THOMi Het Warenhuis cocos Bezoekt de internationale Wittenhorst -S.VX OVERLOON Veeverzekering Ysselsteyn Premiebetaling Noord-Holl. Blauwe Kuikens nette jongen pl.m. 15 jaar Emaille BALATUM H. CAMPS P. v. Opbergen DANSEN Maand Juni herbouwplicht beschaafd R.K. Meisje schiljougens leeftijd ca. 15 j. Looprekken Speciaalzaa Voor feestje groot of klein verhuurt Joh. Claessens glaswerk, bestek en porcelein. Diesoline L. J. VAN HARES, Markt 2a J. JANSSEN, Patersstraat 5a GUw Tweede Pinksterdag opening van het seizoen te door de zeer bekende Fanfare „Helpt Elkander" uit Afferden (L.) Aanvang van het concert 3.30 uur in het Museumpark. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door hen ingevolge artikel 12a der Winkelsluitingswet 1951 voor en tijdens de kermis te Leunen algehele ontheffing is verleend van de bepalingen van artikel 2 en 8 der Winkelsluitingswet 1951 en wel: op 29 en 30 Mei a.s. van 18 tot 21 uur; op 31 Mei a.s. van 8 tot 24 uur; op 1, 2, 3 en 4 Juni a.s. van 18 tot 24 uur. Venray, 20 Mei 1953. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen hierbij ter kennis van belanghebbenden, dat kan worden overgegaan tot uitgifte van 17 kavels grond in de Vredepeel aan landbouwers uit deze gemeente. De kavels worden niet verpacht, doch verkocht en zullen stoppel bloot 1953 kunnen worden aanvaard terwijl in 1954 een boerderij daarop zal moeten worden gesticht. Voor de financiering van de aan koop en de bouw van een boerderij kan worden gebruik gemaakt van de gemeentelijke crediet-regeling welke voor enige tijd terug uitvoerig werd gepubliceerd en waaromtrent nadere inlichtingen ter gemeente secretarie zijn te verkrijgen. Zij die voor een dezer kavels interesse hebben gelieven zich ten spoedigste schriftelijk aan te melden. Venray, 20 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders vnd., A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris Schadepost Door een hond werd te Oostrum een 40-tal kippen afgemaakt. Zowel voor de eigenaar van de kippen als van de hond een schadepost. Stamboekkeuring N.R.S. Wij brengen onder de aandacht van de veehouders dat door het N.R.S. in de eerste helft van de maand Juni a.s. wederom een inspectie zal worden gehouden voor inschrijving van het rundvee in het Stamboek. De veehouders kunnen hun aan melding hiervoor opgeven bij de secretarissen van de plaatselijke Fokverenigingen onder opgave van de naam van de veehouder, de naam van de betreffende koe en het eventuele nummer R.v.J. Deze opgave dient te geschieden vóór Woensdag 27 Mei a.£. Ongeluk Maandagavond werd een pater Franciscaan van zijn bromfiets ge slingerd, toen hij op de hoek Hen- seniusplein Grotestraat in botsing kwam met een personenwagen uit Deurne. Behalve enige kleine ver wondingen kwam hij verder met de schrik vrij. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Diefstal in school Nadat vorige week was ingebro ken in de Ursulaschool, deze week was er ongewenst bezoek in de Dr. Poelsschool, waar men weer enkele kleinigheden vermiste. Ook hier stelde de politie een onderzoek in. M\jnen gevonden Bij de ontginningen in de Meer- selose Peel heeft men deze week een grote partij mijnen gevonden van Nederlandse afkomst. Deze zijn waarschijnlijk gebruikt in 1940 bij de verdediging van de Peel-Raam- stelling. Het gevaarlijke spul is door de mijnopruimingsdienst on schadelijk gemaakt. Benoeming nieuwe Schoolarts Door de daartoe door verschillen de gemeenten ingestelde Districts