Een gemeentelijk huishonden van honderd jaren geleden De Gemeenteraadsverkiezing Binnenlands Front Honderd jaren kromstaf Lijsten van candidaten, ingeleverd op Dinsdag 14 April ORGELHOEKJE 1 l f ZATERDAG 18 APRIL 1953 No. 16 VIER EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS GROOTESTRAATV28F,RTmEALEvFan5iSenWEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ÊJ2^?n*™Sffiu.e*l!^w£fv22STO Zondag collecte voor huldeblijk aan het Nederlandse Episcopaat Zondag is in alle kerken van Ne derland van de kansel een schrijven voorgelezen, dat ditmaal niet van de Bisschoppen afkomstig was, maar van het Bestuur van de Stichting „1853 1953". Deze stichting verzorgt de feestelijkheden die worden geor ganiseerd ter gelegenheid van het feit dat de Nederlandse katholieken ïoo jaren onder bestuur staan van eigen Nederlandse bisschoppen. Over deze 100 jaren Kromstaf is reeds veel geschreven en we behoeven hieraan weinig toe te voegen. Het herstel van de Bisschoppelijke Hierachie in ons Vaderland heeft ons katholieken invloed gegeven, doen winnen aan betekenis en macht, en ons paraat gemaakt om ook sterk te staan voor de toekomst. De Stichting heeft plannen opgesteld om de Nederlandse Bisschoppen bij de herdenking van ditgrootse feit een huldeblijk te geven, dat tevens een blijk van dankbaarheid en kinderlijke liefde zal zijn. De KR O. was daarvoor reeds een grote actie begonnen, een actie, waar in bv. Castenray reeds met een flink bedrag aan geld een eretitel wist te winnen. Door de watersnood werden echter al deze acties te niet gedaan. Er was elders hulp nodig en ook de Honderd Jaren Kromstaf besloot af te zien van verdere acties, om zo gezamelyk eerst de grote nood in Zeeland en West- Brabant te kunnen lenigen. Nu de ergste nood echter gelenigd is en langzaam maar zeker de datum van de feestelijke herdenking nadert, nu is de Stichting van mening dat toch een huldeblijk zal moeten wor den aangeboden, en zy vroeg derhalve in deze lekenbrief alle gelovigen de morgen, Zondag te houden kerkcol lecte speciaal voor dit doel eens extra te willen gedenken. Om dan straks op het grote feest onze Neder landse Bisschoppen eens te kunnen verrassen en zo ook blijk te geven van onze dankbaarheid voor hun zegenbrengend en zegenrijk bestuur over de Nederlandse kerkprovincie, waarvan wy allen het voorrecht hebben lid te mogen zyn. Een extra beroep op ons gehele dekenaat om ook haar aandeel in deze grote collecte te willen bijdragen zal niet nodig zyn. Het jongste ver leden heeft bewezen, dat als we allen willen, we tot iets groots in staat zyn. Moge ook komende Zondag daar weer blijk van geven. Volgende week zal onze Gemeente staan in het teken van Binnenlands Front. In verschillende kerkdorpen en ook in de kom zullen propaganda-avonden worden gehouden en zal men een antwoord proberen te vinden op verschillende belangrijke vragen. Of we, als burgers, iets kunnen doen als er een nieuwe oorlog zou komen. Wat we moeten doen tegen terreur en sabotage, tegen parachutisten en een vijfde colonne. Kort en goed hoe we in ons vaderland Christendom en Vrijheid kunnen behouden. Er zijn mensen, die pertinent beweren dat er geen oorlog komt, dat we ons dik maken over van alles en nog wat, maar dat dit allemaal verloren moeite is. Men kan slechts hopen, dat zij gelijk krijgen en dat er inderdaad geen oorlog meer komt, maar vrede en vrijheid zal zijn en blijven. Maar hebben we dat ook niet gehoopt in 1940? En zijn we ondanks neutraliteit en zorgvuldige vermijding van alles wat maar een der oorlogvoerende mogendheden kon kwetsen toch niet onder de voet gelopen Hebben toen N.S.B.