Van links Pinksteren, feest zonder attributen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRI jlRpoTKWARTAAL.Cf Vel™ 1.45 Maakt het Rode Krois weer paraat van 25 Mei tot 7 Juni 1953 Verkiezing Gemeenteraad Openstelling Gemeente-Secretarie STEMMING de Verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. De Boerenbond te Ysselsteyn vierde „St Isidores" m iecktt Emigrantenschepen vertrekken ORGELHOEKJE Venray's Harmonie op concours ZATERDAG 23 MEI 1953 No. 21 VIER EN .ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Inkeer past ons bij de viering van het feest van de H. Geest Met kort achter ons de imposante viering van het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërar chie, gaan wij thans het Pinkster feest vieren. Dat merkwaardige feest, waarbij wij in de huiskamer zo weinig feestelijks kunnen bren-1 gen. De talrijke kleurige en zinvolle attributen, die bij het Kerstfeest behoren, geven ons gelegenheid een echt feestelijke stemming in huis te brengen. En zelfs metPasen zijn er nog wel allerlei dingen te vinden, die ons echt in de stemming van dit feest kunnen brengen. Maar met Pinksteren ontbreekt ons daartoe alles. Weliswaar ken nen wij in onze flora de Pinkster bloem, maar deze heeft de onaan gename gewoonte pas na 't Pinkster feest in bloei te ontluiken. En is het nu zo erg, dat wij met Pinksteren zo weinig uiterlijke din gen om ons heen kunnen zetten, waardoor we tegen onszelf kunnen zeggen; „Ik voel me echt in de stemming van het Pinksterfeest?" Ach, mensen als wij allemaal zijn, kunnen wij eigenlijk alleen maar echt feest vieren, als alles om ons heen in de huiskamer er op wijst, dat er feest is. Ondenkbaar is een feest in een kaal vertrek. Eerst moet de zaak eens, zoals dat populair gezegd wordt, „versierd" worden en dan kan er iets komen van het feesten. Dit geldt zeker voor familie feesten, gedenkdagen en jubilea, maar ontegenzeggelijk ook voor de huiselijke viering van een kerkelijk hoogfeest En waarom ook niet Er kan niets op tegen zijn, dat de vreugde, welke in de kerk heerst om een bepaald gebeuren, weer klank vindt in feestelijk getooide huiskamers. Toch moeten we het ontbreken van veel uiterlijk vertoon bij het Pinksterfeest zien als zinvol. Dit feest van de Heilige Geest immers doet ons verheugd zijn om een groot mysterie. En dit mysterie, de neder - daling van de H. Geest over de Apostelen, leent zich niet voor uit bundigheid. Het zou onszelf bespot ten zijn, indien we meenden bij dit grootse wonder onze vreugde tot uitdrukking te kunnen brengen met wat simpele materiële middelen. Dit feest vraagt van ons een gees telijke viering, waarbij wij de uit bundigheid, die bij andere feesten past, plaats moeten laten maken voor inkeer. Met Pinksteren moeten we pogen tot onszelf te komen en trachten de stand van ons geestelijk leven te peilen. Want niet alleen de Apos telen, die op het Pinksterfeest de H. Geest over zich zagen neder dalen, hadden een zending. Ook wij leken hebben als Chris tenen een opdracht. Juist nu wij zo kort geleden mochten terugblikken op de grootste resultaten van het geen een groot geloof van ons Katholieke volksdeel onder bisschop pelijke leiding vermocht tot stand te brengen, vraagt de plicht, die wij hebben tot voortzetting van deze roemrijke tradite, onze bezinning. Vooral na hetgeen er bij de eeuw- feêstviering gezegd is over de be leving van het geloof in deze dagen, dat het een ieder duidelijk zijn, dat de Katholieken van Nederland een taak hebben. Want het Katholicis me is in vele sectoren van de Ne derlandse samenleving ernstig aan getast. De geest van vervlakking en de neiging tot verheffing van de ma terie boven haar feitelijke waarde, bedreigt velen in de beleving van hun geloof en heeft tal van Katho liek doen afvallen. Niet