comrpissie is aangesteld als school arts voor het district Venray Dr. W. A. M. Adriaansen uit Pluist. Onder het district Venray behoren ook de gemeenten Wanssum, Broek huizen, Bergen, Gennep en Mook. De nieuwe schoolarts zal zijn werkzaamheden aanvangen 1-6-53. Geslaagd Op het te Venray gehouden examen vanwege Instituut Mercu- rius slaagden voor stenografie de dames M. J. P. Cup, B. Rongen en M. J. van Mill. Voor typen de heer W. Michels. Emigratie Op Vrijdag 29 Mei a.s. zal er te Venray in Hotel De Zwaan, Markt van 2.304 uur nam. een zitdag worden gehouden voor aspirant- emigranten. Hierbij zal dan de heer P. Crijns, plv. secretaris van de Vestigingscommissie van de L.L.T.B. aanwezig zijn en kunnen alle ge wenste inlichtingen betreffende emigratie worden verstrekt, voor zover dit mogelijk zal zijn. Het is aan te raden om dan zoveel mogelijk bescheiden mede te brengen zoals (eventueel) trouw boekje, paspoort, oproep etc. LUXOR-THEATER Voor de Pinksteren biedt het Luxor-Theater ons een film, die meer dan gewone aandacht vraagt. Jane Wijman, die we o.a. nog ken nen van de film Johnny Belinda, speelt in de film de Blauwe sluier de jonge oorlogsweduwe, die be halve haar man ook haar kind heeft verloren. Zij is zeer gehecht aan kinderen en neemt daarom direct een be trekking aan als kinderjuffrouw. We zien haar dan in verschillende betrekkingen als kinderjuffrouw en menigmaal wordt zij ten huwelijk gevraagd. De keus tussen bruid sluier en de blauwe (verpleegsters) sluier is moeilijk maar uiteindelijk valt dan toch telkens de beslissing ten voordele van „haar kinderen" en blijft zij ongehuwd. Als de jaren echter verlopen en zij langzaam maar zeker al haar oude vrienden ziet verdwijnen, wordt zij tenslotte grotendeels blind en moet zij worden geopereerd. Zij komt daartoe bij een dokter, die een van haar „vroegere kinderen" blijkt te zijn. Deze begaan met haar lot, roept al de door haar verpleegde kinderen bijeen en weet haar een goede oude dag te bezorgen als verpleegster van zijn eigen kinderen. Het is geen wonder dat deze film ster met deze film de hoogste onderscheidingen heeft verworven, want inderdaad heeft zij door haar bijzondere spelkwaliteiten van de Blauwe Sluier een film gemaakt, die wij gaarne aanbevelen. Bosbrand Het'plan van Venrays gemeente bestuur om Noord-Limburg van een betere houtopstand te voorzien, werd, door de 19-jarige landbouwer M.A. te Venray, ernstig verstoord, aldus de Officier van Justitie voor de Roermondse Rechtbank. Tengevolge van verregaande roe keloosheid ging 1 ha jonge bossen door brand verloren en het scheelde maar heel weinig of het complex bos van 15 ha was een prooi der vlammen geweest. Op 2 Maart j.l. had verdachte de hoop afval stro langs een brand gang van het bos aangestoken en toen het vuur zijn vernietigend werk deed, ging verdachte naar huis eten... het interesseerde hem verder niet. Het bos vatte vlam en ongeveer 1 ha ging door brand verloren. De verschillende brandwegen wa ren met dor gras overgroeid, zodat indien verdachtes broer niet reso luut had ingegrepen, de overige 15 ha onherroepelijk waren verbrand. Verdachte gaf zijn onvoorzichtig heid ten volle toe. Het gunstige verleden van A. in aanmerking nemende volstond de Officier thans nog met een eis van f 50 subs. 20 dagen hechtenis. Er zijn maar 17 raadszetels te vergeven in de Venrayse Gemeente raad en van de 18.000 inwoners zijn er dus slechts 17 uitverkorenen. Toch zal het wel eens een