RANG SPORT 8 fie Petsmpei/fifr ma demst? tan^ otï Befiangl Piifzen ÜC3 0R6ELD0ERJE 4 Mei: herdenking der ADVERTENTIEN Meimaand Mariamaand Gitslag loterij Boeren Kermis Geulen Onder). j J. Con Jacq ue1 Voor fe< Joh. Cli Nieuws uit Venray en Omgeving ZondagHdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBEROH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen, Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS MAANDAG 4 MEI Kleuterbureau DONDERDAG 7 MEI Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom Ridder in de Orde van Oranje Nassau By de lintjesregen op KoniDginne verjaardag, werd door H M. de Ko ningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, aalmoezenier P.H. Buys8en Lazarist, uit Leunen. Dienstjnbilenm Op t Mei herdacht J. Peeters de dag, dat hij voor 25 jaren als timmerman in dienst kwam by Buize St Anna. Op 3 Mei ia J. Basten 25 jaren ver pleger in Huize Servatius. Zilveren professiefeest Op r. Mei a.s. hooptzuster Hippoliet in het St. Elisabethziekenhuis haar 25-jarig profesBiefeest te vieren Deze kleine zuster zal het ook buiten het Ziekenhuis niet aan belangstelling ontbreken, want zy is voor de oorlog jarenlang wykzuster geweest in Ven ray en zelfs de eerste wykzuster van het Ziekenhuis. Honderden zieken in onze gemeente hebben haar toen leren kennen als de altyd opgewekte en zorgzame ver pleeg8tor, die voor iedereen een vriendelijk woord en opbeuring had. Nadat zy de wijk heeft verlaten is zy gekomen in de mannenafdeling van het Ziekenhuis en ook daar hebben hondeiden zieken sindsdien van haar opofferende naastenliefde geprofiteerd Het zal Zuster Hippoliet, die in het Ziekenhuis als het lopende adresboek beschouwd wordt, op die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Ongeluk Dat men niet te voorzichtig kan zyn met kleine kinderen op de open* bare rijweg, werd Zaterdag weer eens aangetoond in Leunen. Daar stak een kleine zonder te kyken pardoes de weg over, waardoor de automobilist Th. uit Horst, ondanks remmen uit alle macht het kind toch raakte. Gelukkig vielen de verwondingen mee en kwam het met de schrik vrij Priesterstndiefonds In de maand Mei zal huis aan huis gevraagd worden, zich op te geven voor het, Priesterstudiefonds Limburg. Het Priesterstudiefonds geeft, zoals haar naam ook zegt, steun aan jonge mannen, die worden opgeleid voor het H. Priesterschap, in onze provincie. Vorig jaar werden meer dan 700 aanvragen om hulp ingewilligd en, dat kon, omdat Limburg zijn taak in deze verstond. Venray stond toen als tweede op de lijst van de steunende parochies en ook dit jaar hoopt men minstens die plaats te behouden. Zangersdag te Heide D« jaarlijkse Zangersdag, georgani seerd door de Federatie van Zang koren in onze gemeente, gaat een goede traditie worden. Dit, jaar was de zangvereniging het Heidebloempje" de gastheer en hier begonnen de koren om half 7 met een zangavond, die inderdaad klonk als een klok Voor een deskundige en neutrale jury werden de diverse num mers ten gehore gebracht, waarvan de vereniging later een schriftelijke bpoordeling krygt. Meer dan 250 zangeressen en zangers traden in deze avond op en geen enkel koor uit onze gemeenteontbrak. Over de organisatie en de uitvoeringen zelf, was men zeer goed te spreken en deze avonden blijken een gezonde stimulans te zijn om de prestaties zo hoog mogelijk op te voeren. De publieke belangstelling had wat groter mogen zijn. Nog even een paar Nylons halen bij PULS K. A. B. De inspanning van de Culturele afd der K.A.B. vermag nog immer belang stelling genoeg trekken. Dat bleek ook afgelopen weekend weer toen door de toneelclub het blijspel „Over 12 dagen tegen middernacht" op de planken werd gebracht. Zaal Schaeffers liep beide avonden vol en men heeft weer eens hartelijk gelachen. Een oj merkelijke prestatie, nu het jongste verleden wel heeft geleerd, dat toneelspel in de kom, niet meer die waardering krygt, die het verdiend. Koninginne verjaardag De verjaardag van H M. de Koningin is ook in Venray feestelyk gevierd. 