Ven rays vroede vaderen vergaderden {88&MS& FIRTEALEFAN5,2ENGI^c,soH6°52 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Nieuwe criedietregeling voor boer- derijbouw aangenomen Onteigening stok achter de deur Vele wensen maar geen centen ZATERDAG 2 MEI 1953 No. 18 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS Wie mocht menen, dat de Raad het op de sloften zou doen, nu by na het uur van scheiden is geslagen, heeft het wel degeiyk mis, zoals het ver volg van dit verslag wel degeiyk zal leren. j j j De agenda was inderdaad klem, maar de besluiten die er gevallen zyn, zyn van zeer grote betekenis. Laten we echter beginnen by het begin. De ingekomen stukken, die goed keuringen behelsden van Ged. Staten van genomen raadsbesluiten, werden voor kennisgeving genomen. Burgerlijk Armbestuur Nu deze instelling de kas over 1952 aan het opmaken is, nu blykt, dat zy t 6500 minder hebben uitgegeven aiB begroot was. Om de begroting aan dit cyfer aan te passen, daartegen bestaat van de zijde van Raad geen bezwaar. De voorlopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven van de gemeente over 1950 met alles wat daaraan en daarvan afhangt ge beurt ook zonder meer, want men is allerwege beDieuwd naar de credietregeling Boerderijbonw Door onze gemeente zyn vroeger reeds plannen gemaakt ontworpen voor boerderij bouw op de ontgonnen gronden. Het laatste plan, dat aan de Raad werd voorgelegd, was om voorlopig de gronden in gemeentelijke exploitatie te nemen,om zo een fonds te kunnen vormen uit de winsten, die deze eigen exploitatie opleverde. Dit fonds was dan bestemd om de onrendabele bouwsom weg te nemen, die ondanks de 40 pet subsidie toch op een nieuw te bouwen boerderij zou blijven rusten. Dit plan werd indertijd in comité generaal besproken en uit de later binnen gekomen berichten blijkt wel, dat vele Raadsleden niets voor eigen exploitatie voelde. Dit plan was gebaseerd op de toen heersende verwachtingen, dat eerst zeer langzaam boerderijen gebouwd zouden kunnen worden. Mede dank zy echter verschillende krantenartikelen over de nood in Peelplan Zuid, is Den Haag wel wat scheutiger geworden, als verwacht werd en men kan nu verwachten, dat binnen afzienbare tijd niet alleen in Peelplan Zuid, maar ook in de Yredepeel boerderijen zullen gaan verryzeD. Dit maakt driogend voorzieningen nodig. B. en W. hebben nu een nieuw plan ontworpen, wat wij enige weken geleden reeds uitvoerig in Peel en Maas bespraken. Het komt in het kort hierop neer, dat de gemeente haar Peelgronden aan de huidige pachters gaat verkopen. Zy geeft tot 85 pet eerste hypotheek op de bouw van een eenvoudige boerderij en de aankoop van grond. Men is dus uitgegaan van de opvatting dat het bouwen door de boer zelf gaat gebeuren, terwijl er verder alles op moet zyn gericht om de gehele kavel aan de pachter te verkopen. Men krygt dan een hypotheek tegen 4 pet, die in 40 jaren moet afgeloBt zyn. Dit plan is ook by Ged. Staten in goede aarde gevallen en maakt het ook mogelijk, dat een minder finan cieel draagkrachtige kans heeft om een boerderij te bouwen en de grond te kopen. Klachten De heer VAN HAAREN noemt dit een zeer belangrijk voorstel, omdat de gemeente nu haar peelgronden gaat verkopen, wat verstrekkende gevolgen kan hebben. Hy is echter teleurgesteld, dat deze agenda zo laat verzonden werd dat de Raadsleden practisch 48 uren tijd hebben gehad om deze hele materie te bestuderen "Waarom kan die agenda niet vrorger uitkomen, zodat ook de pers tijdig voor voorlichting kan zorgen Nu moet de raad maar een-twee drie Over het plan zelf kan hy kort zyn. Wat de boer nu opmoet brengen zal afhangen van de grondprijzen. Peel en Maas heeft indertijd een gemiddelde prys aangehouden van f 1350.