keer voorkomen, dat men bij zich zelf denkt; ik wou dat ik daar eens zat, dan zou ik wel eens praten over En dat „waarover" zouden wij nu eens graag van U willen horen. Hieronder staan verschillende punten opgenoemd, waarover Umisschien iets te zeggen zou hebben en die op dit moment in Uw oog het belangrijkste zijn van alle punten, die er maar te behandelen zijn. Wilt U dat punt dan eens aanstrepen en inzenden aan ons bureau. Misschien dat de uitslag de nieuwe vroede vaderen ook iets te zeggen heeft. U behoeft dus niets te doen als het punt wat U op het ogenblik het belangrijkste vindt hieronder aan te strepen. Uw naam behoeft niet gemeld tè worden, wel Uw leeftijd en Uw beroep. Inzending is mogelijk tot 15 Juni en moeten gericht worden aan Peel en Maas Venray. U kunt er niets mee winnen en niets verliezen, maar het is ons alleen te doen om de publieke opinie te achterhalen, waarvoor ook van andere zijden wel belangsteling bestaat. Wij wachten dus met spanning ook Uw inzending af. hier langs Betere en snellere herbouw van getroffen panden. Snellere nieuwbouw van grote ruime woningen.» Onteigenen van gronden voor woningen. Meer steun voor het maat schappelijk werk. Betere verlichting van kom en kerkdorpen Betere wegen op de kerk dorpen. Gas, waterleiding, riool enz. op de kerkdorpen. Een nieuwe bestrating van de Schoolstraat. Asfalteren van grindwegen. Stichting van een H.B.S. Aantrekken van industrie. uitknippen Afscheidscadeau emigranten. Verfraaiing van het dorp. Beschutte werkplaats voor invaliden. Aanleg van speelvelden. Inrichting van Zwembad. Snellere boerderijbouw. Opheffing Hand- en Spand. Snellere uitbetaling van ont- eigeningsgelden. Vrijwillige deelname vuilnis- dienst. Meer dansen. Leeftijd Beroep Tweede inenting tegen diphterie, kinkhoest en kwaad aardige klem(tetanus) Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen belanghebbenden in herinnering, dat de tweede in enting tegen diphterie, kinkhoest en kwaadaardige klem (tetanus) zal plaats hebben: In Venray-kom, op Dinsdag, 26 Mei 1953. om 2 uur n.m. in het Groene Kruisgebouw aan de Mer- seloseweg; In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum, op Maan dag 1 Juni 1953: om 2 uur in de meisjesschool te Leunen, K 4a; om 2.40 uur in het Patronaat te Castenray; om 3.20 u. in de meisjesschool te Oirlo; om 4 u. in de school te Oostrum. In de kerkdorpen Merselo, Heide, Ysselsteyn en Veulen, op Maandag 8 Juni 1953: om 2 uur in het Jeugdhuis te Merselo; om 2.40 uur in zaal Rongen te Heide; om 3.20 uur in zaal Bos-Janssen te Ysselsteyn; om 4 u. in de school te Veulen. Wij vertrouwen, dat alle ouders, wier kinderen nog niet volledig tegen deze gevaarlijke, kinderziek ten zijn geënt, ook thans weer van de geboden gelegenheid gebruik zullen maken. Men wordt verzicht stipt op tijd aanwezig te zijn. Venray, 20 Mei 1953. Concert te Overloon Uit de vele aanbiedingen om een concert te geven in het Museum park te Overloon is ditmaal de keus gevallen op de bekende fanfare „Helpt elkander" van Afferden (L). Deze zal het zomerseizoen te Over loon op 2e Pinksterdag openen. Als het weer enigszins meewerkt zal de^ TFanfare „Helpt Elkander" enorme belangstelling trekken en zullen zeker zeer veel muziek liefhebbers elkaar treffen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE VENRAY van 15 t.m. 21 Mei 1953 GEBOREN: Bakens Bernard J., Henseniusstr. 10 Lormans Jacoba, O. Oostrumsew. 26 Koenen Antonius, St. Antoniusstr. 