minder ernstig is het, dat vele Katho lieken besmet zijn door de geest van 't anti-Christelijke humanisme. Zij willen, evenals de humanisten, de mens autonoom zien. Niet meer voorop stellen zij God, maar eerst komt de mens. En in overeenstem ming met hun verwarring willen deze Katholieken de goddelijke ge boden niet zien als wetten, waaraan zij zich hebben te onderwerpen, maar zoeken zij allerlei uitvluchten om deze te overtreden. De omstandigheden, zo luidt door gaans de redenatie, maken, dat wij de geboden niet zo precies kunnen naleven. Anders gezegd komt dit er dus op neer, dat God zich moet voegen naar de mens. Dat in eigen kring zulke opvattingen voorkomen, leert ons hoe droevig het met het Katholicisme in ons land gesteld is. Daarom heeft iedere Katholiek de dure maar tevens verheven plicht zich in te zetten voor de verheffing van het Katholicisme in Nederland. Moge het zo zijn, dat niet alleen in de annalen van de historie van de Nederlandse Kerkprovincie ge boekstaafd wordt, dat in dit land in 1953 op grootse wijze het herstel van de hiërarchie gevierd werd. Laat tevens dit jaar in onze kerk geschiedenis vermeld worden als het grote keerpunt in de geloofs beleving. Moge de bezinning op Pinksteren ons daarvoor de kracht schenken. aangevuld en dat kan alleen door onze hulp. Van 25 Mei tot 7 Juni wordt een grote landelijke actie daarvoor ge houden, waaraan ook de radio zijn medewerking zal verlenen en ook in Venray zal Uw steun en Uw hulp gevraagd worden. Geef dan spontaan, want U weet dat uw bijdrage goed wordt besteed. Want buiten de paraatheid voor rampen doet het Rode Kruis nog veel meer. Denk slechts aan de Bloedtrans fusiedienst, aan het Welfarewerk, aan de Hoornvlies- en beentrans plantatie, de moedermelkdienst, hulpposten langs de wegen etc. etc. Bovendien wordt al het Rode Krus Personeel en voor Venray is er nog altijd een tekort aan helpers, waarvoor tevens een dringende op- roed wordt gesteld uitgerust met verbandtassen om direct eerste" hulp aan te kunnen bieden. Dat alles kost geld, veel geld, Maar het moet en het kan er komen, mits wij de komende week onze gift en onze bijdrage royaal in sluiten in de enveloppe, die daartoe huis aan huis bezorgd wordt. Toen ons land op 1 Februari werd getroffen door de grote natuurramp werd direct op grootscheepse wijze hulp verleend zowel uit binnen als buitenland. Toen bleek ook wel hoe dringend nodig een goed hulpapparaat was. Gelukkig was dat aanwezig in het Nederlandsche Rode Kruis, dat van stonde af aan al het mogelijke heeft gedaan om hulp te verlenen en leed te verzachten. Dat heeft het Nederlandse Rode Kruis naast veel financiële offers, ook materiële offers gekost, als we alleen maar denken aan de verschillende Rampendepots, die zoals hier in Venray, toch practisch een uitrus ting bevatten voor een klein Zieken huis. Het Rode Kruis was paraat en heeft gedaan wat het kon. Zij heeft aan haar hulptaak vele duizenden guldens gespendeerd, maar het was goed besteed, om dat eerste hulp dubbele hulp betekende. Nu heeft echter de kas van het Rode Kruis veel geleden, terwijl ook van de materiaalvoorraad veel is afgegaan. Wil het Rode Kruis paraat blijven, dan moet dit alles weer worden van ten hoogste vijf gulden. Indien tijdens het piegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige we gens dergelijke overtreding onher roepelijk is geworden, wordt geld boete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Venray, 18 Mei 1953. De Burgemeester voornoemd, A. H, M. JANSSEN De Burgemeester van Venray vestigt in verband met de op 27 Mei a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad de aandacht van de werkgevers, op de artikelen I 10 en 111 der Kieswet, welke artikelen als volgt luiden: Art. I 10 1. Iedere werkgever is verplicht te zorgen, dat iedere werkne mer, die bij hem in dienst betrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tussen des voormiddags acht uur en des namiddags vijf uur daartoe gelegenheid vindt. 