— per ha, een prys, die zeker niet te hoog is. Ook de heer Fr. JANSSEN is van mening dat B. en W wel wat vroeger met dit plan hadden kunnen komen. Voor het vorige plan werd nog een comité generaal gehouden, waarom kon dit nu ook niet? Voor zover hy het nu beoordelen kan, is dit plan veel sympathieker dan de eigen exploitatie, maar hy zou graag het oordeel eens horen van de bóeren- raadsleden. De heer STEEGHS heeft dezelfde klacht over tijdgebrek. Hij zou boven dien wel eens wat hebben willen horen over de grondprijzen en hoeveel boerderijen men dit jaar denkt te bouwen. Over de credietregeling is hy tevreden. Men kan per slot van rekening toch eisen dat iemand die bouwen wil, ook kapitaalkrachtig genoeg is om de eerste 15 pet. te fourneren. De heer DE BRUYN is het daar niet mee eens. In de peel moeten kapitaalkrachtigen en niet-kapitaal- krachtigen een zelfde kans hebben. Hy drong er verder op aan dat men in de Vredepeel ook ruimte genoeg zou bewaren voor andere dan boeren bedrijven. De heer WISMANS was bang ge worden, dat de raad misschien deze kwestie ter nadere bestudering uit zou stellen en wees er daarom op dat dit plan geen uitstel kan lijden, want Venray krygt voorrang by boerderybouw in Peelplan Zuid, juist om de krepeergevallen op te ruimen. Een verder uitstel zou gevaarlijk zijn. De meeste mensen in Peelplan Zuid gaan bouwen volgens deze regeling, maar kunnen voor het merendeel veel meer zelf fourneren, dus dat is niet zo van belang. Van belaDg is, dat deze zomer gebouwd moet worden. De VOORZITTER vertelt dan nog eens uitvoerig het hoe en waarom van deze plannen. Het idee was ont sproten uit de Peelcommissie. Ook hy was van mening dat de Raad dit gerust aan kon nemen, daar nu ook de minst draagkrachtige kans kreeg om grond te kopen en een boerderij te zetten. Voor 1953 zyn aan Venray 15 boer derijen op voorhand toegewezen en we hebben kans op meer, indien we er voor zorgen, dat in de kortst mogelijke tyd deze 15 verwezenlijkt worden. Wat de grondprijzen betreft, Peel en Maas heeft een gemiddelde pry's aangenomen van f 1350. B. en W. hebben gedacht aan f 1500 per ha, maar dat ligt voor iedere kavel weer anders. Het gaat nu om de crediet regeling. Later krygt de raad toch voor ieder geval apart de prys goed te keuren. Van de 32 boeren in Peel plan Zuid hebben reeds 22 verklaard dat zy volgens deze credietregeling willen kopen en bouwen. Deze regeling doet inderdaad haast. De Cultuur Technische Dienst moet zo snel mogelijk gegevens kunnen verzamelen om de bouwprijzen vast te kunnen stellen en het gehele ambtenarenapparaat, wat by een dergelijke bouw te pas komt, moet in beweging worden gebracht. Dat eist kostbare tyd en de Raad moet niet uitstellen. De Griffie heeft dit plan al goedgekeurd, dus men werkt goed samen. Bij andere ook voortvarendheid De heer VAN HAAREN had liever gezien dat de Landbouwcommissie in deze haar advies gegeven had, maar kan zich voorstellen, dat alles nogal hals over kop moet gebeuren. Een ding weegt hem echter wat zwaar. In de toelichting op het voorstel zegt B. en W. o.m. dat gestreefd moet worden naar de ver koop van de gehele kavel, maar wil men de minder financieel krachtige inderdaad helpen, dan kon juist' de aankoop van een hele kavel wel eens belemmerend werken. De heer STEEGHS komt nog terug op zyn eerste bewering, die critiek kreeg van de heer De Bruyn. Ook hy is er voor om iedereen te helpen, maar het moet toch niet zo zyn, dat men de gemeente als een filantiopïsche instelling gaat beschouwen, die nu ook maar letterlijk alles moet ver zorgen. Deze mensen hebben al sen poos geboerd en kunnen dus geld hebben overgehouden en z.i. genoeg om de 15 pet. te betalen. Als dat niet meer kan, dan moet men gaan, de gemeente kan toch onmogelijk verder gaan, als ze nu doet. Wethouder .PUBBEN had nooit gedacht dat deze regeling ontworpen had kunnen worden en meent dat een prijs van f isoo.