8 Arts Anna M. L., Peelplan-Zuid Sonderkamp Antonius J. M„ Venlo Creemers Gerarda, Patersstraat 23a Swenker Antoon, Patersstraat 21a Cox Gerardus J. H., Wanssum Ariëns Martha J. J., Smakterweg 9b Kusters Elisabeth, Leunen K 8b Siebers Peter J. Th., Langstraat 25 Kusters Maria J. Oirlo E 1 v. Oijen Dorothea, Stationsweg C 4b OVERLEDEN: Brons Anna M., echtgenote van van Bragt Johannes A. M., 60 jaar, Kempweg. Sonderkamp Antonius J. M„ oud 4 dagen, Venlo. ONDERTROUWD: Poels, Martin J.W., 25 jr, hout bewerker, Horst en Huilers, Maria G.P.G., 26 jr, Veltum van Bindsbergen, Johannes F.H., 27 jr, marechaussee, te Tegelen en Beterams, Johanna H.R.. 26 jaren, Merseloseweg GETROUWD: Linskens, Pieter J.H., 30 jr, krui denier, Oirlo en Nellen Maria H.A. 28 jr, Heide Willemsen, W.J.M., 32 jr, ambte naar dir. bel., Henseniusstraat en Zwitseriood, Maria P., 30 jr, Paters straat v.d. Pasch, Petrus C., 44 jr, land bouwer, Bergen en Kurstjens, Maria E., 44 jr, Brabander Bastiaans,"Gerardus J.M., 24 jr, hulparbeider N.S., Holthees en Teuws, Antonia W.C., 25 jr, Oirlo Met vreugde geven wij kennis van het 40jarig huwelijksfeest van onze geliefde Ouders en Groot ouders Lambert van Meijel en Laurentia Nooyen Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Merselo, 3 Juni 1953. op 2e Pinksterdag na de Hoogmis, in de zaal van H. van Asten. Premie 1/i pet. Het Bestuur Wegens familieomstandigheden is Dinsdag 26 Mei onze zaak gesloten. Joh. Claessens TE KOOP 5 zware biggen Jos. Koenen, Leunen K 10 TE KOOP partij biggen H. van Vegchel, Merselo. Uw adres voor G. WEIJS, Castenray G 18a Tel. 713 TE KOOP partij biggen Frans Baten, Oirlo E 51. GEVRAAGD Stoomwasserij De Peelparel. Aanmelding 's avonds na 8 uur Kempweg 15. Voordelige aanbieding Keukenstellen Gaspannen Koffie- en Theekannen Fluitketels Waterketels Ondersteekpannen Liter- en halve litermaten Wasbakjes Drinkbekertjes en bordjes Schuimspaan, soep- en sauslepels Toiletemmers Emmers Badjes Drinktuitjes Drinkkannen Braadschalen Emaille Kommen Wasketels Gasketels Zeepbakjes Verder alle emaille- en zinkwaren. Alles wordt bezorgd. Zie etalages. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Te koop een vaars 28 Mei voldr. A stal Stiphout, Merselo. Te koop eetaardappelen A. Achten, Leunen. TE KOOP partij zware biggen Kind. P. Loonen, Brienshoek K 43 Te koop wandelwagentje z.g.a.n. Langeweg 17. Te koop een koe (keuze uit 3) 23—21—15 kg melk, A stal, en een mestzeug van Lipzig, Venrays Broek. TE KOOP tuinameublement Patersstraat 10. Te koop toom biggen Jac. van Osch, K 38 Leunen. Te koop 2 Victoria bromfietsen in prima staat. A. Gooren, Merseloseweg. Te koop degelijke hangklok, 4 prima beugelballen met ring en slagers, enige hennen-legkasten Haantjeshof, Ysselsteyn. Te koop 2 dragende varkens 13 en 15 weken dracht Joh. Muijsers, Merselo-Kleindorp TE KOOP enkele zeer mooie onder stellen maat 16, partijtje 16' banden z.g.a.n. P. v. Es, St. Jozefstr. 12 tel. 434. TE KOOP burgerwoonhuis voorzien van gas, waterl. enelectr. met 2 are tuin, in de kom van Ven ray. Begin Juni te aanvaarden. Adres bureau van dit blad. Te koop partij biggen J. Loonen, Veltum L 56. Te koop prachtige zeugen 14 w. dr. M. Jenniskens, Steeg K 70. Te koop goed onderhouden invalidenwagentje en een herenrijwiel J.H. Janssen, Overloonseweg 12 Te koop gebruikte Standard en een kofferschrijfmachine, 2 trommel copieermachine Alles zeer billijk en in prima staat Schoolstraat N.W. 3 Venray. Te koop 5 biggen