2. De verplichting, in het vorige lid bedoeld, geldt niet ten aan zien van werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrek king op de dag der stemming tussen de in dat lid bedoelde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren ver toeven in een gemeente, waar zij bevoegd zijn aan de stem ming deel te nemen, of in een aangrenzende gemeente. Art. I 11 Iedere werkgever, die door personen van drie en twintig jaren en ouder arbeid doet verrichten in fabrieken of werkplaatsen, is verplicht te zorgen, dat in elk arbeidslokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóór en op de dag der stemming op zichtbare wijze is opgehangen een door of namens hem ondertekende lijst, de uren, in het voor gaande artikel bedoeld, ver meldende voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Venray, 18 Mei 1953. De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente Venray maakt bekend, dat de openbare zitting, bedoeld in artikel M 1 der Kieswet, ten aanzien van de op 27 Mei a.s. te houden stemming, gevolgd door de openbare zitting, bedoeld in artikel N 21 der ge noemde wet, in welke zittingen de uitslag der verkiezingen voor de leden van de Raad der gemeente Venray wordt vastgesteld en bekend gemaakt, zal plaats hebben op Vrijdag 29 Mei a.s. des voormiddags 10 uur in de Raadszaal van het Gemeentehuis. Venray, 20 Mei 1953. De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene ken nis, dat de gemeente-secretarie in verband met de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad op Woensdag 27 Mei a.s. alleen geopend is voor de afdeling Burgerlijke Stand en Verkiezingen, des voor middags van 10 tot 12 uur. Venray, 18 Mei 1953. Burgemeester en Wethouders vnd., A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris voor De Burgemeester van Venray, brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 27 Mei 1953, van des morgens ACHT uur tot des mid dags VIJF uur, de stemming ter verkiezing van de leden van de Ge- Seenteraad zal plaats hebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Herinnerd wordt aan de verplich ting, opgelegd bij artikel 19 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het door hem aan gewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplich ting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete wenden tot het Secretariaat Ge meentehuis Venray. Bovendien houdt de commissie ten gerieve van het publiek elke eerste Maandag van de maand tussen 7.30 en 8 uur nm. zitting op het Ge meentehuis. In verband met het bovenstaande, menen wij goed te doen, hier nog de namen en adressen te laten volgen der leden van de plaatselijke Prij- zencommissie G. H. Reintjes, Leunen, K 74, voorzitter; L. Janssen, Stationsweg C 6, lid; I. Min, Grotestraat 1, lid; H. Odenhoven, Overl.weg 4, lid; J. Raemakers, Langstraat 30, lid en G. Lucassen, Leunen K 2, secretaris. De plaatselijke Prijzen-Commissie. PLAATSELIJKE Om enkele misverstanden omtrent bovengenoemde commissie weg te nemen, lijkt het ons gewenst de aandacht van het publiek op de volgende punten te vestigen: le de prijzencommissie is geen ambtelijke commissie, doch de zitting hebbende personen zijn gekozen uit de stands- en vak organisaties. 2e het doel van de commissie is om door overleg tot een min nelijke oplossing te komen van een tussen consument en pro ducent ontstaan meningsver schil omtrent de prijs van een een of ander goed. 3e bij het overleg worden de be langen, zowel van consument als producent behartigd. Nu eens zal van de consument begrip gevraagd moeten worden, dan van de producent. 