde Orde-Huis is opgericht. Daar worden aan volwassen rij pere lezers de nieuwst verschenen boeken uitgeleend tegen vergoeding van één kwartje. U kunt ze zelf komen uitzoeken. Het voordeel is, dat u er rustig kunt gaan zitten en eens zelf uit zoeken, welk boek u meeneemt. Het is echter uitsluitend voor de volwassen rijpere lezers. PAROCHIE LEUNEN 2de Zondag na Pinksteren, 7 uur H. Mis Frans Swinkels; 8.30 Joh. Janssen en Gertr. Beurskens; 10 u. pl. hoogmis voor de parochie, waar na Sacramentsprocessie; 4 uur lof, maandcollecte van onze kerk. Maandag 7.30 sol. gest. jaarg. P. J. Smits en Gertr. Derks. Dinsdag 7.30 lm. voor overl. fam. JanssenAchten. Woensdag 7.30 lm. voor overl. fam. ClaessensGussen.J Donderdag 7.30 lm. voor Johanna AsselberghsBuggems. Biechten v. 19 uur. Vrijdag, feest vh. H. Hart v.Jezus, 7 uur H. Mis overl. fam. Vullings- Willemsen; 8 uur hoogmis gesticht t.e.v. het H. Hart, waarna toewij ding en litanie; alg. H. Communie; 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag 7.30 lm. voor echtgenote van P. J. Litjens. Biechten van 6 7.30; om 7.30 Marialof. A.s. Zondag hoogmis „Salus po- puli" voor de vruchten der aarde. PAROCHIE OIRLO Zondag onder 't octaaf van Sa cramentsdag, de H. Missen om half zeven en 8 uur, half tien hoogmis, waarna Sacramentsprocessie, van daag speciale collecte voor onze kerk. 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag 7.30 best. dienst voor de armste ziel in het vagevuur; 9 uur best. dienst voor de levende en overl. leden van de Fanfare. Dinsdag 7.30 best. dienst t.e.v. het H. Hart; 9 uur best. dienst v. de levende en overleden leden van de Eiervereniging. Woensdag 7.30 best. jd.^voor Jan Smulders. Donderdag 7.30 best. dienst t.e.v. O.L.Vrouw tot dankzegging. Vrijdag, feest vh. Allerh. Hart van Jezus, 7.30 best. dienst tot bijz. intentie. Zaterdag 7.30 best. zieledienst v. Antoon Philipsen; 67 u. biechten 7 uur Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 2de Zondag na Pinksteren: 7 uur lm. voor Peter Hendrik Michels; 8.30 kindermis; 10 u. hoogmis voor de parochie, waarna de Sacraments processie; 2 uur lof. Maandag 7.30 lm. voor overl. fam. JanssenWillems. Dinsdag 7.30 lm. voor de fam. HendriksBus. Woensdag 7.30 lm. voor de overl. fam. JeurissenJanssen. Donder dag, Vrijdag en Zaterdag triduum voor de communicanten. Donderdag 7.30 lm. voor Henricus Michels; 8.15 lm. v. zekere intentie. Vrijdag, feest vh. H. Hart van Jezus, 7.30 gez. H. Mis ter ere vh. 't Hart uit dankb. vd. fam. Philip senLemmen, waarna uitstelling Allerh. en eerherstel; 8.15 lm. voor Helena SmeetsJanssen en Gerard Smeets. Zaterdag 7.30 lm. Gerrit v. Dijck, 8.15 lm. fam. JanssenWinnen; 7 uur Marialof. A.s. Zondag is de hoogmis om 8.30 waaronder de plechtige H. Communie der kinderen. PAROCHIE OOSTRUM 2de Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 34 uur maand, aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Mina Janssen. Woensdag: 7.30 best. zm voor vr. Mart. Peeters; 8 u. rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 gez.maanddienst voor Ger. vd. Berg. Vrijdag: feest v.h. H. Hart; 7.30 gest. gez. IT. Mis t.e.v. v.h. H. Hart; 8 u. pl. lof t.e.v. v.h. H. Hart. Zaterdag: 