ïan links Bij een welvaartsplan voor Noord-Limburg Ê|ÖTRIatv2E8 firTmEaLEvFAN5.2EN G^oeZ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Jgg'Kg'EKSxiiLcf Gemiste kans? NIEUWE KERKEN Deze week ons jaarlijks triduum voor jongens De a.s. Gemeenteraadsvergadering en leckU ORGELHOEKJE ZATERDAG 6 JUNI 1953 No. 23 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Het is alweer een tijd geleden, dat in de Venrayse Gemeenteraad de vraag gesteld werd of het niet de hoogste tijd werd dat de Noord Limburgse Gemeenten nu eens gingen samenwerken. Dit gebeurde naar aanleiding van de bekend making, dat door de Regering nieuwe subsidies zouden worden beschikbaar gesteld voor de ont wikkeling van noodgebieden, waar- betoogd, dat de enigste redding van deze gehele streek, een nauwer samengaan van alle gemeenten is. Individueel boekt men geen suc cessen, individueel bereikt men o zo weinig, maar samen kan men spreken voor bijna 60.000 mensen, voor wie de toekomst zo somber lijkt. En we zouden het bij Noord- Limburg zelf nog niet willen hou Dat is onze enige kans. Burge meester van Mackelenbergh uit Bergen zei het zo juist: Men vindt voor deze streken een geweldige belangstelling en men staat direct klaar met de zakdoek voor de tranen van innig medelijden, maar men houdt de geldbuidel gesloten voor de positieve steun. We hebben in het verleden kun nen leren, dat we alleen niet staat zijn, die geldbuidel open te maken, laten we het nu dan ge- zamelijk proberen. Want daarvan hangt de toekomst af van geheel de streek. Er komen nog vele teleurstellingen die ieder voor zich misschien zullen teneerslaan, maar die onze geza- melijke krachtsinspanning slechts aan zullen moedigen opnieuw en anders door te zetten. Dit is onze enige kans. Waarom die niet gegrepen? De les uit het jongste verleden is reeds hard genoeg geweest. door bv. het aantrekken van ^en q0j^ aan Oost Brabantse industrieën kan bevorderd worden. spelen deze problemen en in Op die vraag is toen geantwoord, één machtig samen gaan kUnnen dat reeds plannen dienaangaande ^eze slechts overwonnen worden, werden opgesteld. I kunnen Overheid en particulieren intussen hebtenverschillende ^Tee^Tte gewacht® maar hebben de ^agJeitot een voorspoedige bloei gemeenten Gennep, Ottersum, en ^oei- Mook-Middelaar en Bergen samen I Van Venrayse plannen is een verbond gesloten om te vechten j weinig gebleken, laten we ons der- tegen de economische neergang van halve aansluiten hij de plannen die de streek aan de overkant van de anderen hebben opgesteld. We zul- Maas. Via de Werkgemeenschap len er welkom zijn. Limburg is men tot samenwerking Laten we in 's hemelsnaam toch gekomen om hierdoor werkver- beginnen om in groot verband rap ruiming en verbetering van econo- pOI-ten te maken en plannen op te mische verhoudingen te bereiken. J stellen, om op grond daarvan ge- Vrijdag jl. is tot dat d°el in j dragslijnen uit te stippelen, moge- Gennep een vergadering gehouden, j üjkheden te zoeken en positieve waarop door verschillende sprekers doelstellingen te bereiken, gewezen is op de nood van deze streek en op de middelen, die daartegen in geweer gebracht kunnen worden. Zo sprak er de immer actieve heer van Rens uit Ottersum over de grote werkloosheid in die ge meenten en hij betoogde o.a. dat de landbouwbevolking, die door grondgebrek niet of weinig meer kan worden uitgebreid, zich moet omschakelen naar de industrie. Daarvoor is nodig vakonderwijs