4e de commissie beschikt over geen enkele dwangmaatregel. Door haar zal dan ook nimmer de justitie gemengd worden in een haar ter beoordeling voorgelegd geval. Verder merken wij nog op, dat men voor inlichtingen elk commis sielid kan raadplegen. Ook kan men zich schriftelijk Het is van de Boerenbond een goede gewoonte om de Patroon van de Landbouw „St Isidorus", wat meer als gewoon te vieren. Ieder jaar wordt hiervan zoveel mogelijk een Zondag gemaakt, ook dit jaar weer. 's Morgens werd een hoogmis opgedragen tot intentie van de overledene en levende leden van de Boerenbond, welke door alle leden werd bijgewoond. Na de hoogmis werd de jaarver gadering gehouden, waarbij jaar verslag en balans welke aan de leden waren toegezonden onver anderd werden goedgekeurd. De balans gaf een winst aan van f 2150.55, terwijl er over het afge lopen boekjaar aan de leden werd uitbetaald een bedrag van ruim f 15000.— Wat de omzet betreft, zagen wij, dat peze bedroeg 653 wagons, wat ruim 32 wagons meer is als vorig jaar. Ook de omzet aan mengvoeders was met 12 wagons toegenomen en bedroeg ruim 134 wagons. We zagen dus, dat er overal een flinke voor uitgang is waar te nemen. Door voorzitter Wismans werden ter vergadering nog enkele mede delingen gedaan over de bouw van boerderijen in Peelplan Zuid en de hoop uitgesproken, dat spoedig een redelijke oplossing zal gevonden worden. Het. bestuursvoorstel, om een tweede mengmachine met elevator aan te schaffen, werd met algemene stemmen goedgekeurd. Hiermee is een bedrag van circa f 6000.ge moeid. Zoals gewoonlijk werd 's avonds een koffietafel aangeboden in zaal Janssen, waarbij alle leden met hunne echtgenoten aanwezig waren. „De Flarussen" uit Blerick zorgden weer voor de nodige afwisseling. Was verleden jaar de verzorging van de humor zeer matig, dit jaar sloeg het uur van scheiden te vroeg en waren allen zeer voldaan. TOCH GOCH-BERGEN Zeer op het laatste moment is er van Duitse Regeringszijde nog de vergunning' verleend voor de auto busdiensten GochSiebengewald Bergen. De dienst is Zondag zonder enig officiële plechtigheid geopend. Op alle dagen is er nu driemaal daags gelegenheid van Goch naar Bergen en van Bergen naar Goch te reizen. De diensten van de Zuid-Ooster van en naar Nijmegen en Venlo hebben te Bergen aansluiting. Op Nederlands gebied kan met Neder lands geld betaald worden. Fietslampendief gepakt De persoon die reeds een half jaar lang in Noord-Limburg en Oost Noord-Brabant gezocht werd wegens diefstallen van dynamo's en koplampen van rijwielen is thans door de politie gepakt. Het bleek te zijn de 22-jarige boerenzoon A.B. uit Ottersum, die naar het huis van bewaring is overgebracht. De jonge man maakte het dezer dagen erg bont, toen hij te Otter sum voor een café vier fietsen tegelijk ontdeed van de genoemde spullen. Zelfs vrienden, die met hem zaten te kaarten, spaarde hij niet. Te Afferden stal hij op een avond 6 lantaarns met toebehoren, in Cuijck, drie. Gewetensgeld Om de veertien dagen verschijnt in de Staatscourant een lijst van bedragen, die door 's Rijk schatkist zijn ontvangen wegens vrijwilige voldoening van belastingen. Dat dit zgn. gewetensgeld nog aardig wat opbrengt voor de schat kist, blijkt uit de Staatscourant van Dinsdag j.l. De laatste weken is nl. in totaal f 108.634.21 binnengekomen De verschillende stortingen lopen nogal uiteen. Er is een bedrag bij van f 27.217.50 van iemand uit Amsterdam wegens te weinig be taalde inkomsten- en vermogens belasting, terwijl een andere Amsterdammer f 1,35 stortte wegens te weinig betaalde dividendbelasting. Op 2 Juli zal de „Johan van Oldenbarnevelt", die in plaats van de „Oranje" enkele beurtvaarten vervulde naar Indonesië, naar Australië vertrekken. De verder vastgesteld afvaarten