's Morgens en 's middags waren er verschillende attracties voor de jeugd als spelen, voetballen en film. 's Avonds kwamen de grotere aan de beurt, die konden dansen, zowel in de kom als op de verschilleade kerkdorpen. In de kom verzorgde Venrays Harmonie verder een concert. Het stadhuis was weer geïllumi neerd en in de met vlaggen versierde straten heerste een gezellige drukte. E°n taptoe van schutterij Zandakker's Pfeiffercorp8 besloot de feestelijke dag. Yenray's Mannenkoor Maandag 4 Mei, repetitie in zaal Schaeffers om kwart voor negen. Van de andere dagen ontvangt ieder een nog een persoonlijk bericht. Niemand mag deze laatste week voor het concours ontbreken. Supporters die Zondag 10 Mei mee willen gaan naar Eist, gelieve zich voor Dinsdag 5 Mei voor 12 uur op te geven by de secretaris, H. Vollebergh, Eindstraat 13. Gevonden Een zwarte damesglacó-handschoen, Kusters, Jan Hensenstraat; paar damesglacé'a en een sjaal, H. Clephas Beek weg 10. Verantw. vorig bedrag f 13430.72 Aan orgelpijpen en pypjes werd ontvangen f 130.— Aan verdere bijdrage f 15 Boerderij brand Maandagmiddag brak door onbe kende oorzaak brand uit in de boer derij van de landbouwer Vogelsangs in Klein Oirlo. De brand greep direct fel om zich heen en hoewel de buren alle mo gelijke moeite deden om zoveel als mogelijk was te redden, kon niet ver hinderd worden, dat enkele dieren in het vuur omkwameD, of wegens brandwonden moesten worden afge maakt. Van de landbouwgereedschap pen en verdere inventaris kon een gedeelte gered worden. De brandweer van Venray, die, doordat Oirlo niet automatisch met Venray verbonden is, eerst laat ge waarschuwd kon worden, kon weinig anders doen dan nablussen. De kapitale boerderij ging met schuur en 8talllngin vlammen op. Verzekering dekt de 6chade. Yan Snotneus tot Neon O. en^O. heeft een echt fyn besluit gemaakt aan haar seizoen 1952-1953 door het laten optreden van het klein- kunstensemble Arabesque, waarin verenigd zijn Hetty Blok, Cor Lemaire en Cruys Voorbergh, drie kunstenaars, die Dinsdag j.l. voor een uitverkochte aula een programma brachten, dat onder de titel van Snotneus tot Neon, een overzicht gaf van alle mogelijke repertoire stukjes uit voorbije tijden. Via snotneus, kaars, moderateur en gas kwa'm men tot electriciteit en uit elke van deze tijdvakken worden enkele chansons gebracht. De costume- ring was hierby volledig. In het eerste gedeelte sprak ons het meeste aan het gezang van het boeren echtpaar uit Bretagne, waarin vooral"Cruys Voorbergh zyn talenten toonde. Het talrijke publiek dat de aula van het gymnasium vulde kon terugzien op een fyne beschaafde avond en we hopen dit gezelschap nog eens terug te zien in Venray. Boerenkermis op het Yenlen Afgelopen weekend had het Veulen zyn traditionele boerenkermis weer! een jaarlijks terugkerende feestelijk heid, waarvan de baten ten goede komen van de kerk. We geloven dat het volgende jaar gedacht moet wor den aan een tent of iets dergelyks, daar de grote schuur de bezoekers met meer kon herbergen en lang niet iedereen in de gelegenheid was om zyn offertje te brengen. Men had, dat bleek zonneklaar, geen moeite ongedaan gelaten om het de bezoekers zo gemakkelijk mogelijk te maken van de centen te scheiden dat men daar succes mee had blijkt wel uit de grote opbrengst van meer dan f 3000. Totaal f 13575.73 Denken de liefhèbberf(sters) ook nog aan de