op nijverheidsscholen. Verder drong hij aan op een streekplan, waarin de industrie-voorwaarden, ontvvik- kelingsmogelijkheden, ontspanning, woningbouw en dergelijke zouden worden onderzocht en aan de hand waarvan dan de verschillende mogelijkheden nader kunnen wor den uitgewerkt en onder de aan dacht van overheid en particulieren kunnen worden gebracht. Daarnaast is nodig een werkverdelingsstudie naar personen en bedrijven, een productie- en consumptie-onderzoek en een sociografisch onderzoek van de streek. Met de uitvoering van een deel dezer plannen is reeds begonnen, met de rest zal zo spoedig mogelijk begonnen worden. Is de industrialisatie een dei- steunpilaren van het door deze gemeenten opgestelde welvaarts plan, vreemdelingenverkeer is een ander. Hierover sprak Dr. Smals uit Well, die reeds kon wijzen op een grootse pers-excursie door deze Gemeenten, waarvan uitgebreide publiciteit in de voornaamste Neder landse kranten een gevolg was. Folders worden uitgegeven over de „5 Heerlijkheden" en verdere plannen staan op stapel voor de propaganda van het natuurschoon en de rust die de vacantieganger in dit deel van Noord-Limburg kan vinden. Hierdoor wordt het vreem delingenverkeer ook een zekere vorm van industrie aangewak kerd naar deze streken. Als derde peiler van dit welvaarts plan is er de landbouw waarover de felle Burgemeester van Bergen sprak en de plannen ontvouwde. Herverkaveling moet ter hand genomen worden, waar zulks nog niet is gebeurd, intensivering van kleine bedrijven moet o.a. door het uitgeven van meer tuinbouwver gunningen worden aangewakkerd, herontginningen worden aangepakt, opvoering van de productie der grond door behoorlijke voorlichting worden bevorderd, verlies van land bouwgrond worden tegengegaan, terwijl als laatste punt van actie passende plattelands-industriën moet worden genoteerd. Men ziet dus dat deze Gemeenten inderdaad samenwerking hebben gezocht en dat uit deze samenwer king al de nodige plannen geboren zijn. Nu is het gemakkelijk om te vertellen, dat men nu even ver is als voorheen, en dat men 'er met plannen alleen niet is, maar een feit is, dat er toch een begin is. Een begin, waarbij Venray, als een der voornaamste Noord Limburgse Gemeenten niet tegenwoordig was. En dat terwijl hier de werkloos heid zeker zo groot is als die in Gennep en de problemen hier prac- tisch hetzelfde liggen als in de genoemde gemeenten. Inderdaad stroomt er tussen ge noemde gemeente en Venray de Maas. Een Maas, die vroeger wel een scheidingslijn trok, maar die in de naaste toekomst overbrugd wordt zowel in Well als in Gennep en dus lang niet meer een hinder nis zal vormen voor een nauwersa- mengaan tussen de Noord Limburg se Gemeenten. We hebben in dit blad al meer 10 20 80 Met een rotsvast Godsvertrouwen Steeds weer nieuwe kerken bouwen, Als een pracht-traditie hoort Bij ons Limburg, dierbaar oord. Circus Grand International Heden Zaterdag en morgen Zondag krijgt Venray bezoek van een circus het Grand International, dat zijn grote viermasttent weer opgeslagen heeft op het terrein aan de Leunse weg. Blijkens het programma biedt dit circus naast de traditionele paardendressuur, waarvoor het bekend staat, enkele prachtige wilde dierennummers, benevens een schitterende groep acrobaten, jong leurs e.d. Namen als Althoff, Holrmüller en vele andere circus-prominenten zeggen voldoende over het karakter van de voorstellingen. Gezien de grote belangstelling, waarin