voor 1953 zijn: De „Waterman" op 28 Juli naar Nieuw Zeeland De „Johan van Oldenbarnevelt" op 24 September naar Australië De „Zuiderkruis" op 9 October naar Nieuw Zeeland De „Sibajak" op 23 October naar Australië De „Johan van Oldenbarnevelt" op 17 December naar Australië Naar Canada (vertrek vanaf Rotterdam): De „Groote Beer", Dinsdag 26 Mei De „Zuiderkruis, Vrijdag 29 Mei De „Waterman", Zaterdag 6 Juni De „Rijndam", Maandag 8 Juni De „Groote Beer", Vrijdag 19 Juni De „Zuiderkruis", Maandag 22 Juni De „Waterman", Donderdag 2 Juli De „Rijndam", Vrijdag 3 Juli De „Groote Beer", Vrijdag 17 Juli De „Siabajak", Maandag 3 Aug. De „Groote Beer", Maandag 10 Aug. De „Sibajak", Zaterdag 19 Sept. De „Groote Beer", Dinsdag 22 Sept. De „Veendam", Vrijdag 2 October De „Groote Beer", Dinsdag 20 Oct. De „Rijndam", Vrijdag 23 October. Medegedeeld door: Reis- Passa gebureau JOS. PEETERS, VENLO, Kwartelenmarkt 3, Tel. K 4700-3136. Vier wandelaars namen een „sokkenproef', Zaterdagavond heeft een corres pondent van de Maasbode vier paar sokken gezien, waarin even zovele stoere mannenvoeten een weg van 31 km hadden afgelegd. Zo maar, zonder schoenen, pantoffels, san dalen, klompen, rolschaatsen, of wat er meer te verzinnen is. De weg ging niet over zachte lopers of linoleum, maar over de ruwe baksteen, geribd beton of op z'n best een stukje asfalt. En toch zaten er geen gaten in die sokken. Slechts was er zo'n geniepig klein stukje bazaltslag waarmee men bij ons de wegen heet te „verbeteren" tot profijt van bandenfabrikanten, maar die moeten immers toch ook leven scherp als een vers aangezet scheermes door het Hirlongaren gedrongen. O ja, want dat zouden we nu bijna nog vergeten: de wandeling op sokken was op touw gezet door een Apeldoornse textiel-groothan- del, die de alleenverkoop van dit Zwitserse garen een volkomen synthetisch product heeft gekre gen en die nu de goede eigenschap pen daarvan aan de praktijk wilde laten toetsen. Enfin, er is getoetst. Er kwam zelfs een Apeldoornse notaris met twee getuigen aan te pas, die gedrieën de wandelaars per auto op de voet volgden en pas aan het einde van de tocht de loodjes verbraken, die vóór de start aanbeen en sok geplombeerd waren. Het was een feestelijke terugkeer en bij duizenden stond jong en oud Apeldoorn langs de weg, om de sokkenlopers muziek voorop te begroeten. Eerlijk gezorgd, werden wij een weinig door jalouzie bevangen. En met reden. Want als wij op sokken lopen, komt zelfs de kat niet kijken. Wanneer wij maar willen illustre ren, hoe in deze wereld de zaken ongelijkelijk zijn verdeeld. D.e Kerk in Slowakije ligt op sterven. De eens zo bloeiende Slowaakse Kerk ligt op sterven. Godsdienst oefeningen moeten gehouden wor den onder staatstoezicht; kerken worden onteigend, aldus verklaarde een uit Tsjecho-Slowakije gevluch te priester. Volgens zijn mededelingen zijn op dit ogenblik nog slechts de bis schoppen van Kaschau mgr Jozef Carsky en de Apostolisch Admini strator van Rosenau mgr Robert Pobozny in functie, Zij staan echter beiden onder een scherpe controle. Zij mogen slechts in aanwezig heid van communistische ambtena ren met hun gelovigen spreken. Ieder herderlijk schrijven wordt aan de censuur van het Ministerie voor Kerkelijke Zaken onderworpen De vier andere bisdommen, Mitra, Tyrnau, Neusolh en Zips, zijn vol gens de gevluchte priester geheel verweesd. De Grieks-Orthodoxe parochies in Oost-Slowakije staan onder de voogdij van de Moskouse Ortho doxen. De gelovigen worden gedwongen ofwel uit de Kerk te treden, ofwel over te gaan tot de Moskouse Or thodoxe Kerk. Naar de priester verder verklaar? de vervallen de kerken in Slowa kije meer en meer. Restauratie is onmogelijk. Kerkbezoek is voor de gelovigen slechts mogelijk indien de gods dienstoefening wordt gehouden door priesters, die een eed van trouw Verantw. vorig bedrag f 13840.56 N.N. een orgelpijp f 25. N.N. orgelpijpje f 10. N.N. gift f 30.