Orgelrallye op Pinkster Maandag as.? Het wordt een prachtige rit in de prille natuur Gelegenheid tot aanmelden by de volgende adres een Firma van den Munckhof, Venray Agentschap Dagbl. v. Nrd Limburg Medewerkers ter verzorging van de controleposten gelieven zich te melden aan 't Secretariaat van 't Orgelcomité Paterslaan 16. Bouwt allen mee aan Uw orgel i Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Nnmmmerlng lijsten а.8. Gemeenteraadsverkiezing De lij8tnummers voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen zyn als volgt vastgesteld 1. Lyst Pubben 2. Lyst van Haaren 3. Lyst Odenhoven 4. Lyst van der Sterren, Oirlo 5. Lijst Wismans, Ysselsteyn Lijst de Bruijn 7. Lijst. Wintel8 Rechtbank Roermond Om spoedshalve een perceel heide grond te ontginnen besloot de 32 jarige arbeider J. H. te Venray dit schoon te branden om dan gemakke lyker zyn werkzaamheden te kunnen doen. Oevaar zag hy hier niet in om dat een weg het betrokken perceel scheidde van andere percelen die begroeid waren. Met zijn helper doofde hij het vuur tenslotte en ging huis waarts. Volgens get. L. was 't vuur de volgende dag weer opgelaaid door de krachtige wind waardoor het door drong tot naby zyn woning en dennen bossen. De voortplanting van het vuur is volgens^de verbaliseerde wachtmeester mogelijk gewoiden omdat de bewuste scheidingsweg enigszinds met heide begroeid was. De Officier van Justitie achtte het gebeurde zeer ernstig; by niet ingry pen hadden de gevolgen fataal kunnen zyn mede omdat er een sterke wind was die dag en bovendien warm en droog weer- De eis luidde 6 weken gev. staf. Patronaat Zondag gaan we naar de voetbal match in Horst. De jongens van groep I moeten om kwart over 1 met hun fiets present zyn bij 't Patronaat en -de jongens van groep II om half 2. Allen moeten de contributie plus een dubbeltje extra meebrengen. Groep III begint gewoon na het lof van 7 uur. Waar woestijnen bloeien gaan, Zo heet de geluidsfilm in kleuren over Pakistan, die Zondag 10 Mei vertoond zal worden in de Wilhel- minazaal. Dat het zien van deze prachtige en ook boeiende kleurenfilm een waar genot zal zyn, wordt gewaarborgd door de naam van de cineast, die deze film heeft opgenomen, nl. Hus tiDX. De leden van O. en O. zullen zich nog wel herinneren, hoe zy vorig jaar genoten hebben van de kleuren film „Tussen de Indus en de Ganges" van dezelfde cameraman, Hustinx. De Missieprocure van de Francis caanse Missiebond zai vooreen tech nisch goed verzorgde vertoning zorg dragen. De opbrensgt is geheel voor de Missie. Volksconcert Dinsdag 5 Mei (bevrijdingsdag) zal de Harmonie „Sub Matris Tulela" uit Oostrum een Volksconcert geven op de Markt. Aanvang 7nnr. Ter nagedachtenis aan allen, die tydens de tweede wereldoorlog het offer van hun leven hebben gebracht in de stryd tegen de vyand, zal ook dit jaar op Maandag 4 Mei de Natio nale Herdenking worden gehouden. Plechtige bijeenkomsten worden gehouden te Den Helder en op de Grebbenberg, voorts in de militaire afdelingen, op Hr. Ms. oorlogsschepen en de wal inrichtingen van de Konink lijke Marine. In de derde militaire afdeling wordt de herdenking gehouden te Roosteren (Limburg) aanvang 10.30 uur. De plechtigheid wordt geopend met de de voorlezing van de proclamatie van H M. Koningin Wilhelmina van Mei gevolgd door gebed, uit te spreken door de legeraalmoezenier, majoor Weemaas. Na zang van de schoolkinderen en bloemlegging spreekt de bevelhebber 3e militaire afdeling, de kolonel C. van der Putte. Na hem voert de burge meester het woord. Het muziekkorps van het regiment Limburgse Jagers brengt vervolgens muziek ten gehore, waarna de leger-predikant, majoor ds. Diekerhoff, een gebed uitspreekt. Op de Grebbenberg