een circus zich in Venray immer heeft mogen verheugen, zal ook deze gelegenheid zeker benut worden. Voor de kinderen van onze lezers hebben we een verrassing. Tegen inlevering van onderstaande bon kunnen zij de middagvoorstelling met het volledige avondprogramma bijwonen. Per bon geniet slechts één kind van die aanzienlijke kor ting. Kinderen verzamel dus bonnen uit ons blad. GRAND CIRCUS INTERNATIONAL kinderbon Het kind, dat deze bon bezit behoeft maar 50 ct bij te betalen voor de middagvoorstelling te Venray op Zondag 7 Juni om 3 uur Profiteert van deze bijzondere gelegenheid aangeboden door Peel en Maas. A.s. Donderdag 11 Juni begint het jaarlijks triduum voor alle jongens van ongeveer 14 tot en met 1? jaar. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag is 's avonds om 8 uur precies de bijeenkomst in de Parochiekerk. We hebben een predikant gevraagd die de jon gens goed zal aanspreken, Pater Randulf Renirie. De jongens moeten niet buiten de kerk staan wachten, maar om 8 uur moeten ze allen in de kerk op hun plaats zitten. De jongens van 14 en 15 jaar moeten in het middenschip aan de Evangeliekant, d.i. aan de kant van de preekstoel, plaats nemen, de jongsten vooraan; de oudere jongens vanaf 16 jaar aan de Epistelkant. Zaterdag middag moeten alle jongens komen biechten, want Zondag is algemene H. Communie. Ouders en opvoeders We verwachten dat alle ouders, maar ook alle andere opvoeders, de leraren en de jeugdleiders, goed zullen meewerken dat dit jaarlijkse triduum voor jongens in alle opzichten zal slagen en veel vruchten mag dragen. Op Vrijdag 12 Juni zal om 6 uur namiddag de Raad der Gemeente Venray in openbare vergadering bijeenkomen. Uit de agenda blijkt, dat de Winkelsluitingswet zoals die enkele maanden geleden voor onze ge meente werd aangenomen, niet de gehele goedkeuring van de Minister heeft gekregen, Op grond daarvan stellen B. en W. voor enkele wijzi gingen aan te brengen, waarvan de voornaamste zijn: openstelling alle winkels Zaterdagsavonds tot 7 uur alleen van 1 April tot 1 October. Geen openstelling van de winkel Zondags voor St. Nicolaas en ge lijkstelling van de sluitingstijden van winkels in tabaksartikelen met andere winkels. Verder zijn er voorstellen tot verlenen van hypotheek, overname en verkoop van weggedeelten: o.a. Horkenpad in Oostrum en ruiling van de grond bij de Dr. Poelsschool. Regeling vóór financiering Herbouw Er wordt altijd nog geklaagd over de trage afgifte ven herbouw- financieringen, wat zijn oorzaak vindt in de trage doorzending van de aanvragen door de Provinciale Directies aan het Ministerie, door dat het Ministerie slechts enkele aanvragen in behandeling neemt. Inplarts van verbetering in deze toestand is deze nog verslechterd, wat tot gevolg heeft? dat de her bouw in onze gemeente vrijwel zal stilleggen en de herbouw van de bijna 9 jaren geleden verwoeste panden ernstig zal vertragen tot schade van de getroffenen en ook van de gemeente. Om nu geen tijd meer te verliezen stellen B. en W. voor om een vóór-financiering voor die gevallen mogelijk te maken. Is nu een plan gereed en de finan ciering door de Provinciale Directie goedgekeurd, dan wordt door de Gemeente, in atwachting van de verlening van de Rijksbijdrage, een voorschot verstrekt. De Gemeente krijgt dan later de Rijksbijdrage en de getroffene betaalt rente over het voorschot tot de dag dat de Rijksbijdrage wordt uitgekeerd. Verder stelt B. en