-ers, 5e colonne-mannen, parachutisten niet betrekkelijk vrij spel gehad en werden de mannen aan het front niet in de rug aangevallen. Zou Hitier, als hij toen een sterk binnenlands front tegenover zich zou hebben ge zien in Nederland wel zo te werk zijn gegaan, omdat hij wist dan zo'n gemakkelijk spel niet te kunnen spelen Het zijn vragen waarop nu moeilijk is te antwoorden, maar de mogelijkheden zijn er. Na deze oorlog is er een koude oorlog ontbrand, die de vrede weer in ernstig gevaar brengt. Geleerd door de lessen in het verleden, is de regering er toe overgegaan verschil lende organisaties in het leven te roepen als Bescherming Burgerbevolking, Nationale Reservediensten en andere, om zo een hecht binnenlands front te smeden, dat in tijden van gevaar Christendom want hiertegen gaat uiteindelijk de strijd en Vrijheid te behouden. Geleerd door de lessen in de jongste oorlog, zullen ook de Venrayse mensen zich bij dit binnenlands front aansluiten, om zo het hunne bij te dragen tot het behoud van deze twee waardevolle gaven en ook hun plicht kennen. De avonden zijn: Maandag in Castenray Patronaat: Dinsdag Veulen bij v&n Gasselt; Woensdag Leunen Patronaat; Donderderdag Oirlo in Zaal Rongen; Vrijdag Oostrum in Zaal Linders. De voorlichtings- en propagandavonderi beginnen om 8 uur. Nog meer raadseltjes In hoofdstuk X hebben wy opge geven, dat de vastgestelde schuld van gemeente 50 ooo francs en de jaarlijkse interest daarvan 2500 francs bedroeg. Het rentecyfer was dus 5 pet. In Nederlands geld omgerekend waren dat dan sommen van omstreeks 24000 en 1200 gulden. Naast andere vragen, die in volgen de artikelen nog wel een beurt krygen, dringt zich dadelijk de vraag op, hoe het te verklaren is, dat in een begroting was voorgesteld en toegestaan, 22000 francs (10560 gulden) af te lossen, terwijl slechts 2573 francs en 99 centimes afgelost werd (1237 92 gld). Terwyl er jaar op jaar een aan- zienlyk batig saldo was en daarmee toch ook niets werd uitgevoerd ten bate van de gemeentelijke vooruit gang l XIII Nog iets anders. Datzelfde jaar werd aan interest betaald 2506 francs en 55 centimes, terwyl in de begro ting 25oo francs was toegestaan. Hoe is dat dan met het bovenstaande overeen te brengen (Rente gevestigde schuld 2500 francs). Als de gevestigde schuld verhoogd was, werd daar in ieder geval in begroting en rekening en verantwoording geen opgave van gedaan. Zaten de vroede vaderen te slikken en te knikken zonder te kikken Be aanbestedingen Nu dan verder met de gedetailleerde behandeling van de timmer- en metselwerken aan de kosterij met school in OoBtrum, om een begrip te krygen van de geldwaarde in die tyden. Timmerwerk Timmerman van Dijk te Yenray had dat dan aangenomen voor 16 gulden 9V» cent. (Óns hoofdstuk XII) In de artikelen worden geen arbeids lonen genoemd. Natuurlyk niet. Die moesten in de calculaties door de inschrijvers zelf berekend worden. Wat moest de aannemer voor de genoemde som leveren en welke arbeid moest hy daarby verrichten Daar alleen gaat het om. Art. 1. In de keuken maken en plaatsen een nieuwe glasraam, hoog 3 voet 8 duim en breed 3 voet 6 duim Ryn landse maat binnenwerks, van nieuw eiken raamhout van 4 a 7 duim dik en spintvry. (3 Rynlandse voet was 1 meter, ten minste zo om en om, en een Rijnlandse duim ruim 21/» centimeter. Het raam moest dus binnenwerks 1 meter 20 centimeter hoog en 1 meter 15 centimeter breed zyn, terwyl het nieuw spintvry eikenhout een dikte moest hebben van 10 tot \7l/t centi meter. De deskundigen kunnen nu alvast eens uitrekenen, hoeveel dat hout den aannemer aan inkoopsprijs kostte, bijvoorbeeld rond het jaar 1900, en