zal een monu ment voor de gevallenen worden onthult. Kopziekte in Limbarg De laatste dagen hebben zich in Zuid-Limburg onder het rundvee weer verschillende gevallen van kopziekte voorgedaan. Tot nu treedt de ziekte echter niet kwaadaardig op. Op een enkele uitzondering na, zyn nog geen dieren behoeven te worden afgemaakt als gevolg van de kopziekte. Gemiddeld worden er dagelijks vyf tot tien gevallen geconstateerd in Z. Limburg. Veehouders doen er goed aan vooral nu by het natte weer en de sterke groei van het gras de nodige voorzorgsmaatregelen te nemen. Bijvoeren van pulp en stro en op stallen bij koude nachten is gewenst. Paasloterij 1953 De jaarlijkse Nationale Paaslotery der Katholieke Actie zal dit jaar in verband met de inzamelingen voor het Nationaal Rampenfonds en Hon derd Jaar Kromstaf, met behoud van de naam, in de komende Meimaand plaats hebben. Zondag 3 Mei zullen daartoe op de gebruikelijke wyze aan alle kerken de bekende lotkaarten worden uit gereikt. Minder emigranten in Midden- en Noord-Limbnrg Ia het verslag van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Venlo, over het jaar 1952 wordt medegedeeld, dat het aan tal aanmeldingen voor emigratie in dat jaar in het Noord- en Midden Limburgse gebied terugliep. Als oorzaken voor dit verschijnsel worden aangehaaldde ongunstige economische berichten uit Australië, de door verschillende immigratie landen opgelegde beperkingen ten aanzien van de categorie der toe te laten arbeiders en de grotere activi teiten van de Bijzondere Aanmel dingskan toren. Opvallend wordt het genoemd, dat in de agrarische rayons met de groot ste arbeidsoverschotten en ook de grootste geregistreerde werkloosheid de geringste interesse voor emigratie bestaat. In 1952 werden 822 aanvragen in behandeling genomen. Er emigreerden 311 personen, niet medegerekend echt genoten en kinderen, terwijl van 311 personen de aanvrage werd ingetrok ken dan wel afgewezen. De geëmigreerde personen vertrok ken naarnaar Australië 29; Canada 40; Nieuw Zeeland 124; Zuid Afrika 13; Argentinië 1 en Rhodesia - Voor emigratie naar Australië verminderde de animo, terwijl Nieuw Zeeland als emigratieland meer en meer in trek kwam. Ook niet-agrariërs nog dit jaar naar Canada In aansluiting op de berichten over aanmelding voor emigratie naar Canada deelt de commissaris voor de emigratie mede dat nadere besprekin gen met de Canadese emigratie autoriteiten hebben geleid tot het resultaat, dat zowel agi ariërs niet-agrariërs, die zich zeer spoedig aanmelden, alsncg in aanmerking kunnen worden gebracht voor vertrek in dit jaar. Zeer spoedig aanmelden is evenwel absoluut noodzakelyk, terwijl zij in geen geval later zou kunnen geschie den dan 30 Juni aanstaande. De aanmeldingskantoren van de geweste lyke arbeidsbureaux en de particuliere emigratie-organisaties zyn van mogelijkheden op de hoogte gesteld Aanmelding voor vertrek in 1954 blijft ook na 30 Juni mogelijk. Bliksem veroorzaakte in 1952 brand in 110 boerderijen De bliksem is de oorzaak van heel wat branden in Nederland, voorname lijk van boerderybranden. Dit is wel te begryperï, want in zeer veel geval len staan de boerderijen afzonderlijk het vrye veld. Het gevaar voor inslag is daardoor groter en de brand weer heeft meer tyd nodig, om de plaats van de brand te bereiken. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zyn in 1950 door blikseminslag 158 branden ontstaan, in 1951 86 en in 1952: 143 waarvan resp. ios, 66 en 110 in boerderijen. Het grootste deel van deze branden ontstond door inslag in gebouwen, hooibergen en dergelijke. In drie jaren werden in totaal 210 gebouwen verwoest. De schade bedroeg 4 861.000 gulden. Opvallend is, dat de schade door branden tengevolge van blikseminslag aanzienlijk groter ia dan van andere boerderybranden. Een boerderybrand veroorzaakte in 1951 gemiddeld een schade van f 16 700, een boerderybrand door blikseminslag echter een gemid delde schade van f 26 600. Voor 1952 waren deze getallen f 15.400 f 23 600. Melkanto's rijden „illegaal De Kootwijkse veehouders op de Veluwe zitten met een moeilijk pro bleem. Ze moeten volgens de wet telijke voorschriften hun melk leveren aan de zuivelfabriek, maar volgens andere bepalingen is dit echter on mogelijk. De weg tussen Kootwijk en Nieuw Milligen de Heetweg is n 1. op eens tot B-weg gedegradeerd en daar mede verboden geworden voor de man die met zyn vrachtauto de melkbussen placht op te halen. Het is met de melk in Kootwijk altijd een rare geschiedenis geweest; jarenlang tot zelfs na de oorlog, le verden de boeren hun melk uitsluitend aan de bevolking van het kleine Kootwijk, totdat de Heetweg werd verhard. Toen konden melkauto's het dorp binnenrijden en werden de vee houders verplicht hun melk aan de fabriek af te leveren. Deze maatregel ontketende heel wat protesten, maar men schikte zich tenslotte. De veehouders vragen zich nu af, waar ze met hun melk naar toe moeten. De ene instantie verbiedt hun aan de burgerij te leveren en een andere in stantie ontneemt hun de mogelijk heid om aan de fabriek te leveren. Er zyn al requesten verzonden aan het gemeentebestuur en aan het mi nisterie van Landbouw en in afwach ting van een Salomonsoordeel rydt de melkauto illegale ritten... Zondag a s. wordt de wedstrijd van het seizoen gespeeld. Venray moet naar Horst. Indien deze gewonnen wordt, dan is Venray kampioeD. By een gelyk spel is zulks nog niet het geval. De belangstelling is overgroot van uit Venray. De voorverkoop van kaarten bewijst zulks. Het is zeer moeilijk om een voor spelling doen, doch indien men even de uitslagen van de laatste wedstrijden beziet, dan komt men tot de over tuiging, dat de voorhoede van Venray beter op schot is dan die van Horst. Hieruit zou men kunnen afleiden, dat Venray b6tere kansen heeft, doch deze wedstryd kan men als een plaatselijke ontmoeting beschouwen en daarom kan soms de uitslag zeer verrassend zyn. Indien de scheidsrechter zorgt voor een strakke leiding dan wordt dit een spannende en interessante wedstrijd. Het tweede moest uit naar Gennep en verloor zwaar met 5—3. De com petitie is hiermede ten einde. Ver moedelijk komt het tweede nu op de vierde plaats. Het derde won van de koplopers liefst met 6—0. Indien de hele com petitie zo gespeeld was, dan zou het derde kampioen geworden zyn. Het vierde behoefde niet te spelen en is Zondag alweer vry. De tiende Mei komt Oostrum 2 op bezoek en zal vermoedelijk in deze wedstryd de' beslissing valleD, wie kampioen wordt of Venray 4 öf Oostrum 2. - De heer Antoon Creemers, een zeer bekwaam nettenmaker, heeft een eervolle vermelding Dodig, voor het leveren van een prachtig stel doel- netten aan S.V.V. Wielrennen Langzaam maar zeker komen onze Venrayse renners op de voorgrond te staan. Zondag bleek dit vooral, toen Theunissen by de junioren een prachtige wedstrijd reed, maar later door een ernstige valpartij uitgescha keld werd. By de senioren was het Auguus Willem8 die de wedstrijd maakte. Na dat Cranen uit Sittard bijna een ronde .voorsprong had genomen, ging Wil- Jems hem achterna. Rondes lang duurde deze achtervolging en by het ingaan van de laatste ronde was het verschil nog 10 meter. Zou hy het nog kunnen halen Onder aanmoedi ging van het talrijke publiek won hy meter voor meter, maar kwam echter nog enkele lengtes te kort en eindigde als nummer 2 Jongens laat Zondag in Deurne eens zieD, dat het nog beter kan. Veel succes. P.D.V. De Zwaluw Onder ideaal, maar tevens zwaar weer, vond Zondag 19 April de eerste vlucht in samenspel met Horst plaats. En*Venray kon tevreden zyn, want procents gewys vielen hier de meeste prijzen. Wy zullen alleen de namen van de leden van de Zwaluw vermelden. Uitslag wedvlucht Noyon Jarige duiven. 