W. voor garant te blijven voor een door 't Kerk bestuur aan te gane geldlening van f 143.000 voor de aanschaffing van machineriën,* gereedschappen materialen in de ambachtsschool. Voor kasgeldlening voor het 2de hhlf jaar wordt voorgesteld f 500.000, Voor de verbetering van de St, Angela-school te Leunen wordt voorgesteld gelden beschikbaar te stellen. Onteigening De onteTgeningsgeschiedenis Venray-Oost, welk punt een vorige vergadering werd aangehou den voor nader overleg blijkt in zoverre resultaat te hebben opge leverd, dat alle betrokkenen op twee na accoord gaan met de door de gemeente voorgestelde oplossing. Van de twee wordt voorgesteld de grond te onteigenen, de rest zal dan normaal gekocht worden. Ten behoeve van de woningbouw in Leunen zullen gronden moeten worden aangekocht. Hiervoor zullen ter vergadering voorstellen gedaan worden. Pseudo-vogelpest in Posterholt Op de kippenfokkerij van de heer Kruijtzer te Posterholt, is pseudo- vogelpest geconstateerd. Voorshands zal een honderdtal kippen op last van de inspecteur van de veeartsenij- kundige dienst in de provincie Lim burg worden vernietigd. Aanbesteding kerk te Sevenum Te Sevenum werd de door archi tect Valk uit Den Bosch nieuw te bouwen kerk aanbesteed met het volgend resultaat: De Bont, Nieuw-Cuyk f 471.963; Bukens, Breda, f 477.618; Wanten Sevenum f490.613; Coppens, Maas tricht f 500.163; Nelissen, Venray f 502.662. Aanbesteding Te Wanssum vond de aanbeste ding van het gemeentehuis plaats. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: Gebr. Janssen, Venray f 99.800 Franssen, Blerick f 99.400 Verstraelen, Bl'wijck f 98.750 G. Verstraelen, Bl'wijck f 97.600 Gebr. Linskens, Bl'wijck f 96.890 L. Volleberg, Wanssum f 96.880 IT. Oudenhoven Lzn, Venray f 95.293 P. Delsing, Venlo f 94.600 Gebr. Geurts, Vierlingsbeek f 94.100 Poels Zn, Horst f 92.092 Gebr. Vissers, Wanssum f 92.100 Chr. Reynders, Wanssum f 91.990 P. Zeelen, Grubbenvorst f 91.250 Volleberg Zn, Venray f 91.100 Aannemers Combinatie Well f 86.200 Gunning is aangehouden. Winter in Juni De Franse weerkundige dienst heeft Woensdag medegedeeld, dat Dinsdag de koudste dag in Juni te Parijs sedert 1876 is geweest. De maximum-temperatuur be droeg 12.8 graden Celsius. Aan de Franse Rivièra was het nog twee graden kouder. De Grossglockner pas in Oostenrijk en vele Alpen passen die naar Italië leiden, zijn door zware sneeuwval versperd. In de Povlakte kwamen Dinsdag hevige hagelbuien voor. In Bolzano daalde Woensdag de temperatuur tot het vriespunt. In de nacht van Dinsdag op Woensdag lag er een dikke sneeuw laag in de Zwitserse Jura. In België woedden hagel- en regenstormen, in het bergachtige Oostelijke deel van het land viel sneeuw. Prijzen vroege aardappelen Het CentraalBureau van Veilingen heeft de volgende minimumprijzen voor vroege aardappelen vastge steld: 8 tot 13 Juni f 12 per 100 kg, 15 tot 20 Juni f 11, 22 tot 27 Juni f 10, 28 Juni tot 4 Juli f 9, 6 Juli tot 18 Juli f 8 per 100 kg. De hef fing bedraagt f 0,10 per 100 kg. Belasting geeft „generaal pardon" Het ministerie van Financiën heeft een regeling bekend gemaakt, waar door fiscale zondaars de gelegen heid krijgen hun aangifte te ver beteren, mits dit volledig vrijwillig gebeurt. In deze regeling van „generaal pardon" is vastgesteld, dat de ver hoging van de aanslag in deze ge vallen beperkt blijft tot 25 pet. Tot heden bedroeg de verhoging bij ontdekking door de fiscale recherche 