dan ook eens in de tegen woordige ty'dEn hy zal toch ook wel wat moeten hebben verdienen? Dat geeft al een begin van kyk op het verschil in geldswaarde. Dat was dan het raam. Welnu, in dat raam moesten twee tegen elkan der opengaande glasramen gemaakt worden en geplaatst, elk raampje van 4 ruiten hoog en 2 ruiten breed, in behoorlijk houtenlood, dat in de grondverf gezet moest worden. Nodig waren dus 16 ruitjes. En uitdrukke lijk werd voorgeschreven, dat die ruitjes moesten zyn wit Belgisch glas van Charleroi. (Wellicht was in Venlo of Roermond wel ergens een grossier). Yerder moesten twee nieuwe eiken vensters en een nieuwe eiken venster bank geleverd worden, en ook geplaatst. Eveneens uitdrukkelijk werd in dat jart. 1 opgegeven, dat het kerkbestuur zelf op eigen kosten voor het voor dat raam benodigde ijzerwerk (gehan gen, scharnieren en sluiting) zou zorgen, en dan nog uitgezonderd de nagels (spijkers) Al het overige kwam voor rekening van de aannemer, dus met de nagels erbij. Reken maar eens uit I Eikenhout spintvry, glas en grondverf. Gemeentelijk mnsenm Wy achten het van belang, hier even te onderbreken. De lezer vindt dat misschien niet zo pleizierig, maar om het grote gewicht van de zaak moge hy zich dat dan getroosten. In ons negende hoofdstuk hebben wy in enkele regels druks gepleit voor een gemeentelijk museum. Dat is werkelijk een heel belangrijke zaak. Om een onderwerp (toestanden, gebeurtenissen) waarlijk volkomen te begrijpen, moet men de geschiedenis daarvan kennen. Zonder dat gaat het onmogelijk. Voor de geschiedenis van onze streken heeft niemand iets aan Tromp, De Ruyter, Oldenbarnevelt, enz. Daar heeft Limburg (en Ppelland) hoege naamd niets mee te maken gehad. De geschiedenis van de eigen streek, daar komt het op aan. Nu is ge schiedenis zeker een buitengewoon moeilijke wetenschap Ze moet feilen weten te verzamelen, documenten weten op te sporen, het een met het ander in verband weten te brengen, de gevaren van vergissingen en fouten maken en genoodzaakt worden het onderzoek opnieuw en van voren af aan, maar volgens een andere methode te beginnen, enz. weten te trotseren. Onnoemelijk veel aan documenten is er door onbegrip of wanbegrip ver loren gegaan. Het een is vernietigd, omdat men iets voor altijd verborgen wilde houden. Het ander is verscheurd, verbrand, omdat het „maar oude rommel" was. Of door de muizen verknabbeld. Of door de vocht ver nield, enz. Er zyn onder de thans nog levende mensen enkelen, die documenten ver zameld hebben. Wat zal er straks mee gebeuren Misschien stellen hun erfgenamen en geen belang in, en zyn die voor de geschiedenis zo belangrijke stukken dan ook weer gauw reddeloos verloren. Bovendien ligt dit stuk hier, het andere daar in een archief, „onder het stof'. Niemand heeft zelfs maar een vermoeden van het bestaan er van. Dat alles moet toch gered en op zyn plaats by'een gebracht worden, by alles wat personen, van het Venrayse land afkomstig, op cultureel gebied hebben tot stand gebracht. We staan voor de gemeenteraads verkiezing. Laat de Nieuwe Raad dan eens deze zaak aanpakken Voor een goed raadslid is nodig een stel gezonde hersenen, een behoorlijke graad van algemene ont wikkeling, veel ijver en taaie vast houdendheid, een onkreukbare eerlijk heid, en ook het gemis van de valse schaamte, niet ronduit zyn onwetend heid betreffende een bepaald onder werp te durven bekennen. Ja, gerust durven te bekennen „ik snap het niet", maar daarop onmiddellijk laten volgen„ik wil het tot in de diepste grond kennen, om volkomen verant woord te kunnen beslissen". Vragen, onderzoeken, de geschiede nis nasporen. Maar