— Ter ere van 't H. Hart f 10. N.N. een orgelpijpje f 10. N.N, gift f 5.— N.N. gift f 2.50 N.N. een orgelpijpje f 10. N.N. bijdrage f 5. N.N. bijdrage f 2.50 P. en M. maakt de veertienduizend vol f 50 Totaal f 14000.56 We hebben voor Pinksteren dus de f 14000.gehaald, 't Had meer kunnen zijn. Bij verschillende adres sen, waar een brief was bezorgd voor aansporing tot 't kopen van een orgelpijp of pijpje, vonden we de bewoners niet thuis. Maar we komen terug. Bespreek die brief nog eens. Haast U, sportbeoefenaars, U op te geven voor deelname aan de „Orgelrallye" op Pinster-Maandag a.s. Aanmelding kan nog geschieden aan de „Start". Bouwt allen mee aan Uw orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray aan de Regering hebben afgelegd. Direct na de beëindiging van de godsdienstoefening worden de ker ken weer gesloten om samenkoms ten van de katholieken te verhin deren. Desondanks gelukt het een aantal trouw gebleven geestelijken her haaldelijk de H. Mis op te dragen in afgelegen stallen en schuren en zonder regeringsbemoeiïngen de zielzorg over de hen toevertrouwde gelovigen uit te oefenen. Een drieling te Deurne In het ziekenhuis te Helmond heeft mevr. van de Vende Groot uit Deurne Zondag het leven aan een drieling geschonken, een meisje en twee jongens. Nieuws uit Venray en Omgeving ZONDAGSDIENST Doktoren Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur H. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen Visites moeten aangevraagd worden voor 12 uur. GROENE KRUIS VENRAY DONDERDAG 28 MEI: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KERKDORPEN. VRIJDAG 29 MEI: Consultatiebureau voor zuigelingen UIT DE KOM. Zondag j.l. was voor onze Ven- rayse Harmonie een grote dag. Er was immers besloten naar het concours in Grevenbicht te gaan, wat daar door de twee plaatselijke muziekgezelschappen werd georga niseerd. Een concours is altijd in zekere mate voor een muziek gezelschap wat de koerslijsten zijn voor de beursmensen, nl. een waardebepaling van het werken en zwoegen in de afgelopen maanden. En zo zag men ook dit concours tegemoet. De Harmonie, die oorlogsgetrof fen, slechts met moeite en veel zorg weer langzaam aan het her stellen was, is nu weer zo ver dat zij haar vroegere plaats op muzikaal terrein weer wil innemen en dit concours zou een mijlpaal betekenen op de weg naar heropbouw en herleving. En dat is dit concours inderdaad ook geworden. Ondanks zelfs voor insiders zware eisen die werden gesteld is het Venray's Harmonie gelukt de eerste prijs in de tweede afdeling te behalen met 264.5 punt. Daarmede is dus niet alleen het vele werk beloond, wat de leden van Venray's Harmonie zich de laatste maanden moesten getroosten, maar is ook voor iedere bewoner van Venray duidelijk geworden, dat de Harmonie weer op de goede weg vooruit gaat. Vooral voor de Directeur de heer J. Verstegen zal deze uitslag be moedigen^ zijn geweest, omdat het voor een groot deel zijn werk is geweest om tot deze prestatie te komen. Maandag brachten de zuster - gezelschappen hun bekroonde Har monie een grote aubade en vol trots werd op de Grote Markt door de Harmonie zelf de concours stukken ten gehore gebracht. Verschillende felicitaties had het bestuur in ontvangst fe nemen. Is het wonder dat men nu vol goede moed al over de eerste afdeling gaat denken, temeer omdat zo langzamerhand oo£ weer jongere krachten zich hebben gemeld om de gelederen te versterken. Volksconcert Door de fanfare „St. Catharina" te Leunen zal heden Zaterdagavond om 8 uur een volksconcert gegeven worden op de Grote Markt,

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1