100 pet, terwijl ook in vele gevallen van vrijwillige ver betering deze verhoging werd op gelegd. Kleinere rijksdaalders en guldens De minister van financiën heeft voorgesteld, ter vervanging der thans gangbare rijksdaalders guldens muntstukken van dezelfde nominale waarde en hetzelfde ge halte maar van kleinere afmetingen in te voeren. De middellijn van de rijksdaalder wordt van 38 op 33 millimeter en die van de gulden van 28 op 25 millimeter teruggebracht. De rijks daalder wordt daardoor 40 procent lichter (25 op 15 gram) en de gul- 35 procent (10 op 6,5 gram). Het metaal, vervat in de oude rijksdaalders en guldens, zal voor de aanmaak der nieuwe munten worden gebruikt. Het randschrift „God zij met ons" wordt gehand haafd. Avondmissen op Zondag Naar vernomen wordt heeft de bisschop van Haarlem in verband met de vele continu-arbeid in het Kennemerland, van de hem verleen de volmacht gebruikt gemaakt verlof te geven tot het opdragen van een mis op Zondagavond. Op drie plaatsen in het Kennemerland zal, voortaan om zes uur Zondags avonds een H. Mis gelezen worden, te Beverwijk, in de parochie kerk van St. Agatha, te IJmuiden de rectorale hulpkerk van de H. Laurentius van Brindisi en te Haarlem in de parochiekerk van de H. Joseph. Dit verlof geldt ook voor de kerkelijke feestdagen en voor de Eerste Vrijdag. Ernstige slippartij in Swalmen Midden in het dorp Swalmen heeft Zondagmiddag een ernstig auto ongeluk voorgedaan, waarbij twee personen om het leven zijn ge komen. Een grote 6-persoons auto, waar in vijf volwassenen en vijf kinderen zaten, vloog met grote snelheid uit de bocht en reed tegen een gra nieten lantaarnpaal op. Bij deze botsing werden de twee slachtoffers, die dit ongeluk met de dood moesten bekopen, uit de auto geslingerd. Het waren de 40-jarige H.J. uit Hoorn en de 36-jarige H. G. uit Roermond, beiden gehuwd vaders van drie kinderen. Zij werden op slag gedood. De bestuurder V. uit Wessem is in arrest gesteld. Nieuwe industrieën in Bergen In een Vrijdagavond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Bergen besloten een industrie hal op het industrieterrein aldaar voor f 111.000 te verkopen aan de N.V. H. Vaessen en Co, die onder de naam Ned.Belgische kunst- darmenindustrie een nieuw bedrijf te Bergen zal openen. Men hoopt binnenkort met een vijftigtal ar beidskrachten, voor een gedeelte ook vrouwelijk personeel te kunnen beginnen. Tevens besloot de raad een nieuwe hal ten bedrage van f 40.000 te laten bouwen voor de fa. Van der Vinne uit Blerick, die zich te Bergen op de fabricage van rijwiel onderdelen zal toeleggen. Ontploffing by Staatsmijn Emma Bij de te Beek in aanbouw zijnde cokesfabriekEmmalI van de Staats mijnen heeft zich Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk voorgedaan, dat aan 3 personen het leven heeft gekost. Bij het stopzetten van een lucht- compressor nabij de zuurstoffabriek van de cokesfabriek sprong een onderdeel van deze compressor uit een. De bedieningsvakman, de 37- jarige M. N. uit Brunssum, werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later overleed. Eenzelfde lot ondergingen 2 ar beiders van een aannemingsmaat schappij, de 53-jarige handlanger J. H. F. uit Maastricht en de 41- jarige handlanger J.H.R. uit Meers- Elsloo. Beiden bevonden zich toe vallig in de buurt van de compres sor, toen de ontplof ting plaats vond. Komende fruitoogst niet gunstig De komende oogst van zacht fruit ziet er