daar moet de weg voor aanwezig zyn. Geeft zo'n Gemeentelijk museum voor alles een Pubben P. M. HMerselo M 94 Houben P. J. M. JVeulen H 22 van Dijck M. A. H Leunen K 108 Maas H. AHeide L 59 Arts J. E. H., Merselo M 101a Claessens G. W., Leunen H 8 Reintjes H. J. JLeunen K 74 van Ryswyck H. J., Veulen I 26a Wismans P. J. G-, Heide L 28 Willem8 P. A. Th, Heide M 80 Wismans M. H., Ysselsteyn I 72a van Dyck P. J. H., Ysselsceyn N 3 Jenniskens M. J. H., Ysselsteyn l3ic Arts L H, Ysselsteyn I 102 Vollenberg geb. Aerts A. M., Ysselsteyn I 46 Odenhoven H. BOverloonseweg 4 Selder W., Wilhelminastraat 4 Versteegen P. J. K., Gasstraat 3a Imming W. J. J., Overloonsweg ld van Waayenburg W. Th Wilhelminastraat 51 de Bruyn J. A. C, Hoenderstraat 14a Derickx A. J. MOostrum C 40 van Boven J. H., Jan Hensenstraat 3 Selder W., Wilhelminastraat 15 Peeters M. H., Langeweg 55 Janssen L. fl., Stationsweg C 6 oplossing? Neen, dat kunnen alleen pink pillen. Maar een Gemeentelijk museum is van zeer groot belang Art. 2. Geleverd en geplaatst moest worden een nieuw eiken deurraam in de keuken van 4 tot 7 duim dik spintvry, hoogte en breedte naar grootte en proportie van de ingangsdeur van het huis. Die ingangsdeur moest dan in dat raam gehangen worden. Het kerkbestuur zou zelf het ijzer werk leveren, behalve de nagels. Al het overige, de nagels inbegrepen, moest de 'aannemer voor zijn reke ning nemen. Art. 3. De deur met deurraam tussen gang en keuken (het was dus een huis met een gang, die in de keuken uitkwam) moesten uitgenomen en verplaatst worden voor een nieuwe ingang van de school, aan de straat kant. De toestand was zo geweest, dat men alleen van het woonhuis uit in het schoollokaal kon komen. Dat werd nu veranderd. De ingang van het woonhuis uit bleef wel, maar er kwam een nieuwe schoolingang by voor de schoolkinderen, enz. De aannemer moest ook nog een nieuwe dorpel leveren, als de liggende tussen gang en keuken niet meer geschikt zou bevonden worden. Art. 4. In de binnenmuur van de gang stonden houten stijlen. Die moesten afgezaagd en uitgenomen worden. Als gevolg daarvan moest de plaat van het kapwerk voor zoverre nodig en mogelijk in een rechte lyn op een nieuwe muur worden gebracht. En dan verder moest de afhang boven naar behoren worden afgenomen, de nodige lijsten en sparren behoorlijk vastgemaakt en voorzien. Voor wie in het Venrayte land niet van ouder op ouder thuis is, zullen die uitdrukkingen wellicht niet duidelijk zyn. Byv. een „spar" was niet hetzelfde als de bekende boom. De naam „spar" voor die soort den bestond hier niet. Die boom heette nooit anders dan „fiene den". Met een „spar" werd een soort balk bedoeld. Art. 5. De trap naar de zolder moest ver plaatst worden naar een vertrekje, dat „de goot" heette. Daar stond de „gootsteen" voor afwas enz. Natuurlyk moest er dan ook een nieuw luikgat gemaakt worden, ter wijl het oude luikgat moest worden dichtgemaakt. Daar waren planken voor nodig, voor rekening van de aannemer. Naast de goot lag een kamertje, door een deur met de goot verbonden. Doordat de trap naar boven in de goot kwam, moeBt die deur ook weer verplaatst worden. En dan deurraam binnenzyds (dus in het kamertje) belegd of bekleed, alles naar behoren, „zo en gelyk" het door het kerk bestuur zou aangewezen en goed zou worden bevonden. (Zie ons vorig hoofdstuk). Waarmee dat beleggen of bekleden moest gebeuren, staat in het artikel niet opgenomen. Hiermee zyn we dan nu zo ver, dat 5 van de 10 artikelen voor de aanbesteding van het Timmerwerk kort samengevat maar toch volledig zijn behandeld. Onze voorouders hadden meer woorden nodig dan wy. Voor