7.30 best. zm voor de overl. fam. DuivenvoordeMartens; 9 u. pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor 't bruidspaar Duivenvoorde Martens; 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 2de Zondag na Pinksteren, 7.30 lm. overl. fam. WillemsJanssen; 10 uur hoogmis voor Apostolaat d. gebeds, collecte voor het Groot Seminarie te Roermond; 3 u. lof. Maandag 7.30 im. Jan Willems. Dinsdag 7.30 lm. v. Lamberdina BaltussenPoels. Woensdag 7.30 lm. overl. familie GeurtsGellings. Donderdag 7.30 lm. Herm. Ron gen en Hendrica van Rens. Vrijdag, feest vh. H. Hart van Jezus, 6.45 H. Communie; 7.30 de hoogmis voor overl. fam. Lenssen- Giezen; 7.30 lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 7.30 lm. Martin Poels; 9.30 pl. H. Mis uit dankbaarheid; 6 uur biechten; 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 2de Zondag na Pinksteren, 6 uur en 6.30 lm. 7.30 hoogmis voor het welzijn van de communicanten; 10 uur lm. voor Gerard Jos ten en Hermina Cleven, waarna Sacra mentsprocessie; 3 uur lof. Maandag 6.50 gest. lm. voor Joh. Martens; 7.30 lm. voor bijz. gunst; 7.30 M.G. meisjes. Dinsdag 6.30 lm. voor Theodora JanssenVermeulen; 7.30 lm. voor zegen in een gezin; 7.30 M.G. jon gens. Woensdag 6.30 lm. ter ere van St Joseph; 7.30 lm. ter ere van St Joseph; 8 uur M.C. meisjes. Donderdag 6.30 lm. ter ere van O.L.Vrouw en St Joseph; 8 uurM. C. jongens. Vrijdag, feest vh. Hart v. Jezus, 6.30 lm, t.z.i.; 7.30 gez. H. Mis ter ere vh. H. Hart. Zaterdag 6.30 lm. uit dankhaar- heid; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; 07.30 biechten; 7.30 Marialof. Tafeltennis-nieuws Onze tafeltennis»club gaat met snelle sshreden vooruit. Op Vrijdag 8 Mei j.l. werd in Hotel „De Keizer" een ledenverga dering gehouden, waarbij 't bestuur werd gekozen. Tot voorzitter werd benoemd J. Goumans, als secretaris mej. A. Voermans en J. v.d. Heijden, tot penningmeester A. Hanen en als wedstrijdleiders J. Sassen en G. Schoonderbeek. Elke week zijn er twee trainings avonden, een voor de dames en een voor de heren. Op 14 Juni a.s. gaan de dames naar een internationaal tournooi in Blerick. Het plan is om 4 dames teams te laten deelnemen. Dames en heren, die zich willen opgeven als lid, kunnen dit doen bij de secretaris J. v. d. Heijden, Kruisstraat 8a alhier. Mo tor wed strijden te Wanssum Zondag 14 Juni a.s. zullen in Wanssum voor de 3e maal in suc cessie de bekende motorwedstrijden plaats vinden ten bate van de ver woestte kerk. De motorwedstrijden in Wanssum, hebben een goede naam. Het eerste jaar waren er ruim 3000 bezoekers, het tweedejaar 5000 en ook dit jaar verwacht men nog meer mensen. Gezien het programma wat men heeft opgesteld is die hoop ook alleszins gerechtvaardigd. Op de prachtige 800 meter lange baan in de zg. Kooyse Bergen, met drie grote valkuilen zullen de beste Zuid- Nederlandse coureurs verschijnen, als vd. Oever, Laberts, van Oorschot enz. In totaal doen meer dan 50 renners aan deze wedstrijden mee. Ook Belgische en Duitse renners hebben voor deze wedstrijden in geschreven. Er wordt gestart in de 500 cc tot 3ï>0 cc en 125 cc, zowel voor junioren als senioren.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2