niet rooskleurig uit, aldus wordt vernomen uit fruittelers kringen. Vorst, hagel en regen hebben veel bloesem en vrucht vernietigd. De droogte in Mei heeft verder verval in de hand gewerkt, Ook de oogst van hard najaars-) fruit zal niet gunstig zijn. Volgens de eerste schattingen zal ongeveer een derde van de boomgaarden geen vrucht opleveren. Over de kwali teiten van het te oogsten fruit maakt men zich over het algemeen niet veel illusies, De nachtvorsten van dit koude voorjaar hebben vooral huisgehou den onder de jongere aanplanten met nieuwe variëteiten. DE DRUKTE BIJ DE KRONINGSFEESTEN MAAKTE 4000 slachtoffers De ongeveer 10.000 E.H.B.O.-ers. die Dinsdag in de Londense City op hun post waren langs de route van de kroningsstoet, hebben meer dan 4000 ongevallen behandeld. De meeste gevallen betroffen eenvoudige flauwten zonder scha delijke gevolgen, die ter plaatse konden worden behandeld, maar 174 personen moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De ernstigste ongelukken gebeur den omdat het opdringende publiek hier en daar bekneld raakte tegen de tribunes. Als men evenwel bedenkt, dat bi, de kroning van koning George V 1937, niet minder dan 9583 slachtoffers zijn behandeld door de E.H.B.O.-dienst, dan valt het cijfer van Dinsdag erg mee. Op Scotland Yard toonde men zich dan ook zeer tevreden zowel over de ordehandhaving als over het- aantal slachtoffers. Een hoge politieman van de Yard karakteriseerde de gang van zaken met de woorden: „Het heeft gelopen als een naaimachine". Dat hij bij het gebruik van deze, overigens niet fraaie beeldspraak een goede naaimachine op het oog had, bleek uit 'smans tevreden ge laat! Omdat nog niet alle rekeningen van de Orgelrallye binnen zijn. kunnen we daarover deze week nog geen verantwoording geven. Vermoedelijk blijft 't batig saldo beneden het geraamde bedrag. Dit is eveneens 't geval met de wekelijkse bijdragen. Zitten de beurzen dicht Het is niet te hopen, want we meenden voor Venrayse Kermis de 15000 te halen Doe er daarom nog eens een schepje op We hopen de volgende week weer een lijstje van bijdragen te kunnen publiceren. Tevens denken we dan bekend te kunnen maken, welke bijzondere attractie door 't Orgelcomité in de maand Aug. wordt georganiseerd. Bouwt allen mee aan Uw orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Drie broers raadslid De uitslagen van de in de vorige week gehouden stemming voor de Gemeenteraad hebben voor de familie Gruintjes een grote verras sing bezorgd. Niet minder dan drie broers uit dit gezin verwierven hierbij een raadszetel. In de gemeente Arcen en Velden werd tot raadslid gekozen verklaard de heer Laurentius Gruintjes, wo nende te Arcen en in de gemeente Helden de tweede broer, de heer Boxmeer verwacht drukke Vaartweek Als de weersgesteldheid gunstig is, dan zal Boxmeer dit jaar zeker een drukke Vaart meemaken. Alles wijst er op dat er veel meer pel grims zullen komen dan we de jaren na de bevrijding gewoon zijn. Nu onze prachtige nieuwe kerk in gebruik is, kan men de gelovigen ook op waardige wijze ontvangen. Daarom komen er ook meer pro- Voetreis naar Madagascar Op 17 April j.l. is de heer Theo van de Pol uit Den Haag vertrok ken voor een voetreis naar Oost- Afrika met als einddoel Madagas kar. Inmiddels heeft hij Le Puy in Frankrijk bereikt. Per dag legt hij 30 a 40 km af. Tussen Troyes en Nevers zijn hem echter slaapzak en luchtmatras ontstolen, doch in laatst genoemde plaatst heeft hij er andere voor in de plaats gekregen dank zij enkele journalisten, het „Syndi- cat d'Initiatives" en het „Syndicat des Commergants". In Clermont- Ferrand heeft men de heer Van de Pol een herdershond bezorgd als reisgezelschap en om zijn bagage te bewaken. Het meest getapt Een Frans gerechtshof heeft Dins dag elf mannen en vrouwen tot gevangenisstraffen veroordeeld we gens een van de vreemdste gevallen van alcohol-diefstal uit de Franse geschiedenis. 