f 16 was dat nog niet vol doende I Toen was het leven niet zo druk. Misschien hebben vele lezers ge dacht, by onze vorige hoofdstukken over het „gemeentelijk huishounen": wat kleine sommetjes! Maar daar zullen zy nu dan wel anders over beginnen te denken Wordt vervolgd. VermeuleD H. FLaDgeweg 60 Schoester P., Oostsingel 8 Ponjee J. K. A., Beekweg 6c Jansen A. J. W., Kruisstraat 38 van der Sterren M. HOirlo E 74c Steeghs P. J, Castenray G 13 Verstappen P. J. HOirlo E 35a Duykers P. MCastenray G 37d Bistervelds G. K. JOirlo E 38a WintelB Th. G., Henseniusetraat 1 Veraart J. B M., St Annalaan 4 Verheugen H. J. A., Mgr Nolensstr. 5 Vermeulen M H.H.A Grote Markt 10 Margry J. P. JJulianasingel 25 Tilleman8 J. H. JEindstraat 2 de Jong S. J., Oostsingel 18 Schaeffers J. H., Schoolstraat 3 Swü8te H. A. A., Kempweg 3 van Opbergen F. T. P., Grotestraat 24 van Haaren A. F. M Stationsweg 21a Janssen F. P., Stationsweg 24b Janssen H. J. A., Henseniusplein 7 Camps JT. A. LOostrum D 2 Hans8en G. H, Wilhelminastraat 14 Hendricx C. M Tuinstraat 17 Stoks P. P. M., Leunseweg 13a Het eerste deel van de verkiezings strijd is achter de rug. Ondanks misschien pessimistische berichten, zyn er maar 7 lysten in gediend, evenveel als in 1949, al is de samenstelling dan ook veranderd. De ly'st Pubben, die in 1949 bestond uit candidaten uit Merselo—Leunen Ysselsteyn—Veulen—Ysselsteyn en Merselo heeft nu een iets gewijzigde vorm. Ysselsteyn is namelyk afge vallen, waarvoor de Heide in de plaats is gekomen. Ysselsteyn komt nu met een lijst apart en heeft ook de enigste dame8candidaat uit onze gemeente. Aangezien daar in 1949 335 stem men op boerencandidaten uitgebracht werden en 47 op andere (met een kiesdeler van 372) zal men alle zeilen by moeten zetten en geen stem verloren laten gaan. De arbeiderslyst is ook gesplitst, doordat Odenhoven een nieuwe lyst heeft geformeerd, waarvan verschil lende candidaten in 1949 op één lyst verzameld waren. Daar tegenover staat, dat thans de ly'st Derickx van 1949 is opgelost in lyst de Bruyn. In totaal haalden de arbeiderslij sten in 1949 1598 stemmen. Hoe deze nu verdeeld zullen zyn, zullen we moeten afwachten. De samenwerking Oirlo—Castenray blijft gehandhaafd. Eerdere berichten over splitsing - ook in dit blad - waren dus onjuist en deze gelukkige samenwerking blykt nog springlevend. Met 657 stemmen werd deze lyst de vorige maal gehonoreerd en ook dit jaar kan dat aantal zeker gehaald worden. Zagen we by de lyst Pubben de naam van wethouder Reintjes niet meer staaD, ook uit de lyst Oirlo- Castenray blykt, dat *t thans zittende Raadslid Custers niet meer terug wil keren. De lyst Wintels is aan de ene kant verzwakt door het vertrek van de heer Fr. Janssen, die andere jaren op deze middenstandslyst voorkwam, doch heeft aan de andere kant nieuw bloed gekregen door de Adelbertver- eniging, die samen met de Middenstand zetels wil innemen. Of deze samenwerking zoden aan de dyk zal zetten, zullen we moeten afwachten. De lijst van Haaren is uitgebreid met de candidatuur Fr. Janssen en blykt dus ook nu weer als onafhan kelijk betiteld te moeten worden. Al met al is er dus betrekkelijk weiDig veranderd. Verschuivingen van de ene lyst naar de andere, maar practisch allen met dezelfde lijst trekkers, die reeds in de Raad zitten. De samenwerking van Adelbert en Middenstand zou een lichtpunt hebben betekent, als uit beide groepen geen dissidentenlyst gevormd was, maar nu zal men de resultaten daarvan moeten afwachten. Hetzelfde geldt voor de arbeiders- lijst, waarin Venray en Oostrum nu samenwerken, maar daarentegen in Venray zelf weereen splitsing is