H. Kleuskens, Nachtegaal. Te koop dragende vaars 25 Mei aan telling, A stal. Th. Nelissen, Oirlo E 48. Degene, die 4 weken geleden een lederen boodschaptas geleend heeft, gelieve deze terug te brengen. Slagerij Goumans, Patersstraat. reuze sortering HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Alles wordt bezorgd. TE KOOP ca. 1700 Tuille du Nord Langeweg 57. De stroom optische recepten die bij ons binnenvloeit is het beste bewijs voor het vertrou wen dat arts en patiënt stelt, in onze vakkennis en securiteit als het om brillen gaat I Erkend Opticiën onder no. 0-3035 Ziekenfonds leverancier Grote sortering ZONNEBRILLEN met optische glazen. Lage prijzen. Leuke bretelschorten vanaf 1.80 Prima witte verpleegsters- schorten vanaf 3.95 Textiel en Modes Grotestraat 24 UITSLAG LOTERIJ 't Heidebloempje" le prijs 84, 2e pr. 329, 3e pr. 353, 4e pr. 458, 5e pr. 429, 6e pr. 86, 7e pr. 417, 8e pr. 205, 9e pr. 264, 10e pr. 263. Prijzen afhalen vóór 1 Juni bij J. Nellen. Na die datum vervallen de prijzen aan 't Heide bloempje. 2e Pinksterdag van 3.3010 uur in Zaal Bekkers, Deurne Orkest „The Happy Boys" H. Hartbeelden alle grootten Bloemen Vaasjes Kandelaars Tafeltjes Dekjes Schapj es Bloempapier Bloemendraad Kaarsen Electrische lampjes - Gewone lampjes Patentolie Devotielichtjes Devotieglaasjes Zie etalages. Alles wordt bezorgd. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 GEVRAAGD jongen van 18-19 jaar voor kwekerswerk. Bij goed voldoen vast werk. P. Slits, Langeweg 26. GEVRAAGD uit Venray of omgeving. Brieven onder no. 205 bureau van dit blad. Te koop gevraagd eerlijk werkpaard T* koop gedekte en onged. varkens G. Wilms, Laagriebroek-Leunen. Mevrouw SassenRomme te Vught, vraagt per 1 Augustus, we gens huwelijk van haar meisje, een dat goed kan koken en netjes wer ken. Van goede getuigschriften voorzien. Volledige hulp voor haar 4 kinderen aanwezig. GEVRAAGD gevorderd schildersleerling Hub. Gommans, Molenhofweg 1 GEVRAAGD voor direct Houthandel Gebr. Janssen. GEVRAAGD halfwas smidsknecht bij voorkeur kennis van landbouw machines. Brieven onder nr. 521 bureau dezer. Nieuwe sortering met bodem Verstelbare Kinderstoelen, WC's Kinderledikantjes, Reiswiegjes en Fietsstoeltjes Speelgoed steeds het nieuwste. HET WARENHUIS fa. Th.Pouwels Zn. Hofstraat 10 Alles wordt bezorgd. Te koop droge dennen schansen, klaverruiters 1.25 per stuk M. Voermans, Laagh.weg A 12 Kïlet 3 lieden teqek[k de tïap óp Dat kunt U ook Mevrouw Probeert U het met een j\óndó Cóc&et De ronde gepatenteerde ba leinen van het Ronda Corset belemmeren U niet en geven U toch een prettig stevig gevoel. Tledeit fyelg. Tweede Pinksterdag aanvat Terrein Wittenhorst C ïlótita Tlijón mooier sterker langer gedistingeerder in alle prijzen alleen bij Maakt er een gewoonte van en koopt 'I ZIE ETALAGE Wie wordt kampioen Vanaf Dinsdag a.s. in clublokaal Schellen verkrijgbaar kaartjes voor de bus naar de beslissingswedstrijd te Blerick Zaterdag 30 Mei aanvang 6.30 uur. De buskaartjes kosten f 1.25 en alleen tot Donderdag te krijgen. Ook zijn aan hetzelfde adres en bij H. Hartman toegangsbewijzen verkrijgbaar. Voor een 4leeencóótuum of een %nqen& plu$(óue naar BETER. GEKLE'dP ■""«©ER Voor Diesel motoren hebben wij regelmatig Diesoline in voorraad tegen de geldende prijzen. Kie&t nu.... VENEZIA-IJS en kiest het dan in chocoladebekers llui ée&te keus voor et l. l) In eenP, versprei' sievelijF zijn10

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2