1 P. Swaghoven, 2 W. Thyssen, 3 W. Lormans, 4 Jan Aars, 5 P. Jans sen en zn 6 en 7 P. Strybosch, 8 J. van de Heyden, 9 K. VercautereD, 10 T, Gommans, 11 H. Vissers, 12 J. Strybosch, 13 P. en J. Hendriks, 14 J. vd Heyden, is S. Keyzers, 16 en 17 Th. Rutten, 18 en 19 P. Strybosch, 20 J. van der Heyden. Hierkomen dus nog tussen de prijzen van Horst, en deze zyn3 7 14 16 17 20 27 en 30. Ieder kan.dus zelf zien welke prijzen hy in concours behaald heeft. Oude duiven 1 P. Philip86D, 2 H. Vermeulen 3 E- Oudenhoven, 4 J. Casters, 5 Gebr- Ewals, 6 Th. Rutten, 7 H. Jans, 8 J. Gommans, 9 J W. Hendriks, 10 P. Strybosch, 11 M. Vousten, 12 M, Duyf, 13 H. Kleuskens, 14 O. Janssen, H, 15 E Vermeulen, 16 M v.d. Broek, 17 P. Philip86D, 18 H. Jans, 19 Gebr. Willem8, 20 J. vd Heyden. Hor8t, 1 6 7 9 18 19 20 21 22 26 31. We hebben deze keer niet lang hoeven te zoeken om de meest succes volste vlieger er uit te halen. Want nu was het P. Strybosch die een zeer fraaie prestatie leverde, door met 9 van de 10 gezette duiven in de prijzen te vliegen, waarvan 5 by de eerste 20. Schoolroetbal Op Koninginnedag werden op het sportterrein aan deLeunseweg voetbal wedstrijden georganiseerd tussen elf tallen van de lagere scholen van Venray kom. De uitslagen waren 6e kl. Petrus Bandenschool- 6e kl. Dr. Poelsschool 3 1 5e kl. Henseniusschool— 5e kl. Petrus Bandenschool 1-1 (Henseniusschool wint door penalty's) sste kl. Petrus Bandenschool 0—2 Kwartfioale: 6e kl. Henseniusschool— 8e kl. Petrus Bandenschool 0—2 se kl. Petrus Bandenschool— se kl. Henseniusschool 1—0 Finale 8ste—6e kl. Petrus Bandenschool 1—0 De winnaar van de finale, de 8ste kl. van de Petrus Bandenschool, kwam voor een jaar in het bezit van de uit geloofde wisselbeker, welke naafloop der wedstrijden, door de voorzitter van het Oranje-comité onder een toe passelijk woord werd uitgereikt. 8.Y.V.-nieuws Het was Zondag een goede dag voor Venray. Met 4—0 werd gewonnen van Sevenum, terwyl Horst - de enige concurrent het in Velden niet ver der wist te brengen, dan een 1 1 gelyk spel. Met nog drie wedstrijden te spelen, heeft Venray nu een voor sprong van drie punten. volgden de processies elkaar op, de gehele Meimaand door. In processie's en groepen kwamen de pelgrims van heinde en verre en vulden onze toen veel te kleine genadekapel tot in alle hoeken en moesten velen zich met een plaats buiten tevreden stellen. De maand Mei was toen voor Oostrum een feest van Maria. Nu staan we weer voor de maand Mei 1953. In deze jachtende eeuw is het zeker nodig dat de gelovigen van tyd tot tyd aangespoord worden om zich eens te bezinnen en te komen rusten by Oostrums Lieve Vrouwke. Onze oude genade-kapel is eindelijk weer uit het puin herrezen en in haar oorspronkelijke vorm opgebouwd en vormt nu een prachtig geheel met de nieuwbouw. Er is nu ruimte ge noeg om de pelgrims weer in grote getale te ontvangen. Ook buiten de kerk heeft Oostrum zich door nieuwbouw van cafó's en winkelzaken aangepast om het de bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken. In onze kerk ontbreekt er nog wel een en ander aan de bekleding, maar wat eraan nieuws is bijgekomen is af. Het prachtige Maria-altaar, dat gelukkig voor vernieling in de oorlog is gespaard gebleven, staat weer op zyn oude plaats met't Wonderbeeldje op de troon In dat intieme hoekje is het goed te bidden tot de Behou denis der Kranken en de Troosteres der Bedrukten. BURGERLIJKE STAND Gemeente YENRAY week van 24 t/m 29 April 1953 GEBOREN Goumans Andreas A J.M., Kerkpad 3 Bi8tervelts Anna GLeunen K 87 Lenssen Joseph A. M Wanssum Smets Johanna A J, Steegsbroek I 10 Broers Petrus A. P., Henseniusstr. 