ont- 8taaD, die beide lysten geen voordeel brengen kan. Ook uit de samenstelling van deze lijsten blykt weer eens te meer, dat de jongeren weinig kans hebben en zich ook weinig laten gelden. Is dat een gebrek aan interesse of komt dit door traditie Hoe het mogelijk is, dat Selder op twee lysten staat vermeld, weten we niet, al kunnen we 't wel vermoeden Op een van beide zal deze naam toch moeten verdwijnen, wil deze candi- daatstelling doorgaan. Maar dat is een juridische kwestie. Mogelyke afspraken over voorkeur stemmen dienen bekend gemaakt te worden, opdat de kiezers weten waar ze af en aan zyn. Voor de liefhebbers volgt dan nog een lyst van uitgebrachte stemmen op de vier groepen in 1949: Verantwoording vorig bedrag NN een orgelpijpje orgelpijp orgelpijpje bijdrage 0 orgelpijp 0 orgelpijpje orgelpijp r orgelpijp orgelpijpje orgelpijpje orgelpijp orgelpijpje bQdrage orgelpijpje orgelpijpje orgelpijpje orgelpijpje bydrage bijdrage orgelpijp orgelpijpje f bijdrage orgelpijpje 0 orgelpijpje orgelpijp orgelpijp orgelpijpje orgelpijpje te A. 1 orgelpijp f een orgelpijpje f orgelpijpje f bijdrage f orgelpijpje f 0 0 f 0 f 12.402.23 10.- 100.- 10.- 1.— 25.- 10.- 10.- 23.— 50.- 10.- 10.- 10.- 100.— 10.- 2.- 10.- 10.- 10.- 10.- 2 50 1.— 30.— 10.- 2 50 10.- 10 - 23.- 18.— 10.— 10 20 - 10 - 10 1.— 10.— 10.- 10.- 10.— 10 f II. I 32 (3 Deze week een vry eentonige ver- antwoordingslijst, maar toch een, die er zyn mag. Er was gerekend op de f 13000 met Pinksteren. Helpt ons voor Pinkste ren de f 14000 te bereiken. Er zyn nog orgelpijpen en pijpjes in overvloed te koop. Helpt ons daarvan afl Er komen weer vele bijzondere gelegenheden, waaronder diverse bruiloften, communiefeesten enz. om eens een collecte te houden voor 't Orgelfonds. Bouwt allen mee aan Uw orgel I Gironummer 576104 Orgelfonds Venray P.S. Collectanten zorgt dat de busjes worden opgehaald. Nieuws uit Venray en Omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 393 Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS DONDERDAG 23 APRIL Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom BEKENDMAKIN6 De Voorzitter van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad maakt bekend, dat het Hoofdstembureau op Maandag 20 April a s. om 11 uur ia het gemeentehuis een openbare zitting zal houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der op heden ingeleverde lysten van Candidaten en over de handhaving van de on die lysten voorkomende Candidaten. Ter inzage legging Ijjsten van candidaten De Voorzitter van het Hoofdstem bureau in de gemeente Venray maakt bekend, dat de op heden by hem ingeleverde lysten van candidaten voor de op Woensdag 27 Mei a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad ter Gemeente secretarie, afdeling II, voor eenieder ter inzage zyn nedergelegd. Ernstig ongeluk Maandagnacht is op de Maashese- weg een ernstig ongeluk gebeurd. Naby de Brabantse grens is door onbekende oorzaak de luxe auto van G. uit Venlo in volle vaart tegen een boom gebotst en daardoor in brand gevlogen. De bestuurder, die waarschijnlijk uit de wagen werd geslingerd, of deze nog heeft kunnen verlaten, werd later bewusteloos langs de weg gevonden door een toevallig pas serende chauffeur. De auto brandde totaal uit. G. werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Venray ver voerd. De Rijkspolitie stelde een onder zoek in naar de oorzaak. boeren arb. middenst. onafh Venray 431 1100 1039 730 Oostrum 84 182 36 211 Oirlo 380 66 13 10 Castenray 233 a 44 Veulen 170 26 a 9 Leunen 391 42 29 Heide 212 22 12 3 Y8se!8t. 335 22 17 t Merselo 377 24 19 14

Peel en Maas | 1953 | | pagina 1