Gunstige ontwikkeling T.b.c.-vrije Veemarkt Televisie-relaiszender bij Helenaveen van de arbeidsmarkt in Venray De Loterij uitzending van de K.R.0 hondt U Zondagavond in de ban Voedselkrean Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRu|RpER,KWA^TAALCf fi^Bujtf^Venrii^r 1.45 Maandag 27 April Paardenmarkt Donderd. 30 April Koeien in ons land geven meer melk ORGELHOGKJB ZATERDAG 25 APRIL 1953 No. 17 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GRonTFRTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Het rapport van het arbeidsbureau Venlo, over het eerste kwartaal van dit jaar constateert, dat de sterke stijging van het direct beschikbaar aanbod in het vorig kwartaal, voor namelijk onder invloed van 't winter seizoen, zich in de maand Jan. nog doorzette. Ia Februari kwam de kentering, terwijl Maart als gevolg van de op leving in de bouwnijverheid, de bak steenindustrie, de voorjaarswerkzaam- heden in land- en tuinbouw, de uit voering van grote door de Overheid gesubsidieerde grondobjecten en de ruimere werkgelegenheid in indus triële sector, een scherpe daling van het aanbod te zien gaf. Het direct beschikbare aanbod daalde in het afgelopen kwartaal met 1327 van 3396 tot 2069. Onder dit aanbod van 2069 personen waren 1674 geheel werklozen en 395 op D.Ü.W.-objecten tewerkgestelden. In het begin van hetkwarlaal waren deze cijfers resp. 2441 en 955. We zien dus een daling van 767 geheel werk lozen en van 560 D.U.W.arbeiders. In vergelijking met het overeen komstige kwartaal van 1952 is het verloop zeer gunstig geweest. In 1952 was er slechts een vermir.dering van het direct beschikbare aanbod van 132, waarby echter wel niet uit het oog moet worden verloreD, dat toen de bouwstop een ernstige belemmering vormde, om tot een, na het winter seizoen normale, opleving van de bedrijvigheid te komen. Het aantal geheel werklozen daalde toen van 1990 tot 1680, ofwel met 310, terwijl bet aantal D.U.W.arbeiders steeg met 178 van 1124 tot 1302 Het aantal openstaande aanvragen steeg in de verslaeperiode van 232 tot 347 en was belangrijk gunstiger dan in 1952, toen er een stijging was van 160 tot 245. Rayon Venray Ditzelfde rapport constateert ook voor het rayon Venray, 'een gunstige ontwikkeling van de arbeidsmarkt. Naast een verruiming van de werk gelegenheid door seizoeninvloeden heeft de plaatsingsmogelijkheid in de Meerselse Peel en boerenwerkobjecten, als herontginDingen e.d. bijgedragen tot vermindering der werkloosheid. We gingen het nieuwe jaar in met 425 mensen, die zich voor werk aan boden. Hiervan waren in de DUW opgenomen 190, zodat geheel werkloos waren 235 Einde Maart waren hier voor de cijfers resp. 184, 60 en 124 Cijfers die heel wat gunstiger liggen dan in 1952 toen einde Maart 411 mensen zich aanboden, waarvan 167 geheel werkloos waren. Openstaande aanvragen namen toe Voor de bouw- en metaalnijverheid werden in hoofdzaak jonge krachten gevraagd, waaraan momenteel zeifs een tekort is. Dit is wel een van de redenen, waarom ook ouderen een kans hebben gekregen. Want ver geleken met hetzelfde tijdstip in 1952 is het totaal aantal werklozen over alle leeftijdsklassen sterk verminderd en dat, terwijl de ouderen het moei lykste te plaatsen zijn. De vraag naar huishoudelijk perso neel neemt nog steeds toe, maar des niettemin staan 12 dames als werk loos ingeschreven. Met deze gunstige ontwikkeling is de prognose, die men zich gesteld had, wei heel gelukkig geslagen. Men had een aanbod verwacht van 524, het zijn er echter slechts 184 geworden. In het DUW-object Vredepeel wer ken op het ogenblik 350 arbeiders, maar hier zijn er slechts 25 van af komstig uit Venray. In de Meerselse Peel, waarin 180 mensen werken zyn er 70 uit Venray. Van 30 April '52 tot 1 April '53 was het direct beschikbaar aanbod per 1000 mannelijke beroepbeoefenaren Venray 55, Gennep 57 en Bergen 108 De percentages