6 Jans Antonïus J. MBoekei Gooren Gertruda A.M Castenray G Kateman Antonius 0 H.M Langstr. 33 Voileberg HubertusC P ,Merselo M 106a Tyssen Arnoud J. O. M., Oirlo F 9a Arts Johannes HG, D. Thielenstr. 12 Koch Hendrika G.H M Leunen K 39 Kuypers Paulina G.WCastenray 032c Teunissen Johannes, Overbroek K 113 OVERLEDEN Goemans Hendrika, wed. v. Peters L., 81 jaar, Schoor. van de Mortel Theodora M., echtg. van Janssen J. H68 jaar, Overl.weg Custers Leonardus, wed. v. Lenssen Barbara, 81 jaar, Oirlo. ONDERTROUWD Linskehs Pieter J. H„ 30 jaar, kruidenier te Oirlo en Nellen Maria H. A28 jaar, Heide van de Pasch Petrus C„ 44 jaar, landbouwer te Wellerlooi en Kurstjens Maria E44 jaar, Brabander. GETROUWD anssen Peter J. J. 0., 31 jaar, St. Servatiusweg en Peters Maria P. H., 25 jaar, Oirlo. Hoeymakers Alard P 28 jaar, land bouwer te Horst en Weys Maria O. H, 25 jaar, Overbroek. van Vegchel Antonius S29 jaar, slager, Weert en Swinkels Qertruda J26 jaar, Zwarte Klef. van Dijck Josephus H., 26 jaar, landbouwer te Bakel en Milheeze en van de Ven Nella H. H23 jOirlo Op 6 Mei as. hopen onze lieve Ouders en Grootouders Martinus Franssen en Petronella Beclet hun 50jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog laDg moge sparen is de wens van hun kinderen en kleinkinderen Venray, Buitenweg A 7. Veeverzekering „Eensgezindheid" Premiebetaling op Zondag 3 Mei na de Hoogmis, in het Bondslokaal te Leunen. Premie 1 pet. Het Bestuur Van oudsher was de Meimaand de maand der Mariaverering in deze streken. In 't begin van deze eeuw zagen we voor de maand Mei en voor de Mariafeesten door 't jaar op de voorpagina van Peel en Maas de ons zo vertrouwde beeltenis van 't ge nadebeeld je van Onze Lieve Vrouw van Oostrum. Dit is iets wat ieder rechtgeaard Oostrummer al sinds jaren mist. Waarom kan dit nu niet meer Met weemoed denken we terug aan dien tyd, toen met de eerste Zondag in Mei te beginnen, de eerste processie werd ingehaald en dan Hoofdprijs no. 891. Verder no's.724 269 510 823 115 453 349 1424 1860 1668 1401 226 1386 598 708 1399 455 1238 1577 1350 148 106 1305 1092 809. Dagprijzen schiettent Zaterdag 25 April: 1. Jacq. Coenen, Venray 2. H. Kusters, Veulen 3. Linders, Veulen Zondag 26 April: 1. J. van Rijswijck, Merselo 2. J. Peeters, Castenray 3. M. Cleven, Veulen 4. Th. Clephas, Veulen Maandag 27 April: 1. J. Künen, Veulen 2. Jacq. Coenen, Venray 3. H. van Leipzig, Leunen 4. Th. Kleeven, Veulen 5. H. van der Hulst, Leunen 6. L. van Ooi, Veulen Prijzen kunnen worden afge haald bij L. Cox, Veulen H 17, vóór 10 Mei a.s. Na die datum vervallen niet-afgehaalde prijzen aan de kerk. Pr* Zondag 3 V in café Wt. Premie 1 Maandag A.s. 2og 'ÏSI PETEV A s. Dim Kappersjj de gehi HUIS 1 Notaris I, zal op Wat verzoeke Jenneskem^ publiek vei A nam.jj te Venray Den gehi kasten, porcelein, contant. B Narr te Venray I Het huif en tuin te^ kad. Sectie] samen grot Betaling! Te koop J. Hulshttk TE KOOP" partij W. Stiphoifc Manui om in het vse Alleen schrj; opgave van Isji wys onder dió Te koop gets herb Brieven met; en prijs onden. Laten liggtt in de Vergadg r Terug te beg H. Poels, Lan's gevraag: flinke voor 1 Of 2 dl Patersstraat R.K. eenvd zoekt serieuzdi Brieven onói hebbi grd Voor bruiloft»] TE HUUR. Ooi kleding. Kijkt dai pracht colli die U gemakke gen. Plakmee, koudi alle grond Alles t HET W fa. Th. i Hofstraat 10 HM van 61—70 kg 71—85 kg 86—100 kg TH. CAMI verhuurt gla bes

Peel en Maas | 1953 | | pagina 2