19 jaar lang heeft de bende duizenden liters Franse bran dy door middel van ondergrondse pijpleidingen uit kolossale distilleer- vaten afgetapt. De gevangenisstraffen liepen uit een van één tot vijf jaar, terwijl aan acht leden van de bende boeten opgelegd werden. Maar de distil leerderij werd veroordeeld, omdat zij in gebreke was gebleven de dief stal te voorkomen, welke soms 9000 liters brandy per maand bedroeg. Zij werd veroordeeld tot een boete van 330.418.300 francs wegens ach terstallige accijnzen op alcohol. Een rijke textielhandelaar, die op een kasteel in Tourcoing woont, hoorde de zwaarste straf tegen zich uitspreken, nl. vijf jaar gevangenis straf en een boete van 540.000 fr. Hem werd ten laste gelegd het ge hele plan bedacht te hebben. Via de pijpleiding ging de brandy naar een naburige garage. Veel van de brandy heeft zijn weg gevonden naar België. Kamerlid Maenen pleit voor meer boerderijen De heer Maenen (KVP) heeft- aan de ministers van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Sociale Zaken en Volksgezond heid verzocht een opgave te ver strekken in hoeveel gevallen en tot welke bedragen in 1953 per provincie subsidies werden toege kend ten behoeve van de bouw van nieuwe boerderijen. Hij vraagt of het voor dit doel beschikbare subsidie-bedrag van een millioen gulden voor dit jaar toereikend wordt geacht, en zo niet of het dan geen aanbeveling verdiend, gelet op de grote en zeer dringende behoefte aan ontginningsboerde rijen, op korte termijn voorstellen te doen tot verhoging van dit bedrag. Voorts bepleit dit Kamerlid de wenselijkheid om, met het oog op de in het land te verwachten werkloosheid in de bouwnijverheid, tijdig maatregelen te treffen ook voor de bouw dezer boerderijen gelden beschikbaar te stellen uit de werkgelegenheidsfondsen. Theodorus Gruintjes en te Venlo de cessies dan we de laatste jaren heer Hendrik Gruintjes. j mochten begroeten. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU VENLO Bijkantoor Venray VRAAG: 1 bekwaam metaaldraaier; 1 zand- straler; 1 bekwaam timmerman; metselaars; ondergr. mijnwerkers, 1830 jaar; agenten van politie voor Den Haag, Rotterdam, Vlaar- dingen en Tilburg, ongeh. 2128 jr; jongens van 1518 jr voor metaal- fabriek: jongemannen voor de Kon. Marine; jongemannen ter opleiding tot ondergronds mijnwerker in de goudmijnen van Zuid-Afrika, ongeh. 1825 jaar. Aanmeldingen hiervoor tot uiterlijk 13 Juni a.s. Dienstboden en dagmeisjes; vrouwel. kantoor bediende; kamermeisjes en hotel werkmeisjes v. Valkenburg; meisjes voor cartonnage-industiie en over hemdenatelier te Venray. AANBOD: Betonijzervlechter, betonwerker, steigerbouwers, herenkapper, lood- en zinkwerkers, schoenherstellers, voorman expeditie, bedrijfseconoom. Het Arbeidsbureau is iedere dag geopend v. 912 en v. 1415 uur. Vrijdags van 1920 uur. Spreekuur vrouwenbemiddelaar ster iedere Donderdag van 9—10 uur voormiddag.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1