van gewest, provin cie en rijk bedroegen voor dat tijdvak 33-19-41, waar deze drie gemeenten dus nog ver boven liggen, ondanks de gunstige ontwikkeling van het laatste kwartaal. Een reden temeer om te komen tot de zo dringend nodige samenwerking tussen deze drie gemeenten, om aan de hand van deze cijfers de Minister er van te over tuigen, dat voor deze gehele streek iets gedaan moet worden in het kader van het industrialisatieplan. Temeer ook, omdat de opname capaciteit van de nieuwe ambachts school zodanig is, dat meer en betere vakmensen in de toekomst zullen af geleverd worden, die toch ook weer om werk zullen vragen. Grootste, snelste en sensationeelste actie ooit in ons land gehouden. E.H.B.O. en Comité 1853-1953 geheimzinnig. Wanneer U morgen Zondag naar «de kerk gaat, zult U na de H. Mis worden aangeklampt door jonge meisjes, die U kleine, mooi gebakken steentjes te koop zullen aanbieden voor de pry's van één kwartje. Denkt dan niet: Alweer om myn geld te doen", maar koopt er een of meer, want des avonds kunt U dan eigenaar zyn van een eigen huisje. Of wanneer Uw kinderen in Australië of daar in de buurt woonachtig zyn, dan kunt U een gratis reisje voor twee personen aangeboden krijgen om Uw kinderen daar eens te gaan bezoeken. Als U wel gelukkig, maar niet tot de gelukkigsten behoort, dan kunt U nog altyd prijzen in de wacht slepen die variëren van tienduizend gulden tot vijfhonderd. Wat is er aan de hand Dat kleine steentje, dat na de H. Mis in Uw hand klemt, is een be langrijk onderdeel van de grootste, snelste en sensationeelste loterij, die ooit in Nederland is gehouden. Doch dat niet alleen. In dat steentje gaat een groot geheim schuil U moet 't daarom voorzichtig behandelen en niet overmatig aan zon- of electrisch licht bloot stellen, doch droog en koel bewaren. U hoeft echter niet bang te zyn, dat het breekt, want '1 is bikkelhard en kan rustig uit de vyfde verdieping op de straatstenen vallen, zonder dat het kapot gaat. Een ding is jammer, er zyn er niet genoeg, om alle Katholieken van Nederland tevreden te stellen. Gaat dus morgen Zondag niet laat naar de kerk, anders hebt U kans, dat U er naast grijpt en geen deel zult hebben aan deze gebeurtenis, die georganiseerd is door de Kath Nationale Bond voor E H.B O. (Weet U nog van de Pleisteractie en het Comité 1853 1953 met de medewer king van de KRO. Deze lotery is met grote geheim zinnigheid omgeven en niemand weet precies hoe het eigenlijk in elkaar zit. De bedoeling van deze lotery is op de eerste plaats op tastbare wyze onze dank voor de grote zegeningen te betuigen, die ofschoon dikwijls nog zo weinig gerealiseerd het herstel der hierachie, de Katholieken van Nederland heeft gebracht. De opbrengst ervan zal worden be steed aan twee objecten, die uitein delijk ten voordele van de Nedeflandse Katholieken zullen strekken. Zestig procent van de opbrengst gaat n.l. naar de Katholieke Univer siteit van Nijmegen voor de opbouw van de medische faculteit, veertig procent is bestemd voor de EHB.O die het geld zal besteden voor de op leiding van Maltezer helpsters; dat zijn meisjes, die assistentie zullen ver lenen aan verplegend personeel, in tijd van oorlog en in geval van grote rampen. De pryzen duizend en een in getal zyn reeds aantrekkelijk genoeg om de lotery een succes te maken. Doch de wijze van trekking nog dezelfde avond via de speciale uit zending van de KRO van half negen tot tien uur, waarborgt U uren van spanning en activiteit. Er is 9en hele organisatie op touw gezet om er zeker van te zyn, dat des avonds de uitslag van de Steen tjesactie bekend is. Het zou te ver voeren om in dit korte bestek, deze perfecte,ongelukken uitsluitende organisatie te beschrijven. Maar één ding is zeker: de pryzen worden om half 9 in de KRO uitzen ding bekend gemaakt. Hoe Dat weten wij ook niet. Wel weten wij, dat U actief aan de trekking meedoet