— heus er door kan. De heer Fr. JANSSEN wil slechts hopen, dat andere instanties hetzelfde elan op kunnen brengen als de Ven- rayse Raad, die in 48 uren dit hele plan bestuderen moet en goed moet keuren. Maar daar heeft hy kennelijk een zwaar hoofd in. De heer WISMANS zegt, dat men niet zo somber moet wezen, want het merendeel van de toekomstige bou wers zal waarschijnlijk het grootste deel uit eigen zak al betalen. Van de 32 „Peelplan Zuidse" boeren wensen er 8 geen boerderij të bouwen Er bleven er dan 24 over, waarvan 22 zich reeds hebben gemeld om te bouwen. De twee twijfelaars zullen ook nog wel komen. De VOORZITTER heeft aan een en ander weinig toe te voegen. Alleen de bewering als zou de gehele kavel moeten gekocht worden, voordat met bouwen begonnen kan worden, is te sterk. Natuurlijk zal men daar naar streven, aangezien dit een juiste toe stand schept. Kan er echter een de hele kavel niet betalen, dan is ook voor hem een regeling te treffen. Wethouder WINTELS zou nog graag zien, dat de Raad zich uitsprak over de genoemde gemiddelde prijs van f isoo, maar de VOORZITTER meent, dat dit gevoegelijk achterwege kan blyven, omdat van ieder perceel af zonderlyk pryzen worden vastgesteld. Zonder hoofdelijke stemming gaat de Raad met de plannen van B. en W. accoord. Badhuis L. Rutten, Wilhelminastraat, wil een bad- en douche inrichting gaat maken in de boxengarage aan de Wilhelminastraat. Die gaat echter volgens eigen opgave ongeveer f 12000 kosten. Dit zelfde bedrag wil hy van de gemeente als eerste hypotheek, waarbij hy dan als zekerheid re/ens het op hetzelfde perceel gelegen woonhuis wil insluiten. Een voorzichtige schatting van het woonhuis en garage geeft aan f isooo zodat ruime overwaarde aanwezig is B. en W. stellen voor dit bedrag ter beschikking te stellen. De heer DE BRUIJN vindt 't een riskante onderneming om daartoe te besluiten, zonder een exploitatie rekening gezien te hebben. Blykt dit alles in de toekomst niet rendabel te zyn, dan zit de gemeente met de brokken. De heer VAN HAAREN meent, dat hierdoor toch wel een algemeen belang gediend wordt en dat men wel moet bedenken, dat als de gemeente iets dergelijks moet exploiteren en hiertoe zal zy wel moeten overgaan als particulieren dat niet doen er ook èn nog grotere risico's genomen moeten worden. De heer Fr. JANSSEN is niet blind voor het algemeen belang, dat met de oprichting van dit badhuis wordt gediend, maar vraagt zich af, of men zonder meer maar een garage kan verbouwen tot badhuis. Voldoet deze dan aan de eisen, die bijvoorbeeld Volksgezondheid stelt De VOORZITTER zegt, dat deze hypotheek niet eerder verleend woidt voordat het badhuis voldoet aan de eisen, die gesteld worden, dit is dus geen bezwaar om tot goedkeuring over te gaan. De heer DE BRUIJN is nu tot de ontdekkiDg gekomeD, dat ook B. en W. feitelijk niet weten wat er gaat gebeuren, wat weer bestreden wordt door Wethouder WINTELS, die vertelt dat de tekening binnen is en dat in deze badgelegenheid 12 douche's en 2 badkuipen. Er wordt een tekening bijgehaald, maar er wordt toch om hoofdelijke stemming gevraagd. De heren Vermeulen, Derickx en de Bruyn gaan niet met het voorstel mede. Onteigening, met de stok achter de deur. Voor de bouw van de toegewezen 106 woningen is grond nodig, zowel in de kerkdorpen als in de kom. Op de kerkdorpen zyn B en W. er schijnbaar in geslaagd voldoende grond ter beschikking te krijgen, maar in de Kom blykt dat nogal wat moeilijkheden op te leveren B. en W. wilde namelijk komen tot twee nieuwe wegen, vanaf de Kolk weg naar de Oud Oostr. weg, maar hier is door minnelijke schikking geen grond te krijgen en stellen dan maar voor de gronden, die aan deze straten komen te liggen te onteigenen ten behoeve van de gemeente. Dit punt is nog aan de agenda toegevoegd. De heer Fr. JANSSEN heeft by de stukken gezien, dat door eigenaren hiertegen veel bezwaren zyn ingediend en nu kan de Inspecteur voor de Volkshuisvesting in Maastricht, die bezwaren wel met enkele dooddoeners afwimpelen, maar daarmede is men er niet. De Raad krygt doodgewoon geen kans om al die moeilijkheden zelf eens te onderzoeken, want mag de eerste agenda al te laat gekomen zijn, deze tweede kreeg men nog geen 24 uur voor de vergadering. Dat is geen stijl. Ook de heer VERMEULEN is die mening toegedaan en zegt, dat met belanghebbenden zelfs niet is onder handeld. De heer VAN HAAREN heeft ook dezelfde bezwaren en vraagt zich af of een en ander niet- langs minnelijke weg is klaar te krijgen. Ook de heer DE BRUIJN klaagt over tijdgebrek en verwacht dat het met een onteigenings procedure nog lang zal duren. De VOORZITTER is kennelijk wat onthutst door deze aanvallen en verklaart, dat de bezwaren door de Inspectie inderdaad goed zyn onder zocht en dat hier geen dooddoeners worden gebruikt. Er is met belang hebbenden lang en breed onderhan deld, maar men wil nergens heen. Dan is de enige kans de onteigenings procedure, die echter evenmin verdere onderhandelingen verhindert. Integendeel, zegt Weth. WINTELS, ook bij de eerste straat is die manier gevolgd, maar is tenslotte niet toe gepast, omdat men tot 'n minnelijke schikking was gekomen. Deze ont eigeningsprocedure is een stok achter de deur, die onwilligen dwiDgt. Er is lang onderhandeld en in de toe komst zal nog lang onderhandeld kunnen worden, maar men heeft een dreiging schijnbaar nodig, anders krygt de gemeente geen stukje grond of tegen fabelachtige pryzen. De heren Fr. Janssen, de Bruyn en Odenhoven zyn en blyven van mening dat de Raad aan prestige verliest, indien zy dit goedkeurt zonder zelf gelegenheid gehad te hebben deze kwestie ook eens te bestuderen. De gemeente mag dan graag een stok achter de deur willen hebben, voor de Raad is nog geen uitgemaakte zaak, dat die inderdaad nodig is. Met deze mensen kan opnieuw overleg gepleegd worden en lukt 't niet, dan kan nog onteigend worden. Laten we daarom de zaak een maand uitstellen opdat de Raad tot oordelen in staat is en dan kan intussen nog eens met belanghebbenden worden gepraat. De VOORZITTER doet dan nog maals een dringend beroep op de Raad om dit voorstel aan te nemen, want wordt dat weer een maand uitgesteld, dan is het enkel tijdverlies voor de gemeente. Voor de belang hebbenden is het totaal geen tijdver lies want zy kunnen blyven onder handelen. Deze mensen hebben al geweten, dat zy die gronden moesten afstaan toen het uitbreidingsplan werd goedgekeurd en verhinderen nu alleen maar een behoorlijke uitvoering van de plannen. De Voorzitter ziet niet in waarom de Raad iets van zijn prestige zou verliezen door dit goed te keuren. Bij de eerste straat is hetzelfde gebeurd en toen was alles in orde. Ook Wethouder WINTELS doet een dringend bercep om een en ander goed te keuren. Reeds 52 mensen hebben zich opgegeven om via Stichting Eigen Woning een woning te bouwen, maar hiervoor moeten gronden zyn, want in de eerste straat kunnen er slechts 20 worden gebouwd De heer Fr. JANSSEN gaat er toch niet mee accoord. Alle mogelijke instanties hebben tyd genoeg, maar de Raad moet alles hals over kop doen, zonder dat zy zich zelf een oordeel kan vormen. Wat is het gevolg van deze procedure, wat zyn de bezwaren van belanghebbenden, hoe wordt de indeling, niemand die er wat van weet. Hy is er voor om dit aan te houden tot de volgende vergadering, dan kan intussen nog eens rustig overleg gepleegd worden met de mensen. De VOORZITTER wy'st nogmaals op het verlies aan kostbare tyd, maar als by het voorstel van B. en W. in stemming brengt, blykt de meerder heid tegen te zyn en wil langer bedenktijd. Het zyn de heren De Bruyn, Maas, Hub. en Fr. Janssen, Van Haaren, Camps, Selder en Ver meulen. De heer Fr. JANSSEN doet dan zyn voorstel om dit alles over een maand nog eens ter tafel te brengen en dit wordt zhst. goedgekeurd. Scholen Eindelijk is er begonnen kunnen worden met het graafwerk voor de Henseniusschool. Hiervoor was nodig enkele stukken grond groot 2100 m2 in eigendom van H. H. Janssen Langstraat. Deze wil dat stuk verkopen voor f 3000, met als voorwaarde, dat hy gedurende 5 jaren nog het gebruikrecht zou mogen hebben over de niet voor de schoolbouw benodig de grond. Heeft de gemeente het eerder nodig dan moet de gemeente hem voor ieder nog niet verstreken jaar de huur betalen, die hy anders ontvangen zou hebben tot een maxi mum van f 100.—. Ditzelfde bedrag geldt ook indien hy het nog in eigen gebruik zou houden. B. en W. nemen dit voorstel over en ook de Raad kon er zonder meer mee accoord gaan RONDVRAAG De heer VERMEULEN was nieuws gierig geworden, wat toch wel het doel was van de opmetingen, die aan de Deurnseweg werden gedaan en waaraan ook mensen van Gomeento- werken deel namen. Verder wilde hij weten, waarom het traditionele concert op de Heyde geen doorgang vond. De opmetingen blijken te gebeuren door de Provinciale Waterstaat in verband met het afsnijden van de bochten by Veltum. Het concert op de Heyde is verval len op verzoek van de muziekgezel schappen, die hier geen behoorlijke gelegenheid hadden om te musiceren. Oostrumse klachten De heer DERKS informeerde nog eens naar de verlichting en de opmaak van de parallelweg langs het spoor. Verder zou hy graag zien, dat de weg langs het boerenbonds gebouw nog zou doorgetrokken worden naar de Gemeentewoningen en dat de weg langs Muvero nu eindelijk de beloofde sintellaag krijgt. De heer CAMPS vroeg om tegels in de trottoirs. Hy hoopte dat de vuilnisbelt voor de kerk en school, die dan ook nog trots kerkplein wordt genoemd, gaat verdwijnen en eindelijk wordt opgemaakt. Boven dien vraagt hy zich af waar de weg schaaf toch blijft. Hier schijnt Oostrum niets in bijbetaald hebben, want in Oostrum komt ze niet. Wethouder WINTELS viaagt om geduld en nog eens geduld. De paral lelweg krygt zyn lichtpunt, de mast ligt er al. Voor verharding of voor sintellaag is geen geld. De weg langs het boerenbondsgebouw kan nibt verder doorgetrokken worden ook al in verband met de financiering, al zyn op het ogenblik plannen in bespreking, die voor Oostrum nog veel goeds kunnen brecgen. Maar daarover kan in een volgende verga dsring eerst meer verteld worden. Voor de weg langs Muvero moet men geduld hebben. Die komt aan de beurt, maar op zyn tyd. Men kan geen ijzer met handen breken. Voor tegels op de trottoirs, hoe gaarne ook, is geen geld. Het kerkplein zal in orde komen, zo gauw de kerk klaar is en men daar definitief weet waar men af en aan is. De wegschaaf komt