en zelf Uw lot trekt en een avond zult beleven, waarover wy nog lang met genoegen zullen spreken Samenwerking tussen Nederlandse en Duitse P.T.T. in eenzame Peel Op ,,'t ZinBke", halverwege de grote weg tussen Liessel-Neerkant en Helenaveen staat een 30 meter hoge toren. Hy lijkt op een waar nemingspost voor de bosbrandweer, maar hij is het rijzige voetstuk voor een televisie-relaiszender, 'n schakel tussen EDgeland en West Duitsland Als op 3 Juni a.s. koningin Elisa beth van Engeland zal worden ge kroond, zullen hier, in de eenzame Peel, technici van de Nederlandse P.T.T. en van de Deutsche Bundepost samenwerken om de golven der Britse televisie naar Wuppertal, Keulen en Hannover te voeren via de lijn Breda, Eindhoven, Helenaveen en het plaatsje Hinsbeck in Duits land. Dat is dan mede het begin van een proef op grote schaal om een télevisie net over geheel West-Europa aan te brengen. Zie, dat vinden wy nu groot werk schrijft een redacteur van de Helmond- se courant, waaraan wy dit ontlenen eu daarom waren we zo blij, dat we dit stille samenwerken van Neder landse en Duitse vaklui midden in de Peel, tussen turfmyten, bunt en vliegden ontdekten. Toen we de omheining van het D U W.-kamp van het „Ziokske" passeerden, hadden we, eerly'k gezegd, niet verwacht, dat men ons zo van alle kanten terwille zou zijn. We troffen er de Nederlandse electo technische hoofdambtenaar, de heer B. J. Eckhardt en de Duitse Oberpostrat de heer Dietrich aan in een druk gesprek. De laatste wond er even later geen doekjes om; hy zei, bly te zyn over onze belangstel ling en verheugd ook over het feit, dat hy met Nederlandse collega's op Hen8eniu8plein 16. Telf. 416 Bekendmaking Meiïnventarisatie. De eerstkomende weken zal wederom de jaarlijkse in ventarisatie gehouden worden, even als voorgaande jaren, wordt op algemene medewerking van de ge registreerden gerekend om, indien enigszins mogelijk, thuis reeds de gevraagde gegevens op d9 oproepings formulieren te noteren, dan kan op de zitdagen alles vlug worden afge werkt. Betreffende het nut van deze inven tarisatie stond vermeld onder de rubriek van „Korte Wenken" in Boer en Tuinder van 18 April j 1. De Meiïnventarisatie staat weer voor de deur. Zie dit niet als een gedwon gen onnodige papieren rompslomp Deze is van grote betekenis voor de welvaart van onze zo van export af hankelijke boerenstand. Allen zullen een oproepingskaart ontvangen. Wanneer elkeen zover dit mogelijk is, op de daarop vermelde dag en uur ter zitdag komt, zal Die mand lang behoeven te wachten. Bij voorbaat dank voor de medewerking De zitdagen zullen als volgt ge houden worden Woensdag 29 April te Venray op het bureau van 9 tot 20 uur; te Smakt in café Nellen van 17 tot 19 uur. Donderdag 30 April te Venray op het bureau van 9 tot 20 uur. Vrijdag 1 Mei te Ysselsteyn by A Fleurkens van 8 tot ia uur. Zaterdag 2 Mei te Heide in café Rongen, van 8 tot 13 uur. Maandag 4 Mei te Castenray in café M. Kuipers van s tot 17 uur. Woensdag 6 Mei te Veulen in café van Gasselt, van 8 tot 16 uur. Donderdag 7 Mei te Leunen in café A. Martens, van 8 tot 18 uur. Vrijdag 8 Mei te Oirlo in café M Drabbels, van 8 tot 19 uur. Zaterdag 9 Mei te Oostrum in café de Wed. Camps van 8 tot 18 uur. Maandag 11 Mei te Merselo in café H. Arts, van 8 tot 18 uur. Dinsdag 12 Mei te Wanssum in café Poels, van 8 tot 18 uur. Woensdag 13 Mei te Blitterswijck in café de Swart, van 8 tot 18 uur; te Geysteren in café Baltussen van 8 tot ie uur. De PI. Bureauhouder, H. EMONTS Evenals vorige jaren staat ook deze Koninginnedag in het teken van kinderfeesten. In de voormiddag worden op het Sportterrein kinder voetbalwedstrijden georganiseerd. De toegang is vry. Na de middag zyn er voor de kin deren van Venray-kom, 2 filmvoor stellingen van half 2 tot 3 uur voor de meisjes en van 3 tot half 5 voor de jongens. Dit is alleen vqor de kinderen der lagere