ook naar Oostrum, maar ook hier weer moet men zijn beurt afwachten. Arbeidsbureau De heer Fr. JANSSEN bracht in herinnering de Raadsvergadering, waarin hals over kop de Raad gedwongen werd de bouw van een nieuwe Arbeidsbureau goed te keuren. Dat men er al begonnen was, zonder die toestemming af te wachten, is een andere kwestie. Het deed in ieder geval veel haast, want binnen 6 weken moest een en ander zyn opgeknapt. Nu is het bijna 6 maan den geleden, en staat er een onooge lyk ding, is er ruzie met de fa. Beeren en nog erger met de Rijksgebouwen dienst en zit het Arbeidsbureau nog, waar het toen zat. Spreker zou over een en ander wel eens meer willen weten. Wethouder WINTELS meent, dat dit voor een groot deel ligt aan de Rijksgebouwendienst, die maar steeds hebben uitgesteld en nog eens uitge steld. Men meent nu 1 Mei als streefdatum te moeten aanhouden, maar eerst moet het stucadoorwerk worden vernieuwd. Ook de VOORZITTER bevestigt, dat Rijksgebouwendienst lang op zich heeft laten wachten. Zy kreeg b.v geen credieten voor de stoffering. Mocht er dan wel eens ruzie zyn ge weest, de verhouding is nu prettig. De heer Fr. JANSSEN is een andere mening toegedaan en meent, dat een betere leiding en beter toezicht veel oogeiukken had voorkomen. In een kletsnat gebouw laat]men stucadoren terwijl in het gebouw even hard vriest als buiten. En als het dan te laat is, dan worden er beren van kachels in gezet en stookt men de hele zaak verder kapot. Wethouder WINTELS wijst dan nog op de buitengewoon beroerde omstan digheden, waaronder moest worden gebouwd. De heer VAN HAAREN kan aan deze kippenkooi weinig schoonheid vinden en vraagt zich af, of Rijks gebouwendienst of schoonheidscom missie van plan is, dergelijke produc ten weer toe te staan. Uit het gegeven antwoord blijkt, dat dit ter competentie is van Ryksge bouwendienst. De bomen op de Langstraat De heer Fr. JANSSEN zou wel eens willen weten, wie nu feitelijk iets te zeggen heeft. Kan de Raad zeggen, dat de bomen op de Langstraat gerooid moeten worden Zo ja, dan zou by voorstellen, die bomen maar te rooien, omdat blijkens deskundig rapport deze bomen hun tyd gehad hebben. Bovendien zyn de meeste dermate gehavend, dat by eventuele storm de grootste ongelukken kunnen gebeuren. Uit de opbrengst kan men misschien het herstel van riolering enz. betalen, want dat is daar eon hopeloze geschiedenis. De VOORZITTER wil nog niet zo gauw kappen, want andere deskun digen zeggen weer, dat die bomen nog jaren mee kunnen Gaat men toch kappen, dan vernielt men de mooiste entree van het dorp. Of uit de opbrengst het herstel betaald kan worden, is nog een open vraag De heer VERMEULEN vindt dat allemaal heel mooi en wel, die entree is inderdaad heel mooi, maar minder mooi is, dat die natuurliefhebbers zich 'a winters niet laten zien, maar dan moeten de bewoners van die laan maar zien, hoe ze door de modder gebaggerd komen. Hier moet toch verandering in komen. Wethouder WINTELS merkt dan op, dat die modder niet veroorzaakt wordt door de bomen, maar door de slechte afwatering. Over dit punt wordt nog verder gepraat door voor en tegenstanders van de „bomenkap" en tenslotte wordt een compromis gevonden door het voorstel een en ander nog eens door deskundigen te laten bekyken. De heer Fr. JANSSEN vraagt verder of de tegels nog niet in de trottoir op de Akkerweg komen, daar deze toch by de aannemings?om waren inbegrepen. Wethouder WINTELS zal dit eens nagaan. Verder bracht spreker dank aan B. en W. voor het plaatsen der mooie banken, een initiatief, dat toentertyd door VVV is genomen. De heer SELDER wilde weten, of er nog steeds geen oplossing gevonden was iu de kwestie Jeuken, maar hü kreeg ten antwoord, nog even g«duld te hebben, daar de desbetr*ffende commissie nog moest vergaderen. Hand- en spandiensten De heer MAAS had tot zyn verba zing gehoord, dat bewoners van de Heyde, die hun hand en spandienst niet hadden betaald, moesten gaan «erken by het vloeiveld. Dat vond hy wat al te bar. Maar de VOOR ZITTER niet. Door mensen, die niet betalen, moet werk gebverd worden. En men kan toch moeilyk voor alle kerkdorpen projecten gaan zoeken, opzichters aanstellen enz. Zo is de enig juiste weg. Vliegveld De heer WISMANS begon zorgen te krygen over al de berichten, die melding maken van vliegvelden in de Peel en zou graag van de voor zitter iets wyzer worden. Maar ook de VOORZITTER wist er weinig meer van dan de kranten schreven, nm. dat in de Merselosepeel opmetingen plaats hebben. Officieel wiet hy zelf niets. De Heer van HAAREN kon zich nog herinneren dat indertyd de Raad hals over kop moest toestem men in de bouw van 2 scholen, die de gemeente anders langs de neus zouden gaan en die anders onmogelijk voor September a.s. klaar zouden zyn. Daar is al ge ruime tyd over heengegaan, en nog steeds is er van beide scholen weinig te bespeuren. Hoe zit dat nu? Wethouder WINTELS moest inder daad toegeven dat de zaak lang ge traineerd had. maar nu stond ook niets meer in de weg en kan begonnen worden. Een beroep op de aannemer van de muur aan de Maasheseweg om het puin op te ruimen, zodat de pad vry- komt voor de schooljeugd en voetgan gers, zal op verzoek van dezelfde spreker worden doorgegeven aan de betreffende. Kiezelwegon Nadat de heer STEEGHS eerst nog wat gebromd had over het achterwege blyven van de concerten op de kerk dorpen (men moest o.a. niet menen in de kom alleen over een markt te beschikken, want Castenray had er ook een), kwam hy met een voorstel voor de dag, om eens te bekyken welke kiezelwegen nu in aanmerking kwamen voor een stofvrij dek. Volgens hem worden ieder jaar kapitalen uit gegeven aan de kiezelwegen, die worden weggegooid, omdat by de minste droogte alles toch kapot gaat en voor de daarlangs wonende mensen een onhoudbare toestand scheppen. Ook Weth. PUBBEN valt hem by en meent, dat daarmede niet alloen groot ongemak gaat verdwynen, maar tevens de gemeente geld spaart. De VOORZITTER belooft in deze eens plannen op te laten stellen. De heer ODENHOVEN sluit de ry sprekers met het verzoek om een lichtpunt op de Overloonseweg te verplaatsen verder naar achter en met de vraag waarom oude van dagen nog altyd aanslagen krygen voorhand en spandiensten. Het eerste verzoek zal bekeken worden. Vraag 2 werd beantwoord met de mededeling, dat deze ouden van dagen dan jongens hebben die voor hen deze diensten kunnen ver lenen Daar echter het honfd van hot gezin alleen een aanslag kan worden opgelegd krygen die oudere mensen hem En dat was het slot van deze ver gadering. In verband m«t de urgentie voor de woningbouw werd nog ver zocht de termijn van een maand, die volgens het Raadsbesluit hierboven, moost worden aangehouden voor de onteigeningsprocedure, te halveren tot 14 dagen. Hiervoor gaf de Raad toestemming, waarna de vergadering werd gesloten. Ter inzage legging van lijgten van candidaten De Voorzitter van het Hoofdstem bureau, tevens Centraal Stembureau voor de v rki<*zing van de leden van de R*ad der Gemeente Venray maakt bekend, dat de lysten van candidaten voor eenieder op de Secretarie der gemeente ter inzage zyn nedergelegd, met vermelding van de nummers der ljjeten. Venray, 29 April 1953.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1