scholen uit de kom Venray. De schoolgaande kinderen der kerk dorpen ontvangen een tractatie. deze wyze de internationale samen werking kon dienen. Op onze vraag, of al dit werk uit sluitend eri alleen gedaan werd teneinde do Engelse televisieprogram ma's gedurende de kroningsfeesten op het Europese vasteland te kunnen brengen, antwoordde de heer Eckhardt, dat hier een begin wordt gemaakt met een experimentele periode van internationale televisie samenwerking Men weet, dat de televisie golven, in tegenstelling tot b.v. aethergolven maar een zeer beperkte afstand over spannen, 'n 40 km. ongeveer. Daarom is het noodzakelijk tussenstations te bouwen, door middel waarvan de golven opr.ieuw een „duwtje" krygen, om dan andermaal 'n 40 km. verder te kunnen reiken. Nu hebben de verschillende landen het elkaar niet gemakkelijk gemaakt. Het ene land bezigt b.v. een kortere golflengte dan het andere en ook is er vaak verschil in het aantal beeldlijnen. Dit heeft tot gevolg dat onderweg 'n aantal omzettingen van golflengten en beeldlijnsystemen moet plaats hebben. Hier in Helenaveen b.v. geschiedt de ontvangst der golven in een lengte van 3 cm. terwijl de doorzending naar Duitsland op 15 cm. ligt. U moest 'ns kunnen zien, wat voor prachtige instrumenten Philips en Telefunken hier, in een verveloze barak, naast elkaar hebben staan! Pronkstukken gewoon van technisch vernuft. En vanaf een grote vracht wagen droegen Duitse P T.T.-beambten nog alsmaar nieuw materiaal by. Binnenkort zullen de proefnemingen beginnen. Dat zal stellig een spannen de periode zyn voor deze technici, ofschoon ze op ons de indruk maak ten, dat ze wel erg zeker zyn van hun zaak. '8 Avonds geeft de Harmonie een Volksconcert op het Marktplein. De inwoners van Venray worden vriendelijk verzocht te vlaggen. Streven naar hoger vetgehalte voor consnmptiemelk Uit statische gegevens omtrent de grootte van de melkveestapel en de melkproductie per koe blijkt dat de melkgift in ons land gestegen is van 3400 kg. in 1936 tot 3775 kg. melk per koe in 1952 en- ook het vetgehalte is belangrijk hoger geworden. In Friesland is zelfs, zowel de melkpro ductie per koe, die over 1952 op ongeveer 3930 kg. kan worden gesteld, als het vetgehalte van de melk nog hog6r. Dit resultaat is bereikt by een veel geringer krachtvoergebruik sedert 1936. „Gaan we daarbij na hoe hoog de productiekosten in de landbouw en de veehouderij zyn in de ons omringende landen, dan bly kt, dat met Denemar ken, ons land op dit punt het gun stigst op de markt kan verschijnen, mede dank zy het klimaat en de de natuurlijke liggiDg", aldus de heer A F. Heida op de te Leeuwarden ge houden voorjaarsvergadering van de Friese BoDd van Coöperatieve Zuivel fabrieken. Het aantal melkkoeien is van Mei 1951 tot Mei «952 in Nederland met niet minder dan 50000 stuks en in Friesland met 7000 stuks verminderd, waaraan naar de voorzitter meent, een vry ernstige oorzaak ten grond slag ligt. De noodzakelijke werkzaamheden in het veehoudersbedryf kunnen n.l niet in loondienst worden verricht, op voorwaarden-, zoals die zyn vast gesteld in de Ö.A.O. Betaling naar kwaliteit Medegedeeld werd, dat door de minister van Landbouw opnieuw een bespreking is gehouden met vertegen woordigers van het zuivelbedrijfsleven nopens de betaling van melk naar kwaliteit. De minister heeft hierbij medegedeeld, dat het doorhem destijds aanhangig gemaakte voorontwerp MelkwinniDgswet niet wordt gehand haafd, doch dat hy meent, dat getracht moet worden op basis van de door de F.N.Z. en de Stichting voor de Landbouw opgestelde richt lijnen tot een wettelijke regeling te komen. Voor de opstelling hiervan zal door de minister een commissie in het leven worden geroepen. Minder ganstige export mogelijkheden De voorzitter van de F.N Z. de heer Van Lynden van Sandenburg, wees er voorts op, dat er tekenen zijn, die tot de gevolgtrekking mogen leiden, dat 1953, wat de vooruitzichten voor de export van zuivelproducten betreft niet zo gunstig zal zyn als het afge lopen jaar. Dit kan echter een stimu lans voor de boer zijn, zyn bedrijf tot hogere ontwikkeling te brengen. By de rondvraag werd nog de vraag gesteld, of het niet eindelijk tyd wordt, dat het vetgehalte voor de consumptiemelk wordt verhoogd. De voorzitter antwoorde, dat men aan het departement nog niet zo ver is. Er zal zeer zeker gestreeld moeten worden naar verhoging van het vet gehalte zo niet naar afschaffing van de standaardisatie. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. .GROENE KRUIS MAANDAG 27 APRIL Kleuterbureau DONDERDAG 30 APRIL Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat op 30 April a a. ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin het sluitings uur van de café's is bepaald op 24 00 uur. Van 18.00 tot 23.00 uur mag worden gedanst. In de cafés mag muziek worden gemaakt tot 23 30 uur. By hoge uitzondering is dit jaar eenzelfde regeling getroffen voor de nationale feestdag op 5 Mei a.s. Op deze dag is derhalve het sluitings uur eveneens bepaald op 24 00 uur; er mag worden gedanst van 18 00 tot 23 00 uur en in de café's mag muziek gemaakt worden tot 23.30 uur. Vergunningen moeten tijdig op het Gemeentehuis worden aangevraagd. Venray, 14 April 1953. De Burgemeester voornoemd, A H.M. Janssen Geslaagden Aan de Landbouwwinterschool te Horst, slaagden de volgende leerlingen: Chr. v. Aarsen, Oostrum; L. v. Dijk, Veulen; J. JansseD, Oirlo; J. Jennis- kens, Wanssum; P. Rutton Wanssum en M. Timmermans, Veulen. Aan de Landbouwschool te Meterik slaagde o.a, J. Philipsen, KI. Oirlo. Meisjesbescherming Enige tyd geleden is hier in Venray 'n afdeling opgericht van de Vereni ging ter Bescherming van Meisjes. In de afgelopen week heeft de eerste vergadering plaats gehad in Hotel de Zwaan. Het bestuur is als volgt samen gesteldModerator van de nieuwe vei eniging isde Hoogeerw. Heer Deken Berden. Presidente: Mevr. van den Munckhof Sangers. Secretaresse: Mevr. v.d. Hombergh- Bot. Penningmeesteresse: Mevr.^Pyls-Drent Overige bestuursleden'zijnMej L. Derkser, Mej.Coenen, Mej Paping, Mej Pyls, Barones de Weichs de Wenne uit Geysteren. Mevr. Haar uit Blitters wyck. Volgende week volgt 'n uitgebreider verslag. Pro Ecclesia et Poot! flee Reeds enkele weken geleden moch ten wy melden, dat aan de heer R. Lemmens uit Oostrum, door Z H. de Paus de onderscheiding is verleend Pro Ecclesia et Pontifice, wegens zyn grote' verdiensten voor de kerk. Deze onderscheiding, die hem mede wordt verleend voor zyn veertigjarig kerk meesterschap, kon hem toen niet worden uitgereikt, aangezien hy ter verpleging was opgenomen in het St Elisabeth Ziekenhuis. Nu hy daaruit echter is ontslagen en |hy weer in de familiekring is teruggekeerd, zal hem dit onderschei dingsteken a8. Zondag door de ZE. Heer Pastoor Asselbergs, plechtig worden uitgereikt. Dat Oostrum by deze onderscheiding niet achter zal bly ven, hoopt men as Zondag te bewijzen. Heintje Davids Zondag j 1. kon men dan in Venray ook eens lachen, om Heintje Davids, aldus de aankondiging. Nu moet men wel speciaal lief hebber zyn van dergelijke avonden, om daar inderdaad plezier aan te kun nen hebben en zeker met Heintje Davids, wier kunnen men in Amster dam dan mag bewonderen, maar $ie ons telkens meer tegen valt. Dat haar naam toch nog mensen weet te trek ken, bewees zaal Schat ffers Zondag j.l-, die voor het overgrote deel vol was. Het aanwezige publiek heeft die avond dan ook werkelijk gelachen om deze toch al bejaarde dame, die met een geweldige vitaliteit haar program ma weet te brengen, waarby de planken van het toneel dikwijls steu nen en kraken, maar die jammer genoeg het van goedkope lol en spek takel moet hebben. Verantw. vorig saldo f 1315225 0rgelbusje8 Maashese weg, Smakterweg, Willemstraat, Odastraat en St. Annalaan f 20.40 Orgelb. Langeweg, Kempw., Kruitweg, Vlakwaterweg, Hoebertweg, Molenpad en Pastoor Ruttenstraat f 29.03 Orgelbusjes Mgr. Nolensstr. Stationsweg, Chr. Ruysstr. Kard. van Rossumstraat f 72.36 Orgel busjes Laagheidseweg, Buitenweg, Landweertweg, Akkerweg, Tuinstraat f 30 79 N.N. een orgelpijp f 100.— N N. een orgelpypje p. giro f 10.— N N. een orgelpypje p. giro f 25 Totaal f 13430.73 U ziet, deze week is er weer een respectabel bedrag bijgekomen, byna f 300. Als het zo doorgaat halen we zeker vóór Pinksteren de door ons verhoopte 14 mille. Koopt een orgelpyp! Voor de Orgelrallye op Pinkster maandag heeft het Comité wederom, als verleden jaar, Uw hulp nodig. Zy, die zich willen beschikbaar stellen voor de bediening van een controle post, gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven aan het Secretariaat, Paterslaan 16. Bouwt allen mee aan Uw orgel 1 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Gemeenteraadsverkiezingen By de openbare zitting van het Hoofdstembureau op Maandag j.l. bleek, dat de namen van W. Selder en L. Janssen, moeten afgevoerd wor den van de lyst de BruyD, omdat hier geeu bereidverklaring van de candi- daten by aanwezig waren. By de candidaatstelling op de lyst Oden- hoven, was wel een bereidverklaring zodat dus op lyst Odenhoven, voort aan alleen de naam Selder zal voor komen. Dr Bntten gaat Venray verlaten Wegens zyn benoeming tot direc teur van het krankzinnigengesticht in Sterksel, zal Dr. J. Rutten in Mei het St Annage8ticht gaan verlaten, waar hy thans werkzaam is. Zangersnienws Wie van zang wil genieten, moet morgen Zondag 26 April eens gaan luisteren naar de uitvoering van de Federatie van Zangverenigingen van Venray. Hier treden op: Het Dameskoor van Venray, het Oemengd Koor van Oirlo, het Gemengd Koor van Castenray, het Heidebloempje van Heide en Venray's Mannenkoor. Deze uitvoering heeft 't karakter van een concours, omdat elke ver eniging een rapport ontvangt over de uitgevoerde nummers. Een deskundige jury zal de rap porten uitbrengen. Het programma biedt U een ruime variatie. Dus morgen Zondag naar de Heide Gregorinsdag Zondag j.l. werd de jaarlijkse Gre- goriusdag gehouden voor de kerk koren in het Dekenaat Venray te Castenray. Pastoor Rieter droeg een plecht, hoogmis op, waarby de gezan gen werden verzorgd door alle koren onder leiding van Pater Lucinius Verbey. Na de hoogmis werd in het patronaat een lezing gehouden over de schoonheid van het Gregoriaans. Externen-toneel Zondag voerden de externen van het Gymnasium ICeen detective- spel ten tonele, waarvoor niet veel belangstelling bestond. Het spel werd vlot gespeeld, al waren vooral enkele byrollen wat onzeker en het decor maar half afgewerkt. Men kon nog raden wie de dader was, maar de ontknoping van het stuk viel tegen. Voor amateurs was h»t echter niet slecht en men had meer belangstelling verdiend. Wielrennen Op de te Zondag te Hingen ver reden wielerwedstrijd waren ook Willems en Theunissen van de party. Theunissen reed een prima wedstrijd en het was dan ook jammer, dat hy bij een uitloping van 2 renners juist iets te laat was. Hy wist zich op fraaie wijze de derde plaats toe te eigenen door de sprint van de grote groep te winnen. Auguus Willems was ditmaal niet zo gelukkig en moest 6 rondes voor het einde de strijd wegens hevige beenkrampen staken. Morgen gaat de reis naar Baarlo, alwaar we hopen, dat onze renners iets meer geluk hebben, om te laten zien, dat ze beter kunnen. ALARM Als een alarmkreet isde enveloppen actie, die georganiseerd is voor ons Jeugdpatronaat. We moeten vooruit zien, de jeugd heeft een grotere loca- liteit nodig, maar het kost ook veel geld om het prettig in te richten en de jongens gezonde ontspanning te kunnen bieden. We hopen